De snelle genezing van Ferdi E. PZC Advocaat Milosevic Arrestatie onder het motto verkopen leugens niet geschoten is altijd mis Heijn slachtoffer van uitzonderlijk wreed misdrijf beticht tribunaal van Advocaat hoopt dat vrijgelaten moordenaar met rust wordt gelaten 2 augustus 1951 De enkelband waarmee hij een half jaar lang on der elektronisch toezicht stond, is vandaag afge gaan, Daarmee kwam voor Ferdi E. uit Lands meer een eind aan de straf die uiteindelijk dertien jaar en vier maanden duurde. Slechts drie jaar daarvan bevond hij zich in een TBS-kliniek. Een in terview met zijn advocaat Willem Anker, over de na sleep van een van de meest spraakmakende ontvoe ringszaken uit de Neder landse geschiedenis. door Jacob van der Meulen en Pauline van der Mije Een 'uitzonderlijk wreed' misdrijf, één van de 'be ruchtste moordenaars van na de oorlog', een 'ijskoude' en 'griezelige man'. De moord op Gerrit Jan Heijn uit Bloe- mendaal en de afpersing van diens familie wekten na de ontknoping in 1988 een golf van afschuw op. De dader Ferdi E. moest een geweten loos monster zijn, of tenmin ste zwaar gestoord, om men sen zo te laten lijden. Gerrit Jan Heij n bleek twaalf uur na zijn ontvoering al te zijn doodgeschoten, maar zijn familie werd tot het ui terste op de proef gesteld. Pas zeven maanden na de ont voering kregen zij duidelijk heid over diens lot. De in Landsmeer wonende Ferdi E. had niets tegen de familie Heijn. Dat Gerrit Jan, broer van Albert Heijn, zijn doelwit werd, was puur toeval. De toen 45-jarige E., ooit een veelbelovend inge nieur, was drie jaar eerder werkloos geraakt en leek maatschappelijk gezien vol komen uitgerangeerd. Dat was de trieste uitkomst van zijn avontuur met het project Nieuwe Banen Nijmegen, dat zich ten doel stelde werk te scheppen. Een conflict over financiën leidde tot een breuk met zijn partners. E. was diep gekrenkt. Na twee verloren rechtszaken besloot hij wraak te nemen, met grof geweld. Maar om een afrekening te organise ren had hij geld nodig. Veel geld. En dat had de familie Heijn. Zo luidt althans het motief dat Ferdisteeds heeft genoemd. Op 9 september 1987 stapte E. bij Heijn in de auto en reed met zijn geboeide gijzelaar naar de Veluwe.'s Avonds, in de bossen bij Renkum, schoot hij zijn gevangene plotseling door het achterhoofd. Hij had vooraf eert diepe kuil ge graven in het bos, waar hij als kind vaak had rondge dwaald. Nadat hij Heijns bril had gepakt en diens pink had afgesneden, begroef hij hem. E. eiste 8,4 miljoen in contan ten en duizend kostbare dia manten. Later verhoogde hij het losgeld en maakte zoge naamd ook Gerrit Jans leven moeilijker: de familie kreeg diens bril toegestuurd, zodat hij niet meer zou kunnen le zen. Toen dat niet hielp, volg de het luguberste moment van de hele ontvoering: de af gesneden pink kwam met de post. 'Voorlopig kan hij geen piano spelen, maar de wond geneest goed', stond in de be geleidende brief. Geen levensteken Hoewel het gevraagde le vensteken van Gerrit Jan uit bleef, werd toch een afspraak gemaakt over het losgeld. Een Ahold-medewerker met de codenaam Rosa zou het vervoeren. Hij moest op 12 november in het Amster damse Okura hotel op een te lefoontje met instructies wachten. Het ging mis. E. belde te laat. Hij meldde zich pas twaalf dagen later weer. Rosa moest een deel van het losgeld onder een eik langs de snelweg Utrecht-Arnhem achterlaten. Aldus geschied de. Een bij de eik achtergela ten briefje aan een klinker stuurde de koerier verder naar een AH-filiaal in Arn hem, waar nadere telefoni sche instructies zouden vol gen. Deze keer kwam de chauffeur echter te laat om dat de winkel op slot was. Toen de sleutel