PZC Veere arena voor paardenstrijd Jeugdorkest Panta Rei van klassiek tot hardrock woensdag 1 augustus 2001 Kunst in de openlucht is zondag het thema van de maandelijkse kunst- en cul tuurroute in Middelburg. Wat past daar beter bij dan een concert onder het lommer van het Abdijplein. Het is dan ook een lot uit de loterij dat het jeugdorkest Panta Rei uit Leu ven toevallig in de beurt is en bereid is om deze dag extra kleur te geven. „Een bof", beaamt Lia Hector van Galerie T en betrokken bij de organisatie van het culture le evenement dat sinds een paar jaar elke eerste zondag van de maand Middelburg in een ander daglicht plaatst. Het toeval wil dat het Vlaamse jeugdorkest de komende dagen in Burgh-Haamstede verblijft voor een muzikaal oefenkamp en dat de veertig jeugdige mu zikanten er wel oren naar had den om het musiceren in de vrije natuur af te wisselen met een concert onder de bomen van het plein. Overigens heeft het orkest al wel de nodige er varing met het optreden in de openlucht. Een bof ook dat de leiding van het orkest dit verenigen van het nuttige met het aangename niet wilde vertalen in geldelijk gewin, maar volstond met een onkostenvergoeding: dus dui zend in plaats van de gebrui kelijke tienduizend gulden. Daar de provincie dat bedrag wel wilde sponsoren, kan het concert gratis worden bijge woond. Jeugdorkest Panta Rei kiest de stukken niet zomaar. De wer ken die worden uitgevoerd kleuren de concerten, de repe tities, de sfeer en het doel van de jeugdharmonie. Een mu- ziekcommissie - dus niet de di rigent alleen - doet een keuze, waarna ook de andere muzi kanten de gelegenheid krijgen hun mening te uiten. De wer ken die uiteindelijk uitgevoerd worden, geven zodoende een 'eigenheid' aan de vereniging. Niet alleen het publiek, maar de muzikanten moeten even eens tevreden zijn. Het repertoire van Panta Rei, dat ook het HaFaBra-genre wil promoten, is dan ook zeer breed. Naast klassieke symfo nische werken worden klassie- De muzikanten van het jeugdorkest Panta Rei zijn vertrouwd met het spelen in de openlucht. ke composities voor harmonie uitgevoerd, terwijl ook film muziek en musicalmelodieën met gedrevenheid worden ge speeld. Evenmin schuwt men pop en rock (Marco Borsato), jazz en blues (Frank Sinatra) of disco (Abba). Zeis extremen als hardrock (Deep Puple) staan op het programma. Het koffieconcert op het Ab dijplein begint zondag om 13.00 uur, direct na de opening van de kunstroute door Jan Kiewiet. Tussen 14.00 en 17.00 uur zijn er spontane optredens door leden van het orkest in kleine samenstellingen. Ter ge legenheid van het concert is Restaurant de Abdij geopend. - v Deelnemers aan het paardenevenement vorig jaar. foto Lex de Meester De stad Veere staat 3 en 4 augustus in het teken van de Power Horse competition. Deelnemers uit Duitsland, België en Nederland strijden met hun trekpaarden om een hogere plaats in het klassement. Enkel-, dubbel- en vier spannen rijden, verspreid over de twee dagen, dressuur, hin- dernisbanen en lange afstanden. Dit jaar doen er 34 deelne mers mee. Dat zijn er der tien meer dan vorig jaar. Vol gens coördinator Andrie de Buck is het grotere aantal deel nemers te danken aan de nieuwe opzet van het evenement. „Vo rig jaar kwam het voor dat som mige deelnemers op drie plaat sen tegelijk moesten rijden. De dagen werden eigenlijk afgeraf feld. Nu is er meer tijd tussen