Kloetinge wint Maximaal-toernooi Nauwynck heeft zijn revanche PZC Hoek voor eigen aanhang onderuit Poppe komt terug uit geslagen positie Vier clubs organiseren j eugdtennis toer nooi Vrouwen Oostkapelle beginnen goed aan de oefencampagne Hoofdklasser verslaat Arnemuiden, Goes en Heinkenszand uitslagen agenda Verlies voor Terneuzen maandag 6 augustus 2001 doorEd Postma HEINKENSZAND - Je neemt vier ploegen uit plaatsen die dicht bij elkaar liggen en laat ze als voorbereiding op de compe titie in toernooivorm tegen elkaar spelen. Succes is verze kerd, zeker wanneer het zonne tje schijnt. Zaterdag in Heinkenszand waren alle ingre diënten aanwezig voor een leu ke voetbalavond. Kloetinge, de favoriet van de vierkamp, faal de niet en legde beslag op de eer ste plaats. Aan het toernooi namen vier ploegen deel: Kloetinge, Goes, Arnemuiden en het organise rende Heinkenszand. Trainer Diederik Hiensch van Kloetinge zag zijn ploeg drie keer winnen en uitkomen op een doelsaldo van 6-0. „Dit waren onze eerste wedstrijden", evalueerde hij. „We hadden zes keer getraind, waarvan één tactische training. We trainden daarin op de op bouw van achteruit. Het was goed om te zien dat de jongens van onze sportredactie KAPELLE/YERSEKE - De tennisparken van Kapelle en Yerseke zijn deze week plaats van handeling voor het ING- jeugdtennistoernooi. In acht ca tegorieën komen in totaal 150 spelers en speelsters aan de start. De organisatie is in handen van vier clubs: 't Halve Maantje uit Goes, Goblin uit 's-Gravenpol- der en Yerseke en Kapelle uit de gelijknamige plaatsen. De vier jongste groepen (tot 10 en tot 12 jaar) spelen in Yerseke, de oude re jeugd in Kapelle. Bij de jongens tot 16 jaar is Rik- kert van der Wel de te kloppen speler. Degene die daartoe de meest kans lijkt te maken is de als tweede geplaatste Ferry Sonnemans. Een categorie lager voert Joris Verkouteren de van onze sportredactie VLISSINGEN - De vrouwen van Oostkapelle zijn goed aan het nieuwe seizoen begonnen. De hoofdklasser versloeg op ei gen veld het Amerikaanse Cal vin College met 7-2. RCS en SS V hielden elkaar in evenwicht, terwijl Kapelle geen kind had aan de Jonge Spartaan: 6-0. Oostkapelle (vrouwen)-Calvin College 7-2 (4-1). Oostkapelle was te sterk voor de selectie van Calvin College, die een ploeg van speelsters onder de twintig jaar op de been bracht. De Col lege-ploeg (zesduizend studen ten) had enkele sterke speelsters in de gelederen, maar het team verband was vaak zoek. Voor Oostkapelle scoorden Nathalie van Ee, Ilona Stouthamer, Ilja Ebert (een veertienjarige speel ster die van Veere is overgeko men), Carolien Duine (twee maal), Arja Boogaard en Ilona Harthoorn, RCS-SSV 2-2 (1-2): RCS-trai- ner Rinus Zegers was een tevre den man na afloop van het oe fenduel met eersteklasser SSV, vooral omdat zijn ploeg op don derdag en vrijdag hard getraind hadVoor rust was SSV de beste formatie. De Goese ploeg was beter aan de bal en speelde nauwkeuriger positiespel. Al na vijf minuten werd het 0-1. Na een halfuur maakte RCS ge lijk, maar een minuut later scoorde SSV. In