Sportclub mag tribune bouwen PZC PZC Prachtig, dat spel met de oren Jongeren uit Britse zusterstad op op bezoek in Schouwen-Duiveland Raadsleden verrast door onveiligheid van ziekenhuis Walcheren Sponsors grote steun voor SV Ouwerkerk Forse schade bij brand in café 13 Vals geld in Renesse SïïiïnaX Jongen krijgt klappen in Bruinisse Circus schrapt voorstellingen Kostbare tuinset gestolen Eigenaar voorkomt diefstal auto Man mishandeld in Goes Snorfietster gewond bij aanrijding Jb/ zaterdag 28 juli 2001 door Ali Pankow OUWERKERK - Sportvereni ging Ouwerkerk heeft eindelijk toestemming van de gemeente voor de bouw van een kleine tri bune langs het voetbalveld aan de Koningin Julianastraat in Ouwerkerk. „We hebben er twee jaar geleden al het verzoek voor ingediend. Het heeft dus lang geduurd, maar we zijn blij dat het er nu toch van komt", zegt voorzitter P. Dalebout van de Ouwerkerkse sportvereniging. Volgens hem zal het overigens nog wel even aanlopen voordat de tribune er ook werkelijk staat. „De bouwvergunning moet nog enkele weken ter inza ge liggen. Dan is het al gauw september en dan moeten we maar afwachten of het weer een beetje meezit, want het veld mag natuurlijk niet kapot gere den worden." Dalebout laat weten dat het om een kleine tribune van plaat staal gaat, die plaats moet bie den aan dertig tot veertig men sen. Er worden kuipstoeltjes geplaatst en er komt een over kapping boven. De trouwe sup porters van SV Ouwerkerk kun nen de thuiswedstrijden straks dus vanaf een comfortabele plek aanschouwen. De vrij zware onderdelen moe ten met een kraan over het speelveld worden aangevoerd. Om te voorkomen dat het ter rein beschadigd raakt, kan die aanvoer alleen bij goed droog weer en over een stevige onder grond gebeuren. „Ik kan dus niet beloven dat die tribune er voor het einde van dit jaar zal staan, maar dat hoop ik wel." Hij laat weten dat deze voorzie ning kan worden aangeschaft dankzij de financiële steun van de zogeheten 'Club van Hon derd'. Dat is een groep sponsors en trouwe fans die SV Ouwer kerk een warm hart toedraagt. De deelnemers geven daar ieder blijk van met een jaarlijkse gift van minstens honderd gulden. Volgens de voorzitter is dat een mooie bron van inkomsten om af en toe eens wat extra's te kun nen doen voor de club. „We heb ben onder onze supporters een enquête gehouden wat ze graag SIRJANSLAND - De keuken van dorpscafé Dakkie's Bar in Sirjansland is gistermiddag uit gebrand. Het café en de ruimten erboven liepen forse rook- en roetschade op. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De schade is geraamd op 150.000 gulden. Bij de brand vielen geen gewonden. De brand ontstond omstreeks twee uur in de keuken van het café. Uitbater J. van Vliet werd opgeschrikt door het afgaan van de rookmelder en alarmeerde vervolgens de brandweer. De blusgroepen Oosterland en Bruinisse waren snel ter plaatse en had de brand binnen een kwartier onder controle. Over de oorzaak van de brand is vol gens officier van dienst I. Ver meer van de vrijwillige brand weer Schouwen-Duiveland nog niets te zeggen. Café-eigenaar Van Vliet is vol gens Vermeer door het oog van de naald gekropen „Normaal gesproken doet hij 's middags voordat hij om drie uur open gaat, nog even een dutje. Deze keer niet en dat is zijn geluk ge weest, want als hij boven op bed had gelegen had het heel verve lend af kunnen lopen." REDACTIE NOORDZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) M. G. van den Broek P. Kleemans F. F. A. M. van Loon A. M. L. Pankow R. H. N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zouden hebben en toen kwam dus die tribune eruit", zegt Da lebout. Ook bij de plaatsing en de aanvoer van het materiaal kan de Ouwerkerkse sportver eniging rekenen op de steun van sponsors en leden die bereid zijn zelfwerkzaamheid te leveren. Hoewel SV Ouwerkerk kort ge leden nog werd genoemd in het rijtje van clubs die in de nabije toekomst mogelijk te klein zul len zijn om zelfstandig te kun nen blijven, heeft Dalebout het volste vertrouwen in de toe komst. „Je gelooft toch niet dat SV Ouwerkerk ooit ophoudt te bestaan? Ik zou niet weten wie door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een groep jonge ren uit de Engelse jumelagestad Hatfield brengt van dinsdag 31 