Broers Schumacher maken de dienst uit Van Alebeek zet zorgen even opzij PZC Ullrich met solo naar Duitse titel Kafelnikov buigt hoofd voor nieuwe lichting 17 Duitse suprematie op circuit van Magny Cours Franse ploegen Tour bekend Van Moorsel in roze trui Wereldrecord speerwerpen Overwinning honkballers op Italië World Bowl voor Berlin Thunder Italiaanse bridgers pakken goud Pakistan bedwingt hockeyploeg Crosser Eggens derde in WK-race Braziliaanse zege in World League uitslagen maandag 2 juli 2001 door André Hooqeboom MAGNY COURS - De tragiek van McLaren steekt steeds feller af tegen de heroïek van Ferrari. Terwijl Michael Schumacher gisteren op weg ging naar de vijftigste Grand Prix-overwin- ning van zijn loopbaan, de zesde van dit seizoen, wandelde Mika Hakkinen alweer berustend naar zijn camper. De Finse ex-wereldkampioen had geen meter gereden. Weer niet. Zijn McLaren-Mercedes haperde bij de start en weg was meteen het teamverband bij de geplaagde ploeg van Ron Den nis. Het was de vierde hapering bij een van zijn bolides bij de start. Eerder dit seizoen ging het in Spanje, Monaco en Oosten rijk ook al fout. Daardoor werd de Grand Prix van Frankrijk een broederstrijd tussen de Wil- liams-BMW van Ralf en de Fer rari van Michael Schumacher, net als vorige week op de Nür- burgring. De Schumi's regeren het circus van de Formule 1 met een ijze ren vuist. Ralf won twee wed strijden dit jaar, Michael alweer zes. Acht van de tien. Ralf had gisteren op het steriele circuit van Magny Cours, dat te vlak en te perfect is om enige verrassing in zich te herbergen, aanvanke lijk het voordeel. Hij mocht ver trekken van pole-position en over het algemeen werd aange nomen dat de Michelin-banden beter zouden zijn. Het is immers het thuiscircuit van de banden ontwerper, die veel heeft getest op Magny Cours. Rampzalig Het verschil tussen Ralf en Mi chael zat hem in het tweede setje banden. Van Ralf was het 'rampzalig', van Michael 'pri ma'. En in de pitstops. Ralf deed ruim tien seconden over de eer ste, Michael ruim zeven. „Maar", zei Ralf na afloop, „ook als ik een perfecte stop had ge had, zou ik Michael niet hebben PARIJS - Zeven van de acht aan de Tour de France deelnemende Franse ploegen zijn sinds giste ren bekend. Crédit Agricole: Bobby Julich, Jo nathan Vaughters (VSt), Stuart O'Grady (Aus), Thor Hushovd (Noo), Jens Voigt (Dui), Anthony Morin, Sébastien Hinault, Frédéric Bessy, Christopher Jenner (Fra). Franyaise des Jeux: Sven Montgo mery, Daniel Schnider (Zwi), Brad ley McGee (Aus), Jimmy Casper, Frédéric Guesdon, Christophe Men- gin, Jacky Durand, Nicolas Vogon- dy (Fra) en Grzegorz Gwiazdowski (Pol) of Jean-Patrick Nazon (Fra). AG2R: Ludovic Capelle, Sébastien Demarbaix (Bel), Jaan Kirsipuu (Est), Alexandre Botcharov (Rus), Christophe Agnolutto, Benoit Sal mon, Ludovic Turpin, Stéphane Bergès, Gilles Maignan (Fra) Jean Delatour: Laurent Brochard, Patrice Halgand, Olivier Trastour. Laurent Roux, Gilles Bouvard, Ed dy Seigneur. Christophe Onol, Jéró- meBernard, Stéphane