V erkoop complex Vinium JJMIAI Plafon War Trauma Foundation® Festivaldirecteur boert ook graag Voor de burgeroorlog had Adrian Nbongo een groot gezin. Nu leeft hij alleen met zijn nachtmerries. 0 r bad Provinciaal tempo regiovisies te hoog voor gemeenten GIRO 5855 MURRE-MOENS Bouwproject Middelburg Wilt u helpen? Giro 1050 NFGV zaterdag 14 juli 2001 Met de bouw van de nieuwe festivaltent uit Gent kreeg Jaap Verseput na veel regenbuien weer zin in zijn boerderijfestival. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Op zijn visite kaartje staat 'farmer/ festival directeur'. Een betere omschrij ving is nauwelijks denkbaar. Wie mocht denken dat Jaap Ver seput als akkerbouwer in het verkeerde vel zit en veel liever muzikant of impresario was ge worden, heeft het mis. Hij mag dan de grote initiator zijn van het inmiddels wijd en zijd be kende Festival Zonnemaire Buitengewoon, hij vindt ook het boeren een prachtig vak. Nou zal hij zich dit weekend weinig bekommeren om aard appelen, suikerbieten, graan, uien en knolselderij op zijn 86 hectare groot bedrijf aan de Schapenweg in Zonnemaire. Dit weekend verandert het boe renerf in een enclave vol mu ziek, zang, dans, theater en poëzie tijdens het zevende boer derij festival rondom Huize Wa- geningen. Jaap is er klaar voor én hij heeft er ook weer een beetje vertrou wen in. „Vorige week zondag werd ik echt gewoon depressief van al die regen. Je moet er toch niet aan denken dat het tijdens Zonnemaire Buitengewoon zo slecht zal zijn. Maar nu gaat het de goede kant op met het weer. Ik krijg er moed in." Zijn sombere gemoedstoestand klaarde donderdag overigens al aanzienlijk op met de opbouw van een grote festivaltent uit Gent. „De architect ervan, mon sieur Martin, was meegekomen en zat hier op een stoeltje aan wijzingen te geven bij het op bouwen. Het is zo'n mooie tent. Dat geeft dan een ongelooflijke kick als je zoiets op het erf ziet ontstaan", zegt Jaap. Hij heeft oog voor opmerkelijke schoonheid, waar een ander wellicht achteloos aan voorbij zou lopen. Met de videofilm Roots, Soil Soul, waarvoor hij zelf de opnamen maakte en de montage van deed, geeft hij een twintig minuten durend state ment van zijn liefde voor wat de titel al aangeeft: wortels, aarde en ziel. Of met andere woorden de combinatie van de vruchtba re grond, de producten die eruit voortkomen en de ziel van kunst en muziek. De beelden bieden een mix van het oogsten, bewer king van de landbouwproduc ten en intense muziekbeoefe ning. Zigeunermuziek Het met de rooier uit de grond tillen van de bieten, omlijst met Catalaanse zigeunermuziek biedt een opmerkelijke erva ring. Jaap toont hoe mooi in fei te het bewerken van de spruiten, het sorteren van de aardappelen en het inpakken van de witlof stronken eruit kan zien. Het snijden van de messen van de ploeg door de vette klei fasci neert. Jaap Verseput wil met de ze beelden overbrengen hoe mooi dat Hollandse akkerland kan zijn in combinatie met jazz, soul en wereldmuziek. De internationale organisatie Jade nodigde Jaap uit in Zwe den te gaan vertellen over Zon nemaire Buitengewoon, de door hem ontwikkelde verrassende vorm van plattelandsvernieu wing. Titel van zijn inleiding daar was Not only for food. Zelf levert hij met zijn boerderijfes tival al jarenlang het bewijs dat het akkerland nog meer te bie den heeft dan de voedingsbo dem voor voedsel. Met een keur aan zangers, muzikanten, dan sers, poëten en beeldend kun