Protesten tegen invulling wegvak ■k na Handwerksters promoten quilten 404040 Terneuzen sluit week jeugdactiviteiten af Kijkdozenroute in Biervliet langer open ZIJ WERKEN AAN HÜN IDEALEN! MENSEN LEREN VAN ELKAAR Betrokkenen willen geen Jïetstunnels maar rotondes tussen Cadzand en Oostburg VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN door René van Stee TERNEUZEN - De vakantie activiteiten voor de jeugd in de gemeente Terneuzen worden volgende week afgesloten. In di verse wijken van Terneuzen en in Hoek, Zaamslag en Sluiskil is in de week van maandag 6 au gustus een uitgebreid program ma in elkaar gezet. In en rond het Rivierenhuis houdt buurtvereniging Hof Zel- denrust en Sint Annapolder van 6 tot 9 augustus onder meer hutten bouwen, steprace, kin derpicknick, bingo en disco. Buurtvereniging Ons Nootje in Othene biedt op 10 augustus een* dag vertier met knutselen, touwtrekken en een steprace. De stichting Leefbaarheid Bin nenstad Terneuzen verzorgt op 7 augustus een busreis naar het Boudewijnpark in Brugge. Op 7 en 8 augustus organiseert buurtvereniging Behouden Vaart (Oude Vaart) diverse spel letjes in speeltuin Oranjekwar tier. Ook in en om buurthuis 't Schel penhoekje gonst het van 3 tot en met 9 augustus van de activitei ten met een zomerdisco en hut ten bouwen. Op 10 augustus volgt een -reeds volgeboekte- busreis naar pretpark Belle- waerde. Op 11 augustus sluit buurtwerk SC AS de jeugdakti- viteiten in de wijk Triniteit af met een voorstelling van jeugd- circus Hogerop. De Hoekse jeugd kan van 6 tot en met 10 augustus in en om het buurthuis aan het Molenplein aan de slag met het thema De wereld rond, waarbij landen als Australië, China en Mexico aan bod komen. In dezelfde week heeft het Sociaal Kultureel Ini tiatief in Sluiskil een program ma rond het thema Landen samengesteld. Bij welzijnscen- trum 't Meulengat zijn er onder meer een zeskamp, hutten bou wen en een beachparty. Zaamslag staat op 8 en 9 augus tus in het teken van Waterwe reld. De jeugdige deelnemers kunnen hier een eiland maken, compleet met palmbomen, zee meerminnen en piraten. Ook is er een spellencircuit. door René van Stee BIERVLIET - De grote belang stelling voor de kijkdozenroute in Biervliet in de voorbije drie weken, heeft het bestuur van de Stichting Behoud Monumenten Biervliet (SBMB) doen beslui ten de expositie met een week te verlengen. Aanvankelijk zou de route langs vijftien kijkdozen tussen het standbeeld van Willem Beu- kelsz op de Markt en molen De Harmonie aan de Molenstraat tot gisteren te bezichtigen zijn. Het traject heeft inmiddels hon derden belangstellenden ge trokken. De SBMB haalde de kijkdozen route naar de Beukelszstad om dat het dorp in de vakantiepe riode veel toeristen trekt en ook de monumenten zich de laatste jaren in een steeds grotere be langstelling mogen verheugen. Ook vraagt de stichting aan dacht voor de restauratie van de hervormde kerk aan de Kerk straat. Die moet over twee jaar beginnen en kost ongeveer twee miljoen gulden. Dankzij ver schillende subsidiegevers is dit bedrag al grotendeels bijeenge bracht. L. de Koster heeft voor haar huis aan de Hoofdstraat ook een kijkdoos staan. Zij verkoopt zelfgemaakte kaarten van Bier vliet om geld in te zamelen voor de restauratie van de hervormde kerk. „Die staan samen met een blikje om geld in te doen op de kijkdozen. En dat loopt goed, ik heb al aardig wat kaartjes