Lansink kan goed zonder Twente Joziasse vloert titelverdediger Mosseltoernooi Zeilvrouwen krijgen J22-titel op windstille dag in schoot geworpen ;20 Dennis de Nooijer meldt zich bij Heerenveen Topruiter voelt zich thuis in België Henk Fraser terug op het veld AC Milan contracteert Inzaghi Oud-manager Liverpool overleden Inter in beroep tegen straf Recoba Hans Verel trainer Fortuna Zweedse spits voor Roda JC Remy Vasseur in vorm voor EK run-bike-run uitslagen Basketbalsters Oranje als clubteam Europa in Adriaanse derde in Friese cross agenda dinsdag 3 juli 2001 door Eldridqe Pentury HEERENVEEN - Dennis de Nooijer traint weer mee met SC Heerenveen. Voor de spits die weg mag en weg wil bij de Friese club heeft zich tot dusver nie mand gemeld. „Ik sta onder contract bij Heerenveen, dus heb ik geen andere keus." De Nooijer verkaste ruim vier maanden geleden op huurbasis naar Sparta. Hij wilde weg bij Heerenveen omdat trainer Fop- pe de Haan het niet meer in hem zag zitten. Club en speler kwa men onlangs overeen dat hij nog een jaar kan worden gehuurd maar een club is niet gevonden. RKC heeft zich gemeld. „Maar ik heb al een tijdje niks meer ge hoord", zegt De Nooijer wiens contract bij Heerenveen nog een jaar doorloopt. „Dat de club het goed vindt dat ik nog een jaar wordt verhuurd, zegt genoeg. Daarom hoop ik dat er alsnog een andere club komt", aldus de aanvaller, die bij zijn overgang van Heeren veen naar Sparta liet weten dat hij nooit meer onder Foppe de Haan wilde voetballen. De Nooijer: „Ik sta onder contract bij Heerenveen, dus heb ik geen keus. Ik kan nu wel hele dagen met een lang gezicht rondlopen, maar daar heeft niemand wat aan. Ik probeer me gewoon voor de volle honderd procent in te zetten." De selectie van Heerenveen is al ruim een week in training. De ploeg speelde afgelopen zondag voor de Intertoto. Omdat Den nis de Nooijer met Sparta heeft meegedaan aan de nacompetitie hoeft hij zich pas vandaag in Heerenveen te melden. „Ik zit nog met de naweeën van een botscheurtje in mijn teen. Daarom doe ik voorlopig alleen wat krachttraining. Volgende week hoop ik met de groep te trainen." door Enqelbert Heideman ARNHEM - En ineens was hij Belg. Jos Lansink, de man die niet zou kunnen aarden buiten de Twentse dreven. De ruiter die niet zonder de Hollandse ge stampte pot zou kunnen. Alle critici snoerde hij de mond. Af gelopen weekeinde was hij ac tief op het EK springen. Zijn eerste internationale kampi oenschap onder een andere vlag. Die van België dus. Een vijfde plek was zijn deel. 'Ons Jos' is niet meer van ons. Lunchtijd in Arnhem, op Pa pendal. De landgenoten zoeken elkaar op. Engelsen zitten bij Engelsen, Fransen bij Fransen. En een Nederlander schuift aan bij de Belgen. „Alles went", zegt Jos Lansink. Veel tijd heeft hij niet want Lansink is hot. Niet omdat zijn prestaties in de ring nu zo tot de verbeelding spre ken, maar vooral vanwege zijn 'ontvlagging.' Het was een move die de nodige voeten in de aarde had. Jos Lansink werd eind vorig jaar Belg. Omdat zijn baas (Leon Melchior) het wilde. Althans, van hem kwam het verzoek. Im mers, de stal Zangersheide van Melchior staat in Lanaken, Bel gië. Zijn stamboek en de paar den zijn Belgisch en Lansink heet de