Geen uitbreiding voor school Sas Collectief vervoer dreigt stil te vallen PM eist z®s weken cel PZC Genieten op de fiets tegen verdachte van diefstallen Terneuzen College Sas positief over jeugdplatform Vluchtende drankrijder gesnapt Sakervalk nog altijd vermist Heftig verzet bij aanhouding Zand- en lössgronden ter discussie Leerlingenaantal Prins Frederik Hendrik niet voldoende voor extra lokaal Onderzoek naar concerten in Sint Baafskerk Rommelmarkt VOLVO doorEdy de Witte VOGELWAARDE - Fietsen in de polderrijke omgeving en te gelijk de schoonheid van het landschap en de bedrijvigheid van de boeren op het land aan schouwen. Vooral bij gunstige weersomstandigheden zijn steeds meer mensen in voor een dergelijk fietstochtje. Zo'n 85 belangstellenden be gonnen gisteravond aan de jaarlijkse fietsvierdaagse van de toerclub Vogelwaarde. Van wege de 25e jubileumeditie kregen de deelnemers bij de start een appeltje voor de dorst mee. „Onderweg komen de fietsers wel langs een aantal cafeetjes waar ze natuurlijk ook de dorst kunnen lessen," zei P. de Poorter van de toer club achter de inschrijftafel in cafe 't Karrewiel. „Maar dit appeltje dat ook vrijdag wordt meegegeven is puur in het ka der van het jubileuni." De Poorter noteerde ruim vijf tig deelnemers voor een tocht van 25 kilometer. De rest stap te op de fiets voor een rit van 15 kilometer. Nog steeds in de va kantiestemming namen ook veel ouders met hun kinderen aan het sportieve festijn deel. De trajecten worden gereden aan de hand van een routebe schrijving. Schoonheid Door de fietsers vooral de pol ders in te sturen bouwt de or ganiserende toerclub een stukje veiligheid in. Daar naast is er dan meer gelegen heid om wat rond te kijken. „Zeker nu veel gewassen in bloei staan, geniet je met volle teugen van de schoonheid van ons Zeeuwse landschap," zei één van de vierdaagse fietsers. De deelnemers kunnen iedere dag van afstand wisselen. De organisatie verwacht dat het deelnemersveld in de loop van de week aangroeit tot meer dan honderd fietsers. woensdag 1 augustus 2001 de CAD ZAND - Een negentienjarige Terneuzenaar op Boule vard de Wielingen in Cadzand is in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden voor rijden onder invloed. Surveille rende agenten zagen de man wegrennen van zijn auto, waar mee hij tegen een paal was gereden. De man werd enige tijd later aangehouden Hierbij verzette hij zich hevig. Ook weigerde hij een ademtest. De man werd ingesloten op het politiebureau en kreeg een proces-verbaal. NEELTJE JANS - De Sakervalk, die ruim tweeënhalve.week geleden tijdens een show op Neeltje Jans op de vlucht sloeg voor een groep mantelmeeuwen, is ondanks vele reacties nog altijd niet terecht. Berichten in de media over de vermissing hebben eigenaar R van Maaren een stortvloed aan reacties opgeleverd van men sen, die 'zeiden dat ze hem hem hadden zien vliegen'. Tot nu toe is geen van de tips echter bruikbaar gebleken. „Voor een leek is het moeilijk de vogel te herkennen", weet zijn eigenaar Niettemin houdt hij goede hoop dat zijn sakervalk nogterecht komt. Van Maaren blijft in ieder geval zelf actief door zoeken. De valk heeft de afmeting van een grote buizerd en is lichtbruin. Verder is het vermiste exemplaar te herkennen aan de leren riempjes aan zijn poten, een naamplaatje, twee zendertjes en is hij voorzien van belletjes. ZIERIKZEE - Een 19-jarige man uit Zierikzee heeft zich maandagavond heftig verzet tegen zijn aanhouding en de in beslagname van zijn geluidsapparatuur door de politie. Rond half zes in de namiddag vertoefde de 19-jarige met een aantal vrienden op het Havenplein en had op het dak van zijn auto een box