Ikonnikov uit vorm in oogsttijd PZC Spetterende remise Piket en Van Wely Blackman onderuit in marathonpartij Bert de Ruyscher overschat zichzelf Maas is favoriet Open ZK z 19 Rus kan hoofdprijs in HZ-schaaktoernooi goed gebruiken Drie treffers John Schot voor PSV Al Terneuzen start met ruime zege op Steen: 7-1 uitslagen agenda woensdag 1 augustus 2001 Vyacheslav Ikonnikov (rechts) verloor gisteravond van zijn landgenoot Epishin. foto Lex de Meester door Koen de Vries VLISSINGEN - Ze komen van heinde en verre, de deelnemers van het HZ-toernooi. In de aula van de Vlissingse Hogeschool zijn deze weck schakers uit Spanje, Oezbekistan, Israël, Rusland, Georgië en andere lan den achter verre horizonten op zoek naar geluk op het bord met de 64 velden. Voor de ene deelnemer is winnen leuk, voor de ander belangrijk. De Rus Vyacheslav Ikonnikov (35) zou het "bijvoorbeeld heel erg fijn vinden om de hoofdprijs in ontvangst te nemen. De full- prof uit Perm kan de enveloppe met inhoud ontzettend goed ge bruiken. Ikonnikov is een van degenen HANSWEERT - John Schot was gisteravond op schot voor PSV Al. De jeugdinternational, ge boren in Tholen, scoorde drie maal voor zijn club in het met 6- 1 gewonnen duel met een Rei- merswaals elftal onder 21 jaar. De A-jeugd van PSV is deze week van maandag tot zaterdag op trainingskamp in Zeeland. Gisteravond werd in Hansweert de eerste van drie oefenwed strijden gespeeld. Vanavond volgt een duel met tweedeklas ser Dauwendaele en vrijdag sluit de jeugdploeg af met een wedstrijd tegen Lewedorpse Boys. Terug op Zeeuwse grond was John Schot in Hansweert de ge vierde man. Hij maakte het der de. vijfde en zesde doelpunt van de Eindhovense ploeg. De overi ge doelpunten kwamen van Rob Lubse, Koen Garritsen en Kevin Fillee. Bij 4-0 redde Jordan van Langevelde de eer voor het Rei- merswaals elftal onder 21 jaar, waarin spelers van Yerseke, Kruiningen, Krabbendijke, Ril land en Hansweertse Boys wa ren opgenomen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Na Donovan is ook broer Dylan Blackman in de eerste ronde van het Terneuzen- se Vliegende Hollander-toer nooi uitgeschakeld in de B-ca tegorie. In een zinderende en hoogstaande partij dolf de spe ler uit Slijkplaat na ruim twee ënhalf uur tennis het onderspit tegen Middelburger Thijs Slag boom. Beide tennissers trakteerden het publiek op een aantrekke- lijk schouwspel. Aanvankelijk leek het er op dat Slagbloom korte metten zou maken met de flegmatieke Blackman. De Wal- cherse tennisser won de eerste set immers met 6-1De Zeeuws- Vlaming kwam echter terug in de tweede set, waarin vrijwel ie der punt met lange rally's werd bevochten. Na de 6-2-setwinst TERNEUZEN - Hoofdklasser Terneuzen werkte gisteravond de eerste oefenwedstrijd in voorbereiding op het nieuwe seizoen af. Op het eigen sport park De Vliegende Hollander bleek de ploeg veel te sterk voor zondag-vierdeklasser Steen: 7-1. Assistent-trainer Rolf Mobach, die de honneurs waarneemt voor de nog afwezige Paul Te- lussa, kon tegen Steen niet be schikken over drie spelers. De geblesseerden Roel Alberti en Michel de Vries bleven aan de kant. Geert de Poorter is nog