College wil compleet stadskantoor HELFT Onverklaarbare lichtflitsen boven Westerschelde Muziek en informatie tegen drugs Werkstraf voor mishandeling met pijpsleutel Markt voor luxere appartementen in Middelburg groeit Vrouw gewond bij aanrijding op Deltaweg Actie tegen boetes Terneuzen slaat aan Zllf 2001 Goes moet vijftig miljoen gulden investeren in nieuwbouw Combine in brand Aanrijding op A59 eist leven Hoekenaar zeeuwse almanak Teambuilding ZOMERCOLLECTIE door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Waren het ufo's (Unidentified Flying Ob jects) of weerballonnen Het echtpaar De Voogd uit 's-Gra- venpolder zag dinsdagavond vanuit het zolderraam drie lichtflitsen, gedurende drie kwartier a een uur. Om niet voor gek versleten te worden, werden de beelden snel met een digitale camera vastge legd- Tjerk Westerterp van de Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg heeft geen verklaring voor de lichtflitsen. Vanwege het warme weer sliep het echtpaar De Voogd met het zolderraam open. Boven de Westerschelde verschenen op eens drie lichtflitsen: lmks heel fel, de middelste knipperend en de rechter heel wazig. „Onge veer boven Ellewoutsdijk", zegt Ali. „Ze stonden er zeker drie kwartier. We hebben foto's ge nomen, ze op de computer gezet en ze uitvergroot om ze iets dichterbij te halen. We hadden geen verrekij ker of telelens.Ali dacht aanvankelijk aan weer ballonnen. „Aan ufo's dacht ik helemaal niet. Daar ben ik veel te nuchter voor. Volgens Tjerk Westerterp, die de foto's bestudeerde, zijn heel duidelijk drie lichtflitsen te zien. „Wat het precies is, kan ik heel moeilijk inschatten. Het zijn geen sterren of planeten. De dichtsbijzijnde ster staat 4,5 miljoen lichtjaar van ons van daan. Als je met een snelheid van 300.000 kilometer per se conde reist, ben je heen en terug negen jaar onderweg. Alleen ge dachten gaan sneller. Je hoeft maar aan een ster te denken of je zit er al op. Gewone ballonnen met zo'n bak eronder zijn het ook niet. Volgens mij krijg je 's avonds geen toestemming om over de Westerschelde te varen." Toch zijn er ook meldingen ge weest van mensen die in het be gin van de avond verschillende van die luchtballonnen boven de Westerschelde hebben ge zien. In België stijgen zeer regelmatig luchtballonnen met passagiers in een mandje op. De waarne mingen hadden het over ballon nen die zich erg hoog in de lucht bevonden en zich zeer langzaam verplaatsten. Aangezien de lucht in dergelijke ballonnen met een grote brander warm wordt gehouden, zou dat de ver klaring voor de lichtflitsen kun nen zijn. Nuchter Westerterp („ik ben een nuchter mens") houdt het op ufo's. „Maar bewijzen kan ik natuur lijk ook niets." De Volkssterren wacht krijgt regelmatig meldin gen binnen van mensen die onverklaarbare objecten zien in de lucht. Vooral boven de Wes terschelde is het opvallend vaak raak. Westerterp zelf heeft ook twee maal 'iets' gezien in de lucht dat hij niet kon verklaren. „Je schrikt er wel van." Ali de Voogd is naar eigen zeggen niet geschrokken. „Ik dacht nergens aan." Advertentie zeeland nazomer festival 28 aug t/m 9 sept (0118) 659 659 www.nazoinerfestival.nl vraag nu het gratis minizine aan theater op locatie in heel Zeeland festivalhart Abdij Middelburg MIDDEN donderdag 16 augustus 2001 door Rob Paardekam GOES - Een spel- en informatiefestival over alcohol en drugs. Daarvoor konden jongeren vanaf twaalf jaar gisteren te recht op de Vlasmarkt in Goes. Onder het motto Going Clean gaven het Goese Jongerenwerk en het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) gisteren voorlichting over het ge bruik van genotsmiddelen. Het festival werd 's middags afgetrapt met enkele spelletjes die jongeren op het gevaar van genotsmiddelen moesten wijzen. Verder was er een stand waar bezoekers allerlei informatie konden krijgen. De meeste jongeren kwamen gisteren echter voor de muziek naar de Vlasmarkt. Diverse Zeeuwse artiesten maakten hun opwach ting op het kleine podium dat voor de ge legenheid was neergezet. Net als vorig jaar waren de Bevelandse bands Taphar- heel en Konthaarhanekam aanwezig. Voor niet al te veel belangstellenden ver zorgden zij het middagprogramma. Het was al een stuk drukker toen