pzc Huizebosch biedt helpende hand Kür blijkt schot in de roos Nonnekes en Maenhout in halve finale Terneuzen gaat voor de winst tegen RBC Favoriet sneuvelt in Open Dauwendaele Fransman Michaud winnaar van Omloop van de Westkaap Benefietduel Jong Ambon met Roda JC Zweeds zeilduo pakt wereldtitel uitslagen agenda zaterdag 11 augustus 2001 door Björn Goorden door Ron de Waal WESTKAPELLE - Hij was waarschijnlijk veruit de sterk ste A-rijder tijdens de tweede Omloop van de Westkaap in Westkapelle. Toch greep de Franse skeeleraar Philip Bou- lard gisteravond naast de felbe geerde overwinning. Boulard moest zich neerleggen bij de su prematie van de Nefit-formatie van Erik Huizebosch, waarvan de klassementsleider Cedric Michaud de zege voor zich op eiste. De straffe zeewind had vrij spel op het parcours aan de Westka- pelse zeedijk. Desondanks was het publiek massaal afgekomen op het topevenement op skee- lergebied. Voordat de grote kanonnen in de A-klasse van start gingen, was er bij de C-rijders al sprake van een heerlijk Zeeuws opwarmer tje. De ijzersterk rijdende An- dries Minderhoud uit Grijps- kerke verraste vriend en vijand door er met de overwinning vandoor te gaan. Er stond gisteravond geen maat op de jeugdige skeeleraar uit Walcheren. Alleen Klaas Kra mer uit Sneek was lange tijd in staat om het moordende tempo van Minderhoud te volgen. Met de zeer effectieve 'dubbelpush', waarbij een dubbele afzet in één slag voor een maximaal rende ment zorgt, liet Minderhoud ook Kramer aan het slot van de koers ver achter zich. Met drie kwart minuut voorsprong fi nishte de Zeeuw voor Kramer, die op zijn beurt op de derde plaats gevolgd werd door natio naal C-kampioen Henk Jaap Schouwenaar uit Krabbendij- ke. Of Minderhoud ook mee gaat spelen in het klassement bij de C-rijders is nog maar zeer de vraag. „Ik kan niet overal star ten omdat het vervoer nog wei eens problemen oplevert", ver klaarde hij na afloop. A-rijders Ondertussen waren de A-rij ders zich al aan het opwarmen op het loodzware parkoers. Van de kleine negentig rijders die zich hadden ingeschreven voor de wedstrijd, stond er uiteinde- door Ferdinand Koppejan VLISSINGEN - Op het Open Dauwendaele-toernooi vloog gisteren de als eerste geplaatste Dick Groot Koerkamp bij het mannenenkel Dl uit het toer nooi. Eugéne Vogel, als achtste geplaatst, was hem in twee sets de baas: 6-3 en 7-5. Hij plaatste zich hiermee voor de halve fina les. Bij het mannenenkel D2 is al een finalist bekend. Alex Verdonk versloeg Aart van Mouwrik, zij hetmoeite: 6-4,6-7 en 6-4. Van daag wordt in die klasse de an dere halve finale gespeeld. In het mannenenkel C2 werden twee wedstrijden gespeeld. De als tweede geplaatste Mark Blankenburgh trok in een sterk wisselende partij aan het lang ste eind en won met drie sets: 1-6, 7-5, 6-3. Robbert van We gen versloeg Cor Sohier met 7-5 en 6-4. MIDDELBURG - Zon- dag-vijfdeklasser Jong Ambon speelt op zaterdag 1 september een benefiet wedstrijd tegen Roda JC. De opbrengst van het duel zal ten goede komen aan de humanitaire hulpver