Ikonnikov uit vorm in oogsttijd PZC Angela Maas publiekstrekker Ha ven wedstrijd in nieuw jasje door werkzaamheden Terneuzen start met ruime zege op Steen 19 Rus kan hoofdprijs in HZ-schaaktoernooi goed gebruiken Snotterende remise Drie treffers John Schot voor PSV Al uitslagen Eerste ronde eindstation voor Vucic agenda bw woensdag 1 augustus 2001 Vyacheslav Ikonnikov (rechts) verloor gisteravond van zijn landgenoot Epishin. foto Lex de Meester door Koen de Vries VLISSINGEN - Ze komen van heinde en verre, de deelnemers van het HZ-toernooi. In de aula van de Vlissingse Hogeschool zijn deze week schakers uit Spanje, Oezbekistan, Israël, Rusland, Georgië en andere lan den achter verre horizonten op zoek naar geluk op het bord met de 64 velden. Voor de ene deelnemer is winnen leuk, voor de ander belangrijk. De Rus Vyacheslav Ikonnikov (35) zou het bijvoorbeeld heel erg fijn vinden om de hoofdprijs in ontvangst te nemen. De full- prof uit Perm kan de enveloppe met inhoud ontzettend goed ge bruiken. Ikonnikov is een van degenen HANSWEERT - John Schot was gisteravond op schot voor PSV Al. De jeugdinternational, ge boren in Tholen, scoorde drie maal voor zijn club in het met 6- 1 gewonnen duel met een Rei- merswaals elftal onder 21 jaar. De A-jeugd van PSV is deze week van maandag tot zaterdag op trainingskamp in Zeeland. Gisteravond werd in Hans weert de eerste van drie oefenwed strijden gespeeld. Vanavond volgt een duel met tweedeklas ser Dauwendaele en vrijdag sluit de jeugdploeg af met een wedstrijd tegen Lewedorpse Boys. Terug op Zeeuwse grond was John Schot in Hansweert de ge vierde man. Hij maakte het der de, vijfde en zesde doelpunt van de Eindhovense ploeg. De overi ge doelpunten kwamen van Rob Lubse, Koen Garritsen en Kevin Fillee. Bij 4-0 redde Jordan van Langevelde de eer voor het Rei- merswaals elftal onder 21 jaar, waarin spelers van Yerseke, Kruiningen, Krabbendijke, Ril land en Hansweertse Boys wa ren opgenomen. van onze sportredactie BRESKENS - Na de openings wedstrijd van het Zeeuwse Open Water zwemseizoen, eind juni in Sluis, wordt het seizoen zaterdag voortgezet met de 62e Havenwedstrijd in Breskens. Voor deze echte Zeeuwse klas sieker, traditiegetrouw onder deel van de Visserijfeesten, hebben zich inmiddels 104 deel nemers aangemeld, verdeeld over tien onderdelen. De wed strijd staat alleen open voor le den van de Zeeuwse zwemclubs. Door werkzaamheden van Rijkswaterstaat aan de kaden van de haven moest het te zwemmen parkoers dit jaar worden aangepast. De start en de finish van alle onderdelen vindt plaats in de Oosthaven. Alleen voor het hoofdnummer wordt gebruik gemaakt van de Westhaven, waar in voorgaande jaren altijd de finish was. Het hoofdnummer is van 2500 naar 3000 meter gebracht. Door de werkzaamheden is het langs het parkoers een ware zandvlakte. „De mensen die willen meelopen, krijgen het daardoor niet gemakkelijk. Maar volgend jaar ziet alles er anders uit, want dan is alles klaar", aldus Adrie Vinke, die al vele jaren deel uitmaakt van het organisatieteam van Scheldes- troom. „We hebben het programma van onze sportredactie TERNEUZEN - Hoofdklasser Terneuzen werkte gisteravond de