moe ten bijmaken", aldus Koster, die veel vertrouwen heeft in de be zoekers die een blik in de kijk doos voor haar huis werpen. Koster:,,Dat moet toch zeker kunnen? Tot nu toe betaalt ie dereen netjes voor z'n kaartje en als er geld in het blikje zit, haal ik het er geregeld uit. Eigenlijk kan er dus niks misgaan." zaterdag 4 augustus 2001 door Lilian Dominicus ZUIDZANDE - Een groep be woners, boeren en loonwerkers uit Zuidzande en Cadzand twij felen aan de juridische correct heid van het recentste besluit van de gemeenteraad over de herinrichting van het wegvak tussen Oostburg en Cadzand. Inspraak over de gekozen oplos sing in het kader van Duurzaam Veilig, drie fietstunnels in plaats van twee ellipsvormige rotondes, is er nooit geweest. Ze hebben daarom een brief opge steld aan de Oostburgse raads leden, samen met een begelei dende handtekeningenlijst. De discussie over de invulling van het wegvak loopt al jaren. Ondernemers en inwoners in Zuidzande en Cadzand hebben er altijd bij de gemeente Oost burg op aangedrongen om fiet sers en langzaam verkeer te scheiden. Zeker toen een 35-ja- Contrast& op Nocture Knokke TERNEUZEN - Galerie Con- trast& uit Terneuzen is de enige Zeeuwse deelnemer aan de 26ste editie van de internatio nale kunst- en antiekbeurs Art Nocture, die van 4 tot en 15 au gustus wordt gehouden in cul tureel centrum Scharpoord in Knokke. College Axel laat zwaargewicht speelweek openen AXEL - De vakantiespeelweek in Axel wordt maandag voor één keer niet geopend door wethou der van jeugdzaken Van Schaik. Omdat bokskampioen Don Die- go Poeder medewerking aan de speelweek verleent, leek het B en W een beter idee om de zwaargewicht van het college in te zetten: wethouder Adhémar van Waes. Burgemeester Jan Frans Mulder en Co van Schaik verwachten dat Van Waes we reldkampioen Don Diego 'bin nen enkele ronden knock-out slaat'. rige vrouw vorig jaar september ter hoogte van de rotonde Potjes ten val kwam en werd overreden door een traktor, was de maat voor hen vol. Ze pleitten voor twee elliptische rotondes, een ter hoogte van camping De Wielewaal op de N675 en een tweede op de krui sing tussen de N674 en de Ko- kersweg. Tractoren en cam- pinggasten zouden dan op de doorgaande weg kunnen blijven rijden en enkel op de wisselpun- ten toegang hebben tot de pa rallelle weg. Na een hoorzitting begin juni van dit jaar, waar een groot aan tal agrarische bedrijven en loonwerkers hun ongenoegen uitten over de halsstarrigheid van het college, adviseerde de commissie planologie om toch te kiezen voor de rotondes en niet voor een gezamenlijke strook voor fietsers en lang zaam verkeer. Desondanks ble ven B&W bij hun oude voorstel. Pas op de middag voor de raads vergadering van juli wijzigden ze, op aandringen van de coali tiepartijen in de raad, het plan. Als compromis zouden er drie fietstunnels komen. Volgens verkeerswethouder L. Wille een veel veiligere optie dan de ro tondes. Maar volgens de aanwe zigen op de publieke tribune werd er alleen maar een loopje met de democratie genomen. Uiteindelijk stemde de raad in met het gewijzigde voorstel, met alleen een tegenstem van de WD. Vervangend wethouder R Leentfaar (Wille is op vakantie) wil pas inhoudelijk reageren als de brief binnen is. „Het college heeft ook in het verleden gezegd dat het niet de bedoeling is om veel rotondes op het wegvak aan te leggen. De commissie plano logie heeft