Voetbalschool slaat z'n vleugels uit LoonstiJn en De Wit PZC Dubbel verlies voor Topbeachvolleyballers ontbreken in Zoutelande Bosse Pielen-toernooi zonder B-tennissers :23 Assist gaat samenwerkingsverband met RBC Roosendaal aan Hoek wacht onderzoek van KNVB af Triatleten gaan massaal naar de Schotsman B0UCHER0N tennis agenda uitslagen Voetbaljeugd speelt in Steen vrijdag 17 augustus 2001 weinig fouten." door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Er zijn veran deringen met betrekking tot de personele bezettingen vanuit de Zeeuws-Vlaamse zwem-en ten niswereld zijn plannen om het model van de voetbalschool te volgen, maar de belangrijkste wijziging betreft de scholing van de eigen voetbaljeugd. As- sist slaat aan de vooravond van het vierde seizoen zijn vleugels uit en gaat een samenwerkings verband aan met RBC Roosen daal. AdRoovers, opvolger van Ange- lo Nijskens als technisch direc teur, heeft zelf in het kader van zijn opleidingen in de keuken van meerdere Betaald Voetbal organisaties gekeken. „We wil len de individuele speler zo hoog HOEK - Het bestuur van voet balclub Hoek heeft nog geen maatregelen getroffen tegen de supporters die betrokken waren bij de rellen tijdens de beker wedstrijd tegen RBC. De leiding van de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser wacht eerst het onder zoek van de KNVB af. De fans van Hoek staken vorige week in Roosendaal vuurwerk af, hetgeen verboden is in een voetbalstadion. Toen stewards van de eerste-divisieclub ver haal gingen halen, braken er rellen uit. Het vuurwerk dat werd afgesto ken, was vanuit de spelersbus van Hoek het stadion binnenge smokkeld en door de materiaal- man aan de fans overhandigd. De materiaalman alsmede de spelers Dave Gijsel en Djamel Buyse - zij zouden het vuurwerk hebben aangeleverd - werden hierop door het bestuur ge schorst. Afgelopen week werd die schorsing opgeheven. Buyse en Gijsel werden weer in de se lectie opgenomen, terwijl ook demateriaalman zijn werk weer mocht hervatten. KAMPERLAND - De Schots man bij Kamperland is al zestien jaar in trek bij de triat lonliefhebbers. Ook voor de wedstrijd van zaterdag in en om het Noord-Bevelandse recrea tiegebied hebben zich 125 deel nemers gemeld, verdeeld over de kwart-, de achtste- en de mi ni-triatlon. Bij de kwarttriatlon gaat Ron nie Babijn uit Terneuzen als topfavoriet van start. Won hij in het begin van het seizoen zijn wedstrijden met vijf minuten voorsprong, vorige week in Hal steren beëindigde hij de wed strijd met een voorsprong van bijna dertien minuten op de als tweede eindigende Marcel Jan sen uit Putte. Jansen staat ook aan de start in het reacreatiege- biedbij Kamperland. Wellicht kan de Belg Pascal Huys (Wondelgem) nog voor wat strijd zorgen. Opvallend is de deelname van de in Spanje wonende Daiwin Kint. Hij woonde vroeger in Terneuzen en is even terug in Zeeland. Junior Leon Jacobse uit Vlissin- gen is de te kloppen man op de achtste triatlon. In Halsteren had hij afgelopen weekeinde de hulp van de jury nodig. Die was hem gunstig gezind nadat hij een te kort parkoers had gelo pen, omdat de linten en rich tingbordjes waren verwijderd. Bij de vrouwen is Terèse van La- re de grote favoriet voor de zege. Ze heeft ook de eindzege voor het