N-Beveland maakt toekomstvisie PZC PZC Drukte tijdens Visserij dagen Sportpark Apollo '69 feestelijk heropend Thoolse piraten in bossen Baarle-Nassau b 13 Gemeente onderzoekt alle voorzieningen in de kernen Festival over Genotsmiddelen Vlasdagorkest speelt in Goes Spullen van kermisterrein gestolen Terrasstoelen verdwenen Aquaplaning op N59 Portemonnee van vrouw gestolen Middelburger rijdt tegenligger aan Dronken vrouw aangehouden Geen aanhoudingen in drugspand Oranjevereniging viert jubileum met vliegshow zaterdag 11 augustus 2001 door Rob Paardekam COLIJNSPLAAT - Een oude elpee van Elvis, een puzzel met maar twee ontbrekende stukjes of een bijna uit elkaar vallende doktersroman. Je kon het zo gek niet bedenken of het was te vinden op de vrijmarkt voor de jeugd, gisteren op de Visserijda- gen in Colijnsplaat. Ook de vele Duitse bezoekers kwamen aan hun trekken, want natuurlijk ont braken ook de platen met de grootste schlagerhits niet. Veel Duitsers, veel Nederlanders, maar ook Bel gen kwamen naar Colijnsplaat. De lekkernijen bij cle Belgische wafelkraam vonden gretig aftrek. Eigenlijk was er gisteren slechts één klein smetje op de eerste van twee Visserij dagen: het touw trekken ging niet door wegens te weinig belang stelling. Verder zat alles mee: tal van activiteiten, een aangename temperatuur en veel bezoekers. Het was slenteren in de Havelaarstraat en de Voorstraat, waar de vrijmarkt en de braderie wa ren opgesteld. Rond de haven liep het wat beter door, maar zeker niet omdat het er minder druk was. De roofvogelshow trok veel belangstelling, maar ook de expositie van oude foto's en ansich ten over de afgelopen honderd jaar in Colijnsplaat hadden veel bekijks. Ook vandaag staat Colijns plaat nog in het teken van de visserijOm tien uur begint de braderie met een kindervrijmarkt. Ver der zijn er skate- en duikdemonstraties bij de ha ven, karaoke en muziek in de Vismijn en natuur lijk de Nederlandse kampioenschappen garnalen pellen. De visserij dagen worden zoals gebruike lijk afgesloten met het vissersbal in de Vismijn. Dat begint om 21.00 uur. door Rolf Bosboom W1SSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland houdt mo menteel een onderzoek naar alle voorzieningen in de kernen. De bedoeling is een totaalvisie te ontwikkelen voor de toekomst van de gemeentelijke gebou wen, zo meldt de gemeente in de jaarrekening 2000. Vorig jaar is al een onderzoek naar de staat van de sportac commodaties afgerond. Het ge meentebestuur heeft daar nog geen conclusies aan verbonden, omdat het de sportvoorzienin- gen in breder verband wil bekij ken. In het onderzoek dat nu loopt worden alle gemeentelijke gebouwen onder de loep geno men, zoals dorpshuizen, gymza len, peuterspeelzalen en scho len. De bevindingen moet nog dit jaar bekend zijn. In het jaarverslag staat de ge meente verder uitgebreid stil bij de perikelen op het gebied van ruimtelijke ordening. De tot standkoming van de Structuur visie, het ruimtelijk toekomst beeld voor Noord-Beveland, heeft meer tijd gevergd dan ver wacht, onder meer vanwege de discussies over de inpassing van windenergie en kleinschalig kamperen. Het gevolg is dat ook het actua liseren van het ruimtelijk beleid voor de diverse kernen langer duurt dan verwacht. De provin- GOES - Stichting Jongeren werk Goese Polder en het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) houden woensdag 15 augustus, onder de naam 'Going Clean', een voorlichtingsfestival voor jongeren over het gebruik van genotsmiddelen. Het spel- en informatiefestival wordt vanaf 15.00 tot 22.00 uur gehouden op de Vlasmarkt in Goes. Het is een mix van recrea tie en informatie. Er zijn spel