stenaars biedt de enclave rond de boerderij van Verseput elk jaar immers weer het perfecte decor voor het festival Zonne maire Buitengewoon. door Margreet van den Broek ZIERIKZEE - Het ontbreekt de kleinere Zeeuwse ge meenten regelmatig aan per soneel om inhoudelijk be trokken te blijven bij de regiovisies die de provincie ontwikkelt. Dat stelt de Schouwse wet houder D. van der Wekken. Een goed voorbeeld is de Re giovisie Ouderenzorg 2001- 2004, die Provinciale Staten dit voorjaar al vaststelden, maar die pas in september aan de Schouwse raadsleden wordt voorgelegd. In een regiovisie worden op provinciaal niveau afspra ken gemaakt over de invul ling van een werkterrein. Om ervoor te zorgen dat er aan toonbare resultaten worden geboekt, sluiten de verschil lende partijen een convenant waarin de afspraken voor een bepaalde periode wor den vastgelegd. Voor de ouderenzorg is begin dit jaar een dergelijk conve nant ondertekend door onder meer de provincie, de zieken huizen, en de thuiszorgorga nisaties. Ook de Zeeuwse ge meenten deden mee, waarbij Schouwen-Duiveland en de Bevelandse gemeenten zijn vertegenwoordigd in het Sa menwerkingsverband Oos- terschelderegio. Het convenant is namens alle ge meenten van dit samenwer kingsverband ondertekend door wethouder A. van Op- dorp van de gemeente Borse- le. Werkdruk De regiovisie en het bijbeho rende convenant zijn eind april vastgesteld door Pro vinciale Staten. Opmerkelijk is dat de Schouwse raads commissie maatschappelijke aangelegenheden zich er pas begin september over kan buigen. Door de hoge werkdruk op de gemeentelijke afdeling wel zijn is er volgens het begelei dende ambtelijke stuk te weinig menskracht om bouwstenen aan te dragen voor regiovisies die vanuit de provincie op de gemeenten afkomen, laat staan ze te kunnen volgen. „Het probleem is dat de pro vincie niet alleen met een re giovisie voor de ouderenzorg komt, maar tegelijkertijd ook met visies voor bijvoor beeld gehandicapten en jeugdzorg. In totaal zijn er de afgelopen maanden een stuk of zes, zeven van die stukken de wereld ingegaan", stelt wethouder Van der Wekken. „De provincie beschikt voor elke regiovisie over een bat terij ambtenaren, maar bij de kleinere gemeenten komen al die beleidsstukken op dezelf de afdeling terecht." Tempo Het probleem speelt volgens de bestuurder in de hele Oos- terschelderegio. Bij het halfjaarlijks overleg met de provincie hebben de bestuurders gezamenlijk de kwestie bij de provincie aan gekaart. „We hebben ge vraagd of het niet wat min der kon. Als het in dit tempo door blijft gaan, lukt het ons niet om het inhoudelijk alle maal te blijven volgen", al dus Van der Wekken. Hij stelt tevreden vast dat de provin cie inmiddels meer rekening met de capaciteit van de klei nere gemeentes lijkt te hou den. Dat de regiovisie ouderen zorg en het bijbehorende convenant inmiddels al lang en breed zijn gepasseerd voordat de Schouwse raads leden er iets van hebben ge zien, is volgens de wethouder geen probleem. „De be voegdheid om die zaken te ondertekenen, hebben wege- delegeerd naar het samen werkingsverband. We leggen het nu wel voor aan de raad, maar in feite alleen om de le den inhoudelijk op de hoogte te stellen." door Richard Hoving MIDDELBURG - Het winkel complex met parkeergarage Achter de Houttuinen in Mid delburg wordt per opbod ver kocht. De Bredase projectont wikkelaar Vinium Investments BV kan de hypotheeklasten niet meer voldoen. Rond de