I- Meestal is de vogel al gevlogen «mm fiesifatr/ tSO /int/' IMAVI autifui Day'! JE HERSENEN... dat ben je zélf! Giro 860 W6Fd donateur en^aakvk 30 jaar zeehondencrèch epieteruuren weer meemaakt! y **•- Maar... als je opeens je zelf niet meer bent? De Hersenstichting Nederland vraagt opnieuw aandacht voor slachtoffers van hersenletsel. Of het nu komt door een ongeluk, beroerte of hersentumor hersenletsel verandert je leven. Door revalidatie kan men vaak wel iets van de schade herstellen. De Hersenstichting steunt het wetenschappelijk onderzoek en geeft daarnaast voorlichting. Helpt u? Nadere inlichtingen: (070) 360 48 16 Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10 - 2511 CD 's-Gravenhage - - - j A/tk Cl Óecuitlfu/i/a/f Het is elke keer een feest, als we de zeehonden na maandenlange verzorging weer kunnen vrijlaten in de Waddenzee. Dankzij de steun van duizenden mensen vieren we dit feest nu 30 jaar. Hoog tijd dus voor nóg een feestje! In stilte, mét onze dona teurs. Want bij hoge uitzondering mag dit jaar elke maand een gelukkige, fluisterstille winnaar en een introducé met ons mee het Wad op, tijdens de komende uitzettingsacties. De wedstrijd loopt van juli t/m december 2001Nog geen donateur? Dit is het moment. Doe een dagje Pieterburen en doe mee! Of vul de bon in. Het wordt een 'Beautiful Day' zoals je die nooit J 'li.Ml, mo/)^& c/icAt.' I Met zorg worden de herstelde zeehonden uitgezet op het Wad. Een uniek moment en het hoogte- 1 punt van de verzorgde -Beautiful Day' voor 2 personen met ontbijt, lunch en speciale Crèche-tour. J Ja, ik word donateur! Stuur mij het wedstrijdformulier met eenmalige machtiging. I Als ik meedoe met de wedstrijd maak ik kans op een van de 6 'Beautiful Days' voor twee personen. naam leeftijd adres postcode en plaats telefoon □m Qv (aankruisen) Vul de bon in en stuur deze in een envelop zonder postzegel naar Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959, 9950 WL Pieterburen. Alles over onze Zeehondencrèche en de wedstrijd vind je ook op www.zeehondencreche.nl. „Er zullen er zijn die nu staan te grinniken, omdat wij de boel opruimen. Maar voor de mees ten is het alleen maar triest, in triest dat ze hun huis uitmoe ten. Het zijn allemaal kleine rampjes." Theo Marinisse van de gemeente Vlissingen en een ploegje dat bestaat uit verte genwoordigers van de gemeen telijke afvalverwijdering, de woningbouwcorporaties en een verhuisbedrijf halen twee keer per maand de woningen in Vlissingen leeg van mensen die een huurschuld bij de verhuur der hebben of voor overlast zor gen. Zij worden bijgestaan door een deurwaarder, de hulpofficier van justitie en de politie. In Middelburg zijn huisuitzettingen zeldzamer. Daar hebben ze voldoende aan hoogstens één keer per maand. Deze woensdag staan er zes huisontruimingen op de Vlis- singse agenda. Het worden er zeven. Bij een melding van wa teroverlast in een flat wordt bij toeval een wietplantage ont dekt. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Hulpofficier Hans Saman belt aan bij een flat aan de Vlissingse Hercules Segherslaan, achter hem staat deurwaarder John van Doorn. De bewoner heeft een huur schuld van meer dan drie maanden. Alle wanbetalers worden op de hoogte gebracht wanneer de deurwaarder komt voor de huisuitzetting. Deze Vlissinger doet niet open. ,,Hij is gevlogen. Als de huurder thuis is, lukt het wel eens om met hem nog een betalingsre geling overeen te komen. Maar in negentig procent van de ge vallen moeten we de deur openbreken, is het huis al ver laten", zegt de deurwaarder. De raamlatjes worden wegge tikt en de deur wordt openge maakt. „Lekker, lekker, lekker", roept een afvalverwijderaar. Het cy nisme klinkt door in zijn stem. Van Doorn lijkt niet verbaasd te zijn over de bende die hij ziet en de stank die