Bezwaar tegen strandhuisjes LfDL Goed èti Goedkoop PZC ...VANAF WO. 11 JULI Scheepsafvalbedrijf krijgt dwangsom voor overtredingen 16 Inspecteur tegen project Ruijtenberg op Vlieland Ontwerp lozingsvergunning perrontunnel IMS-station Goes woensdag 11 juli 2001 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Drie recreatie- huisjes van Seatrack BV, een van de ondernemingen van A. Ruijtenberg uit Renesse, op Vlieland vinden geen genade in de ogen van de inspecteur voor de ruimtelijke ordening B. Wa- melink in Noord-Nederland. Hij heeft de rechtbank in Leeu warden verzocht de woningen op het strand direct te laten ont ruimen en verwijderen. Ruijtenberg kreeg van het colle ge van burgemeester en wet houders van Vlieland toestem ming om bij wijze van proef de drie woninkjes te bouwen voor gebruik van half juni tot begin september. Inspecteur Wame- link maakt er bezwaar tegen, omdat de verblijven zonder bouwvergunning en zonder gel dig bestemmingsplan zijn neer gezet. Zuiver juridisch heeft hij ge lijk, maar als gemeente hebben we niet alleen met een juridi sche, maar ook met een beleids matige kant te maken", zegt lo co-secretaris H. de Wit van de gemeente Vlieland. De gemeente heeft een struc tuurvisie voor het ruimtelij k be leid gemaakt. ,,In de procedures voor de voorbereiding daarvan is breed overleg gevoerd met tal van organisaties en zijn er in spraakrondes geweest. Op grond van deze structuurvisie is besloten tot het proefproject met drie strandhuisjes", aldus De Wit. Volgens hem gaven bur gemeester en wethouders er de voorkeur aan eerst in de prak tijk de voor- en nadelen van de ze tijdelijke verblijven op het strand te ervaren. De kennis die daarmee wordt verworven, zou doorslaggevend kunnen zijn voor het besluit of al of niet een specifiek bestemmingsplan wordt opgesteld voor verblijf s- recreatie op het strand. De gemeente Vlieland heeft de inspecteur ruimtelijke ordening geantwoord met een besluit over zijn bezwaren te willen wachten tot volgende week, als burgemeester R. van der Mark terug is van vakantie. Wamelink stemt niet in met uitstel en heeft nu de president van de recht bank in Leeuwarden in een kort geding verzocht ontruiming en afbraak van de huisjes te gelas ten. Ondernemer Ruijtenberg be roept zich op de gemeentelijke toestemming. ,,Ik heb tot begin september vergunning voor de exploitatie van deze vakantie woningen. Het bezwaar is niet tegen mij, maar tegen de ge meente Vlieland gericht. Zelf heb ik er tot nu toe ook niks offi cieels over vernomen", aldus Ruijtenberg. Hij zegt de pri meur van een dergelijk project overigens in eerste instantie lie ver aan de Zeeuwse kust te heb ben laten plaatsvinden dan in Vlieland. De recreatie-ondernemer dien de al in 1995 een groot aantal verzoeken in bij Waddeneilan den en kustgemeenten in Zee land en Zuid-Holland om strandhuisjes te mogen bouwen. De plannen stuitten vrijwel overal op politieke weerstand, maar op Vlieland zag vooral burgemeester Van der Mark er wel wat in. Hij wist zijn partij genoten van de PvdA-fractie, die aanvankelijk met de WD bezwaar maakten, te overtui gen van het nut van een experi ment. „Ruijtenberg was ook de eerste ondernemer die met een derge lijk plan kwam. Ondernemer B. Hazenberg, toenmalig WD- raadslid in Vlieland, kwam als tweede met een vergelijkbaar idee. Het was een kwestie van wie het eerst komt, wie het eerst maalt met die proefproject", al dus loco-secretaris De Wit. door Esme Soesman 's-HEERENHOEK - Voor elke dag dat het scheeps- en indu- striereinigingsbedrijf Martens uit 's-Heerenhoek zijn milieu vergunning overtreedt, legt de provincie een dwangsom op van duizend gulden. Deze maatre gel, die tot maximaal drie ton kan oplopen, gaat 1 augustus in. Politiecontrole op 25 en 27 juni en controle door provinciale mi lieumedewerkers op 4 juli heb ben uitgewezen