triatloncircuit voor het grij pen. Cindy Brusse maakte de meeste kans op de zege bij de vrouwen op de achtste triatlon. Alle drie de afstanden van de Schotsmantriatlon gaan om 18,30 uur gelijktijdig van start ,met het onderdeel zwemmen in het water van het Veerse Meer. (Advertentie) feliciteert mogelijk brengen", zegt hij. „We gaan komend seizoen werken met het leerplan van RBC. We gaan dus aan de slag met the ma's van een Betaald Voetbal Organisatie. De praktische uit voering is aan ons." Roovers tekent zelf in een groep van zes trainers voor onder meel de looptrainingen, waarvoor hij zelf een opleiding volgde en on der meer ervaring opdeed bij RKC in Waalwijk. Hij wordt voor de veldtrainingen geassis teerd door Paul van Kouteren, Paul de Kort, Ruud Cornelis, Alex Dehulsters en Jo Jansen, die tevens scout is van NAC. Roovers: „Het is de bedoeling dat we twee keer in een seizoen een beoordeling maken van ie dere speler en verbeterpunten aangeven." Assist werkt komend seizoen vooral met jeugdspelers uit de geboortejaren 1988, 1989 en 1990. Het is de bedoeling dat er twee leeftijdsgroepen worden geformeerd. Die worden aan de hand van onder meer twee cli nics in Terneuzen (op 29 augus tus en 5 -september) geselec teerd. Voor de clinics kunnen jeugdspelers van alle regionale voetbalclubs inschrijven. Daar naast zijn er ook spelers gescout tijdens de voetbaldagen van de KNVB, die onlangs op drie plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen zijn gehouden. De voetbalschool werkt volgens initiatiefnemer Henk Siersema met een budget van 45.000 gul den. Gedurende het seizoen worden oefenwedstrijden ge speeld in het geel-zwarte tenue, waarop de naam van hoofd sponsor Jumbo prijkt. Roovers: We willen een opbouw in moei- lijkheidsgraad en spelen eerst tegen jeugdelftallen van clubs uit de regio. Later in het seizoen spelen we tegen de jeugd van NAC, Club Brugge, A_A Gent en Hamme." Verder is er overleg met Eendracht Aalst en RBC om ook tegen die clubs te voetbal len. De spelers van Assist werken voorafgaand aan de voetbal training in de sportschool Fo- aks. Daarnaast is er in de scho lengemeenschap De Rede studiebegeleiding. Coördinator sociale en maatschappelijke za ken Jack Begijn: „De spelers moeten ervan doordrongen zijn dat sport en studie naast elkaar staan. We willen dat ze in en bui ten het veld goed georganiseerd te werk gaan." Voor de clinics van Assist kan tot 28 augustus worden ingeschreven bij Angelo Boonman (secretaris van Assist) in Terneuzen. Beeld uit de vorige editie van het beachvolleybaltoernooi in Zoutelande. foto Lex de Meester door Ron de Waal ZOUTELANDE - Op strand 1 West aan de Boulevard in Zoutelande wordt zaterdag voor de elfde maal het Delta Gas-Service beachvolleybaltoernooi gehou den. Waar de belangstelling voor verschillende ande re toernooien afneemt, groeit die voor het evenement in Zoutelande. Het toernooi geniet inmiddels lande lijke bekendheid. „Wij staan te boek als één van de grootste toernooien in Zuid-West Nederland", zegt een trotse organisator Hennie Swartjes. Maar liefst 110 teams zullen zaterdagmorgen bij strandpaviljoen De Branding de strijd met elkaar aanbinden. Daarvan spelen zo'n negentig teams in de drie tegen drie competitie, waar de wedstrijden op