De Looff vindt Waterloo in finale PZC Zaragoza wint Spaanse beker Van der Wekken neemt leiding Eerste klappen gevallen op Mosseltoernooi De Zwarte Dame verrassende winnaar van ZSB-beker Terpstra eregast van Samaranch Nummerdor blijft bij Montichiari Zierikzeese tennisser in Goes afgestopt door Harold Schipper uitslagen 14 maandag 2 juli 2001 door Ben Hameeteman BRUINISSE - Op de banen van tennisvereniging Bru-Ten start vandaag voor de 21e keer het Mosseltoernooi. Daar waar de deelname vorig jaar enigszins tegenviel, toont de organisatie zich met 160 deelnemers nu meer dan tevreden. Vanwege het ontbreken van kunstlicht werden afgelopen weekeinde al enkele partijen gespeeld. Op het schema van het 21e Mosseltoernooi prijken dit jaar 135 wedstrijden. De partijen worden verdeeld over de categorieën Dl, C2, Cl en B. Vanwege te weinig inschrijvin gen wordt hier en daar noodge dwongen in poulevorm geten nist. Maar het merendeel van de 160 deelnemers volgt het schema en dienen de opponent in twee gewonnen sets zien te verslaan. Bij de Dl behaalde Ronnie de Waal de eerste winst. Hij versloeg Pikkes met 6-1 en 6-4. Ook in het mannendubbel Dl werden afgelopen weekein de reeds de eerste wedstrijden gespeeld. Het duo Roetman/K- lijn en Koster/Koster gaan door naar de volgende ronde ten koste van respectievelijk Jongejan/Lagendijk en Dek- ker/Quak. Bij het vrouwen- dubbel Dl, waar het koppel Kooldijk/Verwijs is geplaatst, bleken Lekkerkerk en Have- laar te sterk voor het dubbel Meertens/Grepling: 6-2 6-2. André de Waal, bij het man- nenenkel C2, had het moeilijk tegen Leon Goedegebuur. De Waal trok met twee keer 7-6 uiteindelijk toch aan het lang ste eind. Het dubbel De Vos/De Vos had drie sets nodig om het tweetal De Ronde/Stouten een halt toe te roepen: 6-0 3-6 6-3. In het vrouwenenkel C2 deed ook Annemarie Roda het in drieën. Zij dwong uiteindelijk Stevense met 3-6 7-6 6-4 door de knieën. doorEd Postma GOES - Veni, vidi, vici. Ik kwam, ik zag en ik overwon. Als een Romeinse veldheer bond Harold Schipper gisteren voor de negende keer het tennistoer nooi in Goes aan de zegekar. Na wat schermutselingen in het be gin overwon hij Jacco de Looff met 6-4 en 6-0 in de mannen Bi- finale. Bij de vrouwen won Mar jolein Meulenberg de Bl-finale met 6-3 2-6 en 7-5 van Corine Davidse. Vorige week werd de dertiende editie van het Baarends auto schade tennistoernooi afge werkt. Gisteren waren de BI-fi nales. Bij de mannen stonden dezelfde spelers in de finale als vorig jaar. Jacco de Looff uit Zierikzee won in de halve finale vrij eenvoudig van August van Wilgenburg: 6-2 en 6-0. Goese- naar Harold Schipper kende wat meer moeite met Dimitri van Hoof: 6-4 en 7-6. In het begin van de finalepartij waren beide spelers aan elkaar gewaagd. Harold Schipper had veel moeite om zijn service te houden, maar dit lukte toch. Op 3-2 in het voordeel van Schipper brak hij de service van De Looff, 4-2. De Looff: Ik had in de eer ste twee games waar Harold ser veerde wel vijf kansen om te breken, maar slaagde daar niet in. Dit was voor mij een gemiste kans om de wedstrijd al in het begin naar me toe te trekken." Met solide spel trok Schipper de eerste set naar zich toe, 6-4. Schipper: Ik had nog kansen om de set eerder te beslissen, 6-2 of 6-3 had gekund, maar ik was iets te slordig." In de tweede set was van een echte strijd geen sprake meer en die was ook m korte tijd beslist, 6-0De Looff:Ik speelde veel te krampachtig. Het was voor mij ook moeilijk om druk te zetten, maar dat kwam ook door het goede spel van Harold. Hij zette me goed vast op de achterlijn." Genietend van het zonnetje keek Schipper nog even terug: In de tweede set brak ik gelijk de service van Jacco en dat lukte in de derde game ook, maar dat ging iets moeilijker. Daarna was het over en kon ik de partij mak kelijk uitspelen." Echt trainen doet Schipper niet meer, maar