Enclave laat muziek en dans toe Gentse feesten barsten los 11 t/m 17 juli WOENSDAG Zomeravondconcert De traditionele Zomeravondconcerten gaan weer van start. De pianist Christo Iliev opent de reeks. Dorpskerk, Oostkapelle, 20.00 uur Orgelconcert Het spits van de serie tweewekelijkse zomerse orgelconcerten wordt afgebeten door Firmin Decerf Hij is organist van de kerk Saint Pierre in Bastogne. Grote Kerk, Brouwershaven, 20.00 uur Circus Althoff Circus Althoff heeft zijn tenten opgeslagen in Zierikzee. Het programma heeft als titel Feelings. Zierikzee, Scheldestraat, 20.00 uur Duo Manrique Het Duo Manrique vervolgt de reeks Zomeravondconcerten aan Zee. Het duo bestaat uit Ellen Versney (harp) en Antonio Cabedo Cer- vera (fluit). Zij spelen werk van onder anderen C. P. E. Bach, Do nizetti, Rossini, Saint-Saëns en Bizet. Hervormde kerk, Nieuwvliet, 20.00 uur Anna van Avalon Anna van Avalon geeft een harpconcert. Zij speelt onder meer recent werk van haar cd Coming Home in Zeeuws-Vlaanderen. Voormalig stadhuis, St. Anna ter Muiden, 21.00 uur DONDERDAG Middagpauzeconcert Tot eind augustus wordt wekelijks een middagpauzeconcert ge geven. De tweede van deze reeks concerten op het historische De Rijc- kere-orgel komt op naam van Mathieu Meijs uit Middelburg. Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Openluchtspel Toen Noord-Beveland Verzonk is een historisch openluchtspel. Zo'n zestig mensen werken mee aan dit verhaal over het jaar 1530 toen Noord-Beveland werd overstroomd door de Sint Felixvloed. De Banjaard, Kamperland, 19.30 uur Circus Althoff Circus Althoff heeft zijn tenten opgeslagen in Zierikzee. Zie woensdag. Zierikzee, Scheldestraat, 20.00 uur VRIJDAG Pastorale Pastorale au Parvis is een twee dagen durend muziekfestival. De eerste avond zijn er kerkconcerten van achtereenvolgens Els Paauwe (vleugel), Jonathan Kaell (vleugel) met leden van Het Strijklkwartet, Het Strijkkwartet, Gabriel Yacoub en Viridel. Kerk, Nisse, 19.30 uur Boschhoek Café-bar Boschhoek wordt gedurende de zomer wekelijks opge luisterd door live muziek. Deze vrijdag is de Zeeuwse jazzband Jazzebel aan de beurt. Café-bar Boschhoek, Oostkapelle, 19.30 uur Circus Althoff Circus Althoff heeft zijn tenten opgeslagen in Zierikzee. Zie woensdag. Zierikzee, Scheldestraat, 20.00 uur Kerremans Organist Léon Kerremans geeft een concert. Hij is titularis-organist aan het grote Klais-orgel van de Sint Servaaskerk in Schaarbeek. Op het programma staan werken van Boellmann, Franck, Freteur, Jongen, Lemmens, Liszt, Men delssohn en Weitz. Cuyperskerk, Sas van Gent, 20.00 uur Party Discotheek Nighttrain biedt een R&B Party. It's in the mix, speed garage - 2-step. Nighttrain, Middelburg, 23.00 uur ZATERDAG Circus Althoff Circus Althoff heeft zijn tenten opgeslagen in Zierikzee. Zie woensdag. Zierikzee, Scheldestraat, 15.00 uur Pastorale Pastorale au Parvis is een twee dagen durend muziekfestival. De tweede dag zijn er pleinconcerten met Els Paauwe, Numedia, Willem Vermandere, A Quadrant, Muste kwartet, Primrose, Am brozijn en Not James Dean. Dorpsplein, Nisse, 16.00 uur Carillon Gedurende de zomermaanden wordt het carillon ook op zater dagavond bespeeld. Deze zaterdag gebeurt dat door stadsbeiaardier Kees van Eersel. Stadhuistoren, Veere, 19.00 uur Openluchtspel Toen Noord-Beveland Verzonk is een historisch openluchtspel. Zie donderdag. De Banjaard, Kamperland, 19.30 uur Buitengewoon Het boerderijfestival Zonnemaire