PZC Zeilrace start in Antwerpen The Eagles zijn na vijfjaar weer in Europa woensdag 4 juli 2001 4t/m 10 juli De stad Antwerpen vormt de komende dagen het decor voor één van de grootste nautische evenementen ter we reld. Van morgen 5 juli tot en met zondag 8 juli liggen aan de Scheldekade en in de oude havendokkenbij het Eilandje niet minder dan honderd zogenaamde tall ships, met onder ande re drie- en viermast-zeilschepen van een uitzonderlijk for maat. De organisatie verwacht dat er tijdens deze unieke happening meer dan een mil j oen mensen een bezoek brengen aan Antwerpen. De Cutty Sark Tall Ships' Race brengt windjammers uit dertig landen naar Antwerpen. De Vlaamse stad is dit jaar de start plaats van deze vermaarde zeil wedstrijd, die gehouden wordt door de International Sail Trai ning Association. De race is met name bedoeld om jongeren tus sen de 18 en 25 jaar zeil- en zee ervaring bij te brengen; in totaal worden in Antwerpen zo'n vier duizend kadetten verwacht. De départ van de etappewed strijd, die via de Noorse havens Alesund en Bergen voert naar Esbjerg in Denemarken, is door het stadsbestuur en de haven autoriteiten aangegrepen om een logisch vervolg te brengen van het bijzonder succesvolle Sail Antwerpen in 1993. Toen kwamen ook al zowat één mil joen bezoekers naar de Schelde- stad. De organisatie zorgt tijdens het vierdaagse zeilgebeuren voor continu vermaak op zowel de Rechter Scheldeoever (het oude stadscentrum) als op Linkeroe ver. Bovendien onderhouden de Belgische strijdkrachten bij wijze van service een continue veerdienst voor voetgangers tussen het Sint-Annastrand op Linkeroever en het Kattendijk- dok aan de oostzijde van de stad. Morgen is er een speciale grootouders-kleinkinderendag, met volop animatie voor de kleinsten. Ook de schepen zijn dan te bezoeken. Vrijdag draagt het stempel cultuurdag, met gratis toegang tot alle stedelijke musea in heel Antwerpen. Ter gelegenheid van de Cutty Sark Race zijn er enkele speciale ten toonstellingen ingericht. Het klapstuk van het vierdaagse evenement wordt de zogeheten Parade of Sail op zondag. Tus sen twee uur 's middags en zes uur 's avonds zal op de Schelde een fantastisch schouwspel te zien zijn, waarbij alle zeilboten in vol ornaat te bewonderen zijn. De toegang is gratis. Barend Pelgrim De Cutty Sark Tall Ships' Race, donderdag 5 juli tot en met zon dag 8 juli, Antwerpen. Meer informatie is te vinden op de website evenementen@ant- werpen.be. Their Greatest Hits 1971- 1975 overvleugelde in Amerika onlangs Michael Jacksons Thriller als best ver kochte album aller tijden en de song 'Hotel California' zal al tijd een klassieker blijven. In 1996 werd de veelbesproken reünietour van The Eagles een doorslaand succes en wist de band bijna achteloos de Rot terdamse Kuip te vullen. Na een stilte van vijf jaar zijn ze opeens terug met een nieuwe Europese tour. Na 'Hotel California' (1976) zou het nooit meer goed komen met The Eagles. De band bracht nog één album uit maar klapte kort daarna door inter ne strubbelingen uit elkaar. Vijfentwintig jaar later lijkt er op het eerste gezicht niet veel veranderd. The Eagles spelen sinds 1994 weer regelmatig sa men maar kunnen het toch niet latén om elkaar op gezette tij den publiekelijk in de haren te vliegen. Zo werd in februari van dit jaar gitarist Don Felder met een fikse smak uit het The Eagles tijdens een concert in