ontwik keling van de eigendommen van Vinium in Renesse en Goes is het al maandenlang stil. De bouw van het- winkelcom plex naast het politiebureau in het centrum van Middelburg is begin dit jaar gestaakt. De pro jectontwikkelaar kon het niet eens worden met de gemeente over de plaats van het laad- en losplatform en de in- en uitrit van de parkeergarage. Beide partijen bereikten onlangs overeenstemming. De bouw is desondanks nog niet hervat. Het Middelburgse notariskan toor Janse de Jonge Van Wou- we maakt vandaag in een adver tentie in de PZC bekend dat het in aanbouw zijnde winkelcom plex en parkeergarage op 16 au gustus om 15.00 uur 'per opbod en afslag' wordt verkocht in ho tel Arneville. Volgens M. Taze- laar van het notariskantoor is de opdracht voor de executoriale verkoop afkomstig van de hypo theekhouder. De naam van de opdrachtgever wilde ze gisteren niet kwijt. De waarde van het grotendeels voltooide gebouw is niet vastgesteld. De waarde voor de wet Waardering Onroe rende Zaken is in 1997, toen Ijzerhandel De Jager nog Ach ter de Houttuinen was geves tigd, vastgesteld op 2,2 miljoen gulden. Gegevens Volgens gegevens van het Ka daster leende Vinium Invest ments BV in november 1999 zes miljoen gulden van de Haarlem- sche Maatschappij voor Hypo thecaire Financiering, met het terrein Achter de Houttuinen als onderpand. Een woordvoer der van de Haarlemsche die eer der dit jaar onderdeel is gewor den van Property Finance in Hoevelaken, kon gisteren niet bevestigen dat de opdracht om het complex te verkopen van hun afkomstig is. Rond het bouwproject Achter de Houttuinen hebben zich meerdere schuldeisers gemeld. Heibedrijf DPA uit het Noord- Hollandse Oosthuizen, de Pag- ter Vastgoed BV en AVV Beheer uit Middelburg lieten eerder in de PZC weten dat zij nog geld te goed hebben. Het aannemings bedrijf Bouwgroep Zuid voert retentierecht uit op het com plex. Dit betekent dat Bouw groep Zuid het nog niet opgele verde bouwwerk vasthoudt tot dat de opdrachtgever heeft be taald. Wat dit voor de openbare verkoping betekent, wilde de medewerkster van het notaris kantoor niet zeggen. Voor het winkelcentrum zijn al enige tijd twee kandidaat-huurders. Het gaat om de supermarkt Aldi en bakkerij Schrieks. Of de nieuwe eigenaar beide huurders over moet nemen, kon ze ook niet zeggen. Vinium Investments heeft in Goes plannen ontwikkeld voor het autobedrijf Pik aan de Piet Heinstraat. Op de braakliggende kavel moeten woningen en kantoren komen. Op de plaats van de toe ristenkerk De Ark in Renesse wil Vinium twintig luxe koop appartementen ontwikkelen. In beide projecten zit al maanden lang geen voortgang. Directeur en enig aandeelhou der van Vinium Investments P. J. Bosma was gisteren niet bereik baar voor commentaar. Systematisch geweld laat gruwelijke sporen na. Wij bestrijden ze, waar ook ter wereld. Rodenburghlaan 9 1181 PX Amstelveen Telefoon: 020 643 85 38 E-mail: wtfiOxs4all.nl Hun passie om te sporten is niet anders. Hun plezier in sporten is niet anders. Hun inzet verschilt niet van andere sporters. Alleen... gehandicapte sporters hebben een extra handicap. Hun sport is alles, maar kost meer geld. Help ze een beetje. Geef extra sportief voor minder valide sporters. REGULIEREN RING 2B POSTBUS 200 3980 CE BUNNIK TEL 030 - 659 73 20 FAX 030 - 659 73 73 WWW NFSG NL Mr. RA.M. Matthijssen Mr. Sylvia M. Bax Mr. Annelies Wooldrik EXECUTORIALE VERKOOP IN AANBOUW ZIJNDE WINKELCOMPLEX EN