op vakantie. De vier nieuwelingen Ronald van Sliedregt, Geert Bosschaart, Renato Dijkstra en Dominique Verlinde waren wel van de partij. Dijkstra en Ver- linde waren de uitblinkers aan Terneuzen-zijde. Terneuzen kwam na twintig mi nuten op voorsprong door een treffer van Mike But en net voor de rust bepaalden Renato Dijk stra en Danny Magito de rust stand op 3-0 Direct na rust scoorde Steen via Pascal Lensen tegen, maar daarna nam Ter neuzen het heft weer in handen. Leo Kayser zorgde voor 4-1Mi ke But nam de vijfde en zesde Temeuzense treffer voor zijn re kening. Het slotakkoord was voor Matty Buijse, die vijf mi nuten voor tijd de eindstand op 7-1 bepaalde. die middels een goede prestatie in Vlissingen probeert in zijn dagelijkse onderhoud te voor zien. De grootmeester koos acht jaar geleden voor een prof be staan omdat in zijn land met schaken meer te verdienen viel dan in andere beroepen. Deson danks moet hij ieder roebeltje omdraaien om rond te komen. Alleen voor de echte topscha- kers - zoals de in Vlissingen aan- wezigen Loek van Wely, Jeroen Piket enRustam Kasimdzhanov - is er brood met dik beleg te ha len. Failliet In de loop der jaren is het voor schakers als Ikonnikov alleen maar moeilijker geworden om het hoofd boven water te hou den. „In 1998 ging het in Rus land economisch een stuk slechter. Veel sponsoren van schaaktoernooien gingen fail liet. Sindsdien is in Rusland nog maar één groot schaaktoernooi, het Russisch kampioenschap. Dat kun je vergelijken met grote toernooien in West-Europa." Daarom moet Ikonnikov, gebo ren en getogen in Perm, een mil joenenstad aan de voet van de Oeral, vooral in West-Europa zijn brood zien te verdienen. Hij is niet de enige. In Rusland al leen al lopen zo'n honderd schaakprofessionals rond en in omliggende landen beproeven ook velen hun geluk. De invaties voor toernooien zijn schaars, de kans op de eindzege gering. Zijn speelstijl is er ook een beet je naar. Ikonnikov speelt vooral degelijk. Het avontuur zoekt hij zelden, dat zou te riskant zijn. De situatie moet overzichtelijk blijven, een klein voordeel is een mooi uitgangspunt om op jacht te gaan naar de zege. Aanzien Vroeger was schaken een sport met aanzien in Rusland. Tegen woordig is het een sport voor de arme man. „Ouders met geld la ten hun kinderen niet schaken. Ze kiezen voor tennis of voetbal, sporten waar hun kinderen later veel geld mee kunnen verdie nen. Alleen mensen met weinig geld stimuleren het schaken bij hun kinderen. Het kost bijna niets. Het enige dat je nodig hebt is een bord en stukken. voor Blackman zetten beide tennissers alles op alles. Blackman pepte zichzelf 'na vrijwel ieder gewonnen punt op door te roepen dat hij zojuist 'een heel relaxte bal' had gesla gen, terwijl Slagboom zich vooral na een verloren punt ver baal liet gelden. Blackman leek bij een 5-4-stand en een service beurt voor de boeg de beste pa pieren voor de eindoverwinning te hebben, maar hij verzuimde het karwei af te maken. Slag boom brak Blackmans service en behield zijn eigen opslag- beurt. Blackman trok de stand daarna weer gelijk, zodat een tiebreak de beslissing moest brengen. Slagboom