Buitengewoon begint. Met optredens van de band Boi Akih met zangeres Monica Aki- hari, dansgroep Hush Hush Hush en jazzdrummer Eddy Veld man. Schapenweg 1, Zonnemaire, 20.00 uur Anna van Avalon Anna van Avalon geeft een harpconcert. Zie woensdag. Voormalig stadhuis, St. Anna ter Muiden, 21.00 uur Summer vibes In discotheek Nighttrain is het tijd voor Summer vibes. Dit betekent een mix van house en top 40. Nighttrain, Middelburg, 22.00 uur ZONDAG Manhuistuin Wekelijks wordt het Manhuistuinconcert gegeven. Deze week is het de beurt aan de muziekvereniging Oosterlands Fanfare. De muziekvereniging, die al langer dan een eeuw be staat, telt 35 leden die licht populaire werken ten gehore zullen brengen. Het concert duurt een uur. Als het weer minder geschikt is, wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. Manhuistuin, Goes, 12.00 uur Buitengewoon Het boerderijfestival Zonnemaire Buitengewoon wordt voort gezet. Met optredens van I Compani, Jamesz, Cello Octet Conjunto Ibé- rico, WARP, Habib Koité, Kris Niklison en Monica Alia, Hush Hush Hush, Tam Tam, Stilts, Juffrouw Agaath, Lina Spies, Alp- honso Groenewald, Koen Stassijns en Guillaume Pool. Schapenweg 1, Zonnemaire, 13.00 uur Anna van Avalon Anna van Avalon geeft een harpconcert. Zie woensdag. Voormalig stadhuis, St. Anna ter Muiden, 21.00 uur De titel Enclave is toebedeeld aan het festival Zonnemai re Buitengewoon 2001 dat dit keer zaterdagavond 14 en zondag 15 juli wordt gehouden op het erf van akkerbouwer Jaap Verseput aan de Schapenweg in Zonnemaire. Enclave wordt gedefinieerd als een door vreemd grondgebied inge sloten stuk land. Normaal gesproken is de boer derij waar het festival wordt ge houden een akkerbouwbedrijf. Dit weekend veranderen boer derij en erf dus in een enclave, waar een sfeer gecreëerd wordt die totaal anders zal zijn dan de normale agrarische omgeving van dit gebied. Er zal Vlaamse, Surinaamse en Zuid-Afrikaanse poëzie te ho ren zijn. Min of meer parallel aan de poëzie is er muziek uit vele delen van de wereld. Mo lukse, Curagaose en Surinaam se muziek van Boi Akih, Izaline Calister en Eddy Veldman zal afwisselend introvert en uit bundig in het weidse polder landschap doordringen. Daar naast wordt klassieke muziek van Verdi getransformeerd door Bo van de Graaf voor zijn groep I Compani. Ook is er comtempo- raine en klassieke muziek met Spaanse invloeden van het cello octet Conjunto Ibérico. Het ensemble W.A.R.P. van Maarten Ornstein maakt tijdlo ze en eigentijdse gecomponeer de muziek. De multi-culturele groep Hush Hush Hush uit Gent verzorgt een optreden met breakdance, hiphop en street- dance. Een mix van theater en acrobatiek met Braziliaanse en Argentijnse invloeden wordt gebracht in het stuk Dilemma van Kris Niklison samen met Monica Alia. Een fysieke en beeldende dans voorstelling is te verwachten van de Nederlandse groep Stilts en boeiend objectentheater wordt gebracht door de groep Tam Tam. Met trots kondigen de organisatoren ook het optreden aan van Habib Koité en zijn groep. Bamada. Volgens Verse put behoren zij tot de absolute top in de wereldmuziek. Met dit rijk gevarieerde pro gramma van Zonnemaire Bui tengewoon zal de boerderij aan de Schapenweg inderdaad ver anderen in een enclave waar veel verschillende performers uit diverse werelddelen hun acts zullen opvoeren. Deze zevende editie van het Boerderij festival begint zater dag 14 juli om 20.00 uur en op zondag 15 juli om 13.00 