PZC Jongste Williams op de pijnbank Vitesse krijgt licentie toch Bond, clubs en tv blij met competitieopzet Kloetinge eerst tegen Hoek Henman ziet licht na gedwongen pauze Sake Smit wijst Blackman terug Jan Bom pakt eerste plaats ORC2-klasse 19 Jennifer Capriati treft in halve finale Belgische Justine Henin Acht renners iBanesto onder verdenking Vierde plaats Vera Wisse Bas van de Goor niet inzetbaar Van Hooijdonk in Rotterdam Favorietenrol voor Niels Koole Rui Costa naar AC Milan Van Moorsel raakt achterop uitslagen bw woensdag 4 juli 2001 door Martijn van Beeten LONDEN - Op maandagavond zag Tim Henman zijn kwel geest Pete Sampras als verlie zer de kleedkamer binnen stappen. Naast hem zat zijn op ponent Todd Martin, die zijn gekwetste knie eens stevig in pakte. Dit wordt mijn jaar op Wimbledon dacht de Brit, die zoveel gedachten in zijn hoofd kreeg dat Martin hem bijna naar een nederlaag speelde. Een rustpauze door invallende duisternis bracht redding. Gis teren plaatste Henman zich in zijn achtste poging om Wim bledon te winnen alsnog voor de kwartfinales. Met 2-1 insets stond hij achter toen het licht op het centrecourt te zwak werd om verder te kunnen. De time-out van achttien uur zette de zaken in een compleet ander licht. De Engelsman kreeg de tijd om te herstellen van een rugblessure, was gisteren wel fit en Martin was zijn mentale voordeel kwijt. Na een ont snapping in vijf sets (6-7 7-6 4-6 6-3 6-2) blijft de Henmania voortduren. Het was voor Martin reden om de wedstrijdindeling op Wim bledon te bekritiseren. ,,We hebben dagelijks geloof ik ze ventien uur daglicht, maar be ginnen op het centrecourt pas om één uur 's middags. Dan wordt het ontzettend moeilijk om de laatste mannenpartij nog uit te kunnen spelen. We starten in vergelijking met voorgaande jaren al een uur vroeger, maar dat is blijkbaar niet genoeg. Zeker voor Hen man is het niet eerlijk. Zijn concurrenten hebben een dag rust gehad, hij moest zich men taal toch weer opladen. Ik hoop dat het hem niet gaat opbre ken." De Engelsman, die het gras- toernooi graag wil omdopen in Timbledon, maakt zich geen zorgen over de dag van morgen. ,,We wisten van tevoren dat de partij over twee dagen zou kunnen gaan. In een ideale we reld heb je steeds een dag pau ze, maar zo werkt het niet op gras. Ik kreeg de kans om tot rust te komen, dat heeft me ze ker geholpen." Henman staat morgen tegen over Roger Federer, de be dwinger van Sampras. GPD door Martijn van Beeten LONDEN - Serena Williams verloor in de kwartfinales op Wimbledon voor de derde keer dit jaar van Jennifer Capriati, maar vindt eigenlijk dat ze nog geen echte nederlaag heeft gele den. Op het toernooi van Key Biscayne verschuilde ze zich achter een knieblessure, op Ro land Garros riep de Amerikaan se dat een dubbelganger stie kem haar plaats had ingenomen en gisteren was ze naar eigen zeggen door een virusinfectie zo misselijk dat ze weer moest bui gen met 6-7, 7-5 en 6-3. De jongste Williams (19) noem de zichzelf een hypochonder, zonder de ware betekenis van het woord te kennen. „Ik ben steeds ziek of geblesseerd en vecht ik terug, dan volgt al snel een tegenslag. De afgelopen da gen heb ik nauwelijks gegeten. Ik ben twee kilo afgevallen.Se rena Williams trok zich gisteren- daarom terug uit