de tweede helft kwam RCS (derde klasse zon dag) meer aan de bal en waren de Souburgers gevaarlijker dan SSV. Doelpunten SSV: Raymond Mohr en Michel Jonkman. Doel punten RCS: Harold Vermeulen en Michael Cabenda. Kapellc-De Jonge Spartaan 6-0 (fl)-0): Kapelle was de hele wed strijd een paar klassen beter. Voor rust lukte het scoren niet, maar in de tweede helft sloegen de Kapellenaren toe. Toen was het team van De Jonge Spartaan, dat een paar klassen lager speelt dan eersteklasser Kapelle, conditioneel kapot ge speeld. Voor Kapelle scoorden nieuwkomer Hans Tolhoek (driemaal), Ferdi Tilroe (twee maal) en Peter Willemse. Yerseke-Wolfaartsdijk 2-1 (0-0): In een leuke oefenwed strijd nam Wolfaartsdijk in de tweede helft de leiding door een doelpunt van Ruud de Kok. In een gelijkopgaande wedstrijd maakte Michel de Rooij even la dat al goed opgepikt hebben." Voor thuisvereniging Heinkens zand, uitkomend in de derde klasse van het zaterdagvoetbal, was het een mooie test. De nieu we trainer Arjo den Dekker: „Ei- zijn zes spelers vanuit de A- jeugd doorgestroomd en de oud ste speler is 27 jaar. Er waren in het begin nogal wat misverstan den. Het was leuk om te zien dat het in de laatste wedstrijd, tegen Kloetinge (0-3), al beter ging. Jammer genoeg hebben we al leen niet gescoord." Heinkens zand verloor drie keer kansloos. Halve competitie Er werd gespeeld in een halve competitie waarbij men een keer tegen de andere ploegen speelde. De wedstrijden duur den tweemaal 22 minuten. Kloetinge (1-0 tegen Arnemui den) en Goes (4-0 tegen Hein kenszand) wonnen hun eerste wedstrijd. In het tweede duel stonden beide ploegen tegen over elkaar en kon de uitslag be slissend zijn voor de eindzege. Voor rust was zaterdag-hoofd plaatsingslijst aan, gevolgd door Pim Felius. Bij de jongens tot 12 jaar is San- der van As favoriet. Beoogd te genstander in de finale is Bas Felius. Bij de jongste jongens is Mathias Quaeijhaegens het eer ste reekshoofd. Koen van de Bunne is de sterkste in de onder ste helft van het schema. Op papier is het sterkste meisje Nadine Hillebrand. Eline Meij er zal naar verwacht wordt haar sterkste tegenstandster zijn. Bij de twee jaar jongere meisjes wordt veel verwacht van Nadi- nes zusje Naomi. Emma Blok is als tweede ingeschaald. Bij de meisjes tot 12 heeft Stephanie van der Eijk de grootste kans op de titel. De concurrentie komt vermoedelijk van Marijke van Mastrigt. Bij de allerjongste speelsters is Frederique van de Velde als eerste geplaatst, voor Angelique van der Meet. ter de gelijkmaker. Yerseke won dankzij een doelpunt van Bart van Steveninck, twaalf minuten voor het laatste fluitsignaal. Zierikzee-Nieuwdorp 1-0 (1-0): Het eerste kwart van het duel speelde Zierikzee goed verzorgd voetbal in een hoog tempo. Het scorend vermogen bleek in de eerste wedstrijd het belangrijk ste euvel bij de Schouwenaren. Michiel Tamerus maakte voor rust het enige doelpunt. WIK'57-Colijnsplaatse Boys 2-1 (1-1): InKerkwerve werd de overwinning met gemengde ge voelens ontvangen. „Vorig jaar hebben we ook alles gewonnen in de