hoelang hij nog doorgaat weet hij nog niet. Opnieuw Schipper: „Ik train al vier jaar niet echt meer. Het is nu helemaal minder geworden, sinds ik de sporthal in Kapelle heb overgenomen. Zolang ik nog mee kan doen, ga ik door. Misschien wordt het volgend jaar minder, maar ik kan nu nog steeds bovenin mee doen en het blijft een leuk spel letje." Vrouwen Bij de vrouwen ging de BI-fina le tussen Marjolein Meulenberg uit Vlissingen en Corine David se uit Yerseke. Het was qua sco reverloop een spannende partij. De eerste set werd een prooi voor Meulenberg (6-3) en de tweede voor Davidse (2-6). Bei de speelsters bleven dicht bij de achterlijn en degene die de min ste fouten maakte, won de set. De derde set leek voor Davidse de goede kant op te gaan. Ze kwam voor met 5-2. Meulen berg zette iets meer druk en Da vidse won geen game meer, 7-5. Davidse:,Tot 5-2 in de derde set ging het lekker, maar ik ging meer fouten maken en Marjo- Jacco de Looff kon het in de finale niet bolwerken tegen Harold Schipper. lein ging er minder maken. Mis schien was het ook een beetje de vermoeidheid en het warme weer." Meulenberg was niet ge plaatst, maar dat komt doordat ze in Brabant werkt en in Zee land haast geen wedstrijden speelt. Meulenberg: „Het is tegen Cori ne moeilijk spelen omdat ze op elke bal loopt. Je moet het punt zes keer maken. Bij 5-2 ging ik de ballen op zeker terugspelen. Ik maakte te veel fouten. Ook speelde ik ze hoger terug om foto Willem Mieras haar nog meer achterin te hou den. Bij de vrouwen is de enige keer dat we naar het net komen, wanneer we elkaar na de wed strijd feliciteren." door Paul van Dijke KRUININGEN - De schakers van De Zwarte Dame hebben de ZSB-beker veroverd. In de fina le in Kruiningen werd Middel burg met 2,5-1,5 verslagen. Jan- Kees Tolhoek was de enige spe ler die een punt scoorde, de ove rige partijen eindigden in remi- Middelburg behaalde de finale door winstpartijen op Denk en Zet Tholen en SVWZV uit Oost burg. De Kruiningse schakers van De Zwarte Dame plaatsten zich ten koste van Vlissingen en Goes voor de eindstrijd. Hoewel Middelburg slechts met spelers uit het tweede naar Kruiningen toegekomen was, gold het als favoriet in de finale. DZD'er Michel Montenegro kwam op bord twee met zwart tegen Marius van Alphen al spoedig een pion achter. Door inventief verdedigen wist hij echter af te wikkelen naar een eindspel met ongelijke lopers. Voor Van Alphen zat er niet meer in dan een puntendeling. Zoals ook de partij op het vierde bord, tussen Frans Rikumahu en Daan van Noppen - niet meer dan een saai potje - in remise eindigde. Jan-Kees Tolhoek gaf vervol gens op bord drie een kwaliteit weg, waardoor de winst voor opponent Wout van Wijnen na bij leek. Gezien deze ontwikke lingen kon Peter van der Borgt op bord één niet ingaan op het remise-aanbod van Maarten Westerweele. Op zoek naar de winst kwam Van der Borgt er echter alleen maar slechter voor te staan. Toen Westerweele de tijdnoodfase overleefde, ont stond er een stelling waarin de beste winstkansen duidelijk voor Westerweele waren. Van Wijnen had inmiddels zijn stelling danig verknoeid; Tol hoek kwam een pion voor te staan. Daardoor moest Middel burg in de persoon van Wester weele weer vol voor de winst gaan. In het eindspel kon Wes terweele de weg naar winst ech ter niet vinden en moest hij in remise berustten. Op dat moment was de partij op bord drie in een ware tijdnood thriller uitgelopen. Tolhoek had nog steeds een pion meer en wist alle aanvallen van Van Wijnen te pareren. Met nog vijf secon den op de klok van Tolhoek viel de vlag van Van Wijnen. Tolhoek won, De Zwarte Dame eiste voor de tweede keer in het be staan de Zeeuwse beker op en neemt komend jaar deel aan de voorronde voor de nationale be ker. De Zwarte Dame - Middelburg 2,5- 1,5: 1. P. van der Borgt - M. Wester weele remise2. M. Montenegro - M. van