Liefkenshoektunnel moet tolvrij 670 nieuwbouwwoningen in de regio Goes Informatieavond 28 augustus 9r Vijfde Rocktour heeft alles mee Slachtoffer overval Koewacht al weer van schrik bekomen Aanmeldingsformulier Fietsen over de Bevelanden Minister: gratis passage vermindert aantal ongevallen op Antwerpse Ring Rabobank Topper van de avond was het optreden van de zangeres Judith. foto Willem Mieras door Mieke van der Jaqt GOES - De Goese Grote Markt, een groot podium, een 'tapkarre' en in de cafés rondom de traditionele 25plus-avond; als het weer dan ook nog meezit kan de avond niet meer stuk. Café Nationaal trof het allemaal, gisterenavond. De vijfde Rocktour werd een succes en niet alleen door de hoofdact van zangeres Judith, die zich door het vuur van het hitwezen nu eenmaal kan warmen aan de grootste belangstelling. Een dikke duizend man stond erbij en keek er met ge noegen naar. Maar ook X, een jonge band uit Oss, wist een andere sfeer te scheppen tussen de monumentale gevels. Met meest covers wist X een verrassend door leefde en swingende funk te produceren: precies goed voor een zomeravond op de kinderkopjes. Aan de Bevelandse band Sjoek! viel de twijfelachtige eer toe om vroeg op de avond een publiek op de been te spelen. Dat lukte, ondanks het daglicht, wonderwel. door René Hoonhorst KOEWACHT - De inwoners van Koewacht, en vooral degenen die in het buitengebied wonen, zijn behoorlijk geschrokken. Ze lezen weliswaar bijna dagelijks over gewapende overvallen in de krant, maar dat zoiets in Koewacht ook kan gebeuren, komt zelden in hen op. Onlangs gebeurde het dus toch. Het slachtoffer, de 89-jarige A. van de Velde-Van Vooren, rea geert zelf anderhalve dag na de gewapende overval uiterst nuchter. Ze heeft donderdag, mede door een paar pillen die een dokter haar gaf, vooral ge slapen. Echt bang is ze niet ge weest, ook al niet omdat de overvallers 'mooi geklede jon gens' waren, die een allesbehal ve professionele indruk maak ten. „Ik kreeg ook niet de indruk dat ze me kwaad wilden doen. Eén van de twee bleef buiten staan en keek angstiger uit zijn ogen dan ik", constateerde Van de Velde. De overvallers ('begin twintig, schat ik') bonsden woensdag avond tegen elven op de deur van het huis aan de Klapstraat. Normaal doet Van de Velde om die tijd de deur niet meer open, maar nu dacht ze dat een visser - wiens auto ze een uurtje eerder nog aan de straat had zien staan - motorpech had. Eén van de twee jongens stapte direct naar binnen en haalde een pistool te voorschijn. „Steek dat maar weer in je zak, want ik ben er toch niet bang van", hoorde de bejaarde dame zichzelf zeggen. Verbazing Tot haar verbazing deed de jon gen ook nog wat ze zei. Maar hij stapte wel direct op haar af toen ze de telefoon pakte om de poli tie te bellen. Hij zette de telefoon terug, na het apparaat met zijn zakdoek te hebben ontdaan van eventue le vingerafdrukken. Nadat bleek dat hij geld zocht, gaf Van de Velde hem tweehonderd gul den uit een portefeuille. De jon gen ging nog niet gelijk weg, maar opende her en der wat deuren. Echt nauwkeurig zoeken deed hij echter niet, want de porte monnee in de tas van Van de Vel de bleef onaangeroerd. De be woonster riep in eerste instantie de hele tijd dat hij naar buiten moest gaan, maar toen hij haar in de kelder wilde opsluiten be gon ze te gillen en te schoppen. ,.Hoe