lening op de Molukken. De Limburgse formatie van trainer Jan van Dijk, die dit seizoen uitkomt in het UEFA Cuptoernooi, heeft de volledige mede werking toegezegd voor het duel op sportpark De Kruitmolen in Middel burg. Roda JC zal dan ook met een complete selectie naar Zeeland afreizen. Met de opbrengst van de wedstrijd wil Jong Am- bon een bijdrage leveren aan de hulpverlening aan de kinderen op de Moluk ken, waar al ruim twee jaar oorlog wordt ge voerd. Het is de bedoeling dat een aantal Molukse prof voetballers bij de thuis club mee zullen doen als gastspeler. Voorafgaand aan het duel zullen twee jeugdelftallen een voor wedstrijdspelen. lijk maar de helft aan het ver trek. Van de top van het natio nale skeelerpeloton liet echter niemand verstel gaan. De Belgi sche kampioen Frank Fiers, de Nederlandse kampioen Arjan Smit en ook de Franse klasse mentsleider Cedric Michaud van de Nefit-formatie waren present. Al snel vormde zich een langge rekt lint aan de zeedijk, waarbij vooral de ploegmakkers van Er ik Huizebosch het tempo be paalden. Het was echter de Fransman Philip Boulard het hazenpad koos. Van de Ne- fit-équipe kon alleen Boulards landgenoot Cedric Michaud de tempoversnelling beantwoor den. Na een klein halfuur koers leek het noodlot voor Michaud toe te slaan. Een steentje in zijn schoen zorgde ervoor dat de Fransman zelfs door de achter volgende groep van tien man werd achtergelaten. Met hulp van ploegmaat Huize bosch werd Michaud echter in een mum van tijd weer terugge bracht in de achtervolgende groep. De ronden die volgden hadden meer weg van een ver edelde ploegenachtervolging van Nefit dan van een individu ele wedstrijd. Gevolg was wel dat Philip Boulard snel werd in gelopen. Demarrage Opnieuw koos Cedric Michaud de aanval, gevolgd door Arjan Smit (ook Nefit) en opnieuw Philip Boulard. Het drietal bouwde een voorsprong op van een halve minuut, ook al omdat de achtervolgende groep met Erik Huizebosch in de gelederen geen aanstalte meer maakte om het tempo op te schroeven. Het wachten was op de beslissende demarrage van één van de twee Nefit-rijders. In de laatste ronde sloeg klasse- mentsrijder Michaud een klein gaatje, en meteen hield ploeg maat Smit de benen stil. Philip Boulard was moegestreden waardoor Cedric Michaud een mooie overwinning op zijn pal mares kon bijschrijven en me teen zijn leidende positie in het klassement om de Univé Trophy verstevigde. Achter Michaud liet Arjan Smit zeer sportief de Claudine Nitzche, als tweede geplaatst bij het vrouwen enkel D2, had in haar halve finale weinig moeite met Inez van Schie: 6-1,6-3. Zij komt zondag uit in de finale. Het Kapperscafetoernooi van TV TeNISSEn kende gisteren geen verrassende uitslagen. Wel zijn inmiddels een aantal halve finalisten bekend. In het ge mengd dubbel C2 treft het kop pel Marie-José Breen/Ruurdt van de Wel het duo Marianne Braam en Dick Jeras. Bij het marmendubbel Dl is het rede lijk favoriete koppel Clemens van de Berg/Oscar Haver door gedrongen tot de halve finale. Daarin komen ze uit tegen Piet