uur. Ali Pankow Zonnemaire Buitengewoon, za terdag 14 juli, 20.00 uur; zondag 15 juli, 13.00 uur, op het erf van Jaap Verseput aan de Schapen weg. De groep Hush Hush Hush uit Gent brengt een mix van breakdance, hiphop en streetdance. foto Wim van Capellen Zaterdag barsten de Gentse feesten weer los en zetten deze Vlaamse stad tien dagen op z'n kop. Dit festival met muziek, theater, exposities en an dere evenementen wordt gezien als uniek voor Europa, mede in het licht van het historisch kader. Dat laatste vertaalt zich bijvoorbeeld in historische rondvaarten. Het programma is zo omvangrijk, dat hier moet worden volstaan met enkele willekeurige greepjes. Zo zijn er muzi kale optredens van onder anderen Koen Crucke, Johan Verminnen, Rony Ver biest en Ben Crabbé The Young Pres- leas. Verder zijn er optredens van het cabaretduo Kommil Foo met het pro gramma IJdele hoop en cabaretière Els de Schepper doet zich voor als lustob ject. In de categorie theater duiken ook de namen van De Vieze Gasten en The ater Taptoe op. Speciaal voor de Gentse feesten maakte Teater Exces de levende installatie Free de Mère, die zich afspeelt in de wondere wereld van vismensen, vernieuwend straattheater naar een scenario van Pa trick Vandewalle, die samen met Pol Bernardus ook zorg droeg voor de cho reografie. In een scenografie van Remi Coune en onder de betoverende muziek van Peter Boone kan men genieten van het leven van deze vismensen. Het gebeuren speelt zich af op. rond en in een groot sardineblik. Tijdens de feesten is Free de Mère dagelijks te zien. Maike Boerdam uit Sluis verleent dagelijks haar medewerking aan de Gentse feesten. foto Peter Nicolai Zes maal staat er een Nacht van de Gentse Draak op het programma op het Sint-Baafsplein. Aanvankelijk heette dit onderdeel Nacht van de Gentse Proms, maar de organisatoren van de Antwerpse Night of The Proms maak ten bezwaar tegen deze naam. Vandaar. Tijdens de Nachten van de Gentse Draak brengt de band Dynamic uit Dendermonde een aantal nummers uit films en musicals. Elke avond is er een speciale gast: Hans de Booij, Geena Li sa, Yasmine, Jo Lemaire, Kid Coco en Frank Ketels. Maike Boerdam, de rijzende musical ster uit Sluis, levert, met ingang van zondag, dagelijks haar bijdrage aan de Gentse feesten tijdens de Ontbijtshow met telkens andere gasten in het Groot Vleeshuis aan de Groentenmarkt. Deze shows, waarbij ook daadwerkelijk een ontbijt genoten kan worden, duren van 9.00 tot 11.00 uur. Het feest, dat zaterdag om 14.00 uur begint met een parade van veertig groe pen, omvat verder een permanente licht- en waterinstallatie in het Bau- delopark en orgelrecitals. Van de expo sities mag misschien De stripfiguren van Mare Sleen genoemd worden. Wie echt alles wil weten van de Gentse fees ten surft naar www.gentsefeesten.be. De Gentse feesten bieden van zaterdag 14 tot en met maandag 23 juli dagelijks tal van activiteiten, zowel binnen als buiten. woensdag 11 juli 2001 Sjaak Oosterling Expositie schilderijen tot en met 3 augustus Vlissin- gen Openluchtspektakel Toen Noord-Beveland Verzonk donderdag, zaterdag, dinsdag, Kamperland Kees van Eersel Concert op carillon zaterdag Veere Circus Althoff Circus in een tent aan de Scheldestraat woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag, Zierikzee Anna van Avalon Harpconcert in voormalig stadhuis woensdag, zaterdag, zondag, Sint Anna ter Muiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 37