Damgiganten worstelen verder PZC Slabbekoorn slim naar winst Jan Bos niet alleen snel op schaatsen Open Dos K-5 toernooi krabbelt weer overeind Stratenloop Domburg zonder Arjan Beije Van Urk beleeft topdag Sluiter zegeviert op Schevenings gravel 18 De Leeuw en Kousemaker stunten tegen toppers op Zeeland Open Pete Sampras uit de toptien Ivanisevic neemt nieuwe tatoeage PSV welkom in Amsterdam Arena Lokeren wordt vestingstad Arnold Polderman genomineerd uitslagen agenda sbw woensdag 11 juli 2001 door Tim Senden AMSTERDAM - Schijnbaar moeiteloos maakte hij de (tij delijke) overstap van het schaatsen naar het baanwiel- rennen. Toch ziet Jan Bos maar weinig overeenkomsten tussen beide sporten. „Hoewel, hier rijd ik ook rondjes." De voormalig wereldkampioen schaatsen (sprint) flirt deze zomer openlijk met het baan- wielrennen. Op invitatie van bondscoach Peter Pieters reed de Harwij ker een wereldbeker- wedstrijd in Italië en gisteren nam hij deel aan de Nederland se baankampioenschappen op het Velodrome in Amsterdam. En niet zonder succes. Op de sprint kwalificeerde Bos zich als tweede, waarna hij kinderlijk eenvoudig de kwartfinale bereikte. Vandaag wordt dat programma ver volgd. 's Avonds eindigde hij als derde op de kilometer met een tijd van 1.06,667. De titel ging met 1.03,991 naar Teun Mulder. Mede wegens de goede prestaties overweegt Bos om na de Olympische Spelen van 2002 de overstap naar het baanwielrennen te maken. Een gouden medaille in Salt Lake City zou dit proces kunnen be vorderen. „Want dan zoek je toch een nieuwe uitdaging. "De DSB-schaatser voelt zich thuis bij de baanwielrenners. Een vreemde eend in de bijt is hij al lerminst, stelt hij. „Hier zien de meesten mij als baanwielren- ner." 's Zomers werken veel schaat sers al fietsend aan hun condi tie, waardoor de stap van Bos enigzins voor de hand lag.Twee jaar geleden toonde Bos ook al zijn gezicht op het NK-baan. „Ik arriveerde een uur voor de wedstrijd, reed even op de rol- lerbank en werkte mijn kilo meter af. Nota bene op de fiets van Gianni Romme waarop ik nog nooit had gezeten", zegt de schaatser lachend. Dat hij dit maal beter was voorbereid, was aan de resultaten af te le zen. ANP door Alex Krappen GOES - De toppers krijgen het niet gemakkelijk in het tweede SNS Open Zeeland-damtoer- nooi. Was het maandag wereld kampioen Alexei Tsjizjov die punten morste, gisteren liet vi- ce-wereldkampioen Guntis Valneris een steekje vallen. De gelukkige was Goesenaar John ny de Leeuw, die aan zijn confrontatie met de Letse we reldtopper zijn eerste puntje overhield. Tsjizjov herstelde zich moei zaam van de klap van maandag. In de ochtendpartij kwam hij niet verder dan remise tegen Pe ter van der Stap. 