Klant vraagt niet naar euro's 7 Paarden en ruiters oogsten bewondering Ik wil best nog even blijven Blijven ademhalen en niks doen Sportpunt Zeeland opent vernieuwd bad Verkoop lasershields zelfs na vrijspraken op een laag pitje Belgische surfer breekt been bij aanvaring Winkeliers vanaf 1 juli verplicht om dubbel te prijzen Man loopt snij wond op bij reddingspoging Man gewond bij knokpartij Horloges en sieraden gestolen llfP Boete voor baldadigheid Problemen site PZC zeeuwse almanak Sigaartje PZC MIDDEN door Ali Pankow OUDDORP - De bemanning van reddingsboot Tuimelaar trok er zaterdagavond om streeks kwart voor zeven uur op uit, na een melding via de kust wacht post Ouddorp dat er in maandag 2 juli 2001 zee voor de Brouwersdam een surfer gewond was geraakt. De surfer, een 53-jarige Belg, bleek na ongeveer een uur in het water te hebben gelegen, op het strand te zijn aangekomen. De man was tijdens het uitoefenen van zijn hobby aangevaren door een Duitse surfer. Op het strand werd al vastgesteld dat de Belg zijn onderbeen had gebroken. De man werd met behulp van de KNRM-Unimog naar de rijbaan op de Brouwersdam gebracht in afwachting van de reeds gealar meerde ambulance. Het slachtoffer werd overge bracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Later werd bekend dat de man een driedubbele beenbreuk had opgelopen en in de loop van de avond naar het ziekenhuis in Leuven was ge bracht. door Ab van der Sluis MIDDELBURG De midden stand lijkt de euro nog niet te omarmen. De afspraak om van af I juli dubbele prijzen te han teren, wordt lang niet overal consequent nagekomen. Corrin's Mode in Middelburg doet voorlopig niet mee aan het omprijzen. De onderneemster vindt invoering te veel werk, te kostbaar („allemaal nieuwe prijskaartjes") en onzin. „Ik ben faliekant tegen. Het is toch be lachelijk dat een land zijn eigen valuta niet eens meer mag voe ren." SIRJANSLAND - Een caravan aan de Zandweg in Sirjansland vatte zondagochtend plotseling vlam. De bewoonster stond on der de douche. Een buurman rook een brand lucht en nam poolshoogte. Om dat er rook uit de caravan kwam, probeerde de man de deur te openen. Toen dit niet lukte, trapte hij een deurruit in. Hij liep daarbij een diepe wond in het onderbeen op en moest per ambulance naar het zieken huis in Dirksland worden ge bracht. De bewoonster werd door andere buren uit de cara van gehaald. De brandweer kwam ter plaatse, maar hoefde niet meer te blussen. Het vuur was reeds door de buren ge doofd met een brandblusser. De brand was ontstaan in de badgeiser. GOES - Een 27-jarige man uit Zierikzee raakte in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond bij een vechtpartij in de Sint Jacob- straat in Goes. De man werd, naar aanleiding van een meningsverschil, door verschillende mensen geslagen en geschopt. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis, maar kon na behandeling naar huis. De politie kon een van de da ders, een achtienjarige Middel burger, aanhouden. Een tweede verdachte, een twintigjarige man uit Goes, werd later in de nacht ingerekend nadat hij ook betrokken was, geraakt bij een vechtpartij in de Europalaan. Daar sloeg en schopte hij een 23-jarige man uit Goes, vanwe ge een voorval eerder op de avond. Een 22-jarige plaats genoot die tussenbeide wilde komen, kreeg eveneens klap pen. AXEL - Bij een inbraak in een ju weiiers winkel in de Axelse Noordstraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf horlo ges en een aantal kettingen en armbanden ontvreemd. De sieraden vertegenwoordigen een waarde van enkele tiendui zenden guldens. Volgens Corrin's Mode 'leeft' de euro volstrekt niet onder haar klanten. Ze heeft in ieder geval nog geen enkele vraag gehad over de nieuwe munt. In augus tus, als de nieuwe