Kies het mooiste en lelijkste kunstwerk Dat kan een kind van vier ook! Veertien werken Motiveer uw keuze Uitlenen en internet donderdag 16 augustus 2001 Ik rotzooi maar wat aan", zei schilder Karei Appel in de film die Jan Vrijman dertig jaar Joi over hem maakte. Een ironische en dubbelzinnige uitspraak. Hij zei hardop wat het grote publiek altijd al dacht over zijn schilderwerk, tegelijkertijd verwoordde hij wel dege lijk zijn credo. Hij streefde naar een spontaniteit verge lijkbaar met die van de kindertekening en probeerde daarvoor tijdens het schilderen zijn bewustzijn zoveel mogelijk uit te schakelen. Dus dat maar- wat-aan-rotzooien, is dat een positief of een negatief oordeel? En wat zou Appel denken van het meestgebruikte argument om kunst te diskwalificeren: 'Dat kan mijn broertje van vier ook'? Hij zou het wel licht als een compliment beschouwen. Mooi of lelijk, goed of slecht, dat zijn dus relatieve begrippen. Het in teressantst is natuurlijk de argumentatie om tot een be paald oordeel te komen. Ernstjan Rozendaal Rein Dool, Bezoek, gouache. Mieke van Schaijk, Shopping, computerprint. Joost Speet, Rue De Rochemond84, krijttekening. Andrea Stultiens, Sjteine Hoes, foto. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe pand van de Stichting Kunstuitleen Zeeland (SKZ) in Middelburg biedt de PZC haar lezers nu eens de gelegenheid op te treden als kunstcriticus. De SKZ heeft veertien zeer verschillende kunstwerken uit haar collectie geselecteerd waarover u als lezer onbevangen uw oordeel mag formuleren. Welk kunstwerk is het mooist, welk kunstwerk is het lelijkst en vooral WAAROM? Maak uiterlijk 7 september uw gemotiveerde keuze kenbaar aan de PZC, Postbus 18, 4380 AA, Vlissingen onder vermelding van: 'prijsvraag kunstuitleen' of via www.pzc.nl). U dingt dan mee naar een mooie prijs. Zowel de best gemotiveerde keuze voor het mooiste als voor het lelijkste kunstwerk zal worden beloond. Als schriftelijke inzendingen worden uitsluitend briefkaarten geaccepteerd. Per deelnemer is slechts één inzending toegestaan. De twee prijswinnaars - die zaterdag 15 september bekend worden gemaakt tijdens de feestelijke opening van het nieuwe pand van de SKZ aan de Balans in Middelburg - krijgen het werk dat zij het mooiste vonden een jaar lang gratis in huis, ze brengen een bezoek aan het atelier van de door hen geprezen danwel misprezen kunstenaar en ontvangen van de SKZ bovendien een vormgevingsobject. De op deze pagina getoonde kunstwerken zijn vanaf vandaag te bezichtigen bij de SKZ aan de Balans 17 in Middelburg (ma t/m do van 12-17 uur). De afbeeldingen staan ook op internet (www.pzc.nl) en foto's ervan zijn te zien bij de kunstuitlenen in Middelburg, Goes, Terneuzen en Vlissingen. Zet 'm op. Maak van uw hart geen moordkuil! Romy Finke, Dubbelportret, foto. Manita Kieft, De Bruidsschat, keramiek. Augusto Forti, Omaggio a Damien Hirst, gemengde techniek. Bert Brouwer, Bos E, linosnede op doek. Danielle Lemaire, zonder titel, olieverf. - - Piet Dieleman, zonder titel, olieverf. Herman Kuypers, Collier, aquarel. Paul Klemann, Russische expositie, grafiek. len Lucas, zonder titel, olieverf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 28