ZO N VAKANTIE IS ONBETAALBAAR Vereniging maakt de winter leuk PZC Giro 145 Duo Ukivoki maakt cd voor Unicef de Zonnebloem5 Vlissinger moet vier maanden cel in voor zware mishandeling Rock in Westkapelle Schouwse VVV kampt met bestuurscrisis Dagbladbezorgers uuaar me u tegen zeggen. PZC w 16 woensdag 4 juli 2001 'OOK IK HELP MEE' door Donja Odijk HEINKENSZAND - Al vijf jaar zamelen ze geld in voor Unicef: tijd om iets speci aals te doen. Daarom namen Roos van Dooren uit Tilburg en Geert Fortrie uit Heinkenszand (beide 12) een cd op ten ba te van dit goede doel. Als het Duo Ukivoki (Unicef kinderen voor kinderen) maakten Roos (klarinet) en Geert (accordeon) de instrumentale cd All over the World. Toen ze zeven waren begonnen de vrien den geld in te zamelen voor Unicef. „Het was vakantie en we verveelden ons. Toen zijn we voor ons huis een winkeltje begon nen waar mensen spulletjes konden ko pen en voor een dubbeltje konden kijken naar onze wandelende tak", aldus Roos. De keuze voor Unicef was snel gemaakt, vertelt Geert: „Het is een heel goed doel, ze vinden net als wij dat alle kinderen de zelfde rechten moeten hebben." De acties voor Unicef groeiden steeds verder. Zo verkochten Roos en Geert koekjes en speelden ze muziek en toneelstukjes. In de afgelopen vijf jaar hebben ze met deze ac ties zo'n zesduizend gulden opgehaald. Twee jaar geleden kregen ze het idee om muziek op te nemen voor het goede doel. „We dachten dat we nooit genoeg geld bij elkaar konden krijgen voor eencd, we wil den daarom maar een cassettebandje op nemen. Toen we sponsors gingen zoeken, bleek dat we toch genoeg geld konden krijgen", vertelt Geert. Toen ook nog bleek dat een kennis de cd kosteloos wilde opnemen kon het feest niet meer stuk. Proefexemplaar De moeder van Geert bedacht de naam voor het duo, Roos' moeder maakte de fo to's voor het hoesje. Later kozen ze dertien nummers uit het internationale muziek- lesrepertoir waaronder Muss I Denn, een tango en Cowboy Melodie. De cd werd in één dag opgenomen in een studio in Hein kenszand. Aanstaande vrijdag wordt een proefexemplaar geperst. Een paar weken later zijn de vijfhonderd exemplaren klaar voor de verkoop. De cd's worden vanaf 12 augustus ver kocht in 't Kunstuus in Heinkenszand, 't Voorhuus in Kwadendamme, het oude wachthuisje in Hoedekenskerke voor het veer naar Terneuzen en bij de jonge muzi kanten zelf. Als alle vijfhonderd exempla ren worden verkocht, levert dit Unicef ruim tienduizend gulden op. Mocht de verkoop zo succesvol worden, dan over wegen Roos en Geert nog een album op te nemen. „Maar dan wel op een hoger ni veau, want we moeten dan nog beter kun nen spelen dan nu", vindt Geert. Op 18 augustus vieren Roos en Geert hun vijfjarig bestaan als donateurs voor Uni cef met een groot feest in de Witte Hoeve in Overzande. Er zijn optredens voor jong en oud en waarschijnlijk ontvangt Paul van Vliet, ambassadeur van Unicef, een exem plaar van de cd uit handen van het Duo Ukivoki. Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076) 564 63 62 E-mail info@zonnebloem.nl www.zonnebloem.nl foto Ruben Oreel Maar ook in letterlijke zin kosten de Zonnebloemvakanties, ondanks de hulp van meer dan 6500 vrijwilli gers. veel geld Dat komt door de extra voorzieningen en aanpassingen die nodig zijn. U kunt de Zonne bloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten toch betaalbaar te houden. Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties'. Giro 145, Breda. door Ramses Gabriëlse WESTKAPELLE - Het dorp Westkapelle is weer een vereni ging rijker: Rockin' Wasschap- pul. Dit is een initiatief van Peter en Jaap de Nooijer en Si- mone van Heiteren. Zij vinden dat er buiten de zomers in Zee land niets voor de lokale bevol king te doen is en daar moet vol gens Rockin' Wasschappul verandering in komen. „De winter duurt toch een stuk lan ger dan de zomer in Zeeland.", aldus Peter. De vereniging telt inmiddels iets meer dan hon derd leden. Het idee achter de vereniging is als volgt. Een cafébaas wil graag dat er een band komt spe len in zijn café. Dan kan hij con tact opnemen met het bestuur van Rockin' Wasschappul en uitleggen wat voor soort band hij graag wil hebben. Rockin' Wasschappul regelt dat er een band komt spelen. De cafébaas hoeft hier niets voor te betalen. Als tegenprestatie komen de le den van de vereniging naar het concert en gaat een kwartje van ieder biertje naar de vereni gingskas. Niet-leden betalen een entree van enkele guldens. Op die manier verdient het café eraan en wordt de kas, waaruit de band betaald wordt, van de vereniging gespekt. Om te voorkomen dat de cafés te vol komen te zitten bij de con certen, heeft de vereniging een ledenstop bij driehonderd le den. Ook niet-leden kunnen ge nieten van de muziek, maar le den hebben voorrang. „Tot een bepaalde tijd hebben leden voorrang om binnen te komen", vertelt Peter. „Daarna mogen de niet-leden naar binnen. Als het dan vol is en er komt iemand van de vereniging te laat, dan is het jammer voor hem." Vorig j aar december organiseer de Peter een concert in een café in Westkapelle. „Om kwart over elf zat het al zo vol dat er van de brandweer niemand meer bij mocht. Toen is eigenlijk het bal letje gaan rollen. We zagen dat je in de winter ook de cafés vol kunt krijgen. Blijkbaar is er toch behoefte aan concerten in de winter", aldus Petei\ Na een paar keer vergaderen is uitein delijk het idee voor Rockin' Wasschappul geboren. „Ik weet eigenlijk niet precies hoe ik op het idee ben gekomen", zegt Si- mone. „Je gaat vergaderen en dan rollen de ideeën vanzelf over tafel. Dan is het gewoon een kwestie van doen." Op 3 augustus wordt het eerste concert georganiseerd door Rockin' Wasschappul op de Markt in Westkapelle. „Dat concert is vooral bedoeld om le den te werven", vertelt Peter. „We werken dan nog niet vol gens het principe van de vereni ging. We willen eerst meer leden hebben, maar zoals het er nu naar uitziet, zit dat wel goed. We hebben zelfs leden uit Middel burg en Vlissingen. Iedereen die ons inschrijfformulier leest, is positief." Dat is volgens Simone ook het mooie: „er kan niks fout gaan. Iedereen heeft er voordeel bij." In september zal het eerste echte concert volgens het Rockin' Wasschappul-concept plaatsvinden. Dan is ook me teen de eerste ledenvergade ring. „Ja, dat hoort er ook bij", zegt Peter. „We zijn een officiële vereniging met een voorzitter, een penningmeester en een se cretaris en al. Alle leden krijgen ook een pasje als bewijs dat ze lid zijn." Peter hoopt dat er in andere plaatsen ook zulke initi atieven komen. „Dan kunnen we meer bekende bands bespre ken en bijvoorbeeld een keer per jaar een groot concert samen or ganiseren, maar dat is echt nog in de toekomst kijken." door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 36-jarige man uit Vlissingen is gisteren in Middelburg voor het zwaar mis handelen van een cafébezoeker veroordeeld tot vier maanden cel. In de strafmaat werd ook het binnendringen van het café en het verzet tegen de politie mee gewogen. Verder moet verdach te aan het slachtoffer 2500 gul den smartengeld betalen. Een 23-jarige vriendin van de Vlissinger kreeg voor haar aan deel in de mishandeling door politierechter B. Duinhof dui zend gulden boete opgelegd. Of ficier van justitie R. Rammeloo noemde het gedrag van de vech tersbaas weerzinwekkend. Het slachtoffer werd niet alleen ge schopt en geslagen, maar werd ook gebeten in zijn gezicht en in zijn zij. Hiervan liet hij gisteren op zit ting de littekens aan de politie rechter en de officier zien, zodat