Alphen remise; 3. J.K. Tolhoek - W van Wijnen 1-0; 4. D. van Noppen - F. Rikumahu remise. Trinko Keen op dreef in Brazilië RIO DE JANEIRO - Tafel tennisser Trinko Keen voelde zich bij de Open Braziliaanse tafeltennis kampioenschappen in zijn element. Zowel in het enkel- als dubbelspel bleef de linkshandige Randwijker lang actief in het evenement van de Pro Tour. Een hoofdprijs zat er echter net niet in. In het dubbelspel reikte Keen met zijn Poolse col lega Lucjan Blaszczyk tot de finale. Daarin was het Oostenrijkse koppel Jind- rak/Schlager in drie games te sterk: 19-21 21- 15 21-18. Bij de Olympi sche Spelen struikelde Keen met zijn vaste dub- belpartner Danny Heister ook al over het gerenom meerde duo. In het enkelspel werd Keen in de halve eind strijd uitgeschakeld. Hij verloor van de sterke Belg Jean-Michel Saive: 23-21 21-18 21-12. De Duitser Timo Boll was in de finale de beste in vijf games. ANP SEVILLA - Real Zaragoza heeft zaterdag de Spaanse beker ver overd. In de finale rekende de ploeg af met Celta de Vigo: 3-1. Celta kwam in de zesde minuut via Mostovoi op voorsprong, maar Aguado (24e minuut), Ja- melli (strafschop in de 38e) en Yordi (90e) keerden de wedstrijd Voor Zaragoza-speler Pablo was het geen onverdeeld feest, hij moest in de slotminuut met rood naar de kant. Desondanks kon hij al snel weer terugkeren in verband met de viering van de bekerwinst. Aanvankelijk zag het er door toedoen van Mosto voi nog niet zo fraai uit voor Za ragoza. De speler van Celta rondde een fraaie individuele actie af. Zaragoza reageerde di rect door sterk druk te zetten op het vijandelijke doel. Aanvaller Xavi Aguado, de enige speler die de laatste bekerwinst in 1994 nog heeft meegemaakt, zette de moeite om in een belo ning door raak te koppen. Een kwartier later kreeg de ploeg Ono zet Japan op spoor zege SAPPORO - Met Shinji Ono lijkt Feyenoord een goede slag te hebben ge slagen. De Japanse inter national was gisteren de opvallendste speler in de interland tegen Paraguay, in het kader van de Kirin Cup. Ono bereidde beide treffers van Yanasigawa voor. Japan won het duel met 2-0. Ono komt in de zomer naar Rotterdam. De mid denvelder drukte zijn stempel op het duel tegen Paraguay. Met een pass over veertig meter zette hij zijn teamgenoot Yana- gisawa na 16 minuten voor het Zuid-Ameri kaanse doel. De aanvaller benutte de mogelijkheid. Kort na de rust lag een dribbel en een door Ono opgezette combinatie aan de basis van de tweede treffer van Yanasigawa. Japan heeft tegen Joego slavië een punt nodig om het drielandentoernooi te winnen .ANP van Luis Costa een strafschop mee. De Braziliaan Jamelli stuurde Celta-doelman Ca- vallero de verkeerde hoek in: 2- 1. Celta, dat de beker nog nooit won, zocht na rust het doel van Zaragoza op, maar zonder re sultaat. Vooral in de laatste tien minuten was de druk enorm, maar doelpunten kwamen er niet uit voort. De enige treffer die nog viel was aan de andere zijde van het veld te zien. Yordi profiteerde van de aanvals- storm door een counter af te ronden, 3-1. Zo sloot de ploeg een rampzalig seizoen toch nog goed af. In de competitie kon Zaragoza de gradatie maar nipt voorkomen. De ploeg handhaafde zich in de Primera Division, maar had geen punt meer mogen verspe len. Ais beloning voor de beker winst mag de ploeg komend seizoen in de Uefa Cup uitko men. Voor Zaragoza was het de vijfde bekerwinst in de historie. De laatste finale speelde de ploeg in 1994, ook toen tegen Celta. Toen werd het 0-0 en won Zaragoza na strafschoppen. De laatste keer dat Zaragoza de beker daarvoor had gewonnen was in 1985, in een finale tegen Barce lona (1-0). Het seizoen erop trof de bekerwinnaar in de toenma lige Europacup II Ajax, dat ten koste van Zaragoza de finale bereikte en won. RTR Van der Gouw verlengt contract bij Manchester ASSEN - Doelman Raimond van der Gouw blijft bij