Schietsportverenigingen fuseren Schumachertje spelen op zolder PZC PZC Raadsleden verrast door onveiligheid van ziekenhuis Walcheren Busje slaat over de kop op rijksweg A58 Ansichtkaart dreigt weg te kwijnen Eendracht Tholen noodgedwongen samen met Bergen op Zoom Oud-marineman M. Juursema overleden Man mishandeld in Goes Jaarrekening vliegveld twistpunt Duo opgepakt voor mishandeling Jongen krijgt klappen in Bruinisse Snorfietsster gewond bij aanrijding Scooter gestolen in Hengstdijk Eigenaar voorkomt diefstal auto Sauna b 13 zaterdag 28 juli 2001 door Rob Paardekam THOLEN Eendracht Schietvereniging uit Tholen-stad houdt op te bestaan. De vereni ging fuseert met de schietclub uit Bergen op Zoom. Beide clubs gaan verder onder de naam Het Markiezaat en krijgen een nieu we accommodatie nabij vuil stortplaats De Kragge in Bergen op Zoom. Sinds de accommodatie van de Thoolse schietvereniging in 1996 in vlammen opging, gaat het bergafwaarts met de club. Het feit dat er na vijf jaar nog steeds geen nieuwe plek in Tho- len-stad is gevonden, speelt daarin een belangrijke rol. De leden kunnen op de schietbaan in Rilland-Bath terecht, maar toch zijn er al veel opgestapt. Het ledenaantal zakte van 180 tot onder de honderd. Volgens M. de Jongh Swemer, voorzitter van Eendrachtis een fusie voor de Thoolse vereniging de enige mogelijkheid, omdat Eendracht het in haar eentje ze ker niet zal redden. Enig zicht op een snelle oplos sing is er volgens hem absoluut niet. „Onlangs gaf de gemeente aan dat we misschien een plekje kunnen krijgen op Welgelegen II, maar dan niet op een zichtlo- catie. We kunnen eventueel op het achterste gedeelte, maar ze ker niet vóór 2007. Dat duurt natuurlijk veel te lang." Daarom werd besloten om sa men te gaan met de schietsport vereniging uit Bergen op Zoom. Juridisch blijven beide schiet- clubs bestaan, maar de leden en de middelen van beide vereni gingen worden in Het Markie zaat ondergebracht. De nieuw op te richten vereni- ging, die zo'n 150 leden telt, krijgt op termijn een onderko men vlakbij vuilstortplaats De Kragge in Bergen op Zoom. Tot het zover is moeten de schutters nog naar Rilland-Bath of Os- sendrecht. In die laatste plaats heeft de Bergse schietsportver eniging haar tijdelijke accom modatie op de Koningin Wilhel- minakazerne. De Jongh Swemer denkt dat de nieuwe accommodatie er op korte termijn kan komen. ,,In principe hebben we alles wat we nodig hebben: geld, grond en de benodigde vergunningen." door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Gemeente raadsleden zijn verrast over de gebrekkige brandveiligheid in het ziekenhuis Walcheren in Vlissingen. Loco-burgemeester C. de Keijzer zegt ook niet op de hoogte te zijn geweest. Zowel De Keijzer als de raad vindt dat er spoedig maatregelen geno men moeten worden om de brandveiligheid te verbeteren. Volgens de brandweer zijn er in het ziekenhuis niet genoeg vluchtwegen, is de brandmel dingsinstallatie verouderd en is er 's nachts geen bedrijfshulp- I' verlening aanwezig. De brand weer zegt dat dit al twee jaar I geleden is geconstateerd. Het ziekenhuis is herhaaldelijk aan geschreven en geadviseerd de situatie aan te passen. De gebruiksvergunning, die be paalt hoeveel mensen in een pand aanwezig mogen zijn en die aangeeft of de bouwtechni sche en brandveiligheidsvoor zieningen in orde zijn, dateert uit 1977. In mei heeft de brand weer aan het Vlissingse college gerapporteerd over de controles van horecapanden op brandvei ligheid. In die brief kwam ook kort de situatie in het zieken huis aan de orde. De Keizer neemt waarvoor bur gemeester A. van Dok-van Weele, die met vakantie is. Van Dok is verantwoordelijk voor openbare orde en veiligheid. „Het is niet apart aan mij ge meld", zegt De Keijzer. Ik kan nu niet aangeven welke stappen het college gaat ondernemen." De Keijzer erkent dat de ge meente haar verantwoordelijk heid moet nemen. „Het minima- VLISSINGEN - In zijn woon plaats Vlissingen is afgelopen donderdag oud-luitenant ter zee M. Juursema op 72- jarige I leeftijd overleden. Juursema I was commandant van de mij- I nendienst in de Vlissingse mari- nekazerne. Voor zijn verdien sten is hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. I Juursema heeft zich vooral be ziggehouden met de erfenis van twee wereldoorlogen. Onder I zijn leiding zijn duizenden stuks munitie onschadelijk gemaakt I op Walcheren, deBevelanden en een deel van Zeeuws-Vlaande ren. Juursema was commandant van een kleine duik- en demonteer- ploeg die eind 1976 een grote I hoeveelheid munitie uit het I Veerse Meer haalde. I Daarnaast zette hij zich in voor het veiliger maken van de duik sport in Zeeland. Hij nam het initiatief om provinciale regels op te stellen om het aantal duikongevallen terug te drin gen.. In 1979 ging hij met pensioen. Juursema wordt op 31 juli in Vlissingen begraven. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R Bosboom M. E. de Bruijn I. Huibers A. M. van der Jagt R. J. A. Paardekam E. Soesman K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl le wat zal moeten gebeuren, is dat er contact wordt opgeno men met de directie van het zie kenhuis, zodat er maatregelen genomen kunnen worden." De situatie in het ziekenhuis is volgens raadsleden niet aan de orde geweest in de commissie algemeen bestuurlijke aangele genheden. „We hebben het in het algemeen over openbare ge bouwen gehad", zegt J. Huizin- ga-Kivit (WD). Ook J. de Co- ninck (CDA) geeft aan dat er alleen in algemene termen is ge sproken. A. Soplantila (Groen- Links) vindt dat raadsleden zichzelf beter op de hoogte moe ten houden. „Maar voor een kleine fractie is niet alles te overzien." Plan Huizinga-Kivit meent dat het ziekenhuisbestuur zijn verant woordelijkheid moet nemen. „Als je gewaarschuwd bent, moet je het zo snel mogelijk in orde maken." R. den Broeder (PvdA) noemt het 'betreurens waardig' dat het ziekenhuis niet eerder maatregelen heeft geno men. De Coninck vindt dat ie dereen de gelegenheid moet krijgen om zaken recht te zet ten. „Na Volendam is iedereen wakker geschud. Nu is een goe de gelegenheid om het op te los sen." Soplantila vindt het 'te leurstellend' dat de directie van het ziekenhuis niet op de hoogte was van de situatie. C. de Roos (SP) zegt zich als raadslid ver antwoordelijk te voelen. Hij vindt wel dat de raad geïnfor meerd had moeten worden. Soplantila vindt dat er te mak kelijk vanuit wordt gegaan dat alles in orde is. „Er is te weinig aandacht voor veiligheid." KRUININGEN - Twee inzittenden van een bestelbus zijn gisterochtend lichtge wond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de A58 ter hoogte van Kruiningen. Zij re den rond kwart over tien op de linker rij strook in de richting van Goes, toen de 56- jarige bestuurster uit Rotterdam vlak voor de Vlaktetunnel de controle over de wagen verloor. De bestelbus ging slingeren en sloeg enke le malen over de kop. Het voertuig kwam ondersteboven in de berm tot stilstand. De bestuurster en de inzittende, ook af komstig uit Rotterdam, werden met lichte verwondingen overgebracht naar het Oos- terscheldeziekenhuis in Goes. De wagen was totaal vernield. foto Willem Mieras door Jeanne de Nijs POORTVLIET - Met veel ge raas vliegen de twee auto's over het circuit. Flink gas op het rechte stuk, net niet te veel remmen in de bochten. Beide bestuurders zoeken de grens tussen heel snel en té snel. Een van hen gaat net iets te ver; de wagen schiet van de baan. De schade valt in dit geval makke lijk te herstellen. Tim de Ruig raapt zijn modelauto van de grond, en plant hem weer op de racebaan om de strijd tegen Diederick van Buren te hervat ten. Net als hun collega-hobbyist Hans Langenhuizen zijn de twee gek op wat sommigen als speelgoed beschouwen. Als ze met de regelaar in hun hand de autootjes over de racebaan la ten suizen, zijn ze super gecon centreerd en bloedfanatiek. De drie willen een club oprichten van 'slotracers', om ook eens in breder ver-band competitie te kunnen spelen. Ze kennen het veelgehoorde verhaal: van die vaders die een racebaan kopen 'voor hun zoontje', waarna pa-lief een maal thuis.zelf niet van het spul is weg te slaan. Van Buren (34) en Langenhuizen (35) uit Poortvliet en De Ruig (36) uit Scherpenisse generen zich to taal niet voor hun hobby. Het is hetzelfde als een echte race baan, maar dan in het klein en een stuk goedkoper, redeneren ze. „Je kunt er bijna niet mee stoppen, vooral als je competi tie rijdt", vertelt De Ruig en thousiast. „Het is natuurlijk het leukste als je echt aan el kaar gewaagd bent." Om anderen enthousiast te maken, heeft het drietal voor 4 augustus in Café 't Centrum