Jacht op dierenbeulen verscherpt Geen zin in verhuizen? PZC PZC Rekenkamer ziet geen ESF-fraude Melkert Dansende zwemmers winnen Gay Pride trofee Dierenbescherming roept hulp CRI in bij opsporen daders Bliksem doodt Zwollenaar Vrouw verdrinkt bij kust Egmond Onweer en zware regen teisteren Zuid-Holland Parachutist overleeft val Geen record voor boekenmarkt Margarita trouwt in Frankrijk Jongetje verdronken in sloot Problemen in Nijmeegs zwembad 6 augustus 1951 maandag 6 augustus 2001 door Simone van Priel DEN HAAG - Het uitloven van beloningen helpt niet om die renbeulen te pakken die paar den of pony's met messen en stokken bewerken, konijnen de nek omdraaien of een ezeltje doodslaan. De Dierenbescher ming heeft daarom de Centrale Recherche Informatiedienst (CRI) gevraagd daderprofielen op te stellen om dierenbeulen beter te kunnen opsporen. Een woordvoerder van de CRI bevestigt dat er een eerste ge sprek is geweest tussen een re chercheur en een medewerker van de Dierenbescherming. Vol gens hem was dat alleen een ori ënterend gesprek en is over samenwerking nog geen beslis sing genomen. Woordvoerster Maaike Wermer van de Dieren bescherming zegt evenwel dat de samenwerking in principe rond is. „De rechercheur heeft in het gesprek 'ja' gezegd en heeft ook een aantal zaken mee genomen om te bespreken met politiekorpsen." Alarm Het bijkomend belang van de CRI om met de Dierenbescher ming samen te werkenis dat ze dendelinquenten en seriemoor- denaars vaak hun wreedheid botvieren op dieren alvorens ze zich aan mensen vergrijpen. Dat zou althans zijn gebleken uit re cent Amerikaans onderzoek. Wermer kan niet zeggen wie dat onderzoek heeft gedaan, 'maar de resultaten circuleren in de ZWOLLE - Blikseminslag heeft gisteren aan het begin van de middag in Zwolle het leven ge kost aan een 25-jarigc man uit die stad. Een achttienjarige vrouw, eveneens uit Zwolle, raakte gewond. Het tweetal stond volgens de politie onder een grote kastan jeboom te schuilen, toen deblik- sem in de boom sloeg en ook de man raakte. De vrouw liep daarbij een zware hersenschud ding op. ANP EGMOND AAN ZEE - Voor de kust van Egmond aan Zee is za terdagmiddag een 51-jarige vrouw uit Beekbergen verdron ken. De vrouw werd tijdens het zwemmen meegesleurd door een verraderlijke onderstroom. Het is niet bekend hoe lang het slachtoffer in het water lag toen ze door reddingsdiensten uit het water werd gehaald. Voor zover bij de politie bekend is, was de vrouw in haar eentje aan het zwemmen. ANP dierenbeschermingswereld'. De Dierenbescherming heeft her haaldelijk alarm geslagen over het excessieve geweld tegen die ren op onder meer kinderboer derijen. „Het lijkt erop dat de mishandelingen steeds grover en wreder vormen aannemen", zegt Wermer. „Vorig jaar kwa men er bij de inspectiedienst van de Dierenbescherming zo'n tienduizend meldingen binnen en het aantal grove zaken onder die meldingen is sterk toegeno men." Omdat de Dierenbescherming lang niet altijd wordt ingescha keld, zeker niet als dieren al dood zijn, moet het werkelijke aantal gevallen hoger liggen, denkt zij. „De politie heeft geen meldingsplicht aan de inspec tiedienst." Bij het grove geweld onder scheidt de Dierenbescherming twee categorieën daders: „Ge stoorde mensen en baldadige jongeren." Seksueel gerela teerd, 'krankzinnig' gedrag als het steken van een stok in vagi na of anus van een paard of het bewerken van een paard met messen, zoals onlangs in Twente herhaaldelijk voorkwam, is ver moedelijk geen werk van jonge ren, zegt Wermer. „Baldadige jongeren draaien konijnen de nek om. Ook gruwelijk natuur lijk, maar van een andere orde." Voor het doodslaan van twee lammetjes in Alphen aan den Rijn werden begin mei drie jon geren aangehouden. Maar wie op de kinderboerderij in Beu- ningen een pauw tot een hersen bloeding sloeg, vogels ver brandde en pas geboren kuikens de nek omdraaide, blijft voor alsnog onopgelost. „Die zaak heeft de politie gesloten. GPD Ruim 75 boten met dansende homo's trekken door de grachten van Amsterdam. van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De trotse dansers op het schip van zwemteam Upstream hebben zaterdag de prijs voor de mooiste boot van de jaarlijkse grachtenparade van Gay Pride 2001 gewonnen. De prijs voor de mooiste kleine boot ging naar de man nen in zilverkleurige glitterjasjes van Di- va/Isis. Peter Rehwinkel, PvdA-Tweede-Ka- merlid en jurylid, zei dat de winnende zwemmers met hun wapperende witte broeken precies die trots uitstralen waar het homo-evenement Gay Pride voor staat. „Die trots moet je een ander gun nen. En het mooie is dat ik nu varend op de grachten zie dat 99 procent van de toe schouwers dat ook doet." De homoparade te water trok zaterdag net als vorig jaar 250.000 bezoekers. Het is daarmee op twee na het grootste bui tenevenement van