trok daarin met 7-4 aan het langste eind. In het mannen Cl-enkelspel waste Harold Haug uit Zaamslag zijn Terneuzense op ponent Ignacy Wierzbicki met 6-0 6-2 de oren. Maarten de Heus, naast tennisser ook hoc keyspeler van Olympiawas met 6-1 6-3 veel te sterk voor zijn plaatsgenoot Wouter Blokland. Berend Hoek won met 6-3 6-1 van René van Gassen. Gert-Jan Louweret kwalificeerde zich na een spannende partij eveneens voor de kwartfinale. De blonde Terneuzenaar versloeg Youri Loonstijn uit IJzendijke in drie sets: 1-6 7-6 7-6. Het Cl-koppel Jos Saman en John Epskamp wipte Huib van der Akker en Kees van Tiel met 7-5 7-6 uit het toernooi. Bert D utree en Rudy Marlens stuur den het duo Van Gassen/Scheerders met 6-3 6-2 naar huis. Biervliet Op het Haringtoernooi in Bier vliet plaatsten Carlo de Gijsel en Hannv Langeraert zich in hun woonplaats voor de kwart finale van het mannen C2-dub- belspel. Door hun 2-6 6-1 7-6 winst tegen Rien de Houck en Eric de Rijcke uit Oostburg ko men zij in de kwartfinale uit te gen Peter Vercruysse en Sjacko de Braai. Joel van Overloop en Chris Loonstijn hadden drie sets nodig tegen Peter Visser en Peter Rompa: 4-6 6-4 6-2. Het Haaientandentoernooi in Cadzand raakte gisteren één van zijn weinige Zeeuwse ten nissers kwijt Tonny van Noord uit Cadzand ging in de mannen D35+-categorie ruim onderuit tegen Silvester Kool: 6-2 6-1De Duitser Karl Knodgen plaatste zich voor de halve finale in het C 2-enkelspel door geen spaan der heel te laten van Robert Kool 6-0 6-2. Kleding, een zaal of een veld heb je niet nodig. Je kunt het overal spelen." In Vlissingen kon Vyacheslav Ikonnikov tot gisteravond bo gen op een honderd-procent score. Maar de vier punten uit vier wedstrijden zeggen weinig, vindt de Rus. De tegenstand in de eerste ronden was gering, pas nu begint het toernooi echt. „Ik ben niet goed in vorm", klaagt hijVorige week in het toernooi in Dieren heb ik heel slecht ge speeld. Ik heb daar niets ver diend en heel veel elo-punten verloren. Het was niet de fijnste week van mijn leven." Nee, het vreet niet aan hem, ver telt hij timide. „Wat heeft het voor zin om je druk te maken. Het enige dat je kunt doen, is door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Een van zelf vertrouwen blakende Bert de Ruyscher ontpopte zich gisteren in Nieuwvliet tot gangmaker van de elfde editie van de Sinte Pier loop. Maar de atleet uit Oostburg werd uiteindelijk de grote verliezer. De bloemen op de langste afstand gingen naai de Dirk van Hijfte. Bert de Ruyscher, al een tijdje met zijn gezondheid kampend, beperkte zich de laatste tijd tot het lopen van korte afstanden. In Nieuwvliet voelde hij zich gisteravond echter fit genoeg om op de 117 kilometer te star ten. Hij gooide meteen na de start de lont in het kruitvat. In de beginfase duldde De Ruy scher nog enkele lopers van de korte afstanden in zijn kielzog, maar na amper één kilometer proberen het volgende toernooi te winnen." Daarom is hij in Vlissingen. Alhoewel, dat is niet de enige re den. Vlissingen is een van de drie rustpunten in zijn bestaan van profschaker. De andere twee zijn Perm, waar hij gemid- dels zes maanden per