Onderzoek naar schoolwoningen PZC PZC Franse kinderen op vakantie bij gastgezinnen in Zeeland Middelburg breidt bedrijventerrein uit Adrie Brasser wint ringrijden Biggekerke W aterschapskantoor trekt veel bekijks Goes wil huizen in Ouverture tijdelijk inrichten als leslokaal Drankrijder parkeert auto in kanaal Passagier slaat buschauffeur Procesverbaal voor vernielen ruit Wildkampeerder bedreigt politie Vrouw betrapt bij stelen schoenen Vlissinger opgepakt na opstootje Horloges en sieraden gestolen Autokrakers slaan slag Concert van Souburgs Koper Quintet Politie slingert vandalen en wildplassers op de bon b9 maandag 2 juli 2001 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Bedrijventer rein Arnestein aan de rand van Middelburg wordt uitgebreid. B en W willen 4,8 miljoen gulden uittrekken voor nieuwe wegen, aanleg van riolering en elektri citeit en openbaar groen. De uit breiding bedraagt zestigdui zend vierkante meter. Alle beschikbare percelen aan de Voltaweg zijn inmiddels ver kocht. Ook in het oude deel van Arnestein zijn geen stukken grond meer te koopIn een voor stel aan de gemeenteraad schrijft het college dat nieuwe bedrijfsvestigingen zich con centreren op het gebied achter Hercules. Een paar jaar geleden alweer werden daar de Ampère- weg en de Ohmweg aangelegd en werd het gebied bouwrijp ge maakt. Inmiddels hebben zich langs die wegen ondernemingen geves tigd en lopen er diverse reserve ringen. In het gebied Ampèreweg en Ohmweg liggen nog percelen bouwrijp voor middelgrote en grotere bedrijven. De in hoofd zaak kleinere percelen aan de Voltaweg zijn uitverkocht. Volgens B en W bestaat er drin gende behoefte aan dit soort stukken grond. Om te kunnen voldoen aan de vraag, moet er in het gebied achter Hercules een aantal tussenwegen gemaakt worden ten noorden van de Ohmweg. Voltaweg Het college vraagt ook meteen geld aan de gemeenteraad om de Voltaweg af te bouwen. Met dat werk wordt begonnen, zodra de bedrijven klaar zijn met het bouwen van hun opstallen. Als de weg klaar is, aldus B en W, ziet dat deel van Arnestein er re presentatief uit. Om de ondernemingen netjes in het groen te zetten, wordt de watergang aan de Zaagmolen- dijk (de Zaagmolensprink) ver breed. In de aangrenzende twin tig meter brede groenstrook komen bomen. Diverse berm stroken langs wegen, waar zich al ondernemingen hebben ge vestigd, krijgen eveneens be planting. Dat alles moet ervoor zorgen dat met name de bedrij ven aan de Voltaweg en Ampè reweg in het groen komen te staan. De kosten van het verlengen van de Ampèreweg, het aanleggen van twee nieuwe ontsluitings- wege, het bouwrijp maken van het nieuwe gebied en de aanleg van openbaar groen kost de ge meente Middelburg 3,8 miljoen gulden. Voor de begeleiding van het werk is nog een miljoen gul den nodig. door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes gaat bekijken of het mogelijk is in de toekomstige wijk Ouverture in Goes-Zuid enkele 'schoolwo ningen' te realiseren. Dat zijn huizen die in eerste instantie voor onderwijs worden ge bruikt, maar later zonder grote ingrepen volledig bewoonbaar kunnen worden gemaakt. Het idee is ontstaan om een op lossing te vinden voor het in de loop der tijd wisselende aantal leerlingen waarmee een school te maken heeft. In het verleden werden daarvoor barakken bij schoolgebouwen neergezet om een stijging van het aantal leer lingen op te vangen; tegenwoor dig gaat het om 'semi-perma- nente behuizing'. Bij Ouverture wordt binnenkort een 'brede school' gebouwd, een groot complex waar de basis scholen De Zuidwesthoek en de Prinses Beatrixschool samen met de kinderopvang onder één dak komen. De huidige voor spellingen gaan ervan uit dat in de eerste periode het aantal leerlingen groot zal zijn en dat het op termijn zal teruglopen. Elvis Presleylaan Ln plaats van te werken met tijdelijke gebouwtjes bij het nieuwe complex wil het ge meentebestuur bekijken of het mogelijk is nabijgelegen wonin gen te gebruiken. Het zou dan gaan om enkele huizen die vlak bij de nieuwe school aan de El- vis Presleylaan worden ge bouwd. Hoe dat in de praktijk moet gebeuren en of het plan haalbaar is, wordt nu onder