eerste oefenwedstrijd in voorbereiding op het nieuwe seizoen af. Op het eigen sport park De Vliegende Hollander bleek de ploeg veel te sterk voor zondag-vierdeklasser Steen: 7-1. Assistent-trainer Rolf Mobach, die de honneurs waarneemt voor de nog afwezige Paul Te- lussa, kon tegen Steen niet be schikken over drie spelers. De geblesseerden Roel Alberti en Michel de Vries bleven aan de kant. Geert de Poorter is nog op vakantie. De vier nieuwelingen Ronald van Sliedregt, Geert die middels een goede prestatie in Vlissingen probeert in zijn dagelijkse onderhoud te voor zien. De grootmeester koos acht jaar geleden voor een profbe- staan omdat in zijn land met schaken meer te verdienen viel dan in andere beroepen. Deson danks moet hij ieder roebeltje omdraaien om rond te komen. Alleen voor de echte topscha- kers - zoals de in Vlissingen aan wezigen Loek van Wely, Jeroen Piket en Rustam Kasimdzhanov - is er brood met dik beleg te ha len. Failliet In de loop der jaren is het voor schakers als Ikonnikov alleen maar moeilijker geworden om het hoofd boven water te hou den. „In 1998 ging het in Rus land economisch een stuk slechter. Veel sponsoren van schaaktoernooien gingen fail liet. Sindsdien is in Rusland nog maar één groot schaaktoernooi, het Russisch kampioenschap. Dat kun je vergelijken met grote toernooien in West-Europa." Daarom moet Ikonnikov, gebo ren en getogen in Perm, een mil joenenstad aan de voet van de Oeral, vooral in West-Europa zijn brood zien te verdienen. Hij is niet de enige. In Rusland al leen al lopen zo'n honderd schaakprofessionals rond en in omliggende landen beproeven ook velen hun geluk. De invaties voor toernooien zijn schaars, de kans op de eindzege gering. Zijn speelstijl is er ook een beet je naar. Ikonnikov speelt vooral degelijk. Het avontuur zoekt hij zelden, dat zou te riskant zijn. De situatie moet overzichtelijk blijven, een klein voordeel is een mooi uitgangspunt om op jacht te gaan naar de zege. Aanzien Vroeger was schaken een sport met aanzien in Rusland. Tegen woordig is het een sport voor de arme man. „Ouders met geld la ten hun kinderen niet schaken. Ze kiezen voor tennis of voetbal sporten waar hun kinderen later veel geld mee kunnen verdie nen. Alleen mensen met weinig geld stimuleren het schaken bij hun kinderen. Het kost bijna niets. Het enige dat je nodig hebt is een bord en stukken. omgegooid, want we hoeven geen rekening meer te houden met de in- en uitvarende vissers boten. In voorgaande jaren kwamen die juist in actie op het tijdstip van de Haven wedstrijd. Nu kunnen alleen nog twee rondvaartboten voor proble men zorgen. Maar ook hiervoor is wellicht een oplossing te vin den." Voor de wedstrijd zijn in alle leeftijdsgroepen de favorieten aanwezig. Ook Saskia Herre- bout van de Stormvogel staat voor de eerste keer dit seizoen op de startlijst. Voorgaande sei zoenen was zij telkens de beste Zeeuwse zwemster, maar door een blessure heeft ze dit seizoen nog geen langebaanwedstrijd gezwommen. Ze wil zich in de Havenwedstrijd testen. De strijd bij de vrouwen is open met Ryan Verplanke van Schel- destroom als de voornaamste favoriet voor de zege. Bij de mannen zal Jarbas