PZC Eind aan Van de Plasse-hegemonie Zeeuwse judoka's lopen warm voor Mark Huizinga Terneuzense Boys laat teugels vieren 12 W eds trij dz wemmers geven triatleten lesje Asselman zorgt voor Zeeuwse eindstrijd Buitenlanders weten weg naar toernooi van Rapide te vinden Broer en zus uit Yerseke niet op ZK voor ponyruiters Nederlaag Silvana Bauer uitslagen Nuijten met de nationale ploeg tegen Spanje agenda donderdag 16 augustus 2001 door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Het tweedaags concours van de Eenhoornrui- ters staat komend weekend in het teken van de Zeeuwse pony kampioenschappen van de KNF, de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen en Ponyclubs. Op zaterdag legt de organisatie de nadruk volle dig op de ponysport. Wie neemt op het Paardensport centrum Nieuwvliet het vaan del van de bijna een decennium lang heersende familie Van de Plasse over? Christiaan van de Plasse heerste jaren in Zeeland maar ook daarbuiten bij de po ny's. Zes jaar geleden, toen voor het eerst een NK voor pony's in de klasse ZZ springen werd in gesteld. werd de ruiter uit Yers eke de eerste kampioen op het allerhoogste niveau. Na zijn overstap naar de paar den nam zus Carolein de scepter over. Zij trad met het veroveren van het NK-indoor in de voet sporen van broer Christiaan. Door een blessure van Delta Mossel Lady Ratina staat Ca rolein van de Plasse zaterdag echter noodgedwongen aan de kant. Zo komt er na tien jaar een onverwacht einde aan de dynas tie van de Delta Mossel Stal uit Yerseke. „Ratina heeft zich juist boven door Sjaak Sinke ZOUTELANDE In de jaarlijkse zwemtocht van Westkapelle naar Zoutelande over 4.5 kilo meter waren deze keer de wedstrijdzwemmers duidelijk sneller dan de triatleten. Daar bij kwam nog dat de wedstrijd zwemmers het zonder de snelle wetsuits moesten doen in tegen stelling tot de triatleten. Na het startsignaal van organi sator Lein Lievense stormden er bij de radartoren van Westka pelle een vijftigtal zwemmers en zwemsters in het kalme water. Omdat het tij gunstig was, werd een flink tempo ontwikkeld aan de kop. De wandelaars op het strand hadden moeite het tempo bij te houden. Al snel vormde zich een kop groep van vijf man met de wed- strijdzwemmers Mark Schuring (Vlissingen), Richard Broer (Voorburg), Martin de Milliano (Breskens) en triatleet Floris J an Koole (Middelburg)Tot aan de laatste vijfhonderd meter ga ven deze vijf elkaar nauwelijks iets toe. Toen ging de lont in het kruitvat en spoten de wedstrijd zwemmers naar het strand waar ze nog een tweehonderd meter moesten lopen om door de finish te gaan bij de reddingspost op de de enkel verzwikt. Er is ons ge adviseerd het vier weken rustig aan te doen. Alleen maar stap pen. Ik wil geen enkel risico ne men. De gezondheid van mijn pony vind ik belangrijker dan het kampioenschap", stelt Ca rolein van de Plasse aan de voor avond van het ZK teleurgesteld vast. Cindy Perdaen en Stefan Meij- ers, beide uitkomend voor de or ganiserende