Burger moet vertrouwen krijgen PZC PZC Goes zaagt aan pijler toekomstvisie Onderzoek naar meer Zonder alternatief sportcomplex mag De Poel niet sluiten Scheurtjes Ten Ankerweg hersteld voorzieningen in voormalig ziekenhuis Gemeente Noord-Beveland zet omvangrijke reorganisatie door Bromfietsers gewond bij aanrijding Bejaarde dievegge is hardleers Man mishandeld in Nieuwland Boete voor bezit valse vaarbewijzen Discussie over kikkerhandel Dominee van Zanten overleden GS akkoord met aanleg bedrijventerrein bl7 woensdag 4 juli 2001 door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Noord-Be- velandse burgers moeten weer vertrouwen krijgen in hun ge meente. Om dat te bewerkstelli gen wordt sinds afgelopen najaar onder leiding van orga nisatiebureau Deloitte Tou che Bakkenist geprobeerd de organisatie te stroomlijnen. Be stuurders en ambtenaren pra ten maandag 9 juli over de vast gelegde nieuwe werkwijze. Het gaat daarbij vooralsnog vooral om een papieren reorga nisatie. Pas in een tweede fase van het 'verbetertraject' wor den de voorgestelde verande ringen in de praktijk gebracht. Dan zal moeten blijken of bij voorbeeld de afspraken die het college en de raad eerder dit j aar maakten over een betere rolver deling, kunnen worden nage leefd. Ook moet er dan werk gemaakt worden van zeer uiteenlopende voorstellen als: het stroomlijnen van de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten, het invoeren van prestatienor men voor subsidies en het inves teren in software voor de verbetering van de interne com municatie. Allemaal suggesties die eerder dit jaar zijn aange dragen tijdens een aantal voor de ambtelijke medewerkers ge organiseerde workshops. Niet alle voorgestelde verbete ringen wachten overigens nog op uitvoering. De afgelopen door Rolf Bosboom GOES - Sportzaal De Poel in Goes mag niet verdwijnen voor dat er vervangende accommo datie is in Goes-Zuid. Die bracht het algemeen bestuur van de Goese Sportraad gister avond naar voren bij de bespre king van het onderzoek naar de binnensportaccommodaties in de gemeente. De Sportraad heeft in het verle den gepleit voor een multifunc tionele sportvoorziening bij de huidige ijsbaan in Goes. Daar bestaan al jaren ideeën voor re novatie en een combinatie met een skeelerbaan, maar de Sportraad zag mogelijkheden de plannen uit te breiden met onder meer een sporthal. De afgelopen maanden heeft het bureau Minos Twisk een on derzoek gedaan naar het aan bod van en de vraag naar bin nensportaccommodaties in de hele gemeente. Daaruit bleek dat het nog geen zin heeft een groot sportcomplex in Goes- Zuid te creëren. Wel wordt geke- maanden is er wel al een begin gemaakt met het opzetten van een nieuwe organisatiestruc tuur. Zo telt de ambtelijke organisa tie die voorheen uit vier secto ren bestond, tegenwoordig enkel nog een afdeling samenle- vingszaken en een afdeling grondgebiedzaken. De leiding is in handen van twee dit voorjaar nieuw aangestelde sectorhoof- den. Tegelijkertijd functioneert er een stafbureau, dat wordt aangestuurd door de nieuwe ge meentesecretaris. Inmiddels zijn binnen de afde lingen weer 'clusters' benoemd als 'burgerzaken', 'vergunnin gen' en 'welzijn'. Het is de be doeling dat al die mini-afdelin gen straks door een coördinator worden aangestuurd. Voordat het zover is, wordt eerst dit najaar een begin gemaakt met het opstellen van functie profielen waaraan medewer kers in de nieuwe organisatie moeten voldoen. Dan zal ook duidelijk moeten worden hoe veel mensen er straks precies nodig zijn. Om ervoor te zorgen dat herplaatsing van de ambte naren eerlijk verloopt, stelde de gemeenteraad dit voorjaar een sociaal statuut vast. De nu in gang gezette reorgani satie komt voort uit een afgelo pen jaar door Deloitte Touche Bakkenist uitgevoerd organisa tie-onderzoek. Daarin conclu deert het bureau dat ambtena ren door het college en de raad onvoldoende