juli tot en met 10 augustus een uitwisselingsbezoek aan Schouwen-Duiveland. De jongeren komen dinsdag 31 augustus omstreeks 17 45 uur aan bij het gemeentehuis in Zie- rikzee. Zij verblijven bij gastge zinnen in de gemeente. Loco burgemeester G. van der Velde- de Wilde ontvangt de jongeren daartoe zou moeten besluiten. De gemeente in elk geval niet, want wij draaien al helemaal zelfstandig", zegt de voorzitter. Hij legt uit dat onderhoud van kantine en sportveld volledig uit Hatfield woensdag 1 augus tus om 11.00 uur officieel in de trouwzaal van het stadhuis in de Meelstraat in Zierikzee. De werkgroep Internationale Uitwisselingen heeft voor de twee weken dat de Engelse gas ten hier verblijven een gevari eerd programma samengesteld. Onderdelen zijn onder meer een wandeling door Zierikzee onder leiding van een gids, een survi- valtocht, een vaartocht met een mosselkotter en een bezoek aan Waterland Neeltje Jans en aan Ecoscope in Renesse. voor verantwoordelijkheid en rekening van de sportvereni ging zelf komt en volgens hem zullen er altijd mensen op het dorp te vinden zijn die zich daarvoor blijven inzetten. Het bezoek van de Engelse jon geren maakt deel uit van de con tacten die de gemeente onder houdt met de zustergemeenten Hatfield en Saint-Hilaire-du- Harcouët (Frankrijk). Schou- wen-Duivelandse jongeren brengen in het kader van deze internationale uitwisseling het ene jaar een bezoek aan hun leeftijdsgenoten in Engeland of Frankrijk. Het daarop volgende jaar bie den zij onderdak aan hun bui tenlandse vrienden en vriendin nen. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Gemeente raadsleden zijn verrast over de gebrekkige brandveiligheid in het ziekenhuis Walcheren in Vlissingen. Loco-burgemeester C. de Keijzer zegt ook niet op de hoogte te zijn geweest. Zowel De Keijzer als de raadsleden vinden dat er spoedig maatrege len genomen moeten worden om de brandveiligheid te verbete ren. Volgens de brandweer zijn er in het ziekenhuis niet genoeg vluchtwegen, is de brandmel dingsinstallatie verouderd en is in het ziekenhuis 's nachts geen bedrijfshulpverlening aanwe zig. De brandweer zegt dat de onveilige situatie al twee jaar geleden is geconstateerd. Het ziekenhuis is herhaaldelijk aan geschreven en geadviseerd om de situatie aan te passen. De gebruiksvergunning, die be paalt hoeveel mensen in een pand aanwezig mogen zijn en die aangeeft of de bouwtechni sche en brandveiligheidsvoor zieningen in orde zijn, dateert volgens de brandweer uit 1977. In mei heeft de brandweer aan het Vlissingse college van bur gemeester en wethouders ge rapporteerd over de voortgang van de controles van horeca- panden op brandveiligheid. In die brief kwam ook kort de situ atie in het ziekenhuis aan de or de. De situatie in het ziekenhuis is volgens raadsleden niet aan de orde geweest in de commissie algemeen bestuurlijke aangele genheden, waar over veiligheid wordt gesproken. „We hebben het in het algemeen over open bare gebouwen gehad", zegt J. Huizinga-Kivit (VVD), Ook J. de Coninck (CDA) geeft aan dat er alleen in algemene termen is gesproken. A Soplantila (GroenLinks) vindt dat raadsle den zichzelf beter op de hoogte moeten houden. „Maar voor een kleine fractie is niet alles te overzien." Plan Huizinga-Kivit meent dat het ziekenhuisbestuur zijn verant woordelijkheid moet nemen. „Als je gewaarschuwd bent, moet je het zo snel mogelijk in orde maken." R den Broeder (PvdA) noemt het 'betreurens waardig' dat het ziekenhuis niet eerder maatregelen heeft geno men. „Er had tenminste een plan gemaakt moeten worden.' De Coninck vindt dat iedereen de gelegenheid moet krijgen om zaken recht te zetten. „Na Vo- lendam is iedereen wakker ge schud. Nu is een goede gelegenheid om het op te lossen. Als je het nu niet doet, ben je verkeerd bezig." Soplantila vindt het 'teleurstel lend' dat de directie van het zie kenhuis niet op de hoogte was van de situatie. Natuurgebied Dijkwater herbergt vele verrassingen «lllWflllliiii De tocht door het Dijkwater verlangt enig klim- en klauterwerk over prikkeldraad, maar de beloning voor de inspanning mag er zijn. door Piet Kleemans SIRJANSLAND - Het lijkt als of de tijd er heeft stilgestaan. Wie natuurgebied het Dijkwa ter bij Sirjansland op zich laat inwerken, waant zich in