Eenhoornruiters, zijn de kandidaten om het vaan del van de Delta Mossel-stal over te nemen. Meijers neemt na het kampioenschap de overstap naar de paarden. Zijn pony Avanti is zelfs al verkocht aan de Stal Roelof sen. Voor de titel strijd komt de viervoeter nog even vanuit Raalte terug naar het oude nest. De ruiter uit IJzendijke is er on getwijfeld op gebrand om met de titel afscheid te nemen van zijn ponycarrière. Maar ook Cindy Perdaen zal met Lord er alles aan doen om na al die jaren als 'slippendrager' te hebben gefungeerd, nu eindelijk eens de hoogste trede van het erescha- vot te halen. In het Z springen verdedigt de heersende Levade-kampioen Chaenne Wiskerke haar titel Met Wiskerke's Madonna en Wiskerke's Fred heeft de ama zone uit Kruiningen twee ijzers in het vuur. Of dit voldoende zal zijn, valt nog te bezien. Cindy Perdaen heeft ook hier met Her togin een belangrijke troef in handen. Ook de zusjes Kim en Hilde Huige moeten in staat worden geacht om voor een ver rassing te zorgen. Dressuur In de dressuurklasse Z2 valt een bijzonder spannende strijd te verwachten tussen Stefanie de Frel met Kelvin HH en titelver dedigster Elze Sophie Wiskerke met Sophie's Choice. Stefanie de Frel behaalde vorig jaar op de Levade zilver met de ruin in de boulevard van Zoutelande. Charles Potin was uiteindelijk de snelste in een tijd van 39 mi nuten en 56 seconden, ruim vijf minuten langzamer dan de win nende tijd van Floris Jan Koole vorig jaar. Toen was de stroming kennelijk nog iets sterker. Met minimaal verschil volgden Ri chard Broer, Mark Schuring en Martin deMilliano. Koole moest in die laatste vijfhonderd meter een twintigtal seconden inleve ren en werd vijfde. Bij de vrouwen was de hegemo nie van de wedstrijdzwemsters zo mogelijk nog groter. Ryan Verplanke (Breskens) was met afstand de sterkste en finishte in 41 minuten en 2 8 seconden op de achtste plaats overall. Therese de Munck (Breskens) had ruim twee minuten meer nodig voor de tweede plaats. Anneloes Schrijvershof (Vlissingen) en Cinthia Potin (Middelburg) gin gen de eerste triatlete Edith Ge- rards vooraf. Organisator en deelnemer Lein Lievense was in zijn nopjes met de ruim vijftig deelnemers, twintig meer als vorig jaar. De zwemtocht was voor hem min der geslaagd. Even na de start werd zijn zwembrilletje van zijn hoofd geslagen. Daarna bleef het lekken en moest hij de be zemwagen opzoeken. klasse Zl. Inmiddels is de Koe- wachtse niet alleen gepromo veerd naar het hoogste niveau maar ook nog doorgedrongen tot de nationale ponyselectie. De vorm van de dag zou hier wel eens de doorslag kunnen geven. In de klasse Zl is nieuwkomer Kim Meyer favoriet. Een jaar geleden werd de amazone uit Rilland nog kampioen in de klasse L. Nu behoort ze met Heidehof's Gentleman tot de te kloppen combinaties op dit niveau. An- nelore Willeboer, Daniëlle Sol- leveld en Jessica van Belzen zijn hier echter gevaarlijke outsi ders. Carolein van de Plasse is vanwege een blessure van haar pony Delta Mossel Lady