jaar bi vakkeert en Heidelberg, de stad aan de Neckar waar hij compe titie speelt. In Perm wonen zijn ouders en een broer. Bij hen kan hij altijd terecht. Vlissingen is een stad uit dui zenden voor Ikonnikov. Wan neer hij in de buurt is en het even kan, logeert hij bij Hans Groffen - een van de organisatoren van het HZ-toernooi - en diens vriendin Edith van Eimeren. Hij geniet van de rust en de zee. ging de ontketende West- Zeeuws-Vlaming alleen op jacht naar de zege. Een zege die Bert de Ruyscher na 78 kilome ter niet meer leek te kunnen ont gaan. Na twee van de drie ron den bedroeg de voorsprong 32 seconden. Bij het verlaten van de bebouw de kom van Nieuwvliet lag de man met de hamer echter op de loer en moest De Ruyscher de tol voor zijn snelle start betalen Met nog 1500 meter voor de boeg streken de Belg Dirk van Hijfte en de Limburger Pierre Steyvens op hem neer. Even nog kon hij bij dit duo aanpikken, Daarom neemt hij al voor de vijfde keer deel aan het toernooi. In Perm ligt de dichts- bijzijnde zee tweeduizend kilo meter verderop. „Het is de Noordelijke IJszee, Je kunt be grijpen dat ik daar nog nooit ben geweest." In Vlissingen heeft Ikonnikov twee dagen geleden leren fiet sen. Ook al iets leuks dat in Rus land niet kan. „De wegen zijn er te slecht en te druk voor." Epishin In de woonkamer van huize Groffen bereidt Ikonnikov zich voor op zijn partij tegen Vladi mir Epishin, de man die vroeger secondant was van veelvoudig wereldkampioen Anatoli Kar- pov. Hoewel Epishin een land- maar hij moest ze uiteindelijk laten gaan. Met een versnelling schudde Dirk van Hijfte ook Steyvens van zich af en werd nog gemakkelijk, maar wel de verrassende winnaar. Voor de atleet uit Kaprijke was het zijn eerste zege van het sei zoen. „De samenwerking met Pierre (Steyvens) was uitste kend, maar ioch had ik nooit ge dacht dat we het gat nog zouden dichtlopen. Maar toen we de wind op kop kregen, viel Bert stil en ging het nog vrij gemak kelijk." Bert de Ruyscher finishte uit eindelijk nog als derde Hij bleef genoot is, wordt het zijn eerste treffen met hem. 's Avonds vertoont Ikonnikov alle trekken van een speler die uit vorm is Hij denkt en denkt en denkt... Totdat hij voor de laatste twintig zetten nog twee minuten overhoudt De Israëliër Lev Psachis bekijkt het even vanaf de zijkant. Hij snapt er niets van. De stelling is voor hem gesneden koek. Ikonnikov overleeft de tijd nood, maar staat dan wel een to ren achter. Even later geeft hij op. Wat jammer dat hij uit vorm is op het moment dat hij moet oogsten. De nederlaag heeft één voordeel. Hij hoeft even niet te spelen tegen de echte toppers. Op de fiets naar huis. Morgen zijn er nieuwe kansen. door Ron de Waal KOUDEKERKE - Op de banen van LTC De Stoof in Koudeker- ke worden van vrijdag tot en met zondag voor de vierde maal de Open Zeeuwse Kampioen schappen rolstoeltennis gehou den. Absolute publiekstrekker is de twintigjarige Angela Maas uit Koudekerke, die momenteel de zevende plaats op de wereld ranglijst inneemt. Ondanks de deelname van An gela Maas is Fred Hendrikse, die samen met Chris Versteeg het evenement organiseert, somber gestemd over