Bestuur CVV is kritiek spuugzat PZC PZC Bewoners snappen niet waarom rest Axels Bastion leeg blijft staan Blikvanger in Biervliet Aardappelhandelaar Bas Rijk overleden Adviesbureau moet conflict rond kerk Aardenburg oplossen 13 Betalingen collectief vervoer blijken wel in orde Jss/ mSÊÊm^T. Man beboet voor bezit softdrugs De Vrieze beste met boog Scooter gestolen in Hengstdijk Man mishandeld in Goes Snorfietster gewond bij aanrijding Duo opgepakt voor mishandeling Nachtmarkt in Vlissingen Social. .Concurrence? Nee! Samenwerking! zaterdag 28 juli 2001 door Barend Pelgrim OOSTBURG - Het dagelijks be stuur van het Collectief Vraag afhankelijk Vervoer (CW) in Zeeuws-Vlaanderen is de kri tiek beu. Voorzitter L. Wille vindt dat alle betrokkenen hun verantwoordelijkheid moeten nemen en hun kritiek op het CVV moeten staken. Directielid B. Keulers van Regie BV (uit voerder van het CW) vermoedt echter dat bestuursleden het CVV misbruiken voor hun eigen politiek gewin. Wille reageex-de bijzonder gepi keerd op de op- en aanmerkin gen die de Zeeuws-Vlaamse wethouders van onderwijs en de CDA-Statenfractie onlangs maakten op het Collectief Ver voer. Ooks hekelt de voorzitter de toonzetting van brieven, die Regie aan het dagelijks bestuur van het CW schrijft. „Ik pas er voor dat er zaken verteld wor den over het dagelijks bestuur die niet juist zijn." Wille doelt hiermee op de brief die de CDA- Statenfractie richtte aan Gede puteerde Staten met daarin de suggestie dat het CW onvol doende zou reageren op corres pondentie van Regie BV Ook neemt het dagelijks bestuur geen genoegen met het schrijven van de zeven wethouders van onderwijs uit de regio, die zich zorgen maken over het voortbe staan van het leerlingenvervoer. Daarin wordt de term wurgcon tract gebruikt. Met name het feit dat de Axelse wethouder J. van Schaik deze brief mede heeft opgesteld, stuit op onbe grip bij Wille. Van Schaik is te vens lid van het algemeen be stuur van het CVV en Wille meent dat Van Schaik met de ge noemde brief het eigen nest be vuilt. Vrijdagochtend vond een gesprek plaats tussen Regie, Wille en Regie-hoofdaandeel- houderB. Keulers. Daarin bleek dat, in tegenstelling tot wat de Regie-directie beweerde, alle betalingen door het Collectief Vervoer aan Taxicom (de werk- naam van Regie) wel hebben plaatsgevonden. Regie heeft di verse taxi-ondernemers gezegd dat lopende rekeningen niet vereffend konden worden, om dat het CW niet met geld over de brug kwam. Ondanks dit ge schil zeggen zowel Wille als Keulers dat er geen sprake is dat het contract tussen Regie en de Zeeuws-Vlaamse gemeenten ontbonden zal worden. „Er is (Advertentie) J-esi.sz^-esC. INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER FAC ALARMOPVOLGING 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Nederland Bel: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl alleen de schijn van spannin gen", zegt Wille hierover. „De rekening van het leerlingenver voer is voor honderd procent door ons betaald, terwijl er ook negentig procent van de inge diende rekeningen voor het Vraagafhankelijk vervoer zijn afgerekend. Die laatste tien procent is gebaseerd op het feit dat Regie ons nog niet de volle dige facturen heeft overlegd, maar daarover zijn we tot een akkoord gekomen." Wille er kent dat er problemen waren binnen het. CW, maar dat dit vooral de communicatie tussen Regie (Taxicom) en de taxi-on dernemingen betreft. Taxi-on dernemer Keulers vindt echter dat er politieke spelletjes ge speeld worden binnen het be stuur van het CW. „Het wordt door niemand hardop gezegd, maar het lijkt of de verkiezings strijd al begonnen is. Er wordt met modder gegooid ten koste van het collectief vervoer." r 'iï. Het echtpaar Steenbakker heeft de achttiende-eeuwse voormalige werkplaats van de plaatselijke schilder omgetoverd tot een pittoresk huisje, waarin toeristen een kijkje kunnen nemen. foto Charles Strijd door René van Stee BIERVLIET - Het dorpshart van Biervliet heeft er onver wacht een monument bijgekre- gen. Ofwel: hoe tover je een achttiende-eeuwse voormalige werkplaats van de plaatselijke schilder in enkele dagen om tot pittoresk huisje, waarin toeris ten nu een kijkje nemen. Het pand aan de Molenberg is enkele maanden geleden