Dubbele winst Jacco de Looff Zierikzee start met overwinning Hoek voor eigen aanhang onderuit Kloetinge wint oefenvierkamp Michel de Vlieger wint derde dubbeltitel van Schouw en-Duiv eland. uitslagen Nauwynck heeft zijn revanche van onze sportredactie HOEK - Hoof dklasser Hoek liep in zijn derde oefenwedstrijd te gen een verrassende nederlaag aan. Uitgerekend op de dag dat de ploeg zich officieel presen teerde aan de eigen aanhang, nam het Belgische Ursul (eerste klasse provinciaal) in de tweede helft afstand van de zaterdag- club. Na een ruststand van 2-2 werd het uiteindelijk 2-4 voor de be zoekers. Ursel had een voortva rende start en stond binnen twintig minuten door treffers van Stijn Vereecken en Andy Mesdagh (strafschop) op een comfortabele voorsprong: 0-2. Die werd ijog voor rust tenietge daan. Rieno van Oost tekende halverwege de eerste helft voor de aansluitingstreffer (1-2). Na dat Hans de Waele een straf schop voor Hoek had gemist, zorgde Franky Standaert voor de gelijkmaker: 2-2. Na de hervatting stuitte Hoek vooral op een prima keeper. Hij voorkwam treffers op inzetten van Djamal Buysse (kopbal), Musa Kanu (vrije trap) en Hans de Waele (afstandschot). Ursel daarentegen was wel trefzeker en liep door doelpunten van Mesdagh en Bekaer naar een overwinning. Terneuzen - beloften Club Brugge 2-5: Terneuzen profi teerde binnen vijf minuten tot twee keer van misverstanden in de Belgische defensie. Mike But tekende voor beide treffers: 2-0. Daarna herpakte de zeer jonge Belgische ploeg zich goed. Rem- co van Leeuwen tekende een kwartier voor rust met een beauty voor de aansluitings treffer. Vanaf de rand van het strafschopgebied haalde hij diagonaal met een volley ver woestend uit: 2-1. Nadat direct na rust Ronald van Sliedregt dicht bij een treffer was ge weest, nam Club Brugge het ini tiatief definitief over. De Belgen schroefden het tempo op, bewo gen prima en speelden goed cir culatievoetbal. Van Leeuwen stuitte op de vuisten van De Koeijer, maar daarna mikten Jo Vermast (2x), Andy Demeurisse en Davy de Fauw wel raak: 2-5. Oostkapelle (vrouwen) - Calvin College 7-2 (4-1): Oostkapelle was te sterk voor de selectie van Calvin College, die een ploeg van speelsters onder de twintig jaar op de been bracht. De Col lege-ploeg (zesduizend studen ten) had enkele sterke speelsters in de gelederen, maar het team verband was vaak zoek. Voor Oostkapelle scoorden Nathalie van Ee, Ilona Stouthamer, Ilja Ebert (een veertienjarige speel ster die van Veere is overgeko men), Carolien Duine (twee maal), Arja Boogaard en Ilona Harthoom. RCS - SSV 2-2 (1-2): Voor rust was SSV de beste formatie. De Goese ploeg was beter aan de bal en speelde nauwkeuriger positiespel. Al na vijf minuten werd het 0-1. Na een halfuur maakte RCS gelijk, maar een minuut later scoorde SSV. In de tweede helft kwam RCS (derde klasse zondag) meer aan de bal en waren de Souburgers gevaar lijker dan SSV. Doelpunten SSV: Raymond Mohr en Michel Jonkman. Doelpunten RCS: Harold Vermeulen en Michael Cabenda. Kapelle - De Jonge Spartaan 6- 0 (0-0): Kapelle was de hele wedstrijd een paar klassen be ter. Voor rust lukte het scoren niet, maar in de tweede helft sloegen de Kapellenaren toe. Toen was het team van De Jonge Spartaan, dat