een speelveld van zeven bij zeven meter worden gespe.eld. De overige ploegen bestrijden elkaar in de twee-te gen-twee-competitie, op een speelveld van acht bij acht meter. De drie-tegen-drie-competitie is onderverdeeld in een toeristenklasse en een nationale klasse, terwijl in de twee-tegen-twee-competitie louter landelijke subtoppers uitkomen. De crème de la crème van het nationale beachvolleybal ontbreekt in Zoutelande. „De beste twaalf teams kunnen in Zoutelande niet meedoen, omdat in hetzelfde weekeinde het NK in Scheveningen plaatsvindt", legt Swartjes uit. „Maar vergis je niet. Er zijn nog genoeg sterke teams over die wel in Zoutelande spelen. Volgens Swartjes had het organisatiecomité niet de optie benut om het toernooi op een later tijdstip te la ten spelen, zodat het niet samen met het NK zou val len. „Als we later zouden spelen, krijgen we moeite om een representatief toernooi af te werken. De scho len zijn dan begonnen, de zalen zijn weer geopend, dus gaan de meeste clubs al weer met hun zaalvoorbe- reiding beginnen. Veel spelers krijgen dan van hun coach geen toestemming meer om op het strand te gaan spelen." Desondanks weten er vele nationaal aansprekende ploegen, en zelfs ook enkele buitenlandse teams, de weg naar Zoutelande te vinden. Bij de wedstrijden in de drie-tegen-drie-competitie wordt twintig minuten volgens het rallypointsysteem gespeeld. Bij twee-te- gen-twee wordt in de voorronden één set tot 21 punten volgens het rallypointsysteem afgewerkt. Vanaf de kruisfinales wordt er volgens het 'best-of-three'-sys teem gespeeld. Grote kanshebbers zullen bij de man nen ongetwijfeld de verliezend finalisten van vorig jaar (Michiel Wouters en Maurice Groenenveld) zijn. Van het Zeeuwse duo Rini Boutens en Quinten van de Vrie zullen zij op hun wegnaar de mogelijke toernooi winst felle concurrentie ondervinden. Bij de vrouwen wordt het in de eredivisie spelende koppel Angelique van Opdorp en Jolanda Schoonen de beste kansen toegedicht. Gevaarlijke outsiders hier zijn Sandra Nonnenkamp en Jolanda Tinkhof De wedstrijden beginnen zaterdagmorgen om 10.00 uur. Rond de klok van 15.30 uur beginnen de kruisfinales, terwijl om 17.00 uur de prijsuitreiking zal plaatsvin den. vrijdag— Luctor Belting jeugdtoernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat 2, Hulst. Aanvang: 10.30 uur Kloosterse windtoernooi. Locatie: TV Hontenisse, Emmastraat 17b, Klooster- zande. Aanvang: 16.15 uur. Voetbal KPN Eredivisie. FCTwente-RKC. Toto Divisie. VVV-Veendam, Eindhoven- Helmond Sport, MVV-FC Zwolle, Cam- buur Leeuwarden-Haarlem. Amstel districtsbeker. Poule 8: Yerseke- Nieuwland (19,00 uur). Poule 24: Seolto- Noad'67 (18.45 uur). Wielrennen Ronde van Philippine. Categorie: elite en neo-amateurs. Start en finish: Kasteel straat, Philippine. Start: 19.00 uur. Af stand: 80 kilometer. Ronde van 's-Heer Arendskerke. Start en finish; Oude Rijksweg, 's-Heer Arends kerke. 17,30 uur: recreanten/sportklasse B. 18.30 uur: veteranen. 