Zalige dagen van sport en vertier PZC Dubbele bezetting bij Kloetinge Michelle Evertse flitsend van start 12 Stefan Bogaart overleeft driesetter tegen Kommers Hoek start met duel in Biervliet Jumping Zeeuws-Vlaanderen heeft ruiters en publiek alles te bieden uitslagen Succes Kapo Yu agenda donderdag 26 juli 2001 door Frits Bakker NIEUWVLIET - Wie durft daar te zeg gen dat Ko den Hamer maanden de straat op is gegaan om te bedelen om geld? Aan de tafel van de hoge heren, in de vip-tent van Jumping Zeeuws Vlaanderen, kijkt de 72-jarige, nog zeer vitale baas van de sponsoring ver stoord op. „Ik verkoop hier een Rolls Royce, dat is wat anders dan bedelen", zegt hij bits, om aan te geven dat het vijfdaagse springfestijn in Nieuwvliet mooier, grootser en duurder is dan alle andere concoursen van vergelijkbaar niveau. Dat mag op de openingsdag ook blijken uit een rondgang met Joop de Jonge, die voor het veertiende opeenvolgende jaar leiding geeft aan het gala voor springpaarden. Wie een dagje Jumping doet, die kan naar wedstrijden kijken, zich te goed doen aan heerlijke spijzen, een drankje halen in de feesttent, win kelen in een van de vele shops of een wandeling maken langs het reusachti ge wagenpark van de ruiters. Zo'n vijfhonderd deelnemers (goed voor 2300 starts) zetten de komende dagen de camper, de caravan of een tent weg om de sport met het aangena me te combineren. „Ik kom hier voor het achtste jaar", vertelt de twintigja rige Stijn Vandesteeneuit Wachtebeke, die dinsdag met zeven paarden op het campingterrein is neergestreken. „De Jumping is voor mij en voor de hele fa milie een jaarlijks uitstapje. Je hebt al les bij de hand: een prachtig terrein, mooie wedstrijden, strand, zee en bijna altijd ook nog mooi weer." Wandeling Zalige dagen zijn het, van sport en ver tier. Het is geen wonder dat Joop de Jonge zijn wedstrijd elk jaar de maxi male bezetting mee kan geven. „Waar vind je zo'n locatie als bij ons", mag de vishandelaar uit Breskens zich graag afvragen. „De meeste ruiters maken 's morgens voor tien uur of in de avond uren een wandeling met de paarden over het strand. En in de uren tussen door moeten ze een wedstrijd rijden of liggen ze uit te rusten op het strand. Mooier kan het leven toch niet zijn ze ker?" Twee professionele springpistes, vier hectare camping, een stijlvol restau rant met zestig mensen in de keuken en de bediening, een Vip-tent, drie grote stallmgtenten met 470 boxen, 250 sponsors, een totaal budget van 600.000 gulden. Het zijn zo maar wat cijfers die Joop de Jonge voor de vuist De Bressiaanse vishandelaar Joop de Jonge geeft voor het veertiende opeenvolgende jaar leiding aan het Zeeuws-Vlaamse gala voor springpaarden. foto Peter Nicolai weg opsomt. Jumping Zeeuws Vlaan deren is de laatste jaren in omvang snel gegroeid, in kwaliteit is het afhankelijk van wat zich aandient. Joop de Jonge:We willen het beste van het beste, maar topruiters worden vaak door de bond naar het buitenland uit gezonden. Die kunnen we dus niet al tijd naar hier halen Ik kan Jeroen Dubbeldam of Albert Voorn wel