de hoofdstad. Op de foto Ed Oudenaarden/ANP eerste en tweede plaats staan respectie velijk Koninginnedag en de Uitmarkt. De bonte stoet van 75 geregistreerde en een onbekend aantal 'wilde' schepen liep via de Prinsengracht, over de Amstel, de Zwanenburgwal en de Oude Schans en eindigde aan het Oosterdok. ANP (Advertentie) Voor je het weet ben je weg. Ga naar de banensite van www.pzc.nl powered by QjobTrack.nl door Lianne Sleufjes DEN HAAG - Uit geen enkele overeenkomst blijkt dat de Ar beidsvoorziening en toenmalig minister van Sociale Zaken Melkert het vooropgezette plan hadden Europese subsidies te gebruiken om bezuinigingen ongedaan te maken. Dit heeft de Algemene Reken kamer laten weten in een brief aan de huidige minister van So ciale Zaken Vermeend. De brief dateert van juli vorig jaar, maar is nu pas in de openbaarheid ge komen. Melkert is in opspraak, omdat hij volgens enkele direct betrok kenen in 1994 als minister van Sociale Zaken had gesugge reerd Europese subsidies te be nutten om rijkskortingen bij de Arbeidsvoorziening op te van gen. De sociale partners zouden, met die toezegging in het achter hoofd, akkoord zijn gegaan met de bezuinigingen door het eer ste paarse kabinet. De Reken kamer heeft echter in haar on derzoek vorig jaar hiervoor geen aanwijzingen gevonden, schrijft zij in haar brief. Uit haar onderzoek destijds is wel gebleken dat arbeidsbu reaus zelf sjoemelden met geld van het Europees Sociaal Fonds (ESF). Van veel werkgelegen heidsprojecten was niet na te gaan hoeveel werklozen eraan meededen en hoeveel er een baan hadden gevonden. Vordering Vanwege dit misbruik vordert de Europese Commissie nu mi nimaal 440 miljoen gulden te rug. Vermeend heeft nog een maand om aan te tonen dat het geld wel goed is besteed, waar door Nederland niets of minder zou hoeven terug te betalen. De kans dat dit lukt. is echter klein. De Europese Commissie heeft het terug te betalen bedrag ge baseerd op een onderzoek van Vermeends eigen accountants. In Nederland loopt nog een on- van onze redactie binnenland DEN HAAG - Hevige regen heeft gisterochtend in de regio's Den Haag en Rotterdam en in het Westland voor veel proble men gezorgd, vooral op de weg. Op sommige plaatsen in het ge bied tussen Rotterdam, Den Haag, het Westland, Leidschen- dam en Zoetermeer stond een halve meter water, aldus woordvoerders van politie, brandweer en het verkeersin formatiecentrum TIC. De buien begonnen s nachts rond vier uur. Tijdens een zeer hevige bui viel er in Hoek van Holland 47 millimeter in een half uur tijd, aldus het KNMI. Daar ontstond ook een water hoos, die overigens geen proble men gaf. Volgens het Hoog heemraadschap van Delfland viel er tot een uur of acht zestig tot zeventig millimeter regen Op last van de brandweer werd een aantal wegen in het West land afgesloten, waaronder de verlengde A4 bij Rijswijk. Aan het eind van de ochtend was het water pas weer weg en kon er OOSTERHOUT - Een 55-jarige parachutist uit Rotterdam heeft zaterdagavond een val van twee kilometer aan een half open noodparachute overleefd. De man, die op een huis in Oosterhout landde, was na de val nog aanspreekbaar. Hij is gewond aan armen en benen afgevoerd naar een ziekenhuis in Breda, aldus de politie. De ervaren parachutist maakte met twee collega's een sprong vanaf tweeduizend meter uit een luchtballon. Na een vrije val in formatie weigerde de parachute van de man. Ook zijn noodparachute ging maar gedeeltelijk open, waardoor deze niet bestuurbaar was. ANP DEVENTER - De grootste jaarlijkse boekenmarkt van Euro pa heeft gisteren 110.000 bezoekers naar Deventer getrokken, 15.000 minder dan vorig jaar. Dat is volgens de organisatie te wijten 'aan het slechte weer van gisteren met zware regenval. De VW verwachtte van tevoren dat het recordaantal van 125.000 uit 2000 ruimschoots zou worden gehaald. In 850 kramen langs de IJsselkade en in de historische bin nenstad werden vele duizenden boeken aangeboden. De boe kenmarkt werd omlijst door allerlei activiteiten met muziek, straattheater en speciale exposities. De zes kilometer aan boekenkramen vormden de dertiende editie van het evenement. ANP DEN HAAG - Prinses Margarita de Bourbon de Parme, de oudste dochter van prinses Irene, laat op 22 september haar huwelijk met E. de Roy van Zuydewijn kerkelijk inzegenen in het Zuid-Franse plaatsje Auch. Dat heeft de particuliersecre taris van de prinses Margarita zaterdag bevestigd. Het bur gerlijkhuwelijk werd op 19 juni al in stilte in Amsterdam vol trokken. Prinses Margarita groeide op in Nederland, Spanje en Frank rijk. De 28-jarige prinses mag haar titel voeren dankzij de achtergrond van haar vader, prins Carlos Hugo de Bourbon de Parme. Prinses Irene vroeg bij haar huwelijk met Carlos Hugo daarvoor geen toestemming aan het parlement en ver loor daarmee