Franse bleekneusjes in Zeeland PZC PZC Brandweer pompt zwembad leeg Molenstraatfeesten ouderwets gezellig J eugd vakantie week Hontenisse gaat door Speelweek Hulst m teken van dierentuin Stadskinderen op vakantie in Breskens Leerlingen zwemmen voor Vietnam Horloges en sieraden gestolen Strandhokjes opengebroken Vlissinger opgepakt na opstootje Passagier slaat buschauffeur Wildkampeerder bedreigt politie Vandalen en wildplassers bekeurd Keuring van trekpaarden in IJzendijke Wielerrace Auto's gestolen Activiteiten in Retranchement Zomerfietstocht maandag 2 juli 2001 door Rolf Bosboom BRESKENS - Voor kinderen die al vaker zijn geweest was het een aangenaam weerzien met bekenden; anderen stapten juist bedremmeld uit de bus, een en keling zelfs een traantje weg pinkend. Zestien kinderen uit de achterstandswijken van het Franse Lille kwamen gisteren in Zeeland aan voor een vakantie van drie weken, die ze door brengen bij gastgezinnen. Europa Kinderhulp zet zich in om kinderen uit kansarme ge zinnen, die niet op vakantie kunnen, toch een mooie zomer in een andere omgeving te bie den. Zij worden ondergebracht in gastgezinnen. Jaarlijks haalt de organisatie zo'n vierhonderd kinderen naar Nederland, on der meer uit Berlijn, Hannover, Londen. Ierland, verschillende grote Franse steden, maar ook uit Wit-Rusland, Albanië en Kosovo. C. Leeflang van Europa Kinder hulp merkt dat het steeds moei lijker wordt om voor alle kinde ren onderdak te vinden. „Elk jaar moeten we er wat harder voor vechten." Voor kinderen uit bijvoorbeeld Kosovo lukt het nog wel, maar voor landen zoals Duitsland of Frankrijk is er sprake van een groeiend pro bleem. „Mensen vinden dat kennelijk niet zielig genoeg", aldus Leeflang. Toch was het opnieuw gelukt om genoeg opvang te vinden voor de kinderen uit Lille. Twee bussen vol arriveerden gisteren rond het middaguur bij het veerplein in Kruiningen. Zes- door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - De Stichting Jeugd vakantie week Hontenisse is er toch in geslaagd om de basisschooljeugd in de laatste week van de zomerva kantie van maandag 6 tot en met vrijdag 10 augustus een speel- week aan te bieden. „Het was kantje boord of we hadden ons programma moeten afblazen", zegt Eric de Clippe- laer van de organisatie. „Alles valt of staat namelijk met het aantal vrijwilligers dat dage lijks bij de activiteiten kan wor den ingezet. Ten opzichte van vorig jaar is het aantal helpers zowat gehalveerd. We moeten nu met pakweg tien tot vijftien personen telkens zo'n honderd kinderen bezig houden. Dat is flink aanpakken. Maar met wat goede wil is het te doen." Het speelcircus in de gemeente Hontenisse doet traditioneel een aantal kernen aan. Maan dag 6 augustus start de speel- week om 13.00 uur nabij de ba sisschool in Hengstdijk. Alles staat in het teken van het thema tien van hen werden daar opge haald door hun Zeeuwse gast ouders. De andere 64 nuttigden op het plein hun lunch, voordat zij hun reis voortzetten naar de diverse andere delen van het land. Een van de Zeeuwse gastouders is W. van der Kolk uit Breskens. Hij gaat een drukke zomer tege moet, want over anderhalve week krijgt hij ook twee Koso- vaarse kinderen tijdelijk in huis. Het is voor het eerst sinds twaalf jaar dat hij zich weer beschik baar stelt voor Europa Kinder hulp. „Ik heb zelf vier kinderen, maar drie van hen zijn inmid dels de deur uit. We hebben nu dus weer wat ruimte." Van der Kolk heeft geen apart programma voor de kinderen opgesteld. „Het is echt niet de bedoeling dat we met hen alle pretparken langsgaan. We laten ze gewoon in het gezin mee draaien, zodat ze wat tot rust kunnen komen. In Breskens zit ten we ook vlakbij het strand en het zomerseizoen is weer begon nen, dus er is genoeg te doen." de Middeleeuwen. De kinderen werken die dag onder meer Vlaamse spelen af. Dinsdag ver zamelen de deelnemers 's mid dags bij het wandelbos in Vogel waarde. Hier worden de handen uit de mouwen gestoken om zelf een poppenkast en poppen te maken. Aan het eind van de middag wordt een voorstelling verzorgd. Woensdag