hem tegemoet komt. „Ze hebben weer niet opgeruimd voor ons", zegt hij. „We komen deze ellende vaker helpen of om rekening met el kaar te houden. Waarom moet er bijvoorbeeld om vijf uur 's ochtends telkens harde muziek worden gedraaid?" ,Deze mensen hebben hulp no dig, maar weigeren die vaak. Ze denken er misschien op hun manier uit te komen", zegt ze. „Maar dit kan er van komen. Het is soms moeilij k te accepte ren dat wanbetalers in het al gemeen wel allerlei dingen snel geregeld krijgen. Ze gaan naar de sociale dienst, keren een bu reau om en krijgen direct een uitkering. We moeten natuur lijk sociaal zijn, maar ik zou willen dat we dat ook iets meer waren voor mensen die netjes alles volgens de regels doen. Ik heb ook veel van dit soort cliën ten. Ze vullen alle formulieren in en horen dan dat hun aan vraag op de stapel ligt. Ze moe ten geduld hebben tot hun zaak behandeld wordt. Dat is zo wrang. Sorry hoor, maar wat kost dit de gemeenschap niet allemaal. Zoveel mensen zijn bij de ontruimingen betrok ken." Wiet Coördinator Marinisse krijgt de vondst van wiet in een flat in de Hercules Segherslaan door. „We komen er niet meer aan toe om ook die woning vandaag schoon te maken. Het is druk. Een andere dienst gaat er mee aan de slag", zegt hij. Twee agenten nemen de schade bij de wietplantage op. „Het water stroomde naar buiten", zeggen ze. „Bij toeval hebben we de plantjes ontdekt. Van buurtbewoners hoor je nu dat ze al vaker gedacht hadden dat er wiet werd geteeld. Jammer dat ze ons niet eerder hebben geïnformeerd. Het is schijn baar al drie maanden aan de gang." Een jongen hangt uit het raam. „Ik heb inderdaad weieens wiet bij mijn onderbuurman geroken, maar dat ruik ik in de ze buurt wel vaker. Ik stoor me daar niet aan. Ik studeer hier, dat is alles. Het is wel een heel aardige man hoor, die hier on der woonde. Hij was er ook niet zo vaak. Totaal geen last van. Maar nu wel, want ook mijn kelder zal wel onder water staan door die overstroming." donderdag 16 augustus 2001 oogfonds samen werken «cn gezonde ontwikkeling specialiseerde Thuiszorg is bij de Vlissingse op bezoek. „Het is natuurlijk heel erg triest wat hier gebeurt. Want waar moet hij nou naar toe? Naar het Wit te Huis, heb ik gehoord. Of naar een andere woning? Leeft hij die dan ook weer uit?" De buurvrouw heeft overlast gehad van de man. „Een paar weken geleden nog kreeg hij om drie uur 's nachts mensen op bezoek. Zij maakten kabaal en vielen met geweld en ge schreeuw zijn huis binnen. foto Ruben Oreel Daar word je onrustig van. Het onderlinge contact wordt ver troebeld." Anoniem Het probleem is dat de samen leving verkild, vindt Karin de Vries. „In een buurt als deze leef je gemakkelijk anoniem; leef je langs elkaar heen. Ik kom door mijn werk in de thuiszorg op meer adressen en daar kom ik die onverschillig heid ook tegenHet is niet meer vanzelfsprekend om elkaar te tegen." In de keuken is de ravage het grootst. In de pan liggen stuk ken vlees. Die liggen er al even. De vloer van het flatje plakt. De muren zijn kaal en smerig. Kleren en opgefrommelde nog natte doeken slingeren rond. Vogelzaad ligt verspreid op de grond. De ramen zijn herme tisch gesloten. In hetzelfde blok is een tweede ontruiming. Ook die bewoners zijn voor de inval vertrokken. Ze hebben wat meubilair ach tergelaten. Op de strijkplank staat een strijkbout rechtop, Hij staat aan en is bloedheet. De afval verwij deraars durven hier vrijer adem te halen, de lucht is frisser. Verwachting Enkele buren zien de ontrui ming aan. „Ik had al zoiets ver wacht", zegt een buurvrouw. „De laatste weken sjouwde de man van alles naar beneden. Hij zal wel verhuizen, dachten we." Karin de Vries van de ge- De politie ontdekt per toeval een wietplantage in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 34