kwam, had E. al vier keer tevergeefs ge beld. Het losgeld onder de eik had hij inmiddels wegge haald. Het was uiteindelijk E. zélf die de politie op het juiste spoor zette door de gemerkte bankbiljetten van het losgeld uit te geven aan dagelijkse boodschappen. Hij kreeg in december 1988 twintig jaar gevangenisstraf en TBS op gelegd. Daarvan heeft hij dertien jaar uitgezeten. GPD donderdag 2 augustus 2001 door Jacob van der Meulen en Pauline van der Mije Het laatste jaar van zijn straf bevond Ferdi E. zich al meer buiten de muren van een inrichting dan daarbinnen. Zo verbleef hij enige maanden in de open gevangenis in Hoorn waar hij overdag werkte en in de weekenden thuis was. De laat ste zes maanden stond hij thuis onder elektronisch toezicht. Op hetzelfde adres waar een grote politiemacht de ingenieur, zijn vrouw, twee kinderen en twee logees in de vroege ochtend van 6 april 1988 van het bed lichtte. In 1989 vond Willem Anker op zijn bureau in Leeuwarden een briefje met het verzoek E. te bel len. Hij kon er uit opmaken dat het om een levensdelict handel de waarbij ook TBS was opge legd. En dat is nu precies het soort zaken waar hij en zijn tweelingbroer Hans Anker in zijn gespecialiseerd. In de kas ten van de advocaten bevinden zich bijvoorbeeld het dossier van de inmiddels overleden meervoudige moordenaar Hans van Zon, de pleitnota's voor de twee vei'dachten in de zaak Meindert Tjoelker, het vonnis van de dader van de dubbele moord in Anjum en de corres pondentie met de schrijver- kunstenaar Klinkhamer die zijn wouw dood sloeg en in de tuin begroef. Na zijn arrestatie kreeg Ferdi E. de Haarlemse advocaat C.M. Sanders toegewezen omdat die op dat moment piketdienst had. Sanders bleef zijn raadsman totdat E. in hoger beroep door het Amsterdamse gerechtshof werd veroordeeld tot twintig jaar cel en TBS. Anker: Enige weken daarna heeft Ferdi mij gebeld of ik hem wilde bijstaan in de dan volgende fase. Met an dere woox-den: Ik heb 20 jaar en TBS. Wat kunt U voor mij bete kenen? Belangstelling Natuurlijk volgde ik net als elke Nederlander tot dat moment de zaak al. Door het delict zelf, de persoon van het slachtoffer en de lange periode van zeven maanden waarin het slachtoffer niet werd gevonden, had het ook op mij als burger een grote im pact en als advocaat volgde ik het met professionele belang stelling. Ik heb in mijn praktijk met veel TBS-zaken te maken." Het eerste contact met zijn cli ënt had Willem Anker in de Scheveningse gevangenis. ,,Dan moet je even afwachten of het klikt tussen raadsman en cliënt. Zowel op het persoonlij ke vlak als qua strategie, want anders kun je niet verder. Het was geen politiex-echter-zaak die na twee maanden uit de kast verdwijnt. Dat beseften we bei den, dus hadden we in het begin intensieve en langdurige ge- sprekken. Toen wij goed op één lijn bleken te zitten, hebben wij in een vroeg stadium een plan van aanpak voor die 20 jaar en TBS ontwikkeld. We hebben veel tijd besteed aan het uitstip pelen van een traject waardoor hij uiteindelijk weer goed voor- bereid zou terugkeren in de sa menleving. Het belangrijkste was de straf zo kort mogelijk te laten duren zodat Ferdi zo snel mogelijk naar de TBS-kliniek kon. Dat is geslaagd." Rapporten Al na 7,5 jaar detentie werd de ingenieur overgebracht naar de Van Mesdagkliniek in Groxiin- gen. Dat gebeurde nadat ge dragsdeskundigen, onder wie oud-geneesheer/directeur Ren- gelink van de Van Mesdag, in opdracht van Anker verschil lende rapporten hadden opge steld. Daaruit bleek dat een ver snelde plaatsing in een kliniek wenselijk en noodzakelijk was. De toenmalige minister van Justitie Sorgdrager beoordeel de het verzoek tot versnelde