PZC Babijn mag alsnog naar NK triatlon Ruud Pieterse denkt aan complot Dubbeldam verdeelt krachten het best Hoogerland wint slotrit wereldbeker PZC Terneuzenaar boekt zesde zege 15 Dubbelspeltitel voor Angela Maas Anjolie Wisse wint 800 meter Zeiler Veldman leidt in België Sterk optreden Joël Dieleman Van der Weijde ligt op schema Cindy Persoons ongenaakbaar op marathon Voetbalgeweld in Rusland met veel arrestaties Schouwenaar weer de beste Tweede plaats Willy de Nooijer naandag 2 juli 2001 Davy Dubbeldam (links), Eric Vereecken (midden) en Jacky van Ast (rechts) in de kopgroep in Kruiningen. foto Willem Mieras door Ron de Waal KRUININGEN - Over een gebrek aan aansprekende winnaars had het organise rende comité Rentoc bij de 68e Ronde van Kruiningen niet te klagen. De Nederland se kampioen Reinier Honig toonde zich aan het begin van de avond de rapste bij de junioren, waarna een bekeken rijdende Davy Dubbeldam bij de elite- en neo- amateurs won. „Natuurlijk kan je hier alleen maar van dromen", zei voorzitter Fester Aarts van het organisatiecomité. „Zoveel mensen die op het evenement afkomen en zulke fantastische winnaars, dat spreekt gewel dig aan voor de volgende edities." Halverwege de koers was de beslissende slag in de tachtig kilometer lange wed strijd bij de amateurs al geslagen. Een elf tal renners, met daarbij Eric Vereecken, Davy Dubbeldam en Peter Heeren, liet het verbouwereerde peloton ver achter zich. Vijftien kilometer voor het einde werd het peloton gedubbeld en moest het afsprin- ten voor de twaalfde plek. Davy Dubbeldam hield zich op dat mo ment rustig in de kopgroep en deed geen trap te veel. „Ik moest eerst lekker inm'n ritme zien te komen, omdat ik de afgelo pen week weinig heb kunnen doen. Bo vendien word ik goed in de gaten genou- den", verklaarde de oud-prof na afloop. Uitlooppogingen van de strijdlustige Er- win van Eekelen en Jacky van Ast werden snel teniet gedaan, waarna Davy Dubbel dam de turbo erop zette. Met nog acht ki lometer te gaan, zette de renner uit Sluiskil aan voor een alles-of-niets-po- ging. Achter Dubbeldam werd vooral naar Eric Vereecken gekeken om de ach tervolging te leiden, waardoor Dubbel dam snel een voorsprong van tierx secon den kon opbouwen. Achteraf verklaai'de de Zeeuws-Vlaming dat hij op dat mo ment al wist dat de zege hem niet "neer kon ontgaan. „Als ze me tien meter geven, pakken ze me nooit meer terug." Kracht Het gevoel van Dubbeldam bïeek juist. Wat de achtexwolgers ook pxobeei'den, Dubbeldam was voorgoed gevbgen. Voor het tiental restte slechts de tweede plaats, die uiteindelijk naar Vereecken ging. Pe ter Heeren finishte als derde. Voor Dub beldam kon de avond intussei niet meer stuk. „Ik heb mezelf in het begin heel rus tig geliouden en me ook met de tussen- sprints niet of nauwelijks bemoeid. Daar door had ik voldoende kracht over om een beslissende jump te plaatsen, en deze mooie koex-s te winnen." Bij de jxinioren werd al snel duidelijk dat de winnaar gezocht moest worden in een kopgroep van zeven renners, met onder anderen de Zeeuwen Wilco Jonker en Mark Aarts. Acht ronden voor het einde ontsnapten Nederlands kampioen Rex- nier Honig en Martijn Maaskant, de win naarvan de Omloop van Borsele. De twee sloegen binnen de kortste keren een gat van een halve minuut. De achtexwolgers waren