zocht. Voor Goes zou het de eerste keer zijn dat er schoolwoningen wor den gebouwd. Elders in het land zijn daarmee her en der al erva ringen mee opgedaan, onder meer in Barendrecht en Vleuten. Momenteel studeert ook de ge meente Zierikzee op de moge lijkheid om schoolwoningen in de nieuwbouwwijk Noorder polder te realiseren. V oorbereidingen De voorbereidingen voor de bouw van de brede school in Ou verture zijn inmiddels in volle gang. Het gebouw moet over ruim een jaar, bij het begin van het schooljaar 2002/2003 ge reed zijn. De gemeente heeft de bouw inmiddels aanbesteed. Het werk wordt uitgevoerd door de Walcherse Bouw Unie. De prijs zit ongeveer twee ton bo ven het budget van ongeveer acht miljoen gulden. „Zeker ge zien de huidige situatie op de bouwmarkt is dat een luttel be drag", zegt wethouder M. 't Hart. Eind dit jaar kan ook de bouw beginnen van de eerste wonin gen in Ouverture, waar in totaal ongeveer 335 huizen moeten ko men. Drie projectontwikke laars (De Groene Groep uit Rot terdam, Projektbouw Zeeland uit Terneuzen en Spaans uit Goes) brengen binnenkort hun aandeel op de markt. Dit jaar geeft de gemeente ook zo'n 25 particuliere kavels uit, die rond november bouwrijp zijn. Dege nen die bovenaan de wachtlijst staan, zijn daarvoor inmiddels benaderd. STAVENISSE - Een 44-jarige man uit de gemeente Tholen is zater dagmiddag met zijn auto in de haven van Stavenisse gereden. Dat gebeurde toen hij achteruit wegreed uit een parkeervak en op de helling terechtkwam. Toen de politie arriveerde, was de bestuurder verdwenen. Hij werd later op een camping aangehouden. De man bleek te veel te hebben gedronken en moest daarom zijn rijbewijs inleveren. Een takelwagen heeft het voertuig uit het kanaal gevist. foto Wi m va n Vosse n GOES - Een buschauffeur werd gisteren in de Zusterstraat in Goes in het gezicht geslagen door een passagier. Dat gebeurde toen een 17-jarige vrouw zei naar Ovezande te willen en de chauffeur antwoordde dat dat niet mogelijk was. Daarop kreeg hij het aan de stok met de 20-jarige man die de vrouw vergezelde. De politie wilde de man aanhouden, maar werd daarbij gehinderd door de vrouw. Daarom zijn zij uiteindelijk allebei ingerekend. GOES - Een 18-jarige man uit Arnemuiden werd gisternacht betrapt toen hij een ruit vernielde van een woning aan de Gro te Kade in Goes. Hij kreeg een procesverbaal. RENESSE - Een twintigjarige man uit Den Bosch is zondag morgen rond half vier aangehouden in Renesse toen hij agen ten bedreigde. De politie wilde de man een boete geven we gens illegaal kamperen. De Bosschenaar begon zich hierop vervelend te gedragen en bedreigde en beledigde de agenten. Hierop werd hij aangehouden. VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagmiddag een 26-jari- ge Vlissingse aangehouden. De vrouw probeerde drie paal schoenen te stelen uit een winkel in de Lange Zelke in haar woonplaats, maar ze werd betrapt toen het alarm afging. De vrouw werd achtervolgd door het winkelpersoneel. Twee per soneelsleden kregen klappen toen de Vlissingse mee terug de winkel inging. MIDDELBURG - Bij een opstootje op de Markt in Middel burg, is zaterdagnacht om kwart over vier een 25-jarige Vlis singer aangehouden. Na verhoor werd hij weer vrijgelaten. Oorzaak van het vechtpartijtje was een woordenwisseling. De politie weet niet hoeveel personen erbij betrokken warenEen 22-jarige inwoner van de gemeente Veere heeft aangifte ge daan van mishandeling. Hij mistte een ketting en een ring en zijn trui werd vernield. AXEL - Bij een inbraak in een ju weiiers winkel in de Axelse Noordstraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf hor loges en een aantal kettingen en armbanden ontvreemd. De sieraden vertegenwoordigen een waarde van enkele tiendui zenden guldens. VLISSINGEN - Autodieven hebben het afgelopen weekend op Walcheren voor enkele duizenden guldens aan spullen ge stolen. In Middelburg werd in de nacht van zaterdag op zon dag ingebroken in een auto aan de Noordsingel. De eigenaar mist een zonnebril van enkele honderden guldens. Uit een au to, die geparkeerd stond aan de Gerrit van der Veenstraat, verdween een autoradio-cd-speler en een tiental