Man chester United. De Tukker, die in Nederland uitkwam voor on der meer Vitesse, zal voor een jaar bijtekenen met de afspraak dat hij daarna in de technische staf wordt opgenomen. Van der Gouw bereikte monde ling overeenstemming en zal na de vakantie zijn handtekening zetten onder de verbintenis. De 38-jarige reserve-doelman van United (achter de Franse inter national Barthez) twijfelde over een langer verblijf bij de Engel se landskampioen. „Maar komend seizoen is het laatste jaar van manager Alex Ferguson en hij is erop gebrand nog een aantal prijzen te pak ken. Ik wil dat graag meema ken." ANP Erik van der Wekken greep zaterdag de koppositie in de Zeeuwse titelstrijd. foto Willem Mieras door lepTriou RILLAND - Motorcrosser Erik van der Wekken uit Zierikzee heeft zaterdag de lei ding genomen in de Zeeuwse titelstrijd bij de 250/500cc-motoren. Mark Boot uit Burgh-Haamstede was in Rilland superieur bij de 65cc-motoren. Dimitri Schnitzler uit Kerkwerve kon zijn sterke prestaties van afgelopen weken geen vervolg geven. Bij de 250/500cc-motoren ontbrak klasse mentsleider Arno Ruttinger, waardoor de concurrentie de kans kreeg op hem in te lo pen in de Zeeuwse titelstrijd. Anco Korte- weg liet direct na de start zien dat hij zich nog niet gewonnen geeft. Hij nam in beide manches direct de leiding en stond die niet meer af. Erik van der Wekken, tot zaterdag runner-up in het tussenklassement, vocht felle duels uit met onder anderen Leeuwe- steijn en Kennie de Bruin om de tweede plaats achter Korteweg. Van der Wekken nam daardoor de eerste plaats in de tussen stand over van Ruttinger. Korteweg staat tweede op vijf punten van de Zierikzeese leider. Dat de 125cc-klasse dit seizoen voor pisach tige wedstrijden om de Zeeuwse titel zorgt, was bekend. Dat ze ook de rondetelling in de problemen kunnen brengen, bleek zaterdag tijdens de cross op het Scheldecircuit in Ril land. Door samenloop van omstandigheden - slecht leesbare nummers en een groot deel nemersveld - kon er door de organisatie van de eerste manche geen complete uitslag worden gemaakt. Na overleg kwam de man che dan ook te vervallen, waardoor de twee de manche automatisch een soort finale werd. In die eindstrijd hoefde de jonge Belg Ken de Dycker, uit de stal van J&J Sportsware uit Axel, niet eens voluit gaan om met grote voorsprong te winnenAchter hem ontstond een spannende strijd om de overige ere plaatsen. René Weterings pakte uiteindelijk verrassend de tweede plaats, voor Stef Goetheer die zich na een matige start vanaf de achtste plaats naar voren knokte. Nicky Huiszoon, Jos van Strien en Owen Delaney, de Engelse topper die zaterdag duidelijk zijn dag niet had op het Rillandse circuit - hij was het soort baan niet gewend, kwamen net tekort voor het podium. Delaney voert ondanks zijn tegenvallend optreden in Ril land nog steeds het tussenklassement om het Zeeuws kampioenschap aan. Naaste concurrent Freddie Blaas presteerde zater dag immers eveneens ver beneden de maat. Gregory de Nooijer stelde zijn kandidatuur voor de Zeeuwse titel in de 85cc-klasse nog maar eens scherper. De jonge Vlissinger had zaterdag weinig moeite om de zege in beide manches naar zich toe te trekken, al had hij aan Dave de Jonge in de tweede manche even een kwaaie. Pech was er voor Ramon Koole, die in de eerste manche de tweede plaats achter De Nooyer pakte. Net voor het oprijden naar de start in de tweede manche begaf zijn motor het en moest hij vanaf de kant toezien hoe zijn concurrenten de pun ten pakten. Bij de 65cc-motoren showde Mark Boot zijn klasse. De crosser uit Burgh-Haamstede won beide manches met het grootste gemak. Leider in het klassement Rinie van Linden kreeg geen kans en werd tweemaal tweede. Dimitri Schnitzler had zijn dag niet (eerste manche achtste) en kwam niet in de top van de wedstrijden voor. Brit van de Wekken was de snelste in de