een paar klassen lager speelt dan eersteklasser Kapelle, conditioneel kapot ge speeld. Voor Kapelle scoorden nieuwkomer Hans Tolhoek (driemaal), Ferdi Tilroe (twee maal) en Peter Willemse. Yerseke - Wolfaartsdijk 2-1 (0-0 In een leuke oefenwedstrijd nam Wolfaartsdijk in de tweede helft de leiding door een doel punt van Ruud de Kok. In een gelijkopgaande wedstrijd maakte Michel de Rooij even la ter de gelijkmaker. Yerseke won dankzij een doelpunt van Bart van Steveninck, twaalf minuten voor het laatste fluitsignaal. Smerdiek - DVO'60 5-2 (1-2): Smerdiek zette na rust de zaken recht. De Thoolse vierdeklasser kwam weliswaar op voorsprong (Jordi Hage), maar zag de Roo sendalers met een voorsprong gaan rusten, mede omdat een te rugspeelbal van Jordi Hage in het eigen doel terechtkwam. Na de hervatting scoorde Niels Ha ge de gelijkmaker en bouwden Suleyman el Bouzzaoui (2x) en Remy Potappel de score uit. maandag 6 augustus 2001 door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - BI-speler Jacco de Looff mag dan op Schouwen-Duive- land wat het enkelspel betreft bijna op eenzame hoogte staan, zijn dubbel- partner op het SNS Gruttepikkers H- toernooi, Michel de Vlieger, mag zich dit tennisseizoen de dubbelkampioen van Schouvven-Duiveland noemen. Samen wonnen zij gisteren de dubbel- finale B tegen Johnny Otte/Dennis Ste- vense. In de voorlaatste partij van het tennis toernooi leken De Looff en De Vlieger geen kind te hebben aan de twee spelers uit Bruinisse. Met 6-1 ging de eerste set in no time naar de Zierikzeese spelers. Ook in de tweede set kwamen De Looff en De Vlieger snel op een 3-0-en 4-1- voorspong. Stevense en Otte gaven zich echter niet zomaar gewonnen en kwa men knap terug tot 5-5 en sleepten daarna een tiebreak uit het vuur. Op 6- 5 in de tiebreak, nadat ze met 5-0 had den voorgestaan, kregen de Bruse spe lers een setpoint maar dat lieten ze on benut. Voor De Looff/De Vlieger was het eerste matchpoint voldoende om de dubbeltitel in de wacht te slepen. Mi chel de Vlieger was opgelucht met de winst in twee sets. „Ze zaten nog dicht bij een derde set. Een 5-0-tussenstand moet je natuurlijk gewoon afmaken." Over zijn eigen spel was De Vlieger te vreden. „Het liep gewoon lekker." Na het Dikke Toren- en het Westhoek- toernooi won hij nu ook in Nieuwer- kerk. Geslaagd De organisatie van het SNS Gruttepik kers H-toernooi kon terugkijken op een geslaagd toernooi. Weinig strubbelin gen, over het algemeen prima tennis- weer en een grote publieke belangstel ling tijdens de hele week. De toeschouwers zagen Jacco de Looff ook het mannen-enkelspel op zijn naam schrijven door in drie sets te win nen van Johnny Otte. De Looff, in de finale gekomen door ze ges op Dennis Stevense en Matthijs Hendriksen, won de eerste set met 6-3 nadat hij al met 4-1 had voorgestaan. In de tweede set pakte de Bruse speler, die in zijn poule had gewonnen van Hans Minnaar en Michel de Vlieger, een 2-0- voorsprong maar verloor vervolgens vijf games op rij. Een 5-2-voorsprong voor De Looff was echter niet voldoen de voor setwinst. De vaak onbereken baar spelende Otte knokte voor wat hij waard was en sleepte een tiebreak uit het vuur waarin hij met 7-5 won. foto Willem Mieras enkel C2 de titel. Stevense klopte in de