vex*slagen, zoals later ook Maas kant het onderspit in de sprint moest del ven. Honig klopte Maaskant met een half wiel. Wilco Jonker was met een vijfde plaats de beste Zeeuw, gevolgd door Mark Aarts, die zesde werd. Eddie van IJzendoorn won in Kruiningen de koers voor de nieuwelingen. De renner uit Tiel bleef Roosendaler Mike Alloo (tweede) en Leidenaar Marcel Lamberts (derde) voor. Kruininger Ax-jen Mossel man strandde in eigen huis op de vierde plaats. AMSTERDAM - Rolstoeltennisster Angela Maas (20) heeft in Amsterdam de dubbelspeltitel van het Kiwanistoernooi op haar naam gescheven. De speelster uit Koudekerke was met haar partner Maaike Smit met 6-2 6-1 te sterk voor het duo Betty Klave/Christel Seyen. In het enkelspel-toernooi was Maas, zevende op de wereld ranglijst, minder succesvol. In de eerste x'onde van het evene ment waar ze twee jaar geleden haar eerste toexmooizege boekte, verloor ze van Djoke van Marum (6-2 4-6 6-1), die op de wereldranglijst enkele plaatsen onder Maas staat. Door de nederlaag was Maas veroordeeld tot de vei'liezersronde. Daarin was ze eerst te sterk voor Mette van Dongen (6-1 6-0) en in de finale voor Betty Klave (6-16-3). Met name die laatste over-winning was bevredigend, omdat Klave eveneens een toptien-speelster is. Vandaag speelt Maas in Parijs de French Open, gevolgd door de Dutch Open en de Belgium Open. UDEN - Anjolie Wisse heeft tijdens de Keien Meeting de 800 meter gewonnen. Met een tijd van 2.06.23 bleef de atlete van Haag Atletiek nummer twee Femke Schuurman bijna drie se conden voor. Erwin Simpelaar was in Uden de beste bij het kogelstoten. De atleet van AV'56 kwam tot een afstand van 16.91 meter. Clubgenoot Joost de Klerk liep op zijn 21e ver jaardag een persoonlijk record op de 800 metex-. Hij scherpte zijn beste tijd met liefst vier seconden aan tot 1.55.84. NIEUWPOORT - Erwin Veldman is na twee wedstrijdddagen in de Nieuwpoortweek de leider van het algemeen klassement in de Splashklasse. De zeventienjarige zeiler uit Middelburg won in België (op het grootste jeugdevenement van Europa) twee van de vijf wedstrijden. Daarnaast werd Veldman twee keer tweede en kwam hij één keer als vierde over de eindstx-eep. Vandaag, morgen en dins dag volgen nog drie wedstrijden per dag, waarin Erwin Veld man zijn koppositie moet verdedigen. Broer Stefan Veldman, die uitkomt in de Flashklasse, eindig de afgelopen weekeinde in het Friese Woi'kum op de tweede plaats van het eindklassement. De twintigjarige zeiler werd zatex'dag vijfde, tweede en opnieuw vijfde. Gistex-en volgden een tweede en een zesde plaats, waarna hij de laatste x*ace won. In de Flashklasse kwamen vijftien boten aan de start. KLUISBERGEN - Mountainbiker Joël Dieleman heeft goed gepi-esteex-dbij de Grote Prijs van België. De Vlissinger finish te als elfde, maar had die plaats te danken aan materiaalpech. Dieleman bezette de tweede plaats, maar viel door de materi aalpech terug naar de 28e plaats. Door een knappe inhaalrace wist hij echter toch nog als elfde te finishen. Jarno Veerhoek uit Ritthem eindigde in deze klasse op de zestiende plaats en zijn broer Timo Veerhoek werd bij de nieuwelingen twintig ste. Leen Schoe uit Vrouwenpolder werd bij de masters 33e en Axelaar Sander Geijs eindigde als 58e in de funklasse. HOOFDDORP - Als voorbereiding op de