willen hebben, maar het moet ook nog betaal baar zijn. Wij zijn al blij met vijf, zes toppers uit Nederland en België. En er komen vrijdag nog wat Fransen en Egyptenaren, voor de hoogste rubrie ken." Het is altijd even wennen, op dag één, als iedereen zijn weg nog moet vinden op het uitgestrekte terrein. Johan Cort- hals, die vanuit een kleine keet de cam ping bewaakt, kijkt nog wat argwa nend als er zich weer een bezoeker aandient. „Ze willen nog wel eens een tentje meesmokkelen in de auto", ver klaart hij zijn achterdocht. „Daar moe ten ze extra voor betalen." Joop de Jonge: „Op zo'n camping moet je een oogje in het zeil houden, al is het meestal wel heel gezellig. Maar vorig jaar hebben we een keer moeten ingrij pen. Toen kwamen er 's nachts om drie uur nog wat jonge gasten, die keiharde muziek gingen draaien. Wie dat doet, wordt eruit gegooid." Voor twaalf uur mag het wel, maar dan het liefst in de tent die daar voor is inge huurd. Op het Veronica-podium zijn el ke avond muzikale attracties en de jeugd kan zich in de middaguren ver maken met jongleurs, clowns of goo chelaars. Joop de Jonge: „We hebben voor alles gezorgd, ook voor de mensen met kinderen die van het strand komen en niet naar paai'den willen kijken." Maar de echte kenners houden zich in de buurt van de springpistes op, of ze nemen even rust achter de schermen. De zeventigjarige Jan Murre uit Ter- neuzen heeft in de vroege morgenuren voor speaker gespeeld en onderhoudt zich daarna even met Ko den Hamer. „We zijn tenslotte bijna van hetzelfde bouwjaar, dat schept een band. En al lebei in zaken gezeten: hetzelfde uitge streken gezicht. Jubileum Jan Murre is aan zijn jubileumjaar be zig als speaker. „Ik heb er bijna 25 jaar opzitten, dat moet gevierd worden." Ko den Hamer (van de sponsoring), die ge boren is tussen de trekpaarden, is al blij dat hij er weer bij kan zijn in Nieuw vliet. Twee maanden geleden was hij uitgenodigd voor het Zeeuwse sportga la, een paar dagen daarvoor maakte hij een lelijke val met zijn racefiets. „Het gebeurde op de late avond, ik ben nog naar huis gesukkeld, maar de vol gende morgen kreeg ik ineens een hevig pijn. Ik ben naar het ziekenhuis in Brugge overgebracht, waar ik vijf da gen op de intensive-care heb gelegen. Mijn milt was beschadigd, ik had een bloeding aan de lever en pijn aan de ribben. Twee weken op bed gelegen, maar ik heb het weer gehaald. De Jum ping zou ik voor geen geld willen mis sen." Bart Gommeren (22) uit Oud-Gastel ei genlijk ook niet, maar op de openings dag raakte hij uit balans toen zijn paard over een dubbele hindernis sprong. De Brabantse springruiter "kwam zo ongelukkig neer, dat hij naar het ziekenhuis in Temeuzen moest worden overgebracht. Diep in de middag keert hij terug, het been van boven tot onder in het gips gestoken. „Mijn kuitbeen en scheen been zijn gebroken," vertelt hij met een pijnlijk gezicht. „Ik heb de dokter gevraagd of ik gelijk weer terug mocht. Je moet toch wat hè, met zo'n been. En ik lig liever hier dan in zo'n duf zie kenhuis." doorEduard Hofman TERNEUZEN - Op het