vinden de activiteiten plaats op het sportveld inLamswaarde. Don derdag en vrijdag is de activitei- tenweide in 't Laantje in Kloos- terzande de spellokatie. Men begint beide dagen al om tien uur. Donderdag staat onder meer een speurtocht op het program ma. Vrijdag wordt een ridder aangekleed met zelfvervaardig de attributen zoals een zwaard, wapenschild en lans. De deelne mers bekampen elkaar tijdens een zeskampspel en riddertoer- nooi. De speelweek wordt afgesloten met een Bourgondische maal tijd. De Clippelaer koestert nog de stille hoop dat zich alsnog vrijwilligers aanmelden om het spelen in goede banen te leiden. Het water werd in acht grote bassins opgevangen. foto Charles Strijd OOSTBURG - De brandweer van Oostburg heeft zaterdag het zwembad van de Eenhoorn leeggepompt. Aan de achterzijde van het complex stonden acht grote bassins van elk honderddui zend liter voor de opvang van het water opgesteld. De opera tie was nodig omdat er in de komende dagen door een Duits bedrijf controle van de bodem moet plaats vinden. Een der gelijke inspectiebeurt vindt elke drie jaar plaats. Bij het overpompen werd gebruik ge maakt van een hydraulische dompelpomp van de regionale brandweer Zeeland. De klus was zaterdagavond rond tien uur geklaard. Volgens zwem- instructeur Jean Pierre de Vries is een dergelijke operatie met hergebruik van water goed mogelijk. „Het is milieu technisch verantwoord en daarnaast dient er ook geen water van het net afgenomen te worden." De verwachting bestaat dat donderdagavond die klus is geklaardzodat vrij - dag het zwembad weer vanuit de bassins gevuld kan worden. AARDENBURG - Leerlingen van de groepen zeven en acht van de openbare Vorsterman van Oyenschool in Aardenburg hebben samen met leerkracht Marieke Pera tweeduizend gul den bij elkaar gezwommen voor Unicef. De gesponsorde baantjes werden afgelegd in het openluchtbad te Aarden burg. Het geld gaat naar de straatkinderen in Vietnam. AXEL - Bij een inbraak in een juwelierswinkel in de Axelse Noordstraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf hor loges en een aantal kettingen en armbanden ontvreemd. De sieraden zijn tienduizenden guldens waard. BRESKENS - Op het strand bij Breskens zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zes strandhokjes opengebroken. De deur werd geforceerd en uit één hokje was een spade weggenomen, uit een ander wat etenswaren. MIDDELBURG - Bij een opstootje op de Markt in Middel burg, is zaterdagnacht om kwart over vier een 25-jarige Vlis singer aangehouden. Na verhoor werd hij weer vrijgelaten. Oorzaak van het vechtpartijtje was een woordenwisseling. De politie weet niet hoeveel personen erbij betrokken waren. Een 22-jarige inwoner van de gemeente Veere heeft aangifte ge daan van mishandeling. Hij mist een ketting en een ring en zijn trui werd vernield. GOES - Een buschauffeur werd gisteren in de Zusterstraat in Goes in het gezicht geslagen door een passagier. Dat gebeurde toen een 17-jarige vrouw zei naar Ovezande te willen en de chauffeur antwoordde dat dat niet mogelijk was. Daarop kreeg hij het aan de stok met de 20-jarige man die de vrouw vergezelde. De politie wilde de man aanhouden, maar werd daarbij gehinderd door de vrouw. Daarom zijn zij uiteindelijk allebei ingerekend. RENESSE - Een twintigjarige man uit Den Bosch is zondag morgen rond half vier aangehouden in Renesse toen hij agen ten bedreigde. De politie wilde de man een boete geven we gens illegaal kamperen. De Bosschenaar begon zich hierop vervelend te gedragen en bedreigde en beledigde de agenten. VLISSINGEN - De politie heeft afgelopen weekend op Wal cheren drie mensen bekeurd voor baldadigheid of plassen op straat. Twee Vlissingers kregen een proces-verbaal. In Zoute- lande kreeg een 16-jarige Vlissinger gisterochtend om half vijf een boete, omdat hij een grote steen op de weg had gelegd. Twee anderen kregen een bekeuring voor het plassen op straat. In Vlissingen aan de Hellingbaan werd om half vij f gis terochtend een 36-jarige Vlissinger aangehouden voor balda digheid. Hij schopte ondanks