Fusiepartners willen meer banen PZC Stil protest tegen mishandelen pony Hulst heeft aan twee miljoen niet genoeg voor nieuwe lampen Hulst wil defect riool met kous repareren Keramiekmarkt in Terneuzen Paarden op hol, man gewond Huisartsen bouwen eigen centrum Jeugd bedankt Borsele voor hulp Vissers vrijuit na knokpartij Vernielers automaat gepakt Hulst en Hontenisse stellen komende maand Startnotitie herindeling vast Zorgcentrum organiseert Akkerfestijn Rozenkransgebed Kermisliefde leidt tot zestigjarig huwelijk Trageltocht beleeft twintigste editie Kraan voor werk aan basiliektoren doorRené Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Toekom stig fusiepartner Hulst steunt Hontenisse in haar pleidooi voor het vinden van vervangen de werkgelegenheid na het ver dwijnen van het veer Kruinin- gen-Perkpolder. Ook Hulst wil dat de provincie extra aandacht besteed aan de komst van werk gelegenheid creërende bedrij ven naar Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. Zoals het gemeentebestuur van Hontenisse bang is voor het ver lies aan werkgelegenheid door het verdwijnen van het veer, is Hulst de angst om het hart ge slagen door de rigoureuze sane ring van Morres Meubel, de grootste werkgever van de Rey- naertstad. Hulst wil graag min der afhankelijk worden van enkele bedrijven en verwacht medewerking van de provincie. Zo heeft wethouder W. Kaijser meerdere keren laten doorsche- meren dat enkele grotere bedrij ven belangstelling hebben voor een groot stuk grond grenzend aan het huidige bedrijventer rein Hogeweg. De dreiging van provinciale tegenwerking - GS zien grote bedrijven liever op de Axelse Vlakte en de Koegors- polder neerstrijken - heeft die geïnteresseerden voorlopig TERNEUZEN - Stichting Wa termerk houdt op zaterdag 18 augustus aan de Blokken in Ter- neuzen van elf uur 's morgens tot half zes 's middags een kera- miekexpositie. Een kleine dertig keramisten uit "binnen- en buitenland presen teren hun werk in een marktop stelling. Ook worden soortgelij ke kunstwerken geëxposeerd in Galerie nr. 7 en Galerie Con- strast&, In deze laatste galerie is er bovendien een doorlopende tentoonstelling tot en met half september, met werk van inter nationaal bekende keramisten als Anne Mortier, Piro Pallagny en Riek Sanderse. weerhouden om toe te happen. Een afvaardiging van de twee Oost-Zeeuws-Vlaamse ge meenten praat vandaag met een delegatie van Gedeputeerde Staten. De inzet voor de locale bestuurders is het verkrijgen van provinciale goedkeuring en steun voor het verstevigen van de sociaal-economische positie van zuid-oostelijk Zeeland. De provincie moet meehelpen het voor bedrijven (productie, dienstverlening én recreatie en toerisme) aantrekkelijk te ma ken zich in Oost-Zeeuws- Vlaanderen te vestigen. De werkgelegenheid moet de hui dige inwoners in de streek hou den en tegelijkertijd nieuwe aantrekken, hopen de dagelijk se besturen van Hulst en Honte nisse. De gemeenteraden van beide gemeenten stellen komende maand de Startnotitie Herinde ling Hulst-Hontenisse vast. De colleges hopen vlak daarna een adviesbureau in de arm te kun nen nemen dat moet helpen bij de begeleiding van het herinde lingsproces. De adviseurs van het bureau combineren het eer ste halfjaar de functies van pro cesbegeleider en projectleider. Het is de bedoeling dat rond 1 april volgend jaar de leiding van het proces wordt overgenomen door de beoogde gemeentese cretaris van de nieuwe gemeen te. ,,Maar het bureau zal wel tot aan de voltooiing van het herin delingstraject, waarschijnlijk 1 januari 2003, het proces bege leiden", verklaarde burgemees ter A. Vogelaar van Hontenisse, voorzitter van de stuurgroep herindeling, gisteren. Contact De dagelijkse bestuurders van beide Oost-Zeeuws-Vlaamse gemeenten laten in de startnoti tie weten dat ze het personeel van beide gemeenten zo snel mogelijk informeel met elkaar in contact willen laten komen. Vogelaar: „De ambtenaren van de twee gemeenten moeten op ongedwongen wijze elkaar le ren kennen. We hebben daar voor nog geen datum of gelegen heid afgesproken, maar het lijkt me zinvol als nog dit jaar een eerste bijeenkomst op poten wordt gezet." Will Kortekaas (links) en het echtpaar Van den Bergh plaatsen het protestbord om mensen aan het denken te zetten over dierenmis handeling. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - Will en Bea Kortekaas uit Axel van de Stichting Stop Zinloos Geweld Te gen Mens en Dier hebben gisteren een pro testbord geplaatst in de wei waar dit weekeinde pony Lindsay werd mishan deld. Kortekaas hoopt dat het bord, dat een prominent plaatsje in de wei aan de Hulster Zeildijk heeft gekregen, passan ten en wellicht ook de dader(s) aan het denken zet. Pony Lindsay, eigendom van de familie Van den Bergh uit Hulst, werd dit week einde zo toegetakeld dat een dierenarts het dier moest komen afmaken. In totaal wordt een beloning van zevenduizend gulden uitgeloofd voor tips die leiden naar de dader(s). Bij de families Van den Bergh en Kortekaas heerst vooral onge loof over het gebeurde. „Wat bezielt ie mand om dit te doen, tegen een weerloos dier? Ik denk dat de dader zich met deze daad op een zieke manier in de maat schappij wil bewijzen", zegt Kortekaas. Het bord werd stevig verankerd aan een stuk sloophout. Boven het bord steekt een bos plastic bloemen uit die aan de achter kant van het bord met tape is bevestigd. De familie Van den Bergh kreeg van Bea Kortekaas een bos echte bloemen uit pië teit. René van den Bergh zegt sterke vermoe dens te hebben over de identiteit van de dader. Hij heeft de naam van de mogelijke dader ook doorgespeeld aan de politie, maar de politie heeft hier nog niks mee ge daan. Van den Bergh deelt nu het vermoe den van de Dierenbescherming dat de po litie de zaak niet serieus neemt. Volgens politiewoordvoerder S. de Beste is dit echter absoluut niet zo. „Wij kunnen niet zomaar iemand in beschuldiging stellen, enkel omdat iemand zijn naam noemt. Daarvoor moeten toch echt bewijzen op tafel komen. Alleen feiten en omstandig heden kunnen naar iemand leiden. Het hele gebeuren is een laffe daad en ik kan de familie Van den Bergh verzekeren; de dader komt echt aan de beurt." woensdag 15 augustus 2001 KATTENDIJKE - Een 52-jarige Goesenaar is maandagavond gewond geraakt nadat de paarden die voor zijn koets liepen, op hol sloegen op de Kokuitsweg in Kattendijke. De man maakte een rijtoer met twee vrouwen. Toen de paarden op hol sloegen, raakte de wagen een draadafzetting. De Goesenaar werd uit de wagen geslingerd en kwam vijf meter lager onder aan dé dijk neer. Hij liep een dubbele polsbreuk en een hersen schudding op. De man is voor observatie in het ziekenhuis op genomen. De vrouwen kwamen met de schrik vrij KRABBENDIJKE - De huisartsen in Krabbendijke mogen een gezondheidscentrum bouwen aan de Tremel 20 in het plan Meiboom, De gemeente Reimerswaal had voor dat plan een verklaring van geen bezwaar bij Gedeputeerde Staten ge vraagd. Die verklaring werd gisteren afgegeven, omdat er geen planologische bezwaren zijn. De drie huisartsen, die samen de praktijk De Balans draaien, zitten nu nog op twee locaties: aan de Spoorlaan en aan de Noordweg In het gezondheidscentrum aan de Tremel wiüen de artsen alle voorzieningen op één plaats samenbrengen. Ook de apotheek krijgt er een splinternieuw onderdak. NISSE - De jeugd van Nisse heeft gistermorgen, na het plaat sen van een dubbele zeecontainer bij de tennisbaan in het dorp, de mannen van gemeentewerken bedankt met een krat bier. Daarvoor was inderhaast geld ingezameld omdat het personeel van gemeentewerken de jeugd heeft bijgestaan bij het opknappen van de container. De jongeren schuurden, poetsten en schilderden een week lang op het terrein van de gemeente werkplaats in Heinkenszand aan twee containers, die door de gemeentewerklui zijn verzaagd en gelast tot een JOP, een jongeren-ontmoetingsplek Met een spandoek waarop de gemeente Borsele hartelijk wordt bedankt, ston den de jongeren gisterochtend vroeg te wachten op de contai ners, die ze deze week verder gaan verven. Burgemeester J. Mandos komt de JOP op 1 september officieel in gebruik ne men. YERSEKE - Drie vissers uit Yerseke, tussen de 19 en 21 jaar oud, zijn gisteren door het Haagse gerechtshof vrijgesproken van openlijk geweld in het Stationskoffiehuis in Krabbendij ke. Een vierde visser werd voor zijn aandeel in de massale knokpartij op 8 januari vorig jaar veroordeeld tot een werk straf van zestig uur. De werkstraf komt in plaats van een ver blijf in de gevangenis van vier weken. De mannen waren bij het gerechtshof in beroep gegaan omdat zij de straf van de politierechter in