geïnstalleerd waaruit muziek over het plein schalde. De politie wilde de box wegens geluidsoverlast in beslag ne men. Toen de 19-jarige dit niet toestond, besloot de agent hem aan te houden, waartegen hij opnieuw in opstand kwam. De poli tieman liep hierbij kneuzingen en lichte verwondingen op. Vooral omdat bij deze schermutseling de gemoederen bij de toegesnelde omstanders opliepen, besloot de agent zich terug te trekken. De 19-jarige heeft zich rond negen uur 's avonds alsnog ge meld op het politiebureau, waarna proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. GOES - De Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie ZLTO schaart zich achter de vragen van de WD- en CDA-Tweede Kamerfracties, waarin kritiek wordt geuit op het ontwerp besluit zand- en lössgronden. Niet alleen is er kritiek op de ge brekkige voorlichting van de zijde van het ministerie, ook de periode om bezwaar te maken tegen het ontwerp-besluit wordt te kort geacht. Volgens de ZLTO heeft het besluit grote consequenties voor de toepassing van mineralen op zand- en zanderige gronden. In Zeeland zijn die vooral in Zeeuws-Vlaanderen tegen de grens te vinden. K. de Regt van de ZLTO in Goes voegt er aan toe dat dergelijke gronden eigenlijk wel versnipperden heel Zeeland voorkomen. In totaal gaat het naar schatting om enkele dui zenden hectares landbouwgrond in Zeeland. Omdat het nogal wat mensen aangaat heeft de ZLTO deze week in Zeeland voorlichtingsavonden gehouden over het ontwerp-besluit. Het ministerie heeft namelijk slechts vier kantoren openge steld waar kaarten in te zien zijn van de bewuste gebieden. Die kantoren zijn te vinden in Den Haag, Eindhoven, Deven ter en Groningen. Deze deelnemers aan in de polder. fietsvierdaagse staan op het punt te beginnen aan hun route van vijftien kilometer langs de mooiste plekjes foto Peter Nicolai door Pascalle Cappetti SAS VAN GENT - De openbare basisschool Prins Frederik Hendrik in Sas van Gent hoeft de komende jaren niet op te re kenen op uitbreiding van het aantal lokalen. De prognoses van de school voorspellen welis waar een stijging van het leer lingenaantal, maar de school houdt dit aantal onvoldoende lang vast om een permanent ex tra lokaal te mogen bouwen. Het externe Bureau voor Soci aal Economisch en Ruimtelijk Onderzoek BVG in Groningen heeft voor de gemeente Sas van Gent de prognoses gemaakt voor de openbare scholen in de gemeente. De Prins Frederik Hendrikschool verkeert volgens wethouder P. Bertram in de 'ple zierige omstandigheid' dat het de school goed gaat en dat het leerlingenaantal groeit, van 148 dit schooljaar naar 157 in 2005. Dit jaar is een piekjaar, daarna wordt een daling ingezet met 137 in 2006, 124 in 2010 en 109 leerlingen in 2015. Alleen in de jaren 2003 tot en met 2005 be- AARDENBURG - De Rijksge bouwendienst wil weldegelijk meewerken aan het multifunc tioneel maken van de Sint Baafskerk in Aardenburg. Een woordvoerster van de dienst zegt dat zij op dit moment onderzoek doet naar de haal baarheid van het plan van de ge meente Sluis-Aardenburg om concerten en uitvoeringen in de kerk te houden. Ook wethouder J. Boogaard weerspreekt berichten dat er sprake is van een conflict. De gemeente en de Rijksgebouwen dienst hebben gezamenlijk af gesproken een externe deskun dige in de arm te nemen om de visies van de verschillende par tijen in elkaar te schuiven. Boogaard hoopt dat een advies bureau de weg vrij kan maken om de langgekoesterde wens te verwezenlijken. staat er dus een probleem in de huisvesting, concludeert Bert ram op basis van deze cijfers. „In 2005 zou er één lokaal te weinig zijn." De school zit op dit, moment al in een erg krap jasje. Alle