Kritiek op uitbreiding geluidszone PZC Meer dan ongelukjes nadoen Netwerk Euregio lost problemen grensarbeiders op Man niet schuldig aan dodelijk ongeval 16 Reimerswaal wil compensatie Zomerconcert in kerk Domburg Pauzeconcert Dagbladbezargers uuaar uue u tegen zeggen. PZC Kennisgeving Ontwerp lozingsvergunning perrontunnel IMS-station Goes woensdag 11 juli 2001 door Luc Oggel KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal ziet niets in de plannen van het ministerie van VROM om de zone voor lawaai aan weerskanten van het spoor te verbreden van 200 naar 500 meter als daar geen financiële compensatie tegenover komt te staan. Het college heeft de be zwaren onlangs kenbaar ge maakt aan het ministerie. B en W vrezen dat de verbreding van de zone de gemeente op ho ge kosten zal j agenMeer huizen komen erin te liggen en moeten daarom geïsoleerd worden. Bovendien wordt de gemeente DOMBURG - Het Trio Animato geeft woensdag 18 juli een zo merconcert in de hervormde kerk van Domburg. Het programma begint om 20.30 uur. Het concert duurt ongeveer een uur. Het trio bestaat uit Liesbeth Mielen (dwarsfluit), Jerome van Hoecke (klarinet) en Paul Heesbeen (contrabas). Animato speelt werken van Frescobaldi, Bach, Haydn en Beethoven. VLISSINGEN - Marcel van Westen, begeleider van de Zeeuwse Koorschool in Goes, geeft vrijdag 13 juli een middag pauzeconcert in de Sint Jacobs- kerk te Vlissingen. De Rotter dammer studeert orgel en kerkmuziek aan het conserva torium. In de kerk speelt hij on der meer werk van Weckmann, Bach en Mendelssohn. Het con cert begint om 12 uur. danig beperkt in de verdere ont wikkeling van de verschillende woonkernen. Voor de gemeente Reimerswaal gaat dat om Vlake, Oostdijk, Krabbendijke en Sta- tionsbuurt. Ook komt natuur gebied Yerseke Moer in de zone te liggen. De gemeente Kapelle is ook verontrust over de voor genomen wijziging van de zone- kaart. „Wij zullen hier zeker te gen in het geweer komen"aldus wethouder G. Burger. „Het zijn vaak mooie plannen, maar over financiële gevolgen voor de ge meente wordt nooit gesproken." De Goese wethouder M. 't Hart kon nog niet zeggen of zijn ge meente stappen onderneemt. Het college van Reimerswaal vindt dat het ministerie de ge volgen van de toename van het spoorweglawaai niet kan af schuiven op de gemeente. Daar om wil Reimerswaalcompensa- tie zien voor de extra kosten die ze moet maken om de overlast voor zowel nieuwe als bestaan de bebouwing te beperken. Overigens ligt de oplossing vol gens B en W niet in het verrui men van de betreffende zone. Het college vindt dat er aan het spoor zelf maatregelen getrof fen worden om geluidshinder tegen te gaan. De verbreding van de geluidshinderzones is het gevolg van een verlaging van het toegestane aantal deci bellen per 1 januari 2000. Sinds die datum is een geluidsbelas ting van maximaal 70 decibel toegestaan, waar dat eerst 73 db was. Een lagere norm wordt pas op grotere afstand bereikt, daarvoor is dus een verbreding van de zone nodig, zo redeneert VROM. Volgens het ministerie is in de plannen ook de verwachtte groei van het spoorvervoer op genomen. Peiljaren hierbij zijn 2010en2015.D aarnaast is reke ning gehouden met de geplande komst van nieuwe en stillere personentreinen. Carlien Schrijvershof: „Popzwemmen is mijn beste onderdeel. Ik heb een sterke beenslag en dat heb je wel nodig, want de pop mag niet on der water komen." foto Ruben Oreel door Ramses Gabriëlse VLISSINGEN - „We moeten gewoon pres teren", zegt Carlien Schrijvershof (18) uit Vlissingen. Ze zwemt voor het Nationaal Team Zwemmend Redden dat in augustus voor de wereldkampioenschappen naar Ja pan gaat. Het Nederlandse team plaatste zich voor het WK door vorig jaar in Sydney bij de eerste zes te eindigen. Uit Zeeland gaat ook Geert Meessen mee. Ter voorbereiding op het WK traint Carlien acht keer per week. 's Ochtends in het zwembad en 's avonds op het strand. „Soms is dat best zwaar", zegt Carlien. „Zeker als ik tot 's avonds laat train en dan de volgende ochtend weer moet werken." Aan het begin van de trainingsperiode was er voor de zwemmers een trainingskamp in Limburg. Dit was om de groep alvast op te warmen voor het aanstaande WK, want daar moeten resultaten geboekt worden. „De Redding brigades Nederland sponsoren ons voor de wedstrijden. Dat kost veel geld voor een klein aantal mensen. Ze willen dat geld best betalen, maar dan willen ze er wel iets voor terugzien." Over de kansen van het Nederlands team is Carlien positief. Vooral bij de dames doet Nederland op het gebied van zwemmend redden goed mee. Het favoriete onderdeel van de zwemploeg is de estafette waarbij vier deelnemers ieder 25 