's Middags ging het wat beter. Hij overleefde een verrassende opening van zijn tegenstander Ruud Klooster man. Toen deze niet nauwkeu rig omsprong met het verkregen voordeeltje was de Russiche damlegende er als de kippen bij om te profiteren. Hij was zeer opgelucht met de zege. „Een beetje geluk zit er wel bij", ana lyseerde hij later. „Er kwam een vreemde opening op het bord en ik wist niet wat ik ermee aan moest. Gelukkig werd Klooster man slordig en kwam ik latei- beter te staan. Toch bleef ik op letten, want dat beter staan niet automatisch winst betekent, is maandag wel gebleken." Tsjizjov begon moe aan het toer nooi. „Ik heb de laatste weken te weinig aan mijn conditie gedaan. Bovendien is er een tijdsverschil van drie uur met Rusland. Daardoor was ik van ochtend al om zes uur wakker en kon ik daarna niet meer slapen. Door die vermoeidheid wordt mijn concentratie minder en dan ga je kennelijk zulke fouten maken." Het incident met de klok was een primeur voor Tsjizjov. „Ik had nog nooit op tijd verloren. Ik keek naar die digitale klok en zag dat ik nog dertig seconden had. Ik dacht dat ik nog zeeën van tijd had, maar dat viel dus tegen." Gedu rende de rest van de week pro beert de Rus zijn conditie op peil te brengen. „Ik ga zometeen badmintonnen. Misschien ben ik dan morgen fitter." Listig Martin Dolfing sloop inmiddels listig naar de kop van groep A. De jonge Groninger stond tot op heden slechts één puntje af, aan teamgenoot Kees Thijssen. De middagpartij van gisteren tegen Paul Oudshoom was er één om in te lijsten. Dolfing liet zijn te genstander eerst uitrazen en sloeg pas daarna hard toe. „Ik heb het normaal heel lastig te gen Paul, omdat ik te veel het spel wil maken. Nu had ik een strategie bedacht waarin juist hij moest aanvallen. Ik verleid de hem tot frivoliteiten, want normaal is hij heel degelijk. Ge lukkig hapte hij toe. Daarna kon ik afwikkelen naar winst." Dolfing staat er goed voor met vijf punten uit drie wedstrijden. „Ik hoef nu niet veel meer te winnen, maar als ik een kans krijg pak ik hem natuurlijk. Het belangrijkste is echter dat ik niet verlies." Ook Tsjizjov is on der de indruk van Dolfing. „In de analyse ziet hij veel. Het is een groot talent." De Rus ziet de confrontatie met Dolfing echter van onze sportredactie VLISSINGEN - De tennissende jeugd komt deze dagen behoor lijk aan zijn trekken op Walche ren. Het jaarlijkse toernooi in Oostkapelle is net achter de rug, volgende week staat de wed strijdenreeks op de banen van TC Souburg op het programma, terwijl afgelopen maandag op park Zwanenburg in Vlissingen het Open DOS K-5 toernooi van start is gegaan. Zo'n 95 jongens en meisjes heb ben zich ingeschreven voor het Vlissingse evenement, dat op een aantal onderdelen de moge lijkheid biedt punten voor de nationale ranglijst te verdienen. door SjaakSinke DOMBURG - Arjan Beije uit Haamstede laat vanavond de tweede wedstrijd voor het PZC- stratenloopcircuit aan zich voorbij gaan. De winnaar van de eerste race in Zoutelande neemt deel aan de St. Olafsesta- fette, die vandaag in het Zweed se Radtvik van start gaat. De strijd in Domburg zal daar door waarschijnlijk tussen Erik Goossen (Scheldesport), Ronald Ovaa (Veteranen Nederland) en Niels Koole (Dynamica) gaan. Naast Beije heeft ook Marlies Kort (AV'56) de voorkeur aan de wedstrijd in het noorden van Scandinavië gegeven. Beide at leten komen wél aan de start in de twee laatste wedstrijden die meetellen voor het PZC-stra- tenloopcircuit. In Domburg is het niet ondenk- ZEERIKZEE - Tennisser Johan van Urk