cd's. Aan de Puccinilaan in Vlissingen werd uit een auto een foto toestel en een tas met paperassen gestolen. Het toestel is een paar duizend gulden waard. In Koudekex-ke werd in een auto aan de Galgeweg ingebroken. Uit de wagen verdween een mo biele telefoon van enkele honderden guldens. door Sjaak Janse BIGGEKERKE - Het waren de gelouterde rijders die zaterdag de lakens uitdeelden tijdens de afdelingswedstrijd ringrijden in Biggekerke. Deringrij-jeugdmagdanaande deur kloppen, zij kwam er deze dag niet echt aan te pas. Adrie Brasser reed de hele wedstrijd foutloos op kop, tot hij in de 29ste beurt zijn eerste ï-ing liet hangen. Daarmee gaf hij Arno Francke gelegenheid om langs zij te komen. Toch was het Adrie Bi-asser die in de kamp de win naar w'erd van de wedstrijd, met 29 van de 30 ringen. Arno Francke werd tweede en Erik Leendertse en Niek Louws ge deeld derde met 28 ringen. Ex-ik Leendex-tse eiste daarnaast de eerste beker, de pollepel en de prijs voor het mooist versierde paard voor zich op. Arno Franc ke kwam in het bezit van de tweede beker en Marije Schreij- enberg won de dei-de beker. De eerste dame Jannie Louws- Brasser, vierde zaterdag haar REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl R. Bosboom M. E. de Bruijn I. Huibers A. M. van der Jagt R. J. A. Paardekam E. Soesman K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl 25-jarig ringrijdei-sjubileum en werd in de bloemetjes gezet. De kamp voor de middag werd gewonnen door Frank Brasser. Eline Francke-Wisse stak 8 van de 8 ringen in de kleine finale en won zodoende de eerste prijs. Prima weer De traditionele wedstrijd met Domburgse kermis werd zater dag verreden onder prima weersomstandigheden. Win naar van deze wedstrijd werd Coen Minderhoud, die in de kamp Simon de Visser versloeg. Beide rijders staken 29 ringen. De derde plaats was met 28 rin gen voor Bram de Visser en Mar- tijn Minderhoud. 's Morgens, voordat de bekers werden ver reden, was er de huldiging van Hans van Eijzeren. Hij reed voor de veertigste keer onafgebroken mee op de Domburgse kei-mis en wist deze wedstrijd al dertien maal te winnen. In de 1394 beurten dat hij door de baan ging, wist hij 1173 ringen te ste ken; een score van 84,15 pro cent. De bekers die daarna verreden werden, leverden een waar spektakel op. De 57-jarige Wim Provoost won de eerste beker door voor het eerst in zijn carri ère de ring van 10 milimeter te steken. De tweede beker werd gewonnen door Roel Willemse. De bekers 's middags werden ge wonnen door Bram de Visser (eerste), Roel Willemse (tweede) en Sander Willemse (derde). De prijs voor de meest gestoken ringen bij de dames werd ge wonnen door Patricia Geertse met 14 ringen. De pollepel ging naar Krijn Pas- senier. Bea Viergever had haar paard het mooist versierd. Agenda ZRV Zaterdag 7 juli ringrijden Aag- tekerke (speelweide) 7.30- 17.30, Meliskerke (torenstraat) 8.00-17.30 en Serooskerke (zandput) 8.00-17.30. De sje zen wedstrijd in Oost-Souburg is afgelast. GOES - Het Souburgs Koper Quintet geeft zondag 8 juli van 12 tot 13 uur een optreden in de Manhuistuin in Goes. Als het weer niet geschikt iszal worden uitgeweken naar de Grote Kerk. door Rolf Bosboom KRUININGEN - Voor kinderen die al va ker zijn geweest was het een aangenaam weerzien met bekenden; anderen stapten juist bedremmeld uit de bus, een enkeling zelfs een traantje wegpinkend. Zestien kinderen uit de achterstandswijken van het Franse Lille kwamen gisteren in Zee land aan voor een vakantie van drie we ken, die ze doorbrengen bij gastgezinnen. Europa Kinderhulp zet zich in om kinde ren uit kansarme gezinhen, die niet op va kantie kunnen, toch een mooie zomer in een andere omgeving te bieden. Zij wor den ondergebracht in gastgezinnen. Jaar lijks haalt de organisatie zo'n vierhon derd kinderen naar Nederland, onder meer uit Berlijn, Hannover, Londen, Ier land, verschillende grote Franse steden, maar ook uit Wit-Rusland, Albanië en Kosovo. C. Leeflang van Europa Kinderhulp merkt dat het steeds moeilijker wordt om voor alle kinderen onderdak te vinden. „Elk jaar moeten we er wat harder voor vechten." Voor kinderen uit bijvoorbeeld Kosovo lukt het nog