len, een informatiekraam en di verse optredens. Om 16.00 uur treden de bands 'Tapharheelj' en 'Konthaarhanekam' op. Om 19.00 is het de beurt aan Roos en VakkenvullenVik, om 20.00 uur •zijn er diverse gastoptredens waarna om 2100 de band 'Smo ke' het festival afsluit. GOES - Het Vlasdagorkest geeft zondag 19 augustus een concert in de Manhuistuin in Goes. Het orkest bestaan uit le den van Schouwse muziekver enigingen en heeft ruim vijftig leden. Het concert, dat bij slecht weer in de Grote Kerk wordt ge houden,*begint om 12.00 uur. REDACTIE MIDDEN-ZEELAIMD Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R. Bosboom M. E. de Bruijn I Huibers A. M. van der Jagt R. J. A. Paardekam E. Soesman K L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl cie heeft bovendien laten weten de Structuurvisie niet te accep teren als toetsingskader. Zelf zal de gemeente plannen wel afme ten aan de visie. Een ander heikel punt is de moeizame ontwikkeling van be- drijfsterreinen. Zowel in Kam perland (Het Rip II) als in Wis- senkerke (Cruijckelcreke) zorgt een verschil van mening met de rijksinspectie voor vertraging. Dat betekent onder meer dat voorlopig niet kan worden vol daan aan de aanhoudende vraag naar bedrijfsgrond in Kamperland en dat de bouw van een milieustraat en de centrale huisvesting van de buitendienst van de gemeente in Wissenkerke op zich laten wachten. Over de bestrijding van het on kruid is de gemeente niet onte vreden. Door het verbod op het gebruik van chemische midde len. dat in 1999 van kracht werd, moesten andere methodes van bestrijding worden toege past. Dat heeft vorig jaar een 'aanvaardbaar resultaat' opge leverd. zo staat in het jaarver slag. De straten zijn weliswaar nu eerder groen, maar er komen op het gemeentehuis geen klachten binnen. Van de voorgenomen inspan ning om de hinder van honden poep te beperken, is vorig jaar weinig terechtgekomen. Na de proef die in Kamperland is ge houden zou de hondenpoep- schep gemeentebreed worden ingevoerd of er zou voor een ge schikt alternatief worden geko zen. Omdat dat te kostbaar werd, is besloten 'geen verdere uitvoe ring meer te geven aan het hon- denpoepbeleid'. Na het optellen van alle financi ële mee- en tegenvallers waar mee de gemeente vorig jaar te maken had, is een bedrag van ruim 170.000 gulden overgeble ven. De bedoeling is dat geld voorlopig achter de hand te houden. De raadscommissie bestuurlij ke zaken en financiën bespreekt de jaarrekening woensdag 15 augustus. De openbare bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis in Wissenkerke en begint om 19.30 uur. Het is hard oefenen op de danspasjes voor het optreden in de soundmixshow. door Jeanne de Nijs BAARLE-NASSAU - Een gro te groep piraten is met hun oor logsschip aangeland op het Schateiland Adolphicus. Ze bouwen hutten met wat ze daar in de natuur vinden, zin gen strijdliederen bij het kampvuur, sluipen 's nachts door de bossen en doen alle maal mee met het kielhaalspel. Het klinkt allemaal onheil spellender dan het in werke lijkheid is. Schateiland Adolphicus is gewoon het kampterrein De Blokken, even buiten Baarle-Nassau. Zo'n veertig Thoolse kinderen zijn de piraten, en het oorlogsschip is de bus waarmee ze zijn ge bracht. „Het bezoek aan de Beekse Bergen was het leukste", ver telt een groepje 'aan dek', zoals de grote tent op het kampter rein is gedoopt, bij een bekertje fris en een kmjpijsje. En de dropping in het donker was wel érg spannend. „Ons groep je kwam pas om half twee 's nachts aan", giechelt Stepha nie. Op dat moment loopt zowat de helft van de kinderen al ge schminkt rond voor de play- backshow die avond. Na enig aarzelen - eigenlijk