zij zich een beeld konden vor men van wat zich op 24 juli vorig jaar in het Vlissingse café had afgespeeld. Rammeloo: „Ver dachte is volledig door het lint en alle perken te buiten gegaan. Hij zet een knop om en gaat ge woon door. Het bijten is bijna uniek." Trammelant Volgens de officier had de Vlis singer die dag trammelant wil len zoeken. Hij had mensen in het café beledigd en lastiggeval len. Er was vervolgens een vechtpartij ontstaan, waarbij de lastpost het café werd uitge zet. Hij kwam terug en wist het slot van de buitendeur te force ren. Vervolgens ging hij op zoek naar het slachtoffer, die op dat moment in de toiletruimte was. „Hij was niet te stoppen. Hij heeft het slachtoffer gewoon uitgekozen", meende de politie rechter. De 'uitverkorene' werd naar buiten getrokken, waar hij door zijn veel sterkere opponent nog eens extra hardhandig werd aangepakt. „Hij heeft mijn neusvleugel doorgebeten", gaf het slachtoffer de ernst van de mishandeling weer. De vrouw, eveneens afkomstig uit Vlissin gen, liet zich ook niet onbetuigd door de man, liggend op de grond, een paar schoppen te verkopen. Daarna verzette de Vlissinger zich heftig bij zijn aanhouding. De politierechter concludeerde dat er buitenge woon ernstig geweld was toege past en vonniste conform de eis van de officier. De strafzaak was eerder uitgesteld op verzoek van de verdachten. Gisteren lie ten ze zonder tegenbericht ver stek gaan. RENESSE - Het voortbestaan van de VW op Schouwen-Dui- veland hangt aan een zijden draad. Het interim-bestuur van de toeristische organisatie vroeg gisteravond tijdens een bijzonder roerige vergadering vergeefs het vertrouwen van de leden. Op het laatste nippertje stelde het teleurgestelde be stuur het besluit om daar con clusies aan te verbinden en op te stappen, nog even uit. Een extra vergadering volgende week moet duidelijkheid brengen over de toekomst van de VW. Chantage. Dat vond de één van de mededeling van het bestuur aan het begin van de vergade ring, dat als de leden zich niet achter het beleid - inclusief het omstreden ontslag van VW-di- recteur B. Roessingh - zouden scharen, de leden op zoek kon den naar een ander bestuur. Volgens de ander waren de te genstanders van het beleid, en dan met name van het ontslag van de directeur, alleen maar uit op de macht over de VW. „Het is gewoon een coup, en niets an ders." Al snel tekenden zich tijdens de vergadering twee kampen af. Zij die het interim-bestuur in ie der geval het voordeel van de twijfel gunnen en het mandaat willen geven om verder te gaan en zij die vinden dat het ontslag van Roessingh teruggedraaid moet worden. Wim (66) zei ons van tevoren: "Ik ben dan misschien wel met pensioen, maar ik kan met niks zitten doen Nou, dat hebben we gemerkt Elke dag staat Wim stipt op tijd klaar om zijn stapel kranten van die dag in ontvangst te nemen. Steevast zachtjes fluitend fietst hij zijn wijk in Dag in dag uit brengt Wim zo het goede en het slechte nieuws bij de mensen thuis. En als hij na iets minder dan een uur de keukendeur voldaan achter zich in het slot trekt, is hij wat zweetdruppeltjes armer en een leuke zakcent rijker. Een krantenwijk, hij kan het iedereen aanraden. Nou, dat horen we graag. Want mensen zoals Wim zijn wat ons betreft van harte welkom Gezocht: (senior-)dagbladbezorgers. 0800-0231231. Geert Fortrie en Roos van Dooren vormen Duo Ukivoki, dat speelt voor Unicef. zijn, is zo'n Dit jaar gaan weer ruim 6200 lang durig zieken en zwaar lichamelijk ge handicapten met de Zonnebloem op vakantie. Het gaat om mensen die afhankelijk zijn van intensieve verpleging en verzorging. Omdat zij door hun ziekte of handicap bovendien vaak ongewild aan huis ge- vakantie voor hen onbetaalbaar. bonden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 16