de Jongen en Kees Lous. Bij het gemengd dubbel Dl speelt de eerste halve finale zich af tussen Riet Vermeulen en Joost Sprinkhuizen en het kop pel Jolanda Kot/Wilfried van Hese. Het sterkste duo daarvan komt zondag in de finale uit te gen de winnaar van de wedstrijd tussen Tanny van de Velde/Ton van Pelt en Sandra van Wingen- /Wilco Janse. Jeugd Michiel Ketting had op het ING-bank jeugdtennistoernooi bij de jongensenkel tot en met 14 in de kwartfinale verrassend weinig moeite met de als tweede geplaatste Pim Felius: 6-0, 7-6. De als eerste geplaatste Joris Verkouteren had drie sets nodig tegen J amy Bish om zich voor de halve finale te plaatsen. In een stevige partij tennis van drie sets was hij de sterkste met 4-6, 6-2 en 6-3. De eerder genoemde Pim Felius, veertien jaren jong, drong bij de jongensenkel tot en met 16 wel door tot de halve finale door Emiel Gideons gemakkelijk met 6-2 en 6-3 op zij te zetten. Bij de meisjes verliepen de wedstrij den volgens verwachting. MEDEMBLIK - Het Zweedse zeilduo Lööf/Finnsgard heeft de wereldtitel op het onderdeel star veroverd. In de laatste twee races hadden ze genoeg aan een tweede en derde plaats om het WK te win nen. De Nederlandse combina tie Mark Neeleman/Jos Schrier eindigde als vijfde. Lööf en Finnsgard hielden na zes races één punt voorsprong op de Nieuw-Zeelandse combinatie Brady/Iverson. ANP tweede plaats aan Boulard. „Ik had last van een steentje in mijn schoen. Gelukkig was Erik zo sterk om mij in hoog tempo weer door Barry van der Hooft VENLO - Twee Zeeuwse tennis sers hebben gisteren de halve fi nales van de Nederlandse kam pioenschappen jeugdtennis bereikt. Goesenaar Alexander Nonnekes sloeg zich in zijn kwartfinale vrij makkelijk langs Maikel Tensen (6-4 6-3) en Heieen Maenhout uit Terneuzen was veel te sterk voor de Rotter damse Sharona Bernaards: 6-2 6-2. Na zijn verrassende winst tegen favoriet Matwé Middelkoop kon Alexander Nonnekes zich rustig voorbereiden op de terug te brengen. Ik moet zeggen dat onze ploeg vanavond ijzer- sterk opereerde", zei een geluk kige Michaud na afloop. Kans kwartfinales in de categorie tot en met achttien jaar. Daarin was hij gekoppeld aan de winnaar van het duel tussen Andy de Bruine uit Oostburg en Maikel Tensen. Die donderdag door de regenval uitgestelde wedstrijd werd gisteren uitgespeeld. De Zeeuws-Vlaming moest in de derde set met 6-4 het onderspit delven. „Andy kwam net wat te kort", zei districtstrainer Luc Govers na afloop. „Hij was niet opgewassen tegen de powersla- gen van Tensen en kon het tem po niet volgen." Nonnekes was aandachtig toe schouwer van dit duel en hij kende daardoor al vooraf de om Huizebosch voor de bewe zen diensten te bedanken kreeg hij niet. De schnabbelaar bij uitstek was in geen velden of sterke en zwakke punten van zijn tegenstander. „Nonnekes heeft het goed opgepakt", vond Govers. „En daardoor kon hij eigenlijk vrij makkelijk winnen van Tensen." In de halve finale komt Alexander Nonnekes te genover Bas van der Valk uit Poeldijk te staan. In de leeftijdscategorie tot