plaatsing tegen de achtergrond van het rapport dat professor Beyaert van het Pieter Baan Centrum kort voor het proces tegen E. had opgesteld. Daaruit bleek dat de behandeling van de dader vele jaren zou duren. Er werd zelfs gesproken over een TBS-periode van zes jaar. Bey aert diagnostiseerde een ernstig en chronisch depersonalisatie syndroom met gevaar voor reci dive. Anker: „Sorgdrager heeft toen een rekensommetje gemaakt. E. had al zeven jaar cel gehad. In het kader van de Vervroegde In- vrijheidsstelling (VI) bedroeg de uiteindelijke straf 13 jaar en vier maanden. Tijdens de TBS- periode zou de straf tegelijker tijd meelopen, zodat het einde van de behandeling naar ver wachting zou samenvallen met de datum van VI op 2 augustus 2001." Witte jassen „Vele deskundigen en ook ik zijn er van uit gegaan dat de tbs lang zou duren maar het duurde maar drie jaar. Toen oordeelden witte jassen dat er geen recidi vegevaar meer was. Misschien heeft het Pieter Baan Centrum de behandelingsduur destijds niet goed ingeschat. Drie jaar TBS is extreem kort. Daardoor kreeg je de unieke situatie dat hij uitbehandeld was maar te rug moest naar een gevangenis. Bij mijn weten is dat nog nooit eerder inNederland gebeurd." De afgelopen jaren hebben Wil lem Anker en E. veel gesproken over diens vrijlating. Ook met de echtgenote van Eonderhield Anker regelmatig contact. Een belangrijk thema in die ge sprekken was hoe invulling te geven aan de periode na de be ëindiging van de straf. Ferdi E. heeft daarbij besloten volstrekt niet naar buiten te willen tre den „Ik ben van mening dat ik de slachtoffers de minst slechte dienst bewijs door uw verzoek niet te honoreren", zo schxijft hij. Het feit dat E. voor de luwte heeft gekozen, vindt Anker niet onverstandig. „Soms adviseren wij een cliënt zelf een medium te kiezen en naar buiten te treden, opdat het daarna stiller wordt. Maar het naar buiten treden of te zwijgen blijft een lastig vraagstuk. Alleen de betrokke ne zelf kan dat beantwoorden. Ik hoop van ganser harte dat hij nu geen veroordeelde meer is en dat men hem met rust zal laten. GPD Advocaat Willem Anker had de afgelopen jaren intensief contact met Ferdi E„ die vandaag wordt vrijgelaten. foto GPD Kerkorgel De hervormde gemeente van Wemeldinge probeert een ma nier te vinden om toch een or gel in de kerk te bouwen. Een testament uit 1787 bepaalde dat de gemeente een flink le gaat zou krijgen, op voorwaar de dat in de kerk geen orgel Een arrestatieteam in actie. Hoewel er twijfels waren of zij de juiste daders achtex-volgden, traden de le den van het arrestatieteam hard op in Goes op 16 oktober 1997. foto Phil Nijhuis/GPD door Marjolijn de Cocq Er dreigt een onverkwikke lijk welles-en-nietes spelle tje rondom de persoon van Slobodan Milosevic. De Ameri kaanse oud-minister van Justi tie en advocaat Ramsey Clark, die Milosevic de afgelopen da gen sprak, stelt dat het Joego- slavië-Tribunaal leugens ver koopt. Clark stelt tevens dat het tribu naal de 'fundamentele mensen rechten' schendt van de de oud president van Sex*vië en Joego slavië. Het tribunaal noemt Clarks beweringen 'bezijden de waarheid'. Clark, verklaard tegenstander van de Navo-bombardementen op Servië en pleitbezorger van verdrukten der aarde als Sad dam Hoessein en Moammar Khadaffi, zegt dat het tribunaal 'systematisch' weigert de advo caten van Milosevic' keuze toe te laten tot de gevangenis. Zelf heeft Clark een 'bepi-oeving' van 27 dagen moeten doorstaan om tot het tribunaal-bolwerk door te dringen. Een 'spoed-mo- tie' aan de rechters inMilosevic- zaak werd door de griffie van het tribunaal dagenlang achter gehouden. Maar het tribunaal zegt dat juist de hand