tweede poulewedstrijd Annemarie Ro- da met 7-6 6-3 en dat was ruim vol doende voor de toernooiwinst. „In Bruinisse had ik nog verloren ondanks dat ik drie matchpoints had. Ik ben blij dat ik nu gewonnen heb", reageerde Stevense. Voor Roda was het snel ge daan in de partij. „Toen ik de eerste set verloren had kon ik al niet meer winnen dus de wedstrijd was vroeg klaar." De verliezend finaliste in het enkelspel won eerder op de dag nog wel een ande re finale. Met Michel Holm werd in het gemengd- dubbel in drie sets (1-6 6-1 6-4) gewon nen van Marleen de Vlieger en Cornelis Mijnders. Jopie den Engelsman en Ka ren Mellegers schreven het C2-vrou- wendubbel op hun naam. Jacco de Looff won gisteren zowel het enkel- als dubbelspel in de B-categorie van het Gruttepikkers H-toernooi. In de derde set bleek De Looff niet al leen vaster maar ook conditioneel de betere speler en dat resulteerde in een 6-2-setstand. De Looff: „Dit was echt niet goed. Het is ook moeilijk tennissen met die harde-wind. De eerste set ging nog wel, maar daarna ging ik veel fou ten maken. Ik kon niet lekker door slaan in de tweede set. Dat kon ik in de eerste en laatste set wel." Toch was De Looff erg blij met de over winning want voor hem was het de eer ste keer dat hij Otte in een toernooi klopte. De eerste keer dat de spelers el kaar troffen, twee jaar geleden, won de toen 21 -j arige Otte van de toen 16 -j ari- ge De Looff. Otte, die ook mocht terug kijken op een geslaagd toernooi, speel de vooral in de tweede set goed tennis. „Maar ik hield het niet vol", wist hij ook. Nelleke van de Doel en Mark Lo- dewijk konden het in het gemengd- dubbel B niet bolwerken tegen Marco van Herpen en Ilona Hoogmoed. In twee sets (6-2 7-5) ging de winst naar Van Herpen/Hoogmoed. „Ik heb slecht gespeeld maar ik was ook moe. Je opla den voor een wedstrijd is moeilijk als je daarnaast ook in de organisatie zit", beklaagde verliezer Lodewijk zich. Jacco Folmer, eveneens lid van het or ganisatiecomité, schreeuwde het na het laatste punt uit van geluk. Samen met Peter Vrij won hij het mannendub- bel ClDe spelers van de TV Duiveland leken na de 6-4-winst in de eerste set op Christiaan Grootenboer en Matthijs Steenpoorte lange tijd op weg naar een overwinning in twee sets. „Bij 5-3 voor ons en 15-40 gooiden we twee match points weg. Weg set", keek Folmer te rug op een bijna fataal moment in de wedstrijd. De tiebreak werd vervolgens door Grootenboer/Steenpoorte gewonnen, maar in de beslissende set bleven Fol mer /Vrij met 6-4 aan de goede kant van de score. Voor Steenpoorte was er toch nog een hoofdprijs weggelegd. In het enkelspel Cl klopte hij de deze week verrassend goed presterende Erwin Verbraak. Met 7-5 6-2 was Steenpoorte te sterk voor de Nieuwerkerker. Annie Krabbendam en Martin Salomons blij ven grossieren in titels. Nu werd het ge- mengd-dubbel Cl een prooi voor het Zierikzeese duo. In de finale werden Corrie en Rein Reijngoudt met 6-2 6-3 aan de kant gezet. Aniek Stevense greep in het vrouwen- Skeeleren Oostburg. Open West-Zeeuws-Vlaams kampioenschap: 1. Sven Nauwynck, Torhout; 2. Sven Mallezie, Eeklo; 3. Niels Wisse, Waarde; 4. Andries Minderhoud, Grijpskerke; 5. Kristof Bultinck, Eeklo; 6. Kees van de Goffau, Rilland; 7. Leo