Transferium in Goes populair PZC PZC Auto rijdt notariskantoor binnen Vlissingen weigert 1,4 ton te betalen aan belastingdienst P. Bakker (BBR) vertrekt uit raad van Reimerswaal Droomjacht naar dok voor afwerking Strenge regels voor taxibedrijf Goes om overlast te beperken ,19 Aantal gebruikers van gratis busdienst bereikt recordhoogte Peerockfestival Alle ruiten van auto vernield Jeugdige dief aangehouden Boete voor 129 hardrijders Vliegers uit strandhokje gestolen Jonge vandalen aangehouden Stichting informeert ouderen Auto weg na diefstal sleutels uit tas i" ïjfl I Toeristisch beleid moet breed gedragen worden donderdag 26 juli 2001 door Rolf Bosboom GOES - Steeds meer automobi listen weten het transferium in Goes te vinden. Deze maand be reikt het aantal gebruikers een recordhoogte. De eerste drie weken van juli maakten al meer dan 7000 mensen gebruik van de gratis busdienst tussen de Zeelandhallen en de Goese bin nenstad. De gemeente Goes hield vorig jaar, op aandringen van onder nemersorganisatie OOG, een proef met het transferium. Doel was de parkeerdruk in het cen trum te verminderen. Bezoekers van de stad kunnen hun auto bij de Zeelandhallen zetten en met de bus, die elk kwartier rijdt, zich gratis naar het centrum la ten vervoeren. Het experiment van vorig jaar werd als geslaagd beschouwd. In vier maanden maakten er meer dan 15.000 mensen ge bruik van het transferium. Dit jaar heeft de proef daarom een vervolg gekregen. Daarbij is het aantal dagen waarop de bus rijdt uitgebreid van twee naar zes per week. Ook is het nu mo gelijk om in de Zeelandhallen te parkeren in plaats van op het naastgelegen terrein. Sinds 1 april is het transferium opnieuw in bedrijf. Het totaalaantal ge bruikers ervan nadert inmid dels de 21.000: 3954 in april, 4920 in mei, 4830 in juni en 7008 in de eerste drie weken van deze maand. Nog altijd zijn de dins dag (marktdag) en de zaterdag, de dagen waarop het transferi um vorig jaar ook in bedrij f was, veruit het meest in trek. Op maandag is het aanbod mini- COLIJNSPLAAT - Aan de Oude Haven in Colijnsplaat vindt vrijdagavond om 20.00 uur het achtste Peerockfestival plaats. Er treden uit zes bands op; Ke telbinkie (folk uit Colijnplaat), House of Flies (hardrock uit En geland), JFK uit België, de Er- win Nijhoff Band (ex-Prodigal Sons), Maxwell Streetband (Belgische blues) en afsluiter Elvix and the Houndogs (Elvis- covers). maal. Het transferium is dit jaar vervroegd van start gegaan met het oog op de mensen die wer ken in de binnenstad. Door het nieuwe parkeerregime in de binnenstad en doordat het nieu we parkeerterrein nabij het Sta tionspark nog niet gereed is, blijft er voor die groep weinig ruimte over in de nabijheid van het centrum. Tot nu toe maakten de werkers er echter nauwelijks gebruik van. De afgelopen weken is ech ter een stijging waar te nemen en het aantal schommelt inmid dels tussen de twintig en zestig per dag. De toename is mogelijk het gevolg van de invoering van betaald parkeren in het Marco- nigebied op 1 juli. Wethouder M. 't Hart (PvdA, verkeer) zegt dat de gemeente Goes, die twee jaar geleden nog weinig heil zag in een transferi um, enthousiast is over de resul taten van dit jaar. „Het succes dat het vorig jaar al was, wordt overtroffen. Maar het belang rijkste is dat de parkeerdruk in de woonwijken, met name in Oost en West, beduidend is afge nomen. Er is minder zoekver keer. Daardoor zie je dat de wij ken veel leefbaarder worden. De gemeente denkt inmiddels na over een permanent transfe rium. Onderdeel van de ambiti euze nieuwbou wplannen van de Zeelandhallen, die vorige maand werden gepresenteerd, is de aanleg van een verhard par keerterrein met 1200 plaatsen. Het transferium moet daar on derdeel van worden. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De sociale dienst in Vlissingen weigert een belastingaanslag van 141.629 gulden te betalen. Volgens het college van B en W zat er een fout in de software, waardoor de computer vergat loonbelasting en de premie volksverzekerin gen in te houden. De kwestie speelde in 1995. De fout is het jaar erop aangepast. De belastingdienst in Breda leg de de sociale dienst vorig jaar december een naslag op van ruim 122.000 gulden. Inclusief rente moet de gemeente Vlissin- gen 141.629 gulden betalen aan de fiscus. Het college besloot vorig jaar meteen bezwaar aan te tekenen Volgens B en W is de aanslag op gelegd in verband met een foutje in de computerprogrammatuur. De bewuste software kwam tot stand op basis van informa tie die dat jaar bekend was en in overleg met de belasting dienst. De gemeente Vlissingen stelt in het - door de belastingdienst af gewezen - bezwaarschrift dat het weinig zin heeft om een la gere overheid een aanslag op te leggen. De Algemene Bijstands wet wordt voor negentig pro cent gefinancierd door het Rijk. De belastingaanslag van 141 mille zal dan ook door de ge meente Vlissingen grotendeels bij het Rijk worden gedecla reerd. De gemeente Vlissingen schreef in het bezwaarschrift het 'rondpompen' van geld door diverse overheden onzin te vin den. Contact De belastingdienst moest maar zelf contact opnemen met het ministerie van Sociale Zaken of anders de aanslag intrekken. Volgens de belastingdienst blijft de gemeente Vlissingen verantwoordelijk voor de fout in de computersoftware en is de dienst zelfs coulant geweest door de sociale dienst geen boe te op te leggen bovenop de aan slag. De dienst stelt in het afgewezen bezwaarschrift ook dat er hele maal geen overleg is geweest over de computerprogramma's. Dat de Algemene Bijstand gefi nancierd wordt door het Rijk is voor de belastingdienst niet in teressant. De gemeente Vlissin gen blijft ten alle tijde verant woordelijk. De gemeente Vlissingen over weegt in hoger beroep te gaan. THOLEN - Van een aan de Molenvlietsedijk in Tholen gepar keerde BMW zijn maandagavond omstreeks kwart over tien alle ruiten vernield. Getuigen van de vernieling wordt verzocht contact op te ne men met de politie via 0900-8844 TERNEUZEN - Een 12-jarige Terneuzenaar is gistermiddag om even over half een aangehouden wegens winkeldiefstal in de Aldi in zijn woonplaats. De jongen wilde snoepgoed mee nemen zonder te betalen. Hij wordt doorverwezen naar het bureau HALT. GOES - Bij snelheidscontroles in Goes en 's-Heer Arendsker- ke heeft de politie woensdag 129 weggebruikers betrapt op te hard rijden. Tussen 12.40 en 14.40 uur stond de meetappara tuur aan de Westhavendijk in Goes, waar 646 auto's langs kwamen. Daarvan gingen er 85 te snel. Een van de overtreders trapte het gas op 86 kilometer per uur, terwijl er maar een maximumsnelheid van vijftig is toegestaan. Aan de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Arendskerke functioneer de het flitsapparaat tussen 10.30 en 12.30 uur. De oogst: 1134 voertuigen waarvan er 44 zich niet hielden aan de maximum snelheid van tachtig kilometer per uur. De hoogste boete kan degene verwachten die 108 kilometer per uur reed. ZOUTELANDE - In de nacht van dinsdag op woensdag is een strandhokje op het strand van Zoutelande opengebroken. Uit het hokje werden twee waardevolle vliegers met benodigdhe den gestolen. De schade bedraagt enkele enkele duizenden guldens. ZOUTELANDE - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag drie jongens uit Roosendaal aangehouden. Zij had den in Zoutelande een verkeersbord, een fiets en een auto ver nield. De drie jongens, allemaal zeventien jaar, hebben een proces-verbaal gekregen. DOMBURG - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren plaatst in alle kernen van de gemeente Veere rekken voor informatiefolders. Er is informatie te vinden over regio nale instellingen, plaatselijke activiteiten, voorzieningen voor ouderen en gemeentellijke voorzieningen. De stichting wil tegemoetkomen aan de groeiende behoefte van ouderen aan informatie. De folderrekken worden geplaatst in vereni gingsgebouwen en dorpshuizen Op 13 augustus neemt wet houder J. Korstanje een van de folderrekken officieel in ge bruik in Herrijst aan de Markt in Westkapelle. GOES - Aan de 's-Gravenpolderseweg in Goes is dinsdag