Altijd mazzel met banen PZC Schepping als inspiratie Boeiende combinatie van draad en papier Man krijgt boete voor veroorzaken botsing 14 Landbouw mag doorgaan met vliegtuigspuiten kunst cultuur Wilde Mossels wint prijs op festival Moskou Jazzgroep Feenbrothers in de finale In Haarlem wacht nieuwe uitdaging voor Labruyère lezers schrijven Antidepressiva Sport Baby Srebrenica Mulder zsb woensdag 4 juli 2001 door Harmen van der Werf DEN HAAG - Het vliegtuig spuiten van bestrijdingsmidde len mag voorlopig doorgaan. Het ministerie van Landbouw heeft begin deze week verkeerde informatie aan de Tweede Ka mer gestuurd, namelijk dat het vliegtuigspuiten slechts tot eind juli, begin augustus is toege staan. Volgens het departement zou er deze maand een rechtszaak in hoger beroep dienen over het vliegtuigspuiten. Dat klopt niet. Het ministerie van Land bouw wilde een spoedzitting over de kwestie, maar dat heeft het gerechtshof in Den Haag op verzoek van advocaat W. M. Bij- loo van de Vereniging van Nederlandse Landbouwlucht- vaartbedrijven (VNL) afgewe zen. Bijloo kaartte dit gisteren aan, naar aanleiding van een brief van het ministerie van Land bouw hierover aan de Tweede Kamer en berichtgeving in de media. „Het departement heeft achterhaalde informatie naar buiten gebracht. Het kan nu nog maanden, zo niet jaren duren, voordat de rechtszitting plaats vindt. Zolang blijft het vlieg tuigspuiten in elk geval toege staan." De advocaat benadrukte dat dit van groot belang is. „Anders ra ken mijn cliënten wellicht klan dizie kwijt. Dat mag natuurlijk niet gebeuren." Fout Het ministerie van Landbouw erkende de fout gisteren. Er komt een nieuwe brief naar het parlement. De rijksoverheid wil het vliegtuigspuiten verbieden tot op veertien meter uit de in steek van een watergang of sloot, omdat er anders te veel bestrijdingsmiddelen in het wa ter zouden waaien. De VNL be strijdt dat. Vliegtuigspuiten geeft niet meer overlast dan het spuiten van bestrijdingsmidde len met een veldspuit op de grond, aldus de brancheorgani satie. Omdat het Rijk daarte genover onvoldoende informa tie kon leveren, heeft een rechter eerder dit jaar de VNL in gelijk gesteld. Daar is het ministerie van Landbouw tegen in beroep gegaan, een beroepszaak die dus nog lang op zich kan laten wachten. MOSKOU - De Nederlandse film Wilde Mossels van de op Schouwen-Duiveland opge groeide filmer Erik de Bruyn heeft op het Internationale Filmfestival van Moskou de prijs van de filmcritici gewon nen. De prijs bestaat uit een speciale oorkonde. Wilde Mossels was de enige Nederlandse inzending tijdens het filmfestival dat in tien dagen meer dan tweehon derd films toonde. Wilde Mossels kreeg in 2000 de persprijs tijdens het Nederlands Filmfestival in Utrecht.ANP DEN HAAG - De oorspronke lijk uit Middelburg afkomstige jazzgroep The Feenbrothers speelt donderdag 12 juli in de Haagse Diligentsia om de hoofdprijs in de Dutch Jazz Competition. Een vakjury heeft in totaal zes groepen voor de fi nale geselecteerd. Naast The Feenbrothers gaat het om On the line, Searing Quartet, Slobodan Trkulja Balkanopolis, Jaybee en Mr Dubois. Contra-bassist Cle mens van der Feen (21) van The Feenbrothers is alvast gekozen tot best new talent. Hij ontvangt daarvoor volgende week don derdag vijfduizend gulden. De hoofdprijs van de Dutch Jazz Competition bedraagt tiendui zend gulden. Bovendien treedt de winnende groep een dag later op tijdens het North Sea Jazz Festival. Ook krijgt de winnaar een aan tal dagen in de geluidsstudio aangeboden (ter waarde van tienduizend gulden), airplay op Radio Nederland Wereldom roep en een tournee georgani seerd door Muziek en Theater Netwerk Nederland. De jury die uit vijfennegentig inzendingen de semi-finalisten koos, bestond uit Leonardo Amuedo, Fred Leeflang, Lydia van Dam, Amanda Kuyper en Kees van Boven. Via voorron den in Utrecht, Amsterdam en Tilburg werden daarna de fina listen geselecteerd Het is de tweede keer dat de Dutch Jazz Competition wordt georganiseerd. De winnaar van vorig jaar, Jamesz, heeft inmid dels een cd uitgebracht en staat voor de tweede keer op het North Sea Jazz Festival. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Voorzitter Nel Gin jaar-Maas van de Raad van Toezicht van de Hogeschool Zeeland had het al voorspeld. „Die houden wij niet vast." Het is toch gelukt Lein Labruyère (51) zes jaar in Vlissingen te houden, als voorzitter en enig lid van het College van Bestuur. „Ik heb eerder aanbiedin gen gehad, die kwamen te vroeg. Na zes jaar mag je gaan, vind ik." Af is zijn werk in Vlissingen nog niet. „Het werk is nooit af." Maar hij heeft naar zijn idee en van de Raad van Toe zicht een belangrijk deel van zijn taak volbracht. Ondanks of juist dankzij forse personele ingrepen, zeker in zijn begintijd, staat de hogeschool er finan cieel goed voor. Het aantal studenten is gestegen tot een kleine vierduizend, van wie ruim duizend uit het buiten land. „In internationalisering loopt de Hogeschool Zeeland landelijk voorop." De Hogeschool Zeeland 'staat', stelt Labruyère, is tot een eenheid gesmeed. „Vroeger zeiden de studenten: 'Ik zit op de hts of heao'. Tegenwoordig zeggen ze: 'Ik studeer aan de HZ'." Ter bevesti ging citeert Labruyère niet zonder trots kroonprins Willem Alexander, die vori ge week het Jeugd Wereld waterforum bezocht. „Hij zei bij zijn afscheid: 'Dat dit hier kan'." Toch gaat hij er weg, de man die tot zijn negenendertigste warme bakker en deeltijd-wethouder in Domburg was. En vervolgens zes jaar burgemeester van Brouwershaven, tot zijn komst naar Vlissingen in 1996. Vanaf het nieu we collegejaar 2001-2002 zit hij in Haarlem, in dezelfde functie, voorzit ter van het College-van Bestuur, maar: „De Hogeschool Haarlem is groter, met ruim tienduizend studenten zelfs één van de grootste van Nederland." Het klinkt oubolllig, maar zo voelt La bruyère het wel: In Haarlem wacht een nieuwe uitdaging. De Hogeschool Haarlem staat voor een immens fusieproces, met drie andere hogescho len, met Hogeschool Ichtus (vestigin gen in Den Haag, Rotterdam en Delft), met de Hogeschool Holland in Diemen en Hogeschool Alkmaar. Samen tellen die 36.000 studenten. In drie jaar moet deze krachtenbundeling een feit zijn. „Niet om één mammoetinstelling op één plek te vormen", verzekert Labruy ère. „Ook niet om de macht, maar om te profiteren van de schaalvoordelen. Zo dat er uiteindelijk meer centen voor on derwijs overblijven. En om een breed Hogeschool-voorzitter Lein Labruyère: „Na zes jaar mag je gaan, vind ik." assortiment aan opleidingen aan de studenten te kunnen aanbieden. Daar gaat het tenslotte om, het opleiden van jongeren." Overal in Nederland vinden tussen ho gescholen zulke fusies plaats, in het oosten, tussen Brabantse hogescholen. De Hogeschool Zeeland zal er ook niet aan ontsnappen, denkt Labruyère. „De Hogeschool Rotterdam is een natuurlij ke partner voor de Hogeschool Zee land, maar er is ook een andere moge lijkheid. Dat de Hogeschool Zeeland en de ROC's in Zeeland voor middelbaar beroepsonderwijs elkaar opzoeken. Je moet niet fuseren, omdat iedereen dat doet. Je moet het er wel voordeel uit kunnen halen." Gevraagd Voor zijn nieuwe baan in Haarlem is Labruyère gevraagd, door een selectie bureau. Hij steekt niet onder stoelen of banken dat zijn vice-voorzitterschap van de HBO-Raad daarin een rol heeft gespeeld. En, meer op de achtergrond, dat hij tot begin jaar landelijk secretaris was van de PvdAeen partij die sterk is in onder wijsland. Labruyère weet niet alleen hoe hij een school moet profileren, maar ook zich zelf. En