minklasse die slechts twee deelnemers telde. Bij de veteranen deelden Jos Machiels en Rien van de Wek ken de winst. door Vincent Ronnes DEN HAAG - Voormalig staats secretaris van Sport, Erica Terpstra, heeft van IOC-voor- zitter Juan-Antonio Sama ranch een persoonlijke uitnodi ging ontvangen om volgende week gast te zijn op het bijzon dere IOC-congres in Moskou. Tijdens dit congres zal de opvol ger gekozen worden van Samanranch, die sinds 1980 voorzitter is van 's werelds machtigste sportorganisatie, bovendien wordt uit de kandi daatsteden Osaka, Istanbul, Beijing, Parijs en Toronto de lo catie gekozen voor de Zomer spelen van 2008. Zeven nieuwe kandidaten staan op de nomi natie benoemd te worden tot IOC-lid. Onder hen de Neder landse Els van Breda-Vriesman vanwege haar nieuwe hoeda nigheid als voorzitter van de in ternationale hockeyfederatie. Zo is ook al de Nederlander Hein Verbruggen IOC-lid als voorzitter van de internationale wielrenunie. Andere Nederlandse IOC-leden zijn Anton Geesink en prins Willem-Alexander. Erica Terpstra zegt 'geen glimp van hoop' te hebben dat ze via een van Samaranch' ondoor grondelijke handelwijzen ook aan de internationaal begeerde positie als IOC-lid zal worden geholpen. Ze zegt wel bijzonder vereerd te zijn. „Het was een aardige brief, ik verheug me er geweldig op. Ik denk dat ik 'm kreeg voor de goede samenwerking en steun in de loop der jaren. Toen Ne derland voorzitter was van de Europese Unie hebben we er voor gezorgd dat er voor de eer ste keer een sportparagraaf was opgenomen in het slotverdrag." GPD van onze sportredactie RIJSWIJK - Reinder Nummer dor speelt ook komend volley balseizoen in de Serie Al bij het Italiaanse Bossini Montichiari. De aanvoerder van het Neder lands team kan terugzien op een goed seizoen in Italië en maakt momenteel in Oranje een enor me ontwikkeling door. De 24-jarige Elburger had, on danks de belangstelling van an dere clubs uit Europa, al twee maanden geleden een intentie verklaring gegeven bij Monti chiari te willen blijven. In af wachting van de invulling van de ploeg was het nog niet tot een definitief akkoord gekomen. De Italiaanse clubs in de hoogste afdeling mogen volgend seizoen nog maar drie buitenlanders onder contract hebben. Mede om die reden heeft oud international Henk-Jan Held, getrouwd met een Italiaanse, een Italiaans paspoort aange vraagd. Met dat document op zak kon hij onmiddellijk voor twee jaar bijtekenen bij Asystel Milaan. ANP Motorcross Rilland-Bath. 250/500cc eerste manche: 1Anco Korteweg, 2. Erik van de Wekken, 3. Richard Leeuwesteijn. 4. Kennie de Bruin, 5. Rutger Bimmel; tweede man che: 1Korteweg, 2. Van de Wekken, 3. Bimmel, 4. Leeuwesteijn, 5. De Bruin; 125cc: 1. Ken de Dycker, 2. René Wete rings, 3. Stef Goetheer, 4. Nicky Huis- zoon, 5. Joris van Strien. 85cc eerste manche: 1. Gregory de Nooijer, 2 Ra mon Koole, 3. Dave de Jonge, 4. Martin Stroo, 5. Ricky Nijs; tweede manche: 1. De Nooijer, 2. De Jonge, 3. Stroo, 4. Nicky Ros, 5. Lars Nelen; 65cc/mini's eerste manche: 1. Mark Boot, 2. Rinie van Lin den, 3. Stefan Hage, 4. Jeffrey van Kem pen, 5. Stephan van Ham; tweede man che: 1. Boot, 2. Van Linden, 3. Hoey Charmant, 4. Van Kempen, 5. Van Ham. Veteranen eerste manche: 1. Jos Ma chiels, 2. Rien van de Wekken; 2e man che: 1. Van de Wekken, 2. Groffen. Tennis Bruinisse. Voorwedstrijden 21e Mossel toernooi Bru-Ten. Dl, mannenenkel: De Waal - Pikkes 6-1 6-4. Mannendubbel: Roetman/Klijn - Jongejan/Lagendijk 5-7 7-6 7-5, Koster/Koster - Dekker/Quak 6-4 7-6. Vrouwendubbel: Lekkerkerk/Havelaar - Meertens/Gre pling 6-2 6-2. C2, mannenenkel: De Waal - Goedegebuur 7-6 7-6. Mannen dubbel: De Vos/De Vos - De Ronde/Stou ten 6-0 3-6 6-3. Vrouwenenkel: Rooda - Stevense 3-6 7-6 6-4. C1, mannendub bel: Menkdijk/Dettingmeijer Did- dens/Coppoolse 6-1 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 32