heeft gisteren tijdens het Dikke Torentoernooi in Zie- rikzee voor een daverende ver rassing gezorgd. De C-speler versloeg B-speler Dimitri van Hoof in het B-toernooi: 3-6 6-1 2-6. Een twee-setsoverwinning op D. Heusing in het C-toernooi kleurde zijn dag nog mooier. Van Urk, lid van LTC Zierikzee, won met 6-3 6-4. Peter de Vrieze, als eerste ge plaatst in Zierikzee, kwalifi ceerde zich bij de B-spelers ten met vertrouwen tegemoet. „Zijn afwachtende spel ligt me wel. Wie mij initiatief geeft, krijgt het heel zwaar." In de andere groep liep Guntis Valneris tegen het eerste punt verlies aan. De Let, in de tweede ronde niet tot veel inspanning gedwongen door Wim van der Kooij, kwam tegen Goesenaar Johnny de Leeuw niet verder dan remise. De Leeuw had sowieso een goe de dag. Al in de ochtendpartij tegen N'Diaga Samb, kampioen van Afrika, kreeg hij kansen. In een nerveus eindspel vond hij een combinatie naar winst die de Senegalees kennelijk over het hoofd had gezien. Een on nauwkeurige uitvoering bood Samb echter een ontsnappings kans die de Afrikaan met beide handen aangreep. In De Leeuws middagpartij kreeg Valneris geen poot aan de grond. In een middenspel met aan beide zijden een doorbraak naar dam kon De Leeuw com fortabel afruilen naar remise. „Dit is schitterend. Ik was na twee onnodige nederlagen toch een beetje getergd. Ik wilde la ten zien dat ik beter kan dam men dan dat. Valneris deed er alles aan, maar hij kwam er ge woon niet door. Dit is een mooie, verdiende remise tegen een we reldtopper. "Voor de fouten in de eerste twee partijen had hij geen verklaring. „Ik had voor dit toernooi bijna drie maanden niets gedaan. Maar zelfs dan nog mag je zulke blunders niet maken. Gelukkig lukte het te gen Valneris wél. Ik had toch niet graag alles verloren hier." Ook Johan Krajenbrink kan tot Er wordt in vijf categoriën ge tennist; tot en met acht, tien, twaalf, veertien en zestien jaar. „Het aantal aanmeldingen is iDeslist niet teleurstellend", oor deelt Frans van de Velde, die sa men met Rudy Bruikman de or ganisatie voor zijn rekening neemt. „We hebben de opgaan de lijn weer te pakken na een dieptepunt in 1999. Sindsdien is er een hoop aan promotie ge daan en zijn er tal van nevenac tiviteiten in het leven geroepen. Vorig jaar was er al een lichte stijging in het aantal deelne mers waarneembaar en kwa men we op 91. Nu gaan we al richting de honderd inschrij vingen." Davy Dubbeldam voert de kopgroep aan voor Martijn Simons (tweede van links) en Eric Vereecken (links). foto Peter Nicolai door Wim de Vos WESTDORPE - Nog zo'n twee kilometer waren er te rijden in het kermiscriterium van Westdorpe toen de samenwerking in de kopgroep van twaalf behoorlijk wat te wen sen overliet. Voor Richard Slabbekoorn was dat gisteravond hét moment om toe te slaan. De flitsende demarrage bleek een tactische meesterzet.' Omdat niemand wat voor el kaar over had, kon hij tot en met de aan komst uit de greep van de groep blijven. Slabbekoorn voegde daardoor een fraaie zege aan zijn erelijst toe. Zijn tweede van het seizoen, na winst in Oud-Vossemeer. Tegenvallende resultaten tijdens het dis