Middelburg breidt Arnestein uit PZC PZC Pauselijke onderscheiding Adrie Brasser wint ringrijden Biggekerke Boerenmarkt trekt veel stadsmensen Goes wil woningen inrichten als school Voortbestaan van Schouwse sportclubs en velden in gevaar Behoefte aan percelen op industrieterrein voor kleinere bedrijven Retranchement staat bol van de activiteiten Passagier slaat buschauffeur Vrouw betrapt bij stelen schoenen Vlissinger opgepakt na opstootje Man opgepakt voor vernielen ruit Politie flitst 285 hardrijders Vandalen en wildplassers bekeurd Autokrakers slaan slag maandag 2 juli 2001 door Ab van derSluis MIDDELBURG - Bedrijventer rein Arnestein aan de rand van Middelburg wordt uitgebreid. B en W willen 4,8 miljoen gulden uittrekken voor nieuwe wegen, aanleg van riolering en elektri citeit en openbaar groen. De uit breiding bedraagt zestigdui zend vierkante meter. Alle beschikbare percelen aan de Voltaweg zijn inmiddels ver kocht. Ook in het oude deel van Arnestein zijn geen stukken grond meer te koop. In een voor stel aan de gemeenteraad schrijft het college dat nieuwe bedrijfsvestigingen zich con centreren op het gebied achter Hercules. Een paar jaar geleden alweer werden daar dè Ampère- weg en de Ohmweg aangelegd en werd het gebied bouwrijp ge maakt. Inmiddels hebben zich langs die wegen ondernemingen gevestigd en lopen er diverse re serveringen. In het gebied Ampèreweg en Ohmweg liggen nog percelen bouwrijp voor middelgrote en grotere bedrijven. De in hoofd zaak kleinere percelen aan de Voltaweg zijn uitverkocht. Vol gens B en W bestaat er dringen de behoefte aan dit soort stuk ken grond. Om te kunnen voldoen aan de vraag, moet er in het gebied achter Hercules een aantal tussenwegen gemaakt worden ten noorden van de Ohmweg. Het college vraagt ook meteen geld aan de gemeenteraad om de Voltaweg af te bouwen. Met dat werk wordt begonnen, zodra de bedrijven klaar zijn met het bouwen van hun opstallen. Als de weg klaar is, aldus B en W, ziet dat deel van Arnestein er re presentatief uit. Om de ondernemingen netjes in het groen te zetten, wordt de watergang aan de Zaagmolen- dijk (de Zaagmolensprink) ver breed. In de aangrenzende twin tig meter brede groenstrook komen bomen. Diverse berm stroken langs wegen, waar zich al ondernemingen hebben ge vestigd, krijgen eveneens be planting. Dat alles moet ervoor zorgen dat met name de bedrij ven aan de Voltaweg en Ampè reweg in het groen komen te staan. De kosten van het verlen gen van de Ampèreweg, het aan leggen van twee nieuwe ontslui- tingswege, het bouwrijp maken van het nieuwe gebied en de aanleg van openbaar groen kost de gemeente Middelburg 3,8 miljoen gulden. Voor de begelei ding van het werk is nog een miljoen gulden nodig. door Frank Gijsel RETRANCHEMENT - Het Eve- nementencomité in Retranche ment heeft voor juli en augustus tal van activiteiten op het pro gramma staan. Hoogtepunt van het seizoen is ongetwijfeld de jaarlijkse rommelmarkt op het sportveld in de Noordstraat, op dinsdag 24 juli vanaf 10 uur. Ie der jaar loopt het storm en is er een groot aanbod aan standhou ders. Het programma van juli omvat verder een aantal muziekcon- certen. Het openingsconcert vindt plaats op zaterdag 7 juli vanaf 20.00 uur op de muziek tent op het Marktplein. Het con cert wordt verzorgd door mu ziekgezelschap Excelsior. Het tweede concert, door Apollo, vindt plaats op zaterdag 28 juli. Het laatste concert, door het Duo Volante (gitaar en hobo) vindt 8 augustus plaats in de Ned Herv Kerk. Verder staan op het programma een viswed strijd 7 juli), ringsteken (25 juli schattenj acht (2 9 j uli en 12 au gustus) en recreatief touwtrek ken (31 juli). Liefhebbers van de geschiedenis van de streek kun nen op 26 juli en 13 augustus deelnemen aan een historische wandeling onder leiding van een gids. De verlichte boerderij enroute vindt plaats op 16,17 en 18 augustus. Op de Boerenkoopdagen in Vlissingen/Middelburg/Koudekerke