in be zit gekomen van het echtpaar Peter en Eldina Steenbakker uit Biervliet. Naar aanleiding van de drukte tijdens de opening van de kijkdozenroute enige tijd terug, sloeg deze week bij Eldi na Steenbakker de schoon maakwoede toe. Zij knapte hierbij niet alleen de buitenkant van het pand op, ook de binnen heeft een ware metamorfose plaatsgevonden. „Gezeemde ramen, bloembakken en nieuwe gordijnen deden al wonderen. Oude spulletjes als een veerba- lans, een naaimachine en een bijl uit de voormalige werk plaats deden de rest. Ook uit het dorp heb ik al veel positieve re acties gekregen", zegt Eldina Steenbakker. De familie Steen bakker had al langer plannen om iets met haar nieuwe eigen dom te doen. „Toen bij aankoop bleek dat het om een monumen taal pand ging, vatten we eigen lijk al direct het plan op om het te restaureren", licht Peter Steenbakker toe. In welke mate het pand wordt opgeknapt, hangt af van de kos ten en in hoeverre de gemeente Terneuzen wil meewerken. Van wege de slechte staat van het pand -het dak wordt volledig gestut en de muren aan de ach terzijde zijn gedeeltelijk inge stort- staat het inmiddels vast dat de grondige opknapbeurt veel geld gaat kosten. „Ik ben best bereid om in het pand te investeren", zegt Peter Steenbakker, wijzend op de ori ginele vlechtingen in de weste lijke zijgevel van het huis, „maar het moet natuurlijk niet te gek worden. Niettemin vind ik het absoluut de moeite waard om het huisje in originele staat terug te brengen. Ik denk dat ook de gemeente hieraan zijn steentje zou moet bijdragen; zo veel monumenten zijn er im mers niet in Terneuzen." HULST - Een 26-jarige man uit België is gistermiddag rond kwart voor vier aangehouden in de Zoutestraat in Hulst. De man had vijf gram softdrugs bij zich, welke hij moest inleve ren. Hij kreeg een boete. TERNEUZEN - A. de Vrieze uit Westdorpe is de nieuwe ko ning van de Zeeuws-Vlaamse bond van wipschutters. De Vrieze behaalde deze titel na een spannende strijd op het ter rein van schuttersvereniging de Westerschelde in Terneuzen. Dit kampioenschap staat traditioneel alleen open voor ko ningen en keizers van de bij de bond aangesloten verenigin gen. Ook Europese en oud-Europese kampioenen mogen de boog spannen. In Terneuzen bonden dertien deelnemers de strijd met elkaar aan. Elke schutter mocht vijf keer schieten naar de felbegeerde ho ge vogel op de staande wip. In de tweede ronden haalden de Vrieze, G. de Vriend (Aardenburg) en D. de Keizer Jansen van Rosendaal uit Terneuzen de vogel naar beneden. In de laatste ronden schoot de Vrieze de vogel nogmaals af. De Zeeuws- Vlaamse koningen en keizer nemen op zaterdag 18 en zondag 19 augustus in het Belgische Rotselaar deel aan de Europese kampioenschappen. Zaterdag spannen de jeugdige schutters de boog. Zondag komen de senioren aan bod. HENGSTDIJK - Vanaf de Rummersdijkstraat in Hengstdijk is donderdagavond tussen negen en elf uur een scooter gesto len. Het betreft een zwarte Peugeot met kentekenplaatje ZXM-442. De scooter heeft een waarde van enkele duizenden guldens. GOES - Aan de Vlasmarkt in Goes is donderdagavond rond half twaalf een 21-jarige inwoner van die plaats mishandeld door drie nog onbekende jongens. De man werd door het drietal aangesproken en vrijwel me teen geslagen. Nadat hij wegliep, volgde het drietal hem en gooide een tegen de muur geparkeerde fiets en fietspomp in zijn richting. Hij kon dit ontwijken, maar één van de daders pakte de fietspomp weer op en gaf de man een slag op het voorhoofd en arm. De man is er vandoor gegaan. De Goese- naar hield er een bult op het voorhoofd en schrammen op de arm aan over. GOES - Een 67-jarige Duitse snorfietster is gisteren net na het middaguur gewond geraakt. De vrouw reed over de Kapelle- weg vanuit Looperskapelle. Op het kruispunt Kapelleweg/- Boutlaan in Goes verleende zij geen voorrang aan een 39-jari- ge automobilist uit Tilburg. De vrouw is met hoofdletsel naar het Oosterscheldezieken- huis overgebracht. De snorfiets werd helemaal vernield, de auto raakte licht beschadigd. MIDDELBURG - Op de Vlasmarkt in Middelburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag twee mannen van 19 en 36 jaar aangehouden. Het duo uit Vlissingen sloeg met een helm op een