meter met een pop van ongeveer zeventig kilo zwemmen. „Als we ergens mee kunnen winnen, dan is het wel op dat onderdeel. Popzwemmen is ook mijn beste onderdeel. Ik heb een sterke beenslag en dat heb je toch wel nodig, want de pop mag niet onder water komen.Op het WK zijn ook onderdelen op het strand. Daar is Nederland wat minder goed in volgens Carlien. „Australië en Zuid-Afrika kunnen dat het hele jaar door oefenen buiten. Wij doen dat niet zoveel. Op het WK moeten we het hebben van de zwembadonderdelen. Carlien begon op haar zesde met wedstrijd- zwemmen. Ze voeldezich al van jongs af aan door Inge Heuff ZIERIKZEE - Een onzorgvul dig uitgevoerd politieonder zoek naar de oqrzaak van een dodelijk ongeluk, zorgde gister middag tijdens de rechtszitting van de kantonrechter in Zierik- zee voor veel onduidelijkheden. Uiteindelijk concludeerde kan tonrechter A. L. Melens dat de automobilist geen blaam trof en besloot tot vrijspraak. Het ongeval gebeurde in juli 2000. De 41 -jarige Oosterlander wilde van de Hofweg in Ooster- land rechts Groene Poort in slaan. Tijdens de zitting ver klaarde de man dat hij de vrouw pas voor het eerst zag op het mo ment dat zij op de motorkap rol de. Een getuige heeft gezien dat zij haar pantoffels uit had ge daan en op haar kousenvoeten naar de rand van de weg liep. Onbekend is of het slachtoffer bij het aantrekken haar even wicht heeft verloren. Hoewel volgens de hulpverle ners de verwondingen niet zo erg leken, overleed de vrouw la ter die nacht. Door die eerste aanname werd er door de politie geen technisch onderzoek ver richt Dat gebeurde pas na over lijden toen de auto al verplaatst was. De officier van justitie eis te 500 gulden boete en zes maanden voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid Rechter Melens sprak de man echter vrij. goed in het water. „Ik fiptste door mijn zwemlessen heen." Vier jaar geleden maak te ze de overstap van wedstrijdzwemmen naar zwemmend redden. „Dat wedstrijd- zwemmen was ik op een gegeven moment echt beu. Het was voor mij geen uitdaging meer. Toen ik jong was wilde ik ook al bij de reddingbrigade, maar toen was er een wachtlijst. Ik zwem af en toe nog weieens een wedstrijd, maar ik ga voor zwemmend redden." Ondergewaardeerd Ze vindt wel dat het zwemmend redden on dergewaardeerd wordt als sport. „Mensen denken dat we eenbeetje over strand rennen en ongelukjes nadoen. Volgens het NOC/NSF is het een officiële sport. Als ik op een van de onderdelen op het WK bij de eer ste zes eindig, krijg ik de A-status als spor ter, net als Inge de Bruijn." In september staat er voor de zwemmend redden ploeg weer een reisje op het programma. Dan is op Mallorca het EK. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Euregio Scheldemond krijgt een nieuw netwerk voor het oplossen van problemen op de grensover schrijdende arbeidsmarkt. Het gaat vooral om juridische knel punten op het gebied van ar beidsrecht en sociale zekerheid, die een vlotte integratie op die markt in de weg staan. Tot voor kort pakte Eures, het platform waarin de Europese Commissie en de publieke tewerkstellings diensten in de Europese landen samenwerkten, de zaak aan. Het Eures-netwerk was de afge lopen negen jaar zowel op het transnationale als grensover schrijdende vlak actief, maar vorig jaar bleek Eures niet tot overeenstemming te kunnen ko men over de aanpak in de Vlaams-Nederlandse grens streek. Daarom hebben de be trokken partijen nu de hulp ingeroepen van de drie samen werkende provincies in de Eu regio (Oost- en West-Vlaande ren en Zeeland) voor het opstellen van een nieuw Ont wikkelingsplan, een Kader overeenkomst en een Activitei tenplein. Het moet leiden tot een Eures-nieuwe stijl voor de Scheldemond. De nieuwe plan nen worden op korte termijn voorgelegd aan de Europese Commissie. Gedeputeerde Staten besloten dinsdag ook 90.000 gulden be schikbaar te stellen voor een proefproject voor samenwer king van het beroepsonderwijs in de drie provincies op voor waarde dat Oost- en West- Vlaanderen eenzelfde bedrag op tafel leggen. Het initiatief is ge nomen door het ROC Wester- schelde en het Groen College Goes. Het project wordt be schouwd als een proeftuin voor de uitwisseling van les- en leer stof, modulen, leerlingenuit wisseling, stages en gastdocent schappen. Het richt zich in de eerste plaats op opleidingen in de zoi'gsector, techniek en han del, horeca/ en toei'isme. Speci ale aandacht is er voor jongeren, laaggeschoolden, gehandicap ten en minderheidsgroeperin gen, die ver van de arbeids markt staan door onvoldoende scholing. De samenwerking moet uitmonden in een meerja ren-project. De voorbereidings- fase is inmiddels afgerond. Wim (66) zei ons van tevoren: "Ik ben dan misschien wel met pensioen, maar ik kan niet niks zitten doen." Nou, dat hebben we gemerkt. Elke dag staat Wim stipt op tijd klaar om zijn stapel kranten van die dag in ontvangst te nemen. Steevast zachtjes fluitend fietst hij zijn wijk in. Dag in dag uit brengt Wim zo het goede en het slechte nieuws bij de mensen thuis En als hij na iets minder dan een uur de keukendeur voldaan achter zich in het slot trekt, is hij wat zweetdruppeltjes armer en een leuke zakcent rijker Een krantenwijk, hij kan het iedereen aanraden Nou. dat horen we graag. Want mensen zoals Wim zijn wat ons betreft van harte welkom Gezocht: (senior-)dagbladbezorgers. 