en met twaalf jaar kwam Heieen Maenhout gisteren twee keer in actie. De Terneuzense bleek in beide partijen veel te sterk. In de achtste finale tegen Renée Rein- hard uit Alkmaar zegevierde Maenhout met 6-2 6-1 en Sharo na Baarends werd in de kwartfi nale met twee maal 6-2 aan de wegen meer te bekennen. „Ik moet nog zingen in Limburg", had hij geroepen toen hij be zweet in de auto stapte. kant gezet. Luc Govers: „Heieen Maenhout was twee keer veel te sterk Tot nu toe verloopt voor haar alles naar wens. De Zeeuwse favoriete in de ca tegorie tot en met achttien jaar bij de meisjes, Silvana Bauer uit Kruiningen, kwam gisteren voor het eerst op de baanBauer, de winnares tot en met veertien jaar van vorig jaar trof daarin Marlieke Jager, een jaar geleden winnares van de categorie tot en met zestien jaar. De prestige- strijd duurde echter slechts vijf games, want door de regenval werd het duel uitgesteld naar vandaag. Bauer kijkt dan tegen een 3-2-achterstand aan. VLISSINGEN - De ware voet balliefhebber komt vandaag aan zijn trekken in Zeeuws- Vlaanderen. De voetbalzater dag bestaat ditmaal immers uit twee uiterst aantrekkelijke Am- stel-Cupduels. Om 14.30 uur vangt de derby Hoek-Kloetinge aan. Vierenhalf uur later - dat is dus zelfs met de fiets makkelijk te doen - begint de ontmoeting tussen Terneuzen en eerstedivi- sionist RBC Roosendaal. Terneuzen-trainer Paul Telussa maakt echter geen gebruik van de uitgelezen mogelijkheid om de twee Zeeuws-Vlaamse hoofdklassers op één dag aan het werk te zien Hij heeft het te druk met Terneuzen, dat tegen RBC Roosendaal gewoon voor de winst gaat. „Dat is in elk ge val het uitgangspunt." De Mo lukse oefenmeester is geenszins van plan zijn ploeg vol op de verdediging te laten spelen. „Dat past absoluut niet in mijn visie. En die pas ik niet aan om dat we nu ineens zo vroeg in de voorbereiding al een zware offi ciële wedstrijd moeten spelen." Ronald van Sliedregt, Geert Bosschaart, Dominique Verlin de en Renato Dijkstra, die net is teruggekomen van een blessure, zullen waarschijnlijk voor het eerst hun opwachting maken. De geblesseerden Jacky Lam bert, Michel de Vries, Roel Al- berti en Leo Kayser (knie) ont breken. Hoek Kloetinge-trainer Diederik Hiensch beschouwt de derby met Hoek als een duel op zich. „Het is leuk voor de regio en het Zeeuwse voetbal." Atletiek Edmonton. WK. Mannen, 200 m, finale 1. Kederis (Gri) 20,04, 2. Williams (Jam) 20,20, 3. Collins (StK), Crawford (VSt) 20,20,5. Malcolm (GBr) 20,22 110 m hor den, finale: 1. Johnson (VSt) 13,04, 2. Garcia (Cub) 13,07,3. Dorival (Hai) 13,25, 4. Yoel Hernandez (Cub) 13,30, 5. Kron- berg (Zwe) 13,51, 6. Petsjonkin (Rus) 13,52, 7. Wallace (VSt) 13,76, 8. Bownes (ZAf) 13,84. Polsstokhoog, finale: 1. Mar kov Aus) 6,05 m, 2. Averbukh (Isr) 5,85,3. Hysong (VSt) 5,85,4. Stolle (Dui) 5,85, 5. Mesnil (Fra) 5,85,6 Tamminga (Ned) en Speigelburg (Dui) 5,75, 13 Blom (Ned) geen resultaat. Blom miste aanvangs- hoogte van 5,50. Vrouwen, 20 km snelwandelen: 1 Ivano- va (Rus) 1.27.48, 2. Tsiboelskaja (WRu) 1.28,49, 3. Perrone (Ita) 1.28,56 200 m, halve finale (eerste twee en twee tijd- snelsten naar finale): eerste serie: 1. Jo nes (VSt) 22,40,2. Campbell (Jam) 22,68; tweede serie Mani (Kam) 22,59,2. Jenk ins (Vst) 22,63, 3. Mothersill (Cay) 22,63, 4. Bikar (Slv) 22,76, derde serie: 1Fergu son (Bah) 22,39,2 White (VSt) 22,54. Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge. A-lijn, 16 paren: ds. van Hoepen/van Damme 59,18, mw Provily/Boot 55,61, echtpaar v d. Laan 55,35, dms. de Bakker/van Mal- land 54,84, van Dijk/v d. Plas 53,82, mw. van Es/de Korte 53,57, echtpaar Hooge- boom 52,55, echtpaar Schliekelman 50,25, Jansse/Peeters 50,00 B-lijn, 16 pa ren: Cacace/Krijger 68,88, de Bakker/van den Berg 59,95, echtpaar Terlouw 53,32, dms. Knop 52,04, dms. de Jonge/de Waal 51,74, dms. de Regt/de Koeyer 51,28, echtpaar den Ouden 50,77. C-lijn, 12 pa ren: dms. de Voogd/de Waal 57,50, Krap pen/van Halderen en Eijdens/Dieleman 56,43, mw Huisman/Beek en echtpaar Labrujere 55,71, mw. Hurkmans/van Oost 54,64, mw/ Leemans/Korevaar 51,87. D-lijn, 16 paren, dms Klooster man/Leynse 65,56, mw. van Leeuwen- /Schoof 62,50, Minderhoud/Wagenaar 59,69, mw Olyslager/v d. Brink 56,63, van der Kuijl/van Veen 54,34, Provily/Ja- nsse 52,04. dms. Lagaaij/van Rijn 51,02, echtpaar Tuinman 50,00. Jeu de boules Westkapelle Strandtoernooi voor dou- blettes 1 Bart Brasser en Jos de Goffau, Vlissingen; 2 Kor Dingemanse. Koude- kerke en Piet Robijn, Domburg; 3 Peter Lievense en Marco Wouters. Zoutelan- de; 4 Gerard Stamkot, Middelburg en Leen van der Waal, Heinkenszand Paardensport Verden EK. landenwedstrijd 1 Duits land 5612,2 Nederland (Bontje/Silvano, Teeuwissen/Goliath,Rothenberger-Gor- dijn/Weyden, Van Grunsven/ldool) 5431, 3. Denemarken 5359. Vlissingen. Palmconcours LR en PC Scheldestad. Springen paarden. Klasse B klassiek (n.b.): 1. Corne Buikmans, Le Mexico (St Willebrord) 0/56; 2. Heieen Veerman. Nickles (Huybergen) 0/51, 3. Bert Verseput, Ons Fleur (Burgh-Haam- stede)0/43 Klasse B progressief (n.b.): 1 Heieen Veerman. Nickles, 18/27.02, 2. Marnick Broosens. Odette JB (Roosen daal) 18/30.34, 3 Ingrid Jakobsen, Pers- son (Weelr.) 18/33 45. Pony's klassiek Klasse Z/ZZ: 1 Cindy Perdaen. Lord (Eenhoornr0/7214 Klasse M 1. Anouk Kort, Flashlight (Weelr.) 0/70.44. KlasseL(n.b 1. Ceylan Avinal, Mirna (Wouw) 0/28.29. Klasse B cat. DE (n.b.): 1. Marlies Bek, Sunday (Weelr0/50. Klasse B cat. ABC (n.b): 1 Dennis Bek, Shadow (Weelr0/49 Po ny's jacht klasse Z/ZZ 1 Cindy Perdaen, Hertogin, 63 05 Klasse M l AnoukKort, Flashlight, 64 14 Klasse L 1 Monique van Sabben, Avanti (Weelr.) 62 55 Pro gressief klasse B cat DE (n.b 1 Maxi me Lefeber. Bonanza (Scheldestad) 18/28 70. Klasse B cat. ABC: 1. Dennis Bek, Shadow, 18/22.25. Kür op Muziek. 1Irma van Niedek, Nor bertijn (Heijnmgen) 13.5; 2. Eline Jagten- berg, Glenn (Wouwse Plantage) 13.4; 3. Kevin de Bruin, Jade (Striener.) 13.35 Dressuur paarden. Klasse B (groep 11 Albertine Joosse, Ophiet (Oranjezon) 170, 2. Heieen Veerman, Nickles (Huy bergen) 165; 3. Ramona Buteyn, Mr Jop lin B (Scheldestad) 164. Klasse B (groep 2 1. Inger van Boven, Melida K (Weelr.) 