dubbeltoer- nooi. Misschien is de ware betekenis van dat moeilijke woord wel van toepassing: steeds denken dat je ziek bent. Daar zag Capriati, die in de halve finales de Belgische Justine Henin (6-0 6-1 tegen Conchita Martinez) ontmoet, wel wat in. „Telkens als ik van Serena heb gewonnen, dan ge beurt hetzelfde, heeft ze een ex cuus. Ik weet hoe het echt zit, de meeste mensen waarschijnlijk ook. Ik had me vandaag ook kunnen verschuilen achter een lichte heupblessure." Serena Williams heeft een pitt- bull die Bambi heet. Diezelfde tegenstelling demonstreerde ze DEN HAAG - De Spaanse wie lerploeg iBanesto moet vrezen voor deelname aan de Tour de France. Als Tourdirecteur Jean- Marie Leblanc woord houdt, is de kans groot dat de formatie wordt uitgesloten. Acht renners van iBanesto staan onder verdenking van do- pinggebruik tijdens de Ronde van Italië. Leblanc zei eerder geen besmette teams in zijn eve nement te dulden. Op 6 juni viel de Italiaanse Anti Drugs Politie (NAS) tijdens de Giro d'Italia de hotels van alle wielerploegen binnen. Tijdens een diepgaand onderzoek wer den vele verdachte middelen in beslag genomen. Na enkele da gen werd bekend dat zo'n ne gentig personen, onder wie zes tig coureurs, als verdachten werden aangemerkt. Het Italiaanse persbureau Ansa meldde gisteravond dat zich on der die negentig in elk geval acht coureurs van iBanesto be vinden. Onder de verdachten zou zich ook Unai Osa bevinden. Hij werd mede door de ge dwongen uitsluiting van Dario Frigo, derde in het eindklasse ment. Het persbureau meldde dat ver der ook twee managers en een teamarts van iBanesto onder verdenking staan. Bovendien staan er vier Lampre-renners op de lijst die zijn overgedragen. Giro-winnaar Gilberto Simoni behoort niet tot de eventuele do- pingzondaars.Mercatone Uno, de ploeg van Marco Pantani, werd op voorhand reeds door Leblanc geweerd. Zeven ren ners van de Italiaanse formatie en een masseur zouden op 6 juli bij de inval ook betrapt zijn op het bezit en/of gebruik van ver boden middelen. Pantani zit daar zelf niet bijGPD zelf op het centrecourt. Tussen de punten door bewoog de tie ner als een oude vrouw, nam ze veel tijd om weer klaar te gaan staan. Voor de service stuiterde ze de bal, slaagde er vaak niet in die te vangen en raapte het speeltuig dan verveeld van de grond. Af en toe was ze zo onge concentreerd dat ze versteend stond bij een onverwacht terug geslagen bal. Eerder in het toer nooi deed ze dat ook, maar toen was de tegenstand zo gering dat Williams zich die houding kon permitteren. De pittbull kwam in de Amerikaanse naar boven met prachtige winners en harde klappen die meters uit vlogen. De misselijke en de licht gebles seerde riepen om het hardst dat ze best een aardige kwartfinale hadden laten zien. Leuk voor het publiek, vond Williams zelfs. In de realiteit was alleen de spanning te pruimen. Met dank aan twee tennissters die het foutenfestival, een gegeven in het hedendaagse powerten- nis, meerwaarde gaven door kans op kans te missen. Capriati liet drie setpoints onbenut in de eerste set, Williams maakte er een driesetter van door een voorsprong van 5-3 in de tweede set nog weg te geven. Zelfs in de slotset, toen Williams er een potje van maakte, vijf games op rij verloor en naar de kleedka mer rende