Typische Aussies met liefde voor het zingen toplO PZC Of gij niet op een wier zat Zweten op alles wat swingt 11 Disco Love Nieuw album Lauryn Hill Britney schrijft zelf muziek 1. Herman Brood - My Way (4) 2. U2 - Elevation (1 3. Shaggy Angel (2) 4. Jennifer Lopez - Ain't It Fun ny!3) 5. Faith Hill - There You'll Be (5) 6. Dante Thomas - Miss Califor nia (21) 7. Aguilera/Mya/Pink - Lady Marmelade (6) 8. Daddy Dj - Daddy Dj (1 6) 9. Usher - U Remind Me (7) 10. Geri Halliwell - It's Raining Men (8) 11. Sisqo - Dance For Me HO) 12. Rank 1 - Such Is Life f13) 13. Gabrielle - Out Of Reach ("14) 14. Nelly Furtado - Turn Of The Light (15) 15. Reamonn - Supergirl (12) 16. D-12 - Purple Pills (9) 17. Destiny's Child - Bootylicious (11) 18. Robbie Williams - Eterni ty/The Road To Mandalay 75 (19) 19. Jody Bernal - Un Beso Mas (17) 20. Train - Drops Of Jupiter (Tell MeI (26) 21. Roger Sanchez - Another Chance (20) 22. Atomic Kitten - Eternal Flame (34) 23. Westlife- When You're Look ing Like That (23) 24. Atomic Kitten - Whole Again (18) 25. K-Otic - I Really Don't Think So (28) 26. Bon Jovi - Wanted Dead Or Alive (29) 27. Safri Duo - Samb-Adagio (25) 28. Georgina Ft. Janet - Ritmo (22) 29. Titiyo - Come Along (35) 30. Dj Tiesto - Flight 643 (40) 31. Nelly - Ride Wit Me (24) 32. Klubbheads - Hiphopping (27) 33. Sylver - Turn The Tide (30) 34. Lil' Kim Ft. P. Collins - In The Air Tonight (36) 35. K3 - Alle Kleuren (39) 36. G-Spott - N-R-G (32) 37. Faithless - We Come One (31 38. Twarres - She Couldn't Laugh (33) 39. Kabouter Plop - Kabouter- dans (50) 40. Wyclef Jean - Perfect Gentle man (44) 41. Rene Froger - Why You Fol low Me (45) 42. Lifehouse - Hanging By A Mo ment (38) 43. Alizee - Moi ...Lolita (37) 44. Gypsymen - Babarabatiri (47) 45. The Supermen Lovers - Star light (53) 46. Missy Elliott - One Minute Man (41) 47. Bubbles - My Boyfriend (43) 48. Gorillaz 19-2000 (42) 49. Ja Rule Feat. Lil' Mo V - Put It On Me (55) 50. Lauren - O-Ayo (46) 51. Parla Pardoux Vs Dj Gal Jump Let's Party (51 52. Safri Duo - Played-A-Live (48) 53. Keeyel - Geef Me Dat Ding! (49) 54. System F - Dance Valley The me 2001 (-) 55. J.J. Bauer - Waar Zou Jij Nu Zijn 7 (74) 56. Manu Chao - Me Gustas Tu (54) 57. Toy Box - Superstar (-) 58. Gigi D'agostino Alberti Super (56) 59. Aaliyah - We Need Resolu tion (52) 60. Foxy Brown - Oh Yeah (57) 61. Bjork - Hidden Place (-) 62. Volumia! - Eeuwig Zou Te Kort Zijn (59) 63. Radiohead - Knives Out (-) 64. Dj Jean - Lift Me Up (60) 65. Willeke Alberti - Er Komt Een Dag (-) 66.2 Pac - Until The End Of Time (58) 67. Eve Ft. Q. Stefani Let Me Blow.. (-) 68. Gordon - Caminando (70) 69. Jovink Voederbietels Noadost (-) 70. Barthezz - On The Move (62) 71. Westlife - Uptown Girl (66) 72. M.O.P - Cold As Ice/Ante Up (63) 73. Mariah Carey - Loverboy (61 74. Depeche Mode - I Feel Loved (65) 75. Dj Quicksilver - Ameno (69) 76. Gare Du IMord - Pablo's Blues (94) 77. Abel Daniel Lohues - Liedje (64) 78. Romeo Juliette Les Rois Du Monde (71) 79. Anastacia - Made For Lovin' You (79) 80. Mary J Blige - Family Affair (-) 81. Melissa Etheridge -1 Want To Be In Love (80) 82. Mitchell - Not Around (84) 83. M. Franti Spearhead - So metimes (-) 84. Lionel Richie - Cinderella (82) 85. Erann - Still Believing (83) 86. Prefab Sprout - Wild Card In The Pack/Cowboy Drea Mu sic 0 (88) 87 Guus Meeuwis Vagant - Haven In Zicht (86) 88. Van Dik Hout - Alle Duizend Redenen (87) 89. Sita Bart - I Was Made To Love