als het nodig is, durft hij door te pakken. Zo heeft hij een stevige bezui nigingsronde bij de Hogeschool Zee land doorgevoerd. „We hadden veel te veel mensen in dienst. Uiteindelijk moesten er vieren dertig weg." Dus niet alleen vrienden gemaakt? „Ik heb altijd geprobeerd zo eerlijk mogelijk te zijn. Mensen weten wat ze aan mij hebben. Ik behandel ie dereen met respect, maar ja, als voor zitter hoef je geen populariteitswed strijd te winnen. Het gaat erom dat er aan de Edisonweg in Vlissingen nu een foto Lex de Meester leuke school staat." Met zijn benoe ming in Haarlem gaat Labruyère voor het eerst buiten Zeeland werken. Hij verhuist nog niet. Hij trekt in Haarlem in een appartement. „Mijn dochter van veertien jaar zit nog op de middelbare school. Dan verhuis je niet zomaar. Ik ga eerst een poosje heen en weer rij den." Tombola Wat er verder in het vat zitdurft hij niet te voorspellen. Hij is nog maar éénenvijftig, een bekro ning van zijn carrière met een staatsse cretariaat zou misschien mooi zijn. „Ik zeg nooit nooit, maar politieke benoe mingen op dat niveau zijn een tombola. Komt jouw partij in de regering? En staat je 06 aan, als ze je willen bellen? Ik ga naar Haarlem en blijf daar voorlo pig. Daar kan ik ook een behoorlijke bijdrage leveren aan de samenleving." door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Pa pier en draden zijn hun geliefde materialen om te bewerken. De één is gefascineerd door water, de ander raakt geïnspireerd door het landschap. Er bestaat geen verwantschap tussen Ria van Dijk en Gitte Christense. Ze kenden elkaar tot voor kort niet eens. Maar de combinatie van hun beider kunstuitingen biedt de komende weken een boeien de expositie in De Bewaerschole in Burgh-Haamstede. Ria van Dijk uit Zoetermeer raakte tijdens een oriëntatie cursus op de Kunstacademie in de ban van batiktechniek. Aan vankelijk werkte ze volgens de traditionele Indonesische ma nier. Dat leverde haar veel am bachtelijke kennis op, maar het verlangen zich wat expressiever te uiten, deed haar besluiten een eigen techniek te ontwikkelen. Zelf omschrijft ze haar batik schilderijen als 'wandelen door landschappen'. Haar motieven wekken de sfeer van bossen, bergen, valleien en beekjes met helder water met plantjes en kiezels. Presentatie Van Dijk kiest bewust voor de presentatie in strakke, ingelijs te vorm in plaats van in drape rieën. „Het is allemaal vanuit hobby ontstaan", zegt de kun stenares. Ze volgde zelf een Ja vaanse batikcursus, maar toen de docente daar uitviel, werd zij verzocht de lessen over te ne men. Daarmee kwamen zaken in een stroomversnelling. Van Dijk specialiseerde zich in de batiktechniek, ontwikkelde er haar eigen stijl en techniek in en bekwaamde zich verder in de techniek van het etsen. Vooral in die etsen komt haar fascinatie voor draden en weefsel tot ui ting. Zij werkt bij het batikken in hoofdkleuren en onder scheidt daar perioden in. In De Bewaerschole is onder meer een serie batikschilderijen te zien, waarin het blauw overheerst. „Het rood hangt nu vooral op een tentoonstelling in Berlijn", vertelt Van Dijk. Verder expo seert zij deze zomer in het Fran se Limoges en volgend jaar is werk van haar te zien in het zij denmuseum in Meliskerke. Gitte Christense is Deense van geboorte, maar woont al 26 jaar in Nederland. Ze studeerde als graficus aan de Academie voor Beeldende Kunst in Breda. Gra fiek was een logische keus, vindt ze zelf, omdat water haar zo fas cineert en aan de productie van papier komt heel veel water te pas. Dit materiaal vormt dan ook een belangrijk onderdeel van haar kunstwerken. De ro buuste lijsten bijvoorbeeld be kleedt zij ook met papier. Ze experimenteert er op allerlei manier mee. „Goedkope matten bijvoorbeeld smelt ik tot een pulpmassa en ik maak