trictskampioenschap tijdrijden in Nieuw- dorp en een klassieker in het Belgische Wil lebroek waren voor Slabbekoorn geen reden om te twijfelen aan zijn vorm. Na een rustdag kwam hij gisteravond vol vertrou wen aan de start voor het traditioneel erg zware criterium van Westdorpe. Achterin de kopgroep van twaalf man, die al in een vroeg stadium van de wedstrijd was ontstaan, zag Slabbekoorn de gevechten om de vele premies rustig aan. Geen trap deed hij teveel om zodoende voldoende krachten over te houden voor de slotfase. De kopgroep van twaalf was er niet zo maar één. Naast nationaal amateurkampioen Louis de Koning zaten ook Wilfried Basti- aanse, Tom Cordes, Jurgen de Jong, Heerko Gorter, Peter van Agtmaal en de Zeeuws- Vlamingen Davy Dubbeldam, Eric Ver eecken en Martin de Jaeger mee van voren. Een degelijke groep die snel een riante voor sprong wist op te bouwen. Met de slotfase in zicht werd het onrustig en werd er veel naar elkaar gekeken. Een uitlooppoging van Jurgen de Jong werd snel tenietgedaan. Na nog wat speldenprikjes kwam tenslotte het moment van Richard Slabbekoorn. Hij verraste alles en iedereen en reed binnen dé kortste keren een veilige voorsprong bij elkaar. „In een slotfase is de samenwerking vooraan dikwijls weg. Dan is het ieder voor zich. Dat kwam me heel goed uit." Bij de nieuwelingen werd de strijd in West dope beheerst door een kopgroep van drie. De Zeeuwen Corné van Ast en Niek Rent meester reden in het gezelschap van Mike Alloo ver bij de rest weg. In de slotfase bleek Alloo te sterk voor zijn opponenten. beeldig dat Koole, Goossen en Ovaa door een outsider worden afgetroefd. Bijna ieder jaar ver schijnen er wel een paar bad gasten/atleten aan de start die alle voorspellingen omver kege len. Jan de Wilde (AV'56) is de te kloppen man bij de veteranen H40 met in zijn spoor Rens Bos telaar (Dynamica) en Ron Del- lenbeke (Dynamica). Bij de veteranen H50 gaat de strijd tussen Arie van Dijk (AV Flak- kee)Eddy Smit (Delta Sport) en Lien Lievense (Dynamica). Triatlete Edith Gerards (Dyna mica) zal weinig moeite hebben om haar clubgenote Wilma Pol derdijk achter zich te houden en moet hopen op de na-inschrij vingen om wat meer tegenstand te hebben. De start van de 2 le stratenloop in Domburg vindt om 20.00 uur op de Markt plaats. koste van Dennis Stevense voor de halve finales: 6-2 6-0. Assem El Khattabi had in de eerste ronde drie sets nodig om Chris- tiaan Huizer van het lijf te hou den: 3-6 6-1 6-2. Bij de vrouwen ging Annemarie Ketting een ronde verder bij de B-speelsters. Sharon de Witte ging met tweemaal 7-5 ten on der. Het mannendubbel Meul- dijk/Kort verloor met 1-6 3-6 van Van Buren/Hendriksen. Van 't Westeinde en Van Driel bleken sterker dan Van Es en Geurts: 6-2 7-5. door Leo van de Ruit SCHEVENINGEN - Raemon Sluiter had de les van Ulm hard nodig om in Scheveningen sou- verein te openen in de nationale challenger dat een warm plekje in zijn hart heeft. De Rotter damse tenniscrack joeg de Chi leen Fernando Gonzalez over het centre court van de Mets en uiteindelijk de poort uit: 6-1 6- 3. Drie uur later zorgde Alphenaar Martin Verkerk voor sensatie door