Twist nekt kinderweek Rilland PZC Jongen bekneld onder tractor Stelende werknemer krijgt tweehonderd uur dienstverlening Joost en Daz eindelijk naar het WK Man loopt werkstraf op na diefstal laptop Chauffeur met slok op mag rijbewijs houden Heftig verzet bij aanhouding Vluchtende drankrijder gesnapt Zand- en lössgronden ter discussie Vijftien hardrijders betrapt Woningkraak in Vlissingen Organisatie zit zonder locatie na weigering oude nota te betalen Huifkartochten door Zak van Zuid-Beveland Opruimspektakel doet Goes aan Rommelmarkt ZIERIKZEE - Een 19-jarige man uit Zierikzee heeft zich maandagavond heftig verzet tegen zijn aanhouding en de in beslagname van zijn geluidsapparatuur door de politie. Rond half zes in de namiddag vertoefde de 19-jarige met een aantal vrienden op het Havenplein en had op het dak van zijn auto een box geïnstalleerd waaruit muziek over het plein schalde. De politie wilde de box wegens geluidsoverlast in beslag ne men. Toen de 19-jarige dit niet toestond, besloot de agent hem aan te houden, waartegen hij opnieuw in opstand kwam. De poli tieman liep hierbij kneuzingen en lichte verwondingen op. Vooral omdat bij deze schermutseling de gemoederen bij de toegesnelde omstanders opliepen, besloot de agent zich terug te trekken. De 19-jarige heeft zich rond negen uur 's avonds alsnog ge meld op het politiebureau, waarna proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. CADZAND - Een negentienjarige Terneuzenaar op Boule vard de Wielingen in Cadzand is in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden voor rijden onder invloed. Surveille rende agenten zagen de man wegrennen van zijn auto, waar mee hij tegen een paal was gereden. De man werd enige tijd later aangehouden. Hierbij verzette hij zich hevig. Ook weigerde hij een ademtest. De man werd ingesloten op het politiebureau en kreeg een proces-verbaal. GOES - De Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie ZLTO schaart zich achter de vragen van de WD- en CD A-Tweede Kamerfracties, waarin kritiek wordt geuit op het ontwerp besluit zand- en lössgronden .Niet alleen is er kritiek op de ge brekkige voorlichting van de zijde van het ministerie, ook de periode om bezwaar te maken tegen het ontwerp-besluit wordt te kort geacht. Volgens de ZLTO heeft het besluit grote consequenties voor de toepassing van mineralen op zand- en zanderige gronden. In Zeeland zijn die vooral in Zeeuws-Vlaanderen tegen de grens te vinden. K. de Regt van de ZLTO in Goes voegt er aan toe dat dergelijke gronden eigenlijk wel versnipperd in heel Zeeland voorkomen. In totaal gaat het naar schatting om enkele dui zenden hectares landbouwgrond in Zeeland. Omdat het nogal wat mensen aangaat heeft de ZLTO deze week in Zeeland voorlichtingsavonden gehouden over het ontwerp-besluit. Het ministerie heeft namelijk slechts vier kantoren openge steld waar kaarten in te zien zijn van de bewuste gebieden. Die kantoren zijn te vinden in Den Haag, Eindhoven, Deven ter en Groningen. BIGGEKERKE - Bij een snelheidscontrole op de Kaasboer- weg in Biggekerke zijn gisterochtend vi j ftien bestuurders be trapt op te snel tijden. De controle werd tussen tien voor zeven en tien voor half tien gehouden. De hoogstgemeten snelheid bedroeg honderd kilometer per uur. Op de Kaasboerweg geldt een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur. VLISSINGEN - Onbekenden hebben gisterochtend geluids apparatuur gestolen uit een woning aan de Van Speijkstraat in Vlissingen. De bewoner mist een videorecorder, zendappa ratuur, een dvd-speler, een tuner/versterker en een telefoon toestel. De woning was opengebroken. De waarde van de ge stolen spullen is onbekend. woensdag 1 augustus 2001 door Rob Paardekam RILLAND - Door een ruzie tus sen de stichting kindervakan tiewerk Rilland en de beheerder van de plaatselijke voetbalkan tine is er deze zomer geen kin dervakantieweek voor de plaat selijke jeugd. Een hoge rekening van vorige zomer is de oorzaak van alle problemen. Volgens A. Koelen van het kin dervakantiewerk wordt er sinds enkele jaren gebruik gemaakt van het voetbalveld en de kanti ne. Dat gebeurde altijd naar volle tevredenheid. Tot