Vliegshow boven zee Oostkapelle PZC PZC Voetbaltoernooi sluit de vakantieperiode af Vlissingen opent eigen internetsite Elektrisch schuifhek moet valpartijen over veerooster voorkomen Onderzoek naar voorzieningen op Noord-Beveland 13 Oranjevereniging pakt uit tijdens viering 25-jarig bestaan Gebedsgenezer Fietsen voor het goede doel Heien voor zwembad kan beginnen Festival over Genotsmiddelen Duo gewond bij botsing Middelburger rijdt tegenligger aan Dronken vrouw aangehouden Busje belandt in sloot Portemonnee van vrouw gerold Brommer gestolen in Middelburg Herstel van Kreekrakbrug in september zaterdag 11 augustus 2001 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Met het intik ken van www.vlissingen.nl heeft burgemeester A. van Dok-van Weele gisteren de website van de gemeente Vlis- singen geopend. De site is, op aanraden van adviesbureau Mede uit Houten, gebouwd door 4BB uit Houten. Opmer kelijk is dat adviseur R. Vonk van Mede nu bij 4BB werkt. Volgens Van Dok is er geen sprake van belangenverstren geling. Het organisatie-adviesbureau maakte vorig jaar in opdracht van de gemeente een reorgani satieplan voor Vlissingen. De gemeente wilde dat de ambte lijke organisatie slagvaardiger werd. Vonk werd vorig j aar door Vlis singen in dienst genomen als directeur Verandering, om die omvorming te leiden. In die hoedanigheid adviseerde hij een site te laten bouwen en stel de hij voor dat door 4BB te la ten doen. Een argument was dat dit bedrijf kon zorgen voor een andere site dan bij gemeen ten gebruikelijk was. In febru ari van dit jaar stopte Vonk bij de gemeente en begon hij bij 4BB. Burgemeester Van Dok zei gis teren van de situatie op de hoogte te zijn. „We zijn heel alert op dat soort zaken. Toen we het hoorden, hebben we met Vonk daarover een gesprek ge had. Het is een rare samenloop van omstandigheden. Maar op het moment dat hij het advies uitbracht, had hij geen banden met4BB." Bovendien is de gemeente met de keuze voor dit bedrijf niet over een nacht ijs gegaan, zegt Van Dok. „Na zijn advies stel den wij een programma van ei sen op waaraan de site volgens ons moest voldoen. Daarmee zijn we naar meerdere bouwers gegaan. Uiteindelijk hebben we zelf voor 4BB gekozen om dat die ons het beste leek." De internetsite heeft ongeveer honderdduizend gulden ge kost. De gemeente biedt via de site toegang tot de gemeentegids en de raads- en commissieagen da's. Ook is er informatie te vinden over verschillende diensten van de gemeente. Sommige folders hoeven niet meer bij het gemeentehuis op gehaald te worden. De folders kunnen op internet gelezen worden. Verder staan er links naar culturele organisaties en eve nementen, onderwijsinstel lingen, woningbouwvereni gingen en instellingen zoals het ziekenhuis, brandweer en po litie. door Richard Hoving OOSTKAPELLE - De Oranje vereniging van Oostkapelle viert volgend jaar haar 25-jarig bestaan met een grote vlieg show boven zee. Op het strand bij het Walcherse dorp landen mariniers. De show D-Day 2002 die op zaterdag 8 juni 2002 wordt gehouden, moet ongeveer 60.000 bezoekers trekken. De Oranjevereniging hield twee jaar geleden een vliegshow bo ven een veld aan de Oude Dom- burgseweg. Op dit evenement kwamen ongeveer 25.000 toe schouwers af. De show van vol gend jaar wordt groter, zegt A. Murre van de commissie D-Day 2002. De landmacht heeft toe gezegd met F16-straaljagers, helikopters, eeri Hercules- transportvliegtuig en een DC 1 O-tankvliegtuig te komen. Naast een groot aantal histori sche vliegtuigen zullen ook buitenlandse toestellen naar .Oostkapelle komen, verwacht