collectie de winkel binnenkomt, zal ook zij moeten geloven aan het omprij zen. De informatie van de over heid, is daarbij een 'redelijk' hulpmiddel. Overdrijven Wat hoteleigenaar E. Izeboud van Golden Tulip Westduin in Koudekerke betreft, mag de in formatiestroom over de euro nu wel stoppen. „Het wordt steeds maar meer en meer. De overheid begint nu toch wel een beetje te overdrijven. Bijna elke dag krijg je te horen: wist u al dat de euro wordt ingevoerd Nu heeft Izeboud wel een reden tot kla gen. In zijn hotel wordt al zeker driekwart jaar 'dubbelge- prijsd'. „We zijn daar mee be gonnen om alvast een beetje te wennen." Ook hij is ervan overtuigd dat de euro de mensen koud laat. Van zijn gasten heeft Izeboud nog geen enkele op- of aanmerking gehad. „Men is daar nog niet zo mee bezig." De hoteleigenaar zelf overigens ook nog niet. „Ik denk nog lang niet in euro's, maar ik ben dan ook een beetje ouderwets." Vreemde prijzen De menukaart van Dijkpavil- joen De Westkaap bij Westka- pelle vermeldt sinds twee a drie maanden vreemde prijzen. Het maandmenu kost bijvoorbeeld 44,07 gulden en de soep 7,71 gulden. Eigenaar Jaco Duvekot heeft - met het oog op de euro - alvast gekozen voor mooie, ron de bedragen. Soep kost 3,50 eu ro en het maandmenu 20 euro. „Mensen kunnen dan alvast een beetje wennen aan de prijzen. In de horeca zijn we gewend om met ronde bedragen te werken, omdat dat makkelijk is bij het afrekenen. Als straks de euro wordt ingevoerd, krijgen we weer te maken met dubbeltjes. Je krijgt dan voor ons hele, kromme prijzen. Een kopje kof fie kost 3,25 gulden, maar straks in euro's 1,47. Je krijgt dan echt van die supermarktprijzen." De klanten, zegt Duvekot, kunnen de omschakeling wel waarde ren. „Ik denk dat vooral Duit- 5 x In Vrouwenpolder vond de 32ste editie van de dag van het paard plaats. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis VROUWENPOLDER - De vier jongens en het enige meisje van The Future Guys buitelen over de rug van hun paard. Ze lopen - tot verbazing van het meer dan duizendkoppige publiek - achter hun viervoeter en ze introduceren een nieuwe sport; skiën achter een paard. De toe schouwers, zaterdag bij de 32e editie van de Zeeuwse dag van het paard, klappen hun han den stuk. De paarden van The Future Guys zijn gewend aan veel ap plaus, verzekert instructeur/ leider Jan van Os. Hoe meer la waai, hoe meer spektakel. Met ware doodsverachting hangt de 13-jarige Angelique met één been in de stijgbeugel onder steboven. Haar hoofd zwaait vervaarlijk tegen de buik van haar paard. Ook de vier jon gens laten zich niet onbetuigd. Ze staan op de rug van het paard, ze zitten met de handen los op de brede kont van hun dier, ze laten zich ervan afglij den om enkele tientallen me ters mee te lopen en ze maken - zo snel dat het oog het nauwe lijks kan bevatten - acrobati sche bewegingen over het za del om achterstevoren verder te rijden. De show van The Future Guys kreeg het publiek goed los. Het vijftien minuten durende op treden, was één van de vele hoogtepunten tijdens de Dag van het paard. Het middagpro gramma bestond onder meer uit een show van manege De Eendracht. Vijf prachtig ge klede groepen ruiters beeldden de Olympische gedachte uit: Griekse amazones maakten plaats voor Indianen; Chinese ruiters werden afgewisseld door Berbers. Drie ruiters, die Australië uitbeeldden, sloten het nummer af. Een prachtig gezicht was het enkelspan Friezen. Twee groe pen presenteerden zich, die via een onderlinge competitie de punten verdeelden. Het pu bliek gaf via applaus aan wat in zijn ogen de winnaar was. Ad Geurs met Manine van Twillens kreeg deze keer de meeste punten. Geen punten waren er te verdienen tijdens demonstraties van het Haflin- ger paard. De eigenaren lieten vooral