Jan- se, Yerseke; 8. Jean-Luc Ostyn, Kortrijk; 9. Pieter Wisse, Krabbendijke; 10. Jaap van Tatenhove, Axel; 11. Henk-Jaap Schouwenaar, Krabbendijke; 12. Marco van der Meulen, Oostburg; 13. Kurt Hae- zaert, Oostende; 14. Hans van Wijk, Deest; 15. Mare de Vrieze, Haamstede; 16 Paul Naessens, Vogelwaarde; 17. An- dré van Espen, Axel; 18. Kees Cijsouw, Groede; 19. Jos Vandael, Overpelt; 20. Jan de Visser, Kloetinge Vrouwen: 1. Francien Wisse, Krabben dijke; 2. Janneke Wisse, Krabbendijke; 3. Cathy Lammertijn, Eeklo; 4. Marlies Bos man, Groede; 5. Chris Vereecken, Eeklo; 6. Arjenne Bastiaansen, Delft. Jongens tot en met acht jaar: 1. Ruben van der Meulen, Oostburg; 2. Yordi Adri- aansen. Oostburg; 3. Jurrien de Krijger, Oostburg. Jongens vanaf negen jaar: 1. Hans Kolbeek, Terneuzen; 2. Tyl Tour- nois. Oostburg; 3. Stan Theelen, Beek. Meisjes tot en met acht jaar: 1. Judith de Vries, Oostburg; 2. Wendy van de Velde, Oostburg; 3. Michelle Versluys, Zuidzan- de. Meisjes vanaf negen jaar: 1. Els Kol beek, Terneuzen; 2. Mirjam Kolbeek, Ter neuzen; 3. Brett Manders, Oostburg. Tennis Nieuwerkerk. SNS Gruttepikkers II toer nooi. HEB. Poule 2: H. Minnaar M. de Vlie ger 7-5 2-6 6-0, J. Otte H. Minnaar 2-6 6-2 7-6 Finale: J. de Looff J. Otte 6-3 6-7 6-2. HDB. Halve finale: De Looff/De Vlieger Goedegebure/Verbraak 6-2 6-4, Otte/Stevense De Koning/Kort 7-5 6-4 Finale: De Looff/De Vlieger Otte/Stevense 6-1 7-6. GDB. Halve fina le: Hoogmoed/Van Herpen Pollemans- /Goedegebure 5-7 6-4 6-3, Van de Doel- /Lodewijk Van der Wekken/Pollemans 6-3 6-4. Finale: Hoogmoed/Van Herpen - Van de Doel/Lodewijk 6-2 7-5. HEC1. Kwartfinale: R. van Dijke C. Grootenboer 6-3 7-6 Halve finale: E. Verbraak R. van Dijke 3-6 6-4 6-2. Finale: M. Steenpoorte E Verbraak7-56-2 DDC1.Poule:Cortie- /Slootmaaker- Burgs/Meeuwissen 6-3 7-6, Verwijs/Verwijs - Burgs/Meeuwis sen 6-3 5-7 6-2. Eindstand poule: 1 Ver wijs/Verwijs, 2. Cortie/Slootmaaker, 3. Burgs/Meeuwissen. HDC1, Halve finale: Folmer/Vrij Jansen/Pauwe 2-6 6-3 6-4, Grootenboer/Steenpoorte Jozias- se/Lems 6-1 6-3. Finale: Folmer/Vrij - Grootenboer/Steenpoorte 6-4 6-7 6-4. GDC1. Halve finale: Krabbendam/Salo- mons - Kot/Walpot 6-2 6-7 6-4, Reijn- goudt/Reijngoudt Pollemans/Folmer 6-7 6-2 6-4 Finale: Krabbendam/Salo- mons - Reijngoudt/Reijngoudt 6-2 6-3. DEC2. PouleA Stevense A Roda 7-6 6-3. Eindstand poule: 1 A. Stevense, 2 D. Dielessen, 3. A. Roda.DDC2. Halve fi nale: Den Engelsman/Mellegers-'tMan- netje/De Vlieger 6-2 7-5, Dogger/Van der Horst Cator/Stols 6-4 6-3. Finale: Den Engelsman/Mellegers - Dogger- /Van der Horst 6-3 1-6 6-1, HEC2. Halve finale: E. Volmer - P. Vrij 6-3 7-6. Finale: R Pauwe E. Volmer 6-3 6-1. HDC2. Halve finale: Jansen/Pijpelink Stouten/Ahlrichs 6-1 6-1, Vleeshouwer- /De Vos - Holm/Visser 6-1 6-4. Finale: Jansen/Pijpelink - Vleeshouwer/De Vos 6-4 7-6. GDC2. Halve finale: Roda/Holm - 't Mannetje/Vleeshouwer 7-5 2-6 6-1. Finale: Roda/Holm - De Vlieger/Mijnders 1-6 6-1 6-4. HED1. Halve finale: H. Kats P. van Burg 6-2 6-1, P. Roggeband R. van Ek 6-2 1-6 6-0. Finale: H. Kats P. Rogge band 6-0 6-0. HDD1. Kwartfinale: Stins- /Van de Zande Doeleman/Loos 7-5 6-3, Goossens/Slootmaaker Schot/Wandel 6-2 6-4 Van der Welle/Van der Welle Van der Cingel/Van der Cingel 5-7 6-1 