Gemeente haalt zelf asbest weg PZC Kinderen gaan digitaal in debat met gemeente Nieuwe fietskluizen bij station Souburg Introductiedagen HZ-studenten Open lessen volksdansen Afval Vinium in Nieuwland Veerhaven weg drie nachten gestremd "/H'/H'c/ic ,t() fttttf r Jssst-, moncfe c/ic/t.' door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De ge meente Borseie gaat in septem ber weer verder met de jeugd- debatten. In vorige jaren is de dialoog met de basisschoolkin deren en de jeugd tot zestien jaar uitstekend bevallen. De jeugd heeft zelf meegewerkt aan een bruikleensysteem voor zee containers waarin gemeente, politie, dorpsraden en de jeugd samenwerken en aan een plan voor ontmoetingsplaatsen. Gebleken is dat snelle commu nicatie met de jeugd uiterst be langrijk is. De jeugdebatten zijn een eerste middel om de dialoog op gang te houden. Deze keer is een jeugdwerkplan het onder werp van gesprek. Dat plan gaat op het gebied van communicatie een stuk verder dan andere ja ren. Kinderen moeten om te be ginnen een digitale verbinding krijgen met het gemeentebe stuur en de ambtenaren. Het komt goed uit dat de dorpshui zen binnenkort worden uitge rust met een intenetcomputer. Maar dat is nog niet alles. Zater dag 1 september wordt de cy berzolder voor de jeugd in Hein- kenszand geopend. Daar staat ook een stel internetcomputers en handige kinderen hebben een jeugd website voor de gemeente ontworpen. Het is de bedoeling dat de kinderen op gezette tij den digitaal in debat gaan met burgemeester, wethouders, raadsleden en ambtenaren. Voor wie nog niet zo thuis is op de computer zijn er ook analoge debatten. Basisschoolkinderen en jongeren worden apart uitge nodigd. Woensdag 5 september beginnen de deeldebatten. Voor de schoolkinderen zijn ze onder schooltijd en voor de jon geren 's avonds. Om 19.00 uur worden de jongeren verwacht in soos Ammekore in Nieuwdorp. Vrijdag 7 september begint om 19.00 uur het debat in café Wes- terschelde in Hoedekenskerke. Soos De Prange in Heinkens- zand is woensdag 12 september vanaf 19.30 uur de debatruimte voor de Heinkenszandse jeugd en op dezelfde tijd vrijdag 14 september begint een discussie in Chaperonne in 's Gravenpol der. De jongeren van Ellewouts- dijk worden woensdag 19 sep tember om 19.00 uur in 't Nut verwacht en die van 's Heeren- hoek op vrijdag 21 september, om 19.30 uur in de Jeugdhoeve De beste ideeën die uit de voor ronden naar voren zijn gekomen worden besproken tijdens de debat finale in het gemeentehuis in Heinkenszand op 3 oktober De basisschooljeugd komt 's middags om 15.00 uur en de iets oudere jeugd wordt 's a- vonds om 19.30 uur uitgeno digd. VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland in Vlissingen houdt de ze week een introductie voor de nieuwe lichting studenten. Bij de activiteiten staat voorop dat het gaat om een introductie en niet om een ontgroening. Vandaag is er een algemene dag waar alle nieuwe studenten van de Hogeschool aan mee kunnen doen. Op deze dag worden er verschillende activiteiten geor ganiseerd in het centrum van Vlissingen. Na afloop worden de studenten naar het kamp van hun eigen opleiding gebracht, Daar vermaken de eerstejaars zich de volgende dagen. Op don derdag 30 augustus is er 's avonds in het Arsenaaltheater een eindfeest. voor alle studen ten met een introductieshirt. Na het feest zijn er afterparty's in de studentencafés van Vlissingen. VLISSINGEN - De Volksdans groep Vlissingen die internatio nale dansen uitvoert, houdt in september drie open dagen Mannen en vrouwen die willen kijken of meedoen, kunnen ko men naar de lesa vonden op 4,11 en 18 september van 20 tot 11 uur. De lessen worden gegeven in de verenigingszaal aan de Adriaan Coortelaan 3 in Vlis singen. Fietsen staan open en bloot bij het station in Oost-Souburg. Nieuwe kluizen maken het voor de fietsende reiziger een stuk comforta beler. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis OOST-SOUBURG - NS Railinfrabeheer gaat de fietsrekken en -kluizen bij het sta tion Vlissingen-Souburg vervangen. In de nieuwe stalling kunnen treinreizigers hun fiets makkelijk, droog en veilig stallen. Na de ombouw heeft het station de beschik king over 184 klemmen en 96 fietskluizen. De werkzaamheden duren tot half no vember. De nieuwe stalling wordt gebouwd op de zelfde plaats als de oude. Tijdens de om bouw kunnen treinreizigers hun fiets tij delijk kwijt in een stalling, die aan de overkant van het spoor wordt gebouwd. Ook de fietskluizen worden daarheen ver plaatst. Kluishuurders hebben een brief gekregen met informatie over hun nieuwe fietskluis. Het station telt nu 170 klem men en 80 kluizen. In de nieuwe onbewaakte stalling komt meer ruimte tussen de klemmen, zodat ook fietsen met een breed stuur of fietstas sen goed gestald kunnen worden. De rek ken bieden daarnaast meer mogelijkhe den om fietsen vast te zetten met kabel- of beugelsloten. Over de lïetsklemmen en de kluizen komt een overkapping van gehard glas met verlichting. De kluizen zijn ook ruimer, zodat een fiets met een kinderzitje er makkelijk inpast. In de kluizen is bovendien een haak ge monteerd om regenkleding aan te drogen. De werkzaamheden aan de stalling ma ken deel uit van het project Ruimte voor de fiets, waarbij Railinfrabeheer tussen 2000 en 2007 de fietsenstallingen op vrij wel alle 380 stations vernieuwt. Alle sta tions krijgen hetzelfde type rek en kluis. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft daarvoor 460 miljoen gulden be schikbaar gesteld. Inmiddels zijn er 65 stallingen verbouwd. Railinfrabeheer hoopt dat meer mensen gebruik maken van de fiets als er betere stallingsmogelijkheden zijn. Op dit mo ment komt bijna dertig procent van de treinreizigers met de fiets naar het sta tion. dinsdag 28 augustus 2001 door Jan van Ommen DEN HAAG - Zodra de Raad van State de dwangsom tegen de Bredase projectontwikke laar Vinium definitief heeft goedgekeurd, zal de gemeente Middelburg mogelijk zelf as- bestafval aan uit Nieuw- en Sint Joosland weghalen. Maar dan wel op kosten van Vi nium, zei de gemeentewoord voerder van Middelburg giste ren tijdens een rechtszaak bij de Raad van State. Die behandelde het beroep van Vinium tegen de VLISSINGEN - Een deel van de Veerhavenweg in Vlissingen is vanaf maandag 3 september drie nachten gestremd. Rijks waterstaat gaat dan het stuk weg tussen de Sloeweg/A58 tot en met de kruising met de Oude Veerhavenweg (richting veer- plein vice versa) asfalteren. De asfalteringswerkzaamheden worden 's nachts uitgevoerd om het verkeer zo weinig mogelijk te hinderen. Bij slecht weer kan het asfalteren wat langer duren. De asfaltering begint 's avonds om tien uur tot en met donder dagochtend 6 september vijf uur. Het weggedeelte is van tien uur tot middernacht gedeelte lijk afgesloten, zodat de veer dienst en de kassa van de PSD nog bereikbaar zijn. Van mid dernacht tot vijf uur 's ochtends is het stuk weg volledig afgeslo ten. Voor het bestemmingsverkeer zijn omleidingsroutes