Parkeerplaats voor de vakantie af PZC Philippine viert 25e editie Mosselfeesten Kanaalzone gaat op zoek naar nieuwe gemeentesecretaris 18 Sint Bernardusschool Clinge verhuist half oktober naar nieuw pand Fietstocht van Stroopielekkers Nachtmarkt in Terneuzen Saeftinghefeesten houden vast aan succesformule 30 jaar zeehondencrèch epieterouren weer meemaakt! WóTd donateur erWhaakvk donderdag 16 augustus 2001 door René Hoonhorst CLINGE - Nog voor de herfst vakantie (half oktober) moet het parkeerterrein bij de nieuwe basisschool van Clinge worden aangelegd. De inventaris van de huidige Sint Bernardusschool moet tijdens die vakantie wor den overgebracht naar de nieu we school aan de Koningin Juli- anastraat. De scholieren nemen vervolgens hun intrek in het nieuwe gebouw. Voor de verhuizing een feit is, moet het parkeerterrein klaar zijn, melden burgemeester en wethouders de Hulster gemeen- ZAAMSLAG - Het Stroopielek- kerscomité in Zaamslag houdt op 25 augustus de dertig kilo meter lange Stroopielekkers- fietstocht. De deelnemers ontvangen tij dens de tocht koffie of thee met producten uit de streek en er wordt een picknick tussen de fruitbomen gehouden. Ook kan men de het schelpenmuseum van de heer De Zeeuw bezoeken De tocht begint en eindigt op boerderij het Steedje te Reuzen- hoek. Wie mee wil doen, dient zich tenminste één dag tevoren op te geven: 0115-431697 of 431223. TERNEUZEN - In de Nieuw- straat in Terneuzen begint mor gen om zes uur 's avonds de ze ventiende editie van de City Nachtmarkt. Ruim vijftig marktkooplieden presenteren een gevarieerd aan bod aan koopwaar, met als grote publiekstrekkers de planten- en bloemenverkopers. Ook zijn er etenswaren, sieraden, lederwa ren en parfums. Voor de kinde ren zijn er onder meer een draai molen en de Cliniclowns. De City Nachtmarkt duurt tot één uur 's nachts. teraad. Tegelijk met de aanleg van de parkeervoorziening kun nen drie verkeersplateaus in de Julianastraat worden gelegd. De verkeersremmers komen er om de veiligheid te waarborgen in de straat, waar aan het begin en het einde van de schooldag veel auto's en fietsen passeren. Voor de aanleg van het parkeer terrein, kosten ruim honderd vijftig mille, komt de gemeente nog 35.000 gulden te kort. Aan leg van de verkeersplateaus kost 185 mille, dus stelt het col lege de raad voor om 220.000 gulden voor de maatregelen aan de Julianastraat beschikbaar te stellen. Sponsoractie Of de nieuwe school opnieuw de naam Sint Bemardus krijgt, is nog niet bekend, liet directeur K. Lansu gisteren weten. Een commissie breekt zich daar mo menteel nog het hoofd over. De naam zal bij de opening na de herfstvakantie nog niet op de gevel prijken. „We moeten daar nog eens stevig over nadenken. Maar de naam kan nog wel wat later op de school worden aan gebracht", meldde Lansu non chalant. De directeur is zelf be zig met het opzetten van een sponsoractie. Hij hoopt zo'n 66 mille binnen te halen voor het vergroten en aankleden van het speelplein en het installeren van een aantal leerzame technische snufjes. Lansu: „De afmeting van het speelplein voldoet aan de lande- lijke normen, maar als je het ziet liggen is het twee keer niks. We hebben bij het intekenen al re kening gehouden met een uit breiding en ik hoop dat we dat snel kunnen realiseren." De di recteur zou het daarnaast leuk vinden om techniek wat inzich telijker te maken voor basis schoolleerlingen. Hij wil zijn ideeën nog niet allemaal prijs geven, maar onthult wel dat hij onder meer denkt aan een fon tein op zonne-energie. „Leer lingen kunnen dan direct het ef fect van het weer op de energie aandrijving zien." Lansu heeft al een aantal bijdragen toege zegd gekregen en heeft nog zo'n vijftig mille nodig om het speel plein op te knappen én de tech nische