titelverdediger Nicolas Coutelot te verschalken in twee sets: 6-3 en 6-2. John van Lot- tum, Melle van Gemerden en Dennis van Scheppingen wer den in de eerste ronde van het Siemens Open uitgeschakeld. De twintigjarige Fernando Gonzalez kwam met een erelijst naar Nederland. Hij won vorig jaar in Orlando een van de ATP- toernooien. Hij was echter kansloos tegen de Nederlandse Davis-Cupheld. In de tweede ronde speelt Slui ter tegen de Argentijn Martin Rodriguez die in Ulm tot de kwartfinales reikte en in de eer ste ronde van Scheveningen won van de Amsterdammer Melle van Gemerden. De laagst gerangschikte Nederlandse deelnemer (324e op de wereld ranglijst) verweerde zich tot het uiterste, haalde drie keer zes games binnen maar verloor twee tiebreaks: 6-7 6-3 6-7. Kort na Van Gemerden verdween John van Lottum uit het toer nooi. De Eindhovenaar ging tijdens de eerste set tegen de Amerikaan Hugo Armando door zijn rug en gaf op. Bij het invallen van de duisternis ver loor ook Dennis van Scheppin gen: 6-7 6-7 tegen de Roemeen Adrian Voinea. De grootste verrassing kwam tegen het einde van een lange dag. Martin Verkerk uit Alphen aan den Rijn ontdeed de chal lenger van de laatste kampioen. Nicolas Coutelot haalde dit jaar de derde ronde van Roland Gar ros met onder meer een zege op Marcelo Rios. Bij harde wind vlagen was hij machteloos tegen Martin Verkerk die altijd goed is in Scheveningen getuige zijn fi nale in 1999 en halve eindstrijd in 2000. „Ik speel hier altijd met een engeltje op de schouder." Jan Siemerink heeft de eerste ronde van het grastoernooi in Newport niet overleefd. De ten nisser uit Rijnsburg verloor met 2-6 7-6 1-6 van de Amerikaanse qualifier Jeff Salzenstein. Siemerink had dit jaar weinig succes op zijn favoriete onder grond gras. Ook bij de toernooi en in Den Bosch (verlies tegen Sjeng Schalken) en op Wimble don verloor hij in de eerste ron de. Alleen in Queens kwam hij tot de derde schifting, waarin hij niet was opgewassen tegen de Amerikaan Sampras. ANP op heden nog niet schitteren. Gisteren moest de Ni jmegenaar, recentelijk derde op het WK in Moskou, tot tweemaal toe be rusten in remise, tegen Peter Kort en Arjo Kousemaker. Kou semaker, speler van PWG 's- Gravenpolder, komt daardoor op vier punten, slechts één min der dan koploper Valneris. Kou semaker: „Hij speelde toch wel sterk. Ik kwam niet heel goed uit de opening, maar ik kon mezelf steeds nét goed genoeg verdedi gen. Het heeft wel aan een zij den draadje gehangen." LONDEN - Pete Sampras behoort voor het eerst sinds 1990 niet meer tot de tien beste tennissers van de wereld. Door zijn vroege uitschakeling op Wimbledon zakte de Amerikaan op de entreelijst, de vroegere wereldranglijst, van de zesde naai de twaalfde positie. De titelverdediger verloor in de vierde ronde van de Zwitser Roger Federer. De entreelijst wordt aan gevoerd door de Braziliaan Gustavo Kuerten, winnaar van Roland Garros. Sampras deed zijn intrede in de toptien toen hij in 1990 als jongste tennisser ooit de US Open won. Hij was toen negen tien jaar en 28 dagen. Van 1993 tot en met 1998 sloot hij het jaar als nummer één van de