uitstraling van de stal te zijn. „Dus zo gek was zijn ver zoek niet. Ik heb het met mijn vrouw overlegd, maar ook met mijn vader. Als mijn vrouw niet had gewild, hadden we het niet gedaan. Dan had Melchior hoog en laag kunnen springen." Maar Jos Lansink (40) deed het dus wel. „Omdat Melchior mij de garantie gaf dat ik op topni veau kan blijven rijden. Dat is voor mij doorslaggevend ge weest. Mij maakt het niet uit on der welke vlag ik rijd. Ik wil niet in België of in Nederland bij de top horen, ik wil op wereldni veau bij de besten meekunnen. Die zekerheid heb ik nu." Bo vendien voelt hij zich op zijn ge mak in het Belgische grens plaats je. „Ik woon en werk hier nu al weer vijf jaar, dat maakt zo'n beslissing natuurlijk ook iets makkelijker." Tongval Zijn dochter Rosanne praat in middels met een Belgische tong val, veel van Lansinks nieuwe vrienden zijn Belg. „Veel men sen dachten dat we vijf jaar ge leden binnen drie maanden weer terug zouden zijn. Jos Lansink zou niet zonder Twente kunnen. Pfff, laat ze maar zeu ren. Al die kritiek, ik erger me er wel eens aan, maar sta erboven. Ik heb liever dat ze over me lul len dan dat ze van me eten." Misschien komt hij wel nooit meer terug naar Twente. „Onze boerderij in Weerselo hebben we in principe verkocht aan mijn schoonouders. De wens om ooit voor mezelf te beginnen, is er nog altijd, maar dat zou ook best in België kunnen zijn. Het is echt plezant in België." De neo-Rode Duivel is dan wel verzekerd van goed materiaal, maar niet van resultaten. „Sport kim je niet kopen", weet Lansink, die echter niet meer weg te denken is uit de toptien van de wereldranglijst. „Stel dat ik vandaag De Sjiem kan kopen, dat wil nog niet zeggen dat ik er vervolgens de Grote Prijs van Aken of zelfs die van Lattrop even mee win." Maar het gevoel dat de stallen op Zangersheide worden be huisd door veel talentvolle vier voeters, doet hem goed. „Drie paarden heb ik de laatste maan den zien wegvallen en nog kan ik gewoon aan het EK deelne men. Dat zegt toch genoeg? De meeste andere ruiters hadden allang op de tribune gezeten." Natuurlijk. Het overlijden van het beste paard op stal, Careta- no, dreunt nog steeds na in La- naken. De negenjarige hengst werd tijdens het vervoer naar het internationale concours van Rome getroffen door een lies breuk. Het paard onderging in een kliniek een spoedoperatie, maar bezweek toch. „Als zo'n paard overlijdt, dan is het sei zoen in één Map over en uit. En misschien meerdere seizoenen." Wonderen Omdat ook High Valley en Zan- dor niet fit zijn, mogen er van Lansink dezer dagen geen won deren verwacht worden. On danks het feit dat hij met zijn E K-paard Caridor voortreffe lijk presteerde. Vooraf rekende Lansink niet op een podium plaats. Het werd de vijfde stek: één springfout minder en het was brons geworden. In Aken mocht Lansink al eens zijn 'nieuwe' volkslied, de Bra- banconne, aanhoren. Op het CHIO aldaar wonnen de Belgen voor het eerst sinds lange tijd weer eens een landenwedstrijd. „Elk volkslied heeft zijn char mes. Maar als ik dan toch mag kiezen, laat dan de Braban9on- ne maar voor me klinken", meent de ruiter. Bij het CSI in Geesteren zijn volksliederen niet te horen. Dat de Nederbelg daar in de top te vinden