Ceres- tar-toernooi heeft Stefan Bogaart in het enkel Cl de over stap naar de laatste vier ge maakt. In een aantrekkelijke partij tegen Kees Kommers, waarin beide tennissers zeer aan elkaar waren gewaagd, trok Bogaart in drie sets aan het langste eind: 3-6 6-0 6-4. In de halve finale stuit de als tweede geplaatste Bogaart op de winnaar van het treffen tus sen Maarten de Heus en Pieter de Klerk. Bij de Dl-spelers plaatste Koos van Hese zich voor de kwartfi nale. De als tweede geplaatste Alexander de Meij kreeg een stevige oorwassing. Stefan Dij kers voegde zich eveneens bij de laatste acht. Han Stevens werd in twee sets opzijgezet. Het vrouwendubbel Boddaert- /Schelfhout had net als Hame link/De Visser drie sets voor een halve-finaleplaats. Tegen Pat- tyn/Adam trok Boddaert- /Schelfhout de beslissende set met maximaal verschil naar zich toe. Het treffen tussen Ha melink/De Visser en Dutree/De Vries bleef een stuk langer span nend. Bij 5-5 werd de service en het verzet van Dutre/De Vries gebroken. Hoekstra/Van Waes schakelde in de kwartfinale Ne- ve/Schoonakker in twee sets uit. Lambert/Vervaet kwamen ook een ronde verder. Het kop pel had daar echter wel een der de set voor nodig tegen Koe- man/Nijhuis: 6-4 4-6 7-5. Ruben Verheul is in de B-poule van het ING-Eenhoorntoernooi in Oostburg na de nederlaag te gen Dylan Blackman kansloos voor de eindzege. Verheulkwam sterk uit de startblokken en won de eerste set met 6-2. In een ge- lijkopgaande tweede set liet Verheul echter de winst door de vingers glippen. In beslissende derde set kreeg Verheul te veel last van de warmte en gaf hij bij een 3-0-achterstand op. Ver heul: „Ik heb in de partij tegen Zachel te veel van mezelf geëist. De benen weigerden verder te spelen." Markus Muller had drie sets en even zoveel tiebreaks nodig om Mark Zachel op de knieën te krijgen: 7-6 6-7 7-6. De mara thonpartij brak Muller op in de kwartfinale in de C-klasse. Mi chel Willems profiteerde opti maal van de vermoeidheid van Muller: 6-3 7-5. Bij de C2'ers versperde Remco D'Hont reeks- hoofd Vincet Verheul de door gang naar de halve finale: 6-2 6- 2. In mannendubbel, dat ook in poulevorm wordt afgewerkt, raakte het duo Van Remortel- /Vervaet via een driesetter voor bij Van Overloop/Verhuil. In de B-poule bij de vrouwen had Anneke Riemens aan twee sets voldoende om de licht ge blesseerde Cindy de Back aan de kant te schuiven. De Back gooi de vervolgens al voor haar partij tegen Imre van Overloop de handdoek in de ring. Op het K-3 jeugdtoernooi in Temeuzen was het optreden van Nadine Hillebrand uit 's-Gra- venpolder slechts van korte duur. Al overleefde ze wel de eerste ronde, waarin ze duide lijk een maatje te groot was voor Debbie Reimerink: 6-1 6-3. Krista Sander bleek echter op haar beurt weer een maatje te groot voor Hillebrand: 6-1 6-2. De beide reekshoofden, Daphne Smit en Dido Blonk, drongen door tot de kwartfinales, die bij de meisjes vandaag worden af gewerkt. Mirte de Bakker neemt het op tegen Lara van Tiggelen, bij de veertienjarigen stuit Ste- fanie Pauwels op Rajini Bai- nathsah, Daisy