voorbereiding", waakte trainer Jaap de Ridder voor te vroege euforie. Na vijl' minuten scoorde de snelle zeventienjari ge Dominic van Doorn WIK's eerste treffer en tien minuten la ter kwam de ploeg uit Colijns- plaat, dat een leuke, jonge ploeg op de been bracht, op gelijke hoogte. Robert Jan van der Ge- nugten was de doelpuntenma ker. Halverwege de tweede helft be sliste Erik de Vlieger de wed strijd in het voordeel van de thuisploeg. Noad'67-Duiveland 4-3 (0-2): De bezoekers leidden bij rust te recht met 2-0. Barry Steenpoor- te opende na een fraaie aanval de score en Ronald Zwager maakte vervolgens Duivelands tweede treffer. Na de hervatting won Noad de slag op het mid denveld. Bram Filius scoorde snel 1-2 en na twintig minuten maakte Comé de Frel er 2-2 van. De Frel zette Noad ook op voorsprong, Jaap van Ou denaarden tekende voor de vierde treffer van de ploeg uit Sint Philipsland. Lex Zwang zorgde kort voor tijd voor 4-3. Smerdiek-DVO'60 5-2 (1-2): Smerdiek zette na rust de zaken recht. De Thoolse vierdeklasser kwam weliswaar op voorsprong (Jordi Hage), maar zag de Roo sendalers met een voorsprong gaan rusten, mede omdat een te rugspeelbal van Jordi Hage in het eigen doel terechtkwam. Na de hervatting scoorde Niels Ha ge de gelijkmaker en bouwden Suleyman el Bouzzaoui (twee keer) en Remy Potappel de score uit. Kruiningen-Wemeldinge 1-1 (0-0): Beide ploegen hadden veel afwezigingen en onderna men een voorzichtige eerste po ging om te voetballen. Na een 0-0-ruststand werd het terecht 1-1. klasser Kloetinge de betere ploeg en nam een 1-0-voor- sprong. Niels Lodewijk, die een sterke indruk achterliet en ook verantwoordelijk was voor de winst in de eerste wedstrijd, scoorde met een mooie, lage schuiver. In de tweede helft kwam Goes (derde klasse zon dag) beter in het spel. Jacco de Kok stiftte alleen voor de keeper op de lat en vijf minuten later zorgde Pearl Doesburg voor een hachelijk moment voor het doel van Kloetinge. Vanaf dertig me ter schoot hij de bal op de paal, waarna die via de keeper en de lat over het doel ging. Kort daarop kwam Kloetinge op 2-0 via Ronald Zuijdwegt en was de wedstrijd gespeeld. Goede kansen Hugo Barends, die de wegens werk verhinderde trainer Ko Stoutjesdijk verving: „Het is zonde dat we hebben verloren. In de tweede helft hebben we goede kansen gehad op mini maal een gelijkspel. We zijn nog maar net met de voorbereiding begonnen. Er werd al leuk com binatievoetbal gespeeld. De ploeg is j ong en maakt een greti ge indruk." De laatste wedstrijd tussen Goes en zaterdag-tweedeklas ser Arnemuiden ging om de tweede of de derde plaats. De gelijkopgaande wedstrijd ein digde in een terechte 1-1-eind- stand. Goes werd daardoor tweede, omdat het meer doelpunten had gescoord. Arne- muiden-trainer Adriaan Nieu- wenhuijse: Dit was een leuk toernooi met allemaal ploegen uit de buurt. Dat motiveerde. Het was wel erg vroeg in de voorbereiding. Er deden jon gens mee die vrijdag terugkwa men van vakantie." door Alex Krappen VLISSINGEN - De finaledag van het Schelde-tennistoernooi stond gisteren bol