in den Bosch van Koewacht de te kloppen man zijn. Voor het onderdeel schoolslag hebben negen man nen en twee vrouwen zich inge schreven. Linda Vink en Ruud Pieterse, beiden van Koewacht, zijn huizenhoog favoriet. Bij de junioren op de 1500 meter is Marinka Bil de grootste favo riete bij de meisjes; door afwe zigheid van Michiel Soolsma is de strij d bij de j ongens helemaal open. De wedstrijd begint za terdagmiddag om 14.00 uur. Bosschaart, Renato Dijkstra en Dominique Verlinde waren wel van de partij. Dijkstra en Ver linde waren de uitblinkers aan Terneuzen-zijde. Terneuzen kwam na twintig mi nuten op voorsprong door een treffer van Mike But en net voor de rust bepaalden Renato Dijk stra en Danny Magito de rust stand op 3-Ö Direct na rust scoorde Steen via Pascal Lensen tegen, maar daarna nam Ter- neuzen het heft weer in handen. Leo Kayser zorgde voor 4-1Mi ke But nam de vijfde en zesde Temeuzense treffer voor zijn re kening. Het slotakkoord was voor Matty Buijse, die vijf mi nuten voor tijd de eindstand op 7-1 bepaalde. Kleding, een zaal of een veld heb je niet nodig. Je kunt het overal spelen." In Vlissingen kon Vyacheslav Ikonnikov tot gisteravond bo gen op een honderd-procent- score. Maar de vier punten uit vier wedstrijden zeggen weinig, vindt de Rus. De tegenstand in de eerste ronden was gering, pas nu begint het toernooi echt. „Ik ben niet goed in vorm", klaagt hij. „Vorige week in het toernooi in Dieren heb ik heel slecht ge speeld. Ik heb daar niets ver diend en heel veel elo-punten verloren. Het was niet de fijnste week van mijn leven." Nee, het vreet niet aan hem, ver telt hij timide. „Wat heeft het voor zin om je druk te maken. Het enige dat je kunt doen, is proberen het volgende toernooi te winnen." Daarom is hij in Vlissingen. Alhoewel, dat is niet de enige re den. Vlissingen is een van de drie rustpunten in zijn bestaan van pi'ofschaker. De andere twee zijn Perm, waar hij gemid- dels zes maanden per jaar bi vakkeert en Heidelberg, de stad aan de Neckar waar hij compe titie speelt. In Penn wonen zijn ouders en een broer. Bij hen kan hij altijd terecht. Vlissingen is een stad Uit dui zenden voor Ikonnikov. Wan neer hij in de buurt is en het even kan, logeert hij bij Hans Groffen - een van de organisatoren van het HZ-toernooi - en diens vriendin Edith van Eimeren. Hij gerxiet van de rust en de zee. Daarom neemt hij al voor de vijfde keer deel aan het toernooi. In Perm ligt de dichts- bijzijnde zee tweeduizend kilo meter verderop. „Het is de Noordelijke IJszee. Je kunt be grijpen dat ik daar nog nooit ben geweest." In Vlissingen heeft Ikonnikov twee dagen geleden lex-en fiet sen. Ook al iets leuks dat in Rus land niet kan. „De wegen zijn er te slecht en te druk voor." Epishin In de woonkamer van huize Groffen bereidt Ikonnikov zich voor op zijn partij tegen Vladi mir Epishin, de man die vroeger secondant was van veelvoudig wereldkampioen Anatoli Kar- pov. Hoewel Epishin een land genoot is, wordt het zijn eerste treffen met hem. 