het Goese duo Roos en Vik 's avonds het podium be trad. Het festival werd afgesloten door de band Smoke. foto Willem Mieras rinnr Rolf Bosboom GOES - Het Goese college van burgemeester en wethouders kiest voor de bouw van een nieuw stadskantoor met alles erop en eraan. Dat betekent voor de gemeente een investe ring van ruim vijftig miljoen gulden. Een voorstel met die strekking komt eind deze maand in de raadscommissie en volgende maand in de gemeenteraad. De gemeente wil het nieuwe stads kantoor bouwen tussen het Hol- landiaplein en de M.A. de Ruy- terlaan. In mei bleek dat de kosten fors waren opgelopen: van 24,1 naar 35,8 miljoen gul den. En dan ging het alleen nog om de 'basisvariant'. De extra kosten zijn deels het gevolg van de grote prijsstijgingen in de bouwsector. Het bedrag van 35,8 miljoen was volledig nodig om het ge bouw op zich te realiseren. Er waren echter nog meer wensen ('opties'), die samen ook vele miljoenen vergen. Het gaat daarbij om een parkeerkelder onder het gebouw, een combi natie met het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI), het on derbrengen van het gemeente archief, extra maatregelen op het gebied van duurzaam bou wen en vervanging van de in ventaris. Zomervakantie Diverse raadsleden vonden de kosten de pan uitrijzen. Dat was voor het college aanleiding om de beslissing over de definitieve invulling van het stadskantoor uit te stellen tot na de zomerva kantie. Deze week zijn B en W tot de conclusie gekomen dat het wenselijk is dat alle opties worden uitgevoerd. Bij enkele onderdelen plaatst het college kanttekeningen. Zo stelt het voor wel geld uit te trekken voor een parkeerkelder, maar krijgt architect Rudy Uytenhaak de opdracht te bezien of er minder kostbare oplossingen mogelijk zijn, bijvoorbeeld door het par keren deels bovengronds te hou den. Verder is het de bedoeling niet alle inventaris te vervan gen. maar een (aanzienlijk) deel. Aan de combinatie met het CWI en de plannen voor een bedrijfs verzamelgebouw op het gebied van werk en inkomen willen B en W voorwaarden stellen. Zo mag de gemeente er geen geld op toeleggen, moeten er langdurige huurcontracten worden afge sloten en dient er op tijd duide lijkheid te zijn over het project. De totale kosten komen uit op iets meer dan vijftig miljoen gulden. „Dat is heel veel geld, maar dan heb je ook een stads kantoor dat in alle opzichten aan de eisen van deze tijd vol doet", zegt wethouder S. Heij- ning. Financieel kan de ge meente de investering aardig rondbreien. „Volgens de huidige inzichten kan het binnen de be groting 2002 worden gedekt." Zorgen Al lange tijd maken met name PvdA, GroenLinks en D66 zich grote zorgen over de kosten. Zij lieten in mei weten dat er wat hen betreft nog steeds kan wor den getornd aan de 'basisvari ant'. Daarvoor zou moeten wor den gekeken naar alternatieven zoals het huren van een gebouw, verbouwen van het huidige stadskantoor of het neerzetten van een klein stadskantoor in combinatie met (gehuurde) ne venvestigingen en thuiswerken. GroenLinks en D66 hebben de ze week in een gezamenlijke brief aan het college laten weten dat als dergelijke zaken niet' verder worden uitgezocht, zij waarschijnlijk niet instemmen met de bouw van een nieuw stadskantoor. De PvdA heeft, om dezelfde redenen, ook grote aarzelingen bij de plannen. De drie fracties hebben samen geen meerderheid in de raad. Wet houder Heijning zegt de brief nog niet gezien te hebben, maar laat weten dat het college in het voorstel, op die punten ingaat. De conclusie is dat B en W geen heil zien in verdere onderzoeken naar alternatieven, wat tot ver tragingen in de bouw van een nieuw stadskantoor zou leiden. door Aector Doorns MIDDELBURG - Officier van justitie M. Kappeyne van de Coppello kon zich de woede van een 46-jarige man uit Ovezande over de buitenechtelijke ver houding van zijn vrouw met de buurman best voorstellen. „Maar dat mag geen reden zijn om iemand zo zwaar te mishan delen", zei hij gisteren op de zit ting van de Middelburgse poli tierechter. Begin vorig jaar warende span ningen de verdachte te veel ge worden: hij sloeg zijn buurman met een pijpsleutel een gebro ken ellepijp. De strafzaak leen de zich eigenlijk voor de meer