Ratina niet van de partij op het ZK. foto Willem Mie ras door Raymond de Frel KLOOSTERZANDE Domini que Asselman heeft er in zijn woonplaats Kloosterzande op het Kloosterse windtoeraooi voor gezorgd dat in ieder geval één Zeeuwse B-tennisser de fi nale in het enkelspel speelt. As selman schakelde in de kwartfi nale Doetinchemmer Christi aan Derksen met 6-4 6-2 uit. Asselman bereikt daarmee de halve finale, waarin hij het moet opnemen tegen de winnaar van de partij tussen Patrick Marteijn uit Slijkplaat en René van Gassen uit Kloosterzande. Desiré de Schepper uit Vogel waarde moest wel buigen voor een pupil van de Doetinchemse tennisschool. Ze won tegen Jelle Reichert de eerste set nog knap met 6-4, maar dolf daarna met 6-4 6-2 het onderspit. Reichert treft in de halve finale de als eer ste geplaatste Pascal van Poec- ke, die eerder deze week te sterk was voor Youri Loonstijn. In het gemengddubbel B voch ten moeder Marianne en doch ter Machteld Fraanje een verbe ten strijd uit. Moeder Fraanje bleef haar dochter duidelijk de baas. Marianne Fraanje vormd een duo met Patrick Marteijn, Machteld Fraanje verscheen aan de zijde van Dominique As selman. In de eerste set beten de jonge lingen nog wel een beetje van zich af (6-2), maar in de tweede set kwamen ze er helemaal niet meer aan te pas. Marteijn en Fr aanje gunden htm opponenten geen enkele game meer. In het Cl-enkelspel had Tim Braam niet al te veel moeite met Pieter de Klerk uit Hengstdijk. De Doetinchemmer won met 6-1 6-4. In het C2 bereikte Hans van der Klooster uit Hulst wel de laatste acht ten koste van Tom Schelfhout (6-0 6-3), maar hij moest in de kwartfinale zijn meerdere erkennen in Christi aan van Driel. De Gelderse ten nisser was met 6-1 6-2 heer en meester. Op het Luctor Belting jeugd- toernooi in Hulst zorgden Aub rey Maenhout en Sophie de Schepper voor een zinderende partij in het meisjes enkelspel tot elf jaar. De uit Vogelwaarde afkomstige De Schepper won uiteindelijk nipt met 6-4 7-6. De Schepper treft in de halve fi nale Mandy Wolfert, 'die geen moeite had met Ellen Vercruvs- sen uit Stekene: 6-1 6-1. Toernooifavoriete Tessy Kik had opvallend veel moeite m? haar Doetinchemse opponent; Sigrid van Milligen. Kint tro- met 6-4 6-7 7-5 aan het langste eind. In de halve finale stuitzr opnieuw op een telg uit het ge zin Van Milligen. Marindevan Milligen hoopt dan revanche Ie nemen voor de verliespartij van haar jongere zus. Reneé Pieten uit Vogelwaarde greep naasteer, stek in de halve finale. Share: Jansen uit Doetinchem bleek met 6-2 6-4 een te grote hinder nis. GOIRLE - Silvana Bauer heeft de eerste ronde van het hoofd toernooi van het Nederland; tenniskampioenschap overleefd. De vijftienjarige Kruiningse verloor van de voor malige Russin Olga Kaloesnaia met 7-5 6-4. Volgens districtstrainer Luc Govers liet Bauer kansen liggez tegen de als vijfde geplaatste Kaloesnaja. „Silvana maakte meer fouten dan normaal. Mis schien liet ze zich wat impone ren door het spel van haar te