wereld af. Hij stond 27 6 weken op deze positie, een record. ANP LONDEN - Goran Ivanisevic beloont zichzelf met een nieuwe tatoeage voor het behalen van de tennistitel op Wimbledon. „Er zal Wimbledon champion 2001 op mijn lichaam komen te staan", verklapte de Kroaat, die al een afbeelding op zijn schouder heeft. Tot in de vroege uurtjes vierde Ivanisevic met familie en bekenden zijn verrassende triomf in de finale op de Australiër Patrick Rafter. „Tot half zeven vanmorgen heb ik gefeest", zei Ivanisevic voordat hij naar Split vertrok. „Ik ben nog steeds niet ontwaakt uit deze droom. Maar dat kan ook niet, ik heb nog steeds niet geslapen." RTR EINDHOVEN - PSV mag zijn eerste thuiswedstrijd in de Champions League in de Amsterdam Arena spelen. Het ver- j zoek daartoe is gisteren goedgekeurd door de Amsterdamse burgemeester Cohen en de politie. PSV gaat nu eerst met de Arena-directie praten over de verdere voorwaarden. Wegens de ongeregeldheden in het Uefa-Cupduel met Kai- I serslautern vorig seizoen moet PSV het eerste thuisduel in de Champions League op minimaal honderd kilometer van Eindhoven spelen. Die straf werd in maart door de Europese voetbalbond opgelegd. GPD LOKEREN - Lokeren wordt zaterdag voor even een vesting- stad. Dan komt Newcastle United namelijk op bezoek bij de gelijknamige Belgische club in het Daknam-stadion voor de derde ronde van het toernooi om de Intertoto Cup. Iedereen die Lokeren binnen wil, met openbaar vervoer of eigen auto, zal worden gecontroleerd. Burgemeester Filip Antheunis heeft daartoe besloten uit angst voor ongeregeldheden. Vol gens hem maakt de kwalijke reputatie van de Engelse suppor- 1 ters deze maatregel noodzakelijk. Belga BUNNTK - De Nederlandse Bond voor Aangepast Sporten heeft in overleg met de nationale sportkoepel NOCNSF en de 1 Nederlands Ski Vereniging drie wintersporters genomineerd voor de Paralympics. Die worden van 7 tot en met 16 maaltin 1 Salt Lake City gehouden. Naast de Axelse langlaufer Arnold j Polderman zijn dat de alpine-skiërs Martijn Wijsman (Zand- voort) en Kjeld Punt (Rotterdam). Mits zij in de aanloop vorm behoud tonen, kunnen ze rekenen op een retourtje Salt Lake City. Ze hebben intussen aan de strenge selectie-eisen vol daan. Op de Paralympische Winterspelen wordt in vier sporttakken om medailles gestreden: alpine-skiën, langlaufen, biathlon en ijsslee-hockey. Aan het skiën doen alle handicapklassen mee. Aan de Winterspelen voor gehandicapten zullen onge veer 1100 sporters uit 35 landen meedoen. ANP Dammen SIMS Open Zeeland. Hoofdgroep A. Tweede ronde: D. Kasse - P. Oudshoorn 0-2, M. Dolfing - K. Thijssen 1-1, F. Teer - R. Kloosterman 1-1, A. Tsjizjov - P. v.d. Stap 1-1. Derde ronde: P. v.d. Stap - D. Kasse 1-1, R. Kloosterman - A. Tsjizjov 0-2, K. Thijssen - F. Teer 1-1, P. Ouds hoorn - M. Dolfing 0-2. Stand: M. Dolf ing 5, P v.d. Stap 4, A. Tsjizjov, K. Thijs sen, P. Oudshoorn en D. Kasse 3, F. Teer 2, R. Kloosterman 1. Hoofdgroep B.Tweede ronde: P. Kort-J. Krajenbrink 1-1, A. Kousemaker - A. v.d. Berg 1-1, N. Samb - J. de Leeuw 2-0, G. Valneris - W. v.d. Kooij 2-0. Derde ronde: W. v.d. Kooij - P. Kort 