Murre. „De contacten zijn REDACTIE MIDDEN-ZEELAIMD Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl A. A. van der Sluis (chef) N F. C. Berkelder R. H. Hoving E. L. Ramakers M. J. van den Broek K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl verwacht Murre. Tijdens de show wordt ook de geallieerde landing op de kust van Norman- diëin juni 1944 nagebootst. Ma riniers landen, ondersteund door een fregat, vanuit uit zee op het Walcherse strand. Naast de verschillende krijgsmacht onderdelen zijn ook verenigin gen van historische vliegtuigen, oud-strijders en de vereniging Keep 'm Rolling met oude leger voertuigen van de partij. De commissie D-Day 2002 werkt met een begroting van ongeveer 250.000 gulden. De komenden maanden gaat de organisatie op zoek naar spon sors. Murre rekent op steun van de gemeente Veere, de provincie en het bedrijfsleven. Burge meester A. de Bruijn heeft de commissie mondeling toege zegd dat de gemeente geen be zwaar heeft tegen de air- en see- show. A. Murre verwacht binnen een paar dagen een officiële ver klaring van geen bezwaar te ontvangen. Strand De vliegshow speelt zich af bo ven zee voor de kust van Oost kapelle. Dat betekent dat de vliegtuigen laag over vliegen. De toeschouwers kunnen het spektakel vanaf het strand vol gen. De organisatie wil een strook van ongeveer twee kilo meter afzetten tussen het naaktstrand en de duinover gang Berkenbosch. De entree prijs ligt tussen 5 en 7,50 gulden VLISSINGEN - Stichting De Levensstroom Gemeente in Lei derdorp houdt zondag 19 au gustus in Vlissingen een red- dings- en genezingsdienst. Evangelist Jan Zijlstra probeert zieken te genezen, verslaafden te verlossen en mensen van hun depressies af te helpen. Het the ma van de dienst luidt 'Wonde ren, ze gebeuren nog steeds'. De dienst wordt gehouden in het Christelijk Centrum Zuider poort aan de Voltaweg 3 en be gint om 19.00 uur. WALCHEREN - Voor het zeven de jaar kunnen fietsliefhebbers deelnemen aan de Walcherse puzzelrit. Tijdens de fietstocht van 30 kilometer worden een zestal molens bezocht en krij gen deelnemers puzzelvragen voorgeschoteld. De puzzelboekjes kosten vijf gulden per stuk en zijn verkrijg baar bi] de VW's in Domburg, Veere en Oostkapelle. De ritten kunnen in de zomermaanden op ieder gewenst tijdstip gereden worden De opbrengst gaat naar de Stichting Kinderhulp Tsjer- nobyl. Behalve fietstochten zijn er ook puzzelwandelingen. door Richard Hoving VLISSINGEN - Ruim een maand nadat het bouwbord is onthuld, gaan de palen voor het nieuwe zwembad voor Middel burg en Vlissingen de grond in. De eer ste van de ruim driehonderd betonnen palen die het bad moeten dragen, wordt op dinsdag 21 augustus geslagen. De bouwkavel aan de Nieuwe Vlissingse- weg ligt klaar. Het stadsgewestelijke zwembad komt op de kale zandvlakte achter de rijschool van Freddy Wolf te liggen op in het industrieterrein Vrij burg. De grond is eigendom van de ge meente Vlissingen. Het overdekte bad wordt van Vlissingen én Middelburg. Het zijn dan ook de zwembadwethou ders K. de Keijzer en L. Luitwieler die rond 15.30 uur de eerste bouwhande- ling verrichten. Het Middelburgse zwembad Poe- lendaele gaat op 1 september dicht. Op de plaats van het bad wordt het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat gebouwd. Het stadsgewestelijke zwembad is pas in december 2002 klaar. Middelburgers zijn in de tussentijd aangewezen op het Sportfondsenbad in Vlissingen. De gemeente Middelburg laat bussen naar het Vlissingse bad rijden. luchtfoto Peter Buteijn door Piet Kleemans HAAMSTEDE - Staatsbosbe heer gaat de Adriaan