6-1. Halve finale: Lodewijk/Roggeband - Goossens/Slootmaaker 3-67-6 6-3, Van der Welle/Van der Welle - Stins/Van de Zande 6-4 2-6 6-1Finale: Van der Wel le/Van der Welle - Lodewijk/Roggeband 6-4 6-3. DED1. Finale: D. Dielessen - L. van Mechelen 6-2 6-2. DDD1Halve fina le: Hop/Lekkerkerk Kroon/Van de Kroon 6-1 6-3, Padmos/Van Putte Buijs/Lager- werf 7-5 2-6 6-4. Finale: Padmos/Van Putte - Hop/Lekkerkerk 6-3 6-4. GDD1. Halve finale: Stoutjesdijk/De Vos Post- /Van der Meer 6-1 6-4. Finale: Van Ek- /Van de Klooster - Stoutjesdijk/De Vos 6-3 6-4. HED2. Halve finale: R Klein K. van der Meer 6-4 6-3, J. in't Hout - L. van Gemeren 6-16-1. Finale: J. in't Hout - R Klein 6-1 6-3. HDD2. Halve finale: Van Dongen/Van Marle Jacobs/Loontjes 7-5 3-6 7-5, Dalebout/Van Dijke - Flikweer- t/Roodenburg 6-1 6-0. Finale: Dalebout- /Van Dijke - Van Dongen/Van Marle 6-4 6-4. DDD2. Halve finale: De Haze/Van Ke mena Van der Cingel/Koopman 7-6 6-1, Moerman/Moerman - De Jager/Wessels 6-3 6-7 6-2. Finale: De Haze/Van Keme- na - Moerman/Moerman 5-7 7-6 6-2. DED2. Halve finale: R. Roodenburg J. Lodder 6-4 6-4, J. de Valk J van Marle 6-4 6-3. Finale: J. de Valk - R. Rooden burg 6-1 6-3. GDD2. Halve finale: Klein- /Snoeij Oostdam/Klink 6-2 6-2, Moer man/Van Gemeren Coolbergen/De Vlaam 6-3 6-2. Finale: Klein/Snoeij - Moerman/Van Gemeren 6-0 6-0. Voetbal Maximaal TV 10 toernooi. Kloetinge-Arnemuiden 1-0: Niels Lode wijk 1-0; Kloetinge-Goes 2-0: Niels Lode wijk 1-0, Ronald Zuijdwegt 2-0; Kloetin- ge-Heinkenszand 3-0: Emiel Dorst 1-0, Marcel Lourens 2-0 en 3-0. Goes-Hein- kenszand 4-0: Wander Snoeck 1 -0 en 2-0, Raymond Gahri 3-0 en 4-0; Goes-Arne- muiden 1-1: Texeira 1-0, Jack de Smit 1- 1 Arnemuiden-Heinkenszand 3-0: Mari- nus Baas 1-0, Marco Snoek 2-0, Cor Schroevers 3-0. Eindstand: 1Kloetinge 3-9 (6-0) 2. Goes 3-4 (5-3) 3. Arnemuiden 3-4 (4-2) 4. Heinkenszand 3-0 (0-10) OOSTBURG - Voor Styn Nauwynck stond het West- Zeeuws-Vlaams kampioen schap skeeleren in Oostburg in het teken van een sportieve re vanche. De 22-jarige Belg kwam vorig jaar zwaar ten val en werd met een hersenschudding naar het ziekenhuis afgevoerd. Zater dagavond bleef Nauwynck ge vrijwaard van pech. Met een sterk eindschot bleef hij buiten schot van zijn medevluchters. Styn Nauwynck kon het zelf nauwelijks geloven, omdat hij in een sprint eigenlijk zelden goede benen heeft, „Ik rijd veel in België en ben daar normaal gesproken een slechte sprinter, i Maar als je je goed voelt, kun je blijkbaar iets meer", glunderde hij. De Belg kwam als eerste van een kopgroep van negen man de1 laatste bocht door eii bleef met de wind op kop buiten de greep van zijn achtervolgers. Een me ter of twee achter hem legde zijn landgenoot Sven Mallezie be slag op de tweede plaats. Niels Wisse uit Waade werd derde, Andries Minderhoud uit Grijps kerke vierde. Mare de Vrieze uit Haamstede legde beslag op de vijftiende plaats. doorEd Postma HEINKENSZAND - Je neemt vier ploegen uit plaatsen die dicht bij elkaar liggen en laat ze als voorbereiding op de compe titie in toernooivorm tegen elkaar spelen. Succes is verze kerd, zeker wanneer het zonne tje schijnt. Zaterdag in Heinkenszand waren alle ingre diënten aanwezig voor een leu ke voetbalavond. Kloetinge, de favoriet van de