2-0, J. de Leeuw - G. Valneris 1-1, A. v.d. Berg - N. Samb 1-1, J. Krajenbrink- A. Kousemaker 1-1. Stand: G. Valneris 5, N. Samb en A. Kou semaker 4, J. Krajenbrink.W. v.d. Kooij en A. v.d. Berg 3, J. de Leeuw en P. Kort beiden 1. Senioren groep. Stand aan kop na 3 ron den: H. Clasquin 6,2. Jan de Jonge en H. Ruesink5. Groningen. IMK vrouwen. Vijfde ronde: Kamychleeva - Fung 3-0, Chub - Graas 1- 1, Hoekman - Wanders 1-1, Van Gende- ren - Fung 1-1, De Vos - Doumesh 1-1. Stand: 1 Kamychleeva 13, 2. Hoekman en Wanders 11,4. Chub 8,5. Van Gende- ren 7, 6. Doumesh 6,7. Alink 5, 8. Graas en De Vos 2,10. Fung 1. Sportprijsvragen Lucky Day:3-4-5-9-12-14-16-17-19- 24-25-28-34-42-44-45-53-60-62-70. (ondervoorbehoud) Tennis Sluiter zette Gonzalez simpel opzij. fotoToussaintKluiters Scheveningen. Challenger, 250.000 gul den. Eerste ronde: Sluiter (Ned/1- Gon zalez (Chl) 6-1 6-3, Rodriguez (Arg) - Van Gemerden (Ned) 7-6 3-6 7-6, Verkerk (Ned) - Coutelot (Fra) 6-3 6-2. Voinea (Roe/5) - Van Scheppingen (Ned) 7-6 7-6, Armando (VSt) - Van Lottum (Ned) 6-4 opgave Van Lottum rugblessure, Alvarez (Spa) - Stauder (Dui) 6-7 7-6 6-1, Horna (Per) - Serrano (Spa) 6-1 6-0, Santopadre (Ita) - Thomann (Fra) 6-2 7-6, Mathieu (Fra) - Chela (Arg) 6-4 6-7 6-2, Trifu (Roe) - Eisner (Dui) 4-1 opgave Eisner. Newport (VSt). Mannen, 1 miljoen gul den. Eerste ronde: Salzenstein (VSt) - Siemerink (VSt/7) 6-2 6-7 6-1Gstaad. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Eerste ron de: Balcells (Spa) - Safin (Rus/16-4 6-7 6- 4. Ljubicic (Kro) - Federer (Zwi/5) 6-2 6-1, Ferrero (Spa/2) - Di Pasquale (Fra) 6-47-6, Corretja (Spa/4) - Heuberger (Zwi) 6-3 6- 2, Lapentti (Ecu) - Manta (Zwi) 6-4 6-4, Grosjean (Fra/3) - Calatrava (Spa) 7-5 6-2, Boutter (Fra) - Radic (Kro) 7-5 7-6, Novak (Tsj) - Coria (Arg/7) 6-2 6-4, Pioline (Fra) - Koubek (Oos) 6-2 3-6 6-3, Clavet (Spa) - Arazi (Mar/8) 6-1 7-6. Vlissingen. Open DOS K-5 toernooi. Jon gens enkel tot en met 10 jaar: R. Meer- man-M. van de Woestijne 3-6 6-3 2-6, E. Stevense-R. Blanc 2-6 2-6, N. Her- mus-L. Parlevliet 2-6 4-6, T. Goos- sens-W. van den Berge 0-6 0-6. J. Eren- treich-J. van der Schoot 6-0 6-3. JE t/m 12: V. Bol-G. van Brenkelen 6-0 6-3, S. Steunenberg-M. Nuyens 6-2 6-1, R. Flipse-B. Steunenberg 0-6 0-6, I. Stoop-M. Quaeyhaegens 3-6 1-6, G. van Brenkelen-T. Willemsen 1-6 2-6, S. Steunenberg-S. Hermus 0-6 2-6, R. Flip- se-l. Stoop 2-6 4-6, M. Luijcx-R. van As 6-4 6-7 6-4, S. Kokke-B. de Nooijer 3-6 5-7, J. Kramer-O. van Dijk 3-6 0-6, T. Wïllemsen-V. Bol 1-6 1-6, S. Her- mus-M. Nuyens 6-0 6-0. Meisjes enkel toten met 10 jaar: E. Reinders-F. Koekel- koren 1-6 0-6, C. Schuitema-L. Roeland 6-0 6-1, M.de Haan-S. Klap 2-6 0-6, V. Hermans-A. Dieleman 6-2 6-2. ME t/m 12: A. Dieleman-S. Roeland 6-1 6-3, M. l'Annee de Betrancourt-M. Telussa 6-4 6-3, C. Schuitema-M. Beumer 6-1 6-0, K. Heijdens-R. Sinke 3-6 3-6, E. Michiel- sens-S. Klap 6-0 6-1, E. Gerritse-M. Wolfert 1-6 1-6, S. Roeland-L. Suijker- buijk 0-6 0-6, M. Telussa-A. van de Bosch 0-6 3-6, R. Sinke-C. Schuitema 1-6 3-6, M. Beumer-K. Heijdens 6-0 6-1, M. Wolfert-E. Michielsens 2-6 3-6S. Klap-E. Gerritse6-1 