genstander. Ze speelt hetzelfde spelletje: alles hard, laa^ aanvallend. Ze heeft onnodig verloren. Als ze tien keer tegen deze tegenstander speelt, moet ze er minstens zes keer van kun nen winnen." Desondanks gaf Bauer haar vi sitekaartje af bij haar debuutop het senioren NK. Het is lang ge- leden dat een vijftienjarige kan sen had de tweede ronde (de laatste acht) te bereiken op een NK. Woensdag vertrekt Bauer naar Canada. Daar speelt ze een toernooi als voorbereiding op de US Open voor junioren. Suzanne van Hartingsveldt-ui: Goes bereikte samen met gele genheidspartner Tessy van de Ven de laatste acht in het vrou- wendubbel. Daarvoor hoefde ze niet in actie te komen omdatop- ponente Anouk Sterk van het duo Sterk/Trik geblesseerd was. Sterk versperde Van Hartings- veldt een dag eerder de wegnaar het hoofdtoernooi. door Eduard Hofman HULST - In liet jaarlijkse Rabo Reynaert-toernooi, dat de Hul ster hockeyclub Rapide komend weekende houdt, komt de helft van de ploegen van buiten de landsgrenzen. Er zijn onder meerteams uit Engeland, België en Frankrijk. De toernooicommissie, die be staat uit Joep Fassaert, Anton Dröge, Riet Klaeijsen, Piet van de Kerkhoven, Charlotte Schout, Jossetta Kroon en Jan Roos, heeft voor de 43e editie een interessant deelnemersveld weten te strikken. Opvallend daarbij is dat bij de vrouwen voor het eerst sinds acht jaar het aantal ploegen een lichte stij ging laat zien. Voor de meeste deelnemende ploegen is het toernooi een aan gename onderbreking van de vele trainingen en vriendschap pelijke wedstrijden in de aan loop naar de competitie. „Toch zi j n er wel ploegen die recreatief deelnemen", weet Jan Roos. „Om het kaf van het koren te scheiden worden op zaterdag en zondagmorgen de poulewed strijden afgewerkt. De beste ploegen bij de mannen plaatsen zich voor de halve finale. Bij de vrouwen plaatsen de nummers een en twee van de poule zich meteen voor de finale." Het jeugdige mannenteam van Rapide zal het niet gemakkelijk krijgen om een finale plaats te veroveren. Vooral tégen de fy siek sterke Engelse ploegen en het technisch sterke Paris Est, is het maar de vraag of ze overeind zullen blijven. Het vrouwenteam van Rapide, dat de bokaal voor het laatst in 1995 veroverde, gooit hoge ogen voor de eindzege. Het team van coach Peter Bouman stuit wel op eerdere winnaars Hoorn en het Engelse Halemere. Ook het Belgische Tienen is kandidaat voor de eindzege. Deelnemende ploegen. Mannen: Bloody Good Blokkes. De Slempers, EV'80 (oud Rapide 1), Flying Duth- man (Olympia), Haslemerel, Hasle- mere 2, HCG, Hoorn, Oud Rapide 2, Paris Est, Pembrokeshire, Rapide 1, Rapide 2, Temse, Tienen, Tommy Rowe, Zwart Wit. Vrouwen: Dilligaf, Haslemere, Hoorn, Nieuwegein, Olympia, Push, Rapide 1, Rapide 2, Temse. VLISSINGEN - Monique Nuij ten uit Goes is opgenomen in de nationale turnploeg, die ko mend weekeinde in Madrid een interland afwerkt tegen Spanje. De wedstrijd geldt als voorbe reiding op het WK in Gent. Na de oefeninterland tegen