waarschuwingen tegen vuilnis bakken en hij rammelde aan het hek van het Scheldeterrein. Hij kreeg een proces-verbaal. Aan het Bellamypark werd gisterochtend om half vier een 16- jarige Vlissinger aangehouden. Hij liep over het dak van een geparkeerde auto. Ook de ballonnen verkoper probeert in Kloosterzande zijn waar te slijten. foto Charles Strijd IJZENDIJKE - IJzendijke staat zondag 22 juli in het teken van de traditionele Internationale Trekpaardenkeuring. Aan deze keuring nemen naar schatting 340 trekpaarden deel, zowel uit Nederland als België. De keuringen beginnen 's mor gens om negen uur. Elk trek paard wordt ingedeeld in een rubriek, van pasgeboren veulen tot kampioen merrie of kampi oen hengst. Er is dit keer een ex tra rubriek: de huidige kampi oenen van België en Nederland. Rond vijf uur worden de keurin gen afgesloten met een demon stratie vierspannen. De zesde trekpaardenkeuring bevat ver der een publieksprijs vraag, een wedstrijd wie de mooiste com binatie van ti-ekpaard en trot- teur heeft en een presentatie van drie trekpaardhengsten. Ook de dag voor de keuring, zaterdag 21 juli, is het trekpaard al op de Markt van IJzendijke te signa leren. Tijdens de dertigste Folk loristische Dag die dan in IJzen dijke wordt gehouden, staat het dier centraal bij het ringrijden. Verder heeft er een optocht van trekpaarden plaats. De Folklo ristische Dag duurt tot half zes. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEIM Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - De ze ventiende editie van de Molen straatfeesten in Kloosterzande had zaterdag een koude start. Na de opening werd het feest terrein overspoeld dooreen flin ke regenbui. Het ruim twaalf meter hoge luchtkussen van het krattenklimspel werd daarna door een windvlaag omver ge blazen. Toen even later de zon toch flink begon te schijnen, kwamen de festiviteiten goed op gang. Zowel zaterdag als gisteren was er in de verkeersvrije Clooster- straat vermaak voor jong en oud. De Molenstraatfeesten, die jaarlijks de kermis in Klooster zande omlijsten, zaten een beet je op een dood spoor. Nieuw en vooral jeugdig elan in het orga nisatiecomité heeft er toe bijge dragen dat er weer een als van ouds bruisend spektakel uit de bus rolde. Burgemeester A. Vogelaar van Hontenisse sloeg zaterdagmid dag bij de opening de spijker op de kop. Hij zei dat de Molen straatfeesten en Kloosterzande onafscheidelijk aan elkaar ver bonden moeten blijven. Daarbij hoort wel leven in de brouwerij. De gemeente wil niet achterblij ven en ondersteunt nu met fi nanciële en materiële middelen het jaarlijkse dorpsfeest. Show band Kloortje trad na de ope ning voor het eerst als salsaband Boa Vista naar buiten. Boeren- kapel de Lamsoren uit Lams- waarde speelde op het feestter rein de vrolijke noot. In de Cloosterstraat boden vrijhan delaren hun spulletjes te koop aan. Enkele tientallen kinderen bevolkten de rommelmarkt. Plaatselijke verenigingen spek ten de kas met spelletjes als eie ren gooien en darten op draai ende ballonnen. De oud- Zeeuws Kampioen palingro- ken, Ronnie Andriessen uit Kloosterzande, stookte zijn rookpot op. De stellingmolen aan de Groenendijk was volop in bedrijf. De molenaar verzorg de rondleidingen en rondom de molen toonden beoefenaars van oude ambachten hun kunnen. Voor de kinderen stonden er springkastelen en ze konden zich laten schminken. Scouting Canisius presenteerde het ab- seilen vanaf een zelf gebouwde stellage. Bands 's Avonds was er op de podia voor de horeca live muziek van verschillende bands. De terras jes waren tot in de late uurtjes druk bezet. Gisteren was de ijzingwekken de bungy jump de topattractie. De waaghalzen sprongen van ruim zestig meter hoogte naar beneden en bengelden daarna nog enkele minuten aan de grote springveer. Voor de allerklein sten reed de Santa Fé kinder- trein Een braderie, een groot aantal van de zaterdagactiviteiten, een rondgang van de koninklijke harmonie St. Ceciliaeen optre den van volksmuziekgroep Am- bras en aanstekelijke demon straties country line dansen completeerden het