willen de verschillende groepjes hun act voor elkaar geheim houden - komen de onthullingen. Jim my, Dennis, Wilco, Rini, Niek en Wesley gaan het podium op als Five Queen met het num mer Rock You. Twee van de jongens hebben hun gezicht inmiddels al 'op kleur': flink bruin rond de ogen, de rest helemaal blauw, met ergens nog een lekker eng ogend litteken. „Voor de rest doen we gewoon allemaal zwarte kleren aan". Stephanie, Dannica en Coranda 'doen' Hé Mama van K3. En Marlijn, Naomi, Leroy, Jolanda, Dimi- tri en Falco hebben gekozen voor Uno Beso Mas van Jody Bernal. Ze vertellen over de rokjes en topjes, korte broeken en t shirts die ze daarvoor aan trekken en over de make-up. het is nog dubben of het haar in een vlecht of in een staart gaat, en wie er wel of geen gel moet gebruiken. Vakantie Jeugd- en Jongerenwerk Tho- len heeft voor het eerst een kamp op touw gezet voor kin deren van acht tot twaalf jaar. „We hebben in een aantal ker nen door het jaar vaste activi teiten. Maar daar moet je ook eens variatie in aanbrengen. Er zijn ook heel veel kinderen die, om wat voor reden dan ook, niet op vakantie gaan", ver klaart jongerenwerker Wil Berkelaar het initiatief. Voor haar was de grootste klus ei genlijk al geklaard voor het kamp begon. Alle grote bedrij ven en fondsen in Nederland die ze maar kon bedenken heb ben een brief gekregen met een verzoek om een financiële bij drage. Ze schreef kerken op Tholen aan, en de plaatselijke middenstand. „We zijn daar vorig jaar september allemaal al mee begonnen. We hebben zo ontzettend veel gekregen. Dit kamp kost totaal 20.000 gulden Maar de ouders hoef den per kind maar vijftig gul den te betalen". „Mag ik aluminiumfolie voor de micro foon", vraagt intussen een meisje, wijzend op een koker tje van een rol toiletpapier waarop met plakband een bal letje is vastgemaakt. Gevolgd door een klein manneke dat voor hetzelfde doel eveneens 'amemimumfolie' wil. Collega-jongerenwerker In- grid Bras is intussen ook aan de tafel aangeschoven, met een groot geel vel karton. „Ik heb nog een uurtje om een rap van elf coupletten voor de presen tatie vanavond in elkaar te zet ten", verzucht ze lachend. Tuttebolletjes Het is voor de begeleiders van de groepjes kinderen behoor lijk aanpoten, erkent Wil. Voor ze 's avonds allemaal ge doucht zijn en in bed liggen... In het begin waren we daar twee uur mee bezig, maar je wordt daar handiger in. Daar heb je wel een ijzeren hand voor nodig. Er zijn van die tut tebolletjes bijdie rustig uitge breid gaan douchen. Maar nu hanteren wij de knoppen, en ligt alles binnen een uur plat". Ook voor 'Rats, Kuch en Bo nen', de drie 'kombuis-mede- werkers', zijn de dagen lang en druk. Ga er maar aan staan: zo'n twaalf kilo aardappelen per dag schillen en koken, met daarnaast nog de groenten, het vlees en een toetje, 01' bak maar eens 160 pannenkoeken. Intussen roept jongerenwerker Wil de kleine Nancy naar zich toe, om even met een stift diens droge lippen in te vetten En vertelt dan weer enthousiast door, over de schatkist, het sol dij voor de piraatjes. Hoe han dig de piratenhoofddoekjes blijken, omdat daar ieders naam op staat. „Dan komen ze 's avonds naar je toe zonder dat doekje, met natte haartjes van het douchen, om hun medicij nen te halen, om een bultje te laten zien of gewoon voor een foto's Dirk-Jan Gjeltema beetje aandacht. Dan weet je soms niet wie er voor je staat".