Spanje staan er voor de natio nale equipe nog wedstrijden te gen Roemenië (15 september in Eindhoven) en Canada/Tsjechië (13 oktober in Nijmegen). De mondiale titelstrijd is van 27 oktober tot en met 4 november. Naast Nuijten bestaat de ploeg uit Verona van der Leur, Ga- briëlla Wammes, Kimberly Vio la, Renske Endel, Fieke Willems en Rikst Valentijn. De turnsters worden begeleid door de coa ches Frank Louter en Rietje Bij- holt. Sportprijsvragen Legt een Zeeuws talentje Olympisch kampioen Mark Huizinga in de luren? Nee, Huizinga leert een judokaatje een greep aan. foto Ruben Oreel door Björn Goorden OOST-SOUBURG - De ope ningsdag van de nieuwe judohal van Sportschool Geelhoed draaide gisteren uit op een groot succes. „Het was werkelijk on gekend", vond eigenaar Tonny Mulder. „We hadden zo'n 120 bezoekers verwacht, maar het werden er uiteindelijk bijna vierhonderd. En dat met dit weer. Het was bloedheet." Mulder zette gisteren met een judoclinic van olympisch kam pioen Mark Huizinga extra luis ter bij de opening van de accom modatie aan het Koopmanspad in Oost-Souburg. „Liefst 104 mensen hebben aan de clinics deelgenomen." Mark Huizinga had het gisteren dus druk. Dat werd ook nog eens tijdens het uitdelen van handtekeningen duidelijk. „We hadden gepland dat dat zo'n tien minuten in be slag zou nemen. Nou, het wer den er 45", aldus Mulder. „115 Personen hebben aan de instuif meegedaan, de rest be stond uit publiek. We hebben ook een aantal inschrijvingen binnengekregen. Al met al was het dus een zeer geslaagde dag. Ik voel me net een klein kind dat jarig is." In de aandacht die de dag trok, vond Tonny Mulder de bevesti ging dat hij de goede weg is in geslagen. „Dat Zeeland klaar is voor een professionelere bena dering van het judo, lijkt me nu wel duidelijk." van onze sportredactie VLISSINGEN - Gemakzucht brak Terneu zense Boys gisteren op in een oefenduel te gen vierdeklasser Aardenburg. De Terneu- zenaars, zaterdag nog winnaar van de Bor- sele Sloepoorteup, gingen op eigen veld met 2-0 onderuit. IJzendijke versloeg Hoofd plaat met 5-0. Philippine wees Sluiskil met 4-2 terug. Terneuzense Boys-Aardenburg 0-2: Een erg verdedigend ingesteld Aardenburg klopte de thuisploeg met snel uitgevoerde coun ters. Terneuzense Boys opereerde veelal op de helft van de bezoekers, maar speelde in een veel te laag tempo en was besluiteloos. Robert Rijnberg kopte in eigen doel (0-1), waarna Frank Staelens op slag van rust de eindstand bepaalde: 0-2. IJzendijke-Hoofdplaat 5-0: De thuisploeg was opnieuw goed op schot. In een erg een zijdig duel leidde IJzendijke door treffers van Martijn Rijckaert, Thijs Musson en Ed- wald Marteijn halverwege al met 3-0. Op nieuw Marteijn en Adri van Hanegem ver grootten de marge tot 5-0, Philippine-Sluiskil 4-2: Beide teams deden qua veldspel weinig voor elkaar onder, maar de Sluiskil-defensie liet voor rust veel steekjes vallen. Die werden prima afge straft. Nadat Ibrahim Helena voor 0-1 had gezorgd, verzetten Mark Floors, Ritchie Bosma (2x) en Erwin van Steenberge in de eerste helft de bakens: 4-1. Na de hervatting verkleinde Fabian du Puy de marge tot 4-2. 