vierkamp, faal de niet en legde beslag op de eer ste plaats. Aan het toernooi namen vier ploegen deel: Kloetinge, Goes, Arnemuiden en het organise rende Heinkenszand. Trainer Diederik Hiensch van Kloetinge zag zijn ploeg drie keer winnen en uitkomen op een doelsaldo van 6-0. „Dit waren onze eerste wedstrijden", evalueerde hij. „We hadden zes keer getraind, waarvan één tactische training. We trainden daarin op de op bouw van achteruit. Het was goed om te zien dat de jongens dat al vrij goed opgepikt heb ben." Voor thuisvereniging Heinkens zand, uitkomend in de derde klasse van het zaterdagvoetbal, was het een mooie test. De nieu we trainer Arjo den Dekker: „Er zijn zes spelers vanuit de A- jeugd doorgestroomd en de oud ste speler is 27 jaar. Er waren in het begin nogal wat misverstan den. Het was leuk om te zien dat het in de laatste wedstrij dtegen Kloetinge (0-3), al beter ging. Jammer genoeg hebben we al leen niet gescoord." Heinkens zand verloor drie keer kansloos. Halve competitie Er werd gespeeld in een halve competitie waarbij men een keer tegen de andere ploegen speelde. De wedstrijden duur den tweemaal 22 minuten. Kloetinge (1-0 tegen Arnemui den) en Goes (4-0 tegen Hein kenszand) wonnen hun eerste wedstrijd. In het tweede duel stonden beide ploegen tegen over elkaar en kon de uitslag be slissend zijn voor de eindzege. Voor rust was zaterdag-hoofd klasser Kloetinge de betere ploeg en nam een 1-0-voor- sprong. Niels Lodewijk, die een sterke indruk achterliet en ook verantwoordelijk was voor de winst in de eerste wedstrijd, scoorde met een mooie, lage schuiver. In de tweede helft kwam Goes (derde klasse zon dag) beter in het spel. Jacco de Kok stiftte alleen voor de keeper Zege voor WIK'57 en verlies voor Bruse Boys en Duiveland door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Vier eilandelijke voetbal clubs werkten zaterdag hun eerste wed strijd af in de oefencampagne op het voetbalseizoen 2001/2002. Duiveland was het productiefst, de ploeg van Ton van der Spaan scoorde driemaal, maar verloor wel met 4-3 van Noad'67. Zierik zee boekte op eigen terrein een 1-0-over- winning op Nieuwdorp. Zierikzee - Nieuwdorp 1-0 (1-0): In het eerste kwart van het duel speelde Zierik zee verzorgd voetbal in een hoog tempo. Het scorend vermogen bleek ook in de eerste wedstrijd van het seizoen echter het belangrijkste euvel bij de Schouwe- naren. Met Peter van de Linde en Erwin Nelissen op de bank en Robin van Welt, Martin Kiezenberg en Michiel Tamerus in de basis koos trainer Jos van Belzen voor een jeugdig concept. Voor de rust kwam Zierikzee aan de eni ge goal van de wedstrijd. Michiel Ta merus reageerde goed nadat Lee Mol in scoringspositie de bal voorlangs had ge schoten Tamerus pikte de bal op en knal de de bal vanaf links snoeihard achter de Nieuwdorp-cloelman. Na rust zakte het spelpeil wat terug, maar kreeg Zierikzee nog een drietal honderd-procentkansen. Michiel Tamerus, Lee Mol en Benjamin Verwest kwamen echter niet tot scoren. Bruse Boys - Strijen 0-6 (0-3): De Bruse zaterdag-derdeklasser was absoluut niet opgewassen tegen de eersteklasser uit de Hoekse Waard. De doelpunten werden door de bezoekers eerlijk over twee helf ten verdeeld. Trainer Ronald van Oeve- ren hechtte weinig