om haar maag te le gen, werd het nog even span nend. Ze kwam terug van 5-0 naar 5-3, maar moest haar land genote een game later toch feli citeren. Williams won in 1999 de US Open, was haar oudere zus voor als Grand Slam-winnares, maar heeft dat succes geen vervolg kunnen geven. Grand Slam Capriati, de vrouw van de mees terlijke comeback na al haar ontsporingen op jonge leeftijd, blijft op schema om dit jaar het Grand Slam té voltooien. De Australian Open en Roland Garros heeft ze al op haar naam geschreven, voor Wimbledon heeft ze nog twee zeges nodig en dan blijft alleen de US Open over. De vrouw die de meeste kans maakt haar tegen te hou den, lijkt Venus Williams. De ti telverdedigster verloor haar concentratie op een 5-1 voor sprong in de eerste set tegen de Francaise Nathalie Tauziat, maar won toch met 7-5 en 6-1In de halve finales treft de oudste Williams Lindsay Davenport, die de Vlaamse troef Kim Clus ters hardhandig de hoop op een tweede Grand Slam-finale ont nam: 6-1 6-2. Daarmee krijgt de eindstrijd van vorig jaar een vroege herhaling. De Belgen schrijven toch ge schiedenis op Wimbledon dank zij de verbijsterend eenvoudige zege van Henin op de Spaanse Martinez, de kampioene van 1994. Nooit eerder kwam een Belgische verder dan de vierde ronde. Alleen in het dubbelspel was er in het verleden succes. In 1923 haalde Jean Washermet de illustere Francaise Suzanne Lenglen de halve finales van het gemengd dubbel en in 1953 wist zijn zoon Philippe de laatste vier van het mannendubbel te halen met landgenoot Jacques Brichart. GPD Serena Williams maakt op de baseline een onhandige uitglijder in haar partij tegen Jennifer Capriati. foto lan Waldie/RTR van onze sportredactie ARNHEM - Vitesse heeft zich de afgelopen dagen ver zekerd van de financiële steun van twee belangrijke partijen. Voor de KNVB is dat voldoende de club bin nenkort een licentie te geven om komend seizoen in de ere divisie te spelen. De groep die zich „de Vrien den van Vitesse" noemt heeft zo'n twintig miljoen gulden ter beschikking gesteld. De voornaamste bijdrage komt van drie bestuursleden: Jan Snellenburg, Cor Guijt en Herman Veenendaal. Daar mee kunnen schulden, vol gens voorzitter Jos Vaessen, komend uit het verleden (na betaling aan Nottingham, afbetaling aan Canal+), wor den afgelost. Verder diende de club nog een gat van 7 a 8 miljoen gul den in de begroting van het komend seizoen te dichten. Dat is gelukt, omdat Gede puteerde Staten van Gelder land het Gelredome in staat stelt Vitesse het komend jaar zes miljoen gulden minder aan huur te berekenen. Geschraapt Door kostenbesparingen heeft directeur Hans Schreu- dering bovendien nog een miljoentje bij elkaar ge schraapt. De begroting van Vitesse bedraagt voor het ko mende seizoen rond de 43 miljoen. Dat is ongeveer zes miljoen minder dan in de af gelopen competitie. De schulden van de club blij ven enorm, waarschijnlijk zo rond de 100 miljoen, en zul len ooit wel moeten worden afgelost. „Het kapitaal staat op het veld en wordt alleen maar meer waard", aldus Vaessen. ANP door Henri van der Steen ZEIST - Iedereen lijkt blij met het nieuwe competitieprogram ma: de bond, de clubs, de sup porters en de factor die zeker te vreden moet worden gesteld: de televisie. KNVB-directeur Henk Kesler: „Natuurlijk staan de supporters nog steeds cen traal, maar we moeten niet ver geten dat de mediapartners er verantwoordelijk voor zijn dat we verantwoord betaald voet bal kunnen spelen." De mediapartners van de voet ballerij hebben daarom keurig gekregen wat ze wilden: eredi visievoetbal op vrijdag (één wedstrijd), zaterdag (minstens drie wedstrijden) en zondag (minstens drie wedstrijden), alsmede voetbal om de titels in de eerste divisie op de vrijdag avond. Het nieuwe programma voor eredivisie en eerste divisie, als mede dat voor de strijd om de KNVB-beker is zo in elkaar ge stoken dat men op tijd klaar is voor het WK van Japan en Ko rea, dat eind mei 2002 begint. Sommige zaken veranderen niet: PSV, Ajax en Feyenoord spelen hun zogenaamde tradi- van onze sportredactie VLISSINGEN - Van de drie Zeeuwse hoofdklassers in poule 6 van de Amstelcup hebben Ter- neuzen en Kloetinge twee thuiswedstrijden toegewezen gekregen. Hoek opent het be kertoernooi op dinsdag 7 augus tus met een uitwedstrijd in Roo sendaal tegen eerstedivisionist RBC. Het programma wordt op zater dag 11 augustus vervolgd en dan komen allevier de clubs in actie. Om 14.30 uur wordt dan het voorproefje van de derby in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal, Hoek-Kloetinge, ge speeld. Terneuzen neemt het die zaterdag om 19.00 uur thuis op tegen RBC. Dinsdag 14 augustus volgt in Kloetinge de tweede poulewed strijd van Kloetinge en Terneu zen. De twee laatste wedstrij den in poule 6 zijn vastgesteld op zaterdag 22 augustus om 18.30 uur. Kloetinge speelt die avond zijn tweede thuiswedstrijd tegen RBC. In Terneuzen wordt op hetzelfde tijdstip de Zeeuws- Vlaamse derby tussen Terneu zen en Hoek afgewerkt. De nummers één en twee van de poule gaan door naar de volgen de ronde. Programma dinsdag 7 augustus: RBC Roosendaal-Hoek (20.00 uur), zaterdag 11 augustus: Hoek-Kloe tinge (14.30 uur), Terneuzen-RBC Roosendaal (19.00 uur), dinsdag 14 augustus: Kloetinge-Terneuzen (18.45 uur), woensdag 22 augustus: Terneuzen-Hoek (18.30 uur), Kloe- tinge-RBC Roosendaal (18.30 uur). van onze sportredactie OOST-SOUBURG - Op het Ter ra Reizen Souburg-toernooi kwamen in de B-categorie nog geen favorieten in actie. Twee outsiders voor de toernooiwinst wisten daarentegen wel de vol gende ronde te bereiken. Sake Smit was succesvol tegen Duncan Blackman en Erik Bak ker troefde op eigen terrein As sem el Khattabi af. Sake Smit leek aanvankelijk op een vlotte overwinning af te ste venen, maarBlackmankwamin de tweede set sterk terug. Pas in de beslissende reeks moest de Zeeuws-Vlaming zich gewon nen geven. Smit treft nu Mi chael Hafke, met als inzet een plaats in de halve finale. Erik Bakker moet het na zijn zege op El Khattabi opnemen tegen Raymond Barten. In de categorie C35+ won favo riet Yann Guingo van Sjaak Lo- kerse. Klaas Marijs schakelde Hans Meijer uit. Bij de C2-ers was er winst voor De eerste vexrassing werd in de categorie D35+ genoteerd. Peter Slagter versloeg Henk Klaay- sen. In de C2-klasse bij de vrou wen eindigde het duel tussen Marije Kloosterboer en Janique Siereveld in een di'iesetswinst voor Kloosterboer. Oostkapelle De 25e editie van het Open Sprink Jeugdtoernooi in Oost kapelle is maandag weliswaar van start gegaan, maar door een tekort aan