over het hart is gestre ken voor het bezoek van Clark. Volgens de regels van het tribu naal mag alleen een gevolmach tigd advocaat een verdachte on der vier ogen spx*eken. En volmachten, Milosevic zei dat bij zijn voorgeleiding op 3 juli, wenst de oud-px-esident niet uit te delen omdat hij geen advoca ten hoeft voor een tribunaal dat hij toch als 'illegaal' beschouwt. Omdat Milosevic inmiddels het eerste bewijsmateriaal heeft ge kregen dat de aanklagers in zijn proces willen gebruiken, vond het tribunaal het beter als hij nu wel een advocaat kon consulte ren 'in een besloten setting'. An dere verzoeken van advocaten worden 'op hun merites' beoor deeld. Ongebruikelijk Het tribunaal hoopte stiekem dat Clark, vice-voorzitter van het gezelschap dat zich luid keels profileert als 'Internatio naal Comité voor de verdedi ging van Slobodan Milosevic', de verdachte ertoe zou overha len iemand te volmachtigen. „De omstandigheden zijn onge- bi-uikelijk", aldus woordvoer der Jim Landale van het tribu naal. „Milosevic heeft tot nu toe geweigerd een advocaat aan te stellen. Natuurlijk willen wij liever dat hij een advocaat be noemt, of een team van advoca ten,om een grondige en robuus te verdediging op te bouwen." Maar volgens Clark is dat wel het laatste wat de montere, ont spannen en alerte gevangene van plan is. Milosevic heeft geen 'spreekbuis' nodig, alleen een team van advocaten-assisten ten die het veldwerk verrichten dat voor de oud-president in de cel onmogelijk is. Volgens Clark bevindt Milose vic zich in een volslagen isole ment. Hij wordt apart gehouden van andere gevangenen en ont vangt 'geen bezoek'. Alleen zijn vrouw Mira Markovic mocht hem spreken onder 'pijnlijke' en 'wrede' omstandiglieden. „Ze kreeg te horen dat ze niet met de pers mocht prate" Zelfverkozen Volgens het tribunaal is Milose vic' isolement echter zelfverko zen. Inderdaad wordt hij op ver zoek van hoofdaanklager Carla del Ponte doelbewust afgezon derd van een aantal Bosnisch- Servische gevangenen. Maar vorige week zijn de detentie- vooi"waarden versoepeld en mag hij naast Kroaten en mos lims ook andere Sexviërs zien. Het is Milosevic zelf die dat na drukkelijk heeft geweigerd. Milosevic kan gebruik maken van de gevangenistelefoon. En naast zijn vi'ouw Mira heeft Milosevic ook bezoek gehad van de Canadese advocaat en Comi té-lid Christopher Black en twee Servische raadslieden, zij het niet onder vier ogen. Volgens Clark, die Milosevic van advies wil dienen zodra die daarom verzoekt, zal de oud- px-esident als eerste zet te zijner verdediging zijn 'onrechtmati ge' arrestatie en de 'onrechtma tigheid' van het Joegoslavië- Tribunaal aanvechten. Daarna zal Milosevic, beschuldigd van etnische zuiveringen tijdens de Opei'atie Hoefijzer tegen de Al banezen in Kosovo in 1999, aan tonen dat hij geen enkele mis daad heeft begaan. „Alles wat hij deed, en dat zal hij bewijzen, was om de soeve reiniteit van zijn land te be schermen", aldus Clark. „Zege ven hem de schuld van het uiteenvallen van Joegoslavië. Terwijl hij juist probeerde dat te voorkomen." GPD door Peter Elberse Op 16 oktober 1997 slaat voor de 33-jarige Bulgaar Kras- simir Borissov Savov in Zeeland het noodlot toe. In de loop van die dag wordt hij samen met zijn vriend Minev zonder het zelf te weten aangemerkt als vuurwa pengevaarlijke crimineel en on der observatie genomen door de politie. Die middag krijgt hij de schrik van zijn leven: nadat Minev en hij een vestiging van de Rabo bank in Goes hebben betreden om geld te wisselen, worden ze besprongen door een groep mannen, die hen met geweld te gen de grond werken. De man nen roepen dat ze van de politie zijn - het is een