zal zijn, lijkt zeker. En wellicht neuriet Lansink zijn nieuwe nationale hymne dan zelf wel. GPD Jos Lansink in actie: „Elk volkslied heeft zijn charmes. Maar als ik dan toch mag kiezen, laat dan de Braban^onne maar voor me klinken." foto Toussaint Kluiters/ANP ROTTERDAM - Henk Fraser gaat weer voetballen. De oud international en voormalig speler van onder meer Feyenoord gaat komend seizoen spelen bij Delta Sport, dat evenals Hoek en Kloetinge uitkomt in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. Fraser zal het spelen op het hoogste amateurniveau gaan combineren met het trainen van de C-jeugd bij Feye noord. Fraser stopte aan het emdevan het seizoen 1998-1999 met voetballen, gedwongen door talloze, elkaar opvolgende blessures. Ook een overgang naar de Feyenoord-amateurs baatte niet. „Maar voor zover mogelij kis hij beschikbaar voor het eerste elftal", aldus elftalleider Groeneveld van Delta Sport. GPD MILAAN - AC Milan heeft aanvaller Filippo Inzaghi overge nomen van Juventus. De international tekende volgens de website van de Italiaanse club een vijfjarig contract. Christi an Zenoni zou in ruil naar Juventus zijn vertrokken. AC Milan moet voor de 2 7-j arige spits 60 miljoen gulden betalenInzag hi speelde sinds 1997 voor Juventus, nadat hij bij Atalanta topscorer was geworden. Hij vormde in de aanval een paar in de spits met Alessandro Del Piero, maar verloor zijn plaats aan de Fransman Trezeguet. RTR LONDEN - Op tachtigjarige leeftijd is gisteren Joe Fagan, voormalig manager van Liverpool, overleden. Fagan nam de ploeg in 1983 over van de befaamde Bob Paisley. Hij leidde het team in 19 84 naar de Engelse titel, de League Cup en de Euro- pacup voor landskampioenen. Fagan stopte in 1985 na de ver loren finale om de Europacup I (0-1 tegen Juventus), die werd overschaduwd door het Heizel-drama. RTR MILAAN - De Italiaanse voetbalclub Inter gaat in beroep te gen de uitsluiting van een jaar van de middenvelder Alvaro Recoba. De bestbetaalde voetballer in Serie A is door de tuchtcommissie van de Italiaanse bond geschorst omdat de Uruguayaan op een vals Spaans paspoort een werkvergun ning heeft gekregen. AFP SITTARD - Hans Verel is de nieuwe trainer van Fortuna Sit- tard. De 48-jarige oefenmeester volgt Frans Thijssen op. Deze voelde niets voor een langer verblijf in Limburg, hoewel hij de club als vervanger van de ontslagen Henk Duut via de nacom petitie in de eredivisie had weten te houden. Verel heeft bij Fortuna een tweejarig contract getekend. Het laatst was hij assistent-trainer bij Willem II, eerst naast Jimmy Calder- wood, vervolgens naast Co Adriaanse. ANP KERKRADE - Fredrik Berglund tekent vandaag een vijfjarig contract bij Roda JC. De Zweedse aanvaller (22) is drievoudig international en wordt overgenomen van IF Elfsborg. Hij wordt na Johan Elmander (Feyenoord), Marcus Allback (Heerenveen) en Zlatan Ibrahimovic (Ajax) de vierde Zweed se aanvaller in de eredivisie. Berglund scoorde in de elf com petitiewedstrijden die de competitie in zijn land oud is, inmiddels zes keer. „Ik ben een type Michael Owen. Snel, wendbaar, technisch sterk en ik scoor makkelijk", aldus Berglund, die in het elftal van trainer Jan van Dijk een koppel met de Griek Anastasiou