zien welke mogelijkhe den het dier heeft: als solorij der, maar ook aangespannen deed de Haflinger zijn best. Het concoursnummer Hack ney's tweespannen kleine maat, was een evenement op zich. De dieren moesten qua beweging, maat en tekening gelijk zijn. Dat leidde soms tot gezichtsbedrog als het span voor de vip-tent langsdraafde. In een aantal gevallen leek het inderdaad alsof de de wagen slechts door één enkele Hack ney werd getrokken. Marie de Vlieger 102 jaar Catrien Polderman-Dingemanse 103 jaar door Wilma Valk BRESKENS - Ze stond er al vroeg alleen voor, Marie de Vlie ger. Al op haar zeventiende ver loor ze haar ouders en zuster en ging ze zelf de winkel in Groede runnen. Gisteren werd ze 102 jaar. „Het was in 1916. Mijn beide ouders overleden op de leeftijd van 46 jaar tijdens een zware griepepidemie; mijn zuster werd ook maar 29 jaar. We had den een winkel in Groede. Dro gisterij, kruidenierswaren, wij nen en likeuren. Daar stond ik dus alleen voor. Twee oorlogen heb ik meegemaakt, winkels schoten als paddestoelen uit de grond, maar ik heb alles over leefd en naast slechte ook goede tijden meegemaakt. Ik ben dankbaar dat ik er nog ben en dat ik nog mee kan praten. Al leen zien gaat niet meer zo best." Familie heeft Marie de Vlieger niet veel, alleen een achterneef die haar iedere week komt be zoeken. „Gelukkig komen er ook nog veel mensen uit Groede zomaar even binnenwaaien om te zien hoe het met me gaat. Mijn winkel was recht tegenover de hervormde kerk, ik kon op zon dag de dominee vanuit mijn winkel op de kansel zien staan. Daar had ik ook nog goede bu ren, je kon altijd overal voor hulp aankloppen, dat is nu wel even anders. De tijden zijn zo veranderd, ik kan niet alles meer volgen. Misschien moeten de oudjes een beetje ruimte ma ken", lacht Marie. „Dit is maar een lolletje hoor, ik wil best nog even blijven." Voorlezen Haar verjaardag vierde Marie de Vlieger rustig met de familie die overbleef Voor alle bewo ners van Ter Schelde waar ze sinds ruim tien jaar verblijft, was er een gebakje. Dat ze in de krant komt, vindt Marie prach tig: „Alleen jammer dat ik het zelf niet kan zien. Ik hoop dat ze het willen voorlezen." Marie de Vlieger door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het geheim om 103 jaar oud te worden „Ge woon, elke dag blijven ademha len", lacht Catrien Polderman- Dingemanse. „En niks doen." Zij vierde zaterdag samen met haar familie, vrienden en ken nissen het heuglijke feit in dien stencentrum Bachten Reede in Vlissingen. Ze werd geboren in Biggekerke, maar verhuisde in 1924 al naar Vlissingen. Hoewel ze het me rendeel van haar leven in de Scheldestad woont, wil ze zich zelf geen Vlissingse noemen. „Hooguit een halve. En een hele zal ik wel niet meer worden." Van drie mannen, kreeg ze acht kinderen. Samen met alle klein kinderen en achterkleinkinde ren was het zaterdag een drukte van jewelste. „Er was flink wat klein spul bijmaar het was stik- gezellig." De laatste jaren wordt mevrouw Polderman-Dingemanse wat Polderman-Dinge- sers, die er nu van uitgaan dat 1 mark gelijkstaat aan 1 gulden, straks zien dat een Nederlands kopje koffie echt goedkoper is dan in Duitsland." Vanuit een praktisch oogpunt, begon foto Verschoore in Vlis singen een paar maanden gele den al met omprijzen. Nieuw as sortiment kreeg direct de prijs in euro's vermeld. Vragen roept het dubbelprijzen bij de klandi zie niet op. Een woordvoerder van foto Verschoore denkt dat de nieuwe munt bij veel mensen nog niet leeft, omdat 1 januari nog maanden ver weg is. door Rolf Bosboom GOES - Het was keihard wer ken, maar het resultaat mag er zijn. Precies op tijd is de ingrij pende verbouwing van zwem bad Sportpunt Zeeland in Goes afgerond. Na een sluiting van drie weken konden zaterdag