airestatieteam, overwegend in burger gekleed, uit de politieregio Rotterdam- Rijnmond. „Ik geloofde dat niet", verklaart Minev later op het politiebux-eau, juist door die bux-gerkleding. „Ik dacht dat zij mij wilden beroven." Het heeft er alle schijn van dat autohan delaar Savov hetzelfde dacht: hij verzet zich hevig en blijft dit doen tot hijaan het eind van het transport naar het politiebu reau, buiten bewustzijn raakt. Het arrestatieteam (AT) is inge schakeld door het Openbaar Ministerie in Middelburg. Eer der die dag hebben twee gewa pende mannen samen met een vluchtautochauffeur in West- dorpein Zeeuws-Vlaanderen een bank ovexvallen. Personeel van de veerdienst Breskens- Vlissingen zet de politie op het spoor van twee mannen, die in een qua kleur vergelijkbare au to i*ijden, waarvan het kenteken gedeeltelijk is afgeplakt. Over leg tussen politie en OM leidt tot het besluit een AT in te zetten. Wat de politie spijtig genoeg niet weet, is dat de twee net een uitgebreide controle door de marechaussee - niet op de hoog te van de bankovei*val - achter de rug hebben. Met Minev en Savov is niets aan de hand, het kenteken is afgeplakt met een geldig exportkenteken, beiden verblijven legaal in Nederland. De marechaussee wijst hen de kortste weg naar Goes. Twijfel Tijdens de observatie in Bres- kens, waar Minev en Savov op de veerboot wachten, slaat bij de politie de twijfel toe of ze wel de juiste vei'dachten op het oog hebben. Ze voldoen niet of nau welijks aan het signalement en ze gedragen zich alleiminst als vluchtende bankrovers. Boven dien ontbreekt de dei-de man. Onder het mom ,niet geschoten is altijd mis, zo blijkt uit het rijksrecherchedossier, wordt besloten de arrestatie door te zetten. Savov ovei'lijdt in de nacht na zijn arrestatie in een ziekenhuis in Goes. Nadat hij is overmeesterd, wordt hij in buikligging op de achterbank van een auto gelegd, geblind doekt en geboeid aan lianden en benen. Een AT'er gaat half bo venop hem zitten, want Savov is ook in die benarde positie nau welijks in bedwang te houden. Hij schreeuwt en vecht. Later tijdens het rijksrecherche-on derzoek verklaart een van de AT'ers dat hij slechts één keer eerder heeft meegemaakt dat ie mand zich zo hevig verzette. „Die arrestant veronderstelde vermooi'd te worden en verkeer de in doodsnood. Savov heeft een vergelijkbaar gedrag ver toond." De sectie geeft geen definitief uitsluitsel over de doodsoor zaak. Savov heeft zes gebroken ribben. De Nederlandse advo caat van de weduwe-Savov, G.P Hamer, meent dat die frac- turen zijn ontstaan door het po- litiegeweld dat op Savov is uit geoefend. Een van de AT'ers heeft hem op zeker moment met kracht tegen de boi-st geschopt, om het verzet te breken en uit „ergernis", zo geeft de betrok ken AT'er toe tegenover de rijksrecherche. Een door Hamer ingeschakelde arts sluit uit dat de gebroken ribben het gevolg zijn van de hai-tmassage die een AT'er op Savov heeft toegepast nadat deze het bewustzijn had verloren. Sectie De patholoog-anatoom die de sectie verricht, komt tot de slot som dat Savov is overleden aan een hartritmestoornis, het ge volg van een aantal factoren: een ziekelijke afwijking aan de hartspier, de doorgemaakte emoties (de vermoedelijke doodsnood) en mogelijk zuur stoftekort door de houding (buikligging) waarin Savov naar het politiebureau wei-d af gevoerd. Overigens was dat een rit van een paar minuten. Buik ligging kan bij dikke mensen - tot welke categorie Savov be hoorde - tot zogeheten hou- dingsvex-stikking leiden. Een AT'er wist dat, maar dacht er niet aan. Het rijksrecherche-onderzoek levert naar de mening van de toenmalige hoofdofficier geen grond voor strafvervolging