Goubert (F). Bonjour: Didier Rous, Walter Béné- teau, Sylvain Chavanel, Jean-Cyril Robin, Francois Simon, Franck Re- nier, Damien Nazon, Franck Bouy- er, Olivier Perraudeau (Fra). BigMat: Stéphane Heulot, Xavier Jan. Guillaume, Ludovic Auger, Thierry Gouvenou, Christophe Ca pelle, Sébastien Talabardon, Loïc Lamouller (Fra), Alexeï Sivakov (Rus). Cofidis: Daniel Atienza, Inigo Cuesta (Spa), Andrei Kivilev (Kaz), Massimiliano Lelli, Guido Trentin (Ita), Nico Mattan (Bel), David Mil lar (GBr), David Moncoutié, Chris tophe Rinero (Fra). AFP CAPO D'ORLANDO - Leontien van Moorsel heeft gisteravond net als vorig jaar de proloog van de Ronde van Italië voor vrou wen gewonnen. Ze reed de openingstijdrit over 5,5 kilometer in 7 minuten en 47 seconden. De drievoudig olym pisch kampioene hield daarmee de Amerikaanse Mari Holden, wereldkampioene tijdrijden, achter zich. ANP RETHYMNON - De Cubaanse atlete Osleydis Menendez heeft gisteren het wereldrecord speerwerpen dik verbeterd. Bij wedstrijden in Rethymnon op Kreta gooide Menendez de speer 71,54 meter ver. Het oude record stond twee meter minder scherp op naam van de Noorse Trine Hattestad. Zij gooide op 28 juli 2000 in Oslo 69,48 meter. AFP kunnen afstoppen. Hij was ge woon te snel, te sterk." De oudste Schumacher is een fe nomeen in de Formule 1. Dat was hij al, voor dit seizoen, maar nu beginnen de records pas echt binnen handbereik te komen. Het was de vijftigste overwin ning, een mooi gouden jubile um. De 51e lonkt over veertien dagen in Silverstone. Zo veel ze ges heeft een coureur in de auto- sport nog nooit gehaald. Alain Prost verzamelde er ook 51. Hij zei in Frankrijk dat als iemand zijn record mag afne men, het Michael Schumacher moet zijn. De oudste Schuma cher gaat nog door tot 2004 bij Ferrari. Zelfs het record van de Argentijn Juan Manuel Fangio, die in totaal vijf wereldtitels binnenhaalde, is binnen bereik van de Duitser en misschien is dat wel zijn ultieme doel. Want inmiddels raakt hij aardig ge wend aan het winnen van wed strijden. Concurrentie De concurrentie zwijgt in alle talen en mist bovendien per soonlijkheid om de oudste Schumacher dwars te kunnen zitten, zoals weer bleek bij de start in Frankrijk. Schumacher kwam langzaam van zijn plaats, Coulthard kwam ernaast, maar toen een rechterbocht naderde en Michael naar binnen stuurde, ging de Schot van het gas. Dat zou de Duitser zelf nooit hebben gedaan. Bovenop dat alles kreeg Coulthard ook nog een tijdstraf van tien seconden, omdat hij te snel in de pits had gereden. En Jos Verstappen? Hij reed mee in de achterhoede en werd uit eindelijk kleurloos dertiende. Ook bij Arrows is het beste er af sinds de Limburger zijn con tract verlengde en motorleve rancier Asiatech bekendmaakte te vertrekken. GPD van onze sportredactie BAD DURRHEIM - Jan Ull rich heeft zijn stijgende vorm voor de Ronde van Frankrijk onderstreept met het behalen van de Duitse titel op de weg. De renner uit de Telekom - ploeg kwam gisteren in Bad Dürrheim solo aan de streep. De