Duitsland, enkele weken geleden. Eagles-nest gesmeten. Eagles- opperhoofd Don Henley, de man die is gezegend met één van de mooiste stemmen in de popmuziek maar ook bekend staat om zijn nukkige gedrag, was amper elf maanden gele den nog kort en krachtig over een tweede Eagles-reunie: 'Ik heb tegen de jongens gezegd dat ik alleen nog op tournee wil gaan als we nieuwe songs hebben. Dat betekent dus dat we een nieuw album moeten opnemen en dat valt niet mee. Ik heb eigenlijk geen zin meer om mijn tijd de verspillen aan mensen die dingen doen die ze eigenlijk niet willen doen.' Die woorden kaatsen in het foto Holger Holleman/EPA vooijaar van 2001 echter als onzin weg als de Eagles be kend maken dat ze nog maar eens in de stijgbeugels stappen om een Europese tournee af te werken. Het scenario kan me teen worden uitgetekend. De leiders Henley en Frey zijn in het najaar van 2000 bij elkaar gekomen waarna ze in geza menlijk overleg besloten om als een soort 'muzikaal ver broederingsproces' een korte Europese tour te doen maar niet voordat de overtollige bal last (Felder) overboord zou zijn gegooid. Eagles-bassist Timothy B. Schmit laat weten dat ook de huidige Europese tour op rolle tjes loopt. ,,We hebben een geweldige tijd. Onlangs speelden we in Mos kou en we kregen collectief kippenvel toen een stadion vol Russen 'Hotel California' woord voor woord meezongen. Ik vind zelf dat we nog beter spelen dan tijdens onze eerste reünietour. Dit is gewoon iets wat we graag doen. Glenn en Don zijn er zelfs al over bezig om in het najaar een studio te boeken om een nieuw Eagles- album op te nemen. Dat is toch fantastisch." Jean-Paul Heek The Eagles spelen vanavond in het Sportpaleis, Antwerpen en 6 en 7 juli in Ahoy', Rotterdam WOENSDAG Canapé Het ensemble Canapé opent de reeks Zomeravondconcerten aan Zee. Dit ensemble brengt klassieke muziek met humor. Hervormde kerk, Groede, 20.00 uur Anna van Avalon Anna van Avalon geeft een harpconcert. Zij speelt onder meer recent werk van haar cd Coming Home in Zeeuws-Vlaanderen. Voormalig stadhuis, St. Anna ter Muiden, 21.00 uur De Niro De Zeeuwse rockband De Niro geeft een concert. Het publiek kan tevens kennismaken met de nieuwe drummer, Al vin Manuhuwa. o Café Nationaal, Vlissingen, 22.00 uur DONDERDAG Middagpauzeconcert Tot eind augustus wordt wekelijks een middagpauzeconcert ge geven. De eerste van deze reeks concerten op het historische De Rijcke- re-orgel komt op naam van Bram Beekman uit Middelburg. Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Mini-concert In het kader van het Lange-Janproject wordt een mini-concert gegeven. Deze keer komt dat voor rekening van de organist Gerard Boot. Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Koorschool De jongens van de Zeeuwse Koorschool geven een ZomerCon- cert. Belangstellenden krijgen in kort bestek een indruk van het re pertoire. Sint Jacobskerk, Vlissingen, 14.30 uur Straatfestival In Vlissingen begint het 22ste Straatfestival. Er is muziek van Grupo Melao en het spektakel Circle of Live van Michael Shalton. Bellamypark, Vlissingen, 20.30 uur Saxofoonkwartet Het saxofoonkwartet Esquire geeft een concert. Op het programma staan werken van Paul Vellones, I. Albeniz, Astor Piazzolla en Mike Curtis. Catharinakerk, Zoutelande, 20.30 uur VRIJDAG Boschhoek Café-bar Boschhoek wordt gedurende de zomer wekelijks opge luisterd door live muziek. Deze vrijdag is