- 'Aan dek' is inmiddels de gene rale repetitie voor de play- backshow begonnen, waarbij vrijwilliger Aad de ruwe kant jes hier en daar nog wat pro beert weg te werken Helahola Het groepje dat Hennie Huis man nadoet heeft duidelijk geen aanwijzingen meer nodig. Luidkeels zingen ze Met z'n al len, laat de limonade nu maar knallen, maken er een medley van met Van je Hela-hela-he- la-holalala. Zwieren daarbij, ter plaatse bedacht, in polonaise de nog lege zaal door. Dat belooft feest voor die avond Voor Wil Berkelaar staat al vast dat het kamp een jaarlijks terugkerend evene ment moet worden. „Vrijwilli gers hebben we daarvoor al", lacht ze, „de kapiteins hebben bij aankomst, officieel met een zwaardslag op de schouder, voor altijd en eeuwig trouw ge zworen". ZIERIKZEE - Vrijdagnacht zijn van het kermisterrein aan de Havenweg in Zierikzee enkele electriciteitsspullen gestolen. Het gaat om een kabel, een contrastekker een kast en vier rub beren matten. De goederen hebben een waarde van enkele duizenden guldens. RENESSE - Een camping aan de Oude Moolweg in Renesse is donderdagnacht bestolen van drie terrasstoelen. De eigenaar betrapte de dieven en ging er achteraan. Het lukte niet meer om de daders te achterhalen. De stoelen hebben een waarde van enkele honderden guldens per stuk. SEROOSKERKE - Een personenbusje is in de nacht van don derdag op vrijdag door aquaplaning in de sloot beland. De 32- jarige automobilist uit Den Haag reed op de Rijksweg N59 in de richting van Serooskerke, toen hij in een flauwe bocht het voertuig niet in bedwang kon houden. Hij schoof in de berm en belandde in de sloot. Hij kwam met de schrik vrij. VLISSINGEN - De portemonnee van een 70-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren gerold. De bejaarde vrouw liep te neu zen in een winkel aan de Lange Zelke in Vlissingen. Toen ze haar portemonnee wilde pakken, was deze verdwenen. GRIJPSKERKE - Een 30-jarige automobilist uit Middelburg is donderdagavond op de Hogelandseweg in Grijpskerke te gen de wagen van een 34-jange vrouw uit de gemeente Veere gebotst. De man reed omstreeks 20.00 uur in de richting van de Walcherseweg toen hij in een flauwe bocht een fietser pas seerde. Door de inhaalmanoeuvre kwam hij op het midden van de weg terecht. Toen hij zag dat uit tegenovergestelde een auto aankwam, trapte hij op de rem. Daardoor schoof hij naar de links en botste tegen de rechterkant van de andere auto. Door de klap kwam de Veerse op de kop in de sloot terecht De vrouw is samen met haar tweejarige dochtertje naar het zie kenhuis gebracht maar konden na onderzoek naar huis. VLISSINGEN - Een 31-jarige automobiliste uit de gemeente Moerdijk is in de nacht van donderdag op vrijdag na een korte achtervolging in Vlissingen aangehouden voor rijden onder invloed. De vrouw werd aangehouden op de Boulevard Ban- kert en deed een blaastest. Daaruit bleek dat ze twee keer de toegestane hoeveelheid alchohol gedronken had. Toen ze ge vraagd werd ook nog mee te werken aan een ademanalyse, reed ze er snel vandoor. Na een korte achtervolging werd ze een paar straten verderop aanghouden. De vrouw kreeg een proces-verbaal. VLISSINGEN - Bij de drugsinval donderdag in een pand aan de Schuitvaartgracht in Vlissingen zijn geen goederen in be slag genomen of mensen aangehouden. Dat heeft de politie gisteren bekend gemaakt. Verdere mededelingen worden niet gedaanDe politie en douane vielen aan het einde van de mid dag het pand binnen en doorzochten het met honden. Het pand staat al langer in de buurt te boek als drugspand. door Luc Oggel 's-GRAVENPOLDER - Het sportpark van voetbalvereni ging Apollo '69 uit 's-Graven- polder is helemaal vernieuwd. Op zaterdag 25 augustus vindt de feestelijke heropening plaats, onder meer met een lan ding van drie parachutisten op het hoofdveld. Ook wordt op die dag de naam van het sportpark onthuld. Het sportpark aan de Langeweg is bijna helemaal in een