tweede plaats was op tien seconden voor zijn teamge noot Erik Zabel. Voor Ullrich was het de tweede proftitel in zijn loopbaan. Eerder was hij kampioen bij de beroepsren ners in 1997. Didier Rous is in Frankrijk nationaal kampioen op de weg geworden, In Argenton- sur-Creuse bleef de renner uit de Bonjour-ploeg zijn teamgenoot Walter Bénéteau In België ging cle wegtitel verrassend naar Ludovic Ca pelle. In Halle was hij na 230 kilometer de snelste uit een kopgroep van zo'n vijftien man. Capelle, 25 jaar en uit de AG2R-ploeg, is de opvol ger van Axel Merckx. Twee de werd Fabien de Waele, brons was voor Michel van Haecke. Italië Daniele Nardello heeft in Ca- rate Brianza de Italiaanse ti tel veroverd. De renner van Mapei arriveerde na 247,7 kilometer solo aan de eind streep. Op 32 seconden achterstand won Michele Bartoli de sprint van de achtervolgende groep van zeven renners. Da niele de Paoli werd derde. DPA/AFP Leontien van Moorsel (links) omhelst haar hartsvriendin en ploeggenote Sissy van Alebeek na het behalen vande nationale wielertitel. door Edward Swier NIJMEGEN - Tot een halve ron de voor de finish kon Sissy van Alebeek zaterdag haar gedach ten niet op een rijtje krijgen. Op eens kwam echter het besef. „Sis, dit is toch het NK. Voor die tijd was ik gewoon wat aan het fietsen, schoot er van alles door inijn hoofd. Ik was helemaal niet bezig met het kampioen schap." Enkele kilometers later, op de Groesbeekseweg in Nijmegen, werd de 25-jarige Rotterdamse niettemin Nederlands kampi oene. Slechts twaalf dagen na het plotselinge overlijden van haar vader. Als in een trance onderging de renster van Farm Frites-Hartol, die de spurt van vijf mede- vluchtsters won, daarna de hul digingen. Met haar moeder knuffelde de blondine stilzwij gend aan de streep, familie en vrienden uit haar geboortedorp Schijndel konden hun tranen niet bedwingen. Ploeggenote en hartsvriendin Leontien van Moorsel, de hele dag in het pelo ton verscholen, was het meest ontdaan. Ze schudde haar maatje door elkaar en liet de tranen de vrije loop. „Meid, ik heb helemaal kippenvel", riep ze. Goud Van Moorsel: „Misschien is dit wel een mooier gevoel dan het winnen van goud in Sydney. We hebben zoveel samen meege maakt, Sissy is mijn beste maat je. We zijn vorige week nog saampjes teruggegaan naar de plek waar haar vader is gestor ven, en dan nu hier. Zo zie je maar, geluk en verdriet kunnen heel dicht bij elkaar liggen." Van Alebeeks vader was maan dag 18 juni, in het gezelschap van de ouders van Van Moorsel, even onder Parijs bij een restau rant in elkaar gezakt. Ze hadden juist een bezoek gebracht aan de Spaanse rittenkoers Emaku- meen Bira, waar hun dochters aandeelnamen. Binnen de Farm Frites-ploeg kwam het nieuws keihard aanMeer dan waar ook trekken de families van de di verse rensters er met elkaar op. Sissy van Alebeek speelt een be langrijke rol binnen de ploeg. Ze was er zes jaar terug bij toen Van Moorsel een ploeg oprichtte, groeide uit tot adjudant en werkt op het kantoor van de