beschik bare ruimte wordt optimaal benut. De vraag van de gemeen teraad was dan ook of deze situ atie in de toekomst niet voor problemen zal zorgen en of een tij deli j ke oplossing denkbaar is Daarbij houdt de gemeente in het achterhoofd dat de komst van een multifunctioneel cen trum in Sas van Gent aanstaan de is. Eenmaal gereed zou dit ook uitkomsten kunnen bieden voor de basisschool. Piekjes Het college constateert aan de hand van de cijfers dat er geen mogelijkheden zijn om de school tegemoet te komen. De periode dat de school met een hoger aantal leerlingen te ma ken heeft, is te kort om een uit breiding te mogen bouwen. Bo vendien gaat het vaak om kleine piekjes, omdat de school regel matig voor kortere tijd kinderen opvangtvan moeders die zijn ondergebracht in crisisopvang De Lage Flancken. „De toena me rechtvaardigt geen perma nente oplossing, zelfs geen tij delijke. Wanneer zich werkelijk een probleem voordoet, zullen we de leerlingen binnen een straal van twee kilometer op een andere school moeten onder brengen waar nog wel ruimte is. Dat is natuurlijk niet ideaal, want dan moeten leraren, ou ders en kinderen op en neer pen delen, maar dat moet van het Rijk." Wel hoopt wethouder E. Spue- sens dat de Prins Frederik Hen drikschool wat meer lucht krijgt wanneer Sas van Gent een multifunctioneel centrum kan realiseren. Onderzocht wordt op welke wijze 'het onderwijs geïntegreerd kan worden' in dit nieuwe gebouw dat wellicht aan de Canadalaan komt. „Dat be tekent niet dat de scholen hierin worden ondergebracht, maar dat je kijkt naar voorzieningen waar de scholen ook van kunnen profiteren, zoals de biblio theek." Dit onderzoek wordt in september verwacht. Taxicom, de werknaam van het collectief vervoer, is voor de taxi-ondernemers vaak een verliesgevend bedrijf. foto Charles Strijd HULST - De rommelmarkt tij dens de jaarlijkse Reynaertfees ten is al jaren een trekpleister voor zowel de verkopers als het publiek. Zaterdag 25 en zondag 26 augustus wordt een groot ge deelte van de parkeervakken op het 's Gravenhofplein weer voor deze rommelmarkt ingeruimd. Deelname is beperkt tot inwo ners van de gemeente Hulst. Ze moeten wel een standplaats ko pen. Daarnaast mogen er enkel tweedehands spullen worden verkocht. Bedrijfsmatige ver koop is niet toegestaan. De ver koop van de deelnamebewijzen is zaterdag 18 augustus van 9.00 tot 12.00 uur in het stadskan toor aan de Grote Markt. Een prachtig systeem, daarover waren alle be trokkenen het een jaar geleden eens toen Taxicom werd gelanceerd. En nog steeds zijn de Zeeuws- Vlaamse gemeenten, de taxi-ondernemers, de pro vincie en niet in de laatste plaats het bedrijf Regie BV ervan overtuigd dat een re giobreed stelsel van Collec tief Vraagafhankelijk Ver voer (CVV) een ideale vervanger is van het voor malige WVG-vervoer (Wet Voorziening Gehandicap ten) en het gesubsidieerd transport van scholieren en ouderen. door Barend Pelgrim TERNEUZEN - De praktijk blijkt weerbarstig. Klachten van reizigers over de gebrekkige service door Taxi com (de werknaam van het CW) zijn legio. Taxi-ondeme- mers die de ritten uitvoeren in opdracht van Regie klagen over het uitblijven van betalingen, het datanetsysteem en de infor matica van Regie vertoonden allerhande mankementen, de bedrijfsvoering bij Regie kreeg een zware onvoldoende van ac countantsbureau KPMG, en on dertussen vechten de leden van algemeen en dagelijks bestuur van het CW hun onderlinge meningsverschillen uit via de pers. De Zeeuws-Vlaamse vervoers bedrijven die als onderaanne mer van Regie het vervoer van de reizigers verrichten, zitten met de kwestie in him maag. Werden ze voorheen door de ze