wordt het platteland getoond aan de 'stadsmens', foto Lex de Meester door Ab van derSluis VLISSINGEN - De boeren markt in de driehoek Vlissin- gen/Middelburg/Koudekerke krijgt een vervolg. Het evene ment, dat zaterdag voor het eerst werd gehouden, trok tus sen de 5500 en zesduizend be zoekers. Volgens secretaris J. Brasser van de stichting Zeeuw se Boerenkoopdagen trokken vooral veel 'stadsmensen' naar het terrein aan de Groeneweg. Behalve een markt, hadden twintig bedrijven en particulie ren hun deuren opengezet. De stichting hield vorig jaar au gustus voor het eerst sinds twin tig jaar een boerenkoopdag. Brasser: „We merkten toen dat er vooral veel agrarische men sen op bezoek kwamen. Het idee is toen geboren om het platte land ook eens te laten zien aan de stadsmens. Ik noem het wei eens de nieuwe VOC, voorlich ting, ontspanning en commercie en die combinatie is fantastisch gelukt." De kracht van het eve nement 'op bezoek in de boere- noek' school in de diversiteit aan deelnemende bedrijven, va riërend van een biologisch boer tot een imkerij. Bezoekers kre gen een rondleiding door het be drijf en konden vragen stellen. „Mijn buurvrouw heeft zeker driehonderd mensen ontvan gen, ze heeft gefrituurde bloem kool geserveerd en ook nog eens tachtig kisten bloemkool ver kocht. Ik heb zelf in mijn antiek- schuur zeker duizend mensen op bezoek gehad. Een rustend landbouwer heeft voor onge veer tweehonderd man koffie en gebak geserveerd en 's lekker gepraat met de mensen die langs kwamen." Mensen konden op eigen gelegenheid of met de paardentram de bedrijven langs. Streekproducten Behalve een open dag op de be drijven, konden de 'stadsmen sen' een boerenmarkt bezoeken. Daar presenteerden zich leve ranciers van allerlei streekpro- ducten, maar ook organisaties de jagersvereniging en vogel- en egelopvangcentrum De Mikke, een verkoper van plattelands schilderijen en een handelaar in boerenantiek, zoals oude wa genwielen. „Als je samen wat presenteert", zei Brasser, „ko men de streekproducten veel beter uit de verf." Volgens hem had de markt geen enkele con currentie van de Dag van het paard in Vrouwenpolder. „Wij richtten ons op een totaal ander publiek. Tachtig procent van ons bezoek kwam uit Vlissingen en Middelburg, tien procent van het platteland en nog eens tien procent was toerist." GOES - Een buschauffeur werd gisteren in de Zusterstraat in Goes in het gezicht geslagen door een passagier. Dat gebeurde toen een 17-jarige vrouw zei naar Ovezande te willen en de chauffeur antwoordde dat dat niet mogelijk was. Daarop kreeg hij het aan de stok met de 20-jarige man die de vrouw vergezelde. De politie wilde de man aanhouden, maar werd daarbij gehinderd door de vrouw. Daarom zijn zij uiteindelijk allebei ingerekend. VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagmiddag een 26-jari- ge Vlissingse aangehouden. De vrouw probeerde drie paar schoenen te stelen uit een winkel in de Lange Zelke in haar woonplaats, maar ze werd betrapt toen het alarm afging. De vrouw werd achtervolgd door het winkelpersoneel. Twee per soneelsleden kregen klappen toen de Vlissingse mee terug de winkel inging. MIDDELBURG - Bij een opstootje op de Markt in Middel burg, is zaterdagnacht om kwart over vier een 25-jarige Vlis singer aangehouden. Na verhoor werd hij weer vrijgelaten. Oorzaak van het vechtpartijtje was een woordenwisseling. De politie weet niet hoeveel personen erbij betrokken waren. Een 22-jarige inwoner van de gemeente Veere heeft aangifte ge daan van mishandeling. Hij mistte een ketting en een ring en zijn trui werd vernield. MIDDELBURG - De politie heeft zaterdagnacht een 21-jari- ge Middelburger aangehouden voor het vernielen van een ruit in de Beddewijkstraat in zijn woonplaats. Hij kreeg een boete van 350 gulden. De man heeft de schade vergoed aan de win kelier. VLISSINGEN - Bij snelheidscontroles op Walcheren heeft de politie zaterdag 