moet gaan vormen. ANP door Rudy Boogert BRUINISSE - Het was gisteren de dag van de mannen-enkel spelen op het 21e Mosseltoer nooi in Bruinisse. Veertien van de tweeëntwintig partijen op de tennisbanen van Bru-Tèn wer den door de mannen in de Cl- en Dl-categorie afgewerkt. Titel verdediger Piet Vreeke sneuvel de meteen tegen Ike Joziasse. Zes spelers drongen in de C 1-ca- tegorie door tot de kwartfinales. De een verging dat gemakkelij ker dan de ander. Arno de Ko ning en René Fondse hoefden hun reserves bijvoorbeeld niet aan te spreken tegen Peter Hee- mes en Harm-Jan van Dijke. Ze gunden hun opponent respec tievelijk drie en vijf games in twee sets. Ritme Chris Schoneman had aanzien lijk meer moeite met Robert Kort. Schoneman verloor de eerste set met 2-6, maar vond in het vervolg zijn ritme en won uiteindelijk nog met 6-1 en 6-4. Mark Lodewijk had tegen Ed win Slotboom ook drie sets no dig. De eerste won hij met 6-3, maar in de tweede set kwam Slotboom terug in de partij met 5-7. Lodewijk maakte het in de beslissende derde set echter af met 6-2 voor een plaats bij de laatste acht. Ook Ike Joziasse en Patrick Meuldijk plaatsten zich giste ren voor de kwartfinales, met name van Joziasse was dat ver rassend, want hij vloerde titel verdediger Piet Vreeke met tweemaal 6-4. Later op de avond gaf Martine Vèrschoore bij de vrouwen Cl haar tegen standster Chantal van Schelven het nakijken met 6-3 en 6-1 In de zes partijen van de man nen-enkel Dl waren de krachts verschillen ontzettend groot. Ab Duinhouwer gaf Erwin van der Tol zelfs met tweemaal 6-0 een pak op de broek. Ook Theo Kolen (slechts één game tegen), Ronnie de Waal (drie games te gen), Michel Visser en Alfred Koster (beiden vier games tegen waren superieur aan hun te genstander. Dennis van der Wielen kostte het meer moeite, maar met tweemaal 6-4 won hij toch van Ton Buis. Later op de avond sloeg Michel Visser zich in een spannende partij tegen Erwin Schaaljenaarde kwartfinale: 7- 5 7-6. Bij de vrouwen Cl sloegen Mar jolein van Urk, Brigitte Spels- berg en Janine Lekkerkerk zich eveneens op speelse wijze door hun eerste enkelpartij in Brui nisse.,Spel sberg stond toch An- gelique Kroon nog de meeste games af (vijf). De eerste gemengd-dubbelpar- tij was gisteravond een prooi voor Jaap en Willy Dekker die in drie sets te sterk waren voor het duo Rebecca Guiljam/Rob Vlee shouwer: 6-1 3-6 6-2. door SjaakSinke STEIN - Remy Vasseur uit Vlis- singen heeft een uitstekend weekeinde achter de rug in zijn voorbereiding op het EK run- bike-run voor junioren, dat vol gende week in Porto wordt ge houden. In Stein hield hij zich staande tussen de wereldtop. Vasseur moest het opnemen tegen onder anderen wereld kampioen Benny Vansteelant, Jurgen Dereere uit België, Ne derlands kampioen Huub Maas uit Etten-Leur en Miquel van Tongeren uit Oost-Souburg, die de afgelopen maanden aanslui- door Eldridge Pentury ZIERIKZEE - Zonder in actie te komen hebben Annelies Thies, Claar van der Does, Marleen Gailard en Petronella de Jong gis termiddag de nationale zeiltitel voor J22- boten gepakt. Het kwartet kwam de haven van Zierikzee niet uit omdat de drie slotra- ces wegens een gebrek aan wind werden af gelast. Wat een spannende strijd had moeten