Spartathlon die hij in september in Griekenland gaat afwerken, liep Jan van der Weijde dit weekeinde een zesuux-sloop in Hoofddorp. De 56- jarige inwoner van Kapelle, die deze door AV Haaxdemmer- meer georganiseerde wedstrijd als een goede training zag, kwam tot een afstand van 62 kilometer en 576 metei". Van de Weijde eindigde daarmee op de dei-de plaats in de categorie 50 en hij ligt naar eigen zeggen goed op schema. Zestienjarig talent voelt zich geflikt door oude garde 1 v - Jarbas in de Bosch klampte zaterdag lang aan bij de toppers op de drieduizend meter vrije slag. foto Charles Strijd door Sjaak Sinke OUD-GASTEL - Na de zeven tiende editie van de West-Bra banttriatlon in Oud-Gastel weten ze ook in Brabant wie Ronnie Babijn is. Met maar liefst zes minuten voorsprong op de olympische afstand boek te de atleet uit Teraeuzen zijn zesde zege van het seizoen en de vierde winst voor het Ironman Wetsuit triatloncircuit. Babijn zal komend weekeinde aan de start van het Nederlands kampioenschap kwart triatlon in Holten verschijnen. Al leek het daar in eerste instantie niet van te komen. Babijn verzuimde voor aanvang van deze j aargang namelijk een elite-licentie aan te vragen bij de nationale bond. De Nederlandse Txiatlon Bond was daarom niet van plan hem aan de titelstrijd te laten deel nemen. Bij monde van Wim Brink, de secretaris van triatlonorganisa tie van Holten, kreeg Ronnie Babijn gistex-avond echter als nog toestemming te mogen star ten op het NK. Dat gebeurde na dat er di*uk via onder meer een internetactie, van de triatleten Sonja Jansen en Nox'bert Ve ringmei j er, op de NTB was ge zet. In Oud-Gastel liet Babijn na de staid in een drabbig watertje meteen zijn voetzolen zien aan de concurentie op de 1500 meter zwemmen. Na 18 minuten en 40 seconden stond hij weer op de kant, op bijna drie minuten ge volgd door Vermaat (Os- sendx-echt), Bos (Ede) en Van den Bex-g (Capelle). Op de veertig ki lometer fietsen was Babijn de enige deelnemer die onder het uur bleef, waardoor zijn voor sprong groeide naar een kleine zes minuten. Op de afsluitende tien kilometer hoefde Babijn niet meer voluit te gaan om na 1 SLUIS - Cindy Persoons was gisteren in Sluis ongenaakbaar tijdens de Vlaandereninara- thon. De zwemster uit hef Belgi sche Sint Truiden gaf de concur rentie in de zestien kilometer lange zwemwedstrijd in het Ka naal van Sluis naar Brugge geen schijn van kans. In de laatste twee kilometer liet ze haar metgezellen Mark Drenth uit Lisse en de Duitser Till Richter achter zich. Dat de Belgische zwemster de Vlaandex-enmarathon won, was niet zo verrassend. Ze was voor af als een van de favorieten geti- py. Persoons won vorig jaar de Open Duitse kampioenschap pen. Ze traint wekelijks 65 tot honderd kilometer. „Het is ei genlijk mijn beroep. Ik doe niets anders", aldus Persoons." Etta van der Weijden maakte haar uitverkiezing voor het WK in Japan volledig waar. De zwemster bevestigde haar vorm in de halve marathon over acht kilometer met een nieuw Nedex*- landsrecox'd.Met 1.41.25 was ze zeven minuten sneller dan het uit 1993 daterende recordtijd van Gijsbertine Mantel. In de fi nale versloeg de 22-jarige Sleeuwijkse Ian van der Hulst van Njord en twee Zwitserse vrouwen. uur, 54 minuten en 54 seconden te zegevieren. Cees Colijn (Bre da) pakte in de laatste kilometer