Boogaard op Gwenaella Boyaval. Kenny de Rooy uit Hoek plaats te zich op het K-4 jeugdtoernooi in Clinge op overtuigende wijze voor de kwartfinale. In zijn twee poulewedstrijden gaf de Rooy slechts drie games uit handen. Bij de veertienjarigen versperde Nick Strijdonk met 6-3 6-3 de als eerste geplaatste Paul Stam de weg naar de kwartfinale. Kirsten Dey veegde de vloer aan Anthony Deryckere: 6-0 6-2. Meer strijd, was er in de partij tussen Kevin de Rooy en Daniël Audenaerdt. De Rooy haalden het met de hakken over de sloot. Chris de Waard was een maatje te groot voor Michiel Ketting, terwijl Diminic de Maagt zich door de Belg Gillis Deryckere liet aftroeven. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Met een twee de plaats in zowel het klassiek parcours als in de snelheids- en wendbaarheidswedstrijd toon de Michelle Evertse zich op de openingsdag van Jumping Zeeuws-Vlaanderen de regel- matigste amazone. Met deze prestaties verzekerde de vijftienjarige amazone uit Nieuwland zich met de super springende ZEMO's Little Girl van een finaleplaats in de klasse L, die voor morgen op het pro gramma staat in Nieuwvliet- Bad. Niet alleen Michelle Evertse deed gisteren op het grootste hippische outdoor evenement van Zuid-Nederland van zich spreken. Na een enigszins te leurstellende dertiende plaats in de klassieke omloop van de klasse L, nam Rianne van de Welle met Lando revanche door in de snelheids- en wendbaar- TERN1 - Tafeltennisster Kapo Yu is met het meisjes junioren team zeventiende geworden op het EK in het Italiaanse Terni. Oranje versloeg Engeland met 3-0 en dwong daarmee promotie af naar de hoogste categorie. Kapo Yu boekte in haar enkel spel een knappe overwinning op Cathy Parker, die doorgaans ook voor het Engelse nationale seniorenteam uitkomt. Yu won in drie games: 15-21 21-18 21- 14. In de derde en laatste game knokte de Middelburgse zich te rug van een 10-5-achterstand. heidswedstrijd de eerste plaats voor zich op te eisen. Daarmee mag ook de amazone uit West- kapelle morgen meedingen naar de hoofdprijs. Ilyo de Loos beantwoordde eveneens aan de hooggespan nen verwachtingen. De ruiter uit Hulst heeft met Oranki en Pavalotti VDL in de eindstrijd van de klasse L zelfs twee ijzers in het vuur, De vijftienjarige Annelore Willeboer uit Krui- ningen onderstreepte de pro gressie van de Zeeuwse Young Riders door zich met Just in Ti me eveneens een plaats in de fi nale op te eisen. Selectief De klasse L fungeerde gisteren als de inloopronde van de veer tiende editie van Jumping Zeeuws-Vlaanderen. Het grote aantal deelnemers verleidde de Belgische parcoursbouwer Marcel Valcks ertoe een selectief parcours neer te zetten. Het mocht niet batenHet grote aan tal combinaties dat desondanks in de klasse L en M foutloos rondliep, onderstreepte ten overvloede het niveau van Jum ping Zeeuws-Vlaanderen. Wie in zo'n deelnemersveld een foutje maakt, kan het meteen schudden. Dat ondervond Mar- greet Walraven met Olympic Z. Door een pechfoutje belandde de amazone uit Veere in de klas sieke omloop op de vijfenveer tigste