wor den (de vier koploopsters hadden in de tus senstand een heel Weine voorsprong op de concurrentie) eindigde zo in een anticlimax. „Maar wij waren er gelukkig mee", zei stuurvrouw Annelies Thies. „De nummer twee stond slechts zes punten achter, de nummer drie zeven. Het zou heel spannend zijn geworden. We zouden onze voorsprong in een veld van 46 boten moeten verdedigen. Dat is geen gemakkelijke opgave." De start van de slotwedstrijden was om een uur of elf gepland. Na anderhalf uur wach ten kwam de mededeling dat de wedstrijd was afgelast. Thies, Van der Does, Gailard en De Jong lieten meteen champagne vloei en. „Dit is het tweede jaar dat we uitkomen in de J22-klasse. Vorig jaar werden we vijf de. Ons doel was om die prestatie minstens ting kreeg bij de mondiale elite. In Stein werd de run-bike-run afgewerkt in twee heats, wat nieuw voor Nederland was. Vansteelant won afgetekend met een tijd van 50 minuten en 31 seconden. Miquel van Tongeren werd op 1 minuut en 24 seconden vierde met een achterstand van slechts twee seconden op Marcel Laros uit Etten-Leur. Remy Vasseur deed het prima met zijn dertien de plaats. Hij moest alleen ju nior Joeri Vansteelant voor zich dulden, maar was wel de snelste Nederlandse junior. Jochem Kuzee uit Sint Annaland finish te op een fraaie negende plaats. Zeilsters Annelies Thies, Claar van der Does, Marleen Gailard en Petronella de Jong worden gehuldigd na het behalen van de J22-titel. foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie DEN HELDER - De nationale vrouwenbasketbalploeg is door de basketbalbond (NBB) inge schreven voor deelname aan de Europacup voor clubteams. De NBB meldde Oranje dit week einde bij de Féderation Interna tionale de Basketball Amateur (Fiba) aan voor het Europese bekertoernooi. Het Nederlands team wordt zeer waarschijnlijk ingeschre ven onder de naam van Gunco uit Rotterdam, maar de onder- handelingen daarover met die club lopen nog. Doel achter het Europacup-avontuur is de na tionale vrouwenbasketbalploeg meer internationale ervaring op te laten doen, zoals de Oranje- handbalsters dat ooit ook de den. Bondscoach Meindert van Veen toont zich al jaren voorstander van een dergelijke opzet. „Wil het Nederlands team op basket- balgebied ooit iets bereiken, dan zal deze weg moeten wor den ingeslagen", aldus de coach. „Momenteel beschikt de natio nale ploeg over speelsters die het er voor over hebben om veel tegen buitenlanders te spelen en veel tijd in hun sport te steken om er zelf beter van te worden. Zodat Oranje tijdens de EK- kwalificatie in 2003 niet in een vroegtijdig stadium wordt uit geschakeld." Dat de Europacup-deelname bij de clubs die internationals leve ren vanwege het drukke speel- programma op weerstand en onbegrip zal stuiten, is Van Veen inmiddels bekend. „Als com pensatie hebben wij een oefen trip naar de Verenigde Staten, die de eerste twee weken van no vember gepland stond, laten vervallen", reageert de bonds coach. GPD Golf Sint-Michielsgestel, GC De Dommel, Baumler Cup: 1. 