19.45 uur: cyclo- sportieve/sportklasse A. Inschrijven: feesttent in de Deestraat, 's-Heer- Arendskerke. zaterdag HU Atletiek Ir. Knaap pupillencompetitie Aanvang: 11.00 uur op de atletiekbaan, Baskens- burgplein te Vlissingen. Uil Autocross Open Zeeuws-Vlaams kampioenschap Vijfde wedstrijd. Locatie: Stoppeldijk polder, nabij Stoppeldijkveer, Vogel waarde. Aanvang: 13.00 uur. HU Beachvollebal Delta Glasservicetoernooi. Locatie: Eer ste en tweede Westerstrand te Zoutelan de, bij strandpaviljoen De Branding. Aanvang 10.00 uur Kruisfinales vanaf 15.30 uur. Prijsuitreiking 17.00 uur. HU Hockey Hulst. Rabo Reynaert-toernooi. Interna tionaal hockeytoernooi voor mannen en vrouwen, Locatie MHC Rapide, Grote Kreekweg, Hulst. Aanvang 10.00 uur. Hl!:. Motorcross Wemeldinge. Clubwedstrijd Mc de Sproeier. Klassen: 65, 85cc, 125cc,250/500cc, veteranen. Aanvang trainingen 10.30 uur, aanvang wedstrij den 12.30 uur. Locatie: Oude Polderweg Wemeldinge. Paardensport Concours hippique LR en PC De Een- hoornruiters. Zeeuws KNF ponykampi oenschap. Dressuur. 10.00 uur: klasse Ml, M2, L1, L2 en B. 11.00 uur: klasseZ1 11.30 uur: klasse B. 12.10 uur: klasse Z2 1e manche. 13.30 uur; Viertal. 14.15 uur: overkampen individuele dressuur klasse B, L1.L2. M1.M2.Z1 en Z2. Springen klassiek. 10.30 uur- klasse B, met aansluitend de klassen L, MZ en ZZ. 14.15 uur: klasseZI tweede manche, met aansluitend snelheid en wendbaarheid klasse ZZ. 16.00uur: Kampioensparade. Locatie: Paardensportcentrum Nieuw- vliet. Tennis Luctor Belting jeugdtoernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat 2, Hulst. Aanvang: 09.00 uur. Kloosterse windtoernooi. Locatie: TV Hontenisse, Emmastraat 17b, Kloosterzande. Aan vang: 09.00 uur. Bosse Pielentoernooi. Locatie; TC Vogelvlucht, Elzenstraat 3, Vogelwaarde. Aanvang: 13.30 uur. HU Triatlon Schotsmantriatlon. Zevende wedstrijd voor het Ironman wetsuit trïatloncircuit. Aanvang 18,30 uur. Afstanden: kwart" 1000 m zwemmen, 40 km fietsen. 10 km lopen, achtste 500 m zwemmen, 20 km fietsen, 5 km lopen, mini 250 m zwem men, 10 km fietsen, 2.5 km lopen. In schrijven: recreatiezaal van De Schots man te Kamperland. HU Veldkorfbal Oost-Souburg, Oefendag Fortis. Met deelname van overgangsklassers Amici- tia (Vriezenveen), Antilopen (Leusden), Avanti (Pijnacker), SDO (Hillegom) en SKF (Veenendaal), Locatie: sportvelden Diezestraat. Aanvang 12.30 uur, einde oefendag 17.40 uur. 's-Heer Hendrikskinderen. Tjoba-Kin- derdijk (16.00). Locatie: sportpark 's Heer Hendrikskinderen. Arnemuiden. Hercules oefenvierkamp TOP. Met deelname van Dijkvogels (Maasdijk), De Meeuwen (België) en Sa- gitta (Ridderkerk). Locatie: terrein Van Cittersweg. Aanvang beide poules 11.00 uur. Einde oefendag 16.35 uur. Middelburg. Swift-ODO (16.00), HU Voetbal KPN Eredivisie. NAC-FCUtrecht, Gronin- gen-PSV, Graafschap-AZ, Den Bosch- Heerenveen. Toto Divisie. Telstar-Excelsior, Heracles TOP, GA Eagles-RBC. Districtsbeker. Poule 1: Patrijzen-Arne muiden (17.00), Kapelle-Apollo'69. Pou le 2: Oostkapelle-'s Heer Arendskerke, Bevelanders-Serooskerke. Poule 3: SSV'65-GPC, Dauwendaele- Bruse Boys, Poule 4: Kruiningen-Clinge (17.00), Goes-Zaamslag (18.00). Poule 5: De Meeuwen-Rillandia, Heinkenszand- ZSC'62. Poule 6: Breskens-AZVV (17.00), Tern.Boys-HVV'24 (17.00) Poule 7- RCS- Veere (18.00). Poule 9: Borssele-Duive- land, DFS-Brouwershaven. Poule 10: Cadzand-Axel (19,00). Poule 11: Mevo Colijnspl Boys, Krabbendijke-WIK'57. Poule 13: Hoedekenskerke-Oostburg (17.00). Poule 15: MZVC-Schoondijke (19.00). Poule 17: SKNWK-Spui. Poule 18: We meldinge-Philippine (17.00). Poule 19: Wissenkerke-Sluiskil (17.00). Poule 20: Wolfaartsdijk-Zeeland Sport (17.00). Poule 23: Kogelvangers-Klundert. Poule 25: Tholense Boys-ZPR'84. Poule 26: WHS-VVC'68. Poule 32: Stavenisse-Vi- voo (17.00). Poule 33: Smerdiek-Meto (17.00). Poule 34: Zwaluwe-Noordhoek (17,00), SPS-MOC'17 (17.00). Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenbeker. Poule 1: Colijnspl. Boys- Dauwendaele (11.15). Poule2:Zierikzee- Kloetinge (13.00). Poule3: Noormannen- Meeuwen (10.00), Bevelanders-Nieuw- dorp (11.15). Poule 4; WIK-ZSC (10.00), Wieldrecht-DFS (12.330). Poule 5: Sluiskil-Patrijzen (12.15). Vriendschappelijk. Hoek-Drachtster Boys (14.30 uur). D1-pupillentoernooi. Organisatie: Kloe- tinge. Locatie: Wesselopark. Aanvang: 10.00 uur. Finale: 13.45 uur. klasse M2, Springen paarden. 9.30 uur: klasse B, met aansluiten de klasse L, M, Z en ZZ. 14.00 uur: tweede parcours klasse B, L, M, Z en ZZ. Locatie Paardensport centrum, aan de Baanstpoldersedijk 6 te Nieuwvliet. Dressuur RV Sé-Ros. Paarden. 9.00 uur: klasse B en LI12.00 uur: klasse L2.13.30 uur: klasse M1 en Z1. 15.30 uur: klasse M2 16.10 uur: klasse Z2. Locatie manege De Eendracht, aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrouwenpolder. HH Tennis Wielrennen Grote Prijs Ons Eiland. Wiellerronde van Zierikzee voor elites, Neo's en sportklas- se A over 80 km. Start en finish: Haven plein Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. Wielerweekend 's-Heer Arendskerke Tweede dag. Programma: 10.45 uur ATC Race X-TremeZomercup; 12.45 uur: dik- kebandenraces; 14.15 uur: handbikers en steppers; 15.00 uur: ligfietsen en tan dems, 16.00 uur; Nieuwelingen; 17.00 uur: ligfietsers, tandems en steppers; 17.45 uur: vrouwen; 19.00 series der- nykoers; 20.45 uur: finale derbykoers. zondag DU Hockey Hulst. Rabo Reynaert-toernooi. Interna tionaal hockeytoernooi voor mannen en vrouwen. Locatie MHC Rapide, Grote Kreekweg, Hulst. Aanvang 10.00 uur. Fi nale vrouwen 14.30 uur. De finale bij de mannen begint om 15.30 uur. HH Paardensport Concours hippique LR en PC De Een- hoornruiters. Dressuur paarden eerste proef. 9.00 uur: klasse B, LI, M1 en M2, 9.50 uur: klasse L2. 10.45 uur: klasse Z1. Tweede proef. 14.00 uur: klasse B, L2, L1 en Z1 14.30 uur: klasse M1. 15.15 uur. KLOOSTERZANDE -Youri Loonstijn en José de Wit kenden gisteren een sleehte dag op het Kloosterse windtoernooi. De twee tennissers verloren in Kloosterzande twee poulewed strijden in het gemengd dubbel spel voor B-spelers. De uit IJzendijke afkomstige Loonstijn en in Slijkplaat woonachtige De Wit gingen zo wel tegen het duo Dominique Asselman en Machteld Fraanje als het koppel Fanny Kool en Laurens Scheerders onderuit. In hun partij tegen Asselman en Fraanje gaf vooral het niveau verschil tussen de twee vrouwen de doorslag. „Machteld was heel sterk op de baseline. Zij maakte het ver schil", vertelde Kloosterzande- naar Dominique Asselman na afloop van de met 6-4 6-3 ge wonnen partij. Zijn plaatsgenoten Fanny Kool en Laurens Scheerders waren eveneens te sterk voor Loonstijn en de Wit. Beide koppels waren aan elkaar gewaagd, maar Scheerders en Kool gingen er uiteindelijk met een 7-5 6-2- overwinning vandoor. Scheer ders keek terug op een