van de span ning. Diverse winnaars sleepten hun zeges weg voor de poorten van de hel. Zo ging het bijvoor beeld bij de mannenenkel Cl-fi- nale tussen Ronald Poppe en Er ic Lijbcrs. Lijbers kwam in de beslissende derde set met 5-2 voor, maar Poppe zette een tandje bij en maakte de partij met 5 games op rij af. Ergens tijdens de slotreeks van Poppe zorgde Lijbers voor hila riteit. Hij gooide uit frustratie zijn racket in de lucht, maar tot zijn verbazing kwam het niet te rug naar beneden. Het speeltuig kon even later uit de boom ge schud worden waar het in be land was. Met Lijbers kwam het niet meer goed; hij won geen game meer. Ook in de Cl-finale voor spelei-s ouder dan 35 jaar zorgde een re monte voor de winst. Dick van der Ploeg stond met 7-5 en 3-0 voor, maar bleek niet in staat met zijn risicovolle spel de partij uit te maken. Zijn safe spelende tegenstander John Pagie won de tweede set met 7-5 waarna de derde set een formaliteit was: 6- 0. Het is de tweede titel voor Pa- van onze sportredactie HOEK - Hoofdklasser Hoek liep in zijn derde oefenwedstrijd te gen een verrassende nederlaag aan. Uitgerekend op de dag dat de ploeg zich officieel presen teerde aan de eigen aanhang, nam het Belgische Ursul (eerste klasse provinciaal) in de tweede helft afstand van de zaterdag club. Na een ruststand van 2-2 werd het uiteindelijk 2-4 voor de be zoekers. Ursel had een voortva rende start en stond binnen twintig minuten door treffers van Stijn Vereecken en Andy Mesdagh (strafschop) op een Skeeleren Oostburg. Open West-Zeeuws-Vlaams kampioenschap: 1. Sven Nauwynck, Torhout; 2. Sven Mallezie, Eeklo; 3. Niels Wisse, Waarde; 4. Andries Minderhoud, Grijpskerke; 5. Kristof Bultinck, Eeklo; 6. Kees van de Goffau, Rilland; 7 Leo Jan- se, Yerseke; 8. Jean-Luc Ostyn, Kortrijk; 9. Pieter Wisse, Krabbendijke; 10. Jaap van Tatenhove, Axel; 11. Henk-Jaap Schouwenaar, Krabbendijke; 12. Marco van der Meulen, Oostburg; 13. Kurt Hae- zaert, Oostende; 14. Hans van Wijk, Deest; 15. Mare de Vrieze, Haamstede; 16. Paul Naessens, Vogelwaarde; 17. An- dré van Espen, Axel; 18. Kees Cijsouw, Groede; 19. Jos Vandael, Overpelt; 20. Jan de Visser, Kloetinge, Vrouwen: 1. Francien Wisse, Krabben dijke; 2. Janneke Wisse, Krabbendijke; 3 Cathy Lammertijn, Eeklo; 4. Marlies Bos man, Groede; 5. Chris Vereecken, Eeklo; 6. Arjenne Bastiaansen, Delft. Jongens tot en met acht jaar: 1. Ruben van der Meulen, Oostburg; 2. Yordi Adri- aansen, Oostburg; 3. Jurrien de Krijger, Oostburg. Jongens vanaf negen jaar: 1, Hans Kolbeek, Terneuzen; 2. Tyl Tour- nois, Oostburg; 3. Stan Theelen, Beek. Meisjes tot en met acht jaar: 1Judith de Vries, Oostburg; 2. Wendy van de Velde, Oostburg; 3. Michelle Versluys, Zuidzan- de. Meisjes vanaf negen jaar: 1Els Kol beek, Terneuzen; 2. Mirjam Kolbeek,Ter- neuzen; 3. Brett Manders, Oostburg. Tennis Kapperscafétoernooi Nisse. HDD2: Jan Caljouw/Rob Schreuder - C. Roelands/Peter Focke 2-8, Peter Maat/E- rick de Jonge - Wil van Damme/Erwin Jobse 9-7. DDD2: Jaantje Braam/Betsy van Liere-M. Roelands/Catrien van Sab- ben 6-8, Rianne