nieuw jasje gestoken. De afgelopen ja ren is er op en rond de velden door zeventig tot tachtig vrij willigers hard gewerkt om het park een nieuw aanzien te ge ven. Zo is onder meer een ge deelte van de kleedaccommoda ties vernieuwd, is de keuken in de kantine verbouwd, zijn de re clameborden rond het veld ver vangen en uitgebreid, is een nieuwe tribune gebouwd en heeft het trainingsveld nieuwe verlichtig gekregen. Samen met de sportieve succes sen van de afgelopen jaren is dat voldoende reden voor een feest je, vindt ook secretaris G. Boo- gert van de 's-Gravenpolderse voetbalclub. „Er is behoorlijk aan de weg getimmerd Dat was ook wel nodig, want het lag hier compleet op z'n gat." Boogert is vooral te spreken over de inzet van de vrijwilligers. „Anders zou het niet te betalen zijn ge weest." Het programma van zaterdag 25 augustus ziet er als volgt uit om 13 10 uur vindt er een voetbal wedstrijd plaats tussen Apollo 3 en Barendrecht 6. Vanaf circa 15.00 uur zal dweilband 'The Pink Panthers' regelmatig te horen en te zien zijn op en rond het sportpark. Op datzelfde tijdstip wordt de nieuwe naam onthuld. Om 15.15 uur worden de jeugdploegen gehuldigd die vorig seizoen kampioen zijn ge worden, gevolgd door de pre sentatie van de selectie en de nieuwe tenues (15.30 uur). Van af 16.00 uur is het wachten op de drie parachutisten die landen op het hoofdveld, Om 17.00 uur is het weer tijd voor een voetbal wedstrijd, dit keer tussen Apol lo 1 en Patrijzen 1, die zullen strijden om de beker. De festivi teiten worden om 17.45 uur af gesloten met de officiële trek king van de prijzen van de ver loting van Apollo '69. De kinderen zoeken kleren uit en worden geschminkt om zo goed mogelijk te lijken op de artiesten die ze nadoen. door Richard Hoving OOSTKAPELLE - De Oranje vereniging van Oostkapelle viert volgend jaar haar 25-jarig bestaan met een grote vlieg show boven zee. Op het strand bij het Walcherse dorp landen mariniers. De show D-Day 2002 die op zaterdag 8 juni 2002 wordt gehouden, moet ongeveer 60.000 bezoekers trekken. De Oranjevereniging hield twee jaar geleden een vliegshow bo ven een veld aan de Oude Dom- burgseweg. Op dit evenement kwamen ongeveer 25.000 toe schouwers af. De show van vol gend jaar wordt groter, zegt A Murre van de commissie D-Dav 2002. De landmacht heeft toe gezegd met F16-straaljagers, helikopters, een Hercules- transportvliegtuig en een DC 1 O-tankvliegtuig te komen. Naast historische vliegtuigen zullen ook buitenlandse toestel len naar Oostkapelle komen, verwacht Murre „De contacten zijn gelegd." De vliegshow speelt zich af bo ven zee voor de kust van Oost kapelle. De toeschouwers kun nen het spektakel vanaf het strand volgen. De organisatie wil een strook tussen het naakt strand en de duinovergang Ber kenbosch De entreeprijs ligt tussen 5 en 7,50 gulden ver wacht Murre. Tijdens de show wordt ook de geallieerde landing op de kust van Normandië in juni 1944 na gebootst. Mariniers landen, on dersteund door een fregat, van uit zee op het Walcherse strand. Daarnaastzijn ook verenigin gen van historische vliegtuigen, oud-strijders en de vereniging Keep 'm Rolling met oude leger voertuigen van de partij. De commissie D-Day 2002 werkt met een begroting van ongeveer 250.000 gulden. De komenden maanden gaat de organisatie op zoek naar sponsors. Murre re kent op steun van de gemeente Veere, de provincie en het be drijfsleven. Burgemeester A. de Bruijn heeft de commissie mon deling toegezegd dat de ge meente geen bezwaar heeft te gen de air- en seeshow. foto Willem Mieras Er was veel publiek op de vrijmarkt in Colijnsplaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 47