's Avonds vertoont Ikonnikov alle trekken van een speler die uit vorm is. Hij denkt en denkt en denkt... Totdat hij voor de laatste twintig zetten nog twee minuten overhoudt. De Israëliër Lev Psachis bekijkt het even vanaf de zijkant. Hij snapt er niets van. De stelling is voor hem gesneden koek. Ikonnikov overleeft de tijd nood, maar staat dan wel een to ren achter. Even later geeft hij op. Wat jammer dat hij uit vorm is op het moment dat hij moet oogsten. De nederlaag heeft één voordeel. Hij hoeft even niet te spelen tegen de echte toppers. Op de fiets naar huis. Morgen zijn er nieuwe kansen. door Alex Krappen VLISSINGEN - In de vijfde ronde van het HZ-schaaktoer nooi stonden gisteren aan de topborden twee heuse krakers op het programma. Zowel bij Jeroen Piket-Loek van Wely als bij Lev Psachis-Rustam Kasimdzhanov was de uitslag remise. Maar de manier waarop de beide remises totstandkwa men was onvergelijkbaar. Psachis had een inspiratieloze dag en bood al na elf zetten re mise aan. Zijn Oezbeekse tegen stander accepteerde niet en speelde nog door. Psachis vond echter steeds moeiteloos de ver eenvoudiging en kreeg later als nog zijn zin; remise zonder veel inspanning. Aan het andere bord maakten Piket en Van Wely er een schitte rende partij van. Piket kwam met een pion voorsprong uit de opening, maar zijn opponent zette een gevaarlijk ogende aan val op touw. Ook Piket had mo gelijkheden tot een offensief, maar na een grootscheepse ruil deelden beiden het punt. De remise aan de topborden gaf Sipke Ei-nst de kans om nader bij te sluipen. Zijn tegenstander Heppekausen maakte een foutje in de opening en moest zich de rest van de paxtij beperken tot verdedigen. Een fout bleek on- veimijdelijk, Ernst was een punt rijker. „Ik ben meer all round dan vorige jaren. Toch reken ik mezelf niet tot de kans hebbers. De topdrie is te ster- k."Ook Johan de Wolf is op de weg terug. Gisteren was hij te sterk voor Theo de Putter. De Wolfs score komt daarmee op 3,5 uit 5. Teleurstellend, vindt de Middelburger..Gezien de ra ting van mijn tegenstanders had ik 5 uit 5 moeten hebben. Mis schien mag ik de volgende partij tegen een sterke speler. Dan kan ik écht iets presteren." Peter Kalisvaart kon het niet bolwer ken tegen de Slowaakse groot meesteres Regina Pokoma. „Ik kwam slechter uit de opening en heb terecht verloren." Kees Nieuwelink handhaafde zich in de subtop. Tegen de Spanjaax-d Juan Pomes kwam hij in een kansrijk middenspel, maar zijn opponent verdedigde bekwaam en ontsnapte met re mise. Nieuwelink staat nu op Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge. A-lijn, 16 paren: dms. Kramer/Schoolmeester 60,46, mw. Engelen/Breedveld 60,20, mw van Leeuwen/Schoof 59,44, de Raaf/Clags 59,18, mw. van Es/de Korte 55,36, dms. Knop 54,85, Maas/Peeters 53,57 B-lijn, 16 paren: dms. van Boven /'Schuurman 61,56, echtpaar v. d. Laan 58,04, dms Dingemanse/Wijnen 55,48, Krappen/Cacace 54,59, dms. Leijnse- /Kloosterman 53,57, Gabriëlse/Pouwel- se 53,24, dms. Laport/Nieboer 52,68, echtpaar Labruyere 52,42, mw. Olysla- ger/v. d. Brink 50,94, mw. Leemans/Kort- evens 50,79. C-lijn, 16 paren: de Kort- /Scherp 61,47, van Dijk/v. d. Plas 59,94, mw. v. d. Laan/Bruggeman 58,16, van Eekelen/Janse 57,39, echtpaar Treffers 54,33, van der Kuijl/van Veen 54,08, Pol- derdijk/Rrovily 53,31, dms. Kloosterman- /van