heerlijke wedstrijd. „Het ging echt lek ker. We waren defensief goed en maakten ook aan het net heel weinig fouten.' Over zijn Cl-enkelpartij tegen Doetinchemmer Christiaan van Driel was Scheerders iets min der enthousiast. De Gelderse tennisser wipte de als tweede geplaatste Zeeuws-Vlaming in de kwartfinale uit het toernooi. Scheerders: „Van Driel zette mij constant onder druk. Hij speel de heel aanvallend. In de eerste set kon ik daar nog wel redelijk mee omgaan, maar in de tweede set speelde ik heel slecht." Van Driel kwalificeerde zich door zijn 6-3 6-3-overwinning als eerste speler voor de halve fina le in de Cl-categorie. Op het Luctor Belting jeugd toernooi in Hulst plaatste de Belg Jeroen Massoels zich ten koste van Doetinchemmer San- der Buesink voor de halve finale in het enkelspel voor jongens tot zeventien jaar. Massoels was met 6-1 6-2 oppermachtig. In het meisjes enkelspel tot vijf tien jaar domineren de pupillen van de Doetinchemse tennis- school. Anneloes van Uhm plaatste zich ten koste van Na thalie de Schepper uit Vogel waarde als derde Gelderse ten nisster voor de halve finale. Ze had negen matchpoints nodig, voordat ze met 3-6 6-4 7-6 als winnares van de baan kon stap pen. door Raymond de Frel VOGELWAARDE - Op de ten nisbanen van tennisclub Vogel vlucht start vandaag de vijfde editie van het Bosse Pielen toernooi. Het tennistoernooi in Vogelwaarde sluit ook dit jaar traditiegetrouw de lange reeks van Zeeuws-Vlaainse toernooi en af. Het toernooi beperkt zich louter tot dubbelpartijen. Hoewel de vier koppen tellende organisatie dit jaar 25 aanmel dingen meer kreeg dan de vorige editie, bleek het animo van de B-tennissers gering. „We had den voor zowel het mannen dubbelspel als het gemengd dubbelspel slechts twee kop- Bridge Zomercompetitie BC Emergo Terneu zen: 1. Echtpaar Speelman 66,33%, 2 Echtpaar Visser 58,16%, 3. Ds. Cornelis/ Van Leeuwen 57,40%. Sportprijsvragen Lucky Day, donderdag 16augustus. 5-7- 9-18-24-26-29-30-34-37-41-43-56- 57-64-66-68-71 -72-73. (onder voorbehoud) Tennis Luctor Belting jeugdtoernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat 2, Hulst. Aanvang: 10.00 uur. Kloosterse windtoernooi. Locatie: TV Hontenisse, Emmastraat 17b, Klooster zande. Aanvang: 09.00 uur. Bosse pielentoernooi. Locatie: TC Vogel vlucht, Elzenstraat 3, Vogelwaarde. Aan vang: 12.45 uur. Voetbal KPN Eredivisie. Feyenoord-Sparta, Ajax- Roda JC, Willem ll-NEC, Fortuna Sittard- Vitesse. Toto Divisie Volendam-Emmen, Dor- drecht'90 - ADODenHaag. Amsteldistrictsbeker. Poule 8; Zierikzee- Zeelandia/Middelburg. Poule 10: Aar- denburg-Graauw. Poule 12: Dreischor- Biervliet, Steen-Koewacht. Poule 13: Jong Ambon-Hoofdplaat. Poule 14: Kwa- dendamme-Ria W. Poule 15: Lewed. Boys-Hontenisse. Poule 16: Luctor'88- Hulsterloo, SDO'63-IJzendijke. Poule 17: Ouwerkerk-Sluis. Poule 18: Renesse-Ter- hole. Poule 19: Robur-Vogelwaarde. Poule 20: Volharding-Vlissingen. Poule 21: Walcheren-De Noormannen, Hansw- Boys-Domburg. Poule 33: Vosmeer- TPO. Aanvang 14.30 uur. Vrouwenbeker Poule 7: Steen-Divo (10.00), Terneuzen-NVS (10.00). HH Wielrennen Ronde van Noordstraat voor vrije ren ners. Start en finish: buurtschap Noord straat nabij Kloosterzande. Start: 15-00 uur. Afstand: 65 kilometer. Inschrijven: café