0'Mahoney71 (Noord- wijk), 2. Van Mook (Geysteren) 73, 3. Horsman (Oudenburg) 74, 4. Dorrestein (Rozendael) 75,5. Stevens (Kapelle) 76. te evenaren. Op een titel hadden we niet ge rekend", aldus Thies. Volgens de Amster damse zijn zij en haar medezeilsters kampi oen geworden omdat zij het constantst hebben gevaren. „We vormden een goed team, en waren steeds voorin te vinden." Eigenlijk is de J22-boot een bijnummer voor Thies. Met Claar van der Does en Pe tronella de Jong is ze veel fanatieker met de olympische Yngling, een driepersoons zeil boot. Samen proberen ze kwalificatie af te dwingen voor de Olympische Spelen. Ondanks het gebrek aan wind gingen de overige zeilwedstrijden uit de 31e Delta- week gisteren ietwat verkort door. Honkbal Rotterdam. World Port Tournament. Taiwan - Michigan Monarchs (VSt) 3-1. Werpcijfers Taiwan: Tseng Chao-Hao (8 1/3) 3-1-11-2, Ni Fu-Te (0) 0-0-1-0, Shen Po-Chang (2/3) 0-0-0-0. Michigan: Davis (6 2/3 inn.) 4-1-5-4, Siler (2/3) 0-0-1-0, Mishler (2/3) 0-2-0-0, Logan (1)2-0-1-1. Cuba - Italië 3-0. Werpcijfers Cuba: Val- dez (9) 9-1-4-0. Italië: Marchesano (8) 3-3- 4-3, Lisio (10-0-0-1Stand: 1Cuba 4-8,2. Nederland 4-6,3. Italië 4-4,4. Taiwan 4-2, 5. Michigan 4-0. Sportprijsvragen Lucky Day van maandag 2 juli 20013 - 7 - 18-20-22-23-25-26-30-32-39-42-47- 49-54-55-59-67-73-79. (onder voorbehoud) Lotto. Jackpot: geen winnaar; hoofd prijs: 1 winnaar, 1.000.000,00; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 1 win naar, 100.000,00; vierde prijs: 5 winaars, 1500,00; vijfde prijs: 66 winnaars, 1000,00. Euroloterij. Laatste zes cijfers: geen win naar; laatste vijf cijfers: 1 winnaar, 11.018,50; laatste vier: 12 winnaars, 1.101,80; laatste drie cijfers: 151 win naars, 110,10; laatste twee cijfers: 1161 11,00; laatste cijfer: 14.475 2,20. Tennis Wimbledon, 26 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Federer (Zwi/15) - Sampras (VSt/17-6 6-7 6-4 6-7 7-5, Agassi (VSt/2) - Kiefer(Dui/19) 6-37-57-5, Rafter (Aus/3) - Joezjny (Rus) 2-6 6-3 6-2 7-5, Safin (Rus/4 - Clement (Fra/13) 6-0 6-3 6-2, Escude (Fra/24) - Hewitt (Aus/5) 4-6 6-4 6-3 4-6 6- 4, Enqvist (Zwe/10) - Canas (Arg) 6-3 6-3 6-1, Ivanisevic (Kro) - Rusedski (GBr) 7-6 6-4 6-4, Martin (VSt/23) - Henman (GBr/6) 7-6 6-7 6-4 afgebroken wegens invallen de duisternis. Indeling kwartfinales: Fe derer - Henman/Martin, Safin - Ivanise vic, Enqvist - Rafter, Èscudé - Agassi. Dubbel, derde ronde: Bryan/Bryan (VSt/15) - Björkman/Woodbridge (Zwe/Aus/1 >7-67-6 6-3. Vrouwen, vierde ronde: Venus Williams (VSt/2) - Petrova (Rus) 6-2 6-0, Davenport (VSt/3) - Dokic (Joe/14) 7-5 6-4, Capriati (VSt/4) - Testud (Fra/15) 6-1 6-2, Serena Williams (VSt/5) - Maleeva (Bul/12) 6-2 6- 1, Clijsters (Bel/7) - Shaughnessy (VSt/17 7-6 7-6, Henin (Bel/8)-Huber(Dui/18) 4-6 6-2 6-2, Tauziat (Fra/9) - Tanasugarn (Tha/31) 6-3 6-2, Martinez (Spa/19) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-3 6-4. Indeling kwartfinales: Martinez - Henin, Capriati - Serena Williams, Clijsters - Davenport, Tauziat - Venus Williams. Gemengd dubbel, tweede ronde: No- vak/Oremans (Tsj/Ned/13) - Boutter/De- chy (Fra) 6-2 5-7 7-5, Paes/Raymond (In- a/VSt/6) - Myrnyi/Navratilova (Rus/VSt) 6-3 6-4. Bruinisse. 