You (67) 90. Travis - Sing (90) 91.16 Down - Heaven Still Cries (97) 92. Johan Tumble And Fall (76) 93. Ricky Martin - Loaded (85) 94 American Hi Fi - Flavor Of The Weak (-) 95. Wyatt Iff93) 96. Son By Four - Sofia (-) 97 Stereophonies - Have A Nice Day (92) 98. Blink 182 - The Rock Show (-) 99. Paola Chiara - Vamos A Bailar (Esta Vida Nueva(95) 100. Leann Rimes - I Need You (91 vrijdag 17 augustus 2001 Het is verfrissend en best een uitdaging om van uit Australië te komen en in Nederland bijna opnieuw te moeten beginnen", vertelt Toby Allen. Hij is een van de vier zangers van Human Na ture, een Australische groep die in eigen land al jaren po pulair is. Ze tourden met Mi chael Jackson en Celine Di on, wereldwijd, scoren hits en zongen bij de Olympische Spelen. Hun derde album, met als titel de naam van de groep, is zojuist in Europa uitgekomen. Human Nature van begin af aan... Als schoolkids hadden ze het soms zwaar te verduren. Met hun liefde voor zingen moesten ze opboksen tegen de op sport beluste Aussies. Maar de tijd van school ligt al lang achter de jongens van Human Nature: Toby (27), Phil (27) en de broertjes Andrew (27) en Mike (24). Al in 1993 wonnen ze met hun toenmalige coverbandje Four Trax de grootste prijzen. Toch besloten ze na een paar jaar een nieuwe weg in te slaan. Phil Burton (27): „We waren echt toe aan iets anders. Heel brutaal zijn we toen het hoofd kantoor van Sony binnenge wandeld, hebben een nummer gezongen en onze muziek achter gelaten." En het werkte. De jongens kre gen een platencontract en be sloten zichzelf Human Nature te noemen. „Het is ons echt op het lijf geschreven", legt Töby uit. „Zingen is altijd deel van onze menselijke natuur geweest. Bo vendien laten we die ware aard goed zien, we zijn erg nuchter, typische Aussies." Voor ze het in de gaten hadden, stond het viertal in de Australi sche hitparades en begon het sterrendom. Binnen één jaar tourden ze met Celine Dion en Michael Jackson door Australië en later ook door Europa. Toby: „Een super opstapje, bleek toen we terugkwamen. De weg lag vrij voor een zelfstandige natio nale tour." De Australische jongensgroep Human Nature. De groep wordt tegenwoordig zelfs de eerste Australische boy band genoemd. „Tja, dat zeggen ze. Het is nooit ons uitgangs punt geweest toen we samen be gonnen te zingen. Dat we alle maal graag zingen, uit Australië komen en ook nog eens jongens zijn, dat is dan denk ik stom toe val", lacht Andrew. Kyra Goede Plaats: Kloosterzande Entreeprijs: 10 gulden (inclusief consumptie) Minimumleeftijd: 16 jaar Open: elke zaterdag van 21.00 tot 4.30 uur, op vrijdag speciale avonden Soort muziek: alles wat dans baar is, van house tot Neder landstalig Prijs tapje: 3,00 In een gewone straat in het dorpje Kloosterzande zie je tussen de woonhuizen door in eens Disco Love op de gevel staan. Zodra je binnenkomt, weet je dat je toch echt in een grote discotheek terecht bent gekomen. Er werken maar liefst twintig personeelsleden die al lemaal druk heen en weer lopen. Er is een flinke garderobe, een kassa en een heuse snackcorner, toepasselijk SNEXX genaamd. Zodra je de deuren naar de zaal opendoet, komt de zweetlucht je tegemoet. Honderden jongeren swingen hier op de muziek, waarbij oude discohits, house van nu en Nederlandstalige nummers elkaar afwisselen. Het publiek maakt het niet uit; alles wordt vol overgave meegezon gen. Bij de dansvloer staan kleine, ronde podiumpjes. Op een zo'n podiumpje