er dan een soort papier van", zegt Christense. De invloed van het water is duidelijk zichtbaar in haar werk. De schoonheid van vissen, plankton, kleine zeedie ren en micro-organismen brengt zij in primaire kleuren en felle contrasten tot uiting. Ze verwacht dat water altijd haar inspiratiebron zal blijven. „Bloemmotieven zijn bijvoor beeld ondenkbaar, maar ik denk wel dat ik ook eens de bo- tenkant op zal gaan", lacht Christense. Tentoonstelling Ria van Dijk en Git te Christense in De Bewaerschole in Burgh-Haamstedet/m zat 21 juli, open di t/m zat van 13.30 tot 16.30 foto Willem Mieras Aerssens put voor haar werk het liefst uit andere culturen en mythologieën. Marian Aerssens toont werk in Borselse kunstroute Gitte Christensen (1) en Ria van Dijk. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ELLEWOUTSDIJK - In ge bruik van materialen is beel dend kunstenaar Marian Aers sens uit Ellewoutsdijk uiterst veelzijdig. Tot op zekere hoogte geldt dat ook voor haar kleur keuzes en de vormen die zij in haar werk verwerkt. Haar basis is echter steeds weer dezelfde: vruchtbaarheid en schepping zijn haar onuitputtelijke inspi ratiebron. Aerssens is één van de deelne mers aan de open atelier- en mo numentenroute Borsele, die za terdag en zondag gehouden wordt. Deze route voert het pu bliek door heel de gemeente Borsele. Behalve monumenten en ateliers maken een over zichtstentoonstelling en een concert deel uit van het pro gramma. Voor Aerssens, die twee jaar geleden Breda verruil de voor Ellewoutsdijk, is deel name aan de route vooral een manier om je werk te tonen. Aan een ander publiek dan de men sen die de weg naar het atelier en de kunstuitleen van Aerssens al kennen. Hoe zij haar schilde rijen begrijpen, laat de beel dend kunstenaar graag aan de mensen zelf over. „Zo lang ik iets maak is het van mij. Ben ik klaar dan mag het functioneren. Naar derden toe. Nee, op een en kele uitzondering na zit ik niet aan mijn werk vast." Haar instelling sluit aan bij de thema's waarmee ze zich ver bonden voelt. Communicatie, vindt ze belangrijk. „Iets door geven. Datzelfde gebeurt ook bij schepping." In haar werk maakt Aerssens op haar beurt ook weer dankbaar gebruik van wat de wereld om haar heen haar biedt. Ze put uit andere culturen en mythologieën om zelf te scheppen. Ziet een vorm (matrix) in India („het beeld van de moedergodin") en borduurt daar eindeloos op voort. Bij voorkeur met gemengde tech nieken. Ze combineert hout met acryl met pastelzij devloei, Oostindische inkt en olieverf. Bewerkte tekstfragmenten („het zijn altijd mooie teksten") verwijzen zijdelings naar boe ken die haar bewogen een be paald werk te fabriceren. Daar bij hanteert ze veelal heldere tinten blauw, rood en geel. Grapje Maar hoe serieus en doordacht haar creaties ook zijn, voor een grapje is Aerssens steevast te porren. Met goud voert ze flin- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Het College van Zorgverzeke raars heeft bekend gemaakt dat het gebruik van antidepressiva het afgelopen jaar met zo'n twintig procent is gestegen tot maar liefst 257 miljoen gulden, aldus de PZC van 30-6. „Dat is een positieve ontwikke ling", aldus G. van Gemert, ma nager zorg van Geestelijke Ge zondheidszorg Nederland. „Huisartsen schreven in het verleden veel te weinig antide pressiva voor. Ze zijn inmiddels bijgeschoold en herkennen, met name bij ouderen, nu veel beter depressies." Als voormalig en langdurig an tidepressiva-gebruiker kan ik me bij een stijging van twintig procent echt(er) niets positiefs voorstellen. Integendeel, de schrik slaat me om het hart. Uiteraard is het positief dat de pressies, zeker ook bij ouderen, sneller worden herkend. Het is ook bijzonder fijn dat er goede medicijnen zijn, maar of dat voldoende is wens ik op basis van