Rue du Nord, Noordstraat. Hulst. Luctor Belting jeugdtoernooi. JE13: Nick Jansen-Hans van Broekho ven 6-1 6-0, Dominic de Maagt-Dennis Rottier 6-4 6-1. JE15: Joep Smits-Evert van den Berg 6-46-3. JE17: Jeroen Mas- soels-Sander Buesink 6-1 6-2 ME11: Vicky Hermans-Jeske Boeding 6-1 6-0 ME13: Margot Martens-Jalou Woltering 6-1 6-1, Judith Rikken-Marit Roos 6-1 6-1. ME15: Anneloes van Uhm-Nathalie de Schepper 3-6 6-4 7-6. ME17: Annel oes van Uhm-Carolien van Damme 6-1 6-1. Kwartfinale: Sharon Jansen-Wiets- ke van Dijk 6-3 6-1JD11Arens/Van Tri- er-Van der Gucht/De Maagt 6-16-3, Van Landeghem/Van Peteghem-Arens/Van Trier 6-2 6-1. JD15: Buesink/Jansen - Audenaerdt/Van Broekhoven 6-0 4-6 7-5, Buesink/Jansen-Campfens/De Vries 6-0 6-1, Dam/Kobussen-Aude- naerdt/Van Broekhoven 6-4 6-3, Neve/ Van Trier-Campfens/De Vries 6-2 4-6 6-4. MD11: Agten/Fraanje - Boeding/Di- eleman 6-2 6-0, Hermans/Maenhout- -Van Broekhoven/Kayser 6-1 6-0- MD13. Tophoven/Tophoven-Aarssen/ Roos 6-1 7-5, Pieters/DeSchepper-Top- hoven/Tophoven 6-0 6-1, Pieters/De Schepper-Rikken/Walraven 6-0 6-0. MD15: Van Milligen/Van Uhm - De Maagt/Van Puyvelde 6-1 6-2, Jansen/ Klein Lankhorst-Van Dijk/Woltering 6-1 6-3. GD13: Arens/Van Trier - Aarssen/ Warrens 6-1 6-2, Van Milligen/Janse- n-Aarssen/Warrens6-06-0. GD17: Kint/ Inghels-Jansen/Kobussen 6-4 7-5 Kloosterzande Kloosterse windtoer nooi. HEC1: Christiaan van DrielLaurens Scheerders 6-3 6-3. HED2/E: A. van Ste- vendaalS. Hoefnagels wo„ Jonathan RouwBertrand Kleppe 6-2 6-4. DED2/E: Mieke Kint Brigitte Sponselee 1-6 6-3 6-4. HDC2, Van den Berg/Obrie De Pooter/Kint 6-1 6-0, De Vries/De Schep- perSalome/Huisman 6-3 6-2, Bouwens/ Van RegenmortelVonk/Vonk 6-2 7-6. HDD2/E: Rouw/SinkeRouw/Plasschaert 7-5 6-4 DDD1. Van Waardenburg/Van DammeRademakers/Goossen 3-6 7-5 6-0 DDD35+: Van Gassen/Scheerders- -Asselman/Van Kerkhoven 3-6 6-2 6-3. GDB: Asselman/FraanjeLoonstijn/De Wit 6-4 6-3, Kool/Scheerders - Loons- tijn/De Wit 7-5 6-2. GDC1Hollestelle/De RechterVerhaegen/Van Gassen 6-4 6-2. GDC2: Van Damme/De Braal-d'Hooghe/ Mijlenaar 6-4 6-3, Van Kruyssen/Van EerdenburghDreesmann/Van Goethem 6-4 6-4, Vermunt/De BakkerBouwens/ Kool 6-2 6-2. GDD1: De Smit/Van Kruys- senVan Heese/Rademakers 6-2 7-5. GDD2/E: Thuye/Van StevendaalSpon- selee/De Waal 6-4 6-2. Voetbal pels. Dat is te weinig om een schema of poule op te stellen", aldus wedstrijdleider Roctus. Hoewel hij natuurlijk liever wel B-partijen had ingepland, ligt Roctus toch niet wakker van het ontbreken van een B-schema. „We zitten met 206 deelnemers helemaal vol." Ook het aantal aanmeldingen in het vrouwen Cl-dubbelspel was met slechts één aanmelding gering. In het mannen Cl-dubbelspel zijn Laurens Scheerders uit Kloosterzande en Dennie Cap- pendijk uit Vogelwaarde de te kloppen tennissers. Het duo is als reekshoofd genoteerd. Bert Dutree en Cor de Jonge uit Sas van Gent zijn als tweede ge plaatst. Wielrennen Ronde van Denemarken. Derde etappe. Silkeborg - Odense: 1. Casagranda (Ita) 183 km in 4.15.38,2. Contrini (Ita) 0.11,3. McEwen (Aus) 0.20,4. Zanotti (Ita), 5. Fur- lan (Ita), 11. Pronk, 13. Löwik, 27. Knaven 0.25,32. De Jongh, 40. Boerman, 43. Blij- levens, 74. Hoffman, 77. Groenendaal, 94. Van Heeswijk 6.56. Afgestapt: Duijn, Engels. Algemeen