waarde aan het resul taat. „Strijen is gewoon een goede ploeg. Wat onszelf betreft, over de eerste helft was ik zeker niet ontevreden en ook in de tweede helft zag ik af en toe best goed voetbal." Van Oeveren, begonnen aan zijn dei-de seizoen bij Bruse Boys, vond dat ondanks de zes tegengoals de verdediging - met Marien Benard en Alex Ande weg als cen traal verdedigingsduo - redelijk op orde was. Invaller Leon Bal kreeg bij een 0-5- stand Bruse Boys' enige echte kans van de wedstrijd maar miste. WIK'57-Colijnsplaatse Boys 2-1 (1-1): In Kerkwerve werd de overwinning met ge mengde gevoelens ontvangen. „Vorig jaar hebben we ook alles gewonnen in de voorbereiding en zie wat er van kwam", waakte trainer Jaap de Ridder voor te vroege euforie. Na vijf minuten scoorde de snelle zeventienjarige Dominic van Doorn WIK's eerste treffer en tien minu ten later kwam de ploeg uit Colijnsplaat, na een verkeerde terugspeelbal van Erik- Jan Kort op doelman Ronnie Janson, op gelijke hoogte. Halverwege de tweede helft besliste Erik de Vlieger de wedstrijd in het voordeel van de thuisploeg. De Vlieger zette zelf van achteruit de aanval op, liep mee naar voren en werkte de voorzet van Marco Ganzeman keurig af. De Ridder: „Het was een leuke oefenpot met fris voetbal. Ook Colijn heeft een leuke jonge ploeg." Noad'67-Duiveland 4-3 (0-2): De Oos- terlandse ploeg speelde de eerste helft bijzonder goed voetbal en leidde met de rust dan ook terecht met 2-0. Barry Steenpoorte opende na een fraaie aanval de score en Ronald Zwager maakte ver volgens Duivelands tweede treffer. Een aantal wissels in de rust hielpen de thuisploeg weer in het gareel want Dui veland verloor de slag op het midden veld. Bram Filius zorgde snel voor 1-2 en na twintig minuten scoorde Corne de Frel 2-2. De Frel zette Noad ook op voor sprong, Jaap van Oudenaarden tekende voor de vierde treffer van de ploeg uit Sint Philipsland. Lex Zwang zorgde kort voor tijd nog voor 4-3. op de lat en vijf minuten latei- zorgde Pearl Doesburg voor een hachelijk moment voor het doel van Kloetinge. Vanaf dertig me ter schoot hij de bal op de paal, waarna die via de keeper en de lat over het doel ging. Kort daarop kwam Kloetinge op 2-0 via Ronald Zuijdwegt en was de wedstrijd gespeeld Goede kansen Hugo Barends, die de wegens werk verhinderde trainer Ko Stoutjesdijk verving: „Het is zonde dat we hebben verloren. In de tweede helft hebben we goede kansen gehad op mini maal een gelijkspel. We zijn nog maar net met de voorbereiding begonnen. Er werd al leuk com binatievoetbal gespeeld De ploeg is jong en maakt een greti ge indruk." De laatste wedstrijd tussen Goes en zaterdag-tweedeklas ser Arnemuiden ging om de tweede of de derde plaats. De gelijkopgaande wedstrijd ein digde in een terechte 1-1-eind- stand. Goes werd daardoor tweede, omdat het meer doelpunten had gescoord. Arne- muiden-trainer Adnaan Nieu- wenhuijse: „Dit was een leuk toernooi met allemaal ploegen uit de buurt. Dat motiveerde. Het was wel erg vroeg in de voorbereiding. Er deden jon gens mee die vrijdag terugkwa men van vakantie. Zierikzee opende de voorbereiding op het nieuwe seizoen met een 1-0-overwinning op Nieuwdorp (links). foto Pieter Hon hoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 34