haar recht op de Nederlandse troon. ANP HAGESTEIN - Een driejarig jongetje uit Hagestein is zater dagavond verdronken. Het kind speelde voor zijn woning aan de Tienhovenstraat, waar hij door nog onbekende oorzaak in een sloot raakte. De veertigjarige moeder vond het jongetje en bracht hem op het droge. Het kind is in zorgwekkende toestand overge bracht naar het Utrechts Medisch Centrum, waar het later op de avond overleed. ANP NIJMEGEN - Een groepje jongeren heeft zaterdagmiddag in een Nijmeegs zwembad twee veertienjarige jongens uit Mal den bedreigd en mishandeld. Het zwembad heeft al maanden lang last van een groep jongens en meisjes, die anderen het zwemmen onmogelijk maken. De zwembaddirectie heeft daarom zelfs een legitimatieplicht bij de ingang ingesteld voor jongens tussen de 12 en 21 jaar. De Maldense jongens kregen in het bad woorden met vier meisjes en drie jongens. De twee liepen klappen op, waarna ze besloten naar huis te gaan. Buiten wachtte de groep hen op. In een naburige straat sloten ze de fietsende jongens in. De ene jongen zag kans er vandoor te gaan, maar de ander liep schop pen en klappen op. ANP Compost In Vlissingen is zaterdag een installatie in gebruik geno men, waarmee huisvuil kan worden bewerkt tot compost. Het gaat om een uniek appa raat dat nog nergens in Neder land wordt gebruikt. De in stallatie is aangeschaft omdat de vuilnisbelt in Vlissingen te groot werd en er teveel be zwaar bestond tegen het dum pen van afval in zee. Het ver werken tot compost is een aantrekkelijk alternatief. Rellen In Middelburg is het afgelopen weekeinde meerdere keren tot ongeregeldheden gekomen, tussen Ambonezen en de poli tie. De rellen begonnen vrij dagavond op de Markt in Mid delburg Ook zaterdag en gisteren liep het uit de hand. Gisteravond liep de spanning zo hoog op dat de politie, die geen vuurwapens mocht ge bruiken, zich terugtrok in het stadhuis. Het massaal toege stroomde publiek is door de politie met gebruik van gum miknuppels verspreid. Val Een 85-jarige bewoonster van het Middelburgse rusthuis De Griffioen is zaterdag om het leven gekomen door een val uit het raam. De vrouw wilde en kele plantjes laten profiteren van de regen en leunde te ver uit het raam op de bovenver dieping. derzoek naar het misbruik met de ESF-gelden. Dat verricht oud-Rekenkamerpresident Ko ning op verzoek van Vermeend. De minister hoopt daarmee een dreigend parlementair onder zoek af te wenden. Het rapport van Koning moet eind deze maand klaar zijn. GPD weer goed gereden worden. Op de A13 (Den Haag-Rotterdam) en de A4 deden zich enkele on gevallen voor, met alleen mate riële schade. De brandweer richtte een operationeel com mandocentrum in. Vooral het Westland kreeg het zwaar te verduren. In Waterin gen liepen enkele winkels on der, in 's-Gravenzande stond een kas vol water en in Kwints- heul een buizenbedrijf. De brandweer had de handen vol aan alle meldingen, al het mate rieel werd ingezet. Bliksemin slag trof het treinverkeer tussen Den Haag en Rotterdam, waar door reizigers vertraging oplie pen. Omdat het water te hoog stond, ging het varend corso Westland gisterochtend met een uur vertraging vanuit De Lier van start. Het mocht van het Hoogheemraadschap 'op eigen risico' vertrekken. Het onweer en de hevige buien trokken in noordoostelijke rich ting verder, maar elders deden zich weinig problemen voor. Bij Marken en Lemmer ontstonden enkele kleine waterhozen. ANP Uitgever: J C Boersema Hoofdredactie: A L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: OostsouburgseweglO Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Fax (0118)470102 E-mail redwalch@pzc nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel (0113)273000 Fax. (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel(0115)686000 Fax (0115)610724 E-mail redtern@pzc nl Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114)373839 Fax. (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee, Goes en Hulst: 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10.30 uur Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag 't/m vrijdag, op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 13.30 uur op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100. Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 1,65 0.75) per maand: 39,45 17.90 per kwartaal, 107.50 48.78 per jaar ƒ409.50 185.82 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: abo@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode Losse nummers per stuk maandag t/m vrijdag 2,00 0.97 zaterdag 3,00 1.36 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70 65.597 Postbank 35 93.00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdeling. Tel 0118-484321 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener NV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 3