Maaren 51,78. Darts Zomercompetitie. Poule A: The Duke - DTP 7-6, Midcity - Schaap 3-10, Together 2 - Summefhart 11-2, De Dipjes - Brutus 13-0, Yippertjes - MZ 10-3 Tussenstand: 1De Dipjes 80-24 (8 -14), 2. DT Pechiney 70-34 (8-12), 3. Together2 62-42 (8-12), 4. Schaap vin nie erg 61-43 (8-10), 5. The Duke 54-50 (8-8), 6. De Yippertjes 51-40 (7-8), 7 Midcity 39-65 (8-6), 8. Summer- hart 38-66 (8-6), 9. MZ 32-59 (7-2), 10. Brutus 20-84 (8-0) Poule B: Arrows - ZDMTVW 9-4, EMM - Together 1 12-1, Unlucky - Topo 2-11, High Five - Kantaria 1-12, Yip Plaza - Fly ing Birds 12-1. Stand aan kop: 1 Topo Giggio 87-17 (8-16), 2. EMM77-27 (8-12 3. Yip Plaza 76-28 (8-12), 4. Arrows In tern 70-34 (8-14), 5. Kantaria 49-55 (8-8). Honkbal Keulen/Bonn EK, vierde speeldag, groep A: Groot-Brittannië - Oekraïne 5-4, Spanje - Tsjechië 7-9, Nederland - Rus land 3-4. Jeu de boules Zoutelande. Toernooi Zoutelande Ak- tief. Recreatieklasse, 7 teams: 1 Henny en Philip Wijs, Grijpskerke, 2 Adrie Ver- hage en Ada Wouters, Zoutelande. Wedstrijdklasse, 22 teams. 1 Noel Kern peneers, Sluis en Marco Wouters, Zoute lande (wisselbeker), 2 Mario en Filiberto de Filippis. Souburg, 3 Marco van Iwaar- den en Ceetan Wottan, Goes, 4 Jannie El- ve en Rinus Gakeer, Vlissingen. Schaken Vlissingen. HZ-toernooi. Vijfe ronde, voornaamste uitslagen: L. Psachis-R. Kasimdzhanov 1/2-1/2, J. Piket-L. van Wely 1/2-1/2, V Epishin-V. Ikonnikov 1-0, I. Werner-O. Romanishin 1/2-1/2, F. Nij- boer-W. Mühren 1-0, J. Heppekausen-S Ernst 0-1, K. Nieuwelink-J. Pomes 1/2- 1/2, D. Lobzhanidze-J Techen 1-0, H. Jonkman-A. van den Berg 1-0, G. Velt- kamp-V. Vehi 0-1, R. Janssen-I. Timmer mans 1-0, A, Coaili-J. Delemarre 0-1, J. Werle-D. Mueller 1-0, C. Werner-C. Kuij- pers 1/2-1/2, P. Kalisvaart- Re. Pokorna 0- 1, F. Erwich-J. van Ruirenburg 1-0, A. Mentink-J. Hellegers 0-1, W. Maes-S. Geïrnaert 1/2-1/2, C. Rens-J. van Zand wijk 0-1, M Denoth-W. Bliek 0-1, T. de Putter-J de Wolf 0-1, H Groffen-F. Snij ders, L. Bensdorp-K. Leenhouts 0-1. Stand aan kop: Psachis, Kasimdzhanov Piket, Van Wely, Nijboer, Ernst, Epishin 4,5, Bliek. Nieuwelink, Pomes, Ikonnikov, R. Janssen, I. Werner, Romanishin, Wer- le, Erwich, Mellegers, Van Zandwijk, Delemarre, Lobzhanidze, Jonkmèn 4, J de Wolf, Groffen, Leenhouts 3,5. Softbal Praag EK, tweede dag Tsjechië - Rus land 3-0, Italië Duitsland 14-0, Neder land-Spanje 8-0. w met Bliek, die in een slechte stelling plotseling de dame van zijn te genstander wist te verschalken. Het HZ-schaaktoernooi heeft nu zeven koplopers. VLISSINGEN - Het zit Alexan der Vucic niet mee. Vorige week trof hij in de openingsronde van het Stoofweitoernooi van Kou- dekerke in Arthur Flipse een te genstander die hem de baas was; gisteren was Eric Lijbers voor Vucic in de eerste schifting van het Open Scheldetoernooi in Vlissingen meteen te sterk. Het duel in de C21+-categorie kende een boeiende eerste set, die via een tiebreak in het voor deel van thuisspeler Lijbers werd afgesloten. Daarna was het verzet van Souburger Vucic geboken. Lijbers trok het initia tief naar zich toe en haalde de winst met 6-2 binnen. De overige slagenwisselingen in het enkelspel hadden