tegemoetkomende auto. Toen de bestuurder hier iets van zei, werd hij geslagen. Behalve rode striemen aan zijn nek en armen hield de man een gescheurd T-shirt en een kapotte bril over aan de schermutseling. door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Oud aardappelhandelaar B. Rijk uit Kloosterzande is deze week op 70-jarige leeftijd overleden. Rijk was al enige tijd ziek. Hij wordt maandag begraven op de katholieke begraafplaats van Kloosterzande na een uitvaart dienst in de kerk van de Heilige Martinus Parochie Ter Duinen, die om 10.30 uur begint. Rijk werd geboren op Zuid-Be veland, maar woonde al bijna een halve eeuw in Kloosterzan de. Tijdens zijn werkzame leven maakte hij onder meer deel uit van het hoofdbestuur van de Vereniging van de Nederlandse Aardappelhandel en de Neder landse Federatie van Pootaard- appelhandelaren. Daarnaast zat hij zes jaar in het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel en was hij een even lange periode gezworene van het waterschap Hulster Ambacht. Rijk meer dan een kwart eeuw lid van het bestuur van de Koninklijke Harmonie REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115)686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Sint Cecilia, de laatste zes jaar als voorzitter. Ruim twee jaar terug was Rijk, wiens aardappelhandel vorig jaar weid overgedaan aan een groter bedrijf in Dinteloord, één van de initiatiefnemers bij de oprichting van de Onderne mersvereniging Hontenisse. De vereniging moet er mede voor waken dat Hontenisse na het verdwijnen van de veerdienst Kruin ingen-Perkpolder aan trekkelijk blijft voor het vesti gen van een bedrijf. Mede op initiatief van de ondernemers vereniging werd onlangs het plan 'Kloosterzande aan Zee' gepresenteerd, een ambitieus plan voor een jachthaven en een recreatiedorp vlak bij Kloosterr zande. VLISSINGEN - Voor de acht tiende achtereenvolgende keer wordt op 3 augustus de Midzo- mernachtmarkt op de boule vard in Vlissingen gehouden. De markt strekt zich uit over een lengte van twee kilometer en be strijkt de drie boulevards, De Ruyter, Bankert en Evertsen. Tijdens de markt geeft Ons Boe- regoed met dansparen een pre sentatie van Zeeuwse kleder drachten. Ook dansgroep New Energy Countiy Dancers laat haar kunsten zien aan het pu bliek. Voor de kinderen staat er een draaimolen. Om half een 's nachts wordt de markt afgeslo ten met vuurwerk. De nacht- markt wordt, onder kanonge bulder, geopend om 20.00 uur. De bewoners van het appartementencomplex Bastion in de Molenstraat wonen tot volle tevredenheid midden in het centrum van Axel. door René Hoonhorst AXEL - Gerard en Trees Els- kamp snappen er helemaal niets van. Ze wonen al ruim 2,5 jaar met uiterst veel plezier in het Bastion, één van de twee appar tementencomplexen in de Mo lenstraat. Ook de bewoners van dertien andere woningen wonen tot volle tevredenheid in het Ax else centrum, maar twintig ap partementen van het Bastion zijn nog steeds niet verkocht. Van het Molenbolwerk aan de andere kant van de straat, een kleiner complex met dertien ap- (Advertèntie) Profiteer in juli en augustus van 3 x toegang sauna 2 x betalen: van 82,50 37,44) voor slechts 55,- 24,96) De speciale 3 2 kaart' is te koop bij Kuur- en Beautycentrum De Parel Openingstijden: maandag t/m zondag van 12.00 tot 22.30 uur. Dinsdagavond vanaf 17.30 uur damesavond. (Sauna zonder badkleding.) *De kaart is persoonsgebonden en Is geldig t/m 31-08-'01. Babelweg 2, Domburg Telefoon: 0118-588261/276 E-mail: injb@hofdomburg.nl Internev www.roompot.nl DE.PAREL, partementen, zijn slechts vier eenheden verkocht de laatste anderhalf jaar. De 29 niet ver kochte appartementen dreigen op 3 0 augustus bij opbod te wor den verkocht tijdens een execu tieveiling. Projectontwikkelaar Veenman Beheer en Advies kan of wil niet meer aan zijn verplichtingen bij de bank voldoen en daarom hebben de notarissen E. Verhae- gen uit IJzendijke en G. Borgers uit Axel de opdracht gekregen de appartementen te veilen of eerder aan één of meer gegadig den te verkopen. Het echtpaar Elskamp kan er met de pet niet bij dat de appar tementen zo lang leeg blijven staan. Aan de kwaliteit van de woningen kan het niet liggen, die is puik in orde. Met de woon omgeving is ook niets