ploeg. Daar houdt ze onder meer de internetsite bij. Pas op het podium kwam bij Van Aiebeek een enkel traantje, tij dens de persconferentie was ze aiweer koel. Ook nu zag je ech ter haar gedachten geregeld af dwalen. „Ik had onderweg moeite geconcentreerd te blij ven, terwijl ik vooraf toch juist zo gemotiveerd was." Het liefst praatte ze over tacti sche zaken. Zoals de handige move van F arm Frites om niet al te nadrukkelijk de kaart van Van Moorsel te spelen. „We wis ten dat iedereen op Leontien zou letten. Toen wij veertig kilo meter voor het einde weggin gen, kregen we dan ook vrij een voudig de ruimte. Pas in de voorlaatste ronde had ik echter het idee dat we wel eens weg zouden kunnen blijven." Geas- foto Jasper Juinen/ANP sisteerd door de jonge Friezin Bertine Spijkerman, vorig jaar derde op het WK tijdrijden voor junioren, en Saskia Kaagman, lid van de Ahoy-opleidings- ploeg van Farm Frites, won Van Alebeek de spurt. Ploeggenote Spijkerman completeerde het succes door tweede te worden. Martine Bras uit Helmond werd derde. Omdat bondscoach Her man Snoeyink te lang twijfelde over de te voeren tactiek bleef de nationale selectie met lege han den. Mariëlle van Scheppingen, het enige selectielid in de kop groep, kwam in de spurt tekort en werd vierde. Met name Chan- tal Beltman had het er moeilijk mee. De kandidate voor het rood-wit-blauw werd slechts negende, nog altijd wel ruim voor de andere favorieten, Mir jam Melchers (36e) en Van Moorsel (53e). Arno Wallaard werd zaterdag nationaal kampioen bij de neo- amateurs. De renner van Lö- wik-Tegeltoko was in de sprint van een kopgroep van vijf te sterk voor Thijs Al en Maarten Lenferink. GPD door Cylia van der Kooy LONDEN - De finaleplaats van Guiller- mo Canas in Rosmalen blijkt geen een malige uitschieter te zijn. Door zijn zege op de als zevende geplaatste Rus Jevgeni Kafelnikov kwalificeerde een Argentijn zich zaterdag voor het eerst in 22 jaar voor de vierde ronde van Wimbledon. De Zuid-Amerikanen hebben een repu tatie als gravelspecialisten. De Brazili aanse nummer één van de wereld Gus tavo Kuerten laat Wimbledon zelfs schieten omdat hij vindt dat hij op gras niet uit de voeten kan. Canas gaat zich echter steeds meer thuis voelen op de on dergrond. Hij won zeven van zijn laatste acht partijen. Vorige week in Rosmalen was hij in de finale alleen niet opgewas sen tegen de Australiër Lleyton Hewitt. Canas is aan zijn beste jaar op de Tour be zig. In 2000 viel hij na een operatie aan de pols op de wereldranglijst terug naar de 227e plaats. Mede dankzij een kwartfi nale op Roland Garros, zijn beste resul taat ooit op een Grand Slam, en zijn eer ste toernooizege in Casablanca maakte hij een spectaculaire sprong naar de 49e positie,Ik probeer dit j aar meer gefoeu- sed te zijn op mijn tennis. Dat brengt re sultaat. Mijn vertrouwen groeit met de dag. Ik heb het gevoel dat ik iedereen hier kan verslaan", verklaarde Canas. Patrick Rafter voert een hoogstandje uit tegen Hicham Arazi. foto Dave Caul kin/AP