representatieve deel nemers zag het er lange tij d naar uit dat het evenement geen doorgang kon vinden. Op de sluitingsdatum waren er slechts veertig inschrij'vingen, maar daarna kwam er hulp uit onver wachte hoek. Remco Maandag die samen met Marcel van Sabben een trai- ningsweek gepland had op het park van MLTC, bracht met een groep van 25 jongens en meisjes uitkomst. „Onbegrijpelijk, maar daarna kwamen er ineens bossen aanmeldingen binnen", vertelt wedstrijdleider Peter Wisse. „Al met al hebben we 85 deelnemers. Dat zijn er zelfs meer dan vorig jaar." ZAANDAM - Vera Wisse van Dynamica uit Vlissingen heeft tijdens atletiekwedstrijden in Zaandam de vierde plaats be haald bij het discuswerpen. Wisse, die een week geleden vijfde werd op het Nederlands kampioenschap voor B-junio- ren, verbeterde haar persoon lijk record van 33.74 meter naar 34.22 meter. DEN HAAG - Bas van de Goor heeft zich bij bondscoach Bex-t Goedkoop afgemeld voor het WK-kwalificatietoernooi in Den Bosch (augustus) en de Europese titelstrijd in Ostrava (september). De voormalige aanvoerder van Oi'anje, die 295 interlands op zijn naam heeft staan, geeft er de voorkeur aan de zomermaanden vrij te houden om zich op te laden voor het zwax-e Italiaanse volleybalseizoen bij Treviso. Bas van de Goor liet overigens al voor de Olympische Spelen van Sydney weten dat 2001 voor hem wat de nationale selec tie betreft een 'sabbatical year' zou worden. ANP ROTTERDAM - Pierre van Hooijdonk heeft gisteren in een onderhoud met Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik te kennen gegeven dat hij openstaat voor een transfer naar de Rotterdamse club. Bij het gesprek waren ook Van Hooijdonks zaakwaarnemer Rob Jansen en Feyenoords financieel mana ger Jan-Willem van Dop aanwezig. De club heeft een duidelij ke indicatie gekregen van het salaris dat Van Hooijdonk wenst te ontvangen. De international wil echter pas weg bij Benfica, als die club aan alle financiële verplichtingen jegens hem heeft voldaan. Om dezelfde reden heeft hij tot op heden ook alle aanbiedingen uit Griekenland, Turkije en Italië afge houden. Van Hooijdonk keert deze week terug naar Portugal om de training te heiwatten. GPD ZOUTELANDE - Niels Koole is favoriet voor de eindzege in het PZC-stratenloopcircuit, dat vanavond in Zoutelande voor vierde maal etappe beleeft. Titelverdediger Alwin Ver meulen, John Vermeule en Kim Reynierse hadden zich giste llen nog niet ingeschreven voor de vier stratenlopen. Niels Koole heeft tot dusver het meest te duchten van Ronald Ovaa, die twee jaar terug als tweede eindigde in het circuit. Het stratenloopcircuit telt vier wedstrijden. De beste drie re sultaten tellen mee voor het eindklassement. In Zoutelande krijgen de atleten een afstand van veertien kilometer voor de kiezen. FLORENCE - De Portugese international Rui Costa verruilt Fiorentina voor AC Milan. Volgens het Italiaanse persbureau Ansa tekent de spelbepaler in Milan een contract van vijf jaar. De komst van de 31 -jarige Rui Costa zou de club ruim 100 mil- joen gulden kósten. Vorige week nog wilde Fiorentina, met een schuldenlast van 150 miljoen gulden, de Portugees samen met doelman Toldo slijten aan Parma. Met die dubbelverkoop zou Fiorentina 160 miljoen gulden ontvangen. AFP CATANIA - De Nederlandse