staan twee meisjes te dansen alsof ze op MTV zijn. Galina de Smedt (18) is hier vanavond voor het eerst. „De sfeer is hier goed en de muziek ook. Ik hou van commerciële muziek, zoals we dat in België noemen." Ze is meegekomen met Yola Hendriks (16), die ze kent omdat ze met Yola's broer op school heeft gezeten. Yola staat hier in de buurt op de cam ping, vorig jaar kwam ze al in disco Love. „Ik ga nu elke week. Het is leuk als er veel volk is en er goede muziek wordt ge- In disco Love wordt gedanst op oude discohits, house van nu en Nederlandstalige nummers. foto Dirk-Jan Gjeltema draaid. Ik hou van hiphop en R&B." Net als veel meisjes hier, dragen Yola en Galina een strak topje en een heupbroek, zodat de blote buiken goed te zien zijn. „Al vroeg in de avond ga ik na denken wat ik aan ga doen", vertelt Yola. „Ik ga dan kijken wat bij wat past, soms iets nieuws kopen of iets lenen van vriendinnen. Ik heb nu ook schoenen aan van een vriendin. De meiden gaan in België ook wel uit, zoals naar de disco BBC in Sint Niklaas. Zij zien ver schillen met Nederland. Galina: „Hier zijn ze socialer. Als ze je leuk vinden, komen ze direct op je af. Dat zullen ze in België niet doen." Yola en Galina staan graag op het podium. „Dat is eigenlijk een beetje om aandacht te trek ken", geeft Galina toe. „Leuk toch, om in de belangstelling te staan?", vindt Yola. Om 3.00 uur houdt het voor hen op. Ze ver trekken op scooters; Yola naar de camping in Vogelwaarde en Galina naar haar huis in Steke- ne. Disco Love is elke zaterdag avond open. Op vrijdagavond zijn er speciale avonden, zoals een keer per rrtaand de 25+ avond. De disco bestaat al lang en heeft veel vaste klanten. Toch wordt er ook nu al gedacht aan de klanten van morgen; eens per maand is er een disco-adventure speciaal voor de 12 tot 15-jari- gen. Je kunt dus bijna heel je le ven terecht in disco Love! Ver der zijn er de onvermijdelijke mega schuim party's, maar ook optredens van bekende groe pen. Afgelopen zaterdag was Cooldown Café present, en op 1 september zal Milk Ine het podi um betreden. En dat allemaal in zomaar een straat in Klooster zande. Denk aan de buren als je weggaat... Petra de Bil de Bonte wereld van atot z. de j van jeugdPuistj e Het moeras DES 'gn pui ST het oog Suske en Wiske-fanaat Klaas Rigterink uit Krimpen aan de Lek, die zich al jaren louter op Suske en Wiske-strips fo cust, springt een gat in de lucht. Zijn 140 pagina's tellende werk Suske en Wiske spelen met spreekwoorden wordt op 1 sep tember gepresenteerd. Rigterinks boek is uitgegeven door De Fameuze Fanclub, de Vereniging van Liefhebbers van Suske en Wiske. Omdat niet één uitgeverij er brood in zag - Stan daard, de uitgever van de Suske en Wiske-albums, al evenmin - had de Fanclub besloten het werK van de 56-jarige verzame laar dan maar, met hulp van vrijwilligers, zelf op de markt te brengen. Geesteskinderen Uit de humoristische, kleurige boekomslag van de hand van Paul Geerts, die samen met te kenaar Mare Vérhaegen de gees teskinderen van wijlen Willy Vandersteen in de albums laat voortleven, blijkt al meteen waar Rigterinks boek over gaat: Suske en Wiske spelen letterlijk en figuurlijk met spreekwoor den. In het boek staan 500 'inge- scande' albumplaatjes en het bevat 600 spreekwoorden, soms heel typisch Vlaamse, waarvan de betekenis door Klaas Rigte rink in duidelijk Nederlands is weergegeven. Rigterink is do cent Nederlands aan een scho lengemeenschap in Vlaardin- gen. De