Hoewel de inwoner van Buenos Aires een goede prestatie leverde, profiteerde hij ook van de missers van Kafelnikov. On danks zijn enorme schat aan ervaring be zweek de Rus onder de druk. Hij kwam op The All England Club nooit verder dan de laatste acht. Deze èditie van Wim bledon beschouwde de oud-winnaar van Roland Garros en de Australian Open als zijn laatste kans op een eindzege. „Ik denk nog niet direct aan een afscheid. Maar de jaren gaan tellen. De jonge jon gens als Roddick, Hewitt en Dent krijgen in het circuit de overhand. Zeker tot de kwartfinales lag het schema voor mij re delijk open. Dit is heel teleurstellend." Kafelnikov is een van de drie spelers uit de toptien van de plaatsingslijst die de eerste week van Wimbledon niet heeft overleefd. De Spanjaard Juan Carlos Ferrero, als vierde geplaatst, verdween na een nederlaag tegen de Brit Rusedski. Nicolas Escudé won het Franse onder onsje van zijn als negende gerangschikte landgenoot Sebastien Grosjean, de hal- vefinalist van de Australian Open. Andre Agassi vindt eenvoudig zijn weg door het toernooi. De Amerikaan gunde zijn Chileense tegenstander Massu slechts vijf games. Lleyton Hewitt miste opnieuw overtuiging tegen de Marok kaan El Aynaoui. Hij won toch met 7-5 5- 7 6-4 7-6 van de bedwinger van Edwin Kempes in de eerste ronde. De andere Australisch-Marokkaanse confrontatie tussen Patrick Rafter en Hicham Arazi eindigde eveneens in het voordeel van de tennisser van Down Under: 7-6 6-4 7-5. Bij de vrouwen zorgde de Thaise Tamari- ne Tanasugarn na de vroege uitschake ling van Martina Hingis voor de tweede verrassing door de als zesde geplaatste Frangaise Amelie Mauresmo met twee keer 6-4 uit te schakelen. Venus Williams en Lindsay Davenport hadden weinig moeite de vierde ronde te bereiken. ANP ROTTERDAM - De nationale honkbalploeg heeft de hon derdste interland tegen Italië in winst omgezet. Oranje ver sloeg de Italianen gisteren op het World Port Tournament met 7-4. Het was de zestigste zege voor de Nederlandse ploeg. Winnende werper werd Eelco Jansen, die Beljaards na 5 2/3 innings afloste op 3-3Door de overwinning neemt Nederland achter Cuba, tegen wie Oranje zaterdag de eerste nederlaag (2-5) onder bondscoach Eenhoorn leed, de tweede plaats in na vier van de acht duels. ANP AMSTERDAM - American football-club Berlin Thunder heeft voor het eerst de World Bowl, de hoofdprijs in de NFL Europe, veroverd. In de finale, zaterdagavond in de Arena in Amsterdam, versloeg de Duitse ploeg het favoriete Barcelona Dragons met 24-17. De zege van Berlin Thunder was verras send. In de reguliere competitie had de formatie twee keer verloren van de Spanjaarden, de laatste ontmoeting met de cijfers 35-55. De veertien punten in het laatste kwart waren zaterdagavond goed voor de Duitse zege. ANP TENERIFE - De Italiaanse bridgers hebben op Tenerife de Europese titel in de open klasse veroverd. In de slotronde wonnen de Italianen met 16-14 van Turkije. Noorwegen, dat IJsland met 24-6 versloeg, pakte het zilver. Brons was