stek. Een fraaie vijfde plaats in de snelheids- en wend- baarheidswedsti'ijd was voor Walraven niet meer voldoende om zich alsnog voor de finale te plaatsen. Ook Rens Wondergem en Sandy Breel verlieten ongetwijfeld met gemengde gevoelens het sti'ijdtoneel. Beide Gapingse ruiters vielen net buiten de boot Paardensport Trainer Diederik Hiensch spreekt zijn selectie toe op de eerste training van het seizoen. foto Willem Mieras doorJan Dagevos KATS - De selectie is van 18 naar 23 spelers uitgebreid. Hoofdklasser Kloetinge heeft na het blessureleed van de vorige competi ties voorzorgsmaatregelen genomen. „Elke positie is dubbel bezet", zegt trainer Diede rik Hiensch aan de vooravond van het nieu we seizoen. Van de 23 spelei's wax-en er gisteravond bij de eerste training op het veld van Kats 18 aanwezig. Niels Lode wijk, Pieter de Mun- nik, Jeffx-ey van de Velde, Mark Smeding en Björn Langeveld ontbraken nog vanwege vakantie. Zij sluiten zich volgende week bij de groep aan. „We hebben bewust voor zo'n brede en grote groep gekozen, omdat er nog wat jongens bijzitten die terugkomen na een zwai*eblessure", zei Hiensch. De oefenmeester doelde hierbij op Johan de Goederen (knie) en Ronnie Cremer (lies). Zij zijn bezig met de revalidatie en voorlopig nog niet wedstrijdfit. Daarnaast sukkelt Jeffrey van de Velde met een hardnekkige achillespeesblessuie. „Elk jaar blijkt dat je een grote selectie nodig hebt"stelt Hiensch Klein Milanello Gisteravond werd de aanzet gegeven voor de nieuwe competitie. Dat gebeui'de op het veld van Kats. De Noord-Bevelandse club beschikt over een prima terrein en bleek be- ï-eid de accommodatie, die gisteravond in Klein Milanello werd omgedoopt, af te staan aan Kloetinge. Hiensch: „We blijven er tot een week voor het begin van de com petitie (1 september) trainen. We willen de velden in Kloetinge zo veel mogelijk ontlas ten." De velden in Kloetinge verkei'en al ja ren in een slechte staat. Kloetinge traint de eerste twee weken drie keer per week. De eerste test is het toernooi van Heinkenszand op zaterdag 4 augustus. Daarna volgt de voorronde van de Sloepoort Cup (11 augus tus), waarna het toernooi om de Amstel Cup begint. „We hebben ruim vijf weken tot de competitie en dat moet genoeg zijn. Dan moeten we er klaar voor zijn"stelt Hiensch De doelstelling voor het nieuwe seizoen is helder. Kloetinge wil de positie in de hoofd klasse consolideren. „We zijn uitgegroeid tot een stabiele hoofklasser", vindt Hiensch. „Dat willen we blijven. Als we dat halen, geef ik de groep een zes als rapport cijfer. Als we de prestaties van de laatste ja ren evenaren, dus rond die vijfde plaats ein digen, dan geef ik een zeven. Ja, en als we de topdrie halen, dan krijgt de ploeg een acht of hogeiv' van onze sportredactie TERNEUZEN - De voorberei ding van hoofdklasser Hoek startte afgelopen zaterdag in Biervliet met twee trainingen. De eerste oefenwedstrijd van hel team van trainer Angelo Nijskens wordt traditiege trouw ook in Biervliet afge werkt. Morgenavond is een West-Zeeuws-Vlaamse selec tie de eerste tegenstander. Bij