dat Martens zich op de locatie Stoofweg niet houdt aan de geldende vergun ningsvoorschriften. Aan de Stoofweg worden onder meer vaten gereinigd en wordt be drijfsafval gesorteerd. Ook op slag van afvalstoffen vindt op deze locatie ongeoorloofd plaats. Aan de Stoofweg is het hoofdkantoor van Martens ge vestigd. Daarnaast is er ruimte voor stalling en wordt er onder houd gepleegd aan rollend ma teriaal. Sinds september vorig jaar heeft het reinigingsbedrijf een bewerk- en bewaarvergun- ning voor de inrichting aan de Spanjeweg. Hier heeft het be drijf een haven ontvangst in stallatie (hoi) gebouwd. Daar moeten bewerk- en opslagacti viteiten een plaatsje krijgen, be vestigt algemeen bedrijfsleider W. Hoogesteger desgevraagd. Dat dat tot op heden nog niet is gebeurd, heeft - zegt hij - te ma ken met een paar bouwkundige voorzieningen die nog bij deze inrichting moeten worden ge troffen. Volgens Hoogesteger heeft de provincie formeel ge lijk, maar is uitvoering geven aan regels meestal wat makke lijker dan het in de praktijk uit voeren ervan. „En we zijn zeker niet milieuonvriendelijk bezig. We zorgen dat het afval op de goede plaats terecht komt", stelt hij. Om Martens de gele genheid te geven bezwaar aan te tekenen tegen de opgelegde maatregel, treedt de dwangsom pas op 1 augustus in werking. Het reinigingsbedrijf wil het zo ver niet laten komen. De bedoe ling is, aldus Hoogesteger om voor die tijd aan de vergun ningseisen te voldoen. In 1999 (in juni) is eerder al overtreding van de milieuvergunning bij de 's-Heerenhoekse firma gecon stateerd. Er vonden destijds schoonmaakactiviteiten plaats op de locatie Stoofweg die niet waren toegestaan. Bovendien werden scheepsafvalstoffen en horecavetten bewaard. Bij con trole later dat jaar werd echter niets illegaals bij Martens aan getroffen. Van NS Railinfrabeheer Nieuwbouwprojecten ontvingen wij op 15 maart 2001 een aanvraag om een vergunning op grond van de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwater op oppervlaktewater in beheer bij het waterschap. Het afvalwater is afkomstig van een bronbemaling voor het verlengen van de perrontunnel van het NS-station te Goes. Wij zijn van plan de gevraagde vergunning onder het stellen van voorschriften te verlenen. Ter inzage De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere bijbehorende stukken liggen vanaf 12 juli 2001 tot en met 9 augustus 2001 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak (tel. 0113-241411) buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur. Op verzoek, met uitzon dering van de avonduren, kan een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen; - op de afdeling milieu van de gemeente Goes, van maandag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 uur tot 20.00 uur ter inzage gelegd op het bureau voorlichting. Na de genoemde periode van vier weken blijven de stukken ter inzage liggen bij de afdeling Vergunningen Wvo van het water schap, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, totdat de termijn is verstreken waarbinnen tegen het besluit beroep kan worden inge steld. Bedenkingen Vanaf 12 juli 2001 tot en met 9 augustus 2001 kan iedereen schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerp-besluit. Deze bedenkingen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114, 4460 AC Goes. Degene die schrif telijk bedenkingen inbrengt, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Gedurende deze periode is het ook mogelijk met ons van gedachten te wisselen over het ontwerp-besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Hiervoor kan telefonisch een afspraak worden gemaakt (0113-241411). Goes, 11 juli 2001 Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden W.A. Gosselaar, dijkgraaf mr.drs. J.A. de Visser, secretaris-directeur Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 34