worden aange stuurd, de ambtelijke top te weinig gezag heeft en medewer kers over onvoldoende kennis beschikken. ken naar de mogelijkheden voor een ijs- en skeelerbaan. Er kunnen pas problemen ont staan als De Poel aan de Van Hertumweg verdwijnt. Dat is op termijn niet uitgesloten, omdat de zaal de verdere uitbreiding van het kantorengebied Sta tionspark in de weg kan staan. K. Sijp, waarnemend voorzitter van de Sportraad, pleitte er daarom voor dat in dat geval De Poel pas weggaat als er een nieuwe accommodatie in Goes- Zuid beschikbaar is. Wethouder S. Heijning (sport) was het daarmee eens. „We kun nen die zaal niet een paar jaar missen. Daar moeten we van te voren over nadenken." Weinig nieuws De Sportraad vond het rapport, waar veel tij d en geld in is gesto ken, weinig nieuws bevat. Mi nos Twisk heeft wel geadvi seerd de gymnastieklokalen in Wilhelminadorp, in het Wes- selopark in Kloetinge en aan de J.P. Coenstraat in Goes te slui ten. De gemeente heeft dat ad vies niet overgenomen. TIIOLEN - Twee dagen lang moet verkeer op de Ten Ankerweg in Tholen-stad een alternatieve route volgen. Dat komt omdat er scheurtjes in het nieuwe wegdek worden gerepareerd. Die scheurtjes hebben nu nog weinig te betekenen, maar als ze niet aangepakt worden, vormen ze op den duur voor de gemeente Tholen wel een probleem. Vocht en vorst kunnen bijdragen aaneen snelle verslechtering van de kwaliteit van het wegdek. Om die situatie voor te zijn, heeft Tholen aan de bel getrokken. Reparaties vallen nu nog onder de garantie, licht een woordvoerder van de gemeente toe. Wordt er pas over een paar jaar iets aan de scheurtjes gedaan, dan moet de gemeente zelf voor de kosten opdraaien. Gedurende de werkzaamheden wordt het verkeer omgeleid. Dat was gisteren het geval. Ook vandaag wordt nog aan de Ten Ankerweg gewerkt, foto Willem Mieras POORTVLIET - Een 16-jarige bromfietser en zijn 14-jarige passagier uit de gemeente Tholen zijn maandagavond om ze ven uur gewond geraakt toen zij op de kruising Deestraat/Tolweg tegen een auto botsten. Ze zijn met been breuken naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom vervoerd. Het ongeluk gebeurde toen de bromfietser vanaf de Tolweg op het kruispunt linksafsloeg, maar daarbij de bocht te kort nam. Hierop botste hij tegen de tegemoetkomende personenauto, die werd bestuurd door een 20-jarige man uit dezelfde ge meente. De brommer werd totaal vernield, de auto liep schade op aan de voorkant. MIDDELBURG - Nog niet zo lang geleden had een 65-jarige vrouw uit Goes zich op de zitting van de Middelburgse politie rechter moeten verantwoorden voor een diefstal. Gisteren stond ze weer voor het hekje van de politierechter, omdat ze 18 november vorig jaar bij een Goese supermarkt levensmid delen had gestolen. Ze vertelde door een schuld van 4500 gul den bij postorderbedrijven in financiële problemen te zijn ge raakt. „Mensen van uw leeftijd moeten geen diefstallen meer plegen", vond politierechter B. Duinhof. „Ik zal het nooit meer doen", beloofde ze. De politierechter vonniste haar con form de eis tot 500 gulden boete en een week voorwaardelijk. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een onbekende man heeft gistermiddag rond half drie een 42-jarige man uit Dongen mishandeld, die zijn wagen stond te lossen aan de Kerkstraat in Nieuw- en Sint Joosland. De dader schold de chauffeur zonder enige aanleiding uit. Toen de man uit Dongen gewoon doorging met lossen, klom de onbekende man in de laadruim te en ontstond een vechtpartij. De dader hield pas op toen de collega van de mishandelde man terugkwam. Hij reed daarop weg in zijn auto. MIDDELBURG - Een 44-jarige man uit Sint Willebrord is gisteren door de Middelburgse politierechter wegens bezit van twee valse vaarbewijzen veroordeeld tot duizend gulden boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De politie trof 8 mei vorig jaar