mis. Ze hebben weliswaar geen uitzicht op de Westerschelde of ander water, maar wonen wel in het centrum van Axel. De histori sche ruim 2.5 eeuw oude molen grenst aan het appartementen complex en alle 'stedelijke' voorzieningen bevinden zich op loopafstand. „Ideaal voor seni oren, maar ook jonge tweever dieners zouden een prima wo ning aan een appartement in één van de complexen hebben", vindt Gerard Elskamp (bijna 72). Het echtpaar Elskamp komt van oorsprong uit 'Holland', maar woonde 42 jaar in Sluiskil, alvorens in november '98 naar Axel te verkassen. Iedereen die op visite komt, is verbaasd over de ruimte en het comfort van de appartementen. Een lift, leuk aangeklede en verlichte open bare ruimtes en niet te duur in servicekosten. Het echtpaar Elskamp wil zich niet uitlaten over de oorzaken van de 'onver koopbaarheid' van de Molen straatappartementen. Dat de projectontwikkelaar intussen al een vierde makelaar heeft binnengehaald, geeft echter wel te denken „Het lijkt er dan toch op dat makelaars hun zaakjes niet helemaal goed voor elkaar hebben gehad of te weinig aan dacht aan de Molenstraat ga ven. De marktsituatie voor seni orenappartementen is toch goed, hoor je van alle kanten." Mooi wonen Makelaar R. Hamelink van het kantoor Reham Vastgoed BV. die de appartementen vanaf volgende week aan geïnteres seerde bieders moet laten zien, is het met de bewoners eens dat het mooi wonen is aan de Mo lenstraat. De prijzen, die van een kleine 2,5 tot drie ton liepen voor de verschillende woning typen, lagen ook niet boven het niveau dat elders werd ge vraagd. Hamelink wijst er wel op dat een seniorencomplex aan de Tuinstraat in Axel eerder klaar was dan de woningen in de Molenstraat. „Misschien was de plaatselijke markt toch niet op zo'n ruim aanbod berekend. Het echtpaar Elskamp heeft de afgelopen jaren wel gemerkt dat alles bouw- en verkooptech nisch niet van een leien dakje ging, maar bezweren dat aspi rant-bewoners niet huiverig hoeven zijn. „Mensen nemen echt geen groot risico als ze hier komen wonen. Het zijn gewoon prachtige appartementen." door Pascalle Cappetti AARDENBURG - De gemeente Sluis-Aardenburg wil een ex tern adviesbureau in de arm ne men om de impasse te doorbre ken die is ontstaan rondom het multifunctioneel maken van de Sint Baafskerk in Aardenburg. Rijksgebouwendienst en ge meente staan lijnrecht tegen over elkaar als het gaat om het aanzien van de kerk. De gemeente wil de kerk ge schikt maken voor multifunc tioneel gebruik, zoals uitvoerin gen, tentoonstellingen en concerten. Daarvoor moet er volgens wethouder J. Boogaard een gebouwtje aan de kerk wor den gebouwd, waarin sanitaire voorzieningen en een buffetje kunnen worden ondergebracht De rijksgebouwendienst voelt daar niks voor, omdat het aan zien van de kerk wordt ver stoord. Studie De gemeente heeft een omge vingsstudie laten verrichten naar de historische situering van de kerk en de mogelijkhe den die deze biedt om toch wat op het terrein van de kerk te ver anderen. De rijksgebouwen dienst heeft op haar beurt de si tuatie in de kerk beoordeeld. Met name de grafzerken en de vloer zijn daarbij in beeld. „Het blijkt dat men weinig rekening heeft gehouden met wat wij wil len. Daarom hebben we de vraag nogmaals voorgelegd, wat haalbaar is?", zegt Boog aard. Het multifunctioneel maken van de Sint Baafskerk verloopt niet zo soepel als de wethouder zou willen. Er zijn volgens hem veel partijen bij betrokken waarmee rekening moet worden gehouden. Doorbraak Boogaard hoopt dit najaar een doorbraak te bereiken door een externe deskundige naar de ver schillende studies te laten kij ken en het adviesbureau de on derzoeken en wensen op elkaar te laten aan te sluiten. De kos terswoning is op aangeven van de rijksgebouwendienst defini tief afgewezen als onderkomen voor toiletten en horecagele genheid. De beheerscommissie van de SOW-kerk had de leeg staande kosterswoning aan de gemeente aangeboden, om eventueel voor dit doel te ge bruiken, maar dit pand, op kor te afstand van de kerk, bleek voor de rijksdienst onaanvaard baar. „Daar hebben dus netjes afscheid van genomen", deelt Boogaard mee. Advertentie (Nog 24 weken..,) i T" Postbus 20 - 4510 AA Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 55