Geervliet/Janet Mijns- bergen-Karin Rijk/Willy Walhout 8-5. GDD2: Willy Walhout/William Hoondert- Catrien Sandee/Charel Roelands 9-8, HDD1Ton van Vliet/Hans Karelse-Kees v Keulen/Piet Remijn 8-4, Jos Eversen- /Marc van Dijk-Rob de Wild/Wilfried Ars 9-7, Leo van Garsel/Dies de Kok-Kees van Keulen/Piet Remijn 8-6,Ton van Vliet/Hans Karelse-Leo van Garsel/Dies de Kok 8-5, Martin Theune/Joost Sprink- huizen-Jos Eversen/Marc van Dijk 8-1. DDD1 Sieneke v Keulen/Petra Remijn- Paulien Keijzer/Marloes Luiken 3-8, Elly v.d. Sanden/Berty Hundersmarck-Riet en llze van Ombergen 0-8, Jopie Koens/Lenny v.d. Ende-Elly v.d. Sanden- /Berty Hundersmarck 9-8, Marga Wisse- /Petra Kopmels-Karin Smit /Leonie v.d. Maden 4-8, Paulien Keijzer/Marloes Lui- ken-Willy van Garsel/Carolien Cok 8-1, Willy van Garsel/Carolien Cok-Sieneke van Keulen/Petra Remijn 8-6. GDD1: Pia Berrevoets/Cees Lagemaat-Riet Ver- meule/JoostSprinkhuizen 5-8, Pia Berre voets/Cees Lagemaat-Florence Klos/Rob de Wild 9-8, Riet Vermeule/Joost Sprink- huizen-Florence Klos/Rob de Wild 8-3, Carolien Geluk/Erwin v.d. Does-Sandra van Wingen/Wilco Janse 4-8, Jose Knuit- /Theo de Reu-Lenny en Andre v.d. Ende 4-8, Jannie Verwei/Adrie de Leeuw-Willy van Garsel/Ron de Bondt 6-8, Jose Knuit- /Theo de Reu-Heidy Rombouts/Marc van Dijk 8-1, Willy van Garsel/Ron de Bondt- Marlies v.d. Merwe/Jacco Sanderse 5-8, Jannie Verwei/Adrie de Leeuw-Marlies v.d. Merwe/Jacco Sanderse 8-6. HDC2: R. de Klerck/Harrie van Gellecum-Kees Ringelberg/Clemens v.d. Berg 8-4, R. de Klerck/Harrie van Gellecum-Dirk Jeras- /Frans v.d. Akker 8-4, Kees Ringelberg- /Clemens v.d. Berg-Dirk Jeras/Frans v.d. Akker 3-8, Peter van Hoeve/Ruurt v.d, Wel-Ronald de Priëlle/Eddy Relyveld 9-7, Peter van Hoeve/Ruurt v.d. Wel-Pierre Verstraete/Tonny de Prièlle 8-6, Ronald de Prielle/Eddy Relyveld-Pierre Verslrae- te/Tonny de Priëlle 5-8. GDC2: Marianne Braam/Dirk Jeras-S. en G. Burgel 8-2. GDC1 Saskia Plummer/Pierre Verstrae- te-Erica Smits/J. Pijpelink 8-3. Open Dauwendaeletoernooi Middel burg. Mannenenkel, C2: Floor Benjamin- sen - Dennis van Belle 6-1, 3-6, 6-2, Mi- chaël Stracke - Michel van Opbergen 6-4, 6-1, Frenk Jan Visser - Evertjan Tommei gie, die ook vorig jaar in Vlissin- gen won. In de hoogste vrouwencategorie (Cl) was Ria van der Meijden veel te sterk voor de rest van het veld. Marian van Leeuwen be kroonde een goede week met een verrassende finaleplaats, maar in die finale moest ook zij de kracht van Van der Meijden er varen: 6-1 6-0. Later op de dag speelde Leeuwen ook de finale van het vrouwendubbel, Aan de zij de van Monique Flipse won ze tegen Lijdia Wisse en Astrid Kesteloo meer games dan in de ochtendpartij maar over de hele partij bleken de laatstgenoem den iets constanter: 6-3 7-5. In het mannendubbel Cl kwa men Ben Bout en Frans van de Velde traag op gang, maar ze overwonnen een 4-1-achter- stand in de eerste set en lieten Philip Krant en Piet de Jong ook in het tweede bedrijf kansloos: 6-1 6-4. In de D-klassen gingen de titels naar Ed Schuitema (mannenen kel), Sonja van Eenennaam (vrouwenenkel), Hans Rombout