de talrijke gesprekken die ik met lotgenoten heb gevoerd te betwijfelen. Vaak zijn het die pingrijpende gebeurtenissen en zeer beroerde persoonlijke en maatschappelijke omstandig heden die een depressie doen ontstaan en ook instandhouden. Wat bijvoorbeeld te denken van de grote eenzaamheid en de ver schraling van de zorg die oude ren ervaren. Met de in het artikel geciteerde farmocoloog T. de Vries, hoogleraar aan de Vrije Universiteit Amsterdam en di recteur dr. R. Seldenrijk van de Nederlandse Patiëntenvereni ging ben ik van mening dat het stijgend gebruik van antide pressiva zeker niet positief is, maar zeer zorgwekkend. Ik hoop van harte dat hun voorstel dat er onderzoek komt naar de oorzaak en breder dan de ge zondheidszorg, het haalt. Adri Walhout Magnoliastraat 57a 's-Gravenpolder digd is zal binnenkort wel blij ken uit het te verwachten vonnis van het tribunaal in Den Haag in de zaak Krstic, de legergene raal die daar terecht staat voor zijn aandeel in de moorden. In elk geval lijkt de suggestie van Van Zweeden, dat het misschien 'slechts' om de executie van en kele honderden moslims zou gaan, nogal tendentieus in het licht van de vele aanwijzingen die in het proces-Krstic naar vo ren zijn gekomen in de richting van een grootscheepse en tot in details geplande operatie. En als Van Zweeden schrijft over 'de juridische scherpslijpers van het tribunaal in Den Haag' geeft hij elke vorm van objecti viteit prijs. Heeft hij indertijd het vonnis in de zaal Tadic beke ken? En heeft hij misschien op de televisie vorige week het slot van het hoogstaande en waardi ge requisitoir van aanklager Harmon in de zaak tegen Krstic gevolgd? Zo niet, dan is dat jam mer, voor hem en voor de lezer. mr. J. J. van der Weel Europalaan 66 Middelburg Gelukkig niet zo eenzijdig be licht als het artikel in de Tele graaf van vandaag: Hélène Schenk laat tenminste een 'pro' en 'contra' horen. Natuurlijk heeft professor Swaab gelijk met zijn opvatting dat sporten die traumatiserende invloed op de menselijke schedel hebben bepaald niet gezond zijn. En dat topsport ook zijn negatieve kanten heeft valt niet te ontken nen. Maar om nu tegen sportbe oefening als zodanig te 'fulmi neren' slaat wel erg ver in negatieve richting door. De ar gumenten: in Finland heeft een tien jaar lopend onderzoek uit gewezen dat zware lichamelijke inspanning een uitstekende be scherming bood tegen hart- en vaatziekten (nog altijd doods oorzaak nr. 1). En detail: met na me duuractiviteiten bewerk stelligen een toename van HDL (de goede) respectievelijk een afname van LDL (de slechte) cholesterolconcentraties in het bloed, verbetering van de struc tuur van de bloedvatwand en, groot winstpunt: verlaging van de hartslagfrequentie en de diastolische bloeddruk. Prof.dr. Harm Kuipers (oud-wereld kampioen allround schaatsen) deed waarschijnlijk de uit spraak die de waarheid nog het dichtst benadert: sporten mag, bewegen moet. Peter Rotte Touwbaan 65 Middelburg 'Twijfel over hoge aantal doden in Srebrenica blijft toenemen', kopt de PZC van 28 juni boven een artikel van Cees van Zwee den. Of die twijfel gerechtvaar- Een 22-jarige Middelburger koelde zijn woede op zijn bijna vier maanden oude baby door haar stevig door elkaar te schudden, haar ondesteboven te houden en daarna op de bank te gooien. Dat kon een ieder lezen in de PZC van 28 juni. Hier spre ken we van zware mishande ling, wat door de rechtbank in Middelburg beboet is met 240 uur werkstraf en negen maan den voorwaardelijke gevange nisstraf met reclasseringstoe- zicht. Daarmee is de kous dan af zeker? Een lichtpuntje in het schrijven, de baby heeft géén shaken-baby-syndroom opge lopen. Ik moet er niet aan den ken wat er wel had kunnen ge- beuren.Laatst las ik op de web site van reïntegratiebureau Ar temis