de be heerder van de voetbalkantine vorige zomer een veel hogere re kening presenteerde dan in de jaren ervoor. Het ging om een bedrag van 1300 gulden. „In de jaren ervoor betaalden we altijd zo'n 450 gulden", zegt Koelen, „1300 gulden is voor ons te veel.Volgens haar viel de rekening zo hoog uit, omdat de beheerder bedragen per glas ging berekenen en niet meer per ■fles." Beheerder J. Nagelkerke zegt dat de rekening inderdaad een stuk hoger uitviel. Dat heeft volgens hem te maken met het feit dat ervoor het eerst echte frisdrank werd geschon ken in plaats van limonadesi roop. Om de impasse te doorbreken heeft M. Bakx van het vrijwilli- gerssteunpunt Reimerswaal ge probeerd een opening te vinden. Dat leek in eerste instantie wat op te leveren. Nagelkerke ver laagde het bedrag naar duizend gulden, maar ook dat is volgens Koelen nog te veel. „Een bela chelijk bedrag. We hebben 750 gulden overgemaakt en meer betalen we niet. Voor ons is dit een principezaak." Laatste bod Nagelkerke zegt dat hij het be drag inmiddels tot negenhon derd gulden heeft verlaagd. Dat is zijn laatste bod. „Als ik nog lager ga, draai ik verlies. Daar begin ik niet aan. Ik heb het met het bestuur van de voetbalver eniging overlegd. Daar denken ze er net zo over. Eigenlij k leiden we met negenhonderd gulden al verlies. We vragen immers niets voor het gebruik van gas, water en elektra." Voorlopig is er weinig uitzicht op een snelle oplossing. Volgens Koelen betaalt kindervakantie werk Rilland onder geen beding meer dan 750 gulden. Nagelker ke zegt op zijn beurt dat het uitgesloten is dat hij onder de negenhonderd gulden zakt. Zo lang de resterende honderdvijf- tig gulden niet is betaald, kan de stichting kindervakantiewerk niet meer in de kantine terecht. Ondanks het feit dat beide par tijen zeggen dat ze tot een oplos sing willen komen, denkt Koe len al aan volgend jaar. „Als er dan nog geen oplossing is, zullen we de gemeente benaderen om samen naar een alternatieve plaats te zoeken." Beide partij en zeggen het jammer te vinden dat de Rillandse jeugd de dupe wordt van het meningsverschil. Een vloot hulpverleners is uitgerukt om de jongen vanonder de tractor (geheel links) te halen. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een jongen is gistermiddag rond twaalf uur gewond geraakt nadat zijn tractor was ge kanteld en bovenop hem terecht kwam. Hij raakte met zijn benen bekneld onder één van de draaiende wielen. Na behandeling kon de jongen het ziekenhuis weer ver laten. De jongen was gras aan het maaien op een veld aan de Breeweg tussen Middelburg en Koudekerke. Hij raakte met zijn wiel in een droge sloot, waarna de tractor kan telde. Zijn vader ontdekte hem toen hij hem middageten kwam brengen. Het slachtoffer was bewusteloos en is met de ziekenwagen naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. Volgens de brandweer was de tractor bevei ligd met een rolbeugel. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Het ongeval is het derde met een kante lende tractor in Zeeland in ruim twee maanden tijd. Vo rige week dinsdag overleed een 79-jarige man in Yerse- ke nadat hij bekneld was geraakt onder een tractor. Op 21 mei kwam een 16-jarig meisje bij een zelfde soort ongeval om het leven in een boomgaard naast de A58 bij Goes. door Ramses Gabriëlse MIDDELBURG - Een 26-jarige Middelburger is gisteren door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot tweehonderd uur dienstverlening. De man lichtte in de periode van 1 janu ari 1998 tot 28 december 2000 zijn baas op voor in totaal twin tigduizend gulden. De verdachte regelde in een bouwmarkt de financiën voor zijn baas. Als klanten geen bon netje hoefden, drukte de man op de escape-toets van de kassa, waardoor hij het aankoopbe drag voor zichzelf kon houden. Hiermee verdiende de man dui zend gulden per maand extra. Daarbij verduisterde hij nog eens twaalfduizend gulden uit de kluis in het woonhuis van zijn werkgever. „Ik had gebrek aan geld. Ik ver diende niet zoveel. De verlei ding was te groot", vertelde de verdachte. Officier van justitie M. Kappeyne van de Coppello REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R. Bosboom