Hoek zullen naar alle waar schijnlijkheid Frank de Wispe- laere (vakantie), Erik van de Watering en Arco Herrebout (beiden herstellende van een knieblessure) niet aan de af trap vex'schijnen. Breskens is zoals vrijwel ieder jaar hofle verancier van de West- Zeeuws-Vlaamse selectie. De zondag-dei'deklasser staat zeven spelers af aan gelegen- heidscoach Ruud Cornells. Van Aardenburg en IJzendijke zijn allebei vier speleirs geselec teerd en Cadzand en Hoofd plaat leveren beiden één speler. Het duel eindigde vorig jaar in 1-1. De selectie ziet er als volgt uit: Serge Laprade, Johnny den Besten, Angelo Cornelis, Esad Osmanovski, Dwight van Hul- le, Eddy Buysse, Robin Buiten dijk (allen Breskens), Conrad van de Velde, Meivin Heeren veen, Frans van Dongen, Ron nie Tresonie (allen Aardenburg Menno Heijens, Frank van de Vijver, Johan Tuin, Adri van Hanegem (allen IJzendijke), Peter Nieskens (Cadzand) en Alf Waatjes (Hoofdplaat). Het duel in Biervliet begint om 19.30 uur. Een dag later speelt een combi natieteam van SV Oostburg en een West-Zeeuws-Vlaamse se lectie tegen RKC Waalwijk. De Bi'abantse eredivisionist komt vanmiddag om half vier aan in hotel Elderschans te Aarden burg voor een trainingskamp van drie dagen. Om half zes volgt mox'genavond de eerste training op het veld van Oost burg. Vrijdag volgen twee veldtrainingen en één strand- ti'aining; zaterdagochtend om tien uur traint de ploeg van trainer Jol voor de laatste keer op Zeeuws-Vlaamse bodem, waarna 's middags om half drie de wedstrijd tegen combinatie elftal Oostburg/West-Zeeuws- Vlaanderen zal beginnen. Die selectie staat onder leiding van Rudi Veraart, trainer van Cad zand. De volgende spelei's zijn geselecteerd voor het gelegen heidsteam: keepers Roy den Dunnen (Breskens) en Menno Heyens (IJzendijke). Spelers: John Alleman, Patrick Boute, Jurgen D'Hoore, Mai'io van Quekelberge, Nico Sol, Mar- tien Thelen. Niels Verduyn, Ger v.d. Voorde (allen Oostburg Guido Raynard, Peter Nies kens (beiden Cadzand), Edwin Bogaard (Sluis), Bram Ver- cruysse (Gi-oede), Rens Geilliet (Biervliet), Baxd de Smit (Hoofdplaat), Robin de Waele (Schoondijke), Frans van Don gen, Ronny Tresonie (beiden Aardenbux-g), Johnny den Bes ten (Breskens), Adri van Hane gem (IJzendijke). Nieuwvliet. Jumping Zeeuws-Vlaande ren. Rubriek 1. Klassiek L, groep 1 (n.b.): 1. Maurice van Vliet, Played A Live (Rijs- bergen), 2. Maurice van Vliet, Octavio (Rijsbergen), 3. Rob Heyligers, Oscar (Asten), 4. Aderik Vandecasteele, Kyrios (Deinze, B), 5. Saskia Lavrijssen, Pomme- tje, 10. Ingrid Jakobsen, No Name (Weel- ruiters), 11. Ilyo de Loos, Palotti vd L (Hulst) Klassiek L, groep 2: 1. Suzanne Raming, Kobalt (Wouw), 2. Sandra Wil- lockx, Ratina J (Breda), 3. Jack Neefs, Blom's Parodie (Princenhage), 4. Bruno Vermeire,Tuigo (Retie, B),5. Pieter Berg mans, Audis Cannet (Asten), 9. Sandy Breel, Kereina (Oranjezon), 15. Ilyo de Loos, Oraniki (Hulst) Rubriek 2. Klassiek L, groep 3: 1. Koen de Waele, Sofie v.d. Farm (Maldegem, B), 2. Michelle Evertse, Zemo's Little Girl (Weelruiters), 3. Ralph van