ven Zeeuws-Vlaamse gemeen ten ingehuurd om het WVG- en leerlingenvervoer tot een goed einde te brengen, nu ze in op dracht van Regie werken blij ken de inkomsten voor ditzelfde werk stukken lager uit te vallen Zo laag zelfs dat het scholieren- transport niet eens meer lonend is en de meeste ritten verliesge vend zijn. Logischerwijs zou een onderne mer in een dergelijke situatie feestelijk bedanken voor een klus. De meeste van de bij het CW betrokken taxibedrijven kun nen dit simpelweg niet. Via het samenwerkingsverband van Zeeuws-Vlaamse taxivervoer ders TZZ (Taxi Zuid Zeeland) zijn de ondernemers mede-aan deelhouder van Regie en dat maakt het quasi onmogelijk om de stekker uit het Collectief Ver voer te trekken, zonder zelf een schok te krijgen. Er zijn gigantische bedragen geïnvesteerd in de inrichting van een centrale bedieningspost in Terneuzen en voorts hebben alle vervoerders hun auto's en busjes uitgerust met bijzonder kostbare elektronica. De taxi-ondernemers waken er dus wel voor om op zo'n schaal aan kapitaalvernietiging te doen. Niemand zal ontkennen dat de problemen binnen het CW an nex Taxicom/Regie BV diep ge worteld zijn. Werd lange tijd volgehouden dat er louter spra ke was van kinderziektes en aanloopproblemen. Deze ver goelijking gaat al lang niet meer op. Tot op heden beweert de di rectie van Regie dat er orde op zaken wordt gesteld, maar het bewijs dat het lekker loopt bin nen het bedrijf kan niet worden geleverd. Het dagelijks bestuur en de al gemene ledenvergadering zien hun geloofwaardigheid boven dien ook in rap tempo slinken. Talloos waren de dreigementen analyse aan het adres van Regie (in ge breke stellen, desnoods ontbin ding van het contract tussen CW en Regie, herhaalde eisen tot een betere dienstverlening ten aanzien van de gebruikers), even zo vaak werd het bedrijf een laatste kans gegund. Al met al hebben de bestuurders van het CW er blijk van gegeven over weinig ruggengraat te be schikken. De taxibedrijven zijn het gesol inmiddels beu. Steeds luider weerklinkt het dat een verder uitstel van vereffening van uit staande rekeningen niet meer wordt geaccepteerd. De grieven tegen de huidige, te lage, tarie ven voor het leerlingenvervoer zijn groeiende en ook de dicta toriale opstelling van de Regie directie is hen een doorn in het oog. De spanningen zijn derma te hoog opgelopen dat de taxi's wellicht niet uitrijden op maan dag 13 augustus, de aanvangs datum van het nieuwe school jaar. De wethouders van onderwijs nemen de signalen van de ver voerders maar al te serieus, want als gemeenten blijven zij eindverantwoordelijk voor de uitvoenng van het leerlingen vervoer, ook al is die taak onder gebracht bij het CW. Maar ideeën voor oplossingen zijn er nauwelijks. Zo deed onderwijs wethouders-spreekbuis J. van Schaik (Axel) het de afgelopen dagen voorkomen alsof hij het ei van Columbus presenteerde ('huur een externe organisatie deskundige in om Regie en C W goed op de rails te zetten'). Ech ter, dit plan opperde de Axelse bestuurder al eens eerder in ok tober van het vorig jaar. De directie van Regie heeft in het eenjarig bestaan van het CW 'met verve' aangetoond niet berekend te zijn op het fat soenlijk organiseren van het vervoer. Blijft de vraag of de Zeeuws- Vlaamse politiek he' gehannes met Taxicom al dan niet langer wenst te tolereren. Maandag over een week, als de schooltaxi's klaar moeten staan, zal in ieder geval een stuk dui delijker zijn hoe de kaarten lig gen. door Frank de Klerk TERNEUZEN - Tegen een 27- jarige inwoner van Oostburg van Russische afkomst een cel straf van zes weken geëist voor drie diefstallen in Terneuzen. De openbare aanklager bij het