285 bestuurders betrapt op te snel rijden. De controles werden gehouden op de Westkapelseweg en de Lan- gendam, in Zoutelande, de Rouaansekaai en de Veerseweg in Middelburg, de Grijpskerkseweg in Oostkapelle en de Dom- burgseweg in Domburg. De meeste bekeuringen vielen op de Westkapelseweg. De po litie controleerde daar 2167 voertuigen tussen vijf voor twee 's middags en vijf over half acht 's avonds. Iets meer dan twee honderd bestuurders reden te hard. VLISSINGEN - De politie heeft afgelopen weekend op Wal cheren drie mensen bekeurd voor baldadigheid of plassen op straat. Twee Vlissingers kregen een proces-verbaal. In Zoute lande kreeg een 16-jarige Vlissinger gisterochtend om half vijf een boete, omdat hij een grote steen op de weg had gelegd. Twee anderen kregen een bekeuring voor het plassen op straat. In Vlissingen aan de Hellingbaan werd om half vijf gisteroch tend een 36-jarige Vlissinger aangehouden voor baldadig heid. Hij schopte ondanks waarschuwingen tegen vuilnis bakken en hij rammelde aan het hek van het Scheldeterrein. Hij kreeg een proces-verbaal. Aan het Bellamypark werd gisterochtend om half vier een 16- jarige Vlissinger aangehouden. Hij liep over het dak van een geparkeerde auto. Johan Stouthart krijgt de kerkelijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice opgespeld door P. van Hecke. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes gaat bekijken of het mogelijk is in de toekomstige wijk Ouverture in Goes-Zuid enkele 'schoolwo- ningen' te realiseren. Dat zijn huizen die in eerste instantie voor onderwijs worden ge bruikt, maar later zonder grote ingrepen volledig bewoonbaar kunnen worden gemaakt. Het idee is ontstaan om een op lossing te vinden voor het in de loop der tijd wisselende aantal leerlingen waarmee een school te maken heeft. In het verleden werden daarvoor barakken bij schoolgebouwen neergezet om een stijging van het aantal leer lingen op te vangen; tegenwoor dig gaat het om 'semi-perma- nente behuizing'. Bij Ouverture wordt binnenkort een 'brede school' gebouwd, een groot complex waar de basis scholen De Zuidwesthoek en de Prinses Beatrixschool samen met de kinderopvang onder één dak komen. De huidige voor speilingen gaan ervan uit dat in de eerste periode het aantal REDACTIE MIDDEIM-ZEELAIMD Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl leerlingen groot zal zijn en dat het op termijn zal teruglopen. In plaats van te werken met tijdelijke gebouwtjes bij het nieuwe complex wil het ge meentebestuur bekijken of het mogelijk is nabijgelegen wonin gen te gebruiken. Het zou dan gaan om enkele huizen die vlak bij de nieuwe school aan de El- vis Presleylaan worden ge bouwd. Hoe dat in de praktijk moet gebeuren en of het plan haalbaar is, wordt nu onder zocht. Voor Goes zou het de eer ste keer zij n dat er school wonin gen worden gebouwd. Elders in het land zijn daarmee her en der al ervaringen mee opgedaan, onder meer in Barendrecht en Vleuten. Momenteel studeert ook de gemeente Zierikzee op de mogelijkheid om schoolwonin- gen in de nieuwbouwwijk Noor derpolder te realiseren. De voorbereidingen voor de bouw van de brede school in Ou verture zijn inmiddels in volle gang. Het gebouw moet over ruim een jaar, bij het begin van het schooljaar 2002/2003 ge reed zijn. De gemeente heeft de bouw inmiddels aanbesteed. Het werk wordt uitgevoerd door de Walcherse Bouw Unie. De prijs zit ongeveer twee ton bo ven het budget van zon acht mil joen gulden. „Zeker gezien de huidige situatie op de bouw markt is dat een luttel bedrag", zegt wethouder M. 