0800-0231231. „ElMERSWAAL Goedkeuring bestemmingsplan Kom Oostdijk. Nieuwlandse Binnendijk" Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bij besluit van 5 juni 2001 goedkeuring verleend aan het bestemmingsplan "Kom Oostdijk, Nieuwlandse Binnendijk" Het bestemmingsplan voorziet in de herinvulling van een gedeelte van de bebouwing aan de Eerste Oostdijkweg en een uitbreidingslocatie aan de noordzijde van de Ommegank Met ingang van donderdag 12 juli 2001 ligt het goedkeuringsbesluit samen met het bestemmingsplan gedurende 6 weken voor eenieder ter inzage op de afdeling Ruimtelijke en Economische. Ontwikkeling van de gemeentesecretarie (kamer 3.10) aan het Oude Plein 1 in Kruimngen. Het gemeentehuis is geopend op werkdagen voor het publiek van 08 30 tot 12.00 uur en verder op afspraak. Tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland kan gedurende de termijn van de tennzagelegging beroep worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA s-Gravenhage. Het beroep kan worden ingesteld door degene die zich tijdig met bedenkingen tot Gedeputeerde Staten heeft gewend, alsmede door een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeerde Staten te wenden. Het besluit van Gedeputeerde Staten omtrent de goedkeuring van het bestemmingsplan treedt in werking op de dag na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt hel besluit met in werking voordat op het verzoek is beslist Kruiningen. 11 juli 2001. Namens burgemeester en wethouders van Reimerswaal. ir. J. Gideonse, hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling. Oude Plein 1 Postbus 70 Tel.: Fax: Internet: 4416 AK Kruiningen 4416 ZH Kruiningen 0113 - 39 50 00 0113 - 39 53 33 www.reimer5waal.nl gemeente@reimerswaal.nl Van NS Raillnfrabeheer Nieuwbouwprojecten ontvingen wij op 15 maart 2001 een aanvraag om een vergunning op grond van de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwater op oppervlaktewater in beheer bij het waterschap. Het afvalwater is afkomstig van een bronbemaling voor het verlengen van de perrontunnel van het NS-station te Goes. Wij zijn van plan de gevraagde vergunning onder het stellen van voorschriften te verlenen. Ter inzage De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere bijbehorende stukken liggen vanaf 12 juli 2001 tot en met 9 augustus 2001 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, elke werkdag van 8.00 tot 17 00 uur en na afspraak (tel. 0113-241411) buiten de werkuren van 18,00 tot 21.00 uur. Op verzoek, met uitzon dering van de avonduren, kan een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen; - op de afdeling milieu van de gemeente Goes, van maandag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 uur tot 20.00 uur ter inzage gelegd op het bureau voorlichting. Na de genoemde periode van vier weken blijven de stukken ter inzage liggen bij de afdeling Vergunningen Wvo van het water schap. elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, totdat de termijn is verstreken waarbinnen tegen het besluit beroep kan worden inge steld. Bedenkingen Vanaf 12 juli 2001 tot en met 9 augustus 2001 kan iedereen schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerp-besluit. Deze bedenkingen i moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114. 4460 AC Goes. Degene die schrif telijk bedenkingen inbrengt, kan verzoeken zijn 1 persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Gedurende deze periode is het ook mogelijk I met ons van gedachten te wisselen over het ontwerp-besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Hiervoor kan telefonisch een afspraak worden gemaakt (0113-241411). Goes. 11 juli 2001 Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden W.A. Gosselaar, dijkgraaf mr.drs, j.A. de Visser, secretaris-directeur Waterschap Zeeuwse Eilanden Hulp tijdens evenementen. Het Rode Kruis verleent eerst hulp bij grote evenementen door het hele land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 16