de Lazy River Jazzband aan de beurt. Café-bar Boschhoek, Oostkapelle, 19.30 uur Straatfestival Het Straatfestival in Vlissingen wordt voortgezet. Er staan drie muzikale acts op het programma. Bellamypark, Vlissingen, 20.00 uur Kees van der Zwaard Kees van der Zwaard geeft een theatervoorstelling. Het solo-optreden draagt de titel Lood, of een poging tpt vliegen. Hervormde Kerk, Burgh-Haamstcde, 20.00 uur Duo Gavotte Het duo Gavotte geeft een zomerconcert. Organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middelkoop spelen onder meer nummers van hun tweede cd uit de serie Kin derconcert. Sint Nicolaaskerk, Brouwershaven, 20.00 uur Electrisch Combo Het Zeeuwse poptrio Het Electrisch Combo treedt op in het ka der van de Heinkenszandse kermis. Het drietal, dat onlangs een cd uitbracht, brengt Nederlandsta lige popmuziek. Café De Bierbron, Heinkenszand, 22.00 uur Party Discotheek Nighttrain biedt een Chaos city Hardcore Party. Medewerking verlenen dj Promo en dj Chaos. Nighttrain, Middelburg, 23.00 uur ZATERDAG Straatfestival Het Straatfestival wordt voortgezet. Met de gehele dag straattheater en 's avonds muziek. Diverse lokaties, Vlissingen, 10.00 uur Bellamypark, Vlissingen, 20.00 uur Urkermannen Ensemble Het Urkermannen Ensemble geeft twee concerten in Zeeland. Onder leiding van Pieter Jan Leusink wordt een programma ge bracht van geestelijke tot klassieke liederen. Nieuwe Kerk, Zierikzee, 15.30 uur Oostkerk, Middelburg, 20.00 uur Terra Nova Ter gelegenheid van de opening van de expositie Terra Nova is er een optreden. Michel Waisvisz maakt met speciale 'handschoenen' elektroni sche geluiden die chaotische muziek genoemd kunnen worden. De dichter lij a Leonard Pfeijffer draagt voor. Grote Kerk, Veere, 16.00 uur Carillon Gedurende de zomermaanden wordt het carillon ook op zater dagavond bespeeld. Deze zaterdag gebeurt dat door stadsbeiaardier Kees van Eersel. Stadhuistoren, Veere, 19.00 uur Anna van Avalon Anna van Avalon geeft een harpconcert. Zie woensdag. Voormalig stadhuis, St. Anna ter Muiden, 21.00 uur Porgy Bess Porgy Bess besluit het seizoen. Dat gebeurt met blues en rock 'n' roll van de Zeeuwse achtmans formatie Crosshead and the Southside Horns. Porgy Bess, Terneuzen, 21.00 uur Summer vibes In discotheek Nighttrain is het tijd voor Summer vibes. Dit betekent een mix van house en top 40. Nighttrain, Middelburg, 22.00 uur ZONDAG Manhuistuin Wekelijks wordt het Manhuistuinconcert gegeven. Deze week is het de beurt aan het Souburgs Koper Quintet. Manhuistuin, Goes, 12.00 uur Straatfestival Het Straatfestival wordt besloten. Er zijn verschillende muzikale acts. Bellamyperk, Vlissingen, 15.00 uur Anna van Avalon Anna van Avalon geeft een harpconcert. Zie woensdag. Voormalig stadhuis, St. Anna ter Muiden, 21.00 uur foto Charles Strijd Bram Beekman Organist geeft middagpauze-concert in Oostkerk donderdag Middelburg Bridget Jones's Diary De film Bridget Jones's Diary is te zien in Vlissingen, Hulst, Bergen op Zoom en Rotterdam dagelijks in de bioscoop Jan Wisse Organist geeft concert in Nieuwe Kerk dinsdag Middelburg pp./ Konstantin Lomykin Opening van de expositie van Lomykin in het Marie Tak van Poortvliet Museum zaterdag, Domburg Urkermannen Ensemble Koor zingt 's middags in de Nieuwe Kerk in Zie rikzee en 's avonds in de Oostkerk in Middelburg zaterdag Zierikzee en Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 39