het voortbestaan van het toernooiOpnieuw moet er met een minimaal budget ge werkt worden. „We hebben er werkelijk alles aan gedaan om sponsoren te strikken, maar nog steeds is de respons minimaal. Als daar geen verandering in komt, zou dit wel eens de laatste editie van het toernooi kunnen zijn", aldus Hendrikse. Vooralsnog hoopt Hendrikse dat het dreigende onheil kan worden afgewend. „We hebben ook dit jaar ons doel betreffende het aantal deelnemers bereikt. Er komen in totaal veertig spe lers en speelsters naar Koude kerke, onder wie een zevental uit België. Daar zitten een aan tal sterke tennissers tussen, bo vendien hebben we met Angela Maas een wereldtopper in huis. foto Lex de Meester Kees Elsings uit Diemen slechts zeven-tiende seconde voor. „De pijp was ineens volledig leeg. Ik voel de pijn tot in mijn tenen. Ik ben total loss. Gewoon eigen schuld als je zo slecht je krach ten verdeeld", stelde Bert de Ruyscher. Bij de vrouwen ging de winst op de langste afstand naar Anne Rindt uit het Brabantse Son. Zij toonde zich maar liefst twaalf minuten sneller dan naaste con currente Ingrid van Overloop uit Koewacht. Bij de mannen werd de 7.8 kilo metermet overmacht gewonnen door Michiel Weernekers. De Terneuzenaar bleef streekfavo- riet Sjaak Luteijn uit Oostburg anderhalve tel voor. De zege bij de vrouwen op deze afstand ging naar de Belgische Martien de Meijer Voor Marijke Muller en de plaatselijke favoriet Christianne Vermork. door Alex Krappen VLISSINGEN - In de vijfde ronde van het HZ-schaaktoer nooi stonden gisteren aan de topborden twee heuse krakers op het programma. Zowel bij Jeroen Piket-Loek van Wely als bij Lev Psachis-Rustam Kasimdzhanov was de uitslag remise. Maar de manier waarop de beide remises totstandkwa men was onvergelijkbaar. Psachis had een inspiratieloze dag en bood al na elf zetten re mise aan. Zijn Oezbeekse tegen stander accepteerde niet en speelde nog door. Psachis vond echter steeds moeiteloos de ver eenvoudiging en kreeg later als nog zijn zin; remise zonder veel inspanning. Aan het andere bord maakten Piket en Van Wely er een schitte rende partij van. Piket kwam met een pion voorsprong uit de opening, maar zijn opponent zette een gevaarlijk ogende aan val op touw. Ook Piket had mo gelijkheden tot een offensief, maar na een grootscheepse ruil deelden beiden het punt. De remise aan de topborden gaf Sipke Ernst de kans om nader bij te sluipen. Zijn tegenstander Heppekausen maakte een foutje Atletiek Zomerloop Nieuwvliet-Dorp Senioren 7800 meter. Mannen: 1Michiel Weerne kers (Terneuzen) 28.36; 2. Sjaak Luteijn (Oostburg) 30.00; 3. Paul Brades (Koe wacht) 30.44; 4. Arno Herrewegh (Hulst) 31.15; 5. Karei Stortelder (Gennep) 32.10; 6. Willy Faro (Breskens) 32.20; 7. E. Blaauw (Terneuzen) 33.25; 8. Frans de Boevere (Breskens) 33.55; 9. Herman Verschaeve (Aardenburg) 35.21, 10. Erik Kwant (Gramsbergen) 35.43, 11. Carlos Verbuijt (IJzendijke) 36 39; 12. Willy van de 8rande (Assenede) 37.31, 13. Firmin van Woestijne (Watervliet) 38.13, 14. Herman Sarneel (Sas van Gent) 38 23, 15. Wies de Waal (Terneuzen) 39 08 Vrouwen: 1. Martien de Meijer (Sijsele) 35.24, 2. Mayke