in Poortvliet een vier-uursrace op een bijna twintig meter lan ge baan op het programma staan. De hobbyisten weten uit ervaring dat er onder volwas senen genoeg belangstelling bestaat voor modelracebanen Dat merken ze in de winkel One2race in Poortvliet, waar ze sinds een jaar benodigdhe den voor racebanenverkopen. „Dan zie je vaak dat vaders hun zoontje meebrengen, als excuus om een baan aan te schaffen", vertelt Langenhui zen. Van Buren vult aan: „Dan kopen ze een hele set, met alles er op en er aan. En dan voor zichzelf nog een snel, luxe mo delautootje. Komen ze de an dere dag terug voor zo'n zelfde De schaalmodellen in actie op de racebaan. autootje voor hun zoon, omdat die pa op de racebaan niet kan bijhouden." Op 18 augustus staat het drie tal met een grote baan op de braderie in Poortvliet. Daar kunnen liefhebbers dan deel nemen aan een wedstrijd. Vo rig jaar was dat een succes. Toen is er tot na middernacht gereden. Tot er zelfs een paar met een flink alcoholpromilla ge de autootjes bestuurden, in dat geval niet zo'n probleem natuurlijk. Jeugd De drie kennen de racebaan uit hun jeugd, maar lieten de hob by op een bepaalde leeftijd voor wat het was. De Ruig: „Een paar jaar geleden kwa men we er achter dat we alle drie nog een baan hadden staan, toen zijn we samen op zolder gaan racen." Om zoveel mogelijk van nieuwe materia len op de hoogte te blijven, be sloten de drie via de website racebanen en toebehoren te gaan verkopen. De importeur eiste echter dat er achter de site ook een echte winkel stond. Langenhuizen offerde daar voor een ruimte op in zijn mo numentale pand aan de Markt in Poortvliet. De winkel is al leen op woensdagavond, za terdagmiddag of na afspraak open. De drie hebben naast hun hobby ook gewoon een da gelijkse baan. „Op die winkel kunnen we niet thuisblijven, het draait net kostendek kend", geeft Langenhuizen aan. „We vinden het gewoon leuk om hiermee bezig te zijn", verklaart Van Buren. In elk geval geeft het de drie de gelegenheid tijdens de ope ningsuren lekker tegen elkaar te racen. „Als we echt met een competitie bezig zijn, rennen we hier alles omver om de auto weer op de baan te zetten om door te gaan", schetst Langen huizen hun fanatisme. „Soms breekt er wel eens een onder deeltje van een auto af wan neer die van de baan vliegt. Het gebeurt wel dat we een avond aan het zoeken zijn naar een afgebroken spiegeltje." Daar op volgen verhalen over de de tails aan de modelauto's. Karts worden voor de uitleg van de planken gehaald, Formule I- wagens met verhalen welke bekendheid daarin heeft gere den, Amerikanen, oldtimers, schaalmodellen van auto's voor dagelijks gebruik. Trots wordt gewezen op de vitrines waar de echte collectors items staan, compleet met handteke ningen van bekende coureurs en andere beroemdheden. Website De Ruig is intussen met zijn blocnote in de weer bij bepaal de modellen. Met de gegevens die hij heeft genoteerd zoekt hij op internet naar zoveel mo gelijk achtergrondinformatie, om daarmee de website te kun nen aanvullen. Van Buren fotografeert tijdens echte au toraces zoveel mogelijk, met hetzelfde doel. foto Willem Mieras Volop uitleg vergt ook het spe ciale computerprogramma dat onder meer zaken registreert als tussentijden en de snelste rondetijden om bij de modelra ces de kampioen aan te wijzen „Het is niet altijd zo dat degene die het eerst aankomt de win naar is. Dat is juist het leuke", legt Langenhuizen uit. „Wanneer ik hier een op een verjaardag wat mensen in huis heb, wordt er altijd geracet. Dan moet je sommigen echt van de baan slaan. Het gebeurt ook wel dat ik hier in de buurt loop en denk: even een rondje. Voor je het weet ben je dan uren bezig. De computer geeft de tijden tot de duizendste secon de nauwkeurig aan, en je probeert steeds sneller te gaan." „Mensen die van auto's hou den, vinden modelracen ook leuk", weet Van Buren zeker. „Je kunt gewoon thuis op je zolder Formule I rijden. Je even Schumacher voelen, of Hakkinen." GOES - Aan de Vlasmarkt in Goes is donderdagavond rond half twaalf een 21-jarige inwoner van die plaats mishandeld door drie nog onbekende jongens. De man werd door het drie tal aangesproken en vrijwel meteen geslagen. Nadat hij weg liep, volgde het drietal hem en gooide een tegen de muur ge parkeerde fiets en fietspomp in zijn richting. De