programma. Vandaag (maandag) wordt de kermis traditioneel afgesloten met een schieting op de liggende wip in café de Reizende Man. De boog wordt vanaf 14.30 uur ge spannen. door Edy de Witte HULST - De stichting Jeugdva- kantieweek Hulst pakt in de voorlaatste week van de school vakantie weer uit met een speel week. Vanaf zondag 29 juli tot en met zaterdag 4 augustus zijn er in de Hulster kernen volop activitei ten. Zondag begint bij het sport veld aan de Zandstraat in Hulst om 19.00 uur een beestenla- waaioptocht. De kinderen trek ken met toeters, bellen, deksels en andere lawaai-producerende voorwerpen naar buitencen trum 't Jagertje. Hier wordt de musical Dolfs Dierentuin opge voerd. De dierentuin loopt dit jaar als een rode draad door de spelen. De kinderen uit de bui tenkernen worden met de bus opgehaald. Vanaf maandag tot en met don derdag zijn er zowel 's morgens als 's middags spelen in Hulst, Graauw, Nieuw Namen, St.Jansteen, Clinge en Heikant. Ze beginnen om half tien en twee uur. In Hulst is 't Jagertje de spellokatie. In de andere ker nen verzamelen de deelnemers zich nabij de sportvelden. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de plaatselijke gemeen schapscentra. Overalstaat een talentenjacht op het programma. De finalis- CLINGE - Tijdens de Clingse kermis wordt dinsdag 17 juli een dikkebanden-wielerwed- strijd gereden in verschillende categorieën. De jongste renners van 6 en 7 jaar vertrekken om 15.00 uur vanaf de Graven straat. In totaal zijn er zeven ca tegorieën met zowel de gewone fiets als een racefiets. Aanslui tend is er om 19.00 uur een wie lerkoers voor amateurs. BRESKENS - Aan Ghistelker- ke in Breskens is in de nacht van vrijdag op zaterdag een Opel Kadett type GSI ontvreemd. Het is een opvallende auto De metallic steenrode wagen heeft op de motorkap een airbrushte- kening van een vrouwelijke gla diator. De auto is voorzien van licht metalen velgen en kente ken DB-04-NT. Een witte bestelauto met kente ken 16-GB-90 werd vrijdag avond gestolen vanaf de Eeck- seweg in Walsoorden. ten treden vrijdag, tijdens de ge zamenlijke speldag van alle deelnemers op 't Jagertje, voor het voetlicht. De speelweek wordt zaterdag 5 augustus afge sloten in gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Om twee uur verzorgt kindertheater Mu sical Creation de voorstelling De Artiest. Met muziek, toneel, liedjes en poppenspel worden de kinderen actief bij de voorstel ling betrokken. RETRANCHEMENT - Het Eve nementencomité in Retranche ment heeft voor juli en augustus tal van activiteiten op het pro gramma staan. Hoogtepunt van het seizoen is ongetwijfeld de jaarlijkse rommelmarkt op het sportveld in de Noordstraat, op dinsdag 24 juli vanaf 10 uur. Ie der jaar loopt het storm en is er een groot aanbod aan standhou ders. Vooraf inschrijven bij het evenementencomité is dan ook verplicht. Het programma van juli omvat verder een aantal muziekcon- certen. Het openingsconcert vindt plaats op zaterdag 7 juli vanaf 20.00 uur op de muziek tent op het Marktplein. Het con cert wordt verzorgd door mu ziekgezelschap Excelsior. Het tweede concert, door Apollo, vindt plaats op zaterdag 28 juli. Het laatste concert, door het Duo Volante (gitaar en hobo) vindt 8 augustus plaats in de Nederlands Hervormde Kerk. Verder staan op het programma een viswedstrijd 7 juli), ring steken (25 juli), schattenjacht (29 juli en 12 augustus) en recre atief touwtrekken (31 juli). Liefhebbers van de geschiede nis van de streek kunnen op 26 juli en 13 augustus deelnemen aan een historische wandeling onder leiding van een gids. De verlichte boerderijenroute vindt plaats op 16,17 en 18 au gustus. ZAAMSLAG - Het Stroopielek- kersfietstocht-comité houdt za terdag 7 juli een zomerfiets tocht in de polders rondom Zaamslag. Deelnemers vertrek ken tussen 10.30 en 11.00 uur vanaf boerderij 't Steedje aan de Reuzenhoek. Ze leggen een tra ject af van zo'n 30 kilometer. Men gebruikt de lunch tussen de fruitbomen op fruitteeltbedrijf De Appelgaard. Jupilóf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 35