Tevreden met wat remises Anjolie Wisse verdedigt titel Ruime overwinning Visser en Matthijssen Topdamevenement in Italië afgelast Andries Minderhoud wint skeelertijdritten om de Zeelandcup Twaalfde editie Peperbusseloop Groepsindeling tweede editie Zeeland Open Zeeuwse damtop maakt zich weinig illusies in Open Zeeland-toernooi agenda ■n Motorsport uitslagen door Aector Dooms SLUISKIL - Op het ABN-AM- RO Sluuskille tennistoernooi hebben Peter Visser en Han Matthijssen verrassend de eind ronde bereikt in het dubbel C. Het gelegenheidskoppel won gisteren in Sluiskil zeer overtui gend met 5-1 6-1 van de favorie ten Erwin Lokken en Arjan Mi- chielsen. Ook Jacco de Braai en Peter Ver- cruijsse plaatsten zich voor de volgende ronde. In dezelfde poule gaan Danny Cappendijk en Tom de Rijk door als de beste nummer twee. Peter Rompa plaatste zich voor de kwartfinale van het enkel spel Dl zonder in actie te hoe ven komen. Rompa was afhan kelijk van het resultaat van Harry van Quekelberghe in zijn partij tegen Michael Visser. De twee hielden elkaar met 1-5 4-0 in evenwicht. Bij de vrouwen enkel D2 ging Anneke Meeuse door naar de halve finale. Meeu se won de poule door een beter gamesaldo. In het gemengd dubbel Dl was er voor Petra Visser met Peter Rompa een finaleplaats. Eric Dijkstra heeft zich op het Belforttoernooi in Sluis bij de laatste vier geschaard in het en kel Cl. De als nummer één ge plaatste Dijkstra had drie sets (5-7 6-2 6-3) nodig tegen Teun van Heelsbergen. In het C2 en kelspel bereikte Johan Jacob ten koste van Peter van Veldho ven (6-1 6-0) als eerste de laatste vier. In het enkel D1 zijn de hal- vefinalisten bekend. Naast de geplaatste Tim Lamberts zijn dat Guido Bracke (6-2 6-0 tegen Pascal Vermeire), Joeri Flik- weert (6-3 6-1 tegen Bas Mulder en Roel Brugge (6-4 6-1 tegen Jean-Paul Baart). Machteld Fraanje bleek in het enkel C te sterk voor Astrid Steyaert: 6-0 6-2. Bij de dubbels Cl stootten de duo's Van de Broecke/Van de Sande, IJzer man/Verheul en Van Daele/Musson door naar de hal ve finales. SINT KRUIS - Wie wordt de op volger van mannen als Patrick van Queckelberge, Piet Wester- weele, Rutger Veerman, Theo Rabout en Sjaak Luteyn? Dat zal morgen blijken tijdens de twaalfde editie van de Peper busseloop in Sint Kruis. Het parcours loopt zowel door de dorpskern als het polder landschap. Er worden drie ver schillende afstanden gelopen in Sint Kruis: de drie, zes en negen kilometer. Voor de jeugd tot en met 12 jaar is er een kort par cours uitgelegd over één kilo meter. Het startschot voor de jeugd van de basisscholen valt om 19.00 uur, de overigen star ten om 19.15 uur. van onze sportredactie APELDOORN - Na een bedroe vend slecht georganiseerd we reldkampioenschap in Moskou wordt het dammen opnieuw ge confronteerd met een fikse te genslag. Het WK-uitdagers- toernooi in Italië, dat in oktober zou worden gehouden, gaat niet door. President Wouter van Beek van de werelddambond FMJD kreeg van de Italiaanse