gisteren plaats in de D-categorie. In de 21+-klasse gaf de als tweede ge plaatste Richard van de Wege meteen zijn visitekaartje af. Op ponent Patrick Verhagen, die via een walk-over door de eerste ronde was gekomen, kreeg in de eerste set van het duel geen been aan de grond (6-0). In de voort zetting van de partij liet Van de Wege de teugels wat vieren, maar de marge waarmee hij op nieuw aan het langste eind trok, was nog steeds ruim (6-2). Ook de als vierde ingeschaalde Sander de Bert was succesvol. In straight sets schakelde hij Remco de Bokx uit Ovezande uit. Bij de D35+-ers boekten Mi chel de Vaan, Arry Jobse en Hei-- man van Hoeve overwinningen Het drietal verdiende daarmee een plaats in de kwartfinale. De vrouwen in de 21+ categorie zagen favoriete Sonja van Een- ennaam gedecideei-d afrekenen met Sonja Boogaard. Ellen Ste- geman, Karin Hendrikse en Ad- die Balthazar schaai'den zich in dit gezelschap eveneens bij de laatste acht. Sportprijsvragen Lucky day: 4 -10 -11 -14 - 22 - 24 - 27 - 34 42-48-51-52-57-58-63-69-73-75-77- 79 (onder voorbehoud) Tennis Vlissingen. Open Scheldetoernooi 21+. HE C 21+: E. Lijbers-A. Vucic 7-6 6-2. HE D 21+: R. de Bokx-J, IJdema 7-5 6-1, S. Samuel-D Lau 6-3 6-1, P. Slagter-E. Wijkhuljs 4-6 6-4 6-3, R. de Bert-E. Doh- men 1 -6 3-5 w.o. R. de Bert, S. de Bert-R. de Bokx 6-3 6-1, R. van de Wege-P. Ver hagen 6-0 6-3. HE D 35+: F. de Groot-J. van der Meijden w.o, F. de Groot, M. de Vaan-A. Swennen 3-6 6-1 6-1, A. Job- se-R. Lantsheer 6-2 6-1, H. van Hoe ve-A. Luitwieler 6-3 6-1. DE D 21+: S van Eenennaam-S. Boogaard 6-2 6-4, E. Stegeman-A. Schuit 6-4 7-5, K. Hen- drikse-L. Molegraaf 6-0 4-6 7-6, A. Bal- thazar-L. Hardenberg 6-1 6-1. HD C: H. de Roover/E. Duit-D, Molegraaf/F.J. Vis ser6-2 6-4 HD D: H. Rombout/S. Noord a-P. van de Wege/R. van de Wege 4-6 6-0 6-2, P. Westerbeke/M. Dek-P. ten hacken/J. de Vries 5-7 6-0 6-1, E Lefèvre/H Joziasse-C. Sohier/F. de Groot 6-3 7-5, G. de Reus/P. Schou- wenaar-M Meeuwse/L Hillebrand 6-0 6-1 DD D: A Nonnekes/M van Bel-A Yip/M. Sollie 6-1 7-5, K Klap/N Christi- s-A. Verest/N. Krant 6-4 6-0. GD D: B. van Rijswijk/E. Oppatja-I. van Eenen- naam/J. van Eenennaam 6-1 6-2, J. ten Hacken/P. ten Hacken-F. Hijman/C. Braet 6-2 6-4, D. Timisela/M. Leijten-D. Gillis- sen/J. Gillissen 6-1 6-3, M. Geelhoed/P Stroo-A. Schot/M. Mahassen 6-1 6-1, M Sprengers/F. Sprengers-C. Matte- man/L. Matteman 4-6 6-3 6-3, S. Sa- muel/M Poppe-E. van Huizen/J van Huizen 6-0 6-3, A. Kuizenga/A Swen- nen-P Olivier/A. Hofstede 6-0 7-6, A. Yip/G. Milot-A. Kuizinga/A. Swennen 6-3 6-1, D. Timisela/M. Leijten-M. Mari- nissen/P. Schouwenaar6-37-5. Voetbal Oefenduels Eindhoven. EW Eindhoven - PSV 1-4 (0-3). Van Bommel 0-1, Kezman 0-2, Ramzi 0-3, Yahïaoui 1-3 (strafschop), Marquinho 1-4. Franeker. Cambuur Leeuwarden - Sparta 3-3 (1-2). Koever mans 0-1, 0-2, Bruin 1-2 (strafschop). Koevermans 1-3, Bruin 2-3, Bruin 3-3 (strafschop). Eijsden. MW-Willem I11-3 (1-1). Bombarda 0-1, Daumantas 1-1, Bombarda 1-2,1-3. Zevenbergen. Seolto - RKC Waalwijk 0-8 (0-5). Petrov 4, Fran ken, Asouiki, Pitshou, Gelijns. Wielrennen Stiphout. Profronde, 100 kilometer. 