een auto van een inwoonster van Kapelle gestolen. De dieven na men op een onbewaakt ogenblik de autosleutels weg uit de tas van de 56-jarige vrouw, waarna ze er met de auto vandoor gingen. De vrouw is ook een rijbewijs, paspoort en bankpas kwijt die in de auto lagenHet betreft een witte Renault Lagu- na met het kenteken HT-TH-01 door Mieke van der Jagt KRUININGEN - Raadslid P. Bakker van Bewoners Belangen Reimerswaal (BBR) geeft per 1 september zijn raadszetel op. De nummer zes op de kieslijst, A. J. Deusing, neemt zijn plaats in. Bakker, financieel specialist in de BBR-fractie, verruilt zijn woonplaats Kruiningen voor een plaats buiten Zeeland. Hij werd in 1998 in de raad gekozen en maakt de vier jaar dus net niet vol. Deusing, uit Rilland, is voorzit ter van de BBR, en heeft zich be reid getoond tot de verkiezingen van volgend voorjaar de vijfde plaats in de fractie in te nemen. Over de lijst waarmee de BBR de verkiezingen ingaat, is overi gens nog geen beslissing geno men. Geruchten c- - 7ou zich in de partij een schisma aftekenen, worden tegengesproken door fractievoorzitter M. Weststrate. „Ik weet wel dat sommigen het REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R. Bosboom M. E. de Bruijn I. Huibers A. M. van der Jagt R. J. A. Paardekam E. Soesman K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl mij kwalijk nemen dat ik con tacten onderhoud met Leefbaar Nederland. Maar ik heb al eer der duidelijk gemaakt dat dat met de BBR niets te maken heeft. Zoals de vlag er nu bij- hangt, ga ik gewoon voor de BBR. Zolang ik geen berichten krijg van de politiek leider, M. van Overloop, of van de voorzit ter, Deusing, vaar ik geen ande re koers." Weststrate acht het wel noodzakelijk op korte ter mijn de fractie bijeen te roepen. „AI was het alleen maar om de vertegenwoordiging van Bak ker in verschillende besturen te regelen." Ook Van Overloop geeft desge vraagd te kennen nog geen hel dere visie tc hebben over hoe het met de lokale partij verder moet. „De zomerperiode is een uitgelezen tijd om je daarover te beraden. Dat gaan we dus ook doen", aldus Van Overloop, die als wethouder de portefeuille ruimtelijke ontwikkeling in Reimerswaal beheert. VLISSINGEN - AmelsSchelde in Vlissin gen is er klaar voor: het eerste luxe jacht kan in dokloods één onder handen worden geno men. Het af te bouwen casco arriveerde gister avond rond acht uur in Vlissingen. Bij Ainels Holland in Makkum, ook onderdeel van de Damen Shipyards Groep, is het in Gdansk gebouwde stalen casco met Amels- bouwnuinmer 435 voorzien van een alumi nium opbouw. In opdracht van een Amerikaanse onderne mer in verzekeringen maakt AmelsSchelde er een droomschip van. In Vlissingen zal het 62,5 meter lange gevaarte technisch worden uitgerust, geschilderd en gereedgemaakt voor oplevering in 2002. foto Lex de Meester door Sheila van Doorsselaer HULST - Een hoogbejaarde Belgische automobilist heeft gistermiddag de pui van nota riskantoor Vroome aan het Hul ster 's-Gravenhofplein geramd. De auto had zo'n vaart dat hij pas middenin het pand pas tot stilstand kwam. Niemand raak te gewond. Het ging in dit geval niet, zoals lolbroeken opmerkten, om een ontevreden klant. De bestuur der wilde in een parkeervak rij den en gaf, in plaats van op de rem te trappen, zijn Chrysler- automaat per ongeluk de spo ren. Met volle vaart reed de auto in op de gevel. De bestuurder en zijn eveneens hoogbejaarde echtgenote kwamen met de schrik vrij. Dat geldt ook voor het personeel van het notaris kantoor „Die auto kwam met een rotgang bij ons binnen. We hebben hem niet eens zien aan komen", zegt medewerkster W. Rottier. Het echtpaar is door brandweerlieden en agenten uit de auto geholpen. De ambulan ce kon onverrichter zake terug keren. Een takelwagen heeft de auto met een lier uit het pand getrokken. Hoewel de ravage in het pand groot is, viel de schade aan de auto mee. De rechter- voorzijde was gedeukt en rond om zaten krassen. De merk waardige situatie trok heel wat bekijks ('Hoe heeft-ie dat voor elkaar gekregen?') en