van der Weijdeweg, de betonplatenweg naar de uitzichttoren, ter hoog te van het veekerende rooster voorzien van een elektrisch schuifhek. Dat moet de veilig heid voor fietsers en wandelaars vergroten. Om te voorkomen dat de shet- landponies die in de boswachte- rij grazen buiten het natuurge bied komen is aan het begin van de Adriaan van der Weijdeweg een veekerend rooster in het wegdek aangebracht. Dat heeft al enige keren voor vervelende ongelukjes van fietsers en wan delaars geleid. Boswachter D. Fluijtlegt uit dat er eerst een wildrooster was aangebracht, maar toen bleek dat daarmee de ponies niet 'bin nen' konden worden gehouden is dit vervangen door een veeke rend rooster. Dit veel grovere rooster bleek een onoverkome lijke hindernis voor de pony's, maar ook een lastig obstakel voor fietsers en voetgangers. Valpartijen Er deden zich wat vervelende valpartijen van fietsers voor, waarop Staatbosbeheer waar schuwingsborden neerzette en fietsers dringend verzocht af te stappen voor het rooster Fluijt- „Maar óf ze zagen het bord niet, óf ze dachten dat het toch wel zou lukken. En dus kwamen er nog steeds valpartijen voor. Door het nieuwe hek worden fietsers en voetgangers ge dwongen een voor de pony's te smalle corridor te gebruiken om van het parkeerterrein de Adri aan van der Weijdeweg op te kunnen lopen of fietsen. Wan neer het hek geplaatst wordt is nog niet bekend, maar Fluijt hoopt dat het voor de herfstva kantie geregeld is. De houten uitkijktoren in de Boswachterij is nog steeds ge deeltelijk afgesloten. De hoog ste verdieping van het houten bouwwerk is uit veiligheids overwegingen niet toegankelijk voor bezoekers. Staatsbosbe heer heeft plannen klaar liggen voor een complete reconstructie van de uitzichttoren, inclusief vandalismebestendige infor- matiepalen (Fluijt: „Als je iets doet, moet je het goed doen"), maar is er nog niet in geslaagd het financiële plaatje rond te krijgen. GOES - Stichting Jongeren werk Goese Polder en het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) houden woensdag 15 augustus, onder de naam 'Gon»ö Clean', een voorlichtingsfestival voor jongeren over het gebruik van genotsmiddelen. Het spel- en informatiefestival wordt vanaf 15.00 tot 22.00 uur gehouden op de Vlasmarkt in Goes. Het is een mix van recrea tie en informatie. Er zijn spel len, een informatiekraam en di verse optredens. Om 16.00 uur treden de bands 'Tapharheelj' en 'Konthaarhanekam' op. Om 19.00 is het de beurt aan Roos en VakkenvullenVik, om 20.00 uur zijn er diverse gastoptredens waarna om 21.00 de band 'Smo ke' het festival afsluit. Tien teams kwamen in actie op het veldje naast de Sloeweg. door Ramses Gabriëlse VLISSINGEN - Vloeiende schaarbewegingen, tactische passes en welgemikte schoten. Op het voetbaltoernooi Bossen- burg in Vlissingen gaat het er bijna professioneel aan toe. Jongeren van acht tot en met zestien jaar strijden om de Tro feeën van Groot-Lammeren- burg. „Een leuke afsluiting van de va kantie", betitelt Gerrit van Lei den van stichting Palladium het tournooi. Stichting Palladium is een van de organisatoren van het evenement. „De kinderen moeten zelf een team bouwen en zich opgeven Dat is het leuke eraan." In de leeftijd acht tot en met twaalf deden vier teams mee. In de middag kwamen zes teams in de leeftijd tot en met zestign in actie. Het toernooi wordt gespeeld op een veldje naast de Sloeweg. In voorgaan de jaren werd het toernooi ge speeld in de wijk Bossenburgh. „Het spelen in de wijk was wel gezelliger", legt Van Leiden uit, „maar omwonenden kregen vaak ballen in de tuin. Daar werden