inderdaad iets gead viseerd, maar dat hebben B en W en niet gevolgd." De hele affaire kan overigens nog een vervelend staartje krij gen voor projectleider H. Uit- terhoeve van Duurzaam Veilig. Hij zou niet-openbare informa tie over het traject Cadzand- Zuidzande hebben doorge speeld naar de WD. Het Oost burgse college, met Wille voor op, vraagt zich af of Uitterhoeve na zijn actie nog wel het ver trouwen verdiend van B en W. Hier in de bibliotheek van Hulst zijn alleen kleine, eenvoudige quilts te zien. Het echte werk wordt bewaard voor de expositie in de Willi- brordusbasiliek. foto Charles Strijd door René Hoonhorst HULST - Enkele dames uit het Land van Hulst laten tot eind augustus in de biblio theken van Hulst en Kloosterzande door hen vervaardigde mini-quilts zien. De po pulariteit van het quilten, een handwerk techniek die al in de Egyptische oudheid werd beoefend, neemt de laatste jaren een hoge vlucht. Vier Oost-Zeeuws-Vlaamse dames laten zien hoe de handwerkstukjes worden ge maakt. Behalve een aantal proeven van hun kunnen hebben ze ook handboeken en handwerkgerei in de vitrines tentoonge steld. Belangstellenden kunnen direct de benodigde kennis opdoen in de uitleencen tra. De exposanten tonen alleen een aantal kleine quilts, handwerkstukjes waarin een aantal figuren zijn geweven en die goed kunnen dienen voor het doorgronden van de technieken. De lapjes zijn daarnaast mak kelijker tentoon te stellen in de kleine uit stalkasten van de bibliotheken. De tentoonstelling wil nog meer bekend heid geven aan patchwork en quilten, hoe wel de populariteit van het handwerk de laatste jaren al omhoog is geschoten. Het Nederlands Quiltersgilde schreef onlangs het veertienduizendste lid in. De tentoonstellingen in Kloosterzande en Hulst gaan vooraf een grote quiltstentoon stelling die van donderdag 16 tot en met maandag 21 augustus in de Willibrordusba- siliek van Hulst is te zien. In de basiliek zul len dan ook grote lappendekens (met afme tingen tot 3,5 bij 2 meter) met de meest prachtige afbeeldingen zijn te bewonderen. Help Tterre des Hommes. Giro 23 88 29. Bel 06-300170 C44otp.m). ElhTlfilinliilU©) Van Speijkstraat 3, 2518 EV Den Haag, Opvoeden is in deze tijd geen gemakkelijke taak. De cijfers spreken duidelijke taal: vandaag de dag krijgt maar liefst I op de 20 kinderen in Nederland te maken met jeugdhulpverlening, meestal als gevolg van een verstoorde thuissituatie. Gelukkig bestaan er voor deze kinderen allerlei vormen van hulp. Vele mensen zetten NATIONAAL FONDS KINDERHULP Bnnkpoortstraat 32, 7411 HS Deventer, tel.: 0570 - 611 899, fax: 0570 - 645 602 Internee www.kinderhulp.nl, e-mail: receptie@kinderhulp.nl zich elke dag in om hen toch een toekomstperspectief te bieden. Dat neemt niet weg dat ze, net als andere kinderen, van tijd tot tijd wei een extraatje kunnen gebruiken. Kinderhulp is het fonds dat daar al bijna 40 jaar voor zorgt. Helpt u 'n handje? GIRO DEVENTER VSO stuurt geen geld of graan naar de Derde Wereld, maar mensen. Zonder deze vakmensen met werk ervaring in onderwijs, gezondheidszorg, landbouw of techniek zijn vele hulpprojecten kansloos. Gelooft u nog in idealen? Solliciteer dan als VSO-vrijwilliger. Of vraag nu de folder van de VSO-vriendenkring aan. vsè VSO Nederland Hooghiemstraplein 142, 3514 AZ Utrecht Telefoon 030 - 27 69 231. Gironummer 92

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 62