nog de tweede plaats af van Ver- maat. Na zijn zesde zege is Babijn nog niet vei-zadigd. Hij is van plan ook nog de resterende wedstrij den voor het triatloncircuit te winnen en gaat zich dan richten op het WK-triatlon (drie kilo meter zwemmen, 120 kilometer fietsen en 30 kilometer lopen), dat in september in Nice wordt gehouden. Hij heeft inmiddels ook een Franse licentie aan- gevraagd en zal in Nice uitko men in een team dat Floris Jan Koole uit Middelburg heeft op gezet voor vooral Franse triatle ten. Terèse van Lax-e uit Sluis won de bondswedstrijd over 1000 me ter zwemmen, 40 kilometer fiet sen en 10 kilometer lopen bij de vx-ouwen. De tienvoudig we reldkampioene deed niet mee aan de olympische afstand, om dat ze vrijdag behooxiijk had gefeest in verband met het hu welijk van haar dochter. Bram van de Wege (Philippine) pakte de derde plaats in de bondswed strijd met drie minuten achter stand op de winnaar Raymond Luyks (Hoogerheide). SINT PETERSBURG - De poli tie in Sint Petersburg heeft za- terdag bij voetbalrellen tweehonderd supporters gear resteerd. Tijdens de competitie wedstrijd tussen Zenit Sint Pe tersburg en Spartak Moskou kwam het tot massale rellen. Een supporter slaagde er zelfs in het veld op te komen en de arbi ter aan te vallen. RTR door Aector Doorns SLUIS - De finish van de drie duizend meter schoolslag lan- gebaan zwemmen in Sluis heeft zaterdag voor veel com motie gezorgd. In de sprint om de tweede plaats achter de op permachtige Lesley Voorn ging het er keihard aan toe. Volgens Ruud Pieterse te hard. Het zestienjarig talent van ZCK ging in de Kaai van Sluis zelfs zowat letterlijk kopje on der. Het maakte hem woedend, hij voelde zich geflikt door de gevestigde toppers op de schoolslag. Pieterse: „Het zijn vrienden van elkaar. Het was een com plot dat tegen mij werd ge richt. Ze zien me als een in dringer. Ik werd gewoon opzij gezet, tegen de kant geduwd. Ik kon nergens meer heen." Op het bankje aan de finish zat Pieterse, gehxxld in een badjas, bij te komen van de inspan ning. De tekenen van de strijd waren nog zichtbaar aanwe zig. Het bloed sijpelde uit knie en arm. Hij zocht steun bij zijn familie en vrienden. Trainer José van de Berghe trachtte zijn pupil met een kop warme chocolademelk te troosten en feliciteerde hem met zijn pi'es- tatie. Het was immers de eerste keer dat Ruud Pieterse zich met de elite van de schoolslag kon meten. Ruud Pieterse voelde zich er echter niet veel beter door. Hij realiseerde zich dat er meer dan die vijfde plaats had inge zeten. „Ik heb onderweg het tempo gemaakt. En dan word je zomaar eventjes tegen de kant gezwommen. Ongeloof lijk." Guus Razoux Schultz, die als derde eindigde, beaam de dat Pieterse zijn werk naar behox-en had gedaan. „Hij heeft een heel stuk op kop ge zwommen, maar aan het eind is het ieder voor zich. Lesley Voorn staat op eenzame hoog te, hij is nu eenmaal de snelste. De rest moet dan om de tweede plaats vechten." Volgens de routinier, die voor de achttiende keer meedeed in Sluis, werden de posities in de aanloop naar de sprint al inge nomen. „Pieterse beschikt niet over een stei'ke eindsprint. Dat weet hij zelf ook. Het komt ei genlijk allemaal door die bocht vlak voor de finish. Die ver plicht je van je lijn af te wijken. Als Pieterse sneller was ge weest, had hij