een andere wereld. Een monument van de tijd dat de Gouwe Schouwen nog van Duiveland scheidde. Een gebied dat, zo leert een voettocht onder lei ding van IVN-gids D. Sterken- burg, alles in zich heeft: water, bos, open vlaktes en een bonte verzameling bewoners. De tocht door het Dijkwater is er een voor de natuurliefheb ber die niet terugschrikt voor wat klim- en klauterwerk over prikkeldraad, geen angst heeft voor koeien en ook niet opziet tegen een twee uur durende wandeling door vaak hobbelig terrein. De beloning voor de in spanning mag er zijn. Gids Sterkenburg legt voor aanvang uit hoe het 130 hecta re grote gebied is ontstaan. De Sint Aagtsvloed scheurde in 1288 Sirjansland van Dreischor af en wat overbleef na de stormvloed was een af takking van de Gouwe. Hol landers maken van de nood een deugd en dus verrezen er ver schillende landbouwhaventjes langs het Dijkwater. Van twee ervan - Stevensluis en De Staart - zijn nog resten be waard gebleven. Een jaar na de watersnoodramp van 1953 werd het Dijkwater van de Grevelingen afgesloten. Eén van de excursiegangers blijkt het gebied goed te ken nen en haalt onder het lopen jeugdherinneringen op. Er voeren destijds nogal wat schepen, weet ze. En er was een pontje op bestelling. Dat was vroeger. Nu mag de mens al leen of over de afgebakende paden of onder leiding van een gids buiten die paden het ge bied in. Een beroepspalingvis- ser heeft in de oude vaargeul zijn netten uitgezet en behoort daarmee tot de vaste bezoe kers. Staatsbosbeheer laat de na tuur er grotendeels haar gang gaan. Er wordt alleen ge maaid. Heresfordrunderen, schapen en reeën zorgen voor begrazing. Om een geschikte biotoop voor de steenuil te cre- eren, zijn knotwilgen neerge zet. Sterkenburg: „Want de steenuil dreigt een beetje in de verdrukking te komen. Vroe ger waren er op Schouwen veel meer knotwilgen en ook veel meer steenuilen." Flamingo's Sterkenburg zet er stevig de sokken in en verhaalt onder tussen van alles wat groeit en bloeit in het Dijkwater. Zilver reigers zitten er, en lepelaars. „En we hebben hier ook al eens een kolonie flamingo's gehad." De groep excursiegangers volgt Sterkenburg op de voet. Verder gaat de tocht door een stuk bos. De stammen van de essen dragen de littekens van ooit eraan vastgetimmerd schapengaas. Het geboomte wijkt en een open vlakte doemt op. De gra zers blikken nieuwsgierig naar de indringers. Ze volgen vaste routes. Hun pad naar de drink bak is duidelijk zichtbaar. Een zwanenpaar met jong zwemt majestueus voorbij. Sterken burg waarschuwt voor de kat- tendoorns langs het pad. „Want die stekels zijn heel ve nijnig." De vroegere zeedijk komt in zicht. Sterkenburg wijst op de nog steeds aanwezig paaltjes in het oude met beton versterk te dijklichaam. En de basalt blokken die er nog liggen en duidelijk maken dat het niet zomaar een slaperdijk was, maar een zeewerende dijk. De Heresfordkoeien loeien waar schuwend. De kalfjes huppe len achter hun moeders aan. Ganzen zitten met de kop in de wind klaar om te vliegen bij onraad. Voorzichtig-Sterkenburg. „Er wordt hier hard gereden" - steekt het gezelschap de Weg door het Dijkwater over naar de orchideeënweide. Met een beetje geluk laten wat reeën zich zien en worden zeldzame orchideeën of andere bijzonde re planten gevonden. Al snel na de oversteek is het raak Er wordt een ree gesignaleerd en na enig speurwerk met de kij kers ontwaren de excursiegan gers het elegante dier. Een paar driehoekige oren steekt boven de hoge begroeiing uit. Even later blijkt de i-ee in kwestie vergezeld van nog twee soortgenoten. De tocht kan, gezien de opgetogen kre ten van de excursiegangers, niet meer stuk, De reeën hou den de groep mensen nauwlet- Jt sf-i :„r Runderen zorgen voor begrazing van het natuurgebied. foto's Pieter Honhoff tend in het oog. „Prachtig, dat spel met de oren", jubelt Ster kenburg. Later stuit de groep op een krapplaats van reeën. Hazen zitten er ook, weet Ster kenburg. En muizen, vlinders en nog tal van andere dierlijke bewoners. Wespenorchis De groep heeft plantenkenners in haar midden. De gunstigste tijd om orchideeën te bewon deren is voorbij, maar toch worden er nog wat bloeiende exemplaren ontdekt. Zoals de wespenorchis, geen spectacu lair stukje flora, maar in zijn eenvoud