Muller (Oostburg) 36 20; 3. Christianne Vermork (Nieuwvliet) 36 52, 4 Marjo Buzeijn (Aardenburg) 37.33; 5 Anja Bakker (Breskens) 37.45; 6, Marian van Zele (Kaprijke) 37.47; 7. Joke Schenk (Diemen) 37.53, 8. Rita Dobbe- laere (Lembeke) 38.12; 9. Neeltje de Kra ker (Nuenen) 44.01; 10. Marian Lucieer (Nieuwvliet) 44.30. Mannen 40+ 11,7 km: 1. Dirk van Hijfte (Kaprijke) 43.58; 2 Pierre Steyvens (Stramproy) 44.13; 3. Bert de Ruyscher (Oostburg) 44.49; 4 Kees Elsinga (Die men) 44.56; 5. Erik Cappon (Zuidzande) 45.16. Vrouwen 35+ 11,7 km: 1. Anne Rindt (Son) 48 55; 2. Ingrid van Overloop (Koewacht) en Els Zweistra (Terneuzen) 1.01.57. C-pupillen tot en met negen jaar 750 me ter, jongens. 1. Robbin Schulenburg (Riissen) 3.26; 2. Joeri van de Hooft (Oostburg) 3.33; 3. Lode Vermorken (Nieuwvliet) 4.00. Meisjes. 1. Kirsten de Boevere (Breskens) 4.03,2. Michelle Ver- sluijs (Zuidzande) 4.09, 3. Kiki Bosman (Roosendaal) 4 26. B-pupillen tot en met twaalf jaar 1500 meter, jongens: 1. Tijl Tournois (Oostburg) 5.34; 2. Angelo van Nevel (Koolkerke) 5.36; 3 Claudio de Dappere (Eeklo) 6.18 Meisjes: 1. Brett Manders (Oostburg) 6.45; 2. Bianca Lu teijn (Oostburg) 6.49; 3. Josien Odink (Bergenthem) 7.05 A-junioren 3900 me ter, jongens: 1. Nitin Klapwijk (Axel) 13.39. 2. Andy Gobeijn (Sijsele) 14.27; 3. Sander Steyvers (Stramproy) 15 02 Vrouwen: 1. Frederique Versluijs (Zuid zande) 14.31,2. Rachida Moerman (Oost burg) 16.19; 3. Christa Becu (Oostburg) 18.18 Bridge Terneuzen. Zomercompetitie BC Luctor. Witte groep: 1 mvr. De Bruin-hr. Van Weelde 62.14%, 2. dames Biesbroeck- Otto 60.00%, 3. danes De Ridder-Van Eg- germont. Groene groep. 1mvr. Touw-hr Vogels 58.93%, 2. mvr. Van Leeuwe-hr. Vogels 54.46%, 3. hh Freijser-Van Hurck 52.58% Darts Zomercompetitie. Poule A: The Duke DTP 7-6, Midcity Schaap 3-10, Together 2 Summerhart 11-2, De Dipjes Brutus 13-0, Yippertjes MZ 10-3. Tussenstand: 1 De Dipjes80-24 (8-14), 2. DTPechiney 70-34(8-12), 3. Together 2 62-42 (8-12), 4. Schaap vin nie erg 61 -43 (8-10), 5. The Duke 54-50(8-8), 6. De Yippertjes 51-40 (7-8), 7 Midcity 39-65 (8-6), 8. Summer hart 38-66 (8-6), 9. MZ 32-59 (7-2), 10 Brutus 20-84 (8-0) Poule B: Arrows ZDMTVW 9-4, EMM - Together 1 12-1, Unlucky Topo 2-11, High Five - Kantaria 1-12, Yip Plaza - Fly ing Birds 12-1 Tussenstand: 1. Topo Giggio87-17(8-16),2. EMM 77-27 (8-12 3. Yip Plaza 76-28 (8-12), 4. Arrows In tern 70-34 (8-14), 5. Kantaria 49-55 (8-8 6. Unlucky 37-67 (8-4), 7. High Five 34-70 (8-4), 8. ZDMTVW 34-70 (8-2), 9. Together 1 31-73 (8-4), 10. The Flying Birds 25-79 (8-4) Hoogste Finish: Peter Schrijver (Yip Plaza) 164 Hoogste score: Karl Mese (Yip Plaza) 7x. Honkbal Keulen/Bonn. EK, vierde speeldag, groep A: Groot-Brittannië - Oekraïne 5-4, Spanje - Tsjechië 7-9, Nederland - Rus land 3-4 Groep B: Italië - Frankrijk 7-2, Duitsland Kroatië 6-5, België - Zweden 9-4 Schaken Vlissingen HZ-toernooi. Vijfde ronde, belangrijkste uitslagen: L Psachis-R Kasimdzhanov 1/2-1)2. J Pi- ket-L van Wely 1/2-1/2, V. Epishin-V Ikonnikov 1-0, I. Werner-0 Romanishin 1/2-1/2, F. Nijboer-W. Mühren 1-0, J Hep- pekausen-S. Ernst 0-1, K. Nieuwelink-J. Pomes 