173; Corne Buikmans, Kayleigh (St Wille brord) 165; 3. Stefanie van der Linde, For- tuna (Zwaanhoek) 163. Pony's klasse Z2: 1 Stephanie de Frel, Keivin HH(Kleppertejs) 201 KlasseZI: 1. Kim Meyer, Heidehofs Gentleman (Z- Bev 186. Klasse M2: 1. Sabine Tarrant, Little Girl (Zwinr.) 166. Klasse Ml: 1 Maaike Wagenaar, King of Diamonds (Weelr168 Klasse L2: 1. Ariane Franc ke, Jupiter (Gouwe Reyers) 157. Klasse L1 cat. DE- 1 Anne van de Hooven, Ro- Omdat Björn Langeveld nog twee wedstrijden is geschorst, speelt nieuwkomer Jeffrey Frij- ters samen met de geroutineerde John Bentschap Knook centraal op het middenveld. Pieter de Munnik zal op de rechtsbackpo sitie zijn officiële debuut ma ken. Jeffrey van de Velde tobt nog steeds met een achillespeesbles sure en moet de derby tegen Hoek aan zich voorbij laten gaan. De verdediger laat maan dag een scan van de gekwetste enkel maken. Ook Erik de Groe ne is er niet bij bij Kloetinge. De spits komt pas dinsdag terug van vakantie. Voor Hoek-trainer Angelo Nijs- kens is het schrapen geblazen. Helemaal omdat hij Djamel Buyse en Dave Gijsel discipli nair heeft geschorst - over de re den laat hij zich niet uit. „Ik heb slechts de beschikking over tien veldspelers en twee keepers." Rieno van Oost is te diep gegaan in het bekerduel met RBC van dinsdag. Hij heeft zich overbe last en een spiertje in de ham string verrekt. Hans de Waele trouwt vandaag. Wesley de Smet is een twijfelgeval omdat zijn vrouw is opgenomen in het ziekenhuis en op het punt staat te bevallen. Jan Verdegem en Thomas Ragut herstellen goed, maar de wedstrijd tegen Kloe tinge komt voor hen nog te vroeg. Toch wanhoopt de Zeeuws- Vlaamse oefenmeester niet. „Ik denk dat we nog een acceptabel elftal op de been kunnen bren gen. We hebben overigens drie jongens van het tweede bij de se lectie gehaald. Het zal tegen Kloetinge een goeie oefenpot worden, we zullen onze huid duur verkopen." deo (Scheldestad) 162 Klasse L1 cat. AB: 1 Marit de Visser, Cobus (Gouwe Reyers 163 Klasse Beat. DE-1. Tamara Seleski, Boris (Scheldestad) 171 Klasse B cat. C: I.Carola Beekman, Time Will Teil (Z-Bev 158. Klasse B cat AB: 1 Tarquin van Loon, Trixie (Zwaanhoek) 160. Skeeleren Westkapelle. Omloop van de Westkaap Veteranen: 1 Jean-Luc Ostyn, Kortrijk (België), 2. Henk Lankhof, Aalten, 3. Hans van Wijk, Deest, 4. André van der Burg, Delft, 5. Arie Rozendaal, Oud Beijerland, 6. Sipke van de Wal, Harkema, 7. Jaap van Tatenhoven, Axel, 8. Tonnie van Tongeren, Oldebroek, 9. Meint Beuke- ma, Surhuizum, 10. Kees de Goffau, Ril land, C-rijders: 1. Andries Minderhoud, Grijpskerke, 2. Klaas Kramer, Sneek, 3. Henk-Jaap Schouwenaar, Krabbendij- ke, 4. Sonja Kolijn, Rotterdam, 5. Danny Brouwers, Brecht (België), 6. Art van Winden, Bleiswijk, 7. Els Pinnoy, Belgie, 8. Vincent de Vrieze, Burgh Haamstede, 9. Jan Visser, Kloetinge, 10. Mare de Vrie ze, Burgh Haamstede. A-rijders: 1Cedric Michaud, Frankrijk, 2. Philip Boulard, Frankrijk, 3. Arjan Smit, Nijeveen, 4 Jan-Ronald Wigarda, Corn- jum, 5. Erik Huizebosch, Loozen, 6. Arjan Momberg, Vorden, 7. Sven Depoorter, Oudenburg (België), 8. Frank Fiers, Wet- teren (België), 9. Luc Bartholomeeussen Brecht (België). Sportprijsvragen Lucky Day, vrijdag 10 augustus. 