heel fraai. Plus ande re zeldzame planten als het rondbladig wintergroen, de enige plant die zich in de win termaanden ontwikkelt, zegt Sterkenburg. Hij stelt dat het Dijkwater bij zonder rijk is aan flora. Plan ten met genezende kwaliteiten als Ogentroost komen er voor. „Zo uit mijn hoofd zou ik toch wel zo'n twintig tot vijfen twintig soorten op kunnen noemen", zegt de gids. Nie mand trekt zijn woorden in twijfel en iedereen speurt, ijve rig zoekend, de bodem af. Ster kenburg: „Eigenlijk moet je hier in je eentje ronddwalen. Dan kun je alleen al op de or chideeënweide een paar uur zoekbrengen Wie dat doet, verzekert de gids zijn toehoorders, hoort allerlei geluiden en ruikt uiteenlopen de geuren Sterkenburg, ge huld in knickerbockers en ge wapend met wandelstok, heeft het gebied duidelijk lief. Hij heeft er eigenlijk maar één woord voor: majestueus. Tot oktober worden excursies door het dijkwater gehouden en wel op 9 en 23 augustus, 6 september en 18 en 25 oktober. Aanmelden via WV. (Advertentie) Profiteer in juli en augustus van 3 x toegang sauna 2 x betalen: van ƒ82,50 (€37,44) voor slechts 55,- 24,96) De speciale 3 2 kaart' is te koop bij Kuur- en Beautycentrum De Parel Openingstijden: maandag t/m zondag van 12.00 tot 22.30 uur. Dinsdagavond vanaf 17.30 uur damesavond (Sauna zonder badkleding Babelweg 2. Domburg Telefoon: 0118-588261/276 E-mail. tnfo@hofdomburg til Internet: ivww.roompot.nl RENESSE - Drie ondernemers in Renesse hebben in de afge lopen week valse bankbiljetten aangetroffen. Bij een horeca gelegenheid, een bank en een winkel zijn de biljetten opgedo ken. Het is onbekend welke waar de de valse biljetten hebben. Ook is niet bekend wie de biljetten heeft aangeboden. BRUINISSE - Een 17-jarige jongen is donderdagavond door drie onbekende jongemannen mishandeld. De jongen bevond zich aan de Hageweg in Bruinisse toen hij zonder aanleiding door het drietal in het gezicht werd geslagen H ij hield een dik oog en een snee in zijn wenkbrauw aan de mishandeling over. ZIERIKZEE - Het Staatscircus van Moskou heeft de voor stellingen die vandaag in Zierikzee plaats zouden vinden, af geblazen. In plaats daarvan wordt er op maandag 30 juli een extra voorstelling om 20.00 uur gegeven. Vanwege een in- haalvoorstelling op vrijdag in Hansweert, arriveert het circus volgens een woordvoerder te laat in Zierikzee om daar op za terdag nog te kunnen optreden Op maandag 30 juli treedt het circus zowel om 16.30 als om 20.00 uur op aan het parkeerter rein aan de Scheldestraat. De kassa is geopend vanaf 11.00 RENESSE - Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een kostbare tuinset weggenomen uit een tuin aan de Elzenmeet in Renesse. De tuinset bestond uit vier teakhou ten stoelen en een tafel ter waarde van bijna tweeduizend gul den. RILLAND - Een onbekende man probeerde vrijdagochtend een auto aan de Haltestraat in Rilland te stelen. De eigenaar zag een onbekende man in zijn auto zitten. Toen hij de man aansprak, maakte deze zich uit de voeten. De schade aan de auto is onbekend. GOES - Aan de Vlasmarkt in Goes is donderdagavond rond half twaalf een 21-jarige inwoner van die plaats mishandeld door drie nog onbekende jongens. De man werd door het drietal aangesproken en vrijwel me teen geslagen. Nadat hij wegliep, volgde het drietal hem en gooide een tegen de muur geparkeerde fiets en fietspomp in zijn richting. De Goesenaar kon dit ontwijken, maar één van de daders pakte de fietspomp weer op en gaf hem een slag op het voorhoofd en arm. Hij is er vervolgens vandoor gegaan en hield een bult op het voorhoofd en schrammen op de arm aan de mishandeling over. GOES - Een 67-j arige Duitse snorfietster is gisteren net na het middaguur gewond geraakt. De vrouw reed over de Kapelle- weg vanuit Looperskapelle. Op het kruispunt Kapelleweg/Boutlaan in Goes verleende zij geen voorrang aan een 39-jarige automobilist uit Tilburg. De vrouw is met hoofdletsel naar het Oosterscheldeziekenhuis overgebracht. De snorfiets werd helemaal vernield, de auto raakte licht beschadigd. (Advertentie) ff DE, PAREL. INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER FAC ALARMOPVOLGING 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE NEDERLAND Bel: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 49