hard ik toen wel gegild heb, dat geloof je niet." Nicht Nadat ze de politie had gebeld, waarschuwde Van de Velde een nicht die in de buurt woont. Die stuurde haar man en zoon om te kijken hoe ze het maakte. De twee mannen zagen onderweg twee jongens lopen, die precies aan de beschrijving van de over- vallene voldeden. ,,Mijn neef is nog even gaan kijken of hij hen in de buurt kon vinden, maar keerde onverrichterzake terug. Omdat er nergens een auto is ge zien, denk ik dat ze gewoon lo pend zijn gekomen. Ik zou het dan ook niet gek vinden als het gewoon twee jongens uit Koe wacht waren. Dat dacht ik ook al door de manier waarop ze praatten." Een politiewoord voerster kan of wil het vermoe den van Van de Velde gisteren niet bevestigen. ,,We hebben een buurtonderzoek gehouden, maar dat heeft nog geen resul taat opgeleverd." HEINKENSZAND - Toerclub De Sloerijders uit Heinkens- zand houdt op zaterdag 11 au gustus een toertocht voor fiet sers. Er zijn tochten van 75 en 120-ki- lometer uitgezet. Die van 75 ki lometer gaat over Zuid- en Noord-Beveland. De lange rou te leidt door het Zuid-Beve- landse, Walcherse en Noord-Be- velandse landschap. Deelnemers voor beide tochten kunnen tussen 10.00 en 10.30 uur starten bij Eethuis Vierlin- den aan de Kattendijksedijk in Goes. Dat is tevens de finish. Omkleden kan bij Sportpunt Zeeland. zaterdag 4 augustus 2001 door Wout Bareman ANTWERPEN - De Liefkens hoektunnel bij Antwerpen moet tolvrij worden. En elders in Vlaanderen mogen geen nieuwe tolheffingen worden ingevoerd. Zo luidt één van de tweehon derd voorstellen in het Ontwerp Mobiliteitsplan Vlaanderen. Het ontwerpplan, opgesteld door de Vlaamse Administratie, vormt de basis voor het Mobili teitsplan dat de Vlaamse minis ter Stevaert van Mobiliteit ko mend najaar aanbiedt aan zijn regering en het parlement. Het plan moet ervoor zorgen dat de Vlaamse steden en dorpen ook na 2010 nog zonder al te veel problemen kunnen worden be reikt, dat de wooncentra niet worden bedolven onder het ver keer en dat de milieuvervuiling verder wordt teruggedrongen. Het tolvrij maken van de Lief kenshoektunnel - niet alleen een belangrijke schakel in de Grote Ring van Antwerpen, maar ook een vitale verbinding tussen met name Oost-Zeeuws- Vlaanderen en de rest van Ne derland - staat al langer ter dis cussie. Minister Stevaert sloot vorig jaar maart al een akkoord met de directie van de NV Tun nel Liefkenshoek, waarin werd afgesproken dat het verkeer een vrije doorgang zou krijgen in geval van een calamiteit op de Ring en dan vooral in de uiterst drukke Kennedytunnel, die da gelijks ruim 120.000 voertuigen verwerkt. Die verkeersdruk zorgt wekelijks voor ongevallen en lange files. Omleiding via de Liefkenshoektunnel zou die drukte kunnen verminderen. Het akkoord van maart 2000 kwam er niet zonder slag of stoot. In het contract dat de tun nelexploitant en de Vlaamse overheid meer dan tien jaar ge leden sloten, staat immers ex pliciet dat de tunnel onder geen beding tolvrij kan worden ge maakt. Stevaert heeft die ban inmiddels gebroken. Nu wil hij dus een stap verder gaan. Een woordvoerder van zijn kabinet donderdag: „Let wel, het gaat nog maar om ontwerpvoorstel len,. Maar het tolvrij maken van de tunnel wordt gezien als een serieuze optie voor het wegwer ken van een deel van de files op de Grote Ring." De verwachting is dat