2-7-12-13-16-17-27-33-40-45-54 56 - 58 - 60 - 62 - 64 - 68 - 73 - 75 - 80. Tennis Nisse. Kapperscafétoernooi. DD D1 Ka rin Smit/Leonie v.d.Maden-Cocky Bol- derheij/Tamara v.Boven: 7-9, Hanneke Geus/Tamara Uiterhoeve-llse en Riet van Ombergen 3-8, Nelleke de Neef/ Mattie Smolders-Willie van Garsel/ Carolien Cok: 8-3. GD Dl. Pia Berre voets/Cees Legemate-José Knuit/Theo de Reu: 4-8, Elly v.d Sanden/Adrie van Eekelen-T.v.d.Veld/T.Pelt: 2-8, Marlies v.d.Merwe/Jacco Sanderse-T v.d.Velde/T.v Pelt: 0-8, Jo landa Kot/Wilfriedv.Hese-A enJ.Rooze: 8-2, Riet Vermeule/Joost Sprinkhuizen -Carolien Geluk/Erwin v.d,Does: 8-3, Sandra van Wingen-Jose Knuit/Theo de Reu: 8-3, Lenny en Andre v.d.Ende-Jo landa Kot/Wilfried van Hese: 4-8, HD D1 Bram Zonnevijlle/Roel Janse-Kees Hou tepen/Jacco Sanderse: 8-0, Piet de Jon ge/Kees Lous-Han Schipper/Wim Krij ger: 9-8, Jos Everse/Marc Van Dijk-Leo v. Garsel/Dies de Kok: 4-8, Clemens v.d. Berg/Oscar Haver-Leo v.Garsel/Dies de Kok 8-3, Ton van Vliet/Hans Karelse-Andre de Nood/K.v.Gastel: 3-8 GD C2: Willie en Jaap Rooze-Marianne Braam/Dirk Jeras: 2-8, Sen G.Burgel-Tamara van Boven/Kees Schog: 4-8. Cincinatti. Mannen, 7,5 miljoen gulden Kwartfinale: Rafter (Aus/8) Rusedski (GBr) 5-7 7-6 6-4 Los Angeles. Vrouwen, 1,4 miljoen gul den. Kwartfinale: Tauziat (f-ra/5) - Clijs ters (Bel/3) 6-4 6-2 Voetbal Amstel Cup. Poule 10: Panningen - PSV 2 0-4 (O-Oi Poule 11: MW - IVS 3-3 (1-2i Poule 16. De Graafschap - Be Quick'287 0 (3-0). Poule 19: Harkemase Boys - Cam buur Leeuwarden 0-4 (0-3) Poule 20 Groningen - Veendam 2-0. Oefenduels: NAC - Sunderland 4-0 (2-0) Roda JC - Charlton Athletic 2-1 (0-0), Sparta - Leeds United 1-6(1-3) Wielrennen Tour Feminin. Zesde etappe, Montmoril- lon-Bourges' 1 Stahoerskaja (WRu) 84 kilometer in 2.00 38,2 Slioussareva (Rus 0.01, 3. Arndt (Dui). Algemeen klasse ment: 1. Somarriba (Spa) 16.50.23. 2 Stahoerskaja 0.31, 3. Polikeviciute (Lit) 1.19. Maarheeze. Mijl van Mares, criterium over 100 kilometer. 1Van Heeswijk (Ned 2. Svorada (Slw), 3. Koerts (Ned), zaterdag MM Voetbal Oefenwedstrijd: Apollo'69-SSV'65. Aan vang: 14.30 uur. zondag ■H Voetbal Oefenwedstrijd: Lewedorpse Boys-SV Ophemert. Aanvang: 14 00 uur Anouk Kort overschrijdt een hindernis met haar pony Flashlight. Anouk Kort en Flashlight zijn klaar voor Zeeuwse titelstrijd foto Lex de Meester door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Het Palmcon cours van de ruiterclub De Scheldestad kon na de eerste dag al niet meer stuk. Nadat Walcheren in de week vooraf gaand aan het tweedaags hip pisch evenement geteisterd werd door regen en noodweer, waren de weergoden de orga nisatiegisteren bijzonder goed gezind. Het mooie weer stimu leerde de deelnemers tot goede prestaties en het lokte een massa volk naar Park West duin in Vlissingen. Vooral de Kür