wiefrensters, met olympisch kampioene Leontien van Moorsel, zijn gisteren op flinke ach terstand gereden in de Ronde van Italië voor vrouwen. De Wit-Russische Zinaida Stagojoerskaja nam de leiding in het algemeen klassement, waarin de Nederlandse vrouwen de toptien zijn gevallen. De verschillen werden gemaakt in het eerste deel van de twee de etappe, een tocht van 102 kilometer door semi-bergachtig landschap. Stagojoerskaja zegevierde met tien seconden voorsprong op een groepje klimsters onder aanvoering van de Italiaanse Rosalisa Lapomarda. Aan het het eind van de middag was er nog korte etappe met Catania als begin en eindpunt. De Australische Rochelle Gilmore was het snelst. Leontien Zijlaard staat al op vele mi nuten achterstand. ANP tionals op zondagmiddag om 13.00 uur. Nieuw is de dag waar op de bekerfinale wordt ge speeld. Hemelvaartdag is afge voerd omdat er steeds weer een probleem speelde met de aftrap. De bekerfinale wordt vanaf nu gespeeld op de eerste zondag na de finish van de competitie. De televisie bepaalt veel, het publiek bepaalt ook een beetje. Het gehate deel van het publiek tenminste. Het schijnbaar niet te verhelpen vandalisme lever de competitieleider dit keer 127 risicoduels op, elf meer dan vo rig seizoen, 37 meer dan twee seizoenen terug. GPD door Barry van der Hooft YERSEKE - Een gebrek aan wind zorgde er twee dagen gele den voor, dat de wat langzamere boten in de Delta Week in het voordeel waren. Bij de race van Sint-Annaland naar Yerseke op de vijfde dag werkte het weer gisteren wel mee. Dat was direct aan de uitslagen te zien. Het kwam nu echt op het zeilen aan en Jan Bom uit Wissenkerke gaf in de tweede ORC-klasse het goede voorbeeld. De schipper van de Den Druzi- gen uit Wissenkerke finishte maandag nog als derde in de ORC2-klasse, maar gisteren toonde Bom zich de beste zeiler door als eerste te eindigen. In de ORC3-klasse was er opnieuw een tweede plaats voor de Zeeuwse zeiler J an Dirk van der Endt. Twee dagen geleden moest Van der Endt zijn meerdere erken nen in de bemanning van de Shoebox uit Bergen op Zoom, nu finishte hij achter de Mave rick uit Arnhem wederom op de tweede stek. In de race van Sint-Annaland naar Yerseke stond er een wind kracht drie tot vier. De vloot be stond zonder de J-22, J-24 en IMS-klasse nog uit ongeveer ze ventig boten. In de eerste ORC- klasse ging de winst opnieuw naar 't Span wiel uit Haren, Wild at Heart, part two was de snelste boot in de klasse ORC4. Morgen en oveimorgen voegen ongeveer twintig Engelse sche pen zich bij het deelnemersveld. Sportprijsvragen Lucky Day, dinsdag 3 juli: 1 -3-4-7-18-19-22-23-28-43-45-48-49-50- 59-62-65-69-78-79. (ondervoorbehoud) Tennis Londen. Wimbledon, 26 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Henman (Eng/6) - Martin (VSt/23) 6-7 7-6 4-6 6-3 6-2. Indeling kwartfinales: Henman - Fede rer, Ivanisevic - Safin, Rafter - Enqvist, Agassi-Escudé. Vrouwen, kwartfinales: Venus Williams (VSt/2) - Tauziat (Fra/9) 7-5 6-1, Daven port (VSt/3) - Clijsters (Bel/7) 6-1 6-2, Ca priati (VSt/4) - Serena Williams (VSt/5) 6- 7 7-5 6-3, Henin (Bel/8) - Martinez (Spa/19 6-1 6-0. Indeling halve finales: Venus Williams - Davenport, Capriati - Henin. Mannen dubbel, derde ronde: Schalken- /Balcells (Ned/Spa) - Albano/Arnold (Arg 