wel, maar voor lan den zoals Duitsland of Frankrijk is er sprake van een groeiend probleem. „Men sen vinden dat kennelijk niet zielig ge noeg", aldus Leeflang. Toch was het opnieuw gelukt om genoeg opvang te vinden voor de kinderen uit Lil le. Twee bussen vol arriveerden gisteren rond het middaguur bij het veerplein in Kruiningen. Zestien van hen werden daar opgehaald door hun Zeeuwse gastouders. De andere 64 nuttigden op het plein hun lunch, voordat zij hun reis voortzetten naar de diverse andere delen van het land. Een van de Zeeuwse gastouders is W. van der Kolk uit Breskens. Hij gaat een druk ke zomer tegemoet, want over anderhalve week krijgt hi] ook twee Kosovaarse kin deren tijdelijk in huis. Het is voor het eerst sinds twaalf jaar dat hij zich weer be schikbaar stelt voor Europa Kinderhulp. „Ik heb zelf vier kinderen, maar drie van hen zijn inmiddels de deur uit. We hebben nu dus weer wat ruimte." Van der Kolk heeft geen apart programma voor de kin deren opgesteld. „Het is echt niet de be doeling dat we met hen alle pretparken langsgaan. We laten ze gewoon in het ge zin meedraaien, zodat ze wat tot rust kun nen komen. In Breskens zitten we ook vlakbij het strand en het zomerseizoen is begonnen, dus er is genoeg te doen." De Franse kinderen arriveerden per bus bij het veerplein in Kruiningen. Zestien van hen werden daar opgehaald door hun Zeeuwse gastouders. De andere 64 zetten hun reis voort naar de diverse andere delen van het land. foto Willem Mieras VLISSINGEN - De politie heeft afgelopen weekend op Walche ren drie mensen bekeurd voor baldadigheid of plassen op straat. Twee Vlissingers kregen een proces-verbaal. In Zoutelande kreeg een 16-jarige Vlissinger gisterochtend om half vijf een boete, omdat hij een grote steen op de weg had gelegd. Twee an deren kregen een bekeuring voor het plassen op straat. In Vlissingen aan de Hellingbaan werd om half vijf gisterochtend een 36-jarige Vlissinger aange houden voor baldadigheid. Hij schopte ondanks waarschuwin gen tegen vuilnisbakken en hij rammelde aan het hek van het Scheldeterrein. Hij kreeg een proces-verbaal. Aan het Bellamypark werd gis terochtend om half vier een 16- jarige Vlissinger aangehouden. Hij liep over het dak van een ge parkeerde auto. van onze regioredactie EINDEWEGE - Belangstellen den konden zaterdag een kijkje nemen in het nieuwe districts kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden in Eindewe- ge. Een kleine honderd mensen maakten van de gelegenheid ge bruik om door het pand te wan delen, de kantoren van dichtbij te bekijken en de diverse machi nes te bewonderen. Veel aandacht, vooral van de kinderen, kreeg de gloednieuwe maaitrekker die midden op het parkeerterrein stond opgesteld. Wie dat wilde kon achter het stuur plaatsnemen en een denk beeldig ritje te maken. Ook een blikvanger vormden de vier grote mobiele waterpompen, die het waterschap naar aanlei ding van de wateroverlast in 1998 heeft aangeschaft. Het gebouw in Eindewege is de opvolger van de loods in Kloe- tinge en dient behalve als dis trictskantoor ook als centrale werkplaats. In Eindewege vin den voortaan het onderhoud en de reparaties aan machines, in stallaties en ander materieel van het waterschap plaats. Het pand is de uitvalsbasis en werk plaats voor ongeveer dertig me dewerkers. Het nieuwe districtskantoor op het bedrijventerrein in Einde wege Is al een half jaar in ge bruik, maar omdat het terrein rond het gebouw pas onlangs in orde kon worden gemaakt, wer den de openingsfestiviteiten wat opgeschoven. Vrijdag ver richtte dagelijks bestuurder J. Mol met een korte toespraak en het planten van een jonge eik de opening. Mol benadrukte hoe mooi het gebouw in zijn ogen is geworden en hoeveel het lijkt op het dis trictskantoor in Grijpskerke. „Door dat prachtige rode dak dacht ik dat ik in Grijpskerke was toen ik aan kwam rijden." Mol zei ook blij te zijn dat de nieuwbouw binnen het beschik bare budget van 3,6 miljoen gul den is voltooid. Belangstellenden worden doorliet het nieuwe districtskantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden in Eindewege geleid. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 21