Onvrede over Bernardstraat Braderie op De Pannenschuur Don Kosakenkoor komt naar Cadzand Expositie van bijzondere quilts Automobilist gewond bij eenzijdig ongeval Dorpsraad Westdorpe wil dat gemeente ook laatste deel herbestraat jeugdige dief aangehouden Einde conflict over hoogte meidoornhaag Retranchement in zicht SWO breidt activiteiten in Hulst uit Bromfietser twee keer bekeurd Duur gereedschap gestolen uit auto Jonge vandalen aangehouden Stichting informeert ouderen Groot bedrag gestolen bij café Auto weg na diefstal sleutels uit tas 'IIm HULST - Nederlandse en Belgi sche Quilters exposeren vanaf donderdag 16 tot en met maan dag 20 augustus in de basiliek van de H. Willibrordus. Op deze voor Zeeuws-Vlaanderen zeer bijzondere tentoonstelling zijn ruim tweehonderd 200 werken te bezichtigen. Naast enkele zeer grote exem plaren van drie bij tweeënhalve meter is er ook een verzameling mini-quilts te zien. Tevens wordt er een kersthoek en kin derhoek ingericht. Het patchwork en quilten is al vele jaren zeer populair in Ne derland. Op de laatste expositie van het Nederlandse Quilters- gilde werd het veertienduizend- ste lid ingeschreven. De oor sprong van deze hobby ligt in het Midden en Verre Oosten. Het oudste stuk patchwork een Egyptische lijkwade, dateert van 980 voor Christus en is te zien in het Boulak museum in Cairo. Op de expositie in Hulst worden voornamelijk traditionele quilts tentoongesteld. De expo sitie is dagelijks geopend vanaf 10.00 tot 17.00 uur. Alleen op zondag gaan de deuren voor de tentoonstelling pas om 13.00 uur open. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Paul Blomme maakt vaardig een houdert je voor een haaientand. foto Peter Nicolai door Wilma Valk NIEUWVLIET-BAD - Haaien- tanden zoeken is nog altijd een geliefde bezigheid aan de kust van West-Zeeuws-Vlaande- ren. Menigeen wil zijn vondst dan ook aan een ketting mee dragen. Paul Blomme uit Oost- buig heeft hiervoor de oplos sing. Met veel vaardigheid brengt hij een zilveren draad aan de tand met eenoog. „Dit kan ik ook", meende een toerist en dacht daarmee een paar gul den te besparen. Paul gaf hem gul een stukje draad, maar of het gelukt is, de man werd niet meer gezien. Paul Blomme met zijn fossie len was een van de vele attrac ties op de jaarlijkse braderie op camping De Pannenschuur in Nieuwvliet-Bad. De camping organiseert elk jaar weer veel voor zijn gasten, onder meer een Hobbydag en een Zeeuwse Dag en al tien jaar een brade rie. Hoofdrecreatie Cindy de Munck is samen met nog een viertal medewerkers altijd be zig haar gasten te onderhou den en van alles te regelen. Zo is er iedere week ook een kin dertheater en meer voor de kleintjes, zoals een springkus sen dat er gisteren tijdens de braderie ook stond, naast een prachtige kinderdraaimolen die ondanks het mooie weer al vroeg bezet was. Strand Veel van de gasten van de cam ping gingen naar het strand maar al vanaf vier uur werd de bezoekersstroom groter Ieder een kwam voldaan van het strand terug en kon nog tot in de vroege avonduren van al het moois in de kramen genieten. Van tupperware tot sokken, een gokspel en de CliniClowns, het was er weer allemaal. Op 8 augustus wordt op camping De Pannenschuur nog een brade rie gehouden. EEDE - Een 56-jarige man uit Eede is gisterochtend met de traumahelicopter afgevoerd naar het ziekenhuis in Brugge. Op de Brieversweg, in de polder tussen Eede en Sint Lau- reins (B), raakte het slachtoffer van de weg. De politie vermoedt dat de man onwel is geworden achter het stuur en daardoor de controle over zijn voertuig verloor. De bestuurder ramde eerst een boom. om vervolgens met zijn auto in de sloot terecht te ko men. De brandweer moest er aan te pas komen om het slachtoffer uit zijn voertuig halen. Bij het ongeval werd de wagen volledig vernield. foto Peter Nicolai donderdag 26 juli 2001 TERNEUZEN - Een 12-jarige Terneuzenaar is gistermiddag om even over half een aangehouden wegens winkeldiefstal in de Aldi in zijn woonplaats. De jongen wilde snoepgoed mee nemen zonder te betalen. Hij wordt doorverwezen naar het bureau HALT door René van Stee RETRANCHEMENT - Het con flict over de hoogte van de mei doornhaag rond het perceel van de familie Versprille in Retran chement lijkt op korte termijn te worden beslecht. Dat blijkt uit een bemiddelingsgesprek dat burgemeester Straatsma van Sluis-Aardenburg gistermid dag voerde met vertegenwoor digers van omwonenden uit de Prins Mauritsstraat. Zij eisen maatregelen tegen de ruim twee meter hoge haag. De gewraakte erfafscheiding zou het uitzicht op de historische wallen