ze chagrijnig van." Na vijf gespeelde wedstrijden is het team 'The Champions' de gedoodverfde winnaar van de WEST-SOUBURG - Een 20-]arige man en een 18-jarige vrouw uit Vlissingen zijn donderdagavond in West-Souburg gewond geraakt toen ze met hun brommer tegen een auto botsten Beiden zijn met nekklachten per ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De aanrijding gebeurde omstreeks 20.15 uur op de kruising Noordbeekseweg met het Marnixplein. Een 21-jarige auto mobilist uit de gemeente Veere wilde aan het einde, van de Noordbeekseweg het Marnixplein oprijden. De 20-jarige Vlissinger en zijn bij rijdster kwamen uit tegengestelde rich ting. Door de begroeiing zagen ze elkaar te laat. Hard te rem men kon de botsing niet voorkomen. Door de aanrijding vlo gen de twee Vlissingers over de motorkap van de auto GRIJPSKERKE - Een 30-jarige man uit Middelburg is don derdagavond op de Hogelandseweg in Grijpskerke met zijn auto tegen de wagen van een 34-jarige vrouw uit de gemeente Veere gebotst. De Middelburger reed omstreeks 20.00 uur in de richting van de Walcherseweg toen hij in een flauwe bocht een fietser passeerde. Door de inhaalmanoeuvre kwam hij op het midden van de weg terecht. Toen hij zag dat uit tegenover gestelde een auto aankwam, trapte hij op de rem. Daardoor schoof hij naar de linkerzijde van de weg en botste tegen de rechterkant van de andere auto. Door de klap kwam de Veerse op de kop in de sloot terecht. De vrouw is samen met haar tweejarige dochtertje naar het zie kenhuis in Vlissingen gebracht. Beiden konden na onderzoek naar huis. VLISSINGEN - Een 31-jarige automobiliste uit de gemeente Moerdijk is in de nacht van donderdag op vrijdag na een korte achtervolging in Vlissingen aangehouden voor rijden onder invloed. De vrouw werd aangehouden op de Boulevard Ban- kert en deed een blaastest Daaruit bleek dat ze twee keer de toegestane hoeveelheid alchohol gedronken had. Toen ze ge vraagd werd ook nog mee te werken aan een ademanalyse, reed ze er snel vandoor. Na een korte achtervolging werd ze een paar straten verderop aanghouden. De vrouw kreeg een proces-verbaal. SEROOSKERKE - Een personenbusje is in de nacht van don derdag op vrijdag door aquaplaning in de sloot beland. De 32- jarige automobilist uit Den Haag reed op de Rijksweg N59 in de richting van Serooskerke, toen hij in een flauwe bocht het voertuig niet in bedwang kon houden. Hij schoof daardoor in de berm en belandde vervolgens in de sloot. De bestuurder kwam met de schrik vrij VLISSINGEN - De portemonnee van een 70-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren gerold. De bejaarde vrouw bekeek in een vinkei aan de Lange Zelke in Vlissingen wat spullen Toen ze haar portemonnee wilde pakken, was die verdwenen. MIDDELBURG - Een scooter ter waarde van enkele duizen den guldens is donderdagavond gestolen van de hoek Zuster straat en de Gravenstraat in Middelburg. Het gaat om een goudkleurige Hyosung. De diefstal gebeurde tussen 20 00 en 23.00 uur. leverd, zo staat in het jaarver slag. De straten zijn weliswaar nu eerder groen, maar er komen op het gemeentehuis geen klachten binnen. Van de voorgenomen inspan ning om de hinder van honden poep te beperken, is vorig jaar weinig terechtgekomen. Na de proef die in Kamperland is ge houden zou de hondenpoep- schep gemeentebreed worden ingevoerd of er zou voor een ge schikt alternatief worden geko zen. Omdat dat te kostbaar werd, is besloten 'geen verdere uitvoe ring meer te geven aan het hon- denpoepbeleid' Na het optellen van alle financi ële mee- en tegenvallers waar mee de gemeente vorig