1 Sparta-AD0 Den Haag X 2 Engeland - Nederland X 3 Finland-België X 4 Noorwegen-Turkije X 5 Oostenrijk-Zwitserland X 6 Hongarije-Duitsland X 7 Ierland - Kroatië X 8 IJsland-Polen X 9 Letland - Oekraïne X 10 Litouwen - Israël X 11 Rusland-Griekenland X 12 Slovenië-Roemenië X 13 Estland-Cyprus X Lucky Day: 1 -10-11-15-16-18-27-28- 35-38-44-52-54-55-59-60-64-69-70- Tennis Goirle. NK. Kloosterzande. Kloosterse windtoernooi. HEB: Jelle Reichert-Desi- ré de Schepper 4-6 6-4 6-2, Dominique Asselman-Christiaan Derksen 6-4 6-2. HEC1: Tim BraamPieter de Klerk6-1 6-4, Jelle Reichert-René van Gassen 6-0 6-2. HEC2: Bart Smits-Willem Letink6-36-4, H. van der Klooster-Tom Schelfhout 6-0 6-3, Christiaan van DrielH. van der Klooster 6-1 6-2. HED1: Marcel Groffen- -Perry van Heese7-6 6-4. DED1: Margot Dreesman-Anne van Goethem 6-4 6-1, I. BouwensSandra Lambert 6-1 6-4. HDD1: Moens/De Vries-De Jonge/Boen der 2-6 6-4 7-6 DDD1: Van Waarden burg/Van Damme-TommelA/an der Schelling 7-5 3-6 6-3. DDD35+: Assel- man/Kint-Van Gassen/Scheerders 6-2 7-5, Asselman/Kint-AsselmanA/an Kerckhoven 6-1 6-2, Asselman/Kint- -Van den Berg/Lambert 6-0 6-0, Assel- man/Van Kerckhoven-Van den Berg/Lambert 7-6 5-7 6-2. GDB: Fraan- je/Marteijn-Fraanje/Asselman 6-2 6-0. GDC2: Millenaar/'d'Hooghe-De Lan- gen/d'Hooghe7-56-0 GDC35+: Kint/De Smit - Huis/Bauwens 3-67-5 6-4, Assel- man/Huisman-Kint/De Smit 7-5 6-3, Kint/De Smit-Kint/Kïnt7-5 6-3. Hulst. Luctor Belting jeugdtoernooi. JE11: Niels van Peteghem-Ruben de Haas 6-4 6-3, Maarten Rikken-Wouter Pieters 6-1 6-3, Koen Slijkhuis-Robert Verschuren 6-0 6-0. JE13: Ruben Joos- -Sebastiaan Willaert 6-0 6-1, Jurran Schut-Yorick Maenhout 6-0 6-0 JE15: Sander Buesink-Joost de Vries 6-0 6-1. JE17: Job Inghels-Adri Dam 6-0 6-2, Bas Mulder-Edwin Witte 6-1 6-1 ME09; Halve finale: Ashley Dieleman-Stepha- nie de Schepper 6-0 6-0 ME11:Rianne- ke de Rïtter—Ilse van Broekhoven 6-1 6-0, Sophie de Schepper-Aubrey Maen hout 6-4 7-6, Mandy Wolfert-Sophie van Woerden 6-1 6-1 ME13: Renee Pie- ters-Marjolein Tophoven 6-1 6-0, Man dy Wolfert-Femke Tophoven 6-0 6-0, Sigrid van Milligen-Michelle Aerts 6-2 6-0, Margot Martens-Marit Roos 6-0 6-0, Jalou Woltering-Judith Rikken 6-2 6-1. ME15: Tessy Kint-Sigrid van Milli gen 6-4 6-7 7-5, Sharon Jansen-Reneé Pieters 6-2 6-4. ME17: Milou Klein Lank- horst-lrene Knegtel 6-2 6-3, Wietske van Dijk-Carolien van Damme 6-3 6-0, Anneloes van Uhm-Wietske van Dijk6-1 6-0. JD11: Van Bellen/Everaert-Van Landeghem/Van Peteghem 7-5 7-6, Van Peteghem/Slijkhuis-Aerts/Verschueren 6-1 6-0. JD13: Van Broekhoven/De Maagt-Bles/Winkels 6-1 6-0, Verwey- /Verwey-Strijdonk/Willaert 6-1 6-3, De Meijer/Schut-Verwey/Verwey 6-2 6-0 JD15. Buesink/Jansen-Neve/Van Trier 6-1 6-2. Dam/Kobussen-Neve/Van Trier 6-0 6-0. MD11: Boeding/Dieleman-De Bakker/De Milliano 6-2 6-2, Van Broek- hoven/Kayser-De Haan/Tophoven 