1/2-1/2, D. Lobzhanidze-J. Techen 1-0, H. Jonkman-A. van den Berg 1-0, G Veltkamp-V. Vehi 0-1, R. Janssen-I. Tim mermans 1-0, A. Coaili-J. Delemarre 0-1, J Werle-D. Mueller 1-0, C. Werner-C. Kuijpers 1/2-1/2, P. Kalisvaart- Re. Pokor- na 0-1, F Erwich-J. van Ruirenburg 1-0, A. Mentink-J. Hellegers 0-1, W. Maes-S. Geirnaert 1/2-1/2, C. Rens-J. van Zand wijk 0-1, M, Denoth-W. Bliek 0-1, T. de Putter-J de Wolf 0-1, H. Groffen-F. Snij ders, L- Bensdorp-K Leenhouts 0-1. Stand aan kop- 1. Psachis, Kasimdzha nov. Piket, Van Wely, Nijboer, Ernst, Epi shin 4,5, 8. Bliek, Nieuwelink, Pomes, Ikonnikov, R. Janssen, I Werner, Roma nishin, Werle, Erwich, Mellegers. Van Zandwi|k, Delemarre. Lobzhanidze. Jonkman 4, J. de Wolf, Groffen, Leen houts 3.5. Sportprijsvragen Lucky day:4-10-11-14-22-24-27-34- in de opening en moest zich de rest van de partij beperken tot verdedigen. Een fout bleek on vermijdelijk, Ernst was een punt rijker. „Ik ben meer all round dan vorige jaren. Toch reken ik mezelf niet tot de kans hebbers. De topdrie is te ster- k."Ook Johan de Wolf is op de weg terug. Gisteren was hij te sterk voor Theo de Putter. De Wolfs score komt daarmee op 3,5 uit 5. Teleurstellend, vindt de Middelburger. „Gezien de ra ting van mijn tegenstanders had ik 5 uit 5 moeten hebben. Mis schien mag ik de volgende partij tegen een sterke speler. Dan kan ik écht iets presteren." Peter Kalisvaart kon het niet bolwer ken tegen de Slowaakse groot meesteres Regina Pokorna. „Ik kwam slechter uit de opening en heb terecht verloren." Kees Nieuwelink handhaafde zich in de subtop. Tegen de Spanjaard Juan Pomes kwam hij in een kansrijk middenspel, maar zijn opponent verdedigde bekwaam en ontsnapte met re mise. Nieuwelink staat nu op gelijke hoogte met Wouter Bliek, die in een slechte stelling plotseling de dame van zijn te genstander wist te verschalken. Het HZ-schaaktoernooi heeft nu zeven koplopers. 42-48-51-52-57-58-63-69-73-75-77 79, (onder voorbehoud) Tennis Terneuzen, Vliegende Hollander-toer nooi. HEB1: Thijs Slagboom - Dylan Blackman 6-1 2-6 7-6. GDB1: Tom Huis /Beatrix Verhagen - Ronald van Remor tel/Jacqueline Verhagen w.o. HEC1: Ha rold Houg - Ignacy Wierzbicky 6-0 6-2, Maarten de Heus - Wouter Blokland 6-16- 3, Berend Hoek - René van Gassen 6-3 6- 1Gert-Jan Louweret - Youri Loonstijn 1 - 6 7-6 7-6. HDC1 Jos Saman/John Eps kamp - Huib van der Akker/Kees van Tiel 7-5 7-6, Bert Dutree/Rudy Martens - René van Gassen/Laurens Scheerders 6-3 6-2. HEC2: Kwartfinale: Willy Letink - Jos Sa man 7-5 6-4 HEC2 35+. Kwartfinale: Jos Sollie - Jan Cevaal 7-6 6-4, Willy Letink Jack van der Staal 6-1 6-1 HDC235+: Jac Freijser/Paul Freijser - Eugene Laure- t/Herman Filippo 7-6 6-1. DDC2: Jennifer de Visser/Carla Scheele - Margreet Pauw/Karin Pauw 6-3 6-1. GDC2 35+. Maarten van Kerkvoort/Leny van Loo - Ab de Jong/Lilian de Zeeuw 6-3 4-6 6-3. HED1: Honny van Dorsselaer - Pieter Ha melink 7-5 6-3, Alexander de Meijer - Marco van Boven 6-1 6-0, Frits Meijer - Rik Wouterse 6-1 6-1, Joost de Zeeuw - Didier de Waele 6-3 6-4, Dick Vrolijk Wim Verpoorte 6-2 6-4, Han Stevens - Leo de Visser 6-2 6-1, Guido van der Ak ker - Albert Holtslag 7-6 2-6 