snufjes te installeren. Evenals vorig jaar is het mosselsteken weer een onderdeel van de Mosselfeesten in Phi lippine. door Marian Hemelaar PHILIPPINE - Philippine viert van vrijdag 24 tot en met zondag 25 augustus voor de 25e maal de Mosselfeesten. De jubileumedi tie staat bol van activiteiten en heeft een gevarieerd aanbod aan muziek. De feesten worden op vrijdag avond 24 augustus ingeluid met een discoavond in café Marinet aan de Gentsebreedstraat. Op zaterdagmorgen 25 augus tus beginnentussen 7.30 en 14.00 uur de Mosseltocht en Mosselfeestentocht. De zevende Mosseltocht is een fiets-toer- tocht, georganiseerd door toer club Terneuzen, over afstanden van 60 of 105 kilometer. Het ver trekpunt is café Marinet. Voor gezinnen is er vanaf 8.00 uur een extra rit over 30 kilometer. Wandelaars die de vierde Mos selfeestentocht kunnen kiezen uit de afstanden van 7,14 of 21 kilometer. Wandelvereniging de Kwartels uit Assenede organi seert de tocht. Inschrijven en vertrek bij de kantine van de plaatselijke voetbalvereniging. Het officiële gedeelte van de 25e Mosselfeesten begint om 14.00 uur op de kiosk met de opening door burgemeester P. van den Baar van Sas van Gent. Hij reikt dan de Gouden Mossel uit, die traditioneel bestemd is voor een persoon of instantie die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de promotie van Philippine of de mossel. Daarna beginnen de markt en braderie, kermis, demonstraties van oude am bachten, het mosselen koken op de Markt en de rondritten per paardentram door Philippine. Een half uur na de openings plechtigheid proberen teams van elk twee personen om zo snel mogelijk 36 'geschikte' mosselen open te steken tijdens de internationale wedstrijd 'Mosselen opensteken om de Philippine trofee'. 's Middaags is er een gevarieerd aanbod van muziek op straat, de kiosk en in de vele horecagele genheden te horen en te zien. archieffoto Charles Strijd Carnavalsvereniging de Mos- selkrauwers houdt om 2 00 0 uur in gemeenschapshuis De Kaaie een grote bingoavond met vijf tig kilo mosselen. Zondag 26 augustus wordt van 8.30 uur tot 12.00 uur een grote rommelmarkt gehouden in het centrum van het dorp. De markt wordt muzikaal opgeluisterd door streetbands en andere mu ziekverenigingen. Nieuw op het programma van de mosselfees ten is het straattheater van goo chelaar 'cum fraude' Heineken Knopenman, dat om 13.00 uur begint. Het levend tafelvoetbalspel wordt om 14.00 uur gespeeld. Iedereen kan gratis meespelen op het opgeblazen veld. Op de kiosk is regionaal zanger Jacko de Braai te horen tijdens twee optredens om 18.00 en 19.30 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De colleges van Axel, Sas van Gent en Terneu zen hopen nog voor het eind van dit jaar een gemeentesecretaris te vinden voor de nieuw te vor men gemeente Midden- Zeeuws-Vlaanderen. De vaca ture wordt binnenkort openge steld voor interne en externe kandidaten. Voorzitter R. Barbé van de stuurgroep herindeling Midden-Zeeuws-Vlaanderen maakte dit gisteren bekend. De bestuurders stonden voor een keuze; aan het eind van het herindelingsproces, dus bij de vorming van de nieuwe gemeen te in 2003, een nieuwe gemeen tesecretaris aanstellen, of al lo pende het herindelingsproces? De collegeleden van de drie gemeenten gaven om verschil lende redenen unaniem de voor keur aan de laatste mogelijk heid. Een belangrijke reden is dat de nieuwe man of vrouw zelf kan meepraten en -denken over de inrichting en invulling van de organisatie die hij of zij straks moet gaan runnen. Een andere is dat de huidige functionaris sen, maar ook de overige leden van het management, niet lan ger in onzekerheid hoeven te blijven. „Het zou dus ook goed kunnen dat het één van de huidige func tionarissen wordt. Duidelijk is overigens wel