Middelburg te hoog von den. Deze veroordeelde hen vorig jaar tot een celstraf van acht weken, waarvan twee voorwaardelijk. In hoger beroep eiste de openbare aanklager een werkstraf van tachtig uur en twee weken voorwaardelijk De ruzie in het Stationskoffiehuis ontstond toen een van de portiers iemand weigerde binnen te laten, omdat die een toe gangsverbod tot de zaak had. Tijdens de ruzie gingen jonge ren uit Yerseke en Krabbendijke elkaar hardhandig te lijf. RENESSE - De politie heeft dinsdagnacht op de Vroonweg in Renesse twee jongens van zeventien en achtien jaar uit Spij- kenisse aangehouden wegens het vernielen van een fris drankautomaat. De schade aan de automaat bedraagt enkele honderden guldens. KOEWACHT - Het verzorgings- centrum De Lange Akkers houdt zaterdag 1 september het jaarlijkse Akkerfestijn. Voor de zesde keer wordt deze feestelij ke dag ingevuld met allerlei ac- tiviteiten. I De trekpleister is de rommel markt. Daarnaast is er voor de bezoekers een grabbelbingo, enveloppen trekken en draait geregeld het rad van avontuur. De kinderen kunnen zich ver maken op het springkussen. De plaatselijke EHBO-vereniging I verzorgt verschillende demon straties. Het Axelse Rode Kruis spekt de kas met de verkoop van handwerkprodukten. Het Ak kerfestijn begint om 10.00 uw en duurt tot 160 0 uur. KAPELLEBRUG - Ter gelegen heid van het feest van Maria ten Hemelopneming wordt van daag in de kapel van Onze lieve Vrouw ter Eecken een rozen kransgebed gehouden. De bij eenkomst begint om 14.30 uur. redactie zeeuws-vlaanderen Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB terneuzen Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ hulst Tel: (0114) 373839 Fax' (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door René Hoonhorst HULST - Hulstenaren in het centrum van de stad keken gisteren vreemd op toen ze een enorme hijs kraan zagen staan bij de Willibrordusbasiliek. De restauratie van het godshuis, die twaalf miljoen kostte, is nog geen tweeënhalf jaar geleden afge rond. Moeten er nu alweer herstelwerkzaamhe den plaatsvinden? Dat is inderdaad het geval, laat een woordvoerder van de gemeente weten. De vloer van de rondgang door René Hoonhorst HULST - De gemeenteraad van Hulst stelde vorig jaar ruim twee miljoen gulden beschik baar voor het vervangen van al le oude lantaarnpalen in de ge meente Dat bedrag blijkt nu toch niet toereikend te zijn. In de concept-begroting 2002 is te rug te vinden dat voor het ver vangen van alle oude armaturen en het installeren van nieuwe apparatuur nog 270.000 gulden extra nodig is. Hulst is vorig jaar begonnen met de uitvoering van het nieuwe verlichtingsplan. Nieuwe ar maturen zorgen 's avonds en 's nachts voor meer licht op rijwe gen en fiets- en voetpaden. Zo wel de verkeersveiligheid als de sociale veiligheid is daarbij ge baat, betoogden burgemeester en wethouders begin vorig jaar. Het plaatsen van meer licht masten en het langer laten bran den van de lichten kosten overi gens in de toekomst niet meer dan nu, want de te gebruiken spaarlampen zijn een stuk zui niger dan de oude lampen. De sociale veiligheid is niet al leen gediend met een toename van lichtpunten op 'enge plek ken'. Een geautomatiseerd be heersysteem moet er ook voor zorgen dat direct wordt gemeld op welke plaatsen een lamp ka pot iszodat de lamp of de arma tuur snel vervangen kan wor den. In de concept-begroting is ook te vinden dat het college nog steeds sfeerverlichting in de binnenstad wil laten aanbren gen. Een aantal gemeenteraads leden liet eind vorig jaar weten dat ze een investering van zes ton in feestlampjes niet zagen zitten. Maar wethouder R Weemaes hoopt hen dit najaar toch te overtuigen, mede omdat hij hoopt elders subsidie los te peu teren voor de aanschaf van de sfeerverlichting. Voor de uit voering van het Toeristisch Ont wikkelingsplan is het belang rijkdat de binnenstad van Hulst er in de donkere dagen voor Kerst, op feestdagen en zwoele zomeravonden feeëriek bijligt, vindt het college. Uitsluitsel over de subsidies en afronding van de aankoop valt niet meer voor de eindejaars feesten van dit jaar te verwach ten, weet Weemaes. Maar hij legt zich er nog niet bij neer dat Hulst het dit jaar tijdens de don kere decemberdagen nog zon der sfeerverlichting moet doen. Hij wil nog eens met de onderne mersvereniging Hulst Rey- naertstad om de tafel gaan zitten. Want: ,,We zouden na tuurlijk ook verlichting kunnen huren." tussen de uurwerken en het carillon, vanwaar to- renbeklimmers kunnen genieten van een prachtig uitzicht over Hulst en ommelanden, is poreus. Na een regenbui lekt het in de toren en om het binnen ste van de toren en de uurwerken tegen het water te beschermen, moet er een nieuwe coating wor den aangebracht op de verdieping. Dat is gisteren gebeurd. Volgende week komt de kraan nog een dagje terug, om de aannemer de gelegenheid te ge ven het werk af te maken. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst HULST - Een 'kous' moet de lekke riolering in de brandgang van de Marijkestraat-Claus- straat-Europaplein in Hulst dichten. Burgemeester en wet houders stellen de gemeente raad voor ruim zeventig mille uit te trekken voor het aanbren gen van de waterdichte kous. Het repareren van de riolering heeft haast, omdat de lekkages voor schade zorgen. Een deel van de brandgang is al verzakt, evenals een aangrenzende tuin en een afscheidingshek. De eigenaar van de tuin heeft in middels ook een scheur in zijn woning ontdekt en stelt de ge meente aansprakelijk. Experts moeten de claim nog beoorde len, maar mocht de gemeente aansprakelijk zijn, dan dekt de verzekering de schade, beves tigt wethouder W. Kaijser. „Dat neemt niet weg dat snel maatre gelen moeten worden genomen om eventuele verdere schade te gen te gaan." Behalve het aanbrengen van de kous moeten de gaten worden opgevuld en moet een deel van de brandgang worden bestraat. Daarnaast worden kolkaan- sluitingen afgekoppeld en in- spectieputten aangesloten en eventueel opgehoogd. Voor die werkzaamheden is nog eens zo'n zestigduizend gulden no dig. De leden van de commissie openbare werken laten donder dag 23 augustus weten of ze ak koord kunnen gaan met de voor gestelde werkzaamheden. Het diamanten echtpaar Van Goethem. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst VOGELWAARDE - Opera ties aan heup en knie hebben beide echtelieden de laatste jaren wat meer aan huis ge kluisterd. Maar voor de rest zijn Emma Remorie (85) en Fons van Goethem (88) uit Vogelwaarde nog zo vief en kwiek als toen ze eind jaren dertig - 'op de kermis, waar anders?' - verliefd op elkaar werden. Fons van Goethem en Emma van Goethem-Remorie vier den gisteren hun diamanten huwelijksfeest. Ze zijn bei den geboren in Boschkapelle en kennen elkaar al van jongs af aan. Maar de liefde sloeg pas toe toen ze elkaar als be gin twintigers tegenkwamen op de kermis van Rapenburg. Enkele jaren later trouwden ze. Het zou een vruchtbaar huwelijk worden, ze kregen acht kinderen. Fons werkte eerst decennia lang in de landbouw, toen hij tegen de vijftig liep, verkaste hij naar de fabriek. Fons werkte tot aan zijn pensioen bij 1' Azote, het huidige Hydro Agn Echt veel hobby's hebben ze niet meer, zegt Emma. Maar even doorvragen leert dat ze zelf graag en veel handwerkt en dat F ons uren zoet kan zijn met puzzelen. Kaarten mag hij ook nog steeds graag doen. Het echtpaar Van Goethem heeft ook veel aanspraak aan en plezier van de kinderen, want ver uitgezworven is het kroost niet Eén zoon is naar het Vlaamse Zottegem ge trokken, de overige zeven kinderen wonen in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. „Die zorgen dat het huis aan kant blijft en de tuin er netjes uit ziet", zegt Emma lachend. De familie wordt nog steeds uit gebreid. De acht kinderen zorgden voor negentien kleinkinde ren. „We hebben intussen ook al drie achterkleinkinde ren, en de vierde is op komst" straalt de trotse overgroot moeder. TERNEUZEN - Watersportver eniging Neusen uit Terneuzen houdt op zaterdag 18 augustus voor de twintigste keer de Tra geltocht, voorheen de Sterre- tocht. Aan de jaarlijkse boot tocht doen 52 boten mee, met aan boord 180 pupillen en bege leiding van de stichting Tragel. De boten kiezen vanaf half twee 's middags het ruime sop vanuit de binnenjachthaven in Terneu zen. De tocht voert over het Ka naal van Gent naar Terneuzen ongeveer tot de Zandstraat, waarna de vloot terugkeert naar de plaats van vertrek. De mu ziek- en feestboot Krabbe vaart tussen de schepen door. Zanger conferencier Frans de Schepper uit Hulst zijn medewerking aan de tocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 43