voor Polen. Nederland sloot het evenement als negende af. In de laatste ronde werd maximaal gescoord tegen San Marino (25- 0). Het Nederlands team wist zich niet te plaatsen voor het WK, volgend jaar op Bali. ANP DEN HAAG - Zeven interlands, met drie nederlagen, drie ge lijke spelen en slechts één overwinning. De eerste tussenba lans van bondscoach Joost Bellaart bij het Nederlands man nenhockeyteam ziet er niet best uit. „Nee, daar word ikzelf ook niet vrolijk van", bekende hij gistermiddag op het veld van HCKZ in Den Haag. Voor het oefendrieluik met Pakistan zette Bellaart hoog in. Niets was minder waar. Na de 2-2 don derdag in Drachten, verloor Nederland zaterdag pijnlijk met 0-3 en eindigde de afsluitende wedstrijd gistermiddag in Den Haag opnieuw in 2-2. ANP UDDEVALLA - Crosser Erik Eggens is gisteren als derde ge ëindigd in de Grote Prij s van Zweden, d ie meetelt voor het we reldkampioenschap. De Nederlander eindigde in de 125cc- klasse achter de winnende Noor Kenneth Gundersen en de Belg Steven Ramon. Mark de Reuver finishte als vierde. De 250cc-klasse leverde een zege op voor de Brit Gordon Crock- ard. In de 500cc-klasse bleef de Belgische WK-leider Stefan Everts zijn landgenoten Joel Smets en Mamique Bervoets voor. ANP KATOWICE - De Braziliaanse volleyballers hebben de twaalfde editie van de World League gewonnen. In de finale van het evenement in Katowice had de Zuid-Amerikaanse ploeg zaterdag geen enkele moeite met Italië. Het werd 3-0 voor Brazilië tegen de titelverdediger. De derde plaats was voor Rusland, dat olympisch kampioen Joegoslavië met 3-0 versloeg. Het al eerder uitgeschakelde Nederland eindigde als zevende in de eindrangschikking. ANP Wielrennen Nijmegen. NK weg. Elite met en zonder contract: 1. Koerts (Weelde) 193,2 km in 4.23.41 (43,962 km/u), 2. Kemna (Deur- ningen), 3. De Koning (Zwartewaal, win naar elite zonder contract), 4. Boogerd (Essen), 5. Van Pelt (Gerwen, 2e elite zon der contract), 6. Van der Ven (Nieuwe- gein), 7. Hoedemakers (Schijndel). Neo-amateurs: 1Wallaard (Noordeloos 165,6 km in 3.49.58, 2. Al (Wormer), 3. Lenferink (Tubbergen), 4. Robin van der Pluijm (Hank), 0.03,5. Van der Kooij (Lei den). Vrouwen: 1 Van Alebeek (Rotterdam) 110.4 km in 2.55.46,2. Spijkerman (St. Ni- colaasga), 3. Bras (Helmond), 4. Van Scheppingen (Uithoorn), 5. Kaagman (Zaandam). Wegkampioenschappen buitenland. Duitsland, Bad Dürrheim: 1. Ullrich 216 km in 5.16.17,2. Zabel 0.15,3. Wegmann 1.23. Zwitserland, Bellinzona: 1. Elmiger 195,6 km in 4.53.25 (39,861), 2. Bour- quenoud 1.20,3. Schnider. Belgie, Halle: 1. Capelle 230 km in 5.35.54,2. De Waele, 3. Vanhaecke. Italië, Carate Brianza: 1. Nardello 247,7 km in 6.35,2. Bartoli 0.32, 3. De Paoli. Tsjechië, Trencïn: 1. Friede 221.5 km in 5.29.23, 2. Faltynek 0 13, 3. Klasa 0.26. Slowakije, Trencin: 1. Valach 5.29.23,2. Kondis 1.18,3. Bronis. Spanje, Leon: 1. Gutierrez 221,8 km in 4.53.44, 2. Blanco, 3. Garmendia. Ronde van Kruiningen. Elite/Neo-ama- teurs/sportklasse A: 1Davy Dubbeldam (Sluiskil), 