PARKEERGARAGE TE MIDDELBURG Mr. Annelies Wooldrik, notaris te Middelburg, is voorne mens om op donderdag 16 augustus 2001 om 15.00 uur in "Hotel Arneville" aan de Buitenruststraat 22 te Middelburg, op verzoek van haar opdrachtgever, publiek bij opbod en afslag in één zitting executoriaal te verko pen: Het in aanbouw zijnde winkel-wooncomplex met parkeergarage gelegen Achter de Houttuinen 12/ Looierssingel 2 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, de nummers 763 en 1937, met een gezamenlijke grootte van 36 are en 34 centiare. Het registergoed is gelegen binnen het bestemmings plan: Beschermd Stadsgezicht. Het registergoed dient overeenkomstig de publiekrechtelijke bestemming te wor den gebruikt: ondergronds: parkeren begane grond: geheel detailhandel en kantoren/deels bedrijven verdieping: wonen en/of kantoren. Er is geen mogelijkheid tot bezichtiging. Zakelijke lasten De WOZ-waarde van de te verkopen percelen is niet vastgesteld. De WOZ-waarde zal worden vastgesteld nadat het complex gereed is. De WOZ-waarde per 1 janu ari 1997 bedroeg 2.192.000,00. De onroerende zaak belasting en het rioolrecht (eigenaars- deel) alsmede de omslagheffing Waterschap, komen vanaf 27 september 2001 (of zoveel eerder als er juridisch wordt geleverd) voor rekening van de koper. Risico Het registergoed is voor rekening en risico van de koper vanaf de datum van betaling van de koopsom. Aanvaarding: na betaling van al het verschuldigde uiterlijk op 27 september 2001 Betaling onkosten: uiterlijk op 24 augustus 2001 Betaling koopsom: uiterlijk op 27 september 2001 Gegadigden dienen zich te kunnen legitimeren en hun financiële gegoedheid te kunnen aantonen. Op de veiling zijn van toepassing de "Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993" van het Contactorgaan Hypothecair Financiers. Verdere inlichtingen zoals een informatiebulletin met een kadastraal kaartje is verkrijgbaar ten kantore van Janse de Jonge van Wouwe Notarissen, aan de Wagenaarstraat 1 te Middelburg, telefoon 0118-659600. Een baan in jouw regio vind je op www.özc.nl Powered by (S) JobTrack.nl Uitvaartverzorging Schouwen-Duiveland Voor algehele begrafenissen en crematie Begrafenis- en crematieverzekering Vervoer binnen- en buitenland 0111 - 462600 J. W. de Keyzer Hogezoom 144 4325 CM Renesse Als eten een obsessie is Eten doen we allemaal. Maat voor sommige mensen, meest vrouwen, is eten dageli|ks een bron van angsl en spanning. Hun leven wordt beheerst door eten. calorieën en alvallen Ze rijn doodsbang om dik Ie opi en aan Ie komen Sommigen lijnen lol ze van uitpuiling instorten. Anderen hebben vrcetbuien die eindigen met braken. Herkent u dit? Vraag dan de brochure over eetstoornissen aan. voor uzell ot iemand die u kent Bel 030-2971197. fax 030-2971195. of schrijf naar het NFCV. postbus 5103 3502 JC Utrecht info@ntgv.nl www.ntgv.nl Gwnelijke VtOs»ei«vfi«») De plafonds met verlichting die passen in uw interieur. Murre-Moens verdiept zich in uw situatie en komt met oplossingen van niveau. Toepassingen die sfeer en ruimte creëren. Murre-Moens... de binnenbouwer met verstand van interieurs en gevoel voor schoonheid AFWERKSYSTEMEN Middelburg Arnesteinweg 23 Telefoon (0118) 63 70 05 Fax (0118) 61 34 78 Terneuzen INPANDIG BU BOUWCENTER DE HOOP Kennedylaan 32 Telefoon (0115) 64 89 27 Fax (0115) 64 91 27 www.murremoens.nl HUN SPORT IS ALLES Verlichting Wanden Kasten Vloeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 54