in Middelburg dat agres sie en geweld mannelijke ui tingsvormen zijn van angst en ongenoegen. Om dat weer in goede banen te leiden zijn daar speciale competitieve sporten en therapie voor om dit geweld dadige gedrag te voorkomen. Vrouwen eisen ook van de poli tie een beschermende taak. Tevens zal er meer aandacht be steed moeten worden als buren, familie of wie dan ook dit ge drag waarneemt. Er zullen di rect maatregelen genomen dienen te worden om erger te voorkomen. Geweld binnen ge zinnen moet ogenblikkelijk worden gestopt en bestraft met het weghalen van de geweldda dige man uit het gezin. Zoveel geweld waar we over le zen en velen ook meemaken, daar ligt de taak van ieder wel denkend medemens om bij het opvoeden van kinderen, school of milieu mee te nemen en te be geleiden. We zullen naar een an dere maatschappij moeten gaan leven, zonder zoveel geweld en treiterijen, dat het een 'goed en levenslustig leven' kan gaan worden. We zijn het al zo lang kwijt. Suzy de Rooij Trompstraat 4 Koudekerke (Advertentie) binnenhuis tertjes 'spel' en 'kitsch' in som mige van haar schilderijen door. „Mensen even op het verkeerde been zetten. Hoewel goud na tuurlijk ook weer staat voor het goddelijke." Haar driedimensionale objec ten zijn misschien wel haar grootste knipoog. Ze maakt ko- ninginnebonbons en dito waai ers, die eveneens voortkomen uit haar fascinatie voor vrucht baarheid en schepping. De vrouw neemt daarin een be langrijke plaats in, en niet in de laatste plaats door de ronde vrouwenvormen waar ze als beeldend kunstenaar zoveel mee kan. De vrouw wordt door Aerssens tot koningin gemaakt, onder meer in een werk waar ze oude zwart-witplaatjes van vrouwen met Oostindische inkt en - vooral blauwe - verf heeft bewerkt. Het is haar toevoe ging, haar spel om iets meer te maken van dat intrigerende be gin van het leven: „De moeders, vrouwen, metgezellinnen, ma donna's of hoeren, de Eva's, bronnen en akkersde venussen, schikgodinnen, ik maak ze allen koninginnen." Open atelier- en monumentenroute 7 en 8 juli in de gemeente Borsele van 11 -00 tot 18.00 uur. door Lilian Dominicus TERNEUZEN - Wat bezielt ie mand om als passagier van een rijdende personenauto de hand rem zonder reden aan te trek ken? Die vraag hield kanton rechter A. Melens in Terneuzen gisterochtend bezig. „Ik wist niet wat ik deed", was de ver klaring van de 24-jarige ver dachte uit Oostburg, die zich voor deze actie op een nacht, eind mei vorig jaar, moest ver antwoorden. Ruim twintig glazen bier gingen vooraf aan de gebeurtenissen, die uiteindelijk leidden tot een frontale botsing met een tegen ligger. De Oostburger was met drie vrienden aan het stappen geweest. Vanwege de ruime hoe veelheden alcohol die hij die avond had genuttigd, lieten ze het besturen van de auto terug naar huis over aan de enige, nog nuchtere van het gezelschap. In een flauwe bocht naar rechts, op de N58 tussen Schoondijke en Oostburg, ging het mis. De verdachte trok zomaar spon taan aan de handrem, de auto ging tollen en kwam tot stil stand tegen een andere auto! Beide voertuigen waren com pleet vernieldmaar geen van de inzittenden hield er ernstige li chamelijk letsel aan over. „Wonder boven wonder", vond Melens. „Het had veel ernstiger kunnen aflopen." Die mening deelde ook officier van justitie H. den Hartog. „Er moeten overal engeltjes hebben rondgefladderd", sprak ze de Oostburger toe. Omdat het pas om een eerste overtreding ging en omdat de verdachte als vrachtwagenchauffeur zijn brood verdient, hoefde hij zijn rijbewijs niet in te leveren. De rechter veroordeelde hem, conform de eis van de officier van justitie, tot negenhonderd gulden boete en een voorwaar delijk ontzegging van de rijbe voegdheid voor drie maanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 42