jaar te maken had, is een bedrag van ruim 170.000 gulden overgeble ven. De bedoeling is dat geld voorlopig achter de hand te houden De raadscommissie bestuurlij ke zaken en financiën bespreekt de jaarrekening woensdag 15 augustus. De openbare bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis in Wissenkerke en begint om 19.30 uur. foto Lex de Meester ochtend Getooid in shirts van hun favoriete voetballers laten de jongens hun kunsten op het voetbalveld zien. De keeper ligt verveeld op de grond „We win nen alles met gemak. We hebben net zeven keer gescoord." Ze blaken van zelfvertrouwen. „Ik ben de beste van de wereld", roept de keeper. „Ja, hè hè, je hebt pas twee schoten op doel gekregen", is de reactie van de rest. Uiteindelijk ^ijn The Cham pions inderdaag winnaar ge worden van het ochtendtour- nooi. De middagstrijd is gewon nen door het 'Dreamteam Ter- cin'. door Rolf Bosboom WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland houdt mo menteel een onderzoek naar alle voorzieningen in de kernen. De bedoeling is een totaalvisie te ontwikkelen voor de toekomst van de gemeentelijke gebou wen, zo meldt de gemeente in de jaarrekening 2000. Vorig jaar is al een onderzoek naar de staat van de sportac commodaties afgerond Het ge meentebestuur heeft daar nog geen conclusies aan verbonden, omdat het de sportvoorzienin- gen in breder verband wil bekij ken. In het onderzoek dat nu loopt worden alle gemeentelijke gebouwen onder de loep geno men, zoals dorpshuizen, gymza len, peuterspeelzalen en scho len. De bevindingen moet nog dit jaar bekend zijn. In het jaarverslag staat de ge meente verder uitgebreid stil bij de perikelen op het gebied van ruimtelijke ordening. De tot standkoming van de Structuur visie, het ruimtelijk toekomst beeld voor Noord-Beveland, heeft meer tijd gevergd dan ver wacht, onder meer vanwege de discussies over de inpassing van windenergie en kleinschalig kamperen. Het gevolg is dat ook het actua liseren van het ruimtelijk beleid voor de diverse kernen langer duurt dan verwacht. De provin cie heeft bovendien laten weten de Structuurvisie niet te accep teren als toetsingskader. Zelf zal de gemeente plannen wel afme ten aan de visie. Een ander heikel punt is de moeizame ontwikkeling van be drijfsterreinen. Zowel in Kam perland (Het Rip II) als in Wis senkerke (Cruijckelcreke) zorgt een verschil van mening met de rijksinspectie voor vertraging. Dat betekent onder meer dat voorlopig niet kan worden vol daan aan de aanhoudende vraag naar bedrijfsgrond in Kamperland en dat de bouw van een milieustraat en de centrale huisvesting van de buitendienst van de gemeente in Wissenkerke op zich laten wachten. Over de bestrijding van het on kruid is de gemeente niet onte vreden. Door het verbod op het gebruik van chemische midde len, dat in 1999 van kracht werd, moesten andere methodes van bestrijding worden toege past Dat heeft vorig jaar een 'aanvaardbaar resultaat' opge- RILLAND - De Kreek- rakbruggen bij Rilland ondergaan vanaf begin september een her steloperatie. De zogehe ten voorspanbout verbin dingen aan de onderkant van de drie bruggen wor den vervangen. Die waren beschadigd bij een aanvaring begin vorig jaar, toen een te hoog be laden duwbakcombinatie met containers tegen de bruggen voer. De werkzaamheden wor den uitgevoerd vanaf een stellage die onderaan de bruggen komt te hangen. Daardoor geldt tijdelijk een beperking van de doorvaarhoogte op het Schelde-Rijnkanaal. Rijkswaterstaat gaat er van uit dat het karwei tot eind oktober zal duren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13