voudige kamer, maar de officier had daar in verband met de ach- HULST - Een combine is gister middag rond half drie spontaan in brand gevlogen op de Platte- dijk in Hulst. De eigenaar was met de land bouwmachine aan het werk op een tarweperceel toen de combi ne zonder aanwijsbare redenen in brand vloog. Ook een strook van ongeveer 2 5 meter stro is ge heel verbrand. tergrond van het incident vanaf gezien. Bovendien had het slachtoffer pas veel later aan gifte gedaan van de mishande ling. Ook was de verdachte nooit eerder in aanraking ge weest met justitie. De officier vond wel dat hij de maximale straf van 240 uur dienstverle ning moest eisen. „Het is een ernstig misdrijf met fors letsel." Politierechter G. van Unnik stelde vast dat de man laaiend was geweest, maar de verkeerde oplossing had gekozen. Hij von niste conform de eis. Het slachtoffer diende gisteren via zijn raadsman een schade claim van 60.000 gulden in; het letsel zou nog niet volledig zijn genezen. Raadsvrouw C. Kouijzer, die de Ovezander ver dedigde, veegde de vordering van tafel. Dat maakte kennelijk zoveel indruk op de tegenpartij, dat de advocaat de schadeclaim terstond introk. Van Unnik be sloot de vordering niet-ontvan- kelijk te verklaren. Kouijzer vond dat haar cliënt van alle rechtsvervolging ont slagen moest worden, omdat er sprake zou zijn geweest van psychische overmacht. Dat ver weer werd door Van Unnik afge wezen. De man wilde nog wel kwijt dat hij blij was dat zijn re latie met zijn vrouw was her steld. Hij zei wel nog steeds hinder te ondervinden van de pesterijen van zijn buurman. door Rolf Bosboom WILHELMINADORP - Een 52-jarige vrouw uit de gemeente Noord-Beveland is gistermiddag rond drie uur gewond geraakt bij een ongeval op de Deltaweg. Een 75-jarige automobiliste uit Den Haag had te laat in de gaten dat de vrouw remde voor het rode licht ter hoogte van de Lange- weg, waardoor een botsing volgde. Het slachtoffer is met nek- en rugklachten overgebracht naar het ziekenhuis. Mede doordat de Belgen gisteren vrijaf hadden in verband met een nationale feestdag was het gisteren enorm druk op onder meer de Delta weg. Er stonden lange files voor de Zandkreekbrug. Om een nog grotere verkeerschaos als gevolg van het ongeval te voorkomen, werd het verkeer tijdelijk over de parallelweg geleid. foto Willem Mieras rijden, hebben gehoor gegeven aan de oproep van Lensen Ad vocaten in Terneuzen om voor dit specifieke geval beroep aan te tekenen bij het Openbaar Mi nisterie in Middelburg. De groep kwam bij het advoca tenkantoor langs om het voor gedrukte beroepschriften op te halen. De bedenker van de actie, W. Suijkerbuijk, verwacht dat dit aantal zal stijgen als over drie, vier weken de bekeurde ze venhonderd mensen hun boete hebben ontvangen. Veel van zijn normale werk kon Suijkerbuijk gisteren niet ver richten. „De zaak is eigenlijk in mijn gezicht ontploft", zei hij. „ik heb zowat alle media, regio naal en landelijk, te woord moe ten staan. Ook heb ik telefoon tjes van andere mensen gehad die het een goede zaak vinden dat we actie ondernemen tegen dit soort economische controle acties." Suijkerbuijk geeft toe dat de be roepschrift-actie een publici- teitsstuntje is. „Maar wel een binnen de regels. We hebben de mensen niet opgeroepen om voor alle overtredingen beroep aan te tekenen. Nee, het gaat hier om een specifiek geval. Een snelheidscontrole waarbij niet de gebruikelijke tien procent van de passanten bekeurd werd, maar door omstandigheden ter plaatse vijftig procent. Dat is MADE - Een 34-jarige vracht wagenchauffeur uit Hoek is gis terochtend omgekomen door een ongeval op de A59 bij Made. De chauffeur van een andere vrachtwagen raakte zwaarge wond. Het 34-jarige slachtoffer reed met zijn vrachtwagen ter hoogte van de afslag Made in de rich ting Zierikzee. Volgens de poli tie merkte hij een langzaam voor hem rijdende file te laat op en botste hij vol op een voor hem rijdende vrachtauto. De cabine van de vrachtwagen werd door de botsing zo ver ingedrukt dat de man op slag dood moet zijn geweest. De voor hem rijdende vracht wagen, bestuurd door een 35- jarige man uit Duitsland, schoot door tegen de vrachtauto voor hem. De chauffeur raakte bekneld en moest