't Hart. Eind dit jaar kan ook de bouw beginnen van de eerste wonin gen in Ouverture, waar in totaal ongeveer 335 huizen moeten ko men. Dit jaar geeft de gemeente ook zo'n 25 particuliere kavels uit, die rond november bouw rijp zijn. Degenen die bovenaan de wachtlijst staan, zijn daar voor inmiddels benaderd. door Jacob Hoekman GOES - De oud-secretaris van het Dekenaat Zeeland heeft de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice gekregen. Voor Johan Stouthart en zijn vrouw kwam de benoeming als een volslagen verassing. Wat een rustige afscheidsreceptie had moeten worden, mondde vrijdag uit in het opspelden van de kerkelijke onderscheiding door de Deken van Zeeland, P. van Hecke. Stouthart ontving het edelmetaal voor zijn grote inzet voor het Dekenaat Zee land, onderdeel van het Bisdom van Breda. Zo was hij acht jaar lang secretaris van het dekenaal bestuur in zijn woonplaats Mid delburg. Maar ook daarna zette hij als plaatsvervangend secre taris zijn werkzaamheden voort. Toen de functie voor De ken van Zeeland in de jaren 1998 en 1999 vacant was, ver vulde hij voor de voortgangs commissie ook de functie van secretaris, waarbij zijn groot enthousiasme niet onopge merkt bleef. Toen het dekenaat eind vorig jaar van Middelburg naar Goes verhuisde, vormde dat voor Stouthart reden een punt achter zijn secretariële be zigheden te zetten. Ook de maatschappelijke betrokken heid van Stouthart speelde een rol in de toekenning van zijn on derscheiding. Hij zet zich in voor Tafeltje Dekje, de organi satie die warme maaltijden be zorgt bij mensen. Bovendien is Stouthart al jaren secretaris bij de Unie Van Vrijwilligers in Middelburg. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De buitensporten op Schouwen-Duiveland staan aan de vooravond van een pe riode waarin de politiek moet gaan kiezen tussen het behoud van alle voetbalvelden en ten- nisaccommodaties, of het bun delen van kwaliteit en daarmee het afstoten van diverse buiten sportvoorzieningen. Het voort bestaan van diverse voetbal velden en enkele sportvereni gingen komt daarmee op de tocht te staan. Tijdens de commissie Maat schappelijke Aangelegenheden morgenavond in het gemeente huis geven de raadsfracties hun reacties op de voorstellen tot toekomstige bezuinigingen op de buitensport. De voorstellen zijn gebaseerd op een onderzoek dat het bureau Oranjewoud in opdracht van de gemeente heeft uitgevoerd. In dit onderzoek wordt gecon cludeerd dat het aanbod aan sportvelden op Schouwen-Dui veland veel te versnipperd is. Als de behoefte aan sportvelden geconcentreerd was op slechts één sportpark, zou er een over schot zijn van 7,8 wedstrijdvel- den en 1,6 trainingsvelden. Vol gens Oranjewoud is er vooral overschot op Sportpark Ban- nink, met name bij de korfbal en de hockey en verder op de vel den in Scharendijke, Ooster- land, Dreischor en Kerkwerve. Volgens het rapport zal met na me het gebruik van Bannink in de toekomst niet toenemen en voorgesteld wordt dan ook een gedeelte van dit sportpark af te stoten en een andere bestem ming te geven. In het onderzoek wordt erkend dat er juist een tekort aan sport parken bestaat in Bruinisse, Nieuwerkerk, Oosterland en Zierikzee De Hogen Blok, maar volgens Oranjewoud zou dat te verhelpen zijn met een betere roosterindeling voor het ge bruik. Verenigingen die zich gecon fronteerd zien met een afname van het totaal aantal leden of met het teruglopen van het aan tal jeugdleden zullen hun be staansrecht verliezen, consta teert het onderzoeksbureau. De tennisverenigingen Brouwer shaven en WIK in Kerkwerve worden als concrete voorbeel den genoemd. Bij de voetbalver enigingen zijn de clubs van Dreischor, Zonnemaire, Ou- werkerk, WIK en in iets mindere mate Renesse en Duiveland ge doemd in de toekomst te worden opgeheven. Ook de korfbalver eniging wordt relatief te klein geacht, maar omdat het de enige veldkorfbalvereniging op het eiland betreft, dicht Oranje woud All Ready in dit verband een bijzondere positie toe. Het gemeentebestuur heeft het advies gekregen de aandacht te gaan richten op sterke, levens vatbare verenigingen. Deze verenigingen moeten van vol doende omvang zijn, over een volledige teamopbouw kunnen beschikken, op een aantrekke lijk sportief niveau kunnen meedraaien en