21e Mosseltoernooi, tweede dag. HEC1: Rene Fondse - Harm-Jan van Dijke 6-3 6-2, Chris Schoneman - Robert Kort 2-6 6-1 6-4, Arno de Koning - Peter Heemes 6-16-2, Ike Joziasse - Piet Vreeke 6-4 6-4, Patrick Meuldijk - Mark Passchier 6-3 6-4, Mark Lodewijk - Edwin Slotboom 6-3 5-7 6-2. DE Cl: Martine Verschoore - Chantal van Schelven 6-3 6-1 DD C2: Monique Slootmaaker/Linda Slootmaaker - Rian Bauw/Anja Everaerts 6-7 6-2 6-4. HE D1: Theo Kolen - Reiner Spelsberg 6-1 6-0, Dennis van der Wielen - Ton Buis 6-4 6-4, Ab Duinhouwer - Erwin van derTol 6- 0 6-0, Michel Visser - Stefan Kodde 6-1 6- 3, Ronnie de Waal - Charles Slootmaaker 6-06-3, Alfred Koster-Martin Verspoor 6- 1 6-3, Ronald Koster - Jan de Ronde 6-3 7- 5, Michel Visser - Erwin Schaalje 7-5 7-6. DE D1: Marjolein van Urk - Hanneke van der Meijde 6-0 6-2, Brigitte Spelsberg - Angelique van de Kroon 6-2 6-3, Janine Lekkerkerk - Leontien Koeman 6-2 6-1. DD D1: Brenda van Putten/Jutta Padmos - Lia de Winter/Corrie van de Berg 7-5 6-3, Petra Schaalje/José de Vos - Ellen Schot/Martina Duinhouwer 7-5 7-6 GD Dl: Jaap Dekker/Willy Dekker - Rebecca Guiljam/Rob Vleeshouwer 6-1 3-6 6-2. Wielrennen Milazzo. Giro d'ltalia, vrouwen. Eerste etappe, Milazzo-Milazzo: 1. Socca (Ita) 120 km in 2.56,45, 2. Van Moorsel (Ned), 3. Schleicher (Dui), 61. Van Alebeek 1.52, 63. Bosman, 67, Van der Helm, 79. Van den Brand 4.30. Algemeen klassement: 1. Socca, 2. Van Moorsel. Zeilen Kalövig Badelaug (Den). EK Star. na twee races: 1. Lööf/Liljedahl (Zwe) 2, 2. Hagen/Witt (Dui) 9, 3. Rasmussen/Oer- sted (Den) 9, 4. Van der Ploeg/Thomas (Spa) 12,5. Andersen/Just (Den) 13. Malcesine (Ita) EK Finn. Stand na twee races: 1. Godefroid(Bel)7,2 Papathana- siou (Gri) 7, 3. Kusznierewicz (Pol) 7, 4 Rambeau (Fra) 10, 5. Simpson (GBr) 12, 6. Burger (Zwi) 12; Nederlanders: 11 Zielhuis 27,23. De Vries 48,40. Okker 79, 43. Brinkgreve 84,54. Van Muyden 106. Open Nederlands kampioenschap 2001 J-22 klasse. Eindstand: 1. plaats 84 An nelies Thies Joop 34.2. plaats 72 Nic Bol Catalotolo 40, 3. plaats 30 Gaston Loos J-Bra 41,5. 31e Deltaweek. Buutengaetsrace. ORC 1: 1. 't Spanwiel, Tienpont (Haren), 2. Bobsleigh, Moree (Den Haag). ORC2: 1. Babysitter, Groenendijk (Delft), 2. Via Dolphin, Den Hollander (Gorinchem), 3. J.J.J. Bom, Den Druzigen (Wissekerke). ORC 3: 1. Shoebox, Sondag (Bergen op Zoom), 2. Magnifique, J.D van Endt (Yerseke), 3. Totstrax, Verheyen (Breda). ORC 4: 1. Bilxem, Veen (Gorinchem), 2 Dreumes, De Dreu (Valkenswaard), 3 Jaws, De Jonghe (Boom, België). ORC 5: 1. Spray, Vermeulen (Groningen), 2. Nl- mue, Scheurs (Voorhout), 3. Viergo, Van Vliet (Berkel en Rodenrijs) ORC 6:1. Her on, Kolman (Almere), 2. Driekes, Bakker (Rotterdam), 3. Spinel, Kamphuis (Wijk en Aalburg). Rond- en platbodems: A. Groote Beer Tim van Rootselaar Nijkerk. B: Nieuwe Maen van de Dussen (Moer- JOURE - Wissekerkenaar Tho mas Adriaanse blijft goed pres teren in de nationale motor cross. In het Friese Joure werd hij op een kort en technisch cir cuit derde. Adriaanse boekte die prestatie op basis van een tweede en der de plaats in de manches. „Al mijn concurrenten heb ik achter me gehouden", aldus Adriaan se, die uitkomt in de viertakt- klasse. Karin Goetheer eindigde als 29e. Bij de 250cc-crossers was een vierde plaats wegge legd voor Souburger Casper Ovaa. dinsdag- H Zeilen 31e Deltaweek. Sint Annaland - Yerseke. Klassen: ORC-club en R&P-klasse. Start: 10.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 42