Venrooy, Blom's Mimosa (Princen hage), 4. Wiel Heber, Tarca (Asenray), 5. Pieter Jan Berkers, Agrov. Ben Callas (De Bogelscamp), 9 Rens Wondergem, Nin- ja (Gouwe Reyers), 13. Rianne v.d. Welle, Lando (Vroonruiters), 18. Annelore Wil leboer, Just in Time (Weelruiters). Ru briek 3. M klassiek, groep 1: 1. Rob Hyligers, Nouska (Breda), 2. Gabriël Cou- mans, Okido (Esbeek), 3. Jack Neefs, Blom's Loday (Princenhage), 4. Frances co Pinxteren, Lodina (Oudenbosch), 5. Annelore Roegiers, Ranunculu (Ertvel- de, B), 15. Ingrid Jakobsen, Leila Luca (Weelruiters). Rubriek 4. M klassiek, groep 2:1. Yvonne van Bussel, MissMar- ple (Haelen), 2. Wiel Heber, Lorano (Asenray), 3. Nele de Vleeschauwer, Ra- gussa v.d. H. (St.Niklaas, B), 4. Wiel He ber, Baja (Asenray), 5. Kris van Bunder, Luria M (De Klinge, B), 6. Dennis Evertse, It's Lotto (Weelruiters), 15. Deborah Ben schop, Lacroix (Weelruiters). Rubriek5. L snelheid wendbaarheid, groep 3:1Ri anne v.d. Welle, Lando (Vroonruiters), 2. Michelle Evertse, Zemo's Little Girl (Weelruiters), 3. Koen de Waele, Sofie v d. Farm (Maldegem (B)), 4. Frederik Cattebeeke, Pablo Picasso (B), 5. Ralph van Venrooy, Blom's Mimosa (Princen hage), 9. Annelore Willeboer, Just in Ti me (Weelruiters), 15. Marleen de Bart, Oh Memory (Weelruiters). Rubriek 6. L snelheid wendbaarheid, groep 1: 1. Tom Sunt, Sibelle (B), 2 Gregory Geerts Anakondo (Malle, B), 3. Jack Neefs, Blom's Nikita (Princenhage), 4. Ilyo de Loos, Oraniki (Hulst), 5. Margreet Walra ven, Olympic Z (Weelruiters), 7. Jan Wil lem de Feyter, Mandela (Oranjeruiters), 10. Ilyo de Loos, Palotti vd L (Hulst). L snelheid wendbaarheid, groep 2: 1. Stieven van Bunder, Sweetheart (De Klinge, B), 2. Stieven van Bunder, K. Flo- riath (De Klinge, B), 3. Rob Heyligers, Nolina (Breda), 4. Rob Heyligers, On Line (Breda), 5. Geert Moerings, Primeur (Klundert), 14, Sandy Breel, Kereina (Oranjezon). Tennis Sas van Gent. Cerestar-toernooi. Man nen, enkel C1: Stefan Bogaart-Kees Kommers 3-6 6-0 6-4. Dl: Stefan Dij- kers-Han Stevens 6-2 6-3, Koos van He- se-Alexander de Meij 6-3 6-0. D2: Philip Plasschaert-Pascal de Buck 6-4 0-6 6-3. Dubbel D1: Van Dorsselaer/Spon- selee-Gelissen/De Rijke 6-0 6-3, Thans/Thans-D'Hondt/D'Hondt7-56-2. Vrouwen, enkel D2: Anne van Goethem- -Malaika de Krijger 6-1 6-2 Dubbel Cl: Boddaert/Schelfout-Pattyn/Adam 2-6 6-3 6-0, Hamelink/De Visser-Dutree/De Vries 4-6 6-2 7-5. D1: Hoekstra/Van Waes-Neve/Schoonakker 7-6 6-2, Lam- bert/Veraert-Koeman/Nijhuis 6-4 4-6 7-5. D2: De Braai/Van de Vliet-Gelissen- /De Rijke 6-2 6-2 Gemengd dubbel C: Pieters/Dutree-Van Espen/Vercruysse 6-0 6-2. D2: Van Vliet Meyer-Thomaes- /De Buck 6-2 6-0, Hamelink/Slager- -Thans/Thans 6-4 6-2. Oostburg. ING-Eenhoorntoernooi Mannen enkel B poule: Dylan Blackman- -Ruben Verheul 2-67-50-3 opgave Ver heul, Markus Muller-Mark Zachel 7-6 6-7 7-6. C1- Michel Willems-Mark Za chel 6-3 7-5. C2: Remco D'Hont-Vincent Verheul 6-2 6-2. Dl: Joeri Flikweert-Mi- chel de Ruijsscher 6-1 6-1, Lenaert Ver- heul-Marco de Bakker 6-1 7-5, Mark Buitendijk-Edwin de Witte 6-1 6-1 D2: Mark Buitendijk-Andreas