en S.D. Noorda (mannendub bel), Rogine Dingemanse en El len Dek (vrouwendubbel) en Guido Milot en Anine Yip (mixed). De sterkste mixedklas se werd gewonnen door Moni que Flipse en Sven Vermeulen. comfortabele voorsprong: 0-2. Die werd nog voor rust tenietge daan. Rieno van Oost tekende halver wege de eerste helft voor de aan sluitingstreffer (1-2). Nadat Hans de Waele een strafschop voor Hoek had gemist, zorgde Franky Standaert voor de ge lijkmaker: 2-2. Na de hervatting stuitte Hoek vooral op een prima keeper. Hij voorkwam treffers op inzetten van Djamal Buysse (kopbal), Musa Kanu (vrije trap) en Hans de Waele (afstandschot). Ursel daarentegen was wel trefzeker en liep door doelpunten van Mesdagh en Bekaer naar een overwinning. 6-4,6-4. DlAd Kooman -Theo de Jong 1- 6,2-6, Marcel Ravestein - Fons Toorop 4- 6,6-7, Ferdi Dobbelaer - Edward Oppatja 2-6, 3-6, Glenn Fabri - Jan Paul van de Kimmenade 2-6, 6-4, 2-6, Piet Beken- kamp/Kees de Groot - Gé Daamen/Leen Louisse 6-2, 6-3. D2: Piet Franke - Leo Houmes 6-4, 6-3, Alex Verdonk - Glenn Fabri 2-6, 6-3, 6-4, Piet Bekenkamp - Ger de Kraker 6-3, 6-3, Gé Damen - Chris Mouthaan 5-7,0-6. Dubbel D1: Jan Paul van de Kimmenade- /Patrick Verhagen - Rob Korevaar/Jo Rid derhof 4-6, 2-6. Dubbel D2: Alwin Bou- dens/Jacco Rottier - John Kwekkeboom- /Dick van de Steen 6-1, 2-6, 6-2, Leon Wentzel/Fred Ritsman - Piet Franke/Leo Houmes 1 -6,4-6, Henk Bekenkamp/Barry Schroevers - Alwin Boudens/Jacco Rot tier 7-5, 6-4, Mare Creusen/Kees Schot - Rudy van Belzen/Cor Schroevers 7-6,4-6, 3-6. Vrouwenenkel D1: Annika Hofstede - Louise Blankenburgh 2-6, 6-2,6-1. D2: Sonja Boogaard - Jacqueline Berkel 2-6,6-4,6-4. Dubbel D1: Ina Hoornick/Boukje Tuin man - Marjan Daamen/Annemiek Parée 6-3, 3-6, 2-6, Henny Molle/Nelly de Munck - Louise Blankenburgh/Nicole de Regt 2-6,1 -6. Dubbel D2: Agna Schot/An- gelique Schot - Ans Bracke/Marlies de Jonge 4-6, 3-6, Agnes Huisman/Marja van Rijn - Jacqueline Berkel/lnez van Schie 3-6,0-6,Gemengd dubbel C2: Wim Bartels/Wil Segboer - Wouter Izeboud- /Liesbeth Izeboud 6-4, 6-1 Voetbal Maximaal TV 10 toernooi. Kloetinge-Ar- nemuiden 1-0: Niels Lodewijk 1-0; Kloe- tinge-Goes 2-0: Niels Lodewijk 1-0, Ro nald Zuijdwegt 2-0; Kloetinge-Heinkens- zand 3-0: Emiel Dorst 1-0, Marcel Lou rens 2-0 en 3-0. Goes-Heinkenszand 4-0: Wander Snoeck 1-0 en 2-0; Raymond Gahrï 3-0 en 4-0; Goes-Arnemuiden 1-1: Texeira 1-0, Jack de Smit 1-1. Arnemui- den-Heinkenszand 3-0: Marinus Baas 1- 0, Marco Snoek 2-0, Cor Schroevers 3-0. Eindstand: 1 Kloetinge 3-9 (6-0) 2. Goes 3-4 (5-3) 3. Arnemuiden 3-4 (4-2) 4. Hein kenszand 3-0 (0-10). maandag Tennis ING-jeugdtoernooi. Eerste dag. Locatie: tennisparken Yerseke en Kapelle. Open Dauwendaele-toernooi. Eerste dag. Locatie: tennispark Kruitmolenlaan te Middelburg. TERNEUZEN - Twee jaar ach ter elkaar hield Terneuzen gelij ke tred met de beloften van Club Brugge, gisteren ging de nieuwe hoofdklasser op eigen veld ech ter onderuit: 2-5. Terneuzen begon goed. De rood zwarten profiteerden binnen vijf minuten van misverstanden in de Belgische