organisatie het verzoek te worden ontheven van de belofte het evenement te organiseren. „Het evenement lag bij ons al op de weegschaal" geeft Van Beek toe. „Er konden geen garanties voor het prijzen geld worden verstrekt." Het uitdagerstoernooi, dat on der de naam Challenge Mondial zou worden verspeeld, is het op één na belangrijkste toernooi in de WK-cyclus. In totaal 36 deel nemers zouden volgens Zwit sers systeem strijden voor een plaats in de finale van acht spe lers. De winnaar krijgt het recht de Russische wereldkampioen Alexei Tsjizjov uit te dagen. GPD vrijdag 6 juli 2001 VLISSINGEN - De sterkste deelnemers aan het SNS Zee land Open damtoernooi dat maandag in Goes begint, zijn verdeeld over twee groepen. Ie dereen speelt zeven partijen. De nummers één van de poules spe len de finale, met als inzet een prijs van 1250 gulden. De num mers twee en drie van beigroe- pen spelen ook tegen elkaar. De overige groep deelnemers speelt acht ronden Zwitsers. De hoofdprijs in deze categorie be draagt tweehonderd gulden. De tweede editie van het groot ste damtoernooi van Zeeland- wordt gehouden in het Goese Sportpunt Zeeland. In één van de grote sporthallen zijn dertig tafels neergezet waaraan de dammers hun wedstrijden zul len spelen. De indeling is als volgt, groep A: Alexei Tsjizjov (Rusland), Kees Thijssen (Diemen), Paul Ouds hoorn (Amsterdam), Martin Dolfing (Groningen), Frank Tweer (Heesch), Peter van der Stap (Maassluis), Daaf Kasse (Middelburg) en Ruud Kloos terman (Zwijndrecht). Groep B: Guntis Valneris (Let land), Johan Krajenbrink (Nijmegen), N'Diaga Samb (Se negal), Wim van der Kooij ('s- Hertogenbosch), Johnny de Leeuw (Goes), Arjan van den Berg (Amsterdam), Peter Kort (Tilburg) en Arjo Kousemaker (Goes). Overige deelnemers: Antra Val- nere (Letland), C. Rijk (Goes), H.W. Ruesink (Houten), H. Clas- quin (Capelle aan den Ijssel), H.G. Kleinrensink (Wageningen Jaap de Jonge (Middelburg), Frans Keizer (Papendrecht), Robbert Westerink (Ede), Piet Bakelaar (Den Burg), Andy Da- men (Maastricht), Cees de Jonge (Amsterdam), Rene Dusebout (Hoogerheide), Frans Blaas (Oostkapelle), W. Koppejan ('s- Gravenpolder), J.A. Fokkink (Terborg), Jan de Jonge (Nieu- werkerk). PL. Jonkers (Tilburg Nico de Winter (Ovezande), Ko Louwerse (Yerseke), Arnold Beset ('s- Hertogenbosch), A.J. Janse (Goes), A. Geldof (Oost burg), Jolien de Graag (Goes), Leonie de Graag (Goes), Guus Vereist (Goes), Rianka Rent meester ('s-Gravenpolder), Marteijn Rentmeester (s-Gra venpolder) en J. Poppe (Oostka pelle). door Eldridqe Pentury VLISSINGEN - Nog even, en dan schuift de werelddamtop aan voor het SNS Zeeland Open toernooi dat plaatsheeft in Goes. Wereldkampioen Alexei Tsjizjov is er bij. En ook Guntis Valneris en Johan Krajenbrink, zijn achtervolgers op de mon diale titelstrijd. De Zeeuwse in breng in de hoofdgroepen A en B komt van Daaf Kasse, Johnny de Leeuw en Arjo Kousemaker. Wat zijn de verwachtingen van de thuisdammers? En hoe kijkt