Haagse gerechtshof vond on danks de ontkenning van de man de diefstallen van een foto toestel, verrekijker en cd-rewri- ters allen bewezen. De aanklager achtte een vierde vermeende diefstal van een mo biele telefoon bij Studio Wim Sinke in Terneuzen niet bewe zen. Zelf vertelde de man de po litie dat hij de verrekijker en het fototoestel voor 150 gulden had gekocht van een bekende op de zwarte markt in Beverwijk. Voor de aanklager was duidelijk dat de man loog, aangezien de spullen kort tevoren, op 29 juli vorig jaar, in Terneuzen gesto len waren. Een medewerkster door Pascalle Cappetti SAS VAN GENT - Het college van burgemeester en wethou ders van Sas van Gent is positief over de aanvragen van het jeugdplatform en de jongeren- werkgroepen in de drie kernen. B en W willen meewrerken aan de bouw van een jeugdsoos in Westdorpe. De jongeren kunnen een bijdrage verwachten voor het opzetten van tal van activi teiten voor de jeugd. De gemeente Sas van Gent riep dit j aar j ongeren op om zitting te nemen in een jeugdplatform, dat de gemeente helpt bij het vormgeven van een jeugdbeleid Vanuit elke kern werd een werk groep gevormd, ondersteund door de gemeente, de dorpsra den, de stichting Welzijnsraad Sas van Gent en de scholen. Een aantal leden van deze werk groepen vormden met elkaar het jeugdplatform. Structureel stelde de gemeenteraad vijftig duizend gulden beschikbaar om dit platform handen en voeten te geven en projecten te finan cieren voor en door jongeren. De eerste vruchten van dit initi atief werpen zich nu af, conclu- van It's zag de 27-jarige samen met twee maten gedurende de drie dagen voor de diefstal lang durig in de winkel rondneuzen zonder ook maar iets te kopen. Eveneens zag zij een van de mannen een vergeefse poging doen om het fototoestel uit de vitrine te halen. Een van de twee andere mannen heeft wel be kend dat de drie op dievenpad waren. Zij liepen tegen de lamp toen de politie tijdens een con trole hun auto aanhield en de spullen op de achterbank zag liggen. Volgens advocaat A. Sol kunnen de verklaringen van de drie mannen niet als bewijs worden gebruikt omdat de ver horen in de Engelse taal zijn ge houden. Zijn cliënt beheerst de ze taal zo slecht dat hij niet heeft begrepen wat hem werd ge vraagd. De man uit Oostburg werd eerder door de politierech ter veroordeeld tot een celstraf van twee maanden. Uitspraak over twee weken. deert wethouder E. Spuesens van welzijn verheugd. Dejonge- ren hebben het college gevraagd de formele oprichting van het platform financieel te steunen. Ook willen ze toestemming op te beginnen met enkele activitei ten, zoals discoavonden in Phi lippine en een weekendje Ar dennen. Voor Westdorpe ligt er een verzoek om een demontabel pand, een noodwoning, te mo gen gebruiken als jeugdsoos. De Welzijnsraad heeft het pand van zes bij vijftien meter kunnen be machtigen en zoekt samen met de gemeente naar een geschikte locatie binnen het dorp. Waar het gebouwtje moet komen, is nog niet bekend. De keuze is ge vallen op Westdorpe omdat in deze kern voor jongeren niets is, vertelt secretaris M. Vereecken. De jeugd van Philippine zit pri ma in een naastgelegen ruimte bij café Marinet, terwijl jonge ren in Sas van Gent bij elkaar komen in de Roselaer. Spuesens geeft aan dat er vanuit de werk groep Sas van Gent geen ver zoek om subsidie is binnenge komen. Dit betekent niet dat de kans daarop is verspeeld. Vol gens Vereecken wordt de aan vraag momenteel voorbereid. Advertentie Dit is het adres van die monteur die alles van Volvo weet C&ICAPPENDIJK Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 E-maii: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 43