dat één het zeker niet wordt, maar als we nu al op zoek gaan naar een nieuwe ge meentesecretaris, dan kunnen we eind dit jaar ook voor be trokkenen die duidelijkheid verschaffen", zei Barbé. Inmiddels is er een selectiecom missie gevormd, die een pro fielschets voor de beoogde func tionaris maken moet. De colleges van de Kanaalzone gemeenten besloten na het over leg ook om eens nader te kijken naar de privatiseringsprojecten die momenteel in de gemeenten op stapel staan. De onderne mingsraad van Terneuzen en de overkoepelende OR van de ge meenten hadden begin deze zo mer de besturen gevraagd om deze projecten voor de duur van het herindelingsproces op een laag pitje te zetten. Volgens Barbé is er begrip voor de stellingname van de OR maar kunnen niet alle projecten worden uitgesteld. „Om de een voudige reden dat een aantal van die zaken niet op gemeente lijke. maar op Zeeuwse schaai spelen. Ik noem maar de OLAZ- Delta-kwestie. De afvalverwij dering is een Zeeuwse zaak. Wij kunnen nooit zeggen: 'zet dat proces maar even in de wacht'. Projecten die de gemeentelijke schaal niet overstijgen, zoals in Terneuzen en Sas van Gent de privatisering van de sportac commodaties en de reinigings- taken en in Axel de privatise- j ring van de begraafplaats, daar kunnen we wel naar kijken en dat zullen we ook doen. In september willen we als stuurgroep op een rijtje hebben welke projecten nader bekeken moeten worden. Daarna zullen we met de OR in de slag gaan om te bezien wel door moeten gaan en welke niet", zei Barbé. PAAL - De watersportvereni ging Saeftinghe hoeft nauwe lijks te sleutelen aan het affiche voor de jaarlijkse Saeftinghe feesten. Deze tweedaagse festi viteiten zullen ook zaterdag 18 en zondag 19 augustus onge twijfeld weer enkele duizenden bezoekers trekken. Zaterdagmorgen begint in de havenloods om 10.00 uur een' rommelmarkt. Om 15.00 uurva-; ren de schepen uit voor een groet aan het admiraalschip. Fanfare i Nooit Gedacht uit Graauw speelt 's avonds eerst de vrolijke noot. Vanaf 21.00 uur draait dj Patrick plaatjes. Zondag is pastor Weemaes om 11.00 uur de voorganger bij een eucharistieviering. Op het feestterrein wordt een expositie van oldtimers gehouden. Vanaf 15.00 uur varen versierde boten de haven uit voor een gratis rondvaart. Om 17.00 uur landen, enkele parachutisten, 's Avonds gaat dj Patrick verder waar hi] de vorige dag opgehouden was. a beautifulc/at/ Het is elke keer een feest, als we de zeehonden na maandenlange verzorging weer kunnen vrijlaten in de Waddenzee. Dankzij de steun van duizenden mensen vieren we dit feest nu 30 jaar. Hoog tijd dus voor nóg een feestje! In stilte, mét onze dona teurs. Want bij hoge uitzondering mag dit jaar elke maand een gelukkige, fluisterstille winnaar en een introducé met ons mee het Wad op, tijdens de komende uitzettingsacties. De wedstrijd loopt van juli t/m december 2001Nog geen donateur? Dit is het moment. Doe een dagje Pieterburen en doe mee! Of vul de bon in. Het wordt een 'Beautiful Day' zoals je die nooit it, mo/uf' dicht// Met zorg worden de herstelde zeehonden uitgezet op het Wad. Een uniek moment en het hoogte punt van de verzorgde 'Beautiful Day' voor 2 personen met ontbijt, lunch en speciale Crèche-tour. Ja, ik Word donateur! Stuur mij het wedstrijdformulier met eenmalige machtiging. Als ik meedoe met de wedstrijd maak ik kans op een van de 6 'Beautiful Days' voor twee personen. naamüm Qv (aankruisen) leeftijd adres- postcode en plaats1 telefoon --- --- - Vul de bon in en stuur deze in een envelop zonder postzegel naar Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959, 9950 WL Pieterburen. Alles over onze Zeehondencrèche en de wedstrijd vind je ook op www.zeehondencreche.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 56