2. Eric Vereecken (Hulst), 3. Pe ter Heeren (Sprundel), 4. Jacky van Ast (Rilland), 5. Johan van Schaik (Oost-Sou- burg), 6. Barry van de Ham (Heerle), 7. Ronald Krijnen (Hank), 8. Eric Wester beek (Minderhout/België), 9. Erwin van Eekelen (Roosendaal), 10. Johnny van der Klooster (Lewedorp). Junioren: 1. Reinier Honig (Zaandam), 2. Martijn Maaskant (Zuïdland), 3. Hendrik Visser (Krimpen aan de IJssel), 4. Michel van Diessen (Veldhoven), 5. Wilco Jonker (Burgh-Haamstede), 6. Mark Aarts (Krui ningen), 7. Erwin den Hollander (Breda), 8. Nike Terpstra (Krommenie), 9 Joost van Leijen (Ewijk), 10. Erwin Goensa (Den Burg). Nieuwelingen: 1. Eddie van IJzendoorn (Tïel), 2. Mike Alloo (Roosen daal), 3. Marcel Lamberts (Leiden), 4. Arjen Mosselman (Kruiningen), 5. Se- bastiaan Boerhage (Hoogvliet), 6. Leon Kortlans (Spijkenisse), 7. Arjan de Baat (Steenbergen), 8. Tom Leezer ('s-Gra- venzande), 9. Niek Rentmeester (Goes), 10. Stefan de Wolf (Spijkenisse) Zeilen Vilamoura. WK Europa. Stand na 2 races: 1.Brouwer(Ned),DeZille3punten,3.Tu- ron (Spa) 10. Zwemmen Sluis. Langebaanwedstrijden Sluis- Hoeke-Sluis. 3000 meter vrije slag man nen: 1. Rick Mans (DSZ/Hoogwerf comb.) 36.44.8, 2. Mark Drenth (LZ 1886), 36.45.6, 3. Brian Ryckeman (Brugse Zwemkring) 36,46.2,4. Till Richter (Baye- rische Schimmv.) 36.48.1, 5. Gijs Dame (MNC) 36.50.2, 6. Ian van der Hulst (Njord) 36.52.7, 7. Martijn Smeets (Wa tervrienden) 36.55.5, 8. Joop Lam (Wa tervrienden) 37.19.1, 9. Joost Kuijlaars (SBC-2000) 37.38.0, 10. Louis van Schaarenburg (LZ 1886) 37.41.5,17. Jar- bas in den Bosch (ZCK Koewacht) 38.47.5, 24. Roel Dellaert (Bruinvis) 40.03.6, 29. Charles Potin (Luctor) 40.23.9, 32. Mark Schuuring (Stormvo gel) 41.36.7, 34. Tonny Koekoek (ZCK) 41.41.07, 36. Jan Brink (Stormvogel) 41.51.1. 3000 meter vrije slag vrouwen: 1. Bianca de Bruijn (MNC) 37.14.6,2. Sarah Winkel- bauer (Bayerische Schimmv) 37.40.2, 3. Denise de Riet (MNC) 37.59.7, 4. Kim Ruys (Start '99) 38.03.2, 5. Katinka van Vastenhoven (Rapido '82) 38.09.3. 13. Ryan Verplanke (Scheldestroom) 42.20.0, 14. Selena van Hoek (Stormvo gel) 42.22.9, 15. Daisy de Ridder (ZCK) 42.25.4, 16. Sabine van Waes (ZCK) 42.29.3,17. Marlinda Eggermont (Schel destroom) 42.59.1, 18. Agnes Soolsma (Stormvogel) 43.07.3, 19. Therese de Munck (Zeelandia) 47.04.2. 500 m. vrije slag jongens -11 jaar: 1, Michiel Ruhaak (De Zijl LGB) 06.34.2, 2. Yaïr Klazen (Stormvogel) 06,36.4. 500 m. vrije slag meisjes -11 jaar 1. Shanyra van Bam- bost (De Schelde) 06.52.2. 1000 m. vrije slag jongens -13 jaar: 1. Niek de Ridder (ZKC) 13.41.0, 3. Kevin Hondsmerk (De Schelde) 13.47.4.1000m. vrijesiag meis jes -13 jaar: 1Vera van de Berg (Torpedo) 13.36.2., 3. Carmen de Ridder (ZCK) 13.45.2. 1500 m. vrije slag jongens -15 jaar: 1. Jorden de Rijk (Torpedo) 18.37.8, 3. Michiel Soolsma (Stormvogel) 19.56.9. 