M. E. de Bruijn I. Huibers A. M. van der Jagt R. J. A. Paardekam E. Soesman K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc,nl bestempelde het misdrijf met als een gemiddelde diefstal. „Hier is meer aan de hand. Me neer kreeg groot vertrouwen van zijn werkgever." De ver dachte heeft intussen het ver miste bedrag in een keer terug betaald aan zijn inmiddels voormalige werkgever. Dat pleitte volgens de officier in zijn voordeel. „Maar dat u over een zeer lange periode uw baas hebt opgelicht, weegt voor de straf maat zwaar m uw nadeel", al dus de officier. Hij eiste een taakstraf van 240 uur. Volgens de advocaat van de ver dachte heeft zijn cliënt met het direct terugbetalen van de scha de zijn spijt getoond. Bovendien kreeg de werkgever ook nog vierduizend gulden terug, die aangetroffen werd in een schoe nendoos op de zolder van de Middelburger. „Mijn cliënt wil zo snel mogelijk een streep door dit alles zetten. Ook hij is zeer geschokt door zijn eigen ge drag." Raadsman G. Veen voer de nog als motief op dat de rela tie tussen de verdachte en zijn baas niet echt goed meer was. „Maar dat is geen reden tot het plegen van een misdrijf", voeg de hij eraan toe. Rechter A. Gaakeer kon zich ge deeltelijk vinden in het pleidooi van de advocaat. Wat ook nog meespeelde, was dat de man zijn taakstraf in de weekeinden zou moeten vervullen. Daarom deed ze veertig uur van de eis van de officier af. HEINKENSZAND - Natuur monumenten houdt op de don derdagen 9 en 23 augustus huif kartochten over de bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland. De tochten vertrekken vanuit het informatiecentrum bij de Kamerse Kooi tussen Heinkens- zand en Nisse en voeren langs het oude, kleinschalige polder landschap dat stukje bij beetje is gevormd door vroege inpolde ring van kleine stukjes schor. Op de bloemdijken bloeien veel zeldzame soorten, die in stand worden gehouden door de scha pen van de Zeeuwse Schaaps kudde. Deelnemers moeten zich opgeven bij het informatiecen trum van de kudde. door Ramses Gabriëlse MIDDELBURG - Een 30-jarige man uit het Gelderse Zelhem moet van de politierechter in Middelburg zeventig uur onbe taald werk verrichten. De ver dachte stal op 4 november een laptop van Rijkswaterstaat in de gemeente Reimerswaal. De man was matroos aan boord van een schip. Het viel de be manning op dat de Gelderlan der bij zijn vertrek wel veel ba gage bij zich had. Toen de schipper erachter kwam dat er een laptop was weggenomen, was het niet moeilijk de dader op te sporen. „Ik wil het eigen lijk niet meer weten", toonde de verdachte zijn spijt. De officier van justitie vond de zaak een vervelend feit. „Als matroos ge niet je aan boord vertrouwen. Dat vertrouwen heeft meneer geschonden." De officier eiste zeventig uur taakstraf of 35 da gen zitten. „Doe mij de taak straf maar", riep de verdachte snel. De rechter zag in het dossier van de man dat hij wel een paar ver keersovertredingen had be gaan, maar dat hij verder geen strafblad had. „U vroeg er zelf al om", zei de rechter. „Een taakstraf van ze ventig uur dan." Opgelucht haalde de man zijn briefje op bij de griffier. „Oh ja, bij die ver keersovertredingen kan er weer eentje bij. Ik ben op weg hier naartoe geflitst." door Ramses Gabriëlse MIDDELBURG - „Ik hoop dat u mij nog een kans geeft", zei een 35-jarige man uit Bergen op Zoom, voordat de politierechter in Middelburg gisteren uit spraak deed. De man stond te recht voor rijden onder invloed bij Sint Maartensdijk op 27 mei. De rechter gaf hem een boete van drieduizend gulden en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden. Het was niet de eerste keer dat de verdachte met alcohol op achter het stuur kroop. Volgens officier van justitie M. Kappey ne van de Coppello was het zelfs de vierde keer. Hij hield hier in zijn eis zwaar rekening mee. „Als je zo vaak gepakt wordt, heb je een probleem. Dan kun je je rijbewijs kwijt raken", aldus de officier. Hij eiste drieduizend gulden boete en zes maanden rijontzegging, waarvan vijf voorwaardelijk. De advocaat van de verdachte wees de rech ter erop dat de man vrachtwa genchauffeur is Zonder rijbe wijs zou hij direct worden