van Retranchement be lemmeren, waardoor hun woon genot zou worden aangetast. Volgens Straatsma was er spra ke van een constructief overleg waarin de bezwaarmakers na drukkelijk lieten weten het ge schil op zo kort mogelijke ter mijn te willen beslechten. „Hierbij is ook duidelijk gewor den dat beide partijen conces sies moeten doen. Daarnaast dient te worden aangetekend dat de familie Verspille geen en kele tegemoetkoming hoeft te doen, omdat ze vergunnings- technisch gezien aan alle voor waarden voldoet", aldus Straatsma. Straatsma is met de bezwaarmakers overeengeko men dat de hoogte van de ruim 180 meter lange meidoornhaag achter de woningen van J. Vinke en P. van Bohemen, beiden aan wezig bij het bemiddelingsge sprek, wordt teruggebracht naar anderhalve meter, terwijl de rest een maximale hoogte van twee meter krijgt. Zowel Vinke als Van Bohemen gaven aan dat hiermee hoogstwaarschijnlijk een redelijk compromis is be reikt dat een acceptabele oplos sing voor alle betrokken partij en inhoudt. Straatsma heeft vervolgens eigenaresse van de meidoornhaag E. Versprille op de hoogte gebracht van de wen sen van de bezwaarmakers Hoewel ook zij er van overtuigd is dat het conflict zo snel moge lijk uit de wereld dient te wor den geholpen, wilde Versprille niet direct reageren op de voor stellen. Vooral met het oog op de belangrijke bijdrage die de mei doornhaag levert aan de leef- mogelijkheden van broedende vogels en de in Nederland be dreigde boomkikker, wil zij eerst advies inwinnen bij terza ke kundige instanties. „Zij zijn de enigen die kunnen oordelen over wat wel en niet mogelijk is. Ook spreken we over een ecolo gische afscheiding, waar niet zomaar van alles aan kan wor den veranderd. Als de betrok ken instanties echter positief op de voorstellen van de bezwaar makers reageren, is wat mij be treft de kou uit de lucht", ver klaart Versprille. door Lilian Dominicus CADZAND - De Nederlandse Hervormde Kerk van Cadzand vormt maandag 30 juli het decor voor een optreden van het man nenkoor Schwarzmeer Don Ko- saken. Geheel in de traditie van de in de jaren dertig opgerichte Kozakkenkoren, houdt het Schwarzmeer Don Kosaken koor de sakrale zang in de Rus- sisch-orthodoxe kerk in ere. Sinds de oprichting in 1963 heeft het acht koppen tellende Slavische koor met de krachtige stemmen, die knap wisselen tus sen piano (draagkrachtig) en forte (volumineus), al vele be wonderaars aan zich weten te binden De Russische en Bul gaarse tenors en bassen hebben ieder hun zangopleiding aan conservatoria genoten en weten gezamenlijk een bijzonder ge luid voort te brengen. Maar ook als solisten komen ze overtui gend over. De mengeling van or thodoxe zang met Slavische volksliederen geeft het concert een oecumenisch karakter. De oprichter en leider van het Scharzmeer Don Kosaken Koor, Vassil Kantchev, begon zijn carrière in 1963 als solist in het radio- en televisiekoor van Sofia. Uit dit ensemble ont stond in 1973 het orthodoxe oc tet, dat in de daarop volgende jaren in de concertzalen in de gehele wereld optrad In 1988 maakte het orthodoxe octet zich onafhankelijk Het concert op maandag 30 juli begint om 20.00 uur in de Nederlands Hervorm de Kerk in Cadzand. door Lilian Dominicus WESTDORPE - Driekwart van de Bernardstraat in Westdorpe ligt er weer netjes bij. Het weg dek is weer geëgaliseerd. Voor de dorpsraad echter nog geen reden om te juichen. Want waarom wordt dat laatste stuk niet meer uitgevoerd, vragen de bestuursleden zich af in een brief aan burgemeester en wet houders van de gemeente Sas van Gent. Wethouder R. Noët (VROM) zegt dat het andere deel nog niet aan de beurt is in het onderhoudsplan wegen. HULST - De Stichting Welzijn voor Ouderen heeft het activi teitenpakket in het diensten centrum de Lieve in Hulst uitge breid. Vrijdag 24 augustus gaat fysio- gym van start. In vijftien lessen krijgen de ouderen oefeningen aangereikt om de spieren en ge wrichten soepel te houden. Na een succesvolle introductie pakken dames vanaf half sep tember de keu weer ter hand voor een biljartcursus. Donder dagavond 13 september gaat de SWO line dancen. Voor dit solo- dansen is geen ervaring vereist. Er komen in de loop van de cur sus verschillende dansen aan bod, zoals country line, de rum ba en jazz. Liefhebbers van bloemschikken komen vanaf vrijdag 21 september aan hun trekken. In oktober kunnen beginners en gevorderden in de Lieve weer terecht voor computerlessen. De pas opgerichte jeu de boules vereniging 't Buutje' stelt in het meuwe seizoen iedere maan dag- en woensdagmiddag haar baan open om een balletje te