uitgezet. Vanuit Vlissingen en vanuit de richting Goes zal het verkeer worden omgeleid via de Sloe- weg, de Nieuwe Vlissingseweg en de Prins Hendrikweg naar de veerhaven. Verkeer vanaf de Veerhaven kan via de parallel weg naar de A58 richting Goes en via de Prins Hendrikweg en de Nieuwe Vlissingseweg naar de A58. Verkeer van en naar Middelburg moet over de Nieu we Vlissingseweg. dwangsom. De projectontwik kelaar moet een dwangsom van 200.000 gulden betalen, omdat het bedrijf weigert 1300 kubie ke meter met asbest vervuilde grond aan de Langeweg in Nieuw- en Sint Joosland weg te halen. Vinium is het niet eens met de Middelburgse straf maatregel en ontkent schuldig te zij n aan de verontreinigingen Het asbest zou niet door Vinium, maar door onbekenden op de opgeslagen grond zijn gedepo neerd. De grond was schoon en was afkomstig van het sloop- en bouwproject Achter de Hout tuinen' in Middelburg. Er loopt ook nog een strafrechtelijk on derzoek naar de oorzaak van de asbestverontreiniging. Volgens de raadsman van Vinium heeft de politie het onderzoek bijna afgerond. De man van Vinium beschuldig de Middelburg gisteren van on behoorlijk bestuur. Immers, ambtenaar Jonkers van de ge meente zou aan Vinium toe stemming hebben gegeven de grond naar Nieuw- en Sint Joosland over te brengen. Daar op constateerde staatsraad Th. Drupsteen dat de gemeente in tussen ontkent dat Jonkers het vervoersverbod heeft opgehe ven. Daarvoor stelde Middel burg slechts dat Jonkers niet bevoegd was om Vinium toe stemming te geven. Schuld Behalve de mogelijkheid dat het asbest door derden in Viniums grond is gestopt, ligt er op het opslagterrein nog veel meer af val, zoals puin en oude koelkas ten. „Wat gaat de gemeente daar aan doen, want je kunt moeilijk Vinium de schuld van de koel kasten geven", vroeg staatsraad W. Konijnenbelt. De gemeentewoordvoerder zei dat terreineigenaar A. Pagter binnenkort zal worden aange schreven om de rest van het af val te verwijderen. De raads man van Vinium vond het in dat licht des te stuitender dat Mid delburg eerst heeft geprobeerd de sanering van het gehele ter rein in de schoenen van Vinium te schuiven. Uitspraak volgt over enkele we ken. Ócdifttfli/</(M Het is elke keer een maand een gelukkige, fluisterstille winnaar en feest, als we de zeehonden na maandenlange een introducé met ons mee het Wad op, tijdens verzorging weer kunnen vrijlaten in de de komende uitzettingsacties. De wedstrijd loopt Waddenzee. Dankzij de steun van duizenden van juli t/m december 2001. Nog geen donateur? mensen vieren we dit feest nu 30 jaar. Hoog tijd Dit is het moment. Doe een dagje Pieterburen dus voor nóg een en doe mee! Of hoge uitzondering zoals je die nooit mag dit jaar elke Z6Gh0fld611Crèch6 P i 6 t 6 b U f 6 11 weer meemaakt! Met zorg worden de herstelde zeehonden uitgezet op het Wad. Een uniek moment en het hoogte punt van de verzorgde 'Beautiful Day' voor 2 personen met ontbijt, lunch en speciale Crèche-tour. Ja, ik Word donateur! Stuur mij het wedstrijdformulier met eenmalige machtiging. Als ik meedoe met de wedstrijd maak ik kans op een van de 6 'Beautiful Days' voor twee personen. naam leeftijd adres postcode en plaats telefoon □m üv (aankruisen) Vul de bon in en stuur deze in een envelop zonder postzegel naar Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959, 9950 WL Pieterburen. Alles over onze Zeehondencrèche en de wedstrijd vind je ook op www.zeehondencreche.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 12