6-2. Zierikzee. Dikke Torentoernooi. HE B: D van Hoof - J. van Urk 3-6 6-1 2-6, El Khat tabi- C. Huizer 3-6 6-1 6-2, P. deVrieze-D Stevense 6-2 6-0. HE Cl: J. van Urk - D Heusing 6-3 6-4. HE C2: S. Lokerse - P. Da vid 6-1 6-3 HE D1: M. Lagendijk - E. Doh men 1-61-6, A. Koster- E. Schaalje3-66-3 6-2, R. Koster - J Monkou 6-3 5-7 6-2, A Heemers - F. Pickkers 6-2 6-1. HE D+: J. Kievit-T. Wandel 6-3 6-1, K. van de Meur 0 T. Roggeband 6-1 6-1. HD B: Meuldijk- /Kort-Van Buren/Hendriksen 1-63-6, Van 't Westeinde/Van Driel - Van Est/Geurts6- 27-5. HDC1: L. Blok/I. Machwirth-Jozias- se/Roda 4-6 6-0 3-6, G. van Splunter/L. Nouwen - J. Beuns/H. Verhagen 6-0 6-3. HD D1: Schoneman/Rutgers - Leenden- se/Linkens 6-4 6-2. DE B: S. de Witte - A. Ketting 5-7 5-7. DE C2: M. van Urk - C. Offringa 2-6 0-6. DE D1: J. Steenhouwer- M. de Morree 6-2 0-66- 3. DE D2: P. de Regt- A. Heijens3-61-6,J. Pessers - J. Kristalijn 1-6 0-6. DD D2: Draege/Oostdam - Van de Assem/Koo- man 1-6 4-6. GD C1: Salomons/Krabbendam - Oranje- /Oranje 0-6 4-6. GD C2: Urk/Markusse - Stevense/Van Grunsven 6-7 3-6, De Vlie- ger/Mijnders - Mol/Stoutjesdijk 6-4 6-4. Voetbal Vriendschappelijke wedstrijden. Alphen a/d Rijn: Alphense Boys - Feye- noord 0-10 (0-6). Doelpunten: Elmander 3, De Visser 3, Tininho, Korneev, Leonar do dos Santos 1, e.d Alphense Boys Oudega: Gaasterlan/Slaet - SC Heeren veen 0-7 (0-6). Doelpunten: Denneboom 3, Hansma, Vieira, Lurling, Arsovic 1. De Meern. Regioteam - FC Utrecht 0-16 (0-7). Doelpunten: Kuijt 4, Van den Bergh 4, Van de Berg 3, Gluscevic, Van Mol, De Groot, Touzani 1, e.d. regioteam. Tïel. TS Theole - Ajax 0-9 (0-3). Doelpun ten: Ibrahimovic 5, Machlas 2, Knopper, Ikedia. Wielrennen Westdorpe. Elite en neo-amateurs: 1 Richard Slabbekoorn (Kapelle), 2. Louis de Koning (Zwartewaal), 3. Wilfried Bas- tiaanse (Hoogerheide), 4. Jurgen de Jong (Geldrop), 5. Heerko Gorter (Wer kendam), 6. Tom Cordes (Baarle Nas sau), 7. Peter van Agtmaal (Huybergen), 8. Davy Dubbeldam (Sluiskil), 9. Martiin Simons (Wouw), 10. Eric Vereecken (Hulst), 12. Martin de Jaeger (Westdor pe), 15. Michel Rommers (Kapelle), 17 Michel de Koning (Terhole), 19. Danny Schaut (Sas van Gent), 21. Rob Koole (Goes), 26. Edzard van Ewijk (Goes) Nieuwelingen: 1. Mike Alloo (Roosen daal), 2. Corné van Ast (Rilland), 3. Niek Rentmeester (Goes), 4. Emiel Nijsse (Hoedekenskerke), 5. Wouter Lugten- burg (Goedereede), 6. Rikke Dijkxhoorn (Rijswijk), 7. Kaj du Prie (Amersfoort), 8. Jimmy de Bruijn (Sint-Jansteen), 9. Le on Monster (Oud-Beijerland), 10. Kenny Oosterhof (Delft), 15. Pieter Israël (Krui- ningen), 17. Arco van de Berge (Goes), 18. Pascal Verhelst (Terneuzen), 19. Mare Eckhardt (Kruiningen). woensdag- H Dammen SNS Zeeland Open. Vierde en vijfde ron de. Aanvang vierde ronde om 9.30 uur, vijfde ronde om 15.00 uur. Lokatie: SportpuntZeeland aan deZwembadweg in Goes. ■H Trimlopen Stratenloop. Start: 20.00 uur op de Markt voor de tien-kilometerwedstrijd. In schrijven: Restaurant van de Parel, Ba- belweg 2 te Domburg. Om 19.00 uur gaan de trimmers van start voor maxi maal tien kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 30