1000 m. schoolslag mannen masters 25+: 1. Frank Joosten (Rapido '82) 17.45 2 1000 m. schoolslag mannen masters 35+: 1 Guus Razoux Schulz (De Dolfijn) 16.04.6.1000 m schoolslag man nen masters 45+: 1Hans van Vastenho ven (GSA) 19.28.9. Masters vrouwen. Schoolslag 25+: 1 llona Hogerheide (Spetters/Aquafit) 19.13.2. Schoolslag 35+: 1. Riny Zeijpveld (Berkelduikers) 19.29.3. Schoolslag 45+: 1. Gonnie Bak (Swol) 20.49.3. Schoolslag 55+: 1. Annie de Vos (Old Dutch) 24.25.6.1500 m. vrije slag meisjes -15 jaar: 1. Marinka Bil (Stormvogel) 19.45.6, 2. Linda Bank(Ra- pido'82) 19.52.1. Schoolslag mannen 3.000 meter: 1. Lesley Voorn (AZ&PC) 48.15.4. 2. Ron Langelaan (De Dolfijn) 48.18.0, 3. Guus Razoux Schulz (De Dol fijn) 48.19.2, 4. Loek Rolvink (Rapido 82) 48.20.8,5. Ruud Pieterse (ZCK) 48.26.4,8. Martijn Verbist (ZCK) 49.59.4, 9. René van Oudenaarde (Zeelandia) 50.20.4,10. Erik de Groote (Scheldestroom) 51.33.04. Schoolslag vrouwen 3.000 m.: 1. Astrid Koert (MNC) 47.28.0, 2. Linda Vink (ZCK) 52.17.7, 6 Mieke Verdonck (Scheldestroom) 1.06.51.6. 1000 m. vrije slag mannen masters 25+: 1. Michael Tischner (Bayerische Schim mv.) 12.54. Masters 35+: 1. Hugo Breg- man (Watervrienden Zoetermeer) 12.52. Masters 45+: 1. Mart van Lierop (DZT62) 14.26 Masters 55+: 1. Hans Roos (AZC) 15.53. 1000 m. vrije slag vrouwen mas ters 25+: 1. llona Hogerheyde (Spetters) 15.43. Masters 35+: 1. Susanne Prins (SBC) 15.15. Masters 45+: 1. Gonnie Bak (Swol) 17.55. Masters 55+: 1. Anny de Vos (Old Dutch) 21.26. Vlaanderenmarathon. Zestien kilome ter: 1. Cindy Persoons (KHZV Hasselt) 3.30.19,2. Mark Drenth (LZ 1886)3.31.54, 3. Till Richter (Bayerisch Schimmv.) 3.33.30, 4. Sarah Winkelbauer (Bayeri sche Schimmv.) 3.38.52, 5. Rick Mans (DSZ/Hoogwerf) 3.43.25. Mannen acht kilometer vrije slag: 1. lan van der Hulst (Njord) 1.43.13, 2. Erwin Hoogeveen (UZSC) 1.45.44,3. Joost Kuij laars (SBC-2000) 1.48.18, 4. Ferdie Wit voet (Trivia Groningen) 1.49.00,5. André Oud (West Friesland) 1.50.20,12. Martin de Milliano (Scheldestroom) 1.57.50,19. Tonny Vinke Scheldestroom) 2.21,16 Vrouwen acht kilometer vrije slag: 1Et ta van der Weijden (MNC), nieuw baanre cord, 1.41.25, 2. Natalie Schneider (SV Basel) 1.41.32,3. Nicole Weist (SV Uster) 1.42.37,4. Kim Ruys (Start '99) 1.49.07,5. Patricia Brooymans (SBC-2000) 1.53.03, 7. Ryan Verplanke (Scheldestroom) 2.01.09, 9. Linda Vink (ZCK) 2.07.06, 10. Jacqueline Stoel (Zeelandia) 2.10.07. Zeilen Delta Week. Zeelandwedstrijden 2001. Atalantabeker IMS 1/2/3: J. Nijpels, Ber gen op Zoom. Jubileumbeker IMS 4/5: L.D. Boom, Burgh-Haamstede. Mondra- gonbeker IMS 6: A. vd Hout, Benthuizen. Wisselprijs Zierikzee IMS 1/2/3: Chris Meeussen, Kalmthout. Fop Smit wissel beker IMS 4/5: R. de Jonge, 's-Graven- polder. Oosterscheldebeker IMS 6: A. vd. Hout, Benthuizen. Wilde Zwaan wissel beker ORC 4/5: H. de Vos. Windekindbe ker ORC 6: M. Kamphuis, Wijk en Aal burg. Zilveren Boeierjacht R&P B/C: J. Poelman, Amsterdam. Maas Wisselbe ker R&P A: T. van Rootselaar, Nijkerk. Vento Volente Wisselbeker ORC: Cees van Marie, Ouwerkerk. J-24 Wisselbe ker: Jon Boen, Middelburg. X99 Wissel beker: J.A. Jacobsen, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 17