de zwemmers voor het eerst terecht in het vernieuwde en uitgebrei de zwembad. „Het is allemaal heel hectisch geweest", zegt D. van de Velde, directeur van het zwembad. „Onze eigen mensen hebben de aannemer nog flink geholpen en vooral het schoonmaken was een enorm karwei." Van de Vel de is trots op het resultaat,Er is veel meer ruimte gekomen en toch oogt het als één geheel. Ie mand die de oude situatie niet heeft gekend, ziet het verschil niet tussen het oude en het nieu we gedeelte." Drie weken is Sportpunt dicht geweest, maar de verbouwing begon al vorig jaar oktober. De afgelopen maanden is een extra bassin van tien bij twintig meter gebouwd. Dat was hard nodig, omdat het zwembad capaci teitsproblemen had. Het wed- strijdbad, het doelgroepenbad en het recreatiebad waren niet meer voldoende voor de onge veer 375.000 bezoekers die er per jaar komen. Te vaak was het bad te vol. Met het extra bassin verwacht Sportpunt uit de problemen te zijn. Tegelijkertijd heeft de oude glijbaan plaats gemaakt voor twee nieuwe, met een lengte van vijftig en zestig meter. De laat ste, die op acht meter hoogte begint, is voor de echte waag halzen. De andere, drie meter minder hoog, is voor wie het wat rustiger aan wil doen. Een 'stop licht' moet ervoor zorgen dat de zwemmers niet te snel achter el kaar naar beneden gaan. Bij een uitbreiding alleen is het zeker niet gebleven. Op vele fronten is het bad verbeterd. Zo is de omkleedgelegenheid flink uitgebreid, met onder meer aparte kleedruimtes voor min- dervaliden en ouders met ba by's. Ook zijn er zo'n tweehonderd kluisjes bijgeko men, die bovendien met came ra's worden bewaakt. Bodem Het nieuwe bassin heeft een be weegbare bodem, zodat de diep te kan worden afgestemd op het gebruik. De beweegbare bodem van het doelgroepenbad is ver vangen. Verder is er in het hele bad meer ruimte rond de bassins gekomen en is de zwemmersbar onder handen genomen. Een van de belangrijkste verbete ringen is niet zichtbaar, maar de installaties voor de zuivering zijn vernieuwd, zodat het zwemwater nu aan de streng ste normen voldoet. „We hebben nu de Rolls Royce onder de waterfilters", aldus Van de Vel de. Voor de renovatie was een be drag van 6,5 miljoen gulden be schikbaar. Sportpunt heeft het werk - ondanks de enorme prijs stijgingen in de bouwsector - binnen dat budget kunnen uit voeren, stelt Van de Velde tevre den vast. De verbouwing is nog niet hele maal afgerond. Het bassin dat vroeger naar buiten leidde moet bijvoorbeeld nog verder worden aangekleed. Ook de aanleg van het buitenterras moet nog wor den voltooid. Van 1 tot en met 6 oktober wordt een feestelijke officiële openingsweek gehou den. TERNEUZEN - De Havenfees ten in Terneuzen verliepen afge lopen weekeinde relatief rustig. De politie pakte in de nacht van zaterdag op zondag vier jonge mannen uit Terneuzen op, vari ërend in leeftijd van zestien tot twintig jaar. Eén van hen schop te tegen het straatmeubilair en stond te roepen in de Nieuw- straat, de drie anderen spoten brandblussers leeg op cle Markt. Allen moesten voor afkoeling mee naar het bureau en werden even later met een boete naar huis gestuurd. door Jacques Cats VLISSINGEN - Ondanks de vrijspraken van automobilisten die met laserapparatuur snel heidscontroles van de politie verstoren blijft de verkoop op een laag pitje staan. „Het pu bliek is onzeker geworden. Ze durven het niet goed meer aan", meldt Marco Schout van Carlife in Vlissingen. Ook Sander Laar van de vestiging van Halfords in Middelburg maakt gewag van een ingezakte markt. Officier van justitie J. Spee van het landelijke bureau verkeers handhaving is niet van plan om genoegen te nemen met de vrij spraken rond het gebruik van lasershields. Hij overweegt om zaken die nu door politierechters