de onderdelen, zodat iedereen het rustiger aan kan doen." Het accent van de eerste dag lag vorig jaar vooral op de competi tie. De tweede dag was de echte publieksdag. Dit jaar is het amusementsgehalte meer ver spreid over de twee dagen. De Buck verwacht dan ook meer toeschouwers dan in voorgaan de jaren. „Het hangt een beetje van het weer af, maar ik schat dat er toch zo'n vijftien- a twin tigduizend mensen komen kij ken." Op 3 augustus begint de dag om 9.00 uur met dressuur op het Bastion en Singeltje. Om 12.30 uur starten de afstandsritten over negen en twaalf kilometer voor rijtuigen. Later in de middag wordt de hindernisbaan gereden en als afsluiting is er 's avonds vanaf 20 uur een dis co in de consumptietent op het parkeerterrein bij het Bas tion. Zaterdag begint met de vaar- digheidsproef en de trekpaard- proeven. Later op de dag is er een presentatie van authentieke rijtuigen. Op beide dagen staat er voor de kinderen een spring kussen en geeft het Grand National Team van het Shet- landponystamboek enkele shows. Tijdens het evenement is Veere afgesloten voor verkeer. Vanaf Sandenburgh worden bezoe kers met twee paardentrams gratis naar het evenementen terrein vervoerd. Ramses Gabriëlse 1t/m 7 augustus WOENSDAG Circus van Moskou Het Staatscircus van Moskou staat in Domburg. Op het programma staan onder meer clowns, acrobaten, een voetantipodiste, Bengaalse tijgers, huiskatten en trapeze. Roosjesweg, Domburg, 16.30 en 20.00 uur Circus Bongo Circus Bongo houdt de jaarlijkse campingtournee. Er wordt een voorstelling gebracht met humor en nostalgie. Camping Groede, Groede, 19.00 uur Zomeravondconcert De traditionele Zomeravondconcerten worden voortgezet. Met een optreden van fluitist Leendert de Jonge. Dorpskerk, Oostkapelle, 20.00 uur Rodina Het Russische folklore-ensemble Rodina uit Voronezh geeft voorstellingen in Nederland. De eerste volledige voorstelling is in Renesse, waar toeristen kunnen kennismaken met muziek, zang en dans uit Rusland, be geleid door een orkest onder leiding van Tatiana Tchetverikova. Podium Kerkring, Renesse, 20.00 uur Wiener Bonbons Het salonensemble Wiener Bonbons vervolgt de reeks Zomer avondconcerten aan Zee. Het ensemble, bestaande uit Wim Brabants (dwarsfluit), Nele Corneille (viool), Pieter Schuermans (contrabas) en Luk Torre- mans (fagot), speelt werken van onder anderen Strauss, Schu bert, Brahms, Chopin, Lehar, Robert Stolz en Scott Joplin. Hervormde Kerk, Groede, 20.00 uur Barokconcert In de Catharinakerk is een barokconcert te beluisteren. Medewerkenden zijn de sopraan Nel van den Broeke, Christobal Urruzia (barokviool), Emily Robinson (cello) en Jos Vogel (clave- cimbel). Werk van Buctehude, Vivaldi, J. S. Bach en G. F. Handel. Catharinakerk, Zoutelande, 20.30 uur DONDERDAG Middagpauzeconcert Tot eind augustus elke week een middagpauzeconcert. De vijfde van deze reeks concerten op het historische De Rijcke- re-orgel komt op naam van Henriëtte de Vries uit Zuid-Afrika. Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Mini-concert Mini-concert in het kader van het Lange-Janproject. Deze keer komt dat voor rekening van Willie Feijtel en Henk de Buck (zang) en Marian Beinema (piano). Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Circus van Moskou Het Staatscircus van Moskou staat in Domburg. Zie woensdag. Roosjesweg, Domburg, 16.30 en 20.00 uur Continentals Openluchtconcert gospelformatie The Continentals. De tournee die de groep door Europa maakt, heeft als thema The Grace Odyssey. De groep bestaat uit dertig zangers, zangeressen, muzikanten en technici in de leeftijdscategorie van 16 tot en met 30 jaar. In de pauze: Sound of Hope uit Oost-Souburg. Markt, Westkapelle, 19.00 uur Circus Bongo Circus Bongo houdt de jaarlijkse campingtournee. Zie woensdag. Napoleonhoeve, Breskens, 19.00 uur Live jazz Live jazzmuziek geeft extra kleur aan Dishoek. The Dixie Five One treedt op bij amuzementshal Funtastic en eetcafé Jordi's Beachclub. Funtastic/Jordi's Beachclub, Dishoek, 19.30 uur VRIJDAG Jikke Troost Jikke Troost-Offringa geeft een concert op het Oberlinger-orgel. De organiste uit Burgh-Haamstede verzorgt het inloopconcert. Jacobuskerk, Renesse, 11.00 uur Middagpauze Wekelijks wordt in de St. Jacobskerk een middagpauzeorgel concert gegeven. Tijdens het een half uur durende recital speelt Ingeborg Vugs uit Oisterwijk werken van Kellner, Krebs, Böhm, J. S. Bach, Men delssohn en Bram Beekman. St. Jacobskerk, Vlissingen, 12.00 uur Circus van Moskou Het Staatscircus van Moskou staat in Domburg. Zie woensdag. Roosjesweg, Domburg, 16.30 uur Boschhoek Café-bar Böschhoek wordt gedurende de zomer wekelijks opge luisterd door live muziek. Deze vrijdag is de New Orleans Red Beans aan de beurt. Café-bar Boschhoek, Oostkapelle, 19.30 uur Mark Foggo De ska-formatie Mark Foggo's Skasters geeft een concert. Mark Foggo en zijn band, die al zeven cd's op hun naam hebben staan, vertonen overeenkomsten met de Engelse band Madness. Het optreden dient ter ondersteuning van de nieuwe vereniging Rockin' Wasschappul. Markt, Westkapelle, 21.00 uur Party Discotheek Nighttrain heeft een Party. It's the mix, speed garage - 2-step - R&B. Nighttrain, Middelburg, 23.00 uur ZATERDAG Toeristenconcert In augustus wordt een aantal toeristenconcerten gegeven. Deze zaterdag bestaat het inloopconcert uit duetten door de so pranen Gertruud en Lonne Smit, begeleid door Jos Vogel (orgel en piano). St. Jacobskerk, Vlissingen, 13.00 uur Carillon Gedurende de zomermaanden wordt het carillon ook op zater dagavond bespeeld. Deze zaterdag gebeurt dat door Jan van der Zwart, stadsbeiaar- dier van Maassluis en Zwijndrecht. Stadhuistoren, Veere, 19.00 uur Circus Bongo Circus Bongo houdt de jaarlijkse campingtournee. Zie woensdag. De Brem, Renesse, 19.00 uur Mattias Wager Mattias Wager geeft een concert op het Batz-Witte-orgel. Deze Zweedse organist (Stockholm, 1967) speelt werken van on der anderen Frescobaldl, Bach en Mozart. Daarnaast zijn er ook improvisaties te beluisteren. Hervormde kerk, Kapelle, 20.00 uur Summer vibes In discotheek Nighttrain is het tijd voor Summer vibes. Dit betekent een mix van house en top 40 Nighttrain, Middelburg, 22.00 uur Folklore ensemble Rodina Russisch gezelschap treedt op in Zeeland, vandaag in Renesse, maandag in Kamperland. Jurassic Park 3 De film is te zien in Vlissingen, Hulst en Bergen op Zoom. Staatscircus Het Staatscircus van Moskou toont onder meer dressuur met tijgers. Woensdag, donderdag en vrijdag in Domburg. ■I Ujia, Godelieve de Schepper De kunstenares uit Knokke-Heist exposeert schilderijen. Vanaf vrijdag in het voormalige stadhuis in St. Anna ter Muiden. Ab Weegenaar Organist uit Kampen geeft concert. Dinsdag in de Oostkerk in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 9