PZC Mosselrock swingt hard Toppers op Jazz Middelheim Wereld Jeugd Orkest in Grote Kerk Veere woensdag 15 augustus 2001 Voor de tiende keer wordt zaterdag in Yerseke het festival Mosselrock gehou den in het kader van de jaar lijkse Mosseldagen. Op het festivalterrein bij bunga lowpark Buitenplaats - in Yerseke ook wel de Kijkuit genoemd - klinken vanaf 13.00 uur de eerste klanken van een programma dat zeer gevarieerd belooft te wor den, van dance tot metal. Als eerste betreedt United For ces (13.00 uur) het podium met pretmetal uit Krabbendijke. Wilco, Henne, Mike, Erwin en Marcel proberen de covers die ze spelen zo natuurgetrouw moge lijk te brengen. The Bandox (14.00 uur) is een onvervalste rockin' and rollin' blues band, bestaande uit o.a. leden van voorheen The Razor Blade Blues Band. Ze spelen co vers van o.a. The Red Devils, Omar and the Howlers en The Paladins. De uit Middelburg afkomstige band Till Dawn (15.10 uur) is ontstaan in oktober 1999. De groep bestaat uit zes muzikan ten waaronder twee blazers en twee mensen die de Rockacade mie in Tilburg volgen. De mu ziek laat zich omschrijven als Rockin' Americana en omvat stijlen als pop, surf, ska, country en rock. Trippin (16.20 uur) ontstond in 1997 naar aanleiding van de veelvuldige ontmoeting van de vriendengroep in voormalige funk-kroeg de Groef. Het vijftal is geïnspireerd door de disco, funk en soul van de jaren 70. Vengeance (17.30 uur), de beste live-band die Nederland ooit gekend heeft, klinkt anno 2001 harder, gemener, maar tegelij kertijd melodieuzer dan voor heen. Passion Flower (19.00 uur) is een duo uit Amsterdam, be- Trippin staande uit de zangeres Ute Ap- felstedt en de producer Stefan Osadzinski. Voor deze gelegen heid nemen ze een extra gitarist mee. De muziek is te omschrij ven als trip hop. Bruno (20.10 uur) bestaat sinds november 2000. Het begon alle maal in café De Dop in Vlissin- gen. De band maakt op een ei gentijdse manier donkerbruine gevoelsmuziek met meerstem mige coupletten en refreinen. De energieke en af en toe explo sieve rock van Nuff Said (21.30 uur) vond veel bijval in de Ne derlandse pers. Het trio schreef liedjes voorde Nederlandse film Wilde Mossels. Binnenkort ver schijnt de tweede cd met verras sende inventieve en energieke rockmuziek. De Vlaamse Boogie Wonder hand (23.00 uur) is voortgeko- foto Charles Strijd men uit de nevenactiviteiten van o.a. funkband Sticks'n Sto nes. Nu hebben ze een nieuw professioneel soul funk col lectief gevormd. Verpakt in gla- moureuze disco outfit worden bekende of bijna vergeten disco hits uit de vorige eeuw gespeeld Jazz Middelheim 2001 begint vandaag (woensdag) en duurt tot en met zondag. De Belgische poot wordt gevormd door optredens van Toots Thielemans, die optreedt met het Bill Carrothers Trio en met het Brussels Jazz Orchestra, het Philip Cathérine Quartet, het Fred van Hove Trio en het aan nieuwe wegen timmerende Aka Moon. Opvallende buitenlandse gas ten zijn contrabassiast Dave Holland, die in zijn kwintet onder anderen saxofonist Chris Potter heeft ondergebracht; Greg Osby, die samenspeelt met het Belgische Octurn; Heartland met onder andere David Linx, Diederik Wissels en Palle Danielsson. Verder het Nederlandse Willem Breuker Kollektief met voca- liste Denise Jannah; opnieuw een vocaliste, maar nu Sheila Jordan, die optreedt met het kwartet van pianist Mal Wal- dron; altsaxofonist Steve Cole man met zijn Secret Doctrine met als gast altsaxofonist Bun- ky Green en als afsluiter van het festival, zondagavond, de Defunkt Big Band onder lei ding van trombonist Joseph Bowie. Rinus van der Heijden Jazz Middelheim 