van de betrokken AT'ers op. Op de dag van de arrestatie stelt de po litie vast dat Minev en Savov niets met de bankovex-val te ma ken hebben - de werkelijke ovexwallers blijven alsnog on vindbaar. Informatie Na verloop van tijd wordt het stoffelijk overschot van Savov naar Bulgarije overgevlogen, waar zijn vrouw en twee kinde ren hem mogen begraven. De Nederlandse staat onderneemt niets ten aanzien van de familie. De weduwe Savov moet zich in bochten wringen bij de Neder landse ambassade om informa tie over de fatale lotsgeschiede- nis van haar man te krijgen. Zij neemt een advocaat in de arm, die tevergeefse pogingen doet om Nederland te laten meewei-- ken aan een contra-onderzoek naar de exacte oorzaak van de tragische dood van Savov. In Bulgarije blijkt bovendien dat het lijk van Savov zonder hart is teruggestuurd. Nu de sectie heeft uitgewezen dat Sa vov aan een hartritmestoornis is overleden, is juist dat orgaan van cruciaal belang, zeker om dat de sectie in Nederland geen eenduidig uitsluitsel geeft over het ontstaan van die stoornis. Voor advocaat Hamer is het ver dwijnen van het hart niets meer en niets minder dan het verdon- kei'emanen van bewijsmateri aal. ANP werd gebouwd. Het legaat is destijds aangenomen en dus zit de kerk nog steeds zonder orgel. Diverse manieren om onder de bepaling uit te ko men, zijn op niets uitgelopen. De gemeente overweegt nu een geheel nieuwe kerk te bouwen. Koeien Een boerin uit Nieuw- en Sint Joosland moet op bevel van de rechtbank in Middelburg zes koeien laten afmaken, die zijn besmet met runder-tbc. De vrouw weigerde tot nu toe de dieren te laten afmaken, zo lang de ziekte zich nog niet heeft geopenbaard. Ze toch laten doden, zou volgens de boei'in een daad van onge hoorzaamheid zijn tegen het Opperwezen dat haar de die ren voor haar levensonder houd schonk. De Gezond heidsdienst voor Dieren wil de koeien afmaken om te voorko men dat runder-tbc zich over Walcheren verspreidt. Aanvaring In de haven van Breskens is een vissersboot tegen een mo torschip gevaren. Beide sche pen liepen schade op. Uitgever: J C Boersema Hoofdredactie: A. L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax (0118)470102 E-mail redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118) 484000 Fax. (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)273000 Fax (0113)273030 E-mail. redgoes@pzc.nl Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel (0115)686000 Fax. (0115)610724 E-mail- redtern@pzc nl Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel (0114)373839 Fax (0114)373840 E-mail: redhulst@pzc nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel (0111)454647 Fax (0111)454657 E-mail. redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee, Goes en Hulst: 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen. van 8.00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener NV Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 of maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 13.30 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur Tel. (0118)484000. Fax (0118)470100. Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 1,65 0,75) per maand, 39,45 17,90 per kwartaal: 107,50 48,78 per jaar. ƒ409,50 185,82 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail. abo@pzc nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het eindè van de betaalperiode. Losse nummers per stuk maandag t/m vrijdag 2,00/ €0,91 zaterdag: 3,00/1,36 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35 93 00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdeling. Tel: 0118-484321 laden-lossen toegestaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 2