Suske en Wiske-fanaat is op getogen: „Geweldig! Ik ben blij dat het ervan gekomen is, na er tien jaar m'n vrije tijd aan te hebben besteed. Alle strips en spreekwoordenboeken in aller lei bibliotheken, zelfs in België, heb ik doorgeworsteld. Ik gaf me niet graag gewonnen, maar als ik toch eens bij een Vlaams gezegde bleef steken, belde ik Mady en Frans Nijs in Turnhout maar op. Wekenlang had ik bij voorbeeld gepuzzeld op de uit drukking 'of gij niet op een wier zat', maar even een telefoontje naar Frans en die reageerde di rect: „Een wier is een knoest in hout. Die uitdrukking betekent dat er iets niet vlot loopt, dat er wordt gezeurd." Rigterink, lachend: „Dat Vlaamse dialect heeft me heel wat hoofdbrekens gekost, hoor. En als ik er geen plezier in had gehad, was ik ermee gekapt. Ge lukkig ben ik doorgegaan, an ders had 'mijn' spreekwoorden boek nu niet bestaan." Zijn boek is eerst in een kleine oplage gedrukt: duizend stuks. „En ja, wie weet, loopt het goed en volgt er een tweede druk, al zit er altijd een groot risico aan. De Fanclub heeft het na rijp be raad aangedurfd, en het werd kostendekkend doordat eigen leden de lay-out, het drukwerk enzovoorts verrichtten. Nie mand verdient er één cent aan, ook ik niet, maar dat maakt me niets uit. Dat mijn boek wordt uitgegeven, is voor mij al een grote beloning." Joke van Vugt 'Suske en Wiske spelen met spreekwoorden' 29,95) wordt 1 september om 13.00 uur ge presenteerd in tenniscentrum Valkencourt te Valkenswaard tijdens de beurs 'Het Brabants Stripspektakel', open vanaf 10.00 uur. Klaas Rigterink brengt in zijn boek zeshonderd spreekwoorden van Suske en Wiske samen. foto Roel Dijkstra/GPD Hiphop-legende Lauryn Hill heeft veel nieuws op komstNiet al leen zou ze zich druk bezighouden met haar volgende album, de opvolger van Miseduction of Lauryn Hill, ze verwacht ook een der de kind. Geruchten over een verbroken relatie met Rohan Marley de zoon van Bob Marley, zijn nu weer twijfelachtig. Ook is bekend geworden dat de zangeres een nummer heeft geschreven voor de soulfunk-formatie Kool The Gang Deze heren brengen binnen kort een nieuw album uit Kool The Gang Presents Gandland, de wedergeboorte van rap en soul, in een modern jasje. Lauren's bij drage op dit album heet 'All My Time'. Popidool Britney Spears heeft vrijwel alle nummers van haar ko mende album zelf geschreven. Het vooroordeel dat tienerster ren niets meer zouden zijn dan speelpoppen, is hiermee afgedaan. De laatste vier maanden heeft ze naar eigen zeggen niets anders ge daan dan muziek schrijven. „Onder de douche, in bed, in de studio, ik doe niet anders", aldus Britney. Ze zou zich hierbij laten inspire ren door onder andere Michael Jacksonvan wie ze binnenkort 'The Way You Make Me Feel' covert. Het veelbelovende duet met haar vriendje Justin Timberlake op het nieuw album, wordt zeker geen liefdesliedje. De omschrijving luidt zelfs 'agressief'. 1. K3 - Alle Kleuren (5) 2. Twarres - Stream (1 3. Bridget Jones's Diary - Or. Soundtrack (2) Bestudeer een puist ALtIj'd eerst door een vergrootglas, LijkT Hij op e'Én van Bovenstaande soorten: Niet LiiTkNijPENBinnenkort: j gratis les puistkleien- 4. K-Otic - Bulletproof (6) 5. Shaggy - Hotshot (3) 6. u2 - All That You Can't Leave Behind (7) 7. Bob Marley- One Love: The Very Best Of (10) 8. Destiny's Child - Survivor (A) 9. Volumia! - Puur (8) 10. u2 The Best Of 1980-1990 (9)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 11