gooien. Woensdag 29 augustus start ook weer een nieuwe reeks koffie-ochtenden. Om 10.00 uur wordt de koffie ingeschonken terwijl streekverhalen, gedich ten, levensverhalen en komi sche gebeurtenissen worden voorgelezen. GOES - Aan de 's-Gravenpolderseweg in Goes is dinsdag een auto van een inwoonster van Kapelle gestolen. De dieven na men op een onbewaakt ogenblik de autosleutels weg uit de tas van de 56-jarige vrouw, waarna ze er met de auto vandoor gingen. De vrouw is ook een rijbewijs, paspoort en bankpas kwijt die in de auto lagenHet betreft een witte Renault Laguna met het kenteken HT-TH-01. VLISSINGEN - Een 16-jarige jongen uit Vlissingen is gister middag rond half vijf aangehouden aan Boulevard de Ruijter in zijn woonplaats Vlissingen. De jongen reed zonder helm op een brommer Bij aanhouding bleek dat hij ook geen brom fietscertificaat heeft. De jongen kreeg hiervoor twee boetes. RENESSE - Een geparkeerde auto aan de Mauritsweg is gis termorgen tussen 01.00 en 02.00 uur opengebroken. Uit de au to werd gereedschap gestolen ter waarde van enkele duizen den guldens. In de nacht van dinsdag op woensdag werd een auto aan de Julianastraat in Scharendijke opengebroken. Ook uit deze auto werd gereedschap gestolen ter waarde van enkele dui zenden guldens. De dorpsraad begrijpt er mets van. „Het lijkt ons dat je zulke werkzaamheden in totaal uit besteedt voor een bedrag en niet per strekkende meter", schrijft het bestuur. „Het gedeelte van de Bernardstraat dat nu niet op nieuw bestraat is, is trouwens ook nog het oudste gedeelte en zover bij de bewoners bekend nog nooit herbestraat. Ook hier liggen de trottoirs slecht, waar door er ongelukken kunnen ge beuren." Noët deelt die mening niet met de dorpsraad. „Het is zeker niet het slechtste deel van Westdor pe en andere straten staan ge woon eerder op het program ma", zegt hij. Brief In dezelfde brief maakt de dorpsraad zich ook sterk voor vrije kavels in de nieuw te bou wen wijk Oostmolenkreek, ach ter de Graafjansdijk. In de eer ste schetstekeningen zijn geen mogelijkheden hiertoe gecre- eerd. terwijl de Westdorpse be volking wel geïnteresseerd is. Noët: „Het is niet aan de ge meente om daarover te beslis sen. De projectontwikkelaar heeft de grond gekocht en heeft toegezegd wel mee te willen gaan in de keuze van de archi tect, maar vrije kavels zijn niet mogelijk." Ook zou het onverharde wan delpad langs de Oostmolen kreek langzaam maar zeker in gepikt worden door ploegende boeren. Daarnaast wil de dorps raad van de gemeente weten waarom het voetpad zo moeilijk te voet vanuit het dorp te berei ken is. Wie een avondwandelin getje wil maken, moet eerst een stuk van de Molenstraat pak ken. „Dat is officieel wel zestig kilometer-zone geworden", merkt secretaris G. de Braai op, „maar je weet hoe dat gaat: geen automobilist die zich daar aan houdt." De wethouder zegt al eerder over dit onderwerp met de dorpsraad te hebben gesproken „We nemen de opmerkingen mee, maar moeten ze wel afwe gen tegen andere prioriteiten. Als het inderdaad waar is dat landbouwers het pad steeds meer innemen, dan moeten we daartegen optreden. Maar mij is niets bekend." ZOUTELANDE - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag drie jongens uit Roosendaal aangehouden. Zij had den in Zoutelande een verkeersbord, een fiets en een auto ver nield De drie jongens, allemaal zeventien jaar, hebben een proces-verbaal gekregen. DOMBURG - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren plaatst in alle kernen van de gemeente Veere rekken voor informatiefolders. Er is informatie te vinden over regio nale instellingen, plaatselijke activiteiten, voorzieningen voor ouderen en gemeentellij ke voorzieningen. De stichting wil tegemoetkomen aan de groeiende behoefte van ouderen aan informatie. De folderrekken worden geplaatst in verenigingsgebouwen en dorpshuizen. Op 13 augustus neemt wethouder J. Korstan- je een van de folderrekken officieel in gebruik in Herrijst aan de Markt in Westkapelle. MIDDELBURG - Bij café De Vriendschap aan de Markt in Middelburg is gisterochtend tussen twee en negen uur geld gestolen. Volgens de politie is een bedrag van enkele tiendui zenden guldens buitgemaakt. Een woordvoerder van de poli tie zegt dat de dader 'op onbekende wijze' is binnengekomen. Er zijn geen sporen van inbraak. Om hoeveel geld het precies gaat, wilde de politie niet zeggen. De zaak is in onderzoek De Bernardstraat in Westdorpe is voor driekwart herbestraat. Het laatste deel wil de gemeente op een later tijdstip aanpakken. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 45