6-3 4-6 7-6 6-4. Schalken/Balcells naar kwartfinales. Gemengd dubbel, derde ronde: Hantu chova/Friedl (Slw/Tsj) - Oremans/Novak (Ned/Tsj/13) 7-6 6-2. Oostkapelle. Open jeugdtoernooi Itc de Sprink. ME t/m 11 jaar: S. Klap-R. van de Auwera 8-1, E. Ie Duc-N. Franke 8-5, C. Schuitema-N. van Liere 8-0. ME t/m 13 jaar: M. van Mastrigt-R. van Liere 8-0, T Luycx-A. Janisse 8-2, M. Telussa-M. Meijer 9-8, E. van Auwera-M. de Haan 8- 4, S. Lageweg-M. Ie Due 8-3. ME t/m 15 jaar: Ch. van As-B. Bijkerk 6-1 6-1, M. van Mastrigt-D. Klap 6-2 6-3. JE t/m 11 jaar: E. van Mastrigt-W. van de Berge 8-1, E. van Mastrigt-N. Heine 8-5, W. van de Berge- N. Heine 8-2, K. van de Berge-R. Rijkse 8- 0, T. Visser-R, Rijkse 8-0, T. Visser-N. Her mus 8-2, S. Hermus-L. Vergroessen 8-0, 5. Hermus-T. Marcus 8-0, T. Marcus-J. Vlot 8-1. JE t/m 13 jaar: B Steunenberg- B. Felius 8-4, S. Hermus-K. Beenhouwer 8-0, S. Steunenberg-E. Rijkse 8-2, R. van Gilst-T. Ie Clercq 8-2, S. van As-K. van de Heijden 8-1, L. Snijders-P. Streng 8-6. JE t/m 15 jaar: R. Hermus-J. Wiggers 6-3 6- 3, R. Hermus-J. Nijpjes 6-1 6-3, R. van Gilst-L, Snijders 6-0 6-0, M. Ketting-T Kreukniet 6-3 6-2, Y. Rijkse-R. Chilla 6-0 6- 0, M. de Witte-T. Wattel 6-0 6-1, B. Visser- D. van Es 6-3 6-1, A. Kuijl-S. van As 6-1 6- 4. JE t/m 17 jaar; A. Nijpjes-J. Blom 6-0 6- 0, M. Goeseije-B. Visser 3-6 6-2 6-1, R. Hermus-M. Goeseije 6-1 6-2. Souburg-toernooi. HE B1: Sjaak Smit - Duncan Blackman 6-3 3-6 6-4, Erik Bakker - A. El Khattabi 6-3 6-4. HE C10. Molopo- dis - Sander van Buren 6-0 6-3, Dirk Krent - Timo Petri 7-5 6-1, René Lindenberg - Harold Otjes 6-2 6-3. HE C2: Harold Otjes - Richard Nijholt 6-4 6-4, Jeroen van Bijs- terveld - R. Poppe 6-3 6-3, Pim Felius - Klaas Marijs 4-2 opgave Klaas Marijs, Romke van de Linde - Vincent van de Lin de 6-2 6-3. HE C35+: Frans Henderson - Eugene Vogel 6-3 5-7 6-3. HE Dl: Michel Ketting - Remon Arratoon 6-2 6-4. HDC1: Theo Kok/Sven Vermeulen - Paul Evers- dijk/Johnny Nagtegaal 4-6 6-4 6-1. HD C2: Arratoon/Van Belzen - Tommel/Hoo- genboom è-2 4-6 7-5. DE C2: like Meer- tens - Maaike van de Poel 6-4 7-6. DE Dl Nicole Le Due - A. Hofstede 6-1 2-6 6-1- GD Dl: Van Belle/Rooijakkers - Verkaik- /Jansens6-1 6-0. Wielrennen Ronde van Italië, vrouwen. Tweede etappe, eerste deel. Capo d'Orlando - Adrano: 1. Stagojoerskaja (WRu) 102 km 3.06.57, 2. Lapomarda (Ita) op 0.10, 3. Braendli (Zwi), 4. Ziliute (Lit), 5. Luperini (Ita). Tweede etappe, tweede deel, Catania - Catania: 1. Gilmore (Aus) 56 km 1.15.38, 2. Slijoessareva (Rus), 3. Zocca (Ita), 4. Zi liute (Lit), 5. Valen (Noo), 7. Melchers (Ned). Klassement: 1. Stagojoerskaja (WRu) 7.19,20,2. Ziliute (Lit) op 0.10,3. Braendli (Zwi), 4. Lapomarda (Ita), 5. Luperini (Ita). Zeilen Uitslagen race Sint-Annaland-Yerseke. ORC1: 1. 't Spanwiel, Tienpont (Haren). ORC2:1. Den Druzigen, Bom (Wissenker ke), 2. tt Soetigheyt, De Ruyter (Helle- voetsluis).ORC3:1. Maverick, Beusekom (Arnhem), 2. Magnifique, Van der Endt (Yerseke). ORC4: 1. Titan, De Bruin (Ber gen op Zoom), 2. Paddy Balloo, Dinge- manse (Etten Leur). ORC5: 1. Wild at Heart, part two, Buise (Nijmegen), 2. Pa gan, Muller (Bergen op Zoom). ORC6: 1 Driekes, Bakker (Rotterdam), 2. Spinel, Kamphuis (Wijk en Aalburg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19