door de brandweer wor den bevrijd. Hij is door perso neel van de traumahelikopter behandeld en afgevoerd naar een ziekenhuis in Breda. De A59 is tot vier uur 's middags ge stremd geweest. Er ontstond een file van zes kilometer. ANP door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Een kleine der tig mensen die vorige week op de Terneuzense Axelsestraat bekeurd werden voor te hard abnormaal. Voor het overige hebben we mensen alleen gewe zen op de rechtsbescherming die ze toch al hadden", aldus de ad vocaat. (Advertentie) door Ab van derSluis MIDDELBURG - Middelburg moet duurdere en minder een voudige appartementen bou wen. Kopers stellen hogere ei sen, zoals extra slaapkamers voor logés en bijvoorbeeld een kamer voor de computer. Dat schrijven makelaars in de nota Wonen 2000. Zij vinden het plan Molenwater 'van buiten leuk', maar van binnen heel donker. De plek was uitermate geschikt geweest voor ruime, luxe appartementen met grote terrassen. In de nota zet de gemeente Mid delburg in cijfers uiteen hoeveel woningen er gebouwd en ver kocht zijn, de aantallen ge sloopte woningen en de hoe veelheid appartementen en rijtjeswoningen. Door elk jaar zo'n overzicht te presenteren kunnen de gemeente, maar ook makelaars en de woningbouw corporatie, zien hoe het is ge steld met de woningvoorraad en -opbouw van de gemeente, De informatie moet uiteindelijk leiden tot een nieuwe, gemeen telijke nota. Sloop Vorig jaar werden in Middel burg en de omliggende dorpen in totaal 276 nieuwe woningen of appartementen opgeleverd Slechts 52 daarvan gingen in de verhuur. Maar ook vielen vorig jaar 269 woningen ten prooi aan de sloophamer, toen in decem ber 2000 de flats in de Magi- straatwijk zijn opgeblazen. Woongoed Middelburg ver kocht vorig jaar 79 woningen in de (middel)dure prijscategorie. Tussen 1996 en 2004 wilde de corporatie 450 huizen verko pen. Die doelstelling is al ge haald, omdat Woongoed tot 1999 al ruim vierhonderd wo ningen had verkocht. De meeste daarvan staan in Dauwendaele en overig Middelburg-Zuid. Op 31 december vorig jaar telde de gemeente Middelburg 19.647 woningen: 9486 in de koopsec tor en 10.161 in de huursector. De prijzen van nieuwbouwwo ningen zijn de laatste jaren fors gestegen. Ook in het stadsge west Vlissingen/Middelburg gingen de prijzen omhoog. De gemiddelde verkoopprijs van nieuwe eengezinswoningen lag vorig jaar iets boven de vier ton. Daarmee is deze hoger dan de gemiddelde verkoopprijs in Zeeland, maar nog aanmerke lijk lager dan de 4,5 ton die ge middeld in Nederland neerge legd moet worden. Om inzicht te krijgen in de vraag naar bepaalde types wo ningen, heeft de gemeente Mid delburg de makelaars om een re actie gevraagd. Zij vinden dat het aanbod twee-onder-één- kappers te beperkt isgelet op de enorme vraag naar dit soort hui zen. Kopers zoeken vooral ruimte. Een goed voorbeeld daarvan is de wijk Prooijenspark. Volgens de makelaars liggen huizen daar - ook in de toekomst - goed in de markt. Hoe maak je van een groep mensen die ook maar met el- kaarsamen moet werken een hecht en ingespeeld team Doe als die afdeling op dat Vlissingse kantoor en organi seer een teambuildingsbij eenkomst. En dan niet zoals deze afdeling pas een jaar na dat de samenstelling is ver anderd maar ietsje eerder misschien. Alleen jammer dat die ene medewerker niet zo'n zin had in een barbecue bij de chef in diens tuinarchi- tectonisch betaalde tuin, want dat was de vorm waarin het teambuilden werd gego ten. Verschroeid vlees in de buitenlucht, daar hield hij niet zo van. Hij is meer het ty pe dat zich in een eetgelegen heid laat bedienen. En bo vendien zag hij een avond gezellig doen met collega's niet zo zitten. Toen na een jaar dreiging uiteindelijk de gevreesde bbq door de chef werd aangekondigd, zag hij daarin voldoende aanleiding om in de Randstad een nieu we baan te accepteren. Waar op de achtergebleven colle ga's het teambuildingsfestijn gelijk als een feestje gingen zien. En meteen maar een duur restaurant hebben gere serveerd. NU ALLES VOOR DE VAN DE ORIGINELE PRIJS KOM TEVENS ALVAST EEN KIJKJE NEMEN BIJ ONZE NIEUWE - NAJAARSCOLLECTIE iy DAMESIi WALSTR/ DAMESMODE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 31