ontslagen. De raadsman wilde graag de rijontzegging omzet ten in een voorwaardelijke, met daar tegenover een hogere boe te. Maar niet zo'n hoge boete als in de eis, want die was 'aan de hoge kant'. De advocaat pleitte voor een boete van tweeduizend gulden. De verdachte verklaarde dat het nooit de bedoeling was om te gaan rij den op 2 7 meiHij moest maar drie kilometer verderop zijn. „Het was gewoon stom van me. Het zal niet nog een keer ge beuren." Rechter A. Gaakeer vond het ontslag van de man bij een rijontzegging een zwaarwe gend punt. „Maar", voegde zij eraan toe, „het rijden onder in vloed van alcohol is een bijzon der ernstig feit." GOES - Het Super Troep OP- ruimspektakel, kortweg het STOP-spektakel, doet op zijn tocht door Zeeland op vrijdag 3 en op woensdag 15 augustus Goes aan. Het MEC-De Beve- landen ontvangt het team van afvalbestrijders in het centrum in de Hollandsche Hoeve. Met theater, behendigheidsspelle tjes en een quiz kunnen grote en kleine kinderen iets leren over het probleem zwerfafval. Op beide middagen begint het spektakel om 12.00 uur. COLIJNSPLAAT - De Neder lands hervormde kerk in Colijnsplaat houdt tijdens de visserijdagen, vrijdag 10 en za terdag 11 augustus, een rom melmarkt ten bate van het on derhoud van het kerkgebouw. Van 10.00 tot 17.00 uur worden allerhande spullen aangeboden op het pleintje bij de kerk. Op zaterdagmiddag is de kerk open voor publiek vanaf 13.00 uur. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Pure discri minatie is het, vindt Joost van Belzen. Hij mocht met zijn hond Daz nooit meedoen aan de wereldkampioenschappen behendigheid voor honden. Dat komt omdat Daz geen stamboom heeft. Ze is een kruising tussen een bordercol lie en een Mechelse herder. Dit jaar stuurt Nederland voor het eerst een ploeg naar het WK voor honden zonder stamboom. En Van Belzen is erbij. Hij haalde Daz uit het asiel toen ze tien weken was. Zijn vrouw was er vrijwilliger en wees hem op het pupje. „Toen ik haar voor het eerst zag, vond ik het een verschrikkelijk le lijk beest, maar ze deed alles voor me." Het duurde even voordat Daz goed getraind was. „Ik ben bijna twee jaar bezig geweest. Toen viel het kwartje en ging het snel. Bin nen driekwart j aar zaten we op het hoogste niveau." Bij behendigheid, of agility in het Engels, moeten honden zo snel mogelij k een parcours met hindernissen afleggen. Het is vergelijkbaar met een con cours hippique voor paarden. De hond moet hoogtesprongen en breedtesprongen maken, door een tunnel kruipen en over een wip rennen. Sinds 1996 draaien Van Belzen en Daz mee op het hoogste niveau in Nederland. Meer was er nooit te bereiken omdat de FCI, de overkoepelende orga nisatie in Europa, alleen hon den met papieren toeliet. In Nederland doen honden die niet ingeschreven staan in een stamboek wel gewoon mee met de rashonden. Energie Daz is een bijzondere hond. In huis rustig, maar buiten vol energie. Ze vindt het volgens Van Belzen heerlijk om te wer ken. „Ze is bij een wedstrijd meestal al vertrokken voordat ik zeg dat ze weg mag. Ik heb speciale riemen om te trainen. Zodra ik die pakis het hier één gillende menigte." Naast Daz heeft Van Belzen nog drie andere honden. De ene, ook een kruising, is twaalf en doet mee in de veteranen- klasse. De andere twee zijn ook in training. Drie tot vijf keer in de week trainen is noodzakelijk om een behoorlijk niveau te bereiken. Niet voor de hond, maar voor het baasje. Daz kan makkelijk een half jaar zonder training, maar het moeilijkste van agili ty is om als baas je lichaams taal onder controle te krijgen. Eén onverhoedse beweging en de hond gaat de verkeerde kant op. „Ik kan wel zeggen dat ze naar links moet, maar als ik zelf rechtdoor loop, gaat ze echt niet." Met Daz is vijf keer in de week trainen niet meer nodig. „Het moet voor haar ook leuk blijven." De wereldkampioenschappen worden op 10 en 11 november gehouden in het Tsjechische Louny. Er is een wedstrijd voor kleine honden en een wed strijd voor grote honden. De Nederlandse ploeg bestaat uit tien honden met hun baasjes. Joost van Belzen en zijn hond Daz. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 27