kunnen voorko men dat ze hem in de bocht voorbij zouden gaan", analy seerde de zwemmer van de Dolfijn de chaotisch verlopen eindsprint. Ook Van de Berghe dacht dat een meter voorsprong in de bocht veel xxit had kunnen ma ken. De succesvolle trainer van ZCK was zichtbaar tevreden. Naast Pieterse presteerde ook de rest van de ploeg goed. Het leverde ZCK voor de zevende keer 'De Bronzen Jan' op, de trofee voor de beste zwem ploeg. Vrije slag Jarbas in den Bosch werd in het sterk deelnemersveld op de 3000 meter vrije slag de eerste Zeeuw. De zestienjarige zwemmer uit Axel nam de complimenten van zijn trainer maar al te graag in ontvangst. „Hij maakt een enorme pro gressie", stelde Van de Berghe. Vorig jaar debuteerde In den Bosch bij de senioren. Toen eindigde hij nog ergens in de middenmoot. In den Bosch kon in een veld van zestig zwemmers zaterdag heel lang mee met de kopgroep. „Ik heb veel getraind op de start. Ik was goed weg, zat me teen al in vijfde positie. Ik heb geprobeerd zo lang mogelijk in de kopgx-oep te blijven. En tot aan het keerpunt lukte dat goed." Op het laatste stuk moest hij de toppers echter laten gaan. Aan de finish gaf het zwemtalent van ZCK twee minuten toe op Rick Mans, die de de driedui zend meter als een warming- up voor de internationale Vlaandex-enmarathon over zestien kilometer beschouwde. Jax-bas in den Bosch lijkt het prototype van een tx'iatleet. „Ik fiets veel en ik loop, maar zwemmen blijft mijn eerste keus. Misschien dat ik me in de toekomst op de ti'iatlon ga toe leggen, maar dat is nog ver weg." De Zeeuws kampioen op de vlinderslag heeft zijn zin nen gezet op de lange baan- wedstrijden. „Ik hou van de sfeei'. Bovendien kom je ook eens andex-e zwemmers tegen. Dat maakt het een stuk aan trekkelijker", vond de havo- scholier. Hij had zich de laatste weken goed op de langebaanwedstrij- den voorbereid. „Ik train twee keer per dag. In totaal zo'n ze ven kilometer." Hij heeft vóór Sluis meegedaan aan wedstrij den in Spaarnewoude enBreu- kelen voor de landelij ke z wem competitie. Daar eindigde hij op de achttiende en 22e plaats. Sluis was de eex-ste wedstrijd die meetelde voor het Zeeuwse zwemklassement. Hij is erop gebx~and om in de volgende langebaanwedstrijden in Zee land een voox-aanstaande rol te spelen. Op de schoolslag voor vrouwen snelde Linda Vink naar een tweede plaats achter de onaantastbare Astrid Koert. Niek de Ridder van ZCKzwom in de categorie jongens dertien jaar naar een eerste plaats. Bij de meisjes vijftien jaar won Marinka Bil van Stormvogel, Shanyra van Bambost van De Schelde was de snelste bij de elfjarigen. doorSven Remijnsen GALLNEUKIRCHEN - Johnny Hoogerland heeft gisteren de slotetappe gewonnen van Ober Österreich, een driedaagse we reldbekerwedstrijd voor junio ren. De wielrenner uit Yerseke (18) versloeg na 125 kilometer in Gallneukirchen zijn Tsjechi sche medevluchter Frantisek Rabon in de sprint. Hoogerland, lid van de Rabo- bank-formatie, ontsnapte in de afdaling van de laatste beklim ming uit de elitegroep die zich op het heuvelachtige parkoers had gevormd. Rabon en de Let Dzintars Ozolins sprongen mee. Het drietal reed in korte tijd een voorsprong van anderhalve mi nuut bij elkaar, die als sneeuw voor de zon verdween toen de Belgische selectie tempo ging maken in de achtei-volgende groep. Bij