6-2 6-1. MD13: Arens/Wolfert-Aarssen- /Roos 6-0 6-0. MD17: Daelman/Dingen- outs-Cuyle/Knegtel 6-2 6-2 GD15: Wentzler-Audenaerdt-Neve/Campfens 1 6-3 6-2. Voetbal WK-kwalificatie, Zuid-Amerikaanse zo ne. Venezuela - Uruguay 2-0 (0-0), Chili- Bolivia 2-2 (1-1). Stand: 1. Argentinië 13- 32, 2. Paraguay 13-26,3. Equador 13-25, 4. Brazilië 13-21,5. Uruguay 14-21,S.Co lombia 13-19,7. Bolivia 14-14,8. Peru 13- 12,9. Chili 14-11,10. Venezuela 14-7 Amstel Cup. Poule 4: Sparta - ADO Der Haag 0-1Stand: ADO Den Haag 2-6(3-11 Sparta 3-6 (7-2), Scheveningen 1-0 (CM Kranenburg 2-0 (2-5). Poule 11: EHC-For- tuna S. 0-9. Stand: Fortuna S 2-6 (12-11 MVV 3-4 (8-6), IVS 1 -1 (3-3), EHC 2-0 (0-13 Poule 12: Den Bosch - Capelle 1-0, AS- WH - UDI'191-0. Stand: Den Bosch 3-7(7 2), Capelle 3-4 (3-1), ASWH 3-3 (1-7), UDI'19 3-2 (2-3). WK Kwalificatie. Groep 1: Joegoslavië- Faeroer2-0. Stand: Rusland 7 5 2 0 17 10-3 Slovenië 7 3 4 0 13 11-1 Joegoslavië 7 3 3 1 12 13- Zwitserland 7 3 2 2 11 14- 5 Faeroer 7 1 1 5 4 5-1" Luxemburg 7 0 0 7 0 2-18 Groep 2: Estland - Cyprus 2-2 (0-11.39 Constantinou 0-1 (strafschop), 53. Lem- salu 1-1, 70. Constantinou 1-2,90. Novi kov 2-2. Toeschouwers: 5000. Stand: Ierland 8 5 3 0 18 18- 5 Portugal 7 4 3 0 15 18- 5 Nederland 7 4 2 1 14 21- 8 Estland 8 2 2 4 8 10-15 Cyprus 8 2 2 4 8 12-24 Andorra 8 0 0 8 0 4-25 Vriendschappelijk. Ierland - Kroatië 2-2. Japan - Australië 3-0 (1-0). Tsjechië - Zuid-Korea 5-0 (1-0), Finland- België 4-1 (3-1), Rusland - Griekenland!)- 0, Bosnië-Herzogovina - Malta 2-0 (2-0), Letland - Oekraine 0-1 (0-1Litouwen-ls- raël 2-3(1-1), Noorwegen - Turkije 1-1 (0- 0), Zweden - Zuid-Afrika 3-0 (1-0), Bulga rije - Macedonië 1-0 (0-0), Slowakije-Iran 3-4 (3-3), Slovenië - Roemenië 2-2 (0-1). IJsland - Polen 1-1 (0-1), Frankrijk-Dene marken 1-0(1-0), Hongarije - Duitsland2- 5 (0-2), Oostenrijk - Zwitserland 1-2 (0-11 Zwemmen Zoutelande, Westkapelle Zoutelande 4.5 km. Mannen: 1. Charles Potin (Mid delburg) 39.56, 2. Richard Broer (Schie dam) 39.57,3. Mark Schuring (Vlissingen 39.58, 4. Martin de Milliano (Breskens) 39.59, 5. Floris Jan Koole (Middelburg) 40.20, 6. Frans Vermeulen (Middelburg) 40.58, 7. Kees Akershoek (Ouddorp) 41.25,8. Tonny Vinke (Breskens) 41.30,9. Andre Meerkerk (Kloetinge) 43.45, 10- Rob Vermeulen (Souburg) 43.45. Vrou wen- 1 Ryan Verplanke (Breskens! 41.28, 2 Terese de Munck (Breskens! 43.45, 3. Anneloek Schrïjvershoek (Vlis singen) 45.25, 5. Edith Gerards (Middel burg) 47.10, 6. Evelien Verplanke (Bres kens) 48.38, 7. Katja Botman (Middel burg) 49.50, 8. Suzanne Steens (Schie dam) 49.55, 9. Ingrid Verheije (Breskens) 50.05, 10. Yvonne From (Dordrecht) 53.36. donderdag Tennis Luctor Belting jeugdtoernooi. Locatie: TV Hulster Ambacht, Tabakstraat 2, Hulst. Aanvang: 10.15 uur. Kloosterse windtoernooi. Locatie: TV Hontenisse, Emmastraat 17b, Klooster zande Aanvang: 16.15 uur. Voetbal Vriendschappelijk. RIA W.-Spui 119-3® uur), Clinge-Koewacht (19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 52