de organisatie naar het sterkst bezette damtoernooi dat dit jaar in Nederland wordt gehouden? Daaf Kasse: „Dat je tegen Tsjizjov mag spelen gebeurt na tuurlijk niet zo heel vaak. Wie zegt dat ik ooit nog tegen hem kom te spelen? Ik heb wel be paalde ideetjes over openingen maar het is altijd maar de vraag hoe het uitpakt. Er zal altijd een moment komen dat ik het niet meer weet, en Tsjizjov er op rou tine uitkomt." „Mijn verwachtingen zijn niet zo heel hoog. Ik maak me geen illusies. Als ik vier of vijf punten haal, is het heel mooi. Maar ik moet toegeven dat dat al heel veel is. Ik hoop op mooie partij en maar als dat allemaal neder lagen zijn, ben ik natuurlijk niet echt blij. Een overwinning zou heel leuk zijn maar met een paar remises ben ik al dik tevreden." Database „Momenteel zit ik zonder werk omdat ik mijn baan heb opge zegd. Ik heb daardoor wat tijd over om me voor te bereiden op het toernooi. In mijn computer heb ik een database zitten met 230.000 dampartijen. Van elke topdammer zitten daar wel een paar partijen tussen. Als je wed strijden naspeelt, zie je bepaal de patronen. Je ziet hoe iemand met wit speelt, of hij aanvalt, omsingelt of van klassiek spel houdt. Tot op zekere hoogte heb je er wat aan, maar het moet uit eindelijk allemaal achter het bord gebeuren." Arjo Kousemaker: „Ik ben in hoofdgroep B de speler met de laagste rating. Het mag duide lijk zijn dat het voor mij heel moeilijk gaat worden. Toch is één ding is zeker: ik begin de Johnny de Leeuw: „Misschien kunnen we stunten maar het zal zeker een zware klus worden." partijen met open vizier en zie dan wel hoe het eindigt „Het Open Zeeland-toernooi valt precies tussen het einde van vorig seizoen en de start van het nieuwe damjaar in. Ik heb veel gedamd, maar heb nu bewust een poosje heel weinig gedaan. Of het volgende week goed uit pakt, is natuurlijk maar de vraag. Feit is dat ik ga proberen er iets moois van te maken. Waar ik naar streef? Vier of vijf pijn- ten, dan heb ik het goed ge daan." Johnny de Leeuw: „Misschien kunnen we stunten maar het zal zeker een zware klus worden. Ik speel in de eerste ronde tegen Arjo, dat is leuk. Daarna krijg ik Samb en Valneris tegenover me. De kans is groot dat ik die par tijen verhes, maar ik moet zeg gen dat ik daar niet bij voorbaat vanuit ga." „Ik heb nu een week vakantie en heb tijd om me voor te bereiden op het toernooi. Van de zeven partijen heb ik er drie goed voorbereid. Maar in het dam men weet je dat de voorberei ding in de prullenbak kan zodra iemand anders opent dan je ver wacht." „Als ik aan het einde van rit vijf punten heb gepakt, is het goed. Het is realistisch om dat aantal als streefgetal te gebruiken." Organisator Aart Walraven: „De publieke belangstelling voor het vorige toernooi was be- hoorlijk groot. Nu is de comple te wereldtop aanwezig. Voor de Zeeuwse damsport is dat echt geweldig. Als organisatie hopen we daarom dat er dit jaar nóg meer mensen komen. Het Zee land Open is letterlijk en figuur foto Willem Mieras lijk een open toernooi. Bij geen enkel ander toernooi kun je zo maar binnenwandelen, naast de tafels staan en werelddamtop- pers van heel dichtbij aan het werk zien." „Tsjizjov geeft op vrijdag 13 juli een simultaan. We hopen dat daar naast clubdammers ook veel niet-clubdammers op afko men. Een simultaan met een in ternationale grootmeester is heel mooie promotie voor het dammen. We hopen daarmee veel jongelingen warm te maken voor de sport." Medaillekansen voor Zeeuwse atleten op NK baan door Björn Goorden VLISSINGEN - Het NK atle tiek kent dit weekeinde - slechts - drie Zeeuwse deelne mers. Maar daarmee ook meteen drie Zeeuwse medail lekandidaten. Anjolie (800 en 1500 meter) en Yvonne (hoog springen en 200 meter) Wisse (800 en 1500 meter) en Erwin Simpelaar (kogelstoten) wor den alledrie in staat geacht het podium te halen in Tilburg. Anjolie Wisse gaat voor een medaille op zowel de 800 als 1500 meter. De meeste waarde hecht de in 's-Heer Hendriks kinderen opgegroeide onder wijzeres echter aan haar pres tatie op de mijl, waar ze zich sinds dit seizoen vooral op richt. „Morgen vindt de 1500 meter plaats, zondag de 800 meter. Dat komt goed uit, want daardoor kan ik op beide num mers uitkomen. Morgen zal ik alles geven, en dan zullen we zondag zien wat ik nog over heb." Wisse verdedigt in Tilburg haar nationale titel op de 800 meter. Destijds waren toppers als Stella Jongmans en Esther Goossens afwezig. Dit keer zijn er wel bijProlongatie van de titel wordt daardoor haast ondoenlijk. Op de mijl heeft de in Delft woonachtige atlete vooral te duchten van Silvia Kruijer, die de twee voorgaan de edities op haar naam schreef, en Suzanne Wiertse- ma. Anjolie Wisse was tijdens het NK Indoor nog goed voor goud op de 1500 meter. „Ik hoop dat het in Tilburg van echte kampioenschapsraces komt. Dat er niet dom hard maar vooral tactisch wordt ge lopen v dat ze niet voor een snelle tijd maar voor de eerste plaats gaan. Dat vind ik veel leuker en ligt me ook beter." De vorm is er in elk geval. In de Keien Meeting zegevierde ze op de 800 meter, terwijl ze tij dens de Europa Cup in Boeda pest derde werd op de 1500 meter. Yvonne Wisse dicht zich op de 200 meter maar weinig kansen op een medaille toe. „De con currentie (van onder andere Jacqueline Poelman en titel verdedigster Mireille Donders is gewoon te zwaar. Ik sta nu zevende op de nationale rang lijst en er zijn slechts zes fina leplaatsen. Ik ben daarom al dik tevreden als ik in de finale sta. Een snelle tijd zou hele maal mooi zijn." Hoogspringen De Vlissingse richt zich in Tilburg met name op het hoog springen. Tijdens het indoor- seizoen veroverde ze op die discipline de nationale titel. „Ik sta tweede op de lijst, ach ter Denise Lewis (een Britse die lid is van het Amsterdamse AAC en daarom aan het Ne derlands kampioenschap mag deelnemen). Om kans op de ti tel te kunnen maken zal ik over een hoogte van zeker 1.80 me ter moeten springen. Mijn pr staat op 1.81 en ik ben dit sei zoen al een keer over 1.79 ge raakt. Afgelopen weekeinde tijdens de Europa Cup meer kamp ging ik al ruim over 1.78 maar net niet over 1.81. Mis schien dat het nu wel lukt. "Er win Simpelaar was tijdens het NK Indoor in Gent nog goed voor brons. Eric van Vreumin- gen en Rutger Smith (titelver dediger) die hem toen voor gingen zijn - samen met Ben Vet (Nederlands kampioen in 1998enl999)-ook zondag zij n voornaamste concurrenten bij het kogelstoten. Simpelaar verwacht en hoopt op een topdrieklassering. „Ik voel me goed, al viel mijn pres tatie tijdens de Keien Meeting van afgelopen weekeinde nog al tegen. Ik stootte toen 16.91 meter; veel te weinig voor een Nederlands kampioenschap. Daar moet je minimaal de 18- meterlijn passeren, wil je aan spraak maken op de titel." Woensdag tijdens de Papendal Games ging het al beter. Toen kwam Simpelaar met de kogel tot een afstand van 17.60 me ter, goed voor een derde plaats achter de Hongaar Kis en Van Vreumingen. „Nogmaals, ik voel me goed, 't zit er in. Maar het blijft afwachten wat de concurrentie doet." door Sjaak Sinke BIEZELINGE - De skeeleraars die strijden om de Zeelandcup, kregen in de tweede wedstrijd een tweetal tijdritten voorge schoteld in de Annapolder bij Biezelinge. Henk Jaap Schou- wenaar uit Krabbendijke, die de afgelopen weken de ene na de andere zege aan elkaar reeg, on dervond gisteren aan den lijve dat tijdrijden een geheel andere discipline is dan het rijden van een aantal rondjes rondom de kerk. Op de 500 meter, die tegen wind in werd vereden, was Niels Wis se uit Waarde de snelste in 50.63 seconden. Voor heersend Zeeuws kampioen Andries Min derhoud uit Serooskerke, die 50.72 seconden liet noteren. Leo Janse (Yerseke) pakte de derde plaats voor Vincent en Mare de Vrieze uit Burgh-Haamstede. vri jd ag Biljarten Driebandentoernooi Baarends-Baar- ends. Finale en prijsuitreiking. Locatie: Café Baarends in Goes. Aanvang: 19.30 uur. Wielrennen Ronde van Heinkenszand. Start en fi nish: Van der Biltplein, Heinkenszand. 18.00 uur: recreanten (38 kilometer). 19.00 uur: veteranen (50 kilometer). 20.15 uur: cyclosportieven/sportklasse A (60 kilometer). Inschrijven: Café 't Ouwe Veeruus, Dorpsstraat/Stenevate, Hein kenszand. Ronde van Schoondijke voor vrije ren ners. 17.30 uur: categorie F (50 kilometer 17.32 uur: categorie E (50 kilometer). 19.00 uur: categorieën C en D (60 kilome ter). Inschrijven: Hotel/Restaurant/Bras serie De Zwaan, Schoondijke. ■B Zeilen 31e Deltaweek. Veronicarace. Start in Colijnsplaat. IMS-, ORC-club en R&P- klasse. Aankomst: Colijnsplaat. Start sein: 10.00 uur. zaterdag BB Beach korfbal Open Nederlands kampioenschap. Lo catie: Vrouwenpolder, nabij strandpavil joen Breezand. Van 11.00 tot 16.00 uur. RES Trofee, 6e wedstrijd. Licentiehou ders en vrijetijdrijders (alle categorieën). Locatie: Smitsschorrecircuit, Axel. 13.00 uur: aanvang trainingen. 14.00 uur: aan vang wedstrijden. Inschrijven vanaf 12.00 uur in de kantine op het Smits schorrecircuit. Kees de Goffau (Rilland) ver prutste door een slechte start zijn kansen op een hoge klasse ring. Henk Jaap Schouwenaar finishte pas op de zevende plaats met een verschil van min der dan twee seconden op de winnaar. In de tweede heat over 6.2 kilo meter sloeg Andries Minder houd zijn slag in 11 minuten en 1 seconde, gevolgd door Cees de Goffau die 11 seconden meer nodig had. Niels Wisse pakte de derde plaats voor Henk Jaap Schouwenaar. Eindzege Door de winst in de tweede heat pakte Minderhoud ook de eind zege. Niels Wisse werd tweede en Vincent de Vrieze derde. Min derhoud voert door de winst met 49.1 punten de tussenstand voor de Zeelandcup aan. Henk Jaap Schouwenaar staat tweede met 46.1 punten Skeeler. BB Paardensport Dressuur LR en PC Oranjezon. 9.00 uur: paarden klasse B, L2 en pony's L2. 9.15 uur: pony's klasse M2.9.37 uur: paarden klasse M2. 10.37 uur: pony's klasse B. 13.00 uur: paarden Z1 en LI en pony's L1. 13.22 uur: pony's klasse Ml. 14.10 uur: paarden Z2. 14.22 uur: paarden klasse M1.15.10uur: pony's klasseZI enZ2. Lo catie: manege De Eendracht, Vrouwen polder. Springen LR en PC De Weelruiters. 11.00 uur: pony's klasse B met aansluitend de klassen L, M en Z. Locatie: terrein Stal Huige, Nisse. BB Wielrennen Districtskampioenschap tijdrijden. Alle categorieën Start en finish: Havenweg, Nieuwdorp. Aanvang: 15.00 uur. Zeilen 31e Deltaweek. Zaterdagwedstrijd. IMS- ORC-club en R&P-klasse. Aankomst: Colijnsplaat. Startsein: 10.00 uur. zondag BH Biljarten Koppeltoernooi driebanden Kwaden- damme. Finale en prijsuitreiking. Loca tie: Tapperij 's Lands Welvaren Aan vang: 13.00 uur, BB Paardensport Springconcours voor paarden LR en PC De Weelruiters. lO.OOuur: klasse B. 11.00 uur: klasse L. 14.00 uur: klasse M. 15.00 uur: klasse Z. In alle klassen wordt een klassiek en alternatief parcours gespron gen. Locatie: terrein Stal Huige, Nisse. BB Trimloop Peperbusseloop Sint Kruis. Afstanden: 1 (voor de jeugd tot en met 12 jaar), 3,6 en9 kilometer. 19.00 uur: start jeugd van de basisscholen. 19.15 uur: start overige lo pers. Badminton Wereldranglijsten. Mannen: 1. Gade (Den), 2. Chen (Chn), 3. Hidayat (Ino), 4. Hendrawan (Ino), 5. Lee (ZKo), 25. Palya- ma (Ned), 32. Weistra, 66. Massing, 73. Bruijstens Dubbelspel: Sogaard/Lauge sen (Den), 2. Choong/Lee (Mal), 3. Guna- wan/Hariyanto (Ino), 26. Van Daim/Lens, 99. Van Esch/Creemers Vrouwen: 1. Zhou Mi (Chn), 2. Martin (Den), 3. Gong Ruina (Chn), 4. Gong Zhichao (Chn), 5. Audina (Ned). 6. Zhang Ning (Chn), 16. Meulendijks, 23. Beenhakker, 32. De Wit, 47. Janssen. Dubbelspel: 1. Gao/Huang (Chn), 2. Huang/Yang (Chn), 3. Zhang- /Wei (Chn), 23. Van den Heuvel/Van Hoo- ren, 34. Van Hooren/Jonathans. Ge mengd dubbel: 1. Zhang/Gao (Chn), 2. Sogaard/Olsen (Den), 3. Eriksen/Schjol- dager (Den), 17. Bruil/Jonathans, 88. Van Esch/Aalbers, 84. Cremers/Krab. Bridge Terneuzen. Zomercompetitie BC Emer- go. A-lijn: 1. Ds. Otto/Vogels 70,09%, 2. Ds. De Ridder/Eggermont 59,14%, 3. Ds. Van Belle/Biesbroeck 53,57%. B-lijn: 1. HH. Van Weelde/Matthijssen 59,52%, 2. Ds. Brouwer/Van de Peijl 55,36%, 3. Mevr. De Zeeuw/dhr. Rouw 54,17%. Zomercompetitie BC Luctor. Witte groep: 1. Ds. Huigen/Goossens 58,48%, 2. Echtpaar Mulder 55,36%, 3. Echtpaar Speelman 54,02% Groene groep: 1 Echtpaar Sandrini 61,90%, 2. HH. Koop man/De Jonge 54,17%, 3. Ds. Mattens/De Jonge 51,19%. Dammen Groningen. NK vrouwen. Eerste ronde: Alink - Graas 3-0, Wanders - Fung 3-0, Hoekman - De Vos 3-0, Kamychleeva - Van Genderen 3-0, Chub - Doumesh 3-0. Dublin, The K Club. European Open, 7 miljoen gulden. Stand na eerste ronde: 1. Lafeber (Ned), Scarpa (Ita), Bjornstad (Noo), Campbell (NZe), Lundberg (Zwe) 67 slagen (-5), 6. Rojas (Arg), Montgome- rie (Sch), Rumford (Aus), Grónberg (Zwe 68,37. Muntz (Ned) 71 (-1). Wouwse Plantage. Tritone Telecom Tro phy, 75.000 gulden. Stand na tweede ronde: 1. Gee (Nijmegen) 139 slagen (-5), 2. Woof (Enschede), Kraay (Zeist) 141,4. Lovey (Hattem), Bensdorp (Weesp), Da vidson (Nieuwegein), Wegchelaer (Am sterdam), Steenkamer (Haarlem) 142. Ljunghusens (Zwe). EK Landenteams, mannen amateurs. Kwartfinales: Duits land - Ierland 2-5, IJsland - Zweden 4-3, Finland - Schotland 21/2-41/2, Engeland - Wales 6-1. Om de negende plaats: Ne derland - Denemarken 3-2. Skeeleren Biezelinge tijdrit 500 meter: 1. Niels Wis se (Waarde) 50.63, 2. Andries Minder houd (Serooskerke) 50.72, 3. Leo Janse (Yerseke) 50.83, 4. Vincent de Vrieze (Haamstede) 52.19, 5. Mare de Vrieze (Haamstede) 52.62, 6. Paul Naessens (Vogelwaarde) 52.66, 7. Henk Jaap Schouwenaar (Krabbendijke) 52.66, 8. Jan de Visser (Kloetinge) 52.72, 9. Kees de Goffau (Rilland) 52.75,10. Rinus Wis se (Krabbendijke) 54.35 Tijdrit 6200 me ter: 1Andries Minderhoud (Serooskerke 11.01.00,2. Kees de Goffau (Krabbendij ke) 11.12.24, 3. Niels Wisse (Waarde) 11.12.51, 4. Henk Jaap Schouwenaar (Krabbendijke) 11.14.98, 5. Vincent de Vrieze (Haamstede) 11.27.72,6. Leo Jan sen (Yerseke) 11.36.46,7. Paul Naessens (Vogelwaarde) 11.41.61,8. Mare de Vrie ze (Haamstede) 11.55.14,9. Jan de Visser (Kloetinge) 12.06.59, 10. Rinus Wisse (Krabbendijke) 12.43.69. Eindstand: 1. Andries Minderhoud, 2. Niels Wisse, 3. Vincent de Vrieze, 4. Leo Jansen5. Henk Jaap Schouwenaar, 6. Kees de Goffau, 7. Paul Naessens, 8. Mare de Vrieze, 9. Jan de Visser, 10 Rinus Wisse Tussenstand Zeelandcup: 1Andrie Minderhoud 49.1 2 Niels Wisse 47,3. Henk Jan Schouwe naar 46.1, 4. Leo Jansen 40, 5. Kees de Goffau 40, 6. Mare de Vrieze 39, 7. Vin cent de Vrieze 39,8. Paul Naessens 34,9. Rinus Wisse 30,10. Jan de Visser 29. Sportprijsvragen Lucky Day: 2-4-9-10-13-14-17-27-29-32 36-41-50-53-58-67-69-71-73-74. (onder voorbehoud) Tennis Londen. Wimbledon, 26 miljoen gulden. Vrouwen, enkelspel, halve finales: Hén in (Bel/8) - Capriati (VSt/4) 2-6 6-4 6-2, Ve nus Williams (VSt/2) - Davenport (VSt/3) 6-2 6-7 6-1 Sluiskil. ABN AMRO Sluuskille toernooi: Mannen enkel C poule 1: Koen van de Berg-John Epskamp 5-2 6-1. Enkel D1 poule 5: Abdon Pieters-John Rekkers 6-1 5-2. Poule 6: Harry van Quekelberghe- Michael Visser 5-1 0-4. Dubbel C poule 2: Visser/Matthijsse-Lokken/Michielsen 5- 1 6-1, Lokken/Michielsen-Epskamp/Van Hurck 5-1 7-0. Poule 3: De Braal/Vercruijsse-Cappendijk/De Rijk 5-3 2-4, Cappendijk/De Rijk-Rompa/Visser3- 44-1. Vrouwen enkel D2 poule 1Anneke Meeuse-Lydia Zohland 3-2 1-2. Anneke Meeuse-Saskia Beeke 1-5 3-2 Enkel D2 poule 4: Miranda van de Schelling-Car- lien Risseeuw7-04-2. Dubbel D1 poule 2: Visser/Zegers-Dobbeleir/Pieters 6-2 5-0. Gemengd dubbel Dl poule 2: Walraven- /Van Bremen-Pattijn/Wolfert 4-1 5-2. Poule 3: Wolfert/Wolfert-Broeders/Jon- geneelen4-2 2-2. Sluis. Belforttoernooi. Mannen enkel Cl Eric Dijkstra-Teun van Heelsbergen 5-7 6-2 6-3. Enkel C2: Johan Jacob-Peter van Veldhoven 6-16-0. Enkel DlGuido Brac ke-Pascal Vermeire 6-2 6-0, Joeri Flik- weert-Bas Mulder 6-3 6-1, Roel Brugge- Jean-Paul Baart 6-4 6-1Enkel D2: Maar ten Buijsse-Gino de Croock 6-3 6-2. Dub bel C1: Van de Broecke/Van de Sande- Van Heensbergen/Van Remortel 6-4 6-3, IJzerman/Verheul-Standaert/Stichel- baut 6-4 6-0, Van Daele/Musson-Rie- mens/Riemens 6-2 6-1. Vrouwen enkel C: Machteld Fraanje-Astrid Steyaert 6-0 6-2. Gemengd dubbel Dl: Pyfferoen- /Buijsse-Hoogesteger/Bentley 6-1 6-0. Voetbal Vriendschappelijk. Veenendaal: DOVO - Glasgow Rangers 0-7 (0-4). Doelpunten: Miller 3, De Boer, Numan, Kantsjelskis en Dodds. Aantal toeschouwers: 5000. Wielrennen Ronde van de Solidariteit (Polen). Twee de etappe: 1 Van Dijk (Ned) 184,4 km 4.23.41,2. Jezowski (Pol), 3. Kemna (Ned Klassement: 1Aug (Est) 5.03.42,2. Van Dijk (Ned), 3. Galli (Ita) op 0.01,4. Jezow ski (Pol), 5. Schulze (Dui) 0.02, 6. Kemna (Ned). Ronde van Italië, vrouwen. Vierde etap pe, Mileto - Catanzaro: 1Stagojoerskaja (WRu) 3.13.48, 2 Ziliute (Lit), 3. Luperini (Ita) 0.01, 50 Bosman 2.35, 75. Van de Helm 5.01,76. Van den Brand. Algemeen klassement: 1 Stagojoerskaja (WRu) 14.04.45, 2. Ziliute (Lit) 0.10, 3. Luperini (Ita) z.t. Zeilen Delta Week. Emelisse Race. ORC 1:1. Pe ter Clements (Engeland), 2. Tienpont (Haren). ORC 2: C.A. de Ruyter (Helle- voetsluis), 2. Allen Bariet (Engeland), 3. David Chatterton/Josh Warren (Enge land). ORC 3: 1M. de Jonge ('s-Graven- polder), 2. Denby/Woodward (Engeland 3. Paul Wood (Engeland). ORC 4: A.J.M. Dingemans (Etten-Leur), 2. Henk van Zweden (Middelburg), 3. Thomassen (Swalmen). ORC 5: 1. Buise (Nijmegen), 2. P. van der Schoot (Leimuiden), 3. Lef- art (Essen), ORC 6:1. Bakker (Rotterdam), 2. Kamphuis (Wijk en Aalburg), 3. Kol man (Almere). Ongemeten schepen: 1 Boonstra (Veldhoven). Rond en platbo dem B: Van de Dussen (Moergestel), De Graaf (Bunschoten). C: 1Willekens (Den Bosch). Yvonne Wisse richt zich in Tilburg met name op het hoogspringen. Tijdens het indoorseizoen veroverde ze op die discipline de natio nale titel. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 53