defensie. Mike But tekende voor beide treffers. Daarna herpakte de zeer jonge Belgische ploeg zich goed. Rem- co van Leeuwen tekende voor de aansluitingstreffer. Daarna schoten Jo Vermast (2x), Andy Demeurisse en Davy de Fauw nog raak. Kloetinge (donker shirt) in de aanval tegen Arnemuiden. foto Willem Mieras foto Charles Strijd Henk-Jaap Schouwenaar voert de kopgroep aan. Belgische skeeleraar sterkste in Oostburg door Peter van Kouteren OOSTBURG - Voor Styn Nauwynck stond het West-Zeeuws-Vlaams kampi oenschap skeeleren in Oostburg in het te ken van een sportieve revanche. De 22-ja- rige Belg kwam vorig jaar zwaar ten val en werd met een hersenschudding naar het ziekenhuis afgevoerd. Zaterdagavond bleef Nauwynck gevrijwaard van pech. Met een sterk eindschot bleef hij buiten schot van zijn medevluchters. Styn Nauwynck kon het zelf nauwelijks geloven, omdat hij in een sprint eigenlijk zelden goede benen heeft. „Ik rijd veel in België en ben daar normaal gesproken een slechte sprinter. Maar als'je je goed voelt, kun je blijkbaar iets meer", glunderde hij. De Belg kwam als eerste van een kopgroep van negen man de laatste bocht door en bleef met de wind op kop buiten de greep van zijn achtervolgers. Een meter of twee achter hem legde zijn landgenoot Sven Mallezie beslag op de tweede plaats. Niels Wisse uit Waade werd derde, Andries Minderhoud uit Grijpskerke vierde. De succesvolle jump betekende de eerste zege voor de 22-jarige Vlaamse ingenieur, die in de eerste manche van de wedstrijd al vroeg licht afgescheiden van de groep had gereden. De renner uit Torhout be schouwt het skeeleren als meer dan een hobby. „Ik ben er elke dagmee bezig", ver telde hij. „Bij ons worden veel wedstrij den gereden, maar de bezetting is ontzet tend sterk. De nationale ploegen van Italië en Frankrijk staan geregeld aan het vertrek. Dat zijn pure profs. Meestal heb ik geweldig veel moeite om aan te klam pen." Boeiend Het open West-Zeeuws-Vlaams kampi oenschap was boeiend door het verloop van de finale, waarin de beste twintig uit een groot deelnemersveld het tegen elkaar opnamen. 48 Deelnemers waren naar Oostburg gekomen. Die werden in twee voorronden opgedeeld, waarna de beste tien van elke manche in de A-finale om de titel streden. Andries Minderhoud uit Grijpskerke, die de eerste manche met machtige slagen op zijn naam had geschreven, ging daarin als de belangrijkste favoriet voor de eindzege van start. De Zeeuw deelde met Niels Wis se een paar speldenprikjes uit, maar tel kens werden ontsnappingspogingen snel verijdeld. Door het hoge tempo en een val partij (waarbij zes man waren betrokken) dunde de kopgroep uit tot negen man: vier Belgen en vijf Zeeuwen. Het koersinzicht van de Zuiderburen was beslissend voor het klassement. Bij de vrouwen waren Francien en Janne ke Wisse uit Krabbendijke oppermachtig. Het tweetal nam al vroeg in de wedstrijd afstand en reed tot in de laatste ronde voorbeeldig zij-aan-zij. In de slotfase sloeg Francien Wisse een gaatje, om sole rend naar de zege te rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 16