het ingaan van de slotronde van zestien kilometer moest BRAKEL - Ook in het Gelderse Brakel maakte het skeelerpelo ton kennis met de kracht van Henk Jaap Schouwenaar uit Krabbendijke. In de finalewed strijd voor de Maple-competitie haalde hij weer in een eind sprint zijn vierde achtereenvol gende zege binnen. In het eindklassement staat Schouwenaar pas op de vijfde plaats omdat hij niet alle wed strijden voor de competitie heeft gereden. Na een levendige wedstrijd met diverse uitlooppogingen na pre miesprints slaagden Kees de Goffau (Rilland) en Schouwe naar er in om een paar i-onden voor het einde weg te komen. In de eindsprint was de jonge Schouwenaar net te sterk voor de veteraan aan Rilland. Leo Janse (Yerseke) deed in de laatste ronde nog een poging om bij de twee vluchters te komen, maar werd in de laatste metex-s weer opgeslokt door het pelo ton, waarna hij met de vierde plaats genoegen moet nemen. Jaap van Tatenhove (Axel) had een offday en vex-speelde met zijn 24e plaats de derde plaats in het eindklassement die nu naar Kees de Goffau ging. Micha Vendel (Weert) won het circuit voor Heijan van de Heuvel (Schijndel). Ozolins afhaken. De achtervol gers verkleinden hun achter stand tot acht seconden, maar de twee vluchters hielden ver- rassend stand. In de sprint re kende Hoogerland eenvoudig af met de Tsjech. „Ik pakte zelfs nog een seconde op 'm, dus dat mag je wel eenvoudig noemen. Maar dat was het voor de rest niet hoor. Ik heb gruwelijk afge zien." De eindzege ging naar de Pool Pietrzak. Rabo-renner Max-c de Maar werd derde. Hoogerland, die de eerste twee dagen geen rol van betekenis speelde, kwam niet verder dan de 42e plaats. „Ik heb dus geen punten voor de wereldbeker gepakt, maar ik kan toch tevreden zijn." Rust Het was voor Hoogerland de derde wereldbekerkoex-s in zijn tweede en laatste seizoen bij de junioren. Eerder wex-d hij acht ste in de Juniorendriedaagse van Axel en zesde in de 3-Etap- pen Rundfahrt in Frankfxxrt. Hoogerland is ook geselecteerd voor de volgende wedstrijd, ko mend weekeinde in Luxem burg, maar het is nog maar de vraag of hij daar ook daadwer kelijk aan de start verschijnt. „Ik ben er nog niet uit, het wordt tijd dat ik rust ga nemen. Het was voor mezelf best verrassend dat ik hier nog een etappe won, want verder reed ik niet zo sterk." STEIN - Willy de Nooijer heeft haar overwinning van vorige week in het Belgische Bras- schaat een goed vervolg gege ven. De triatlete uit Seroosker- ke finishte bij de vrouwen 4 0+ in het Limburgse Stein op de twee de plaats. De Nooijer had voor de 3 kilo meter zwemmen, 115 kilometer fietsen en 30 kilometer lopen 7 uur, 49 minuten en 55 seconden nodig. Edith Gerards uit Middelburg eindigde bij de vrouwen op de vijfde plaats. Ze realiseerde een tijd van 6 uur, 39 minuten en 35 seconden en werd tweede in het overall-klassement van het on derdeel fietsen. Floris-Jan Koole, die in de aanloop naar deze wedstxijd weinig had ge traind, finishte als elfde in een tijd van 6 uur, 3 minuten en 31 seconden. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl J. M. Dagevos (chef) J. F. D. Bakker (coördinator zuid) K. L. de Vries (coördinator midden) R. H. N. Boogert (coördinator noord) B. C. P. M. Goorden E. M. S. Pentury S. E. Remijnsen CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15