1. Ullrich (Dui), 2. Van Heeswijk, 3. De Inngh, 4 I aiirentJalahert (Fra) woensdag fü Atletiek 64e Boulevardloop. Finale van het PZC stratenloepcircuit. Starttijd 7200 meter- 20,00 uur. De prestatieloop over een of twee ronden van 3600 meter start om 19.00 uur. Inschrijven: De Groene Dolfijn, Boulevard Evertsen 2 te Vlissingen. Tennis SNS Gruttepikkers II toernooi. Vijfde dag. Locatie: tennisbanen TV Duiveland, Nieuwerkerk. Speeltijden, start in de middag, meeste partijen in avonduren Zesde Open Scheldetoernooi Locatie tennisbanen LTC de Schelde, Van Woel- derenlaan te Vlissingen. Reimerswaal veteranentoernooi. Loca tie banen LTC Kruiningen. Voetbal Vriendschappelijk. Hoek-Bassevelde (B) (19.30 uur). FC Dauwendaele - PSV Al (19.00 uur), Koewacht-Axel (19.30 uur). door Ron de Waal KOUDEKERKE - Op de banen van LTC De Stoof in Koudekerke worden van vrij dag tot en met zondag voor de vierde maal de Open Zeeuwse Kampioenschappen rolstoeltennis gehouden. Absolute pu bliekstrekker is de twintigjarige Angela Maas uit Koudekerke, die momenteel de zevende plaats op de wereldranglijst in neemt. Ondanks de deelname van Angela Maas is Fred Hendrikse, die samen met Chris Ver steeg het evenement organiseert, somber gestemd over het vooxlbestaan van het toernooi. Opnieuw moet er met een mini maal budget gewerkt worden. „We heb ben er werkelijk alles aan gedaan om sponsoi'en te strikken, maar nog steeds is de respons minimaal. Als daar geen ver andering in komt, zou dit wel eens de laat ste editie van het toernooi kunnen zijn", aldus Hendrikse. Vooralsnog hoopt Hendrikse dat het drei gende onheil kan worden afgewend. „We hebben ook dit jaar ons doel betreffende het aantal deelnemers bereikt. Er komen in totaal veertig spelers en speelsters naar Koudekerke, onder wie een zevental uit België. Daar zitten een aantal sterke ten nissers tussen, bovendien hebben we met Angela Maas een wereldtopper in huis." Dat er tijdens het toernooi punten te ver dienen zijn voor de nationale ranglijst, is volgens de organisator niet eens de voor naamste reden dat een aanzienlijk aantal rolstoeltennissers zich heeft ingeschre ven. „De gezelligheid staat bij velen hoog in het vaandel Zo ook bij Angela Maas. De Koudekerkse liet voor haar club een toernooi in Oosten rijk schieten. „Vorig jaar zat het me abso luut niet lekker dat ik verstek moest laten gaan. Ik zie het min of meer als een morele verplichting om hier te verschijnen", zegt Maas. Direct na het evenement in Koude kerke reist Angela Maas af naar Genève, waar ze haar finaleplaats van vorig jaar op de Swiss Open hoopt te evenenax-en. Op het Open ZK is Maas uiteraard als eer ste geplaatst, gevolgd door Monique de Beer, die in de nationale topvijftien terug te vinden is. Bij de mannen voeil Cor van de Linden de plaatsingslijst aan, voor Riens van Raay. Er wordt zowel in de Open (vrouwen) of reguliere (mannen) A-klasse als in een B- en C/D-schema getennist. Het toernooi op de banen van De Stoof begint vrijdag om 12.00 uur. Op zondagmorgen wordt er om 10.00 uur gestart. Rond het middaguur vinden de finales in het enkelspel plaats, gevolgd door de diverse dubbelspelfina les. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19