2001. Antwer pen, Park den Brandt (t/o beel denpark Middelheim), 15t/m 19 aug (aanvang wo, do en vr 16 uur, zat 15 uur, zon 14 uur). Kaarten Fnac Ticket, 0032- 0900/00600 of via: www.tic- ketantwerpen.be. Inlichtingen 0032-2-7413894 of www.jazz- middelheim.be. Denise Jannah is op Jazz Mid delheim te horen met het Willem Breuker Kollektief. Het Wereld Jeugd Orkest (World Youth Orchestra), dat donderdagavond te beluis teren is in de Grote Kerk in Veere, ontstond in 1970 uit het Internationaal Orkest van Jeu- nesses Musicales dat in 1949 ten doop werd gehouden in het Kurhaus in Scheveningen. Dit jaar wordt het dirigeer stokje gehanteerd door Rober to Paternostro, die in 1957 in Wenen werd geboren en zijn opleiding begon aan de Musik- hochschule in zijn geboorte plaats. Tussen 1979 en 1982 vervolgde hij zijn studie bij György Ligeti en Christoph von Dohnényi en van 1978 tot 1985 assisteerde hij Herbert von Karajan. Paternostro deed voor het eerst van zich spreken toen hij in 1985 debuteerde in de arena van Verona. Hij profi leerde zich vooral op het ge bied van de opera. Op het programma van het concert in Veere staat onder meer het Tweede Vioolconcert van de Nederlandse componist Tristan Keuris (1946-1996). Hij schreef dit Vioolconcert in 1995 speciaal voor Yayoi Toda, die ook nu als soliste optreedt. Deze Japanse violiste studeer de vanaf haar vierde jaar viool en piano in Tokio, Amsterdam en New York. In 1993 won zij de eerste prijs van het Konin gin Elisabeth Concours in Brussel. Het programma van het con cert in de Grote Kerk in Veere, dat om 20.00 uur begint, ver meldt verder de Vijfde symfo nie van Sergei Prokofjev. Continentals Zangeres en danseres Priscilla van der Feen treedt op met de internationale gospelformatie The Continentals. Vandaag (woensdag) Concert zaal Middelburg Ebony Kwartet Het Ebony Kwartet treedt op in de reeks Zomeravondconcerten aan Zee. Vandaag (woensdag) Hervorm de Kerk Hoofdplaat Rien Balkenende De Middelburgse musicus Rien Balke nende geeft een orgelconcert. Dinsdag in de Nieuwe Kerk Middelburg 8t/m 14augustus WOENSDAG In 't Wild De band In 't Wild maakt een promotietour door Zeeland. Deze nieuwe Nederlandstalige formatie begint de dag met een li ve optreden voor Omroep Zeeland in het programma Zomer in Zeeland tussen 10.00 en 12.00 uur in Porgy Bess in Terneuzen. 's Avonds volgt een concert in Breskens. Porgy Bess, Terneuzen, 10.00 uur Vakantiepark Zeebad, Breskens, 19.00 uur Circus Bongo Circus Bongo houdt de jaarlijkse campingtournee. Een voorstelling met vakmanschap, humor en nostalgie. Camping Groede, Groede, 19.00 uur Continentals Concert door internationale gospelformatie The Continentals. De tournee die de groep door Europa maakt, heeft als thema The Grace Odyssey. Medewerking aan dit optreden verleent de in Middelburg geboren en getogen zangeres Priscilla van der Feen, die tevens haar kwaliteiten als danseres toont. Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur World Youth Orchestra Het World Youth Orchestra geeft een concert. Onder leiding van dirigent Roberto Paternostro worden compo sities gespeeld van Prokofjev en Keuris. Grote Kerk, Veere, 20.00 uur Zomeravondconcert De traditionele Zomeravondconcerten worden voortgezet. Met een optreden van het Vocaal Ensemble St. Laurens (VES), onder leiding van dirigent Hans van den Broeke. Dorpskerk. Oostkapelle, 20.00 uur Orgelconcert Serie zomerse orgelconcerten met Cor van Wageningen. Op het Kam en Van der Meulen-orgel speelt hij werken van Christiaan Fink, Justin Heinrich Knecht, Josef Rheinberger, Heinrich von Herzorgenberg en Marco Enrico Bossi. Grote