ontlokte menigeen een grapje: „Hij kwam zeker voor een verbou wingshypotheek." Een Lim burgs echtpaar kon zich wel wat voorstellen bij de actie van de bestuurder. ..Zo spaart hij een parkeerticket uit en zijn auto staat nog droog ook."De pui van het notariskantoor wordt voor lopig provisorisch gestut. foto Charles Strijd IBtm door Rolf Bosboom GOES - Taxibedrijf Connex- xion Citax aan de Middelburg sestraat in Goes moet aan nog strengere eisen voldoen om de hinder voor de omgeving binnen de perken te houden. Eerder was de gemeente al van oordeel dat er 's nachts geen bedrijfsac tiviteiten op het terrein aan de achterzijde mochten plaatsvin den. Naar aanleiding van be zwaren moeten nu ook de gara gedeuren gesloten blijven. Met die eis zijn de laatste be zwaren van de buurt weggeno men. Bewoners van de 's-Heer Hendrikskinderendijk en de Middelburgsestraat hebben lange tijd geklaagd over de hin der die zij van het taxibedrijf zeggen te ondervinden. Het grootste probleem is het starten en warmdraaien van taxiwa gens op het achterterrein. Op basis van onderzoeken die zijn uitgevoerd, heeft de ge meente besloten het bedrijf een aantal gedragsregels op te leg gen. Op het achterterrein mogen tussen 23.00 en 7.00 uur geen bedrijfsactiviteiten meer plaatsvinden, de toegang naar dat terrein via de 's-Heer Hen drikskinderendijk moet tussen 19.00 en 7.00 met een hek wor-- den afgesloten, overdag mag het warmdraaien van grotere wa gens alleen op een aangewezen plaats op het terrein gebeuren en de taxi's mogen aUeen van en naar de Middelburgsestraat rij den. Drie omwonenden vonden de voorschriften op één onder deel nog niet ver genoeg gaan en tekenden daarom bezwaar aan bij de gemeente. Zij stellen dat er 's nachts nog steeds geluids overlast kan zijn doordat de deuren van de garage, waar wel wordt gewerkt, openstaan. Op dat punt vinden zij de eisen die de gemeente Connexxion Citax wil opleggen, niet voldoende. Het gemeentebestuur heeft de bezwaren nu gegrond ver klaard, ook al is niet aantoon baar dat door de openstaande deuren de geluidsnormen wor den overschreden. In overleg met het taxibedrijf is besloten de gedragsregels aan te scher pen, zodat de deuren van de ga rage 's nachts gesloten blijven. Daarmee is aan de bezwaren te gemoet gekomen. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) adviseert haar leden het (toekomstige) toeristisch-recre- atief beleid zo breed mogelijk op te zetten. Zowel in bestuurlijke zin als maatschappelijk moet hiervoor 'vergelijkbaar met het milieubeleid' een groot draag vlak bestaan. Op die manier kunnen toeristische mogelijk heden in een gebied beter benut worden. In 1997 constateerde het minis terie van Economische Zaken dat gemeenten regelmatig moeizaam tot besluitvorming komen op het gebied van recrea tie en toerisme. Dit probleem zou veroorzaakt worden door het veelal ontbreken van een 'geïntegreerd toeristisch-recre- atief beleidsmodel' waaraan nieuwe plannen getoetst kun nen worden. De VNG is met de ze constatering aan de slag ge gaan. In samenwerking met de brancheorganisaties Hiswa, Koninklijke Horeca Nederland en Recron heeft de vereniging het rapport 'Geïntegreerd toe ristisch beleid' op tafel gelegd met daarin adviezen om ge meenten een handje te helpen. Centraal in het VNG-advies staat een breed draagvlak, met name bij het opstellen van het nieuwe beleid. Gemeente, bran cheorganisaties, maar ook 'an deren' moeten hierbij betrok ken worden. Ook inwoners hebben belang bij een gedegen toeristisch beleid. De sector levert werkgelegen heid op en kan 'voor extra draagvlak voor voorzieningen' zorgen. Ook binnen de gemeen te zelf moet toeristisch beleid een 'collegebreed' stuk zijn. Toerisme heeft immers raak vlakken met onder meer econo mie, verkeer en vervoer, ruimte lijke ordening, landbouw, natuur, milieu, cultuur en fi nanciën. Automobilisten die gebruikmaken van het transferium kunnen hun auto nu ook in de Zeelandhallen parkeren in plaats van op het naastge legen terrein. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 31