in Reimerswaal bij toeval de Duitse vaarbewijzen in de auto van de Brabander aan. Hij vertelde op zitting de be doeling te hebben gehad om de Duitse waardepapieren aan te bieden bij de ANWB om zodoende een Nederlands vaarbewijs te krijgen. Uit alles bleek dat de man niet bevoegd was om een motorschip te besturen. GOES - De Raad van State in Den Haag boog zich dinsdag over de vraag of het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) terecht weigerde een klacht van de zoon van J. Wilgers uit Goes inhoudelijk in behandeling te nemen. Wil- gers vroeg enige tijd terug voor zijn zoon bij LNV een vergun ning aan om groene en bruine kikkers te mogen houden en te verhandelen binnen de Europese gemeenschap. De aanvraag werd niet in behandeling genomen, waarna hij in beroep ging bij het ministerie. Dat beroep is niet-ontvankelijk verklaard. Aan de Raad van State legde de inwoner van Goes de vraag voor of dat terecht is gebeurd. Tevens vroeg hij LNV te veroor delen tot betaling van een schadevergoeding van 25 miljoen gulden aanzijn zoon. De advocaat spande eerder vergelijkba re procedures aan, die tot op heden niets opleverden. Binnen enkele weken is de uitspraak van het Haags bestuurs rechtcollege te verwachten. NISSE - Oud-predikant J.A.G. van Zanten van de hervormde gemeente van 's-Heer Abtskerke en Nis- se is onlangs overleden. Johann Albert Gottfried van Zanten werd geboren in Amsterdam op 9 febru ari 1921. Hij werd in juli 1943 hulpprediker bij de hervormde gemeente van Ouderkerk aan den Am- stel, waar hij een jaar latei- als predikant werd beves tigd Hij was van 6 februa ri 1983 tot aan zijn emeri taat in 1986 predikant van 's-Heer Abtskerke en Nis- se. Dominee van Zanten werd in 1967 lid en in 1970 preses van de generale sy node van de Nederlandse hervormde kerk. Om ge zondheidsredenen trad hij in oktober 1971 af als preses. Hi] is voorzitter geweest van de Commis sie Geldwerving van de Nederlandse hervormde kerk en lid van het hoofd bestuur van de Vereniging van Kerkvoogdijen. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R. Bosboom M. E. de Bruijn I. Huibers A. M. van der Jagt R. J. A. Paardekam E. Soesman K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De kans dat er een parkeergarage komt aan het Bleekveld in Goes, is deze week aanzienlijk kleiner geworden. De meeste fracties in de gemeenteraad lieten deze week blijken niet veel heil meer te zien in het idee. Kostbaar en ingewikkeld, vinden zij. Die opstelling maakt de discussie over de toekomst van de binnenstad er niet makkelijker op. door Rolf Bosboom GOES - De gemeentebestuur ders van Goes hebben de ko mende weken op hun vakantie adres enige stof tot nadenken. In de laatste vergadering voor het zomerreces kwamen de leden van de commissie ruimtelijke ordening met opvallende en lang niet altijd heldere uitspra ken over de vraag of er een par keerkelder aan het Bleekveld moet komen. Aanleiding was het haalbaar heidsonderzoek dat Grontmij in opdracht van de gemeente heeft verricht. Het bureau komt tot de conclusie dat een parkeergara- ge op die locatie ruimtelijk ge zien mogelijk is, maar wel erg kostbaar wordt als er ook een ondergronds deel onder het Kolveniershof komt, zoals het uitgangspunt was. Grontmij heeft zelf een beter betaalbaar alternatief aangedragen, waar bij het ondergrondse aspect ver valt en er een omvangrijker, grotendeels bovengronds deel aan het Bleekveld wordt ge bouwd. Het college wil, met het rapport in de hand, kijken of ontwikke laars geïnteresseerd zijn in de plannen en de verdere mogelijk heden gaan onderzoeken. Al leen CDA en D66 konden zich daar maandag volledig in vin den. Andere fracties vonden dat de gemeente nu ook maar seri eus naar andere locaties voor een parkeergarage moet gaan kijken. Zij zien in het geval van het Bleekveld veel, mogelijk te veel problemen, zowel financi eel als verkeerstechnisch. SGP- /ChristenUnie