Goesenaar kon dit ontwijken, maar één van de daders pakte de fietspomp weer op en gaf hem een slag op het voorhoofd en arm. Hij is er vervolgens vandoor gegaan en hield een bult op het voorhoofd en schrammen op de arm aan de mishandeling over. ARNEMUIDEN - De aandeelhouders van vliegveld Midden- Zeeland zijn het nog niet eens over de jaarrekening 2000. Eer der deze week verleenden ze opnieuw geen goedkeuring aan de rekening die is opgesteld door oud-directeur B. van Dam. Eerder gebeurde dat in juni van dit jaar. Volgens voorzitter H Wind van de raad van commissarissen moet er op een aantal posten nog een toelichting worden gegeven. „Door vakanties is het daar nog niet van gekomen." Binnen drie maanden ko men de aandeelhouders opnieuw bijeen. Eén van de aandeel houders betichtte Van Dam eind mei kort na zijn vertrek van financieel wanbeleid. Volgens Wind klopte er niets van de be schuldigingen. MIDDELBURG - Op de Vlasmarkt in Middelburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag twee mannen van 19 en 36 jaar aangehouden. Het duo uit Vlissingen sloeg met een helm op een tegemoetkomende auto Toen de bestuurder hier iets van zei, werd hij geslagen. Behalve rode striemen aan zijn nek en armen hield de man een gescheurd T-shirt en een kapotte bril over aan de schermutseling. BRUINISSE - Een 17-jarige jongen is donderdagavond door drie onbekende jongemannen mishandeld. De jongen bevond zich aan de Hageweg in Bruinisse toen hij zonder aanleiding door het drietal de jongen in het gezicht werd geslagen. Hij hield een dik oog en een snee in zijn wenkbrauw aan de mis handeling over. GOES - Een 67-jarige Duitse snorfietster is gisteren net na het middaguur gewond geraakt. De vrouw reed over de Kapelle- weg vanuit Looperskapelle. Op het kruispunt Kapelleweg/- Boutlaan in Goes verleende zij geen voorrang aan een 39-jari- ge automobilist uit Tilburg. De vrouw is met hoofdletsel naar het Oosterscheldeziekenhuis overgebracht. De snorfiets werd helemaal vernield, de auto raakte licht beschadigd. HENGSTDIJK - Vanaf de Rummersdijkstraat in Hengstdijk is donderdagavond tussen negen en elf uur een scooter gesto len. Het betreft een zwarte Peugeot met kenteken ZXM-442. RILLAND - Een onbekende man probeerde vrijdagochtend een auto aan de Haltestraat in Rilland te stelen. De eigenaar zag een onbekende man in zijn auto zitten. Toen hij de man aansprak, maakte deze zich uit de voeten. door Rinus Antonisse GOES - De ansichtkaart als mo mentopname van het leven in dorp en stad dreigt teloor te gaan. Van de meeste Zeeuwse dorpen zijn geen actuele prent briefkaarten meer beschikbaar; van de steden wordt de voor raad steeds beperkter. Hierdoor stelt de documentaire waarde van de ansicht maar weinig meer voor. Daar moet nodig wat aan gedaan worden. Ad Beenhakker, vice-voorzitter van de heemkundige kring De Bevelanden, uitte zijn bezorgd heid over de toekomst van de prentbriefkaart vrijdag bij de opening van de tentoonstelling Van Voorstraat tot Achterweg, die tot en met 29 september wordt gehouden in het museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes. „Op het ogenblik is het beroerd gesteld met de ansicht", constateerde hij Beenhakker deed een oproep aan overheid en particulier ini tiatief daar wat aan te doen. „Help mee de ansichtkaart te redden. Het moet toch mogelijk zijn van elk Bevelands dorp weer een nieuwe serie te maken Verkooppunten ervoor zijn best te vinden." Volgens hem is er vraag naar hedendaagse an sichten, mede door de opkomst van het cultureel toerisme. „Mensen willen graag kaarten vjin de schilderachtige dorpen." (Advertentie) Profiteer in juli en augustus van 1 i: 3 x toegang sauna 2 x betalen: van 82,50 (€37,44) voor slechts 55r- 24,96) De speciale 3 2 kaart' is te koop bij Kuur- en Beautycentrum De Parel Openingstijden: maandag t/m zondag van 12.00 tot 22.30 uur. Dinsdagavond vanaf 17.30 uur damesavond. (Sauna zonder badkleding.) Babelweg 2, Domburg Telefoon: 0118-588261/276 E-maiL info@hofdomburg. nl Internet: wivw.roompot.nl DE, PAREL. (Advertentie) INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER FAC ALARMOPVOLGING 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 aTarmcroep GOES/KLOETINGE nederland Be I01 13-21 3720 E-mail: info@colijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 43