over voldoende vrijwilligers kunnen beschik ken. De gemeente moet dan over een kwalitatief goed aanbod van sportvoorzieningen be schikken. De grote investerin gen die dat vergt, zijn alleen mo gelijk met de concentratie van krachten en geld en dus met het afstoten van verenigingen en accommodaties die nu als te klein en te weinig gebruikt staan aangemerkt. Oranjewoud adviseert ook alle nog in gemeentelijk onderhoud zijnde tennisaccommodaties te privatiseren. De vergadering van de commis sie Maatschappelijke Aangele genheden dinsdagavond in het gemeentehuis (ingang achter zijde) begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Autodieven hebben het afgelopen weekend op Walcheren voor enkele dui zenden guldens aan spullen ge stolen. In Middelburg werd in de nacht van zaterdag op zondag inge broken in een auto aan de Noordsingel. De eigenaar mist een zonnebril van enkele hon derden guldens. Uit een auto, die geparkeerd stond aan de Gerrit van der Veenstraat, ver dween een autoradio-cd-speler en een tiental cd's. Aan de Puccinilaan in Vlissin gen werd uit een auto een foto toestel en een tas met paperas sen gestolen. Het toestel is een paar duizend gulden waard. In Koudekerke werd in een auto aan de Galgeweg ingebroken. Uit de wagen verdween een mo biele telefoon van enkele hon derden guldens. A. A. van der Sluis (chef) N. F. C. Berkelder R. H. Hoving E. L. Ramakers M. J. van den Broek K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Sjaak Janse BIGGEKERKE - Het waren de gelouter de rijders die zaterdag de lakens uitdeel den tijdens de afdelingswedstrijd ring rijden in Biggekerke. De ringrij-jeugd mag dan aan de deur kloppen, zij kwam er deze dag niet echt aan te pas. Adrie Brasser reed de hele wedstrijd foutloos op kop, tot hij in de 29ste beurt zijn eerste ring liet hangen. Daarmee gaf hij Arno Francke gelegen heid om langszij te komen. Toch was het Adrie Brasser die in de kamp de winnaar werd van de wedstrijd, met 29 van de 30 ringen. Arno Francke werd tweede en Erik Leendertse en Niek Louws derde. Erik Leendertse eiste daarnaast de eerste beker, de pollepel en de prijs voor het mooist versierde paard voor zich op. Ar no Francke kwam in het bezit van de tweede beker en Marije Schreijenberg won de derde beker. De eerste dame Jan- nie Louws-Brasser, vierde zaterdag haar 25-jarig ringrij dersjubileum en werd in de bloemetjes gezet. De kamp voor de middag werd gewonnen door Frank Brasser. Eline Francke-Wis- se stak 8 van de 8 ringen in de kleine fina le en won zodoende de eerste prijs. De traditionele wedstrijd met Domburg- se kermis werd zaterdag verreden onder prima weersomstandigheden. Winnaar van deze wedstrijd werd Coen Minder- houd, die in de kamp Simon de Visser versloeg. Beide rijders staken 29 ringen. De derde plaats was met 28 ringen voor Bram de Visser en Martijn Minderhoud. 's Morgens, voordat de bekers werden verreden, was er de huldiging van Hans van Eijzeren. Hij reed voor de veertigste keer onafgebroken mee op de Domburg- se kermis en wist deze wedstrijd al der tien maal te winnen. In de 1394 beurten dat hij door de baan ging, wist hij 1173 ringen te steken; een score van 84,15 pro cent. De 57-jarige Wim Provoost won de eerste beker door voor het eerst in zijn carrière de ring van 10 milimeter te ste ken. De tweede beker werd gewonnen door Roel Willemse. De bekers 's middags werden gewonnen door Bram de Visser (eerste), Roel Willemse (tweede) en San- der Willemse (derde). De prijs voor de meest gestoken ringen bij de dames werd gewonnen door Patricia Geertse met 14 ringen. De pollepel ging naar Krijn Pas- senier. Bea Viergever had haar paard het mooist versierd. Agenda ZRV Zaterdag 7 juli ringrijden Aagtelcerke (speelweide) 7.30-17.30, Meliskerke (to renstraat) 8.00-17.30 en Serooskerke (zandput) 8.00-17.30. De sjezenwed- strijd in Oost-Souburg is afgelast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 9