stelde zelfs voor de plek helemaal te vergeten. In het verleden zijn het vooral de fracties van CDA, SGP/ChristenUnie en WD ge weest die hebben aangedrongen op de bouw van één of meer par keergarages aan de rand van de binnenstad. Het college is altijd minder enthousiast geweest en Het is deze week minder waarschijnlijk geworden dat er op het Goese Bleekveld een parkeergarage komt. maakte weinig haast. Dat leidde vorig jaar oktober tot een motie, ook ondertekend door D66, waarin het college de opdracht kreeg 'per omgaande' een on derzoek naar de mogelijkheden in gang te zetten. Omdat het bekijken van meer dere locaties tegelijk te veel tijd zou vergen, werd besloten al leen het Bleekveld onder de loep te nemen, Dat lag ook voor de hand gezien de ontwikkelingen in de omgeving. Over twee jaar is daar de nieuwe schouwburg gereed en moet het Bleekveld worden ingericht als 'cultuur plein'. Dat betekent dat er 110 parkeerplaatsen verdwijnen, terwijl een theater juist extra verkeer aantrekt. Bovendien is een parkeergarage op het Bleekveld ook een van de essentiële onderdelen van het Masterplan Binnenstad Goes, de visie van de gemeente op de toekomst van het centrum. Een rode draad daarin is dat de plei nen in het hart van de stad zo veel mogelijk autovrij worden gemaakt, om te beginnen met Grote Markt, Singelstraat en Beestenmarkt, samen al goed voor 200 parkeerplaatsen. Die ideeën kunnen nauwelijks worden verwezenlijkt zonder dat er vervangende parkeer ruimte in de nabije omgeving voor terugkomt. De winkeliers, verenigd in de Ondernemers Or ganisatie Goes, hebben dat ook als harde voorwaarde gesteld voor hun medewerking en fi nanciële bijdrage aan de uitvoe ring van het Masterplan. De analyse deels openbare parkeerkelder die onder De Stadspoort in het Bekhofgebied komt, biedt enig soelaas maar lang niet voldoen de. Nu de Bleekveld-locatie wat lastiger blijkt dan menigeen dacht - overigens zijn de uit komsten van het Grontmij-on derzoek zeker niet verrassend - lijkt de Goese politiek snel ook op andere paarden te willen wedden. De voorkeur gaat daarbij uit naar het Hollandia- plein, waar het nieuwe stads kantoor moet komen. Ook dat is een plek waar veel haken en ogen aan zitten. Het gemeentebestuur is er nog niet uit welke onderdelen er in de nieuwbouw moeten worden ondergebracht, aangezien de kosten de afgelopen tijd fors zijn opgelopen tot 55 miljoen gulden. De belangrijkste extra kostenpost daarin is, ook weer, de parkeerkelder. Het is maar de vraag of een grotere kelder on der het Hollandiaplein een op lossing is voor de parkeemood in de binnenstad. De geografi sche afstand is te overzien, maar de gevoelsmatige afstand (met de Piet Heinstraat als psycholo gische barrière) is voor velen groot. Bovendien zijn op die lo catie óók grote problemen te verwachten met de verkeersaf wikkeling. Dat het nieuwe stadskantoor er komt, is bovendien nog niet voor honderd procent zeker. foto Willem Mieras Door de onduidelij kheid over de oplopende financiën ('onhandig gedraai', volgens de jongste nieuwsbrief van de PvdA-afde- ling), gaan er in de raad voor zichtig stemmen op om het hele plan weer in twijfel te trekken. De nieuwbouw moest er overi gens komen onder druk van dezelfde raad, omdat die de plannen voor renovatie van de huidige huisvesting te duur vond. Het Goes van de toekomst ligt momenteel voor een belangrijk deel op de tekentafel, met het Masterplan Binnenstad als voornaamste richtsnoer. Het is een buitengewoon ingewikkeld proces, waarvan de vele onder delen voortdurend in elkaar grijpen. Een heldere koers is daarbij onmisbaar, maar zeker als het gaat om de grote projec ten is de gemeenteraad de afge lopen tijd weinig eensgezind, eenduidig en vastberaden ge weest. Door plannen steeds weer ter discussie te stellen, gaat er veel tijd verloren en be staat de kans dat er uiteindelijk vrijwel niets gebeurt. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Onderzoeksbu reau Zorgconsult gaat onder zoeken of de toekomstige invul ling van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee meer voorzieningen kan krij gen, naast een herstelafdeling en een huisartsenpost. Gedepu teerde G. de Kok hoopt dat na de zomer 'echt de bocht genomen Deze week hebben de verschil lende betrokken partijen die de Schouwse medische zorg vorm moeten geven, met De Kok als voorzitter, weer met elkaar overlegd. De nieuwe vereniging 'Houd de zorg op Schouwen- Duiveland kerngezond' mocht voor het eerst ook aanschuiven. Hoewel volgens De Kok uit dit overleg 'niet direct nieuwe din gen' naar voren zijn gekomen, is hij toch tevreden. Gesproken is over de voortgang in de opzet van een centrale huisartsenpost in het voormalige ziekenhuis en de verdere invulling van de lo catie Zierikzee. Kleinschaligheid Zo is onder meer duidelijk ge worden dat het opzetten van de huisartsenpost veel tijd kost en dat die ook genomen moet wor den. Er moet nog een aantal hobbels worden genomen voor dat concreet aan realisatie ge dacht kan worden. Want net als het voormalige ziekenhuis zelf, loopt nu ook deze post tegen de kleinschaligheid van het gebied op. Relatief weinig huisartsen zullen de post voor betrekkelijk weinig inwoners moeten gaan bemannen. „Het gaat voor Schouwen-Duiveland om duur der maatwerk waar een oplos sing voor bedacht moet wor den." Ook het onderzoek naar de ves tiging van een zogeheten short stay of herstelafdeling in Zie rikzee lijkt op dat probleem te stuiten. Zorgconsult heeft voor alsnog een inventarisatie ge maakt van wat er tot nu toe is gebeurd. Naar aanleiding hier van willen de betrokken partij en bekijken of de toekomstige invulling van het ziekenhuisge bouw door meer zorgvoorzie ningen gedragen kan worden. Waar concreet aan gedacht wordt, houdt De Kok nog even achter zijn kiezen. „We mikken op een huisartsenpost en een herstelafdeling. En dat onder zoek hebben we wat verbreed", is alles wat hij hier in dit stadi um over wil loslaten. De gedeputeerde lijkt vooral te vreden dat de partijen nog altijd rond de tafel zitten. „Erzijn vele partijen voor nodig en bij be trokken die een aandeel in de oplossing kunnen bieden. Maar het is niet alleen een kwestie van kunnen, we moeten ook uitstra len dat we dat met elkaar wil len." De Kok hoopt na de zomer meer concrete uitspraken over de toekomst van de Schouwse zorg te kunnen doen. WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland mag van Ge deputeerde Staten even buiten Wissenkerke een bijna acht hec tare groot bedrijventerrein aan leggen. De provinciebestuurders ver schillen met dat besluit openlijk van mening met inspecteur ruimtelijke ordening J. Lam- brechtsen. Hij dreigde afgelo-1 pen najaar al het bestemmings plan met een vervangings- besluit van tafel te vegen. De ge meente kondigde op haar beurt aan een eventueel vervangings- besluit voor de rechter te zullen aanvechten. Ongeveer drie hectare van het toekomstige bedrijventerrein Cruijckelcreke, zoals het door de gemeente is gedoopt, is be stemd voor de aanleg van een milieustraat en een gemeente lijke werkplaats. Op de overige vijf hectare kunnen bedrijven zich vestigen. Volgens Lambrechtsen komt het bedrijventerrein onder meer te ver van de kern af te liggen, zijn de noodzaak en de beoogde omvang ervan onvoldoende on derbouwd en is de aanleg ervan strijdig met het rijksbeleid dat bedrijventerreinen in plaats van verspreid juist zoveel moge lijk moeten worden gebundeld. De provincie is echter met de ge meente van mening dat het ter rein op zo'n vijfhonderd meter van het dorp wel op de goede plek komt, dat er voldoende on derzoek is gedaan naar de loca tie en dat het terrein past in het Streekplan Zeeland, dat een adequate vertaling geeft van het rijksbeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 29