op muziek bleek op deze eerste wedstrijddag een schot in de roos. De Kür, die enkele jaren gele den als olympisch onderdeel aan de dressuur werd toege voegd en zich sindsdien we reldwijd in een enorme popu- lairiteit mag verheugen, blijkt ook steeds meer in trek bij de Zeeuwse basisruiter. „Na een aantal jaren springwedstrij- den voor veteranen wilden we wel eens iets anders", vertelde Scheldestad-secretaresse Ase Myhrberg. „De Kür leek ons wel iets en naar nu blijkt is dat gezien de belangstelling van de ruiters en het publiek een juiste keuze geweest." Waar de Kür voorheen door de meeste dressuurruiters als een leuk tussendoortje werd ge zien, blijkt dat nu duidelijk anders te zijn De muziek wordt duidelijk afgestemd op het paard, wat tot uiting komt in het niveau van de artistieke presentatie. Progressie „Je kunt merken dat er duide lijk progressie inzit", zei jury lid Adrie Ruisaard. „Het ni veau was goed. Dat maakt het jureren leuker, maar wel moei lijker. Enkele jaren geleden was er wel altijd een combina tie bij die erbovenuit stak. Daar is nu geen sprake meer van. Ook hier lag het niveau dicht bij elkaar. Het verschil zat hoofdzakelijk m de verde ling over de ring." Irma van Niedek toonde zich met Norbertijn uiteindelijk de beste Voor de choreografie en de verdeling over de rijbaan scoorde de amazone uit Heij- ningen een acht. Een tiende puntje meer dan de als tweede eindigende Brabantse Eline Jagtenberg met Glenn. Voor de Zeeuwse ponyruiters gold het Palmconcours als de generale repetitie voor de Zeeuwse titelstrijd, die over een week in Nieuwvliet plaatsvindt. Anouk Kort toon de klaar te zijn voor dat titel gevecht. De amazone uit Lewedorp toonde zich in de klasse M met de schimmel Flashlight zowel in het klas siek als jachtparcours de bes te. Evelien Schouten bleef in het klassiek parcours met Marly eveneens van het hout. De amazone uit Kloetinge kreeg echter drie strafpunten, om dat ze door de merrie werd ver rast met een weigering. Ook Cindy Perdaen was op Park Duinzicht zeer succesvol De amazone uit Sas van Gent won met Lord het klassiek parcours klasse Zwaar en schreef met Hertogin, waar mee ze in de klassieke om loop de tweede stek opeiste, het jachtspringen op haar naam. Kandidatuur In de klasse Z2 dressuur stel de Stephanie de Frel haar kandidatuur voor de Zeeuw se titel. De kersverse interna tional uit Koewacht reed Kelvin HH met de goede sco re van 64 .68 procent naar het oranje lint. De Frel bleef daarmee Anneke de Ruiter uit Renesse met Ikaros twee procent voor. In de klasse Z1 trok Kim Meyer met Heidehof's Gen tleman de progressieve lijn door. De amazone uit Rilland reed Heidehof's Gentleman met 186 punten naar de hoogste eer. Kim Meyer bleef daarmee naaste concurrente Jessica van Belzen met Sa- mantha tien punten voor. De Fransman Philip Boulard (links) was gisteravond wellicht de sterkste skeeleraar in de Omloop van de Westkaap. Hij werd echter door de Nefit-ploeg van Erik Huizebosch (rechts) in de tang genomen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 21