Hoyset 6-3 6-3. D35+: Guus Picavet-Chris Burky6-3 5-7 6-4, Jelle Leenknecht-Wilfried van Overloop 6-4 6-3. Dubbel B: Van Remor tel/Vervaet-Van Overloop/Verheul 6-3 3-6 7-6. C: De Kraker/Van T rigt-Verheul- /Verheul 6-4 4-6 7-5. D35+: Fokke/Noe- -Fenijn/De Neve 6-4 6-3. Vrouwen, enkel B: Anneke Riemens- Cindy de Back 6-0 6-2, Imre van Over- loop-Cindy de Back wo. D1: Brigith de Waele-Maria Jansen 6-1 6-3. D2: Marjo lein Leenknecht-Pamela Bentley 6-3 6-0. Dubbel C: Van der Hooft/Vervaet- Jansen/Rijnen 5-7 7-6 6-0. Gemengd dubbel Cl: De Clerck/Baas-Van der Hooft/De Smet 6-3 6-0, De Wever/Ver- heul-Rijnen/Jansen 3-6 6-2 6-4, Fisher- /Fisher-De Back/Hermans 4-6 7-6 6-0. D35+: Aerssens/De Braal-Hinneman/ Hïnneman 6-0 6-3, Leenknecht/Leen- knecht-De Witte/De Witte 6-3 6-1 Temeuzen K-3 jeugdtoernooi. Jongens t/m 16 jaar, achtste finale: Fabian de Ko- ning-Victor Kwee 6-2 6-0, Jeroen Mar- tens-Hugo Leenders 7-6 7-6, Danny Spierenburg-Lucas Duits 6-3 6-2, Olav de Ruiter-Tim Wolters 6-4 6-3, Arco Zoutendijk-Sander Machielsen 6-4 6-1, Rob van Steen-Jim Kwakkel 6-1 7-5, Yannick Roersma-Roderick de Haan 6-0 6-0, Oscar Maaswimkel-Paul Baans 6-1 6-1. Meisjes t/m 16 jaar: Nadine Hille brand—Debbie Reimerink 6-3 6-1. Acht stefinale: Daphne Smit-Ester van Assel 4-6 6-0 6-4, Silvia Oei-Simone Boers- ma 6-3 0-6 6-1Rianne Verdonck-Edwi- na Buitendam 6-3 5-7 7-5, Sanne Holt- kamp-Lysbeth de Vries 6-0 6-0, Krista Sander-Nadine Hillebrand 6-2 6-1, Charlotte Francke-Malini de Bruin 6-1 6-1, Janneke Romijnders-Lonneke Ho- vestad 3-6 6-2 6-2, Dido Blonk-Seina Quainoo 2-6 6-4 6-1 Clinge. K-4 jeugdtoernooi. Meisjes t/m 12 jaar: Renske Fraanje-Femke Claessen wo, Renske Fraanje-Eva Cuyle 6-0 6-0. Jongens t/m 10 jaar: Kevin de Rooy Maarten van Landeghem 6-0 6-3, Kevin de Rooy-Wouter Smet 6-0 6-0. T/m 14 jaar: Nick Streijdonk-Paul Stam 6-3 6-3, Kisten Dey-Anthony Deryckere 6-0 6-2, Thomas Smits-Yorick Maenhout 6-2 7-5, Michiel Ketting-Chris de Waard 6-2 6-3, Gillis de Ryckere-Dominicde Maagt 6-16-1. Zwemmen Fukuoka. WK. Vrouwen. 100 meter vrije slag: 1. De Bruijn (Ned) 54,18,2. Meissner (Dui) 55,07,3. Völker (Dui) 55.11.200 me ter schoolslag: 1. Kovacs (Hon) 2.24,90, 2. Hui (Chn) 2.25,09, 3. Xuejuan (Chn) 2.25,29.4 x 200 meter vrije slag: 1Groot- Brittannië 7.58,69, 2. Duitsland 8.01,35, 3. Japan 8.02,97. Schoonspringen tien meter. Finale: 1Xu (Chn) 532,65,2 Duan (Chn) 522,54, 3. Tourky (Aus) 511.50. Mannen. 50 meter rugslag: 1. Ball (VSt) 25,34, 2. Rupprath (Dui) 25,44, 3. Welsh (Aus) 25,94.200 meter vrije slag: 1 Thor pe (Aus) 1 44,06 (WR), 2. Van den Hoo- genband (Ned) 1.45,81, 3. Keller (VSt) 1.47,10. -donderdag Tennis Cerestar-toernooi. Locatie: TV Drive, Sportkade, Sas van Gent. Aanvang. 17.00 uur. ING-Eenhoorn-toernooi. Locatie: TV Lu do et Emergo. Steenbok, Oostburg. Aan vang: 10.00 uur. K-3 jeugdranglijst toernooi. Locatie: TV Animo, Sportpark Oude Vaart, Temeu zen. Aanvang: 10.00 uur. Zaman Sport K-4 jeugdranglijst toer nooi: TV Game'78 Malpertuuslaan, Clin ge. Aanvang: 10.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 42