Kerk, Brouwershaven, 20.00 uur Duo Gavotte Het duo Gavotte geeft een concert. Tevens presentatie nieuwe cd in de serie Kinderconcert. Hervormde kerk. Haamstede, 20.00 uur Ebony Kwartet Ebony Kwartet vervolgt reeks Zomeravondconcerten aan Zee. Dit klarinetkwartet bestaat uit Dieter Vandekerckhove, Joos Creteur, Geert Acke en Stephan Vermeersch. Hervormde Kerk, Hoofdplaat, 20.00 uur Fee-Fi-Fo-Fum De jazzformatie Fee-Fi-Fo-Fum verzorgt een optreden. Jan Geldhoff (saxen), Ko de Rooij (trompet), Herman Vermerris (piano), Jelle Visser (contrabas) en Ron Castel (slagwerk) spelen stukken van onder anderen Herbie Hancock, Dizzy Gillespie en Chick Corea. Jazz-eetcafé Desafinado, Middelburg, 20.30 uur DONDERDAG Middagpauzeconcert Tot eind augustus wekelijks een middagpauzeconcert. Het zevende van deze reeks concerten komt op naam van Rudi de Munck uit Middelburg. Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Mini-concert Mini-concert in het kader van het Lange-Janproject. Deze keer komt dat voor rekening van Bram de Wolf (orgel) en Anne-Marie de Beer (dwarsfluit). Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Circus Bongo Circus Bongo beëindigt de jaarlijkse campingtournee. Zie woensdag. Napoleonhoeve, Breskens, 19.00 uur Continentals Concert van de gospelformatie The Continentals. Zie woensdag. Het Zilveren Schor, Arnemuiden, 20.00 uur Small Sail Het Small Sail Festival wordt geopend met een manifestatie. St. Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur Holland-Amerika Lijn Theatergroep Nomade met voorstelling Holland-Amerika Lijn. Dit stuk van Ab Gietelink, die zelf ook meespeelt, wordt het ver haal verteld van mensen die rond 1917 met De Nieuw Amster dam de oversteek naar Amerika wilden maken. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Biesemans Concort Het Biesemans Concort geeft een zomeravondconcert. Dirk en Marlies Biesemans (beiden viool), Annelies Biesemans (cello) en Jan de Vlieger (klavecimbel) spelen werken van Corelli, Telemann, Locatelli, Bach, Haydn en Mozart. Catharinakerk, Zoutelande, 20.30 uur In 't Wild De band In 't Wild maakt een promotietour door Zeeland. De zes heren brengen Nederlandstalige pop-rock. Café Joy, Cadzand, 23.00 uur VRIJDAG Middagpauze Wekelijks middagpauzeorgelconcert in de St. Jacobskerk. Door Willem Jan Cevaal uit Utrecht. St. Jacobskerk, Vlissingen, 12.00 uur Holland-Amerika Lijn Theatergroep Nomade met voorstelling Holland-Amerika Lijn. Zie donderdag. Arsenaaltheater, Vlissingen, 15.00 en 20.15 uur Boschhoek Live-muziek in Café-bar Boschhoek, voor het laatst deze zomer. Deze vrijdag is de band Remake aan de beurt. Café-bar Boschhoek, Oostkapelle, 19.30 uur In 't Wild De band In 't Willd maakt een promotietour door Zeeland. Zie donderdag. Bar De Stulp, Renesse, 20.00 uur Gertjan Schalkoord Gertjan Schalkoord besluit de reeks Zomerorgelconcerten. Schalkoord, die als cantor-organist is verbonden aan hervormde kerk van Poortugaal, speelt werken van onder anderen Bach, Couperin en De Lange. Willibrordusbasiliek, Hulst, 20.00 uur Waar De Brabantse band Waar treedt voor het eerst naar buiten. De band werd ongeveer een jaar geleden opgericht. Terrein Geersdijkseweg, Geersdijk, 21.00 uur House Discotheek Nighttrain werpt zich op de house. De dj's Darkraver en Ron draaien muziek onder het motto Back in the house time with the best of house classics. Nighttrain, Middelburg, 23.00 uur ZATERDAG Mosselrock Het festival Mosselrock wordt voor de tiende keer gehouden. Negen bands in het kader van de jaarlijkse Mosseldag. Bungalowpark Buitenplaats, Yerseke, 13.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 39