klassement: 1. Grabsch (Dui) 13.27.10,2. Nicolas Jalabert (Fra) 0.02,3 Valoti (Ita) 0.03, 4 Piil (Den) 0.06, 5 Nardello (Ita), 16. Knaven 0.33, 23. Hoff man 1.10, 35, Pronk 30.42,37. Löwik, 41 De Jongh 30,47,42. Blijlevens, 65. Groe nendaal, 84. Van Heeswijk 37.18, 90. Boerman 45.18. Ronde van Frankrijk vrouwen. Elfde etappe, Langogne - Vemoux-en-Viva- rais: 1. Luperini (Ita) 123,5 km in 3.23.08, 2. Somarriba (Spa), 3. Arndt(Dui)0.42,4. Cappellotto (Ita) 1.28, 5. Rasa Polikevits- joete (Lit), 21. Chantal Beltman 3.01, 27. Ghita Beltman 3.41, 32. Doedee 5.42,56. Brunen 8.13. Algemeen klassement: 1 Somarriba 31.15.20, 2. Luperini 3.33, 3. Cappellotto 4.46, 4 Longo (Fra) 4.52, 5 Stahoerskaia (WRu) 5.07, 17. Chantal Beltman 17.12,31. Doedee 29.34,32. Git- ha Beltman 29.38,33. Brunen 30.39. Zwemmen Kwalificatie Zuid-Amerikaanse zone. Ecuador - Argentinië 0-2 (0-2). 19. Veron 0-1, 34. Crespo 0-2 (strafschop). Rode kaart: 33. Chala (Ecuador). Brazilië-Para guay 2-0 (1-0). 5. Marcelinho 1-0, 70, Ri- valdo 2-0. Stand: 1. Argentinië 14-35, 2. Paraguay 14-26,3. Ecuador 14-25,4. Bra zilië 14-24,5. Uruguay 14-21,6. Colombia 13-19, 7. Bolivia 14-14, 8. Peru 13-12, 9. Chili 14-11, 10. Vénezuela 14-7. Eerste vier naar WK, nummer vijf speelt play off. WK kwalificatie, Azië. Groep B: Qatar - Oman 0-0. Amstel Cup. Poule 2: FC Volendam - Ajax 2 2-3 (0-2). Goals Volendam: Leeflang, Rose, Ajax: Ikedia, Hosé, Heitinga Poule 10: Gemert - PSV 2 14 (0-3). Goals PSV: Mortesen 2, Huntelaar, Fuchs. Langebaanwedstrijd Sint Niklaas. Man nen, 1000 meter vrije slag 13 jaar en jon ger. 1Niek de Ridder (ZCK). 14. Jonas de Maet (BRU). 2000 meter vrije slag 15 jaar en jonger: 4. Flavio in den Bosch (ZCK). 2000 meter vrije slag 19 jaar en jonger: 3. Jarbas in den Bosch (ZCK)4. Roel Del- laert (BRU) 8. Robbert Dellaert (BRU) 1000 meter schoolslag masters 25+ 3. Arjan Dekker (ZCK) Vrouwen. 1000 me ter vrije slag 11 jaar en jonger: 7 Ankie van Putten (ZCK). 1000 meter vrije slag 15 jaar en jonger. 2.Petra Vink (ZCK) 2000 meter vrije slag 17 jaar en jonger: 1 Sabine van Waes (ZCK). 12. Jill de Maet (BRU) 2000 meter vrije slag all in: 2. Dai sy de Ridder (ZCK). 1000 meter school slag 13 jaar en jonger: 1Mariska Hame link (ZCK), 5. Michelle de Hamer (ZCK). 1000 meter schoolslag 15 jaar en jonger: 1.Carmen de Ridder (ZCK), 2. Stèphanie Rombout (ZCK) 18. Daphne van Geer trui (ZCK). 2000 meter schoolslag all—In: 1.Linda Vink (ZCK), 3. Ankie Buijs (ZCK). 2000 meter schoolslag 17 jaar en jonger: 2. Jolien de Maeyer (ZCK), ST. JANSTEEN - Op het sport complex van de voetbalvereni ging Steen wordt zaterdag 18 augustus de pré-kwalificatie van de Nike premier cup 2001/2002 afgewerkt. Bij deze Zeeuws-Vlaamse voor ronde komen zes teams in de wei. In poule A spelen de C-juni- oren van Axel, Terneuzen en Steen. Poule B wordt gevormd dor Hontenisse, HW'24 en Ter- neuzense Boys. De eerste twee geplaatste teams gaan door naar de volgende ronde die waarschijnlijk in oktober in Lisse wordt gespeeld. Nike stelt zaterdag voor de win naars shirts en ballen beschik baar. Ook voor de topscorer en beste keeper van het toernooi zijn er prijzen.Voor deze Nike premier cup hebben wereldwijd zo'n 6000 teams ingeschreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 53