zijn afgedaan aan een hoger rechtscollege voor te leggen. Het spijt Spee dat de man uit Kamperland die vorig jaar in een proefproces wegens het ge bruik van een lasershield werd veroordeeld zijn beroep later in trok. „Anders hadden we nu al een uitspraak van een gerechts hof gehad." De officier van justitie blijft er bij dat met het gebruik van la sershields opsporingshandelin gen worden gefrustreerd. Stijgend Hebben diverse processen de in teresse voor de aankoop van la serapparatuur doen afnemen, de verkoop van radardetectors geeft een geheel ander beeld te zien. Carlife woordvoerder Schout signaleert een stijgende verkoop. Ook collega Laar van Halfords is tevreden over de om zet. „Die radardetectors lopen als zoete broodjes." De kosten van de apparatuur loopt uiteen van rond vierhonderd tot bijna tweeduizend gulden. „Met twee keer goed geflitst te zijn ben je uit de kosten", rekent Laar snel voor. Afnemers van radarappa- ratuur zijn over het algemeen geen jeugdigen. „Het gaat veelal om mensen van veertig, vijftig jaar die het beu zijn om voor een geringe snelheidsovertreding al een flinke bon te krijgen." Landelijk officier van justitie Spee zet ook zijn strijd tegen ra dardetectoren onverminderd voort. „De tekst voor het wets voorstel is nagenoeg gereed." VLISSINGEN - De site van de PZC ervaart sinds een dag of twee technische problemen. Hierdoor is de site moeilijk be reikbaar en niet actueel. Er wordt getracht de moeilijkhe den zo snel mogelijk op te los sen. Wij vragen uw begrip hier voor en bieden excuus aan voor het eventueel ontstane onge mak. vergeetachtig en slaperig. Be zoek moet in een schriftje maar opschrijven, waarover gespro ken is, zodat ze de herinnerin gen later nog eens kan lezen. Ook is ze moeilijk ter been, maar een rollator („dat karretje") zorgt ervoor dat ze toch nog een paar maal per week de recrea tiezaal kan bezoeken om bloe men te schikken of te bingoën. Ze is, vertelt ze, het een beetje beu om oud te worden. „Ik ben voor veel dingen afhankelijk van ouderen en daar hou ik niet van. Ik wil 't allemaal nog graag zelf doen. Ik zou wel meer wil len, maar ik voel dat ik het niet meer kan. En dat is geen prettig gevoel, maar je hebt er maar mee te leren leven. Maar, mag je op deze leeftijd wat minder worden. Je hebt daar zelf niks over te zeggen. Je hebt je leven geen dag in de hand. Je moet 't maar aanvaarden, hoewel ik graag wat fitter zou willen zi jn. Radio en tv kan ze niet meer vol gen. „Maar ik geef er ook niks meer om. Als je ouder wordt, wordt je makkelijker. Ik heb er ook geen belangstelling meer voor." Davide, van zuidelijke af komst, maar met een Axels accent, was toe aan een si gaartje. Met acht man en één vrouw had hij zaterdag, in een optocht met duizenden Belgen, de Touretappe van Antwerpen naar Seraing voor wielertoeristen gere den. Zo'n 215 kilometer met een paar vervaarlijke klim- metjes op het eind. Moe, maar met een zekere fierheid schoof het gezel schap 's avonds aan in een Mexicaans restaurant in het centrum van Hasselt. „Ik wil er wel een sigaar bij", zei Da- vide in een vlaag van sluime rend genot. Zijn maatje van de beklimmingen lustte er ook wel één en samen bliezen ze grote rookwolken over de goed gesoigneerde tafel. Toen het later op de avond op betalen aankwam, stonden er twee vage, maar forse be dragen op de rekening. Twee diners te veel gerekend, dachten ze. „Wilt u even kij ken meneer, er is een foutje gemaakt." Het obertje kioam uitleggen dat het de sigaren waren. Twee stuks voor honderd gul den (1800 frank). Davide zuchtte eens diep en kreunde: „Watte..., nog duurder dan die van Clinton." Het laatste stompje van z'n sigaar heeft hij die avond nog heel lang gekoesterd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 7