voor het eind van het jaar de knoop wordt doorgehakt. In hoeverre een tolvrije Lief kenshoektunnel straks invloed heeft op de exploitatie van de Westerscheldetunnel is ondui delijk. „Wij hebben daar nog niet zo'n kijk op. Je moet daar alle mogelijke prognoses en re kenmodellen op loslaten en dan nog vraag ik me af of we een dui delijk beeld krijgen van de toe komstige situatie en het rijge drag." Het Vlaamse ministerie van Openbare Werken gaat er van uit dat de twee tunnels el kaar niet bijten. „De Liefkens hoektunnel beschouwen wij als een schakel in het internationa le wegennetwerk, de Wester scheldetunnel als een regionale verbinding", zegt een woord voerster. informatief:&i veelzijdig. Verschillende sprekers waaronder tuinarchitect Rob Verlinden. midden in de woningmarkt Beveland Begin september start de verkoop van de eerste honderd woningen en kavels in Plan Ouverture. Ook voor andere plaatsen in het werk gebied van Rabobank Beveland worden de komende periode plan nen ontwikkeld. Wilt u meer weten over nieuwbouw en oplevering? Graag nodigen wij u uit in Hotel Goes op 28 augustus a.s.. Alle facetten, toegespitst op de koop van nieuwbouw komen deze avond aan bod. Ook de verkoop van uw oude woning, taxaties, de notariële akte en vanzelfsprekend uiteenlopende hypotheekvormen. Verschillende sprekers verlenen hun medewerking. Deelname van tuinarchitect Rob Verlinden onderstreept de veelzijdigheid. Als u nu of in de toekomst denkt aan nieuwbouw mag u deze avond niet missen. Een avond met vooral veel doelmatige infor matie, maar ook een aantal extraatjes voor iedere bezoeker. De toegang is kosteloos. Wel vragen we u, met het oog op de te verwachten grote toeloop en de organisatie, om vooraf uw komst even aan te melden met het aanmeldingsformulier of via e-mail: rabobeveland.hh@tref.nl. Rabobank Huis Hypotheekadvies, Livingstoneweg 13, 4462 GL Goes, 0113 239240 dinsdag 28 augustus, Hotel Goes, Anthony Fokkerstraat 100, Goe^^ Zaal open: 19.00 uur - Aanvang: 19.30 uur - Afsluiting: 22.00 uur 3 U kunt uw inschrijfbon in een envelop zonder postzegel versturen naar: Rabobank Bevel and. A nt woord nummer 33. 4460 VB Goes. Meer formulieren zijn te verkrijgen aan onze kantoorbalies. Andere Rabobank acties midden in de woningmarkt: Een meubelcheque, tuinset, en andere prijzen Op de informatieavond, dinsdag 28 augustus, dingen alle bezoekers mee naar prijzen met producten voor in en rond de woning. Mooi meegenomen. Gratis luchtfoto Plan Ouverture Alle bezoekers ontvangen een luchtfoto met daarop een deel van Goes,Ovcrzuid en het nieuwe gebied Ouverture. Een leuke herinnering als straks de bebouwing is afgerond. Rabobank Nieuwbouwpakket: Gratis opleveringskeuring t.w.v.f 418,- Als u nu al koopplannen hebt, kunt u reeds gebruikmaken van dit afgewogen pakket waarmee n de hypotheek en de verzekeringen régelt. De opléverings- keuring krijgt u dan gratis. Boek Jan des Bouvrie bij iedere hypotheekofferte Rond de hypotheekofferte loopt momen tcel een actie met Jan des Bouvrie. Bij ieder hypotheekadvicsgcsprek wordt dit interieurboek met de beste woonideeën cadeau gedaan. Ik kom graag naar de info avond in Hotel Goes Aantal personen: Naam: Adres: Postc/woonplaats: Telefoon: E-mail: mijn interesse gaat uit naar Plan Ouverture anders namelijk m/v leeftijd:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 48