6-3 HED1 35 Dick Vrolijk - Bert de Frel 6-0 6-0 DED1 Jennifer de Visser - J. van Wijck-Schip- pers 6-3 6-2 HDD1. Frits Meijer/Leo de Visser - Wim Verpoorte/Hardy Meijer 3-6 6-4 7-6, Han Stevens/Alexander de Meij er - Paul Leenders/J. Tommell 6-4 6-1, Joost de Zeeuw/Marco van Boven - Jan- Piet Schoonakker/Ab Delzenne 7-6 6-1. DDD1 35+: Jolanda de Witte/Irene Ver- vaet - Trees Feryl/Tineke Barentsen 6-3 6- 0 GDD1 35+ Kwartfinale: J. Feliksdal/W Feliksdal - Carla Scheele/Adri van de Ber ge 6-2 6-3. DED2: Simone Stoelinga - Sil via Broekhoven 6-3 6-4, Miriam Hame link - Sandra Hamelink 6-2 6-2. DDD2: M. Wagemaker/E. van Strien - Antoinette Koeman/Meijer-Van Rooijen 6-4 7-6, Si mone Stoelinga/N. Stofferis - Brenda de Smet/N. School meester 6-1 6-3, Anja Ne- ve/Silvia Broekhoven - Karin de Rijcke/A. Schipper 6-3 6-2, Miriam Morcus/Moni- quedeRooy-l Fermont/Miriam Sanders 7-5 6-4 GDD2' Sonja de Zeeuw/Jeroen Hamelink - Ilse van Quekelberghe/Peter Francke w.o. Biervliet, Haringtoernooi. HDC2: Carlo de Gijsel/Hanny Langeraert 2-6 6-1 7-6, Joél van Overloop/Chris Loonstijn - Peter Visser/Peter Rompa 4-6 6-4 6-2 HDD1: Raymond Inghels/René Raaymakers Mike Jansen/Silvan Vermeulen 7-6 6-3. DDD2: Eveline Segers/Natasja Mulder Gonny Mullaert/lngrid Vervaet 6-4 5-7 6- 3. GDD1 Lianne Verpaalen/Lou Oost hoek - Eveline Segers/Mario Segers 7-5 6-1 GDD2: Cindy de Braal/Dino Hinne man - Mieke Maenhout/Michel Brouwer 6-2 3-6 6-2. Cadzand, Haaietandentoernooi DED- Annemarijn van der Vlist - Marjolein Leenknegt 6-4 7-5. HDD2: Dominique Klein/Benno Vriend - Jeroen Kool/Serge Boussen 6-4 6-4. HEC2: Karl Knodgen Robert Kool 6-0 6-2. GDD. Paul Leen knegt/Mientje Leenknegt - Albert Noll/E va Noll 6-0 6-0 HED35+. Sylvester Kool Tonny van Noord 6-2 6-1. Voetbal Oefenduels Eindhoven. EVV Eindhoven - PSV 1-4 (0-3 Van Bommel 0-1Kezman 0-2, Ramzi 0- 3, Yahiaoui 1-3 (strafschop), Marquinho 1-4 Franeker. Cambuur Leeuwarden Sparta 3-3 (1-2). Koevermans 0-1, 0-2, Bruin 1-2 (strafschop), Koevermans 1-3, Bruin 2-3, Bruin 3-3 (strafschop). Eijsden. MVV-Willem I11-3(1-1) BombardaO-1, Daumantas 1-1, Bombarda 1-2, 1-3. Hoenderloo. Fortuna Sittard- Beatrix 21 0 (6-0), Hamming 6, Pavlecic 5, Averdijk 3, Gerritsen, Cramb, Haeldermans 2, Samari, Zevenbergen. Seolto - RKC Waalwijk 0-8 (0-5). Petrov 4, Franken, Asouiki, Pitshou, Gelijns. Wielrennen Stiphout Profronde, 100 kilometer 1 Ullrich (Dui), 2. Van Heeswijk, 3. De Jongh, 4. Laurent Jalabert (Fra), 5. Koerts. woensdag HU Atletiek 64e Boulevardloop. Finale van het PZC stratenloopcircuit. Starttijd 7200 meter. 20.00 uur, De prestatieloop over een of twee ronden van 3600 meter start om 19.00 uur. Inschrijven De Groene Dolfijn, Boulevard Evertsen 2 te Vlissingen. Tennis Vliegende Hollander-toernooi Locatie TV Animo, Sportpark Oude Vaart Ter neuzen. Aanvang:14 30 uur Haring Rabo-toernooi Locatie* TV Bier vliet, Singel Biervliet Aanvang: 1800 uur. Haaientandentoernooi. Locatie: ASOC. Noorddijk Cadzand. Aanvang: 10.00 uur Voetbal Vriendschappelijk Hoek-Bassevelde (B) (19.30 uur) FC Dauwendaele - PSV Al (19.00 uur), Koewacht-Axel (19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 47