Scheldorado frist peuterbad op ZO N VAKANTIE IS ONBETAALBAAR PZC Giro 145 Inwoners Breskens tegen komst Konmar de Zonnebloem* Terneuzens zwembad vergroot bassin en plaatst nieuwe speelelementen 16 Langeweg klaagt over schade door plateau Lichtgewonde bij aanrijding Aanhoudingen Woningkraak Dagbladbezorgers uuaar uue u tegen zeggen. PZC woensdag 4 juli 2001 door Wilma Valk BRESKENS - Trillingsme tingen en snelheidscontroles waren het enige wat wethou der L. Wille van de gemeente Oostburg de verontruste be woners van de Langeweg in Breskens dinsdagavond kon beloven. De bijeenkomst was het re sultaat van een groot aantal klachten over geluidsover last en scheuren in panden na de voor Duurzaam Veilig ge nomen maatregelen. Een plateau dat voor de nodige trillingen zorgt, de bushalte op de weg en te weinig par keerruimte terwijl de stoep onnodig verbreed is, waren maar een paar van de klach ten die de wethouder en hoofd gemeentewerken W. van der Houwen moesten aanhoren. BKareisdie vlak bij het pla teau woont, zag zijn al na een paar weken vele scheuren in zijn pand: „De Langeweg is een toegangsweg, niet alleen voor het verkeer van de boot maar vooral ook voor de toe risten die aan de kust verblij ven, is hier overal rekening mee gehouden?" Wille beloofde alle klachten te onderzoeken en een oplos sing te vinden. „Wij kunnen niets veranderen zonder exacte metingen van de pro vincie, binnen twee of drie weken. Er zullen zeker ook snel heidscontroles worden ge houden. Minder snelheid, straks wordt het gebied een dertig-kilometerzone, kan de klachten al tienvoudig verminderen." Het wordt dus afwachten voor de bewoners van de Langeweg, al hadden ze nog een verzoek: „Graag de snelheidscontroles ook in de avonduren, want juist dan wordt er te hard gereden, ze ker door de bussen, die altijd aan hun tijdschema gebon den zijn." door Barend Pelgrim TERNEUZEN - Het peuter zwembad in het Terneuzense tropisch zwembad Scheldorado is omgetoverd en uitgebreid tot een heus babyjungle-bad. Er is voor anderhalve ton geïnves teerd om het de allerkleinsten nog meer naar de zin te maken. NIEUW-NAMEN - Een 18-jari- ge Hulstenaar is gistermiddag aan zijn hand gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Woestijnestraat/Kielweg in Nieuw-Namen. Net na twee uur stak 79-jarige Belgische fietser de Woestijne straat over en vergat voorrang te geven aan een 34-jarige auto mobilist uit gemeente Hulst. De automobilist remde, week uit en schampte de fietser, die over eind wist te blijven. De auto be landde in de sloot. Een inzitten de, een 18-jarige Hulstenaar, liep letsel op aan zijn linker hand. De auto is totaal vernield, van de fiets was enkel het ach terspatbord verbogen. TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag in Terneuzen twee mannen van 23 en 35 jaar zon der vaste woon- of verblijf plaats aangehouden. Dat ge beurde in een leegstaand pand aan de Van Steenbergenlaan- .Door een buurtbewoner was hiervan melding gemaakt. Bei de mannen zijn ingesloten. TERNEUZEN - Bij een inbraak in een huis annex bedrijfspand aan de Zuidlandstraat in Ter- neuzen zijn in de nacht van maandag op dinsdag onder meer een fotocamera, een play station, geluidsapparatuur en een telefoon buitgemaakt. Zowel het bedrijfspand als de woning werden doorzocht, waarbij de daders ook twee fles sen wijn leegdronken. De scha de is nog niet bekend. Het zwembad voor peuters is niet alleen een stuk groter ge worden, maar heeft ook allerlei nieuwe speelelementen gekre gen. De ingreep past in de strategie die de directie van Scheldorado heeft uitgestippeld. Vorig jaar is al begonnen met het aanbren gen van jungle-elementen in de hal. Toen zijn al enkele touw- bruggen en klimbomen opge tuigd rondom de baden. Nu wa ren de kleintjes aan de beurt, zo zegt directeur G. van den Bosch. De ingreep kwam niet toevallig vlak voor het uitbreken van de zomervakantie. Scheldorado mikt in het vakantieseizoen op een publiek van recreanten. „Elke dag naar het strand gaat op den duur ook vervelen", meent Van den Bosch. Aanpassingen De 51-jarige exploitant van het tropisch zwembad kondigt aan dat er nog meer interieur-aan passingen zijn voorzien, maar wil daarop niet vooruit lopen. Het idee is echter om het imago van Scheldorado als tropisch bad te versterken. Waarschijn lijk worden volgend jaar daar om ook de hal en de entree van het pand opnieuw ingericht. Dat er nu voor anderhalve ton is vertimmerd aan het peuterbad, noemt Van den Bosch volkomen logisch. „Hoewel de toegang voor kinderen tot twee jaar gra tis is, is dit een goede stap. We zijn gericht op het gezin met jonge kinderen, dus je doet het niet alleen voor de vader of moe der. Ook het kroost moet het naar de zin hebben." Over de bezoekersaantallen aan Scheldox-ado is de directeur bij zonder te spreken. Het zwempa radijs is in enkele jaren tijd van een noodlijdende onderneming omgetoverd in een florerend be drijf. Afgelopen jaar trok de voorziening per dag gemiddeld 411 betalende bezoekers en op topdagen, met name in vakan ties, passerend geregeld twee duizendpersonen de kassa. „We zijn niet louter een slechtweer- voorziening, al is dat in de zo mer wel het geval", aldus Van den Bosch. „We gokken vooral op de ontspanning, het welzijn en de rust voor onze bezoeker. Vandaar de goede kinderbaden, onze saunamogelijkheden, bub belbaden en zonnebanken. Daarnaast is er uiteraard het goed geoutilleerde fitnesscen trum, dat prima draait. En bo vendien: wanneer het slecht weer is, staan de campinggasten hier in rijen voor de deur." door Frank Gijsel BRESKENS - De plannen van de gemeente Oostburg voor de vestiging van een Konmar-su- permarkt aan de Oostelijke Veerhavenweg te Breskens val len bij omwonenden in slechte aarde. Ze hebben daarom in de buurt een handtekeningenactie opgezet tegen dit plan. „We hebben onze grond destijds gekocht voor de rust en de pri vacy. Die raken we straks kwijt, want de winkel komt vlakbij onze huizen te liggen. Daar naast is de infrastructuur er niet geschikt voor. Er is al een C1000 Bewoners van de andere kant van Breskens moeten straks een heel eind rijden om hun bood schappen te doen", zegt W. du Bois, die samen met enkele be woners in verzet is gekomen. „We hebben het plan in de krant moeten lezen. Voor ons gevoel wordt hier een gemeen spelletje met ons gespeeld. We zijn dan ook van plan om donderdag een bezwaarschrift vergezeld van handtekeningen bij de gemeen te in te leveren. We willen vech ten tegen de komst van die win kel. Als eigenaar Lohman en de gemeente het zo willen, hebben zij een slechte aan ons. Het plan om een winkelcentrum te bou wen op het voormalige Crusont- errein is toch veel beter. Dat mag echter niet volgens het plan van architect Bhalotra. Op die ma nier gaat de leefbaarheid van Breskens wel kapot", aldus Du Bois. Volgens wethouder C. Bolijn zal het met de overlast wel meeval len. „Het laden en lossen, maar ook de ingang en het parkeer terrein komen aan de achter kant. Bovendien is het maar voor een periode van vijf jaar." De bedoeling is dat na die perio de uitgekeken zal worden naar een definitieve plaats in Bres kens. De bewoners vrezen ech ter dat de vestiging langer dan vijf jaar openblijft. Wim (66) zei ons van tevoren "Ik ben dan misschien wel met pensioen, maar ik kan niet niks zitten doen Nou, dat hebben we gemerkt. Elke dag staat Wim stipt op tijd klaar om zijn stapel kranten van die dag in ontvangst te nemen Steevast zachtjes tluitend fietst hij zijn wi|k in. Dag in dag uit brengt Wim zo het goede en het slechte nieuws bij de mensen thuis En als hij na iets minder dan een uur de keukendeur voldaan achter zich in het slot trekt, is hij wat zweetdruppeltjes armer en een leuke zakcent rijker. Een krantenwijk, hij kan het iedereen aanraden Nou. dat horen we graag Want mensen zoals Wim zijn wat ons betreft van harte welkom Gezocht: (senior-)dagbladbezorgers. 0800-0231231. Het uitgebreide peuterbad in Scheldorado. foto Charles Strijd 'OOK IK HELP MEE' Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076) 564 63 62 E-mail info@zonnebloem nl www.zonnebloem.nl Maar ook in letterlijke zin kosten de Zonnebloemvakanties, ondanks de hulp van meer dan 6500 vrijwilli gers. veel geld Dat komt door de 'extra voorzieningen en aanpassingen die nodig zijn. U kunt de Zonne bloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten toch betaalbaar te houden